Hulptransport naar Boven Volta fiasco K' ul 9 t t, Woonboten krijgen aansluiting op riool Pedofielen kun je alleen maar opsluiten W' Studenten reizen door, goederen weer terug in Noordwijk WOENSDAG 20 FEBRUARI 1985 PAGINA 23 Amerikaanse strijdt tegen kinderpornotegen zedelijk verval Judianne Densen-Gerber: "Pedofilie is een machtsmisdrijf' wisseling tussen ouders. Als dat kan via tijdschriften moet de poli tie hen kunnen vinden. Wij zijn on ze woede kwijtgeraakt - de gemid delde vaders en moeders zouden razend moeten zijn. Maar ze zijn het niet". Zij produceert een artikel uit het 'Internationaal Tijdschrift voor Recht en Psychiatrie' anno 1984, waarin de Nederlander dr. Edward Brongersma, van de Dr. Edward Brongersma Stichting in Over- veen, de agressie tegen pedofielen te lijf gaat. Een citaat: „De samen leving had geen boodschap aan de seksualiteit van het kind; daarom verklaarde zij eenvoudigweg dat het kind die niet had. En zo ont stond het sprookje, dat het kind af schildert als a-seksueel, zuiver, on schuldig: zuiver, omdat het kind niet was besmet door zoiets sme rigs als seks, en onschuldig omdat het kind de schuld niet deelde van de ouders die deze zondige daad begingen". Inmiddels heeft de samenleving ontdekt dat seksualiteit in kinde ren wel bestaat. Brongersma wil dan ook een verfijning van de wet ten waarin gebruik van geweld, af dreiging of misbruik van gezag om kinderen tot seks te dwingen straf baar is, terwijl omstandigheden waarin een kind wordt geconfron teerd met seksuele avances van een volwassene, maar daarvoor te NOORDWIJK - Het transport van hulpgoederen uit Noordwijk naar Boven Volta is een fiasco geworden. Een van de twee busjes die twee weken geleden naar dit Westafrikaanse land vertrokken, is inmiddels te ruggekeerd mèt alle goederen. Het andere busje is leeg op weg naar Boven Volta. overtocht vanuit strand bij de douane in Algerije. Daar bleek een aantal reispapie- ren te ontbreken waardoor de goederen niet werden doorgela ten. De hulpgoederen, onder meer gereedschappen en kle ding, zijn vervolgens overgela den in één busje. Dat is, met de beroepschauffeur Bert Geurink aan het stuur, teruggekeerd naar Noordwfjk. Het busje is daar, naar nu is bekendgemaakt, don derdag aangekomen. De overige drie 'Boven Volta- gangers' (de Leidse studenten Jan en Karei van Herwaarden en Jan Rozendaal) zijn doorgereden naar Boven Volta om tenminste nog iets van het doel van het transport te verwezenlijken. De drie willen het busje achterlaten bij een technische school in Bo- bo-Dioulasso die met Noord- wijks geld wordt gesteund. Daar zal het als schoolbus worden ge- brujkt. Aanvankelijk was het de bedoeling dat beide busjes in Bo- door Wim Wegman ven Volta zouden worden achter gelaten. Voor het goederentransport zijn inzamelingsacties gehouden onder de Noord wij kse bevol king. Particulieren hebben on der meer gereedschap beschik baar gesteld en hebben ongeveer 4000 gulden gestort voor de ver voerskosten. Hoe het kon gebeuren dat en kele essentiële reisdocumenten ontbraken, is nog niet helemaal duidelijk. A. Bos van de werk groep ontwikkelingssamenwer king Noordwijk-Boven Volta: "De werkgroep heeft alleen het technische gedeelte verzorgd, zo als het in orde maken van de twee busjes en de gereedschap pen die zijn meegezonden. De reispapieren zijn aangevraagd door Jan en Karei van Herwaar den. Naar ik begrepen heb. had A - in de werkgroep ontwikkelingssamenwerking Noordwijk-Boven Volta voor het busje met hulpgoede- s nog onduidelijk