NOVO eervol ten onder Scylla-vrouwen in fauteuil naar titel Martinus wint ook de beker Forescate wint prestige-duel Leython wel ronde verder in bekercompetitie Matig resultaat go-spelers Intensieve en lange voorbereiding Stompwijkse jeugd houdt hoofd erbij Mannen verspelen belangrijk punt Veteranenkampioenschap een succes Start van 'Het leukste we PAGINA 14 DO/ST SPORT MAANDAG 25 FEBRUARI 1985 LEIDEN - De mannen van Ley thon en NOVO weerden zich dit weekeinde verdienstelijk in de strijd om de nationale volleybalbe ker. Leython kwam een ronde die een dag eerder de Elfsteden tocht nog had uitgereden, speelde een opvallende rol. De tweede set ging aanvankelijk net als de eerste gelijk op. Bij 8-8 kwam Paul de r 12-15. NOVO gaf zich nog niet het wisselen van het veld stond het der door een afgtetekende 0-3-zege Winter als aanvaller in het veld en by Zovoc. NOVO ging eervol ten onder tegen het twee klassen hoger uitkomende SOS/DPC (2-3). Voor set mocht Zovoc tot 7-7 bijblijven de competitie werd een beschei den inhaalprogramma afgewerk. De vrouwen van NOVO versloegen hekkesluiter Bosta/the Smash met 3-0 en stelden zich definitief veilig. Gemini had aanvankelijk veel pro blemen met Tonegido, maar zege vierde toch met 3-0. In de promo- voordat Leython snel uitliep een beslissende 7-11 voorsprong door uitstekend samenspel tussen spelverdeler Rob Mudde en de lan ge Rob v.d. Bosch. Zonder proble men liep Leython door naar 11-15 en de volgende bekerronde. Dat lukte DAC niet. Tegen derde gewonnen en bepaalde opnieuw het gezicht van de wedstrijd. SOS moest achter de feiten aanhollen en opnieuw een zwaar verlies in- gen (3-15). casseren: 15-8. Daarmee bleek NO VO alle kruit te hebben verscho ten. Zonder echte tegenstand te kunnen bieden, gingen de laatste sets verloren (6-15,3-15) en bleef de bekersensatie uit. al 0-8 en pas bij 0-12 werd het eer ste punt gescoord, te laat om Ra dius nog in verlegenheid te bren- tieklas ging Donar weliswaar ten divisionist VCM werd het loodje onder tegen Radius, hield gelegd. Drie sets lang keek NOVO wel een punt aan dit duel met de in de bekerwedstrijd tegen het kampioenskandidaat over. Gemini twee divisies hoger spelende SOS/ 2 ging ten onder tegen DOS 2 met DPC voor een enorme verrassing 1-3. De Gemeni-vrouwen versloe- te gaan zorgen. Zonder Jan Pley gen hun tegenstander wél, 3-1 te- (vakantie) en Wil van Duren (bles gen Zovoc. sure) speelde NOVO de gasten in i In Zoetermeer kon Leython zon- de eerste set volledig zoek (15-4). Ook in de tweede set leken de Noordwijkers geen enkele moeite der een moment in paniek te raken aanvankelijk niet los komen van Zovoc, kwam vervolgens zelfs met te hebben zich i 13-10 achter, maar pakte toch de de tegenstander aan te passen. Tot eerste set met 13-15. Martin Broere, n.n ging het gelijk op, maar daar- BREDA - Op het Nederlands Club Kampioenschap Go in Breda, waaraan 35 teams meededen, heeft het 4e team van de Leidse Go Club zeer sterk gespeeld. Het team werd ongeslagen eerste in hun poule. Zowel eerste bordspeler Haenen, als tweede bordspeler Sloof reali seerden een score van 4 uit 4. De hoger geklasseerde Leidse teams speelden matig. Ook het sterkste Leidse team, met de spelers Hun- gerink, Knoop en Groeneveld, vormde dit keer geen bedreiging voor landskampioen Amsterdam, dat de titel ook dit jaar weer opeis te. Na afloop van het hoofdtoer nooi vond een vluggertjes-toernooi Voor de competitie hebben de vrouwen van NOVO nauwelijks 39 minuten nodig gehad om af te re kenen met het povere Smash: 3-0. De Castricumse ploeg knoeide naar hartelust en NOVO kwam nauwelijks aan aanvallende acties