Westnederland wil beter streekvervoer De vriend die geen vriend was Pijpleiding dwars door binnenstad Belastingdienst neemt opnieuw Leids taxibedrijf op de korrel Na onderzoek onder reizigers Geen latere sluitings tijden bridgesociëteit PAGINA 4 LEIDEN DINSDAG 19 FEBRUARI 1985 Meevaller bij restauratie LEIDEN - De restauratie van de Visbrug en de Hoogstraatkelders valt bijna negen ton voordeliger uit dan aanvankelijk begroot. De aan besteding is dermate gunstig uitge vallen dat de aanvankelijk op 5,3 miljoen gulden begrote klus 4.440.000 gulden gaat kosten. Bo vendien kreeg de gemeente meer subsidie dan verwacht. Het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur subsi dieert het plan met 1,9 miljoen gul den. De provincie Zuid-Holland heeft een kwart miljoen gegeven. De klus voorziet in de restauratie van de Hoogstraatkelders van de Visbrug en de aanleg van een pro menade langs het water. In 1986 moet het werk klaar zijn. De uit voering is in november vorig jaar begonnen. LEIDEN - Het Energiebedrijf Rijnland begint half april met de aanleg van een pijpleiding dwars door de binnenstad. Het gaat daar bij om een hoofdtransportleiding voor de stadsverwarming zal lopen van de centrale aan de Lange- gracht naar de Stevenshof. Maart volgend jaar moet het ingrijpende karwei zijn afgerond. De aanleg van de leiding is nodig om in 1986 de warmte vanaf de Langegracht te kunnen leveren. Nu is de wijk Stevenshof een 'warmte-eiland', over een jaar is er een directe warmte-aanvoer vanuit de elektriciteitscentrale aan de Langegracht. Het project wordt uitgevoerd door de firma Van Eyk uit Gouda en de aanleg van deze stadsverwar mingbuis wordt zoveel mogelijk gecombineerd met werkzaamhe den van de gemeente: riolering en vernieuwing van bestaande gas buizen. Het zal ook nodig zijn om Naar Stevenshof een aantal zinkers aan te brengen op bepaalde 'waterpunten' in het tracé. De gevolgde route ziet er globaal gezien als volgt uit: Langegracht, Derde Binnenvestgracht, Korte Mare, Marepoortskade, Molenwerf, Rijnsburgersingel, Morssingel, Plesmanrotonde, fietstunnel Ples- manviaduct, Plesmanlaan, overste ken van Plesmanlaan ter hoogte van Aramco, Haagse Schouwweg langs de kant van de Haagse Schouw, oversteken van Haagse Schouwweg ter hoogte van voet- balterreinen, kruising bij de Rijn en dan aansluiten op de reeds be staande leiding. Bij stadsverwarming wordt ge bruik gemaakt van warmte die vrij komt bij opwekking van elektrici teit. Het water wordt verhit en ver volgens naar de woningen ge sluisd. Stadsverwarming is alleen geschikt voor nieuwbouwwijken en grote gebouwen, aansluitingen op bestaande huizen is te kostbaar. In de toekomst zullen ook andere nieuwe wijken (Schuttersveld) op stadverwarming worden aangeslo ten. Ook de nieuwbouw van het AZL en de laboratoria in de Leeu wenhoek komen er voor in aan merking. LEIDEN - De Leidse taxiwereld heeft weer te maken gehad met een actie van de belastinginspectie. De door de belastingdienst op touw gezette verkoop van de inboedel van het taxibedrijf Kerkhof bv is op het laatste moment niet doorgegaan. Zowel de belasting dienst als de bedrijfsvereniging hadden vorderingen van enkele tonnen op het bedrijf, die volgens eigenaar Koot echter zijn opgeschort. In oktober van vorig jaar speelde zich bij het Leidse taxibedrijf Eltax hetzelfde af. De belastingdienst wil op de kwestie geen com mentaar geven. Zowel bij Kerkhof als Eltax ging het om achterstalli ge belastingen en sociale premies. Die zouden niet zijn betaald over nachtelijke taxiritten waarvoor in Leiden een extra toeslag van vijftig procent moet worden be taald. De chauffeurs krijgen dit geld, waarover geen loonbelasting en sociale premies worden betaald. Tot de belastingdienst hier achter kwam en met te rugwerkende kracht loonbelasting eiste. Bij Kerkhof gaat dat om een bedrag van enkele