Wassenaarse bouw levert verlies van bijna een miljoen op Vele verrassingen voor Van der Have Milieugroep: 'Uitbreiding Steyn tast landschap aan' Gemeente wil deel bijpassen Leiderdorpse Sjelter verliest 'gezicht' Oegstgeest: werkzaamheden woonwagenkamp medio april PAGINA 2 REGIO LEIDEN WOENSDAG 20 FEBRUARI 1985 LEIDERDORP - Laten we hopen dat burgemeester Van der Have dit stukje niet leest. Want eigenlijk is er niks aan als hij al precies weet wat hem te wachten staat op de dag, dat hij afscheid van Leider dorp neemt. Maar ja, wat moet de Oranjever eniging, 'de' motor achter het eve nement? Enerzijds zal ze de pro gramma-onderdelen maar wat graag binnenshuis willen houden. Er gaat niets boven de verrassing. Anderzijds willen de 'oranjegezin- den' zoveel mogelijk Leiderdorpse verenigingen animeren om aan het défilé deel te nemen en anderszins ideeën binnen te krijgen. En hoe kan dat anders dan door publici teit?. "Eigenlijk wil de burgemeester geen défilé", bekent de Oranjever eniging heel eerlijk in de notulen van een eerdergehouden vergade ring. Toch denkt het bestuur aan Afscheid met défilé, receptie, cadeau en een luchtballon zo'n ere-optocht en de burgemeester kennende, zal hij het allemaal met een lach over zich heen laten ko men. Minder vrolijk zal de scheidende burgervader waarschijnlijk kijken als duidelijk wordt dat hij geacht wordt om in een heteluchtballon te stappen. Een ballon, die op die 20s- te april in de Houtkamp moet wor den opgelaten. Dat belooft een spec taculair onderdeel van het pro gramma te worden. Eventueel veel hangt van het weer af) kan de bal lon stevig worden verankerd, waarna het gevaarte slechts een twintigtal meters opstijgt. Met Van der Have. Gelukkig leest hij dit niet. Rekeningen Andere plannen en vastgestelde on derdelen, die gisteravond tijdens een vergadering ter tafel kwamen: bij alle Leiderdorpse banken zijn speciale rekeningen geopend. Lei derdorpers kunnen daar hun bij drage kwijt voor een cadeau, dat Van der Have straks krijgt over handigd. Er komt een receptie, waar zo'n zes- tot zevenhonderd man worden verwacht. (Muziek verenigingen uit gemeenten, waar Van der Have vóór Leiderdorp diende, worden gecharterd om pre sent te zijn bij het afscheid. En dan natuurlijk het défilé. Aan de Oranjevereniging de on dankbare taak om die optocht in goede banen te leiden. Ondank baar, omdat de verenigingen nu eenmaal niet het hele dorp langs kunnen. Zo zal de slinger beginnen bij de Lijnbaan, om via de Van Poelgeestlaan en de Laan van Ou derzorg richting Engélendaal te gaan. Daar aangekomen wuift men de burgemeester, die bij het ge meentehuis staat, vriendelijk toe. De verenigingen nemen dan nog een stukje Buitenhof mee en begin nen daarna aan de terugtocht. Het oude dorp wordt niet aange daan. De aanwezige verenigingen spraken daar gisteravond uitvoe rig over, maar uiteindelijk kwam men tot de conclusie dat het prak tisch ónmogelijk is. De 'sprong' van het gemeentehuis naar de Doeslaan wordt te groot geacht. Een voorstel om Van der Have bij het oude ge meentehuis aan de Hoofdstraat neer te planten werd terzijde ge schoven. "Dat krijg je niet meer voor mekaar", zo merkte iemand op. Even is er nog over gedacht om de stoet langs het huis van de burge meester zelf te laten trekken. Maar wat bleek: de verenigingen en mu ziekkorpsen zouden dan langs de Hoogmadeseweg komen. En vol gens de verordening is het verbo den om langs de aan die weg gele gen begraafplaats muziek en an dersoortig leven te maken. Het resultaat van het vele werk en de daarbij horende obstakels zal uiteindelijk in een huis-aan-huis te verspreiden boekje worden gevat. Als ze dat boekje nu maar niet bij Van der Have in de bus stoppen... WASSENAAR - De Wassenaarse woningbouwvereniging St. Willibrordus heeft in totaal ruim 800.000 gulden verlies geleden op de complexen Ter Weer en Wiegmanweg. De gemeente Wassenaar zal nu waarschijnlijk ruim 250.000 gulden gaan bijpassen. De vereniging leed afgelopen jaren 731.000 gulden verlies op de bouw van het complex Ter Weer en de verkoop van 20 vrije-sectorwonin- gen. Voor