toe omdat er dikwijls al direct met de opslag werd gescoord. Drie keer 15-6 bracht NOVO in een veilige middenmootpositie. De mannen van Gemini benut ten hun inhaalwedstrijd door To negido naar een nederlaag van 3-0 te spelen. Bij een ontmoeting tus sen deze clubs, die elkaar door en door kennen, laaien de emoties diwkijls hoog op. Ook in dit duel werd er in een leuke sfeer zeer fa natiek gespeeld, met als extra at tractie voor het publiek veel lange rally's. Gemini wist in eerste in stantie het 1-5-systeem van Tonegi do te ontregelen en liep uit naar 13- 9. Tonegido kwam vervolgens langszij (13-13), maar sloeg daarop Gemini 2 gaf de eerste set al heel snel weg aan DOS 2 (6-15), maar raakte daarna goed op dreef. Na een 15-5 zege in de tweede set was de stand weer gelijk. Voor Gemini kennelijk aanleiding om te denken dat de buit binnen was. Een ernsti ge misrekening, want het weinig voor elkaar wilien werken werd be loond met een nederlaag die niets aan duidelijkheid te wensen over liet: 6-15 en 5-15. Bij de vrouwen was Gemini 2 weliswaar niet in briljante vorm, maar sterk genoeg om Zovoc een 3-1 nederlaag te bezorgen. Na de eerste twee sets zag het er nog niet naar uit (15-12 en 14-16), maar het herstel kwam tijdig. In de derde set werd het 15-12 en in de vierde set zag Zovoc het niet meer zitten en dat betekende 15-7 en de volle winst. GER RENES Ruud de Wit van Martinus hangt dubbelgevouwen harde smash, waarop Fred Willink van Orion geen de lucht na een heeft, (foto ANP) NIEUWEGEIN (ANP) - De voorbereiding van de nationale vrouwen- en mannenploeg op de Europese titelstrijd, die be gin oktober in eigen land wordt gehouden, duurt lang en is in tensief. Lang omdat de bonds- trainers Geert Trompetter (mannen) en Peter Murphy (vrouwen) de ploeg op alle technische en tactische onder delen willen bijschaven. Inten sief omdat de spelers en speel sters moeten zijn opgewassen tegen de druk van een zware confrontatie met toptegenstan- ders. Zowel Trompetter als Mur phy zeiden zaterdag tijdens een persconferentie over de aan loop naar het eindtoernooi, dat een tegenvallend resultaat nooit het gevolg kan zijn van een slecht oefenprogramma. De Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) kon voor bijna 100 procent tegemoet komen aan de wensen van de coaches. Daaronder vallen ook trai ningsstages naar Cuba (man nen) en Japan (vrouwen). In to taal kost dat de NeVoBo bijna één miljoen gulden. Dit bedrag leek aanvankelijk onhaalbaar, maar enkele sponsors en het Nationaal Olympisch Comité (NOC) sprongen bij. d??"^kende NIEUWEGEIN (ANP, - De nationale volley- Vrouwen Alecto kloppen Noordwijk setwinst (15-13) voor uemim. balploegen moeten in oktober een belangrijke Ook de tweede set verliep vry rol vervullen tijdens het toernooi om de Euro- moeizaam voor Gemini. Bij een 6- pese titel, dat in eigen land plaatsvindt. De ba- 13 achterstand volgde evenwel een sis daarvan behoort te worden gevormd door adembenemende inhaalrace die veel sterke clubteams, die competitie en be- exact 41 minuten duurde en in een kerstrijd naar een hoog niveau tillen. Omdat deze voorwaarden in het afgelopen sei- n niet is voldaan, heeft Nederland de in voorbereidingsperiode 16-14 setoverwinning eindigde voor Gemini. In de derde set zorg de Tonegido voor weinig tegen- maart beginnende stand getuige de 15-9 zege voor Ge- broodnodig. In de promotieklas zorgde Donar voor een stuntje door Radius een punt af te snoepen. Sterk aanval lend spel leverde winst in de eerste Wat de competitie betreft, spitste de strijd zich bij zowel de mannen als de vrouwen toe op een beperkte groep kanshebbers. De