5 0 T Anderlecht klasse apart Mögenburg neemt wraak YVSB bederft de pret van Lugdunum Portugal loopt in Duitse val In Belgische competitie Sjöberg slechts twee dagen houder wereldrecord Cosmos de zaal uit... Ouwersloot 'uitgeteld' PAGINA 12 SPORT MAANDAG 25 FEBRUARI 1985 BRUSSEL (ANP) - Anderlecht heeft gisteren andermaal een de monstratie gegeven van de eenza me Brusselse klasse in het Belgi sche voetbal. Tegen Seraing duur de het evenwel tot na de pauze eer het klasseverschil met de tegen stander ook in de score tot uitdruk king werd gebracht. De zege van 6-0 kwam voornamelijk tot stand door een superieure tweede helft, nadat Arnesen Anderlecht een ruststand van 1-0 had bezorgd. De enige ploeg die de Brusselse club nog zou kunnen bedreigen is Waregem, dat met 5-0 van Water schei won. Ook Waregem, dat de achterstand van vijf punten op An derlecht behield, kwam laat op dreef. Landskampioen Beveren vervult als subtopper een beschei den rol in de competitie, hoewel de overwinning op Lierse (3-0) over tuigend was. Doelman Kerremans van Se raing was voor zijn ploeg het grote voorbeeld. Door zijn zelfverzeker de optreden kregen de overige spe lers van Seraing het gevoel Ander lecht aan te kunnen. Maar na de pauze was Kerremans nog de enige van Seraing die overeind bleef. Doordat zijn verdedigers hopeloos faalden, konden Vandenbergh, Czerniatinsky, Vercauteren en Sci- fo (twee keer) Anderlecht in een comfortabele positie brengen. Waterschei draaide tegen Ware gem op volle toeren. Hier kwam een einde aan, toen Veyt na zestig minuten de score opende. Al snel volgden Mutombo, Bckley, en Van Baeckel, voordat Veyt het kwarwei zelf afrondde. Club Brugge slaagde er niet in de derde plaats over te nemen van Club Luik. Hun duel eindigde in 1-1. Engeland Aan de kop van de ranglijst in de Engelse competitie veranderde za terdag niets. Everton, Tottenham en Manchester United kwamen al lemaal tot winst. Everton hield zo doende de vier punten voorsprong vast. Het beste resultaat werd geboekt door Manchester United. De uit wedstrijd tegen Arsenal, dat dit seizoen ook met kampioensaspira ties begon, werd met 1-0 gewon nen. Invaller Whiteside maakte voor rust het enige doelpunt tegen de Londense club, die de verguis de internationals Woodcock en Ni cholas weer had opgsteld. Man chester hield de wedstrijd onder controle ondanks de blessure van spelbepaler Robson. Titelverdediger Liverpool nam de vierde plaats van Arsenal over door winst met 2-0 over Stoke City. Het was Liverpools zevende achtereenvolgende thuiszege. Ni- chol opende de score, Dalglish gaf zijn 300e competitieduel in Enge land glans met het tweede doel punt. Andy Gray was de uitblinker voor Everton in de uitwedstrijd te gen Leicester City. Hij maakte eerst het openingsdoelpunt in de 66e minuut en scoorde nogmaals in de slotfase na de gelijkmaker van Lynex. Tottenham Hotspur dankte de magere winst in de uitwedstrijd te gen West Bromwicht Albion aan spits Falco en hield zodoende con tact met de eerste plaats. Ipswich Town nam een optie op een finaleplaats in de League cup. Door een doelpunt van de in Afrika geboren d'Avray in de 6e minuut werd Norwich met 1-0 verslagen. Norwich speelt in de tweede wed strijd thuis. Tegenstander in de eindstrijd wordt wellicht Sunder land, dat