tonnen, bij Eltax was dat 1,2 miljoen gulden. De bedrijfsvereniging diende direct een vordering is, bij Kerkhof wederom voor enkele tonnen en bij diens collega's van zes ton. De eigenaars van de taxibedrijven hebben die belas ting en premies echter nooit ingehouden en vinden de aanslagen niet terecht. Volgens directeur Koot van Kerkhof is tegen de aanslagen een beroepschrift inge diend en zijn de vorderingen tot die tijd opgeschort. Eltax wist via een ingenieuze juridische constructie de problemen voorlopig te omzeilen. BOSKOOP/REGIO - De busmaatschappij Westnederland gaat de komende jaren probe ren de kwaliteit van het busvervoer in de streek te verbeteren. Uit een in 1984 gehouden onderzoek blijkt dat de reizigers niet altijd even tevreden zijn over het busvervoer. "Matig tot redelijk", kwalificeert directiesecretaris M. Brouwer de rapportcijfers die de passagiers de busmaatschappij gaven. "Het zijn in ieder geval geen onvoldoendes. Maar er zal wel wat meer gedaan moeten worden". Het doel vi alles is om de komende vie: geen passagiers te verliezen. De kwaliteitsverbetering die wordt aangekondigd in het Meerja renprogramma 1985-1989 omvat een aantal zogenaamde actiepun ten. Het gaat dan niet alleen om het wijkingen ten opzichte van de rijden in een bus comfortabeler te dienstregeling en dat ergert de maken, maar ook om vertragingen door knelpunten tegen te gaan. Want uit het onderzoek is gebleken dat de busreizigers erg veel belang het op tijd zijn van de dit hechten jaar bus. buspassagiers. De dienstregeling i namelijk afgesteld op de rustige uren. Er komt nu een onderzoek om te bekijken of de dienstrege ling niet kan worden aangepast zo dat zowel in de spits als in de rusti- de juiste vertrektijden Het tweerichtingverkeer i veel vertragingen zorgen. de Breestraat wordt door Westnederland als e Apparatuur gestolen bij directie sport LEIDEN - Uit het gebouw van de gemeentelijke directie sport en re creatie aan de Groenesteeg ver dween in het weekeinde computer apparatuur ter waarde van 20.000 gulden. Volgens de politie is nog niet duidelijk hoe de dieven zijn binnengekomen. Er werd ook een geldkistje meegenomen waarin 500 gulden zat. Uit een winkel aan het Vijf Mei plein wefden in de nacht van zon dag op maandag 150 voorbespeel- de video-banden gestolen alsmede vierhonderd gulden wisselgeld. De daders, van wie tot nu toe elk spoor ontbreekt, kwamen binnen door de achterdeur te forceren. In een woning aan de Formosa- straat werd in de nacht van maan dag op dinsdag ingebroken: de da ders namen een complete stereo installatie mee, alsmede een weeg schaal, een geldkistje met 2000 gul den en een fototoestel. Ze kwamen binnen door de keukendeur te for- U4 4 bg bushokjes. Dat kost Westneder- Het grote probleem van de bus- kunnen worden aangegeven. Daar- land mets- want ze wörden ge- sen is dat ze over een rit tijdens de Voor is het nodig de juiste rittijden rx^n*"* spitsuren langer doen dan tijdens vast te stellen. Omdat een dergelijk de rustige uren. Zo ontstaan er af- onderzoek nogal tijdrovend is, wordt daarmee begonnen in het gebied tussen Den Haag en Rotter- Vrouwenexcursie De Leidse Vrouwenraad orga niseert woensdag de tweede ex cursie 'Leiden-in-de-praktijk'. Dit maal staan bezoeken aan het Stadsbouwhuis en het Gemeente lijk Rekencentrum op het pro gramma. Deelnemers worden om tien uur in de hal van Lange gracht 70a verwacht. Trams Nieuwe tramtypes en museum trams in Noord-Amerika. Dit is het onderwerp van een lezing met grootbeelddia's die tram-publi cist Frits van der Gragt woens dagavond houdt in Wienerwald aan de Steenstraat. Bezoekers ontvangen bovendien gratis een geïllustreerde brochure met foto's en plattegronden van Ameri kaanse trams. De organisatie is in handen van de Leidse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwegwezen. Aan vang acht uur. Werkconferentie