beker finales waren daar zaterdag in Nieuwegein geen uitzondering op. Bij de mannen won landskampioen Martinus, dat Orion met 3-1 pletè basis~(me7Micheï de Geus als versloeg (10-15,15-8,15-8,15-5). AMVJ, met als rserve op de bank) werd er met tegenstander Voorburg een subtopper, zege- zelfvertrouwen gespeeld. Na twee vierde bij de vrouwen met 3-2 (11-15, 1-15,15- mindere sets (7-15 en 9-15 verlies), 13, 15-13, 15-11). Voorburg krijgt volgende volgde een setoverwinning dankzij week nog een kans zich te kwalificeren i lange servicebeurt van Ron Groen en een goed gesloten blok. Europees toernooi. In het weekeinde wordt te Harderwijk de na-competitie ge speeld. De winnende ploeg komt uit in de strijd om de Europacup III. De mannenfinale leek een verrassing te gaan opleveren. Orion, dat in de competitie geen rol van betekenis kon vervullen, opende met een aanvalsdrift waar Martinus, afgelopen woens dag sterker dan Voorburg in de beslissings wedstrijd voor de landstitel, stil van werd. Het leverde winst in de eerste set op. Bert Goed koop, Ron Boudrie, Teun Buijs en Marco Brouwers, die wegens een conflict over de sponsoring een tijdje hebben geweigerd voor de nationale ploeg te spelen, toonden daarna echter aan waarom Martinus de beste ploeg van het seizoen is geworden. Dat mocht ook wel, want behalve het ge noemde viertal telt Martinus nog een interna tional (Ruud de Wit) en een oud-international (Martin de Groot). De spelers waren in de res terende sets zo goed op elkaar ingesteld, dat ze elkaar blindelings vonden. Orion wist nog slechts op te vallen door herhaaldelijk in dis cussie te gaan met de scheidsrechter. De suc cesformule van Johan van der Haar, de coach op de bank, en Peter Murphy, de man tijdens de training, was zoals gebruikelijk even simpel als doeltreffend. Geen flauwekul, alle kracht, is het motief van het duo, waarvan Murphy de gene is die dezelfde tnentaliteit de nationale vrouwenploeg moet aanleren. Voor Orion rest te slechts de wetenschap dat deelname aan het toernooi om de Europacup II is verzekerd. De vrouwen van Voorburg verspeelden de kans op de eindzege in de derde set, toen AMVJ een achterstand van 11-13 omboog in een setwinst van 15-13. Oorzaak hiervan was het juiste antwoord, dat de Amstelveense vrouwen eindelijk hadden gevonden op de voorspelbare aanvalsopzet van Voorburg. Tot diep in de derde set kon de spelmaakster Mary van Rijn en de internationals Marian Hagen en Irene Klunder het zich veroorloven eenvoudi ge systemen te hanteren. De we-zien-wel- waar-we-uitkomen-tactiek van AMVJ, met de ook al door bondscoach Murphy geselecteerde Petra van de Linde en Caroline Keulen, veran derde langzaam maar zeker in een doelbewust en eerzuchtig optreden. De beslissende set bood Voorburg geen mogelijkheden meer de speelwijze aan te passen. LEIDEN - Hisalis heeft op de laat ste dag van de zaalhockeycompeti- tie, gisteravond in Maassluis, met 6-2 gewonnen van Alphen en 7-7 gespeeld tegen Zoetermeer. De Lissese ploeg speelde de eerste tien minuten tegen Alphen slecht. Alphen nam een 1-0 voorsprong, maar nadat Hisalis de juiste combi naties gevonden had werd het nog voor rust 3-1. De bollenstreekploeg zette de wedstrijd naar zijn hand en finishte op 6-2, onder andere door strafcornergoals van Hen drik-Jan Kaptein. Zoetermeer werd al snel op ach terstand 1-0 achterstand gezet. De bij een strafcorner zeer snel uitlo pende Zoetermeerse doelman werd na succesvol afschuiven om speeld door Harrie Roberts. Ruw heid kenmerkte vervolgens het duel. Met een 5-5 stand op het sco rebord stopte Hisalis-keeper Vic tor Schwartz een strafbal. Beide ploegen