wat er precies is voorgevallen". (foto Holvast). de ambassade van Algerije verze kerd dat alle papieren in orde Ook Bert Geurink kan niet zeg gen hoe de fout is ontstaan. "We zullen als de anderen terug zijn in elk geval bespreken wat er precies is voorgevallen. Tot die tijd lijkt het me niet zinvol als ik hierover uitspraken doe". Geu rink, een werkloze beroeps chauffeur, wil wel kwijt dat de kwestie hem 'steekt'. "Ik vind het erg dat het doel van de reis niet is bereikt", zegt hij. Hij voegt er aan toe dat hij als chauf feur al heel wat heeft meege maakt. "Maar dit is me nog nooit overkomen". Ook Bos vindt het spijtig dat de goederen niet zijn aangeko men. Bovendien vindt hij het jammer dat pas bij de douane in Algerije bleek dat er enkele pa pieren ontbraken. "Als dat eer der was ontdekt, hadden ze zich de overtocht vanuit Frankrijk kunnen besparen". Het busje dat is teruggekeerd was zwaar overladen. Volgens Bos was het maar liefst 900 kilo te zwaar. "De bladveren van deze wagen wijzen niet meer naar be neden, zoals het hoort, maar naar boven", zegt hij. Geurink geeft toe dat het busje was overladen was en dat hij dus in overtreding was. "Maar gevaarlijk was het niet. Ik wist wat er aan de hand was en heb mijn rijstijl daaraan aangepast", stelt hij. De drie andere jongens hebben de Sahara inmiddels achter zich gelaten. Ze bevinden zich nu in Niger, zo hebben ze de werk groep gisteravond laten weten. Naar verwachting komen ze rond de 23-ste aan in Ouagadou gou. de hoofdstad van Boven Volta. Volgens het - strakke - reisschema dat voor de tocht is gemaakt, hadden ze eigenlijk gis teren in Boven Volta moeten aankomen. De nu teruggebrachte goede ren zullen volgens Bos alsnog naar Boven Volta worden ver scheept. Naar schatting gaat dit de werkgroep ongeveer 10.000 gulden extra kosten. Dit geld zal worden betaald via de gebruike lijke acties die de werkgroep elk jaar voert. De goederen zijn voor namelijk bestemd voor de tech nische school in Bobo-Dioulas- Goedkoper Bos hoopt dat ook het terugge keerde busje nog een keer in Bo ven Volta terecht komt, mogelijk met een eventueel goede rentransport volgend jaar. "Waarbij we er natuurlijk extra goed op zullen letten dat de reis papieren in orde zijn". Lukt het echter niet om een tweede trans port op poten te zetten, dan zal het busje worden verkocht. De opbrengst zal in dat geval ten goede komen aan Boven Volta. De werkgroep wilde het nieuws dat het transport van de hulpgoederen was mislukt, ei genlijk officieel bekendmaken nadat het andere busje op zijn plaats van bestemming was aan gekomen. "Daardoor zou de bit tere pil iets worden verzacht", meent Bos. Hij stelt ook dat de werkgroep nu altijd nog goedkoper uit is dan wanneer in Boven Volta zelf een busje zou moeten worden ge kocht. "En bovendien, we zijn al acht jaar actie aan het voeren voor Boven Volta en dit is de eer ste keer dat er echt iets mis gaat". Raad Valkenburg akkoord „Dit is", zegt Judianne Densen- Gerber, „de ineenstorting van de morele waarden in het Westen, een enorm zedelijk verval". Zij heeft zojuist gebladerd in een te Amster dam alweer geruime tijd geleden aangeschafte catalogus met instru menten voor het oprekken van Weine meisjes tot de maten van volwassen misbruik. ^Bij wijze van illustratie van haar boodschap dat tegen seksuele mis handeling van kinderen en kinder porno en alles wat in die groezelige periferie de aandacht heeft getrok ken van profiteurs, een onverbid delijke kruistocht met haast en grove middelen moet