de bouw van 91 wonin- Zoeterwoudse rietkraag aangestoken ZOETERWOUDE - De spoor dijk achter de Zoeterwoudse Industrieweg was gistermid dag het doelwit van jeugdige brandstokers. Rond twee uur staken zij de rietkraag langs de dijk aan. Door het droge weer breidde de brand zich snel uit. De brand weer, die snel ter plekke was, bluste de brand in een half uur. Toen was al zo'n 50 meter riet verloren gegaan. Het treinverkeer heeft geen vertragingen ondervonden door de brand: er was nauwe lijks rookontwikkeling doordat het riet bevroren was. De da ders zijn nog voortvluchtig. Weer brand op Koudenhoorn WARMOND - Voor de derde keer deze week is vanmorgen de rietkraag op het Warmondse eiland Koudenhoorn in brand gevlogen. Net als in voorgaan de keren ontstond het vuur in het stiltegebied, dat tegen de bosgebied aanligt. Dit keer was de schade ech ter aanzienlijk groter dan ande re keren. Terwijl het maandag en gisteravond ging om stuk ken met een grootte van 20 bij 20 meter, nu stond een opper vlak van 200 bij 50 meter (schat ting van de politie) in lichter laaie. En wanneer de brand weer niet zo snel ter plekke was geweest (over het ijs), zou ook het bosgebied gevaar hebben gelopen. De politie heeft het idee dat jeugdige brandstokers verant woordelijk moeten worden ge steld voor de brand van van morgen. Een getuige heeft eni ge jongers uit de leeftijdscate gorie van 10 tot 15 jaar uit de Leidse Merenwijk zien spelen op het eiland, vlak voordat de brand ontstond. Een onderzoek moet uitwij zen of zij inderdaad de branden op hun kerfstok hebben. En, zo ja, of de brand spelenderwijs ontstond of dat opzet in het spel is. gen aan de Wiegmanweg kwam een extra rekening van de archi tect, ter waarde van ruim een ton. Burgemeester en wethouders van Wassenaar schrijven deze week in een brief aan de raad dat zij op ver zoek van St. Willibrordus willen meebetalen aan deze schadepos ten. De woningbouwvereniging wil de een paar jaar geleden aanvanke lijk alleen maar woningwet- en pre mie-koopwoningen in het plan Ter Weer opnemen. Dit plan bleek, on danks enkele aanpassingen, te duur om in aanmerking te komen voor subsidie van het rijk. Door een aantal (veel duurdere) wonin gen te bouwen in de vrije sector, leek het complex Ter Weer renda bel te worden. De 20 luxe wonin gen kwamen in de plaats van huur woningen, zodat het maximumbe drag voor subsidie niet zou worden overschreden. Op deze manier zou ook de gemeente een verlies op de exploitatie van de huurwoningen beperken. Dit verlies was eerder bij de gemeente ingecalculeerd. Het verliep niet allemaal zo voor spoedig als gemeente en woning bouwvereniging hadden voor speld. De verkoop van de vrije sec tor woningen ging niet erg snel. De huizen waren te ongunstig gelegen voor de prijs, die ongeveer 300.000 gulden bedroeg. Elf nog niet ver kochte huizen moesten in 1980 voor gemiddeld 60.000 gulden min- Onverzekerde automobilist maakt brokken WARMOND - Een 19-jarige auto bestuurder uit Leiden is gistermid dag op een bestelbus gebotst, die geparkeerd stond aan het begin van de Warmondse S weiland straat. Aanvankelijk leek het erop alsof de man wilde doorrijden, na enkele honderden meters stopte hij echter en belde de politie. Deze vreest dat de chauffeur dat alleen maar deed omdat een inzittende, van wie de leeftijd onbekend is bij de politie, verwond was geraakt. Zij had glas scherven van de gesprongen voor ruit in haar gezicht gekregen. De kwetsuren bleken niet ernstig, zo concludeerde een plaatselijke huisarts. De auto van de Leidenaar bleek er daarentegen wel ernstig aan toe: een takelauto heeft hem wegge sleept. Op dit moment wordt hij onderworpen aan een technisch onderzoek. De geparkeerde auto ten slotte was eveneens flink be schadigd. Overigens bleek later dat de man zowel zonder rijbewijs als zonder verzekering had rondgere den. Burgemeester en wethouders voelen zich door hun inbreng in de bouwplannen medeverantwoorde lijk voor dit financiële debacle, "of schoon de verantwoordelijkheid daarvoor primair bij de woning bouwvereniging ligt". Volgens het college had de vereniging rekening moeten houden met de ongunstige plaats van de woningen. Toch wil len de bestuurders 175.000 bijdra gen in dit verlies. 