kwamen op 7-7 een pun- tendeling overeen. Vrouwen Noordwijk kwam gisteravond in de Northgohal door treffers van Alexandra van Kan en Renate van der Bent aan een regelmatige 4-2 zege op het Rijswijkse Te Werve. In het andere tweede-klasseduel tegen Alecto vlotte het niet in de Noordwijkse ploeg. De Leider- dorpse hockeysters zette een aan tal Noordwijkse verdedigingsfou- ten om in een 3-0 voorsprong. Meer Noordwijkse pit in het tweede deel zorgde voor tegengoals van de sticks van het duo Van der Bent/ Van Kan. Alecto bleef met sterk hockey en een 3-6 eindstand ech ter ruimschoots overeind. De ont moeting met Groen Geel werd 'door Alecto met 2-1 verloren. Al leen Marijke Brink versloeg de Haagse verdediging. Uit het prestigeduel tussen Fo rescate (tweede) en kampioen HDS in de derde klasse A zijn de Voor- schotense zaalhockeysters met 2-1 als winnaar tevoorschijn geko men. HDS werkte nog voor de pau ze de 1-0 voorsprong weg die Eri ca Jansen uit het veld scoorde. Uit een scrimmage na een strafcorner scoorde Margit Hunnink de 2—1 voorsprong die Petra Vingerhoed vasthield door het stoppen van een strafpush. In een matige wedstrijd won Forescate voorts met 2-0 van Alphen door treffers van Hunnink. Roomburg stond lange tijd met 3-1 aan de leiding tegen Cartou che. Maija Sprey, Bonnie Monta- nus (strafbal) en Annet de Vries scoorden voor Roomburg. In de tamme wedstrijd kwam Cartouche nog tot 3-3. Tegen Pijnacker be sloot de Leidse ploeg het eerste deel met een voordelige 3-0 door Montanus en Sprey. Pijnacker zorgde na de hervatting met enkele tegengoals voor wat spanning, de marge evenwel bleef, met doelpun ten van De Vries, Marga Smaak en Sprey, gehandhaafd met 6-3. LEIDEN - Scylla haalde zaterdag in de strijd tegen de degradatie een belangrijk punt binnen, maar dat is dan ook precies het enige positieve aspect aan de puntendeling met het bezoekende Het Hooge Huys. Dat de sfeer na afloop toch goed was dankte men zoals al zoveel ja ren aan de vrouwen-hoofdmacht, die zichzelf zo ongeveer in een fau- teuil plaatste waar het gaat om het zich vastbeet veroveren van de landstitel, want beet. concurrent Torenstad werd echt naar 6-0 en een riant uitzicht op een trainer Sojinu zelf op. Goede wil te herverovering van de landstitel. over, Op het moment dat de vrouwen afsloten stonden de mannen er riant voor. René Hijne ontbrak grieperig bij de Alkmaarders en een snelle winst lag in het ver schiet toen Swier routinier Van Slobbe klopte en Frits Kantebeen Noor en ook door- Jan Hogendoorn slaat zich een weg naar 'n historische titel: de eerste ,wat je noemt 'afgedroogd' met 6-0. veteranenkampioen van Nederland in de leeftijdsklasse 50-59 jaar. In de finale versloeg hij zijn broer Aad. LEIDERDORP - De jeugd Stompwijkse Boy LEIDEN - Docos Tafeltennis orga niseerde gisteren de eerste Vetera van nenkampioenschappen van Neder- ge- land en gezien het succes zal het worden van de door de COVS en zeker niet de laatste keer zijn dat, het LD georganiseerde spelregel- met alle respect, 'de ouwe hap' el- wedstrijden. In de finaleronde, ge- kaar heeft ontmoet. Het toernooi houden in het KNVB-centrum op liep gesmeerd, al werd het tijd- De Bloemerd, verzamelde Stomp- schema overtreden, wijkse Boys 504 punten. De tweede plaats was voor Altior met 481 punten. Valken '68 troefde in de strijd om de derde plaats UVS af. Bij Stompwijkse Boys bleek men zijn lesje trouwens goed te hebben geleerd. Het tweede team van die vereniging legde na melijk beslag op een alleszins knappe vijfde plaats. Docos en Sjaardema blijven de (foto Holvast) rode lantaarn voeren. Ed Fallaux en discipelen konden