worden on dernomen. door Henk Kolb ln een groot, rommelig huis na bij Gracie Mansion (de officiële ambtswoning van New Yorks bur gemeester) heeft Judianne Den sen-Gerber (50), juriste en psychia ter, een ruime collectie bijeen ge bracht van haar wereldwijde strooptochten in sekswinkels. Seks op zichzelf vindt zij goed voor de mensen: een aspect van gezond menselijk gedrag, maar kinderen hebben recht op bescherming te gen pedofielen. „Aan pedofielen valt niets beter te maken", zegt zij, „die kun je alleen maar opsluiten". Nee, ze heeft niet gezegd dat in Nederland kinderveilingen plaats hebben, ook al kwam dat in een rapport voor een Congrescommi- sie terecht. Ze had met collega's tij dens een congres gepraat over plaatsen van bestemming voor de 400 kinderen die per jaar uit de VS worden gesmokkeld. Het gezel schap had moeiteloos de slotsom bereikt, dat gegeven de plaatselij ke wetgeving, in Nederland kin derveilingen nog mogelijk zouden zijn. Maar de enige waarvan zij weet (je kon er jongens huren voor een dag of een weekeinde) heeft ja ren geleden in Baltimore plaats ge had. Veilingen of niet: minister van buitenlandse zaken Shultz kreeg van het Congres opdracht 'stappen te ondernemen'. Vandaar dat een Amerikaanse missie van ambtena ren van buitenlandse zaken en douane-fbnctionarissen onver wijld naar Denemarken, Zweden en Nederland reisde om pools hoogte te nemen. De conclusies die zij heeft bereikt, zijn nog niet open baar, maar Nederland lijkt bij een nieuwe hoorzitting (morgen) op nieuw het mikpunt te worden van Amerikaanse verontwaardiging. Drugs Judianne Densen-Gerber (ge trouwd met de chef patholoog-ana toom van de staat New York. dr. VALKENBURG - Op kor te termijn wordt begonnen met de aanleg van riolering nabij de woonboten aan het zogenaamde Botenpad in Valkenburg. Na een lange discussie ging de gemeente raad van Valkenburg daar mee gisteravond akkoord. Op voorstel van de PvdA zal de gemeente nu ook het on derhoud en de stroomkos- ten van de pompen in de tuin voor haar rekening ne men. Daar wilden burgemeester en wet houders eerst helemaal niet aan. Die pompen zijn nodig omdat de afvoer van de boten lager ligt. Naar schatting kan worden volstaan met een pomp per drie of vier boten. Die apparaten komen in de regel Michael Baden) is ontegenzegge lijk een autoriteit op het onrustba rend verbredende terrein van sek suele mishandeling van kinderen en drugs. Zij heeft een reeks publi- katies op haar naam, staat aan het hoofd van 'Odyssey House', een centrum van drugsbestrijding voor misdeelden, en leidt met haar man 'Applied Resources Corporation', een internationale raadgevende or ganisatie op het gebied van ge zondheidszorg, ten bate van rege ringen, de industrie en niet op winst gerichte organisaties. Het is haar niet in het bijzonder om Nederland te doen, noch om beperking van de persvrijheid, die bij het verbieden van pornobladen onmiddellijk in het geding wordt gebracht. Zij heeft de belangen van kinderen op het oog, en komt dage lijks in aanraking met de gruwelij ke consequenties van een samenle ving die zij de ondergang voor spelt. Als juriste heeft Judianne Den sen-Gerber een Amerikaanse wet op kinderpornografie ontworpen, maar zij zegt nu mismoedig dat die de zaken eerder slechter dan beter heeft gemaakt. Waar voorheen de ze stinkhandel het werkterrein was van beroepspornografen, maakte de strenge wet het tot wat Densen- Gerber aanduidt als 'een huisin dustrie'. Ouders gingen zelf foto's nemen en wisselden die uit. In de keuken, waar een voorma- lig-verslaafde bezig is met ondui delijke werkzaamheden, vertoont mevrouw Densen-Gerber een bandopname van een nogal slordi ge NBC-documentaire. 