'Niet belangrijk' Voor St. Willibrordus blijft ech ter een strop van een half miljoen over. Een woordvoerder van de vereniging, die overigens niet zijn naam wil noemen, noemt deze post niet belangrijk. "In ieder geval niet belangrijk genoeg voor de publici teit".' St. Willibrordus vraagt de ge meente om ook 83.685 gulden voor de extra kosten die de architect heeft moeten maken in het bouw plan Wiegmanweg. Door bezwaar schriften van omwonenden aan de Wiegmanweg en op verzoek van de gemeente, moest de architect meerdere keren de bouwplannen voor 91 woningen veranderen. Dat kostte ruim een ton meer, waar St. Willibrordus maar een deel van zegt te kunnen betalen. De gemeente Wassenaar en St. Willibrordus lijken ondanks de strop het vertrouwen in de bouw niet te hebben verloren. De wo ningbouwvereniging diende on langs een plan in voor de bouw van een drie verdiepingen tellend kan toorpand met een werkplaats. Het pand zou moeten verrijzen aan de Hofcampweg, tussen smederij Westgeest en firma Rooyakkers. Die plek heeft echter een ander be stemmingsplan meegekregen. Het maximum oppervlakte kantoor ruimte is kleiner dan St. Willibrord zou willen. Burgemeester en wet houders stellen de gemeenteraad nu voor, accoord te gaan met een wijziging in het bestemmingsplan, zodat de bouw kan doorgaan. WOENSDAG 'Barrière' van Jerzy Skolimowski, 20 e 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Pré- nom Carmen' van Jean-Luc Godard, 20 en 22.15 uur. Wienerwald - Steenstraat, lezing door tram-publicist Frits van der Gragt, 20 Gulden Vlies - bijeenkomst comité Lei den tegen fascisme, 20 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - thema-avond over het onderwerp 'ou der worden', 20 uur. Rijksherbarium - Schelpenkade 6, le zing over het onderwerp 'nuttige zee planten', 20 uur. Borstvoeding Begeleidingsgroep Lei den - voor praktische hulp en informa tie. info-avond, inl. 312556. Warmond Gemeentehuis - Herenweg, raadscom missie financiën/economische aangele genheden, 20 uur. DONDERDAG Breehuys - Breestraat, sport- en spel letjesmiddag, 's avonds scholierencafé. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, soos met films en informatie programma's, 15-17 uur. Wassenaar Gymzaal voormalige Europaschool - Van Zuylen van Nijeveltstraat 147, beurs 'Denken en doen' voor ouderen, 10-15 uur. Leiderdorp Zwembad De Does - Hoogmadeseweg, spelmiddag, 13.30-15 uur. Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136. Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 15 tot vr 22 februa- Loes Zwart, het verdwijnende 'gezicht' van de Sjelter, kreeg gistermiddag onder n den. LEIDERDORP - Loes Zwart, het 'gezicht' van de Sjelter, heeft gis termiddag afscheid genomen van het Leiderdorpse sociaal-cultureel centrum. Vanaf 1979 was zij er coördinatrice. Loes Zwart zal deze baan ruilen voor de plaats van hoofd in een Amsterdams kinde- ropvang-praktijk. De afgelopen vijf jaar hield ze zich vooral bezig met volwassenwerk, emancipatorisch werk en projec ten voor buitenlanders. Daarnaast verzorgde zij de contacten voor het centrum. Tijdens de afscheidsplechtigheid werd gistermiddag meerdere ma len de moeilijke positie van het welzijnswerk genoemd. Ook de steeds grotere overheidsbemoeie nissen in het werk kwam te sprake. Onder de aanwezigen was wethou der Gehner. Haar werd lof toege zwaaid, omdat de bemoeizucht van de gemeente Leiderdorp volgens de betrokkenen nog wel meevalt. Volgens voorzittter Victor Molken- boer van de Sjelter heeft het cen trum zich in de 'periode Zwart' niet laten verleiden om 'Pink Panther- activiteiten' te houden. Molken- boer vindt dat het centrum zich moet houden aan zijn sociale en culturele taken en niet allerlei in houdsloze publiekstrekkers. Het werk van Loes Zwart zal worden verdeeld over de bestaande krach ten en een nieuwe medewerkster. Man verongelukt in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De 27-jari- ge