de reserves van Sjaardema, getuige van de 4-6 eindstand niet de baas, maar dat le verde toch geen goed humeur op in de Oegstgeester gelederen, simpel en alleen door het zesde verlies op rij van team 1, dit keer met 3-6 te gen een visiterend Tempo Team. v A Zo net tegen half zeven viel za- A-klasse (40-49 jaar): G. dl Pietro terdagavond de warming-up Alles prima, aardig wat publiek, goede sfeer, maar dan. Vlieg, weer hersteld, speelde op halve kracht tegen Van Slobbe, Swier miste te gen Noor van alles en Frits Kante been verslikte zich na een gewon nen eerste game onnodig in de ar metierige invaller Hans van der Broek. De overige uitslagen: hele land, die in vijf groepen wer den onderverdeeld. Er werd op 15 tafels tegelijk gespeeld Docos kreeg de organisatie van het toer- wint de finale van de voormalig Sandra de Kruiff te bewonderen. topspeler Jan Syrens. B-klasse Let wel, bewonderen. Alsof zy al -0niwint njet een hele tafeltenniscarriere Aad. C- achter de rug heeft, is haar voorbe- Treiding er een van voor de eerste helaas geen winstpartij en die het 3-6 verlies konden voor komen. Trainers die spelen, het lijkt een modeverschijnsel, want bij Docos kwam Ed Fallaux weer in actie, en met de bedoeling dat ook de rest van dit seizoen te blijven doen. De tijden vliegen. Ooit was je doods benauwd als je bij de schoolkam- pioenscha'ppen in de Stadsgehoor zaal tegen 'flower-power-Ed' moest spelen. Nu wint Fallaux tegen Sjaardema 2 een partijtje. Had het nut? Nee, want Edwin van der Reyden verloor, goed spelend wel iswaar, twee keer net aan en Sjaak den Elzen kon Jansen niet vloeren. En waar was Engelbert? Die was skiën. De betrokkenheid van de huidige generatie spelers i er niet meer een van zaterdagochtend al in alle vroegte wakker worden met vlinders in de buik. i toebedeeld omdat het als eni ge vereniging in het jubilerende (50-59 jaar): Jan Hogendoorn wint njet district Den Haag (net als de NTTB de finale-van zijn broer Aad. C- acht dit jaar 50 geworden) over genoeg ruimte voor een dergelijk evene klasse (60-69 jaar): 1. Thijs Jansen, Behalve dat het gezellig was, werd er in de nieuwe accommoda tie aan de Hoge Morsweg ook fana tiek gestreden in de diverse leef tijdsklassen. In totaal verzamelden zich gistermorgen rond de klok werd tweede van negen uur 130 tafeltennislief- verloor de finale hebbers en -sters (er waren 23 35 tot 39-jarigen vrouwelijke deelnemers) uit het j. Buyck. u u i u 2' Bernhard ten Brink. D-klasse pupillenwedstrijd. De gretigheid ment beschikt. Het toernooi werd (70+), met vier deelnemers: 1. Jos van de echte topsporter die het janiseerd in samenwerking Dukers, 2. J met de Oldtimersclub Nederland Van de deelnemers uit Leiden Vrouwe A-klasse (35-50 jaar): 1 W. de Waal. B/C-klasse (50+): 1 omgeving presteerde het Docos-lid Thea Kraayenbrink. Ad van Winden nog het beste. Hij Dubbelspel mann liefst zestien zou zijn en overnieuw beginnen. Helaas was de warming- liet had, alsof het ook haar eerste Dubbelspel mannen: 1. Van Em- pupillenwedstrijd betrof, HEERENVEEN (ANP) - Hein Ver geer rijdt het komende weekeinde niet in Noorwegen. De wereldkam pioen hoorde deze week niets meer van de organisatie van het schaats- festival van Savallen, die de Neder lander na het toernooi in Hamar had uitgenodigd. „Een fout van die mensen. Nu ga ik niet meer. Voor de prijs hadden ze het niet hoeven laten. Ik had slechts reis- en ver blijfskosten gevraagd". Op 16 maart is het grote kam- de AA-klasse. Hij peVHandgraaf. Dubbelspel yrou- keerde opstelling doorgegeven. d|z?Sr,oep van wen: Annet van, TrichtyWde Marian Kantebeen als sterkste, en a Schiedammer