eerder al een voorsprong van 2-0 tegen Chelsea nam. Italië In de Italiaanse competitie heeft Diego Maradona dit weekeinde van zich doen spreken. In de thuis wedstrijd van Napeli tegen Lazio Rome nam hij drie van de vier doelpunten voor zijn rekening (4- 0). Voor het kampioenschap telt Napels echter niet mee. Wel Hellas Verona, dat in de uit-wedstrijd te gen titelhouder Juventus Turijn een nuttig gelijkspel (1-1) behaal de. Daardoor blijft het verschil tus sen Hellas en Inter Milaan 'e'en punt: 29 tegen 28. Zonder Hans Peter Briegel, die in Lissabon voor West-Duitsland uitkwam, speelde Hellas zo voor zichtig mogelijk; geheel vertrou wend op de snelle uitvallen, die meestal via de Deen Preben Elj- kaer werden opgezet. Pas toen Massimo Briaschi de thuisclub in de 74ste minuut voor 1-0 had ge zorgd, waagde Verona zich met wat meer mankracht naar voren. Dat leidde al na twee minuten tot de gelijkmaker van Di Gennaro. Platini was daarna nog wel aktief, maar de Fransman zag zijn schoten gestopt door doelman Garella, die uitgroeide tot de beste speler van het veld. Inter Milaan zag zijn pogingen Hellas te achterhalen gedwars boomd door AC Turijn. Het werd in Milaan een gelijkspel: 1-1 door doelpunten van Corradini (Turijn) en Collovati (Milaan). De Milanese aanvaller Altobelli gaf een unieke kans op de overwinning prijs door vanaf de strafschopstip naast te schieten. In Palermo ded zich zaterdag een triest incident voor. Bij het verla ten van zijn woning werd de voor zitter van de tweede divisieclub AC Palermo, Roberto Parisi, van korte afstand neergeschoten. Hij werd vermoedelijk slachtoffer in een actie van de maffia. Ook de chauffeur van Parisi werd dodelijk doqr kogels getroffen. Parisi was eigenaar van een electronicabe- drijf. Frankrijk Koploper Bordeaux heeft op de 26e speeldag van de voetbalcompe titie in Frankrijk de voorsprong op Nantes met twee punten vergroot. Tegen het in de onderste regione- nen verkerende Marseille had Bor deaux genoeg aan een doelpunt van verdediger Specht. Nantes ver loor met 0-1 van de nummer drie op de ranglijst Auxerre, dat vlak vóór tijd via Boli de winnende tref fer maakte. KEULEN (SID) - Slechts twee da gen is het indoor-wereldrecord hoogspringen niet in Westduits be zit geweest. Gisteren onttroonde Dietmar Mögenburg in Keulen met 2.39 meter de Zweed Patrick Sjö berg, die vrijdagavond in Berlijn Carlo Tranhardt met 2.38 meter de beste 'halprestatie' had afgeno men. In Stuttgart zegevierde Elly van Hulst op de 800 meter en wer den Els Vader en Nelly Cooman in dezelfde tijd (7,28 sec.) tweede op de 60 meter achter de Poolse Elz- bieta Tomczak (7,25). Met Mögenburg maakten in Keu len gistereen 600 toeschouwers eeii luchtsprong. Zij hadden de atletiek verkozen boven het interland-voet bal op televisie. Mögenburg deed in Keulen zijn voorspelling ge stand. Hij werd vrijdag in Berlijn tweede en zwoor wraak in Keulen. Op 2.39 'meter kwam het indoor- Jansen naar militair WK LEIDEN - AV Holland-atleet Jan Jansen is geselecteerd voor het WK cross voor militairen dat van 7 tot en met 11 maart in Portugal wordt gehouden. De middenaf- standloper behaalde afgelopen dinsdag een vijfde plaats op het Nederlands militair kampioen schap in Doorn waarbij hij de 9500 meter lange cross in 30 min. en 50 