'The Silent Shame' - een relaas omtrent de verzwegen schande van kinderpor no, waarin Nederland en Denemar ken hoofdrollen spelen, en minis ter van justitie Korthals Altes, die buitengewoon onhandig de indruk wekt een uitzonderlijke hekel te hebben aan mensen die vragen stellen in het Engels. Zo langza merhand zijn Amsterdamse Wal letjes en heroïnespuiters in de VS meer een Nederlands handelsmerk geworden dan tulpen en klompen. Vervolgens bekijk ik op de laag ste verdieping een muurschilde ring. Judianne Densen-Gerber laat de gelegenheid niet voorbijgaan om aan te tonen dat zij niet mag worden gerekend tot de zeloten: „Dat is gemaakt door de minnaar van mijn transvestiete butler". In het kelderachtige vertrek hangen aan de muur ook de 'Richtlijnen voor de wellustige dieethouder tij op particuliere grond te staan, van daar dat het college het onderhoud en de stroomkosten door de bewo ners zelf wilde laten betalen. PvdA PPR A.P. Bremer verlangde even wel dat de gemeente ook die kos ten zou betalen omdat de appara tuur gewoon bij het rioolstelsel hoort waarvoor de burger rioolbe lasting betaalt. Er was een schor sing voor nodig om de overige raadsleden daarvan te overtuigen. Valkenburg maakt haast met de aanleg van riool nabij het Boten- dens de geslachtsdaad' en een plaat met de tekst 'Ze wist geen nee te zeggen tegen pappie'. Markt Eén ding maakt Judianne Den sen-Gerber pijnlijk en onomstote lijk duidelijk: waar pornografie heel gezond kan zijn, is het optre den van kinderen in zo'n context een uiterst smerige zaak. En zij is er zich wel van bewust dat de leve rancier van de kinderporno alleen maar zaken kan doen omdat er een markt is. In de VS. Al haar fulmineren tegen de in Nederland geadverteerde seksrei- zen naar Sri Lanka, wast, naar zij toegeeft, het feit niet weg dat de VS de grootste afnemers zijn van de blaadjes die vooral jongetjes in staat van opwinding tonen. Vroe ger verschenen in de VS 273 van zulke publikaties van eigen bodem - nu wordt er nauwelijks nog iets van dien aard gedrukt. „Neder land", zo zegt een diplomaat, „is nu eenmaal gespecialiseerd in het kleine drukwerk". De feiten heeft Judianne Den sen-Gerber onmiddellijk bij de hand: per jaar worden 400 Ameri kaanse kinderen ontvoerd naar het buitenland, waar zij voor kinder porno worden gebruikt. „Wij moe ten uitvinden waar zij naar toe gaan, maar anderen dienen ervoor te zorgen dat zij niet binnenkomen. Waar gaan zij heen... niet naar lan den waar een strakke wetgeving te gen verkoop van zulke porno be staat". De waarschuwing is duide lijk. Densen-Gerber: „Ik wil een kata lysator zijn van bezorgdheid. De exploitatie van kinderen is epide misch in de westerse wereld. Een van elke vijf vrouwen en een van de elf mannen zijn als kind met blijvende schade gemolesteerd. In dit land raken per jaar honderddui zend kinderen weg. Het grootste aantal komt uit Utah, waar zich veel Duitsers en Scandinaviërs hebben gevestigd destijds: kinde ren met blauwe ogen en blond haar zijn duur. Zij roepen het beeld op van het absolute tegendeel van zonde. Dat geeft de daad dan meer dimensie". Woede „In 1977 op de hoek van de 42e Straat en Broadway hier in New York heb ik het voor het eerst ge zien: 64 blaadjes met kinderporno. Er bestaat een internationale uit pad. Dat is een gevolg van het feit dat de rijksoverheid heeft aange kondigd