De werkconferentie tegen dis criminatie en fascisme, die in ok tober gedurende een week in Lei den werd gehouden, krijgt woensdagavond een vervolg. Op een bijeenkomst in het Gulden Vlies (Breestraat 125) wordt be sproken welke initiatieven op dit terrein nog meer zouden kunnen worden genomen en wat er al door verschillendeorganisaties is gedaan. De bijeenkomst wordt belegd door het comité Leiden te gen fascisme. Bij de Stichting Welzijn en bij boekhandel Mani fest zijn overigens nog exempla ren verkrijgbaar van het verslag van de werkconferentie. Ouder worden breidt scholieren/jongerencen trum 't Breehuys (Breestraat 18) haar activiteiten deze week uit. Woensdag is er een videomiddag. Donderdag staat een sport- en spelletjesmiddag op het pro gramma met verschillende toer nooien (o.m. darts en tafeltennis sen. 's Avonds is het scholierenca fé van acht tot elf uur geopend. Vrijdag is er 's middags een feestelijke soos, als tijdelijke af sluiting, omdat het Breehuys vol gende week dicht is. Maar eerst is er zaterdag nog een breakdance middag met ook electric boogie en dezelfde dag een swingavond, van acht tot twaalf uur. Kinderfilm K&O, Oude Vest 45, vertoont woensdagmiddag de Nederlands gesproken tekenfilm Foxy de vos over het wel en wee van een vos- senfamilie. Aanvang half drie. Zeeplanten Dr. W.F. Prud'homme van Rei ne houdt woensdagavond een le zing in het Rijksherbarium (Schelpenkade 6) over het onder werp 'nuttige zeeplanten'. Met behulp van folders, proefmon sters, exemplaren en lichtbeelden licht hij zijn lezing toe. De bijeen komst wordt georganiseerd door de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, afde ling Leiden en Omstreken. Rozekruisers De Rozekruisers Orde AMORC organiseert vanavond een lezing met als onderwerp 'Huist de ziel in het bloed?' Sprekers zijn H.P.C. de Wilde en N.N.A. Vogele- sang. Het is de eerste van een driedelige serie lezingen, te hou den in het gebouw van de Stich ting Welzijn (Breestraat 117), aanvang acht uur. Homeopathie De reeks van bijeenkomsten over homeopathie en andere al ternatieve geneeswijzen in de Zaailing (Hooigracht 41) krijgt vanavond een vervolg met een le zing over acapunctuur en para normale geneeswijzen en de vraag of deze geneeswijzen zich voor zelfhulp lenen. Aanvang acht uur. Tekenen en schilderen Donderdagochtend begint bij K&O (Oude Vest 45) een extra cursus tekenen en schilderen on der leiding van de schilder/ont werper Onno Hasebos. De cursus is bestemd voor zowel beginners als gevorderden. Voor De Leidse Werkgroep Homosek sualiteit/COC houdt woensdag een thema-avond over het onder werp 'ouder worden'. Dat ge- beurt in het LWH-onderkomen formatie: K&Ó, tel. 141141 aan de Ceaciliastraat 18, aan vang acht uur. Om te beginnen HeugelspOTt wordt per video de film vertoond van het vraaggesprek dat de KRO had met de acteur Joop Ad miraal (Werkteater) over zijn vi sie op het ouder worden. Daarna komen drie mensen van ongeveer 20, 35 en 65 jaar oud aan het woord over hetzelfde onderwerp. Vervolgens is het de bedoeling met de aanwezigen te praten zaken als relaties, Visvereniging 'De Brasem' vis te haar laatste wedstrijd in de Ringvaart. De eindstand van het seizoen '84-'85: 1. en kampioen J. Blikman, 221 punten; 2. G. Cramajr., 214 pnt; 3. T. Roodenburg, 213 pnt; 4. B. Erades, 211 pnt; 5. P. Eradus jr, 210 pnt; 6. B. Vogelenzang, 199 pnt; 7. G. Crama sr, 177 pnt; 8. seks en algemene veranderingen J.R fdHuktlMpnt, 9. P Era bii het ouder worden. Gehoon! du? sr' 157 P".'J J Hortenetd, bij het ouder worden. Gehoopt wordt op een opkomst van zowel i uit alle leef tijdsgroepen. Breehuys In verband met de vakantie 135 punten. Kampioen wat be treft aantallen werd ook Blik man met 140 stuks. De grootste blei werd gevangen door G. Cra ma jr. (45,5 cm) en de grootste voorn door P. Eradus sr. (31,6 cm). Rijstijl In