R. Voorbergen uit Zoeter- meer is vannacht om het leven gekomen bij een verkeersonge luk in de Zoeterwoudse Kort- mannstraat. De man kwam met zijn perso nenauto in de berm links van de straat terecht; vermoedelijk doordat hij een bandje in zijn casserecorder wilde verwisse len en daarbij de macht over het stuur verloor. Pogingen om de auto weer op de weg te krijgen waren niet succesvol: de auto ging rollen en kwam op de verkeerde rij baan terecht. De bestuurder werd door de voorruit uit de wagen geslingerd en overleed ter plaatse aan zijn verwondin gen. Gemeente Voorschoten ziet geen bezwaren Both: niet zeuren... OEGSTGEEST - Wanneer de ge meenteraad van Oegstgeest mor genavond besluit grond aan te ko pen in de Morsebelpolder, kan merstraatweg komt en in de zomer klaar zal zijn. Dit zei burgemeester Scheenstra gistermiddag tijdens een gesprek april al begonnen worden met de met de pers. Volgens de burge- openbare aanbesteding voor de meester zullen de sluiproutes, die aanleg van de verlengde Haaswijk- laan en het woonwagenkampje, dat in de buurt van de Haarlem- Film 'The Postman always rings twi ce', een film met Jack Nicholson en Jessica Lange in de hoofdrol len, wordt aanstaande donderdag vertoond in de Leiderdorpse Mu- zenhof. Centraal in de film staat de aantrekkingskracht tussen een man en een vrouw. Alleen moet er eerst iemand worden vermoord voordat daaraan kan worden toe gegeven. Aanvang half negen, toe gang vijf gulden. Cursus Sjelter De cursus 'gemeentepolitiek in de praktijk', die in het Leider dorpse cultureel centrum 'Sjelter' zou worden gehouden, is door om standigheden uitgesteld tot na de krokusvakantie. De eerste bijeen komst wordt nu op dinsdag 26 fe bruari gehouden. Aanvang kwart voor tien 's ochtends. In totaal zijn er vier bijeenkomsten, steeds op achtereenvolgende dinsdag ochtenden. De cursus is bedoeld uwen, die inzicht willen krijgen in het functioneren van de gemeentepolitiek. Voor informa tie: Sjelter, telefoon 893135. Thema-avond Het Oegstgeester vrouwentref punt 'Aletta' houdt morgen weer een thema-avond. Dit keer gaat het over 'de juridische aspecten van een echtscheiding'. Mevrouw mr. Dorien Hes is gastspreekster. Ze beantwoordt ook vragen ovej- dit onderwerp. Alle vrouwen zijn vanaf half negen morgenavond van harte welkom in het Gemcen- tecentrum aan de Lijtweg. Kindermiddag De Baptistenvereniging Leider dorp organiseert komende vrij dag een kindermiddag, bedoeld voor de jeugd tot ongeveer 12 jaar. De middag wordt gehouden in het gebouwtje van de kinder bijbelclub aan de Van der Valk Boumanweg 236 in Leiderdorp, tegenover de Spanjaardsbrug. Al le kinderen kunnen daar vanaf twee uur terecht. Panfluit De muziekgroep 'Conjunto Yara- vi', die al jaren Zuidamerikaanse, traditionele muziek maakt, doet vrijdag Leiderdorp aan. De groep speelt die avond vanaf half negen in de Muzenhof. Ze brengt heel wat soorten fluiten mee, terwijl Yaravi met enige enthousiaste musici enkele 'tropa-melodieèn' uit Bolivia laat horen. Een 'pri meur' voor Leiderdorp. Verder zal de Boliviaanse zangeres Rosema ry liederen zingen. Les Zazous In het Wassenaarse jongerencen trum Tent (Van Zuylen van Nije veltstraat) treedt vrijdag de groep Les Zazous op. Het optre den begint 's avonds om elf uur. Haaswijk zijn ontstaan, worden opgeheven door het doortrekken van de Haaswijklaan. Aan het eind van de Willem Pijperlaan en de Willem van Otterloolaan, die bei den uitkomen op de Haarlemmer straatweg, worden paaltjes ge plaatst, zodat er geen auto's meer kunnen passeren. Niet alleen worden de Haaswijk- se sluiproutes opgeheven, ook wordt de zeer drukke Dorpsstraat ontlast. De burgemeester verklaar de dat het idee om in de Dorps straat eenrichtingsverkeer in te stellen, wordt opgeschoven. B en W willen eerst afwachten of de straat ook na het doortrekken van de Haaswijklaan zo druk blijft. Wanneer blijkt dat er dan nog maar weinig verkeer gebruik maakt van de Dorpsstraat, kan worden over wogen de situatie te laten zoals het is. Aldus Scheenstra. Dit zou in strijd zijn met het ver keersplan. Daarin