sec. aflegde. Op grond van deze prestatie mag Jansen van de krijgs macht, die hem tot nu toe nauwe lijks trainingsmogelijkheden heeft geboden, op het wereldkampioen schap opdraven. hoogspringrecord op gelijke hoog te met het buitenrecord van de Chinees Zhu Jianhua. Mögenburg haalde de 2.39 meter bij zijn derde poging. Hij liet de lat niet nog ho ger leggen. De 23-jarige Olympische kam pioen was in de hal nooit hoger ge komen dan 2.35 meter. Buiten haalde hij 2.36 meter. In Keulen was hij goed op dreef. 2.20, 2.24 en 2.30 meter haalde hij bij de eerste poging. Alleen voor het wereldre cord had hij drie aanlopen nodig. Carlo Tranhardt, die precies een jaar geleden in Berlijn het indoor- wereldrecord op 2.37 meter zette, viel in Keulen tegen. Hij bleef met vier andere springers op 2.24 meter hangen. Het hoogspringen bij de vrouwen werd gewonnen door de Belgische Chris Soetewey met 1.88 meter, twee centimeter minder dan de 1 meter 90 die de Poolse Danuta Bulkovska vrijdag in Berlijn be dwong. Elly van Hulst De overwinning van de 25-jarige Elly van Hulst kwam in de slotfase tot stand. De in Rotterdam wonen de Atlete wilde een week voor de Europese indoorkampioenschap pen haar eindschot nog eens tes ten. Daarover behoeft zij zich in Griekenland geen zorgen te ma-, ken. Ze ontdeed zich heel gemak- kelijk van de Westduitse Allman- dinger en de Zwitserse Gasser. In Stuttgart werden de beste prestaties gemeten bij het kogel stoten. Wereldrecordhoudsler He lena Fibingerova stootte bij haar eerste poging de kogel naar 21 me ter en 23 centimeter en kon verder het trainingspak aanhouden. Clau dia Lösch, Olympisch kampioene, werd tweede met 20 meter 46, wat een persoonlijk record betekende. Na een langdurige blessure is de hoop op een goed optreden in Athene bij de Westduitse terugge keerd. Bij de mannen ging de zege bü het kogelstoten naar Fibingero- va's landgenoot Machura met 21 meter 28. Brisco-Hooks In Madison Square Garden ont vingen naar drievoudig Olympisch kampioene Valerie Brisco-Hooks en Jim Howard aan het eind van Amerikaanse indoor-circuit bonus sen voor de beste prestatie, respec tievelijk cheques van 14.410 dollar en 13.000 dollar. Beide atleten had den over de veertien wedstrijden de meeste punten verzameld. Brisco-Hooks en Howard namen in New York op elegante wijze af scheid van het indoor-seizoen. Brisco-Hooks vestigde een wereld tijd op de 220 yards en Howard evenaard zijn eigen nationale re cord bij het hoogspringen. Daar naast waren er nog wereldrecords van Dianne Dixon, lid van de gou den 4x400 meter estafetteploeg in Los Angeles, op de 440 yards en Ja mes Heiring op de twee mijl snel wandelen. Valerie Brisco-Hooks ontliep in New York het gevecht met Dianne Dixon, sedert lang twee geduchte rivalen. Brisco-Hooks koos voor de 220 yards en finishte in 22.95 se conden, de snelste tijd ooit gelo pen. Florence Griffith werd tweede in 23.38 en Grace Jackson uit Ja maica leverde meer dan een volle seconde in (24.00). Brisco-Hooks schreef een groot deel van haar winst toe aan de raadgevingen van de Ier Eamonn Coghlan. „Coghlan had mij verteld, dat ik in de boch ten meer moest leunen. Voor de buitenstaander lijkt het alsof je dreigt te vallen. Dat advies heb ik opgevolgd. Ik ben meer gaan leu nen en de tijd bevestigde