de bussen die in de toekomst worden afgeleverd, komt een aan gepast verwarmings- en ventilatie systeem. De reizigers zijn daar re delijk tevreden over, maar het kan beter. Bovendien wordt er nog meer aandacht besteed aan de rij stijl van de chauffeurs. Uit het on derzoek komt naar voren dat de chauffeurs bij Westnederland rede lijk tot goed rijden, maar toch kan extra aandacht voor hun rijstijl geen kwaad, meent directiesecre taris Brouwer. "Uit andere onder zoeken is gebleken dat mensen misselijk werden in de bus. En dat mag natuurlijk nooit gebeuren", vertelt ze. Behalve de omstandigheden in de bus speelt ook de rijtijd een gro te rol. Op dit moment bekijkt West nederland of doorgaande bussen directer kunnen rijden. "De belan gen van een passagier, die in een doorgaande bus zit en het belang j van zo dicht mogelijk bij je huis of dat lukt, is nog maar vraag. Brou- plaatst door het bedrijf Alrecon. In ruil daarvoor mag dit bedrijf recla me aanbrengen op de bushokjes. "Dit nieuwe project is een vervolg op reclame op de bussen. Dat slaat erg aan. In 1984 hebben we zo 369.000 gulden binnengehaald en in '85 hopen we op ongeveer 700.000 gulden. Zo hoeven we min der te bezuinigen. En het is een verbetering voor de passagier zon der dat het geld kost", aldus Brou wer, die beklemtoont dat de bus hokjes met reclame natuurlijk wel op de drukkere lijnen komen. In de bushokjes komt bovendien infor matie te hangen over de prijs van de diverse buskaartjes. Nu hangt er alleen een zonekaart. De kwaliteitsverbetering zal ver der gepaard gaan met een uitge breide informatie- en publiciteits campagne. Via strooifolders, ad vertenties en meer regionaal geo riënteerde dienstregelingboekjes moeten de passagiers in de bussen worden gehouden. Het grote doel van alle maatrege len die in de komende vier jaar worden ingevoerd, is namelijk het huidige aantal reizigers in de ko mende vier jaar te behouden. Of verkeer voor bussen in de Bree straat als een definitieve oplossing, die echter nog niet in zicht is. Het Leidse college van B en W moet nog een voorstel doen over de toe komstige situatie in de Breestraat. Verkeerswethouder Peters toonde zich eind vorig jaar in een inter view voorstander van eenrichting verkeer voor zowel auto's als bus- Voor verbetering van de door- stroming van de bus in Leiden is DEN HAAG/LEIDEN - De Raad Raad van State wijst beroep af de hoop van Westnederland geves- i State heeft bepaald dat bezwaar van de vorige eigenaar en be- de twee gegadigden die het bedrijf tigd op het experimenteerproject sluit van de gemeente Leiden - het wilden overnemen, werd daarom Leidse Baan, dat voorziet aanleg van aparte busbanen voorrangsregelingen bij verkeers- wensteeg - juist lichten ten behoeve van h$t open baar vervoer. Het traject Korevaar- straat-Rijksweg 4 wordt momen teel onderhanden genomen. "De doorstroming van onze bussen zal hierdoor aanzienlijk wordeayerbe- terd, waardoor zelfs-een 'bus' kan worden bespaard". Vrouwen weg Een ander knelpunt vormt de Vrouwen weg. Veel auto's gebrui ken deze route als sluipweg, .ongegrond verklaard. Volgens de Raad State heeft geweest. Het de gemeente Leiden de caféhou- werk op de bus stappen worden in deze studie afgewogen", aldus Brouwer. De busmaatschappij on derzoekt op een langere loop- of fietsafstand naar de halte wordt geaccepteerd door de reizigers, mits de bus daardoor sneller zijn route kan afleggen. Westnederland gaat ook onder zoeken of de voorzieningen bij de drukkere knooppunten van het openbaar vervoer wel voldoende zijn. Nu zijn er nog punten, waar bijvoorbeeld bus en trein samen komen, maar geen goede voorzie ningen zijn zoals een wachthokje. Reclame Eén van de actiepunten behelst dan ook de plaatsing van 120 nieu wer: "Het is natuurlijk een beetje koffiedik kijken. Je weet nooit wat de reizigers gaan doen. Maar je zult wel wat moeten doen aan de kwali teit van het busvervoer om het hui dige aantal reizigers te behouden". Dieven pogen portefeuille aan eigenaar te 'verkopen' by'd^'ansluttmg met6rijkswegge LEIDEN- Twee Leidenears (20 en mijden (en daarmee de files daar). 