de subsidie voor dergelij ke klussen in de loop van het jaar flink te verlagen. Op 1 juli al daalt de subsidie met 20 procent. Van daar dat de gemeenteraad er veel aan gelegen is voor die datum het riool te hebben verwezenlijkt. Vraagtekens Toch zijn er nog tal van vraagte kens. Onder meer is onduideliik of alle gezinnen die wonen in de boer derij Hoofdstraat 99 op het nieuwe riool kunnen worden aangesloten. Volgens het voorstel van burge meester en wethouders zou in to taal zo'n 330.000 gulden beschik baar moeten worden gesteld voor het karwei, hetgeen neerkomt op ruim 10.000 gulden per aansluiting. Tydens de vergadering gister avond werd dat bedrag een aantal keren verhoogd tot uiteindeliik 385.000 gulden zodat ook de boer derij (vier gezinnen) en een nabij gelegen zomerhuis kunnen wor den aangesloten. Met die verho ging had de gemeenteraad geen en kele moeite. Bovendien krijgt de gemeente elke cent weer terug van de rijksoverheid. De gemeenteraad wil het college van burgemeester en wethouders de vrije hand geven om door te gaan met de voorbereiding van het karwei. Dat groene licht heeft zij gisteravond van de raad gekregen. rugschrikt, moeten worden behan deld als andere schokkende, zij het niet blijvend schadelijke ervarin gen. En als het kind de volwassene en de seks prettig vindt, dan be hoort de strafwet, aldus Brongers ma, er verder buiten blijven, hoe wel de ouders het civiele recht zou den moeten hebben zo'n relatie te verhinderen indien sprake zou zijn van een slechte invloed. Brongersma beschrijft in zijn bij drage tot wat Densen-Gerber aan duidt als „een zeer gerespecteerd vakblad", de pedofielen als een groep vervolgden, die het slachtof fer is van een in ieder mens vol gens sommige psychiaters verbor gen verlangen naar pedofiele seks. Hij vindt de New Yorkse in het huis van John Barry more echter strijdbaar op zijn pad. Gebazel „De academici luisteren naar al dat gebazel over seks die zo goed is voor kinderen, maar de vaders en moeders gooien met rotte eieren". Dat klopt niet helemaal met haar eerdere verklaring dat vaders en moeders zich niet kwaad genoeg maken, maar het is de retoriek van de getuige-deskundige die gewend is aan optreden in een rechtszaal voor een jury van leken. „Pedofie len moeten aan de hand van de strafwet worden veroordeeld - zij behoren niet tot de zogenaamde misdadig gestoorden. Pedofielen zijn niet te rehabiliteren". Judianne Densen-Gerber haalt professor Gene Abel van de Emory Universiteit in Georgia erbij. Hij is bezig met een omvangrijke studie naar pedofielen en heeft vastge steld dat die zelfs nog slachtoffers maken terwijl zij onder behande ling zijn bij een psychiater. „Het is molest", zegt zij, „en de molestatie is de penetratie". „Kinderen hebben recht op hun seksuele nieuwsgierigheid, maar er is verschil tussen kinderen die doktertje spelen en mannen die doktertje spelen met kinderen. We zijn de tijd wel voorbij dat bij de wekelijkse schoonmaakbeurt poe der op het badwater werd ge strooid opdat de geslachtsdelen maar onzichtbaar zouden blijven. Pedofielen verschuilen zich achter homofiele rechten. Maar het is geen homofilie. De homofielen zouden tegen pedofilie moeten zijn, maar zij zijn het niet". „Wat volwassenen onder elkaar doen is hun zaak, maar kinderen zijn geen eigendom. Zij hebben Voor de uitvoering van de werk zaamheden is het nodig dat op kor te termijn goedkeuring van de pro vinciale overheid wordt verkregen. Burgemeester N. van 't Wout zal zich ervan vergewissen dat die toe