vries. Gemengd dubbel: 1. J. jan pas De Kruiff. Kantebeen be- Schoone en J. ter Louw. schaamde de rol van 'kopvrouw' echter geen moment, en tilde de stand naar 2-0 waarna voor Sandra de Kruiff de taak was weggelegd international Jan tien Jansma te vloeren. Dat gebeurde met 14- en 17 en dat zegt veel. Dat zegt bijvoorbeeld dat Jan Vlieg een slecht damescoach is. Jansma is een pupil van Vlieg en werd door de Groninger het laatste halfjaar vaak als internationaal op gesteld. Als Vlieg op die momen ten ene Patricia de Groot thuis laat geeft hij aan a, niet eerlijk te zijn en b, geen verstand van het spel te hebben. Overigens was Torenstad door het verlies van Jansma een gesla gen ploeg. Mede omdat met name Jansma verder te beroerd was te zweten, kon Scylla freewheelen Gevolg, de sfeer en de zekere winst waren weg. Gelukkig won nen Vlieg/Swier nog het dubbel en zoefde Swier bij een 4-5 achter stand Van der Broek van tafel. Eer der kreeg Noor door Vlieg by 4-3 zijn nog beperkt ritme uitgemeten en Frits Kantebeen was bij 4-4 te vermoeid om het, ondanks een rO01S01ZO0Il weer sterke inzet, Nico van Slobbe lastig te maken. De 5-5 betekent een wat beter perspectief op het behoud van het ereklasse-schap, maar de nasmaak van het gebode- blijft, zoals zo vaak dit seizoen, Amsterdam Hoewel de dooi uitg0St0ld bitter. door lijkt te zetten is de start het roeiseizoen door de langdurige Bitter smaakte voor Sjaardema aanwezigheid van ijs in de proble- _ok de mededeling dat Joop van men gekom der Borg door een knieblessure de dat het nog rest van dit uitgeschakeld gekomen. De verwachting is week zal du- alvorens de roeiers weer i De Haastrechter wordt deze zo mer net als de rest van de kern ploeg wel lid van de Vereniging De Friesche Elfsteden die de laatste dagen een enorme toeloop van pioensfeest van de Europees- en van derden heeft Vergeer bij dat nieuwe leden heeft moeten verwer wereldkampioen in zijn dorp, H,aa- volgens zeggen niet nodig. ken. „Ik heb me donderdag zitten strecht. Na die feestdag gaat hij ..Ik heb de mensen gekozen, die ik verbijten voor de tv. Ik met Ron Mulder, een functionaris vertrouw. Of ik linten wil door- graag bij van de hoofdsponsor van de KNSB knippen? Waarom niet. Ik vind dat VpnKrar om tafel zitten voor het uitpluizen het leukste werk", liet Vergeer na van de aantrekkelijkste aanbiedin- zijn zoveelste handtekening van gen op commercieel vlak. Hulp het weekeinde weten. zal zijn. De kans dat de Oegstgees- boten kunnen. De eerste wedstrij- tenaren nu zullen degraderen is nu denvz wel heel groot. De club van trainer maart Joly Sojinu kan alleen dan de ko mende jaren sportief gezien goed boeren wanneer afgezien wordt die op 9 en 10 Delft zouden worden ge houden, worden 2 of 3 weken uit- [esteld om de roeiers de gelegen- leid te geven zich nog enigszins op 'huurlingen'. Eigen kweekspe- het water voor te bereiden. De Hei- Ier Friso Reitsma speelt goed, vol- neken-4-kamp en de Head of the geweest. Als ik zie, dat Yep Kramer honderd kilometer bij de toppers kan blijven, dan hadden wij ook best een goede kans ge maakt". gend jaar kan Herman Broek zijn rentree maken aan Boord lijkt een getalenteerd genoeg derde Maar wat was tegen Tempo Team het nut van Mark Sang an Jang. Eén zege, één minder dus dan Reitsma. Als derde man trad der River zijn veertien dagen uitge- Schip steld, evenals de wedstrijden op Het Spaame, terwijl de Skifhead één week verschoven is. Het pro gramma ziet er nu als volgt uit: 24 of 31 maart "Kurk'-wedstrijden, 6 7 april Heineken Vierkamp, 14 april Head of the River, 20 april

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14