het gelijk van Eamonn". Dianne Dixon diende haar con currente direct van repliek door de 440 yards eveneens af te leggen in een wereldtijd. De 20-jarige Dixon, woonachtig in New York, werd in de finale door de 15.000 toeschou wers opgejaagd naar de voortreffe lijke tijd van 52.20 seconden. Daar voor had ze in de serie al 52.77 ge noteerd, wat ook al onder het oude record van Brisco-Hooks (52.99) lag. De records van Brisco-Hooks en Dixon werden door het publiek uitbundig begroet, maar stellen in ternationaal weinig voor, omdat er buiten de Verenigde Staten nim mer op yards-afstanden wordt ge lopen. In dat opzicht was de ver richting van Mike Conley veelzeg- gender. De nummer twee van Los Angeles hinkte, stapte en sprong naar 17 meter 40 en bleef daarmee precies één centimeter onder het drie jaar oude indoor-wereldrecord van zijn landgenoot en komiek Wil ly Banks. Conley bewees in top vorm te verkeren door daarna het verspringen te winnen met 8 meter 22. Hij wees Larry Myricks (8.11) terug. Jim Howard is de nieuwe Ameri kaanse ster bij het hoogspringen. In New York evenaarde hij zijn ei gen record door over 2 meter 34 te wippen. Denis Lewis werd tweede (2.30) en Dwight Stones kwam niet hoger dan 2 meter 25. Op de drie mijl leed de Ier Eamonn Coghlan Patrick Sjöberg zweeft in Berlijn over 2 meter 38 en verbetert daarmee het ondoorrecord van Carlo Tranhardt. Twee dagen later zou de Zweedse door Dietmar Mögenburg worden onttroond bij wedstrijden in Keulen, (foto ap> zijn eerste nederlaag. Hij moest zijn meerdere erkennen in Doug Padilla, die in de laatste meters ge makkelijk van de Ier wegliep: 12.57.15 tegen 12.59.56. Coghlan, die had aangekondigd een aanval te doen op het wereldrecord, ver klaarde na afloop zeer laconiek: „Twee dingen hebben mij van een wereldrecord afgehouden. Ten eer ste liep ik niet hard genoeg en ten tweede was er een Doug Padilla, die zich absoluut voorgenomen had om ene Coghlan te verslaan". Helga Radtke Bij een evenement in Oost-Ber- lijn verbeterde verspringster Helga Radtke het nationale record van Heike Daute. De 22-jarige atlete landde na 7,09 meter in de bak en was, na wereldrecordhoudster Ga- hna Tsjistjakova (7,25) en Jelena Kokonova (7,17), de derde vrouw die in de zaal voorbij de zeven me ter-grens kwam. Matthias Koch won het verspringen bij de man nen met een afstand van 8,09 me ter. Ines Müller was de beste kogel stootster. Ze liet de 5 kilo zware ko gel na 21,26 meter in het zand plof fen. De internationale Hongaarse ti telstrijd in Boedapest gaf ook en kele goede verrichtingen te zien. De Hongaar Attila Kovacs won de 60 meter in 66,65 seconden. Bij de vrouwen was de Oostduitse Mar lies Göhr de snelste op dit onder deel: 7,21. De Bulgaarse Stefka Kastadinova won met 1,95 meter het hoogspringen. Zijn landgenoot Istvan Knipl liep een nationaal re cord op de 1500 meter: 3.39,25. Bij de marathonwedstrijd voor landenploegen stelde de Neder landse vrouwenploeg gisteren wat teleur door in Yokahama als ne gende te eindigen. Het Nederland se zestal Beurkens, Van Gerven, Ophorst, Van Wissen, Van Sti phout en Wentzel noteerde een tijd van 2 uur 26 minuten en 18 secon den. De achterstand van de Neder landse ploeg op het winnende team van de Sowjet-Unie bedroeg bijna acht volle minuten. Het Rus sische zestal legde de klassieke af stand in deze derde editie van de 'ploegenmarathon' af in 2,18,27. Canada werd tweede en Groot Brittannië derde. Emiel Mellaard en 'Leidenaar' Han Kulker hebben gisteren over winningen behaald tijdens indoor atletiekwedstrijden in Dortmund. Mellaard sprong 7.72 meter en Ba taven-atleet Kulker legde de 1000 meter af in twee minuten en 25,3 seconden. Tactiek Beckenbauer slaagt LISSABON (SID) - Trainer Franz Beckenbauer heeft met het Westduitse voetbalelftal de belangrijkste overwinning behaald, sinds hij halverwege 1984 de hoogste verantwoor delijkheid kreeg. De Bondsrepubliek, in december moeizaam met 3-2 winnend van Malta, zegevierde gisteren vooral door een goede eerste helft in Lis sabon met 2-1 over Portugal, de voornaamste concurrent op weg naar de eindronden van het we reldkampioenschap in Mexico. Nog wel zonder drie voorname, grieperige basisspelers: Rum- menigge, Karl-Heinz Förster en Thon. Beckenbauer had de opdracht gegeven Portugal het spel te laten maken. Geheel volgens plan ge beurde dat ook. In de eerste helft leverde het West-Duitsland een voorsprong van 2-0 op, maar na de rust bleek dat de tactiek te behou dend was. „Ik weet nog niet of we Portugal Bondsrepubliek 1-2 (0-2). 28. Littbarski 0-1, 37. Voller 0-2, 57. Dia- mantino 1-2. Scheidsrechter: Casarin (Ita). Toeschouwers: 60.000. Gele kaar ten: Eurico en Futre (Por) en Berthold (Brd). De stand in kwaliflcatiegroep 2 is: 1. Bondsrepubliek 3 3 0 0 6 7-3 2. Portugal 5 3 0 2 6 8-7 3. Zweden 4 2 0 2 4 7-4 4. Tsjechoslowakije 2 10 12 5-2 5. Malta 4 0 0 4 0 3-14 een volgende keer vkn dezelfde principes uitgaan", zei Becken bauer na de wedstrijd, „maar ik weet wel dat de optimale motivatie van de spelers ons een eind in de goede richting brengt". De West duitsers, met alleen Littbarski en Vóller voorin, ontwrichtten in de beginfase met kracht (Briegel) de wanhopige Portugese dribbelaars, die overigens ook slechts twee spitsen -Uomez en Futre- konden bedienen. De achterhoede van de Beckenbauer-formatie kwam nau welijks in gevaar. Niet omdat de Westduitsers zo superieur waren, maar omdat Portugal weigerde al les op de aanval te gooien. Het ont zag voor Beckenbauers mannen was te groot. De voor Rummenigge spelende Littbarski maakte van de gelegen heid gebruik op te vallen. Na een klein half uur vergrootte hy de Portugese angst met de openings treffer. Toen Voller tien minuten later voor 2-0 zorgde, waarbij een foutje van doelman Bento te pas kwam, was Portugal, waarvoor Beckenbauer aanvankelijk op zijn zachts gezegd ook een zekere vrees had, nergens meer. De Portugese coach José Torres, zich in de pauze realiserend dat zijn team toch de verplichting had de aanval te zoe ken, wisselde verdediger Andre voor spits Diamantino. Deze in greep was net niet succesvol ge noeg. Diamantino drukte het Por tugese overwicht in de 57e minuut weliswaar uit in een doelpunt, echt in gevaar raakte de Bondsrepu bliek niet meer. NEW YORK (AFP) - New York Cosmos, ten prooi aan ernstige fi nanciële moeilijkheden, heeft za terdag aangekondigd de activitei ten in het indoorseizoen te stop pen. Er moesten nog vier wedstrij den gespeeld worden. Al eerder circuleerden er geruchten dat Cos- mos ook zijn deelneming aan de Noordamerikaanse voetbalcompe titie (NASL), waarvoor zich slechts nog vier clubs hebben ingeschre ven, zal intrekken. Het elftal van Chingalia trok uit financiële nood zich voor de zaal terug. Het lage toeschouwersge middelde van 4.181 joeg de schul denlast omhoog. De club staat na 33 wedstrijden voor 1.5 miljoen dollar in het krijt, of te wel ruim 5 miljoen gulden. OEGSTGEEST - Middenvelder Gert Ouwersloot van de afde lingsclub Oegstgeest kon zichzelf zaterdagmiddag wel voor het hoofd slaan toen scheidsrechter De Wit hem halverwege het vriendschappelijk treffen met vierdeklasser MVKV van het veld stuurde. Na een overtreding van Aad Bousie sloeg Ouwersloot zijn directe tegenstander met een vuistslag tegen de grasmat. Eerder in de wedstrijd had de Oegstgeester voetballer al vergeefs een slaande beweging in de richting van Bousie gemaakt, die na de voltreffer van Ouwersloot met hoofdpijn het veld verliet. Overi gens won MVKV het voor de rest uitermate sportieve duel met 0-2 en hoewel arbiter De Wit Oegstgeest toestond een vervanger voor Ouwersloot in te brengen, bleek hij na afloop niet vermur maakte rapport op over het 'boksduel' uit de eerste helft. de beginfase van Lisse-PSV. De Lisser-defensie verleent Halvar Thoresen geen doorgang. Erié Wijn- Bart de Bruin en Arnold Vermeulen (2) zijn paraat. Scheidsrechter Bezemer zoet toe op een V».et. (totoHolvast) LEIDEN - Rijnsburgse Boys kwam zaterdagmiddag onder aan gepaste omstandigheden goed voor de dag tegen Haarlem. De ere- divisionist moest met een 3-3 de ling genoegen nemen. FC Lisse was een goede sparringpartner voor PSV, waar Jurrie Koolhof na een langdurige blessure zijn ren tree maakte. Hij speelde één helft en kon daarin geen bijdrage leve ren aan de 1-8 overwinning van de koploper in de eredivisie, die het vanwege de oefenwedstrijd van het Nederlands elftal zonder de vijf internationals moest stellen. Een eervol oefenresultaat behaalde ook WSB. Lugdunum, dat vorige week nog tot kampioen van de vriendschappelijke wedstrijden werd uitgeroepen, kreeg met liefst 7-0 klop in Noordwijkerhout. FC Lisse-PSV: 1-8 (1-4). Al ver toefden Van der Gijp, Brandts, Van Breukelen, Valke en Van der Kerkhof in Katwijk, Lisse kon toch tevreden op de ontmoeting met de Eindhovenaren terugzien. Immers, het merendeel van hun vervangers geniet inmiddels ook de nodige naamsbekendheid èn Jurrie Kool hof vierde zijn rentree na lange tijd te zijn uitgeschakeld door een bles sure. De zaterdagploeg van FC Lis se hield op het tweede veld de 0 tien minuten op het scorebord. Brylle en Lokhoff schoten daarna kort achtereen raak. In de 20ste mi nuut zorgde Walter Schoone reeds voor de spreekwoordelijke eretref- fer. Nadat pogingen van Leo van Kampen en Arie Schalk waren af geketst, kwam Schoone vrij voor Doesburg: 2-1. Jan Heintze nam na een indrukwekkende solo de 1-3 voor zijn rekening, de ruststand. Na de 1-4 van de voor Koolhof in gevallen Eric Jan van de Boogaard kon Lisse nog eventjes goed partij bieden en kreeg de door 300 bezoe kers aangemoedigde thuisclub zelfs nog een paar kansjes. In het laatste half uur was het echter ge daan met Wim Eilanders ploeg. Van Rooy, Thoresen, Brylle en op de valreep nog een keer Lokhoff zorgden voor de 1-8 eindstand. Rijnsburgse Boys-Haarlem: 3-3 (2-0). Haarlem, dat een dag eerder al tegen