stemming er ook snel komt. Enquête Onlangs is een enquête gehou den onder de woonbootbewoners. Daaruit is gebleken dat iedereen wil meewerken aan de aanleg van recht op onschuld en bescherming, die zij niet meer krijgen omdat wij bezig zijn het gezin te vernietigen. Men vraagt zich af of de kindertijd nog wel zo nodig is, vaders zijn niet meer nodig, de feministen hebben daarmee van doen. Ik ben zelf fe ministe en zij zullen mij misschien wel ophangen als ik dit zeg, maar het feminisme is gek geworden". „In het Westen stokt de continui- teit van waarden en instellingen, de discussie is verbroken. Wij zijn de 'killer-ape'. Tenzij wij behoorlij ke wetten krijgen, gaan wij terug naar de veertiende eeuw". Decadent „Die handel in kinderporno is een zaak van miljarden dollars. Maar in al die blaadjes zie je steeds dezelfde kinderen. Alles bij elkaar zijn het er misschien tweeduizend over de hele wereld wier gezichten je op al die foto's aantreft. Het is een groot westers probleem. Het decadente Westen zal niet overle ven. Dit is als de val van het Ro meinse rijk. Wij moeten een maat staf hebben, anders gaan we er- Een opsomming volgt van haar 'grootste tegenstanders': de 'Man Boy Love Association', die in de VS 22.000 leden heeft, 'Man Inc.' in de VS, Australië en Zuid-Afrika, die kinderen kidnapt (zegt Densen- Gerber) uit gescheiden huwelijken waar de man homo was en het kind de vrouw werd toegewezen. Ju dianne Densen-Gerber: „Kort gele den heb ik een ontvoerd meisje van zeven jaar teruggebracht uit Sydney naar de Mormoonse ge meenschap in Utah waar zij van daan kwam. Tijdens de viering van haar terugkeer in de kerk vroeg het kind waarom er geen fellatio werd bedreven tijdens de dienst". „Hier is sprake", zegt Densen- Gerber, „van een grote georgani seerde wederopstanding van de anti-Christ, waarmee kinderen worden geïndoctrineerd. Er is een trend, compleet met Zwarte Sab bat, bloed drinken en kinderoffers - zeven in de VS in 1984. De mu ziek is de duivel. Ik zie de trend. Kinderen leven tegenwoordig in een emotioneel Auschwitz". Judianne Densen-Gerber komt op 7 maart voor een dag naar Ne derland, op doorreis naar Milaan. Ze wil dan graag voor dê televisie debatteren met dr. Brongersma. En zij zal besprekingen voeren met prof. dr. Jaap Doek van de Vrije Universiteit. Over de pedofielen, die zij ziet als mannen met een ge ringe eigendunk, angst voor vol wassen vrouwen, die de behoefte hebben om te laten zien dat zij iets bijzonders zijn en behoefte hebben aan het voelen van macht over an deren. „Pedofilie is een machts misdrijf', zegt zij, „net als ver krachting. Het is geen seksmis- driif'. een rioolstelsel. Binnenkort heeft volgens wethouder H. van der Na gel (CDA) een hoorzitting plaats waar nadere details zullen worden besproken. Het tevens de bedoe ling alle woonbootbewoners ook nog eens persoonlijk te benaderen. Nu de gemeente het onderhoud en de stroomkosten van de pompjes voor haar rekening neemt, is ook tegemoet gekomen aan bezwaren van de WD. Die partij sluit problemen over beta ling van de kosten niet uit omdat meer boten op een pompje zijn aangesloten. "Dat kan net als bij de centrale verwarming van flats aan het Frankenburg ook problemen geven als bepaalde bewoners vaak weg zijn", aldus P. T. Mizee van die partij. Overigens is het in enkele gevallen noodzakelijk om pompjes aan boord van de boten te plaatsen. Onderhoud en stroomkosten daar van komen wel voor rekening van de bewoners.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 23