staat namelijk dat eenrichtinsverkeer wordt inge steld zodra de Haaswijklaan is doorgetrokken. Alleen auto's die uit Oegstgeest komen, zouden nog gebruik kunnen maken van de straat. Bussen zouden nog wel in beide richtingen kunnen rijden. Gedachte hierachter: het normale verkeer is weg. VOORSCHOTEN - De werkgroep milieubeheer Leiden overweegt een be roep aan te spannen wan neer Steyn's emballage B.V. van de gemeente Voorscho ten toestemming krijgt om een bedrijfspand te bouwen op een stuk grond van vijf hectare achter het pand In dustrieweg 2. Voornaamste argumenten tegen de bouw van het 3,5 hectare grote ge bouw zijn dat het gebied met land schappelijk en/of natuurweten schappelijke waarde wordt aange tast en er geen reden is om, zoals de gemeente doet, haast te zetten achter de zaak door een versnelde (artikel 19) procedure te volgen. Daarnaast kan de toestemming worden gezien als het belonen van de illegale bedrijfsactiviteiten op het bewuste stukje grond van de firma Steyn, zo voert de werkgroep aan. De gemeente heeft de argumen ten tot nu toe richting prullenbak verwezen. Ze wijst erop dat al van af 1977 wordt overlegd met Steyn over de uitbreiding en dat duide lijk is geworden dat de uitbreiding past in het op stapel staande 'buurtvriendelijke' bestemmings plan Dobbeweg-Donklaan. Immers, de buurt wordt ontlast doordat Steyn zijn activiteiten ver der van de huizen (meer in het wei land), gaat ontplooien. Dit valt te verklaren doordat in het leegko mende pand alleen bedrijven mo gen komen die minder hinderlijk zijn dan Steyn. Ander voordeel van de verhuizing: de nieuwe hal is brandveilig en buurtbewoners zul len niet meer zo vaak worden opge schrikt door vrachtwagens die la den en lossen vlak langs de open bare weg. Gezeur Ook met de provincie staat wel willend tegenover de uitbreiding, zo is de gemeente gebleken tijdens gesprekken over het inpassen van het geheel in het landelijk gebied. Ook is Voorschoten duidelijk ge worden dat het ontwerp-streek- plan Zuid-Holland-west de uitbrei ding niets in de weg legt. De werkgroep milieubeheer op pert daarentegen dat er geen spra ke van is dat het nieuwe ontwerp- streekplan de uitbreiding mogelijk maakt. "Om de huidige grens met de benodigde 90 meter te verschui ven is een statenbeslissing nodig, en die is er nog niet", aldus woord voerder Ten Keurs, maandag avond tijdens de vergadering van de raadscommissie voor financiën, ruimtelijke ordening en verkeer. Hij verklaarde toen bovendien bang te zijn dat Steyn verder en verder de polder zal inschuiven en zich hierbij geen moment zal laten stoppen door de beplantingen die rond het nieuwe gebouw komen. "Steyn heeft bijna 18 hectare pol der in eigendom, dat strekt zich bijna uit tot Leiden", aldus Ter Keurs, "De grond wordt op een-ja rige contracten in gebruik gegeven en in de contracten staat dat Steyn wellicht de grond zelf nog nodig heeft. En als we dan vragen of hij een ander voor boer wil laten spe len, zegt hij nee. Dus...". Toen raadslid G. Both (PvdA PPR) hier verder op wilde ingaan, zei Franken tegen hem dat het maar eens uit moest zijn met het gezeur. Zijn fractie zou, evenals die van de VVD, bij voorkeur geen woorden vuil maken aan de zaak. Toch kreeg een woordvoerder van Steyn, landschapsdeskundige van beroep, nog de kans om enkele afsluitende zinnen te spreken. In zijn korte tdespraak verklaarde hij dat Steyn de uitbreiding ziet als een bedrijfsnoodzakelijkheid, maar het landschap niet uit het oog heeft verloren. Integendeel: "hij doet er veel voor. De feitelijke si tuatie is nu dat het nogal gaterig en rommelig is. Straks wordt dat een stuk beter", aldus de deskundige. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) (071)144941 n 8.30-17.00 u SLEUTELTJES ma.-vrij.van8.00-19.30uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 10.00 uur) ADMINISTRATIE n 8.30-17.00 uur (071)144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22.10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra- dag ingaan. Indien één maand verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2