Fortuna Sittard had geoe fend, had er op het kleine, vijfde Rijnsburgse veld kennelijk niet veel zin in. Zelfs als dat wel het ge val was geweest, mogt nog worden getwijfeld aan het onderlinge krachtsverschil. Rob Gillissen en Marcel van der Blom zorgden bin nen tien minuten voor een 2-0 voorsprong. Pas nadat Haarlem trainer Van Doorneveld zijn spe lers in de rust hardgrondig op hun plichten had gewezen, kwam Haar lem ook in de wedstrijd. Joop Böckling bouwde met drie treffers de score om, geholpen door een paar ongelukkige momenten in de Rijnsburgse afweer. Huug Aande- wiel bracht met de 3-3 tot uiting dat RB niet zoveel onder hoefde te doen voor Haarlem. Katwijk snoepte zaterdagmid dag eersteklasser Heeijansdam een 2-1 zege af. Amerik van Dui venvoorde scoorde voor rust 1-0. Daarna werd het eerst 1-1 door Vis ser. Wim Guyt 2 gaf het als nuttig omschreven oefenpotje een verras sende uitslag mee: 2-1. Lugdunum vierde zaterdag avond pas carnaval. Beter laat dan nooit natuurlijk, maar gistermid dag was het bij VVSB snel uit met de pret. De Leidse formatie liet bij een 1-0 stand een penalty onbenut (in dezelfde minuut werd het toen aan de andere kant 2-0) en ook kee per Wim Eradus was nog niet hele maal uitgeslapen. Hij ging niet vrij uit bij het derde en vierde WSB- doelpunt. Voor de paarshemden scoorden, in willekeurige volgor de: Leo van der Drift, Kees Nulkes (2x), Johnnie Jansen (2x), Ad van de Togt en Gerrie van de Burg. Blauw Zwart kwam tegen Docos niet verder dan 2-2. De Leidse ploeg had bij de rust zelfs nog met 2-0 de leiding door doelpunten van Peter en Ronald Hoogenboom. U VS zou vriendschappelijk voet ballen tegen Roodenburg maar in verband met de gesteldheid van de velden kregen de clubs geen toe stemming de velden te betreden. Meer nieuws kon de scheidende Roodenburg-trainer John Hugue- nin niet geven, wat wil zeggen dat hij nog niet exact weet waar hij het volgende seizoen aan de slag gaat. Datzelfde geldt voor Meerburg trainer Hennie de Klerk. Hij zet aan het einde van dit seizoen een punt achter het dienstverband met de Zoeterwoudse vierdeklasser. In het bondsblad Voetbal Totaal zou hij eens napluizen wat zoal de mo gelijkheden waren. Betaald voetbal Er kwamen 2000 toeschouwers naar het veld van Zandvoortmeeu- wen om Feyenoord tegen Fortuna Sittard te zien oefenen. Maar, na dat de Rotterdammers hadden ver nomen dat de wedstrijd op een bij- veld diende te worden afgewerkt, zegden zij hun bezoek af. Zand- voortmeeuwen speelde nu zelf te gen Fortuna, dat onder andere dank zij twee doelpunten van Wout Holverda met 4-1 won. Dat werd echter maar aanschouwd door 500 belangstellenden. De rest was di rect omgekeerd. Karakteristieken van andere oefen wedstrijden door eredivisieclubs: Veendam-FC Twente 3-f. Doelpunten Veendam: Dijkstra, Wever en een eigen doelpunt van Twente-jeugdspeler Jans sen. Doelpunten Twente: Carbo en Vreüssen. PEC Zwolle-Heerenveen 1-2. Van den Wildenberg 0-1 en 0-2, Van Duuren 1-2. Excelsior-Spükenisse 4-3. Van Eek 1- 0, Jalink 2-0, Ridderhof 3-0, Vlug 3-1 en 3-2, Van Hamburg 3-3, Van Eek 4-3. Emmen-FC Groningen 1-5. Doelpun ten Groningen: Fandi 2, McDonald 2 en Broeken. Sparta-DS'79 1-2. Lengkeek 1-0, Van der Steene 1-1, Melis 1-2.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12