21 Jf °ud> werden gisteravond vertragfii^oplopem Breestraat r de In de Leidse regio staat komende periode een uitbreiding staat van de sneldienst Leiden-Zoeter- naar meer op het programma. Als knel punt wordt de Breestraat in Leiden gezien, waar de bussen in de druk- woude. Een te van het tweerichtingverkeer ver traging oplopen. Westnederland beschouwt het (herinvoeren van eenrichtingverkeer voor auto'! het handhaven van tweerichting- brengen, Westnederland pleit ralelweg op het viaduct boven rijksweg 4 af te sluiten voor auto's, die daardoor wenweg niet meer op kunnen. Ook het kruispunt Hoge Rijn dijk-Burgemeester Smeetsweg in Zoeterwoude zorgt geregeld voor opstoppingen en dus vertragingen de bus. Provinciale Water en Rijkswaterstaat zoeken ïen oplossing die te combine met de verkeerslichtenrege ling op de Hoge Rijndijk in Hazers- woude. Een van de mogelijke op lossingen is volgens Westneder land de bus richting Leiden via de paralelweg langs de Hoge Rijndijk tot vóór de file bij het kruispunt te probeerden i dèpa- gestólen portefeuille terug te kopen aan de eigenaar. Deze, man uit Schiedam, was in Den 'diriant de vïöi Ha?8 bestolen. Alvorens naar het Leidse station te gaan waar de twee Leidenaars, volgens de politie verslaafden, hem wilden ontmoe ten, belde de man de politie, zodat de mannen konden worden aange houden. ders geen 'onevenredig nadeel' be rokkend. De nieuwe eigenaars wil den in het café een bridge-sociëteit beginnen. Een ambtenaar zou hun hebben voorgehouden dat met de overname van het café de onthef fing van het sluitingsuur ook ge handhaafd zou blijven. Omdat de ovfemame van het be drijf langer dan een half jaar op zich liet wachten en de eigenaar niets meer van zich liet horen, be sloot de gemeente de ontheffing in te trekken. Het gevolg daarvan was 'dat de eventuele nieuwe caféhou ders geen kans meer zagen hun ideaal, het oprichten van een brid- ge-sociëteit), te verwezenlijken. De Raad van State zegt in zijn uitspraak dat de caféhouders niet aannemelijk hebben gemaakt dat de gemeente de verwachting zou hebben gewekt dat zij de onthef fing tot in lengte van dagen onge moeid zou laten. Van ëen onrecht matige daad en het toebrengen van een onevenredig nadeel, wil hij dan oók niets horen. Lading kleding naar stakers LEIDEN - Rond het middaguur is bij het SP-kantoor aan de Groenes teeg een vrachtauto vertrokken met kleding voor de stakende mijnwer kers in Rhondda Valley in Noord-Wales. De kleding is bijeengebracht door het Leidse Komite Steun Britse Mijnwerkers. In Rotterdam wordt de lading overgeladen en met de boot naar Engeland vervoerd. LEIDEN - Aha, de schok der herkenning. Een oude bekende voor de balie, bekende oude zou ook kunnen in dit geval, maar dat klinkt zo onvriendelijk. We hebben de bejaarde man niet eer der gezien in deze rechtszaal, maar dat is ook niet zo vreemd, want hij is een zeer oppassend man, zoals nog overduidelijk zal blijken. Nee, we kennen hem omdat hij bekendheid geniet als een man die alle denkbare overheden be strijdt zodra hij maar even denkt dat hem, of de medemens, on recht wordt aangedaan. Dan be stijgt hij gelijk Don Quichotte zijn paard en begint het gevecht tegen de windmolens die vol gens hem vooral in Den Haag staan. Je hoeft hem maar één keer ge zien te hebben en je vergeet 'm nooit meer. De kracht die hij uit straalt! En die prachtige witte baard! Waarlijk een pronkstuk, die baard. En dan mogen sommi ge mensen hem wel Vader Abra ham noemen als ze die baard zien, maar dat is pure jaloezie. Dat soort lieden gaat gegaran deerd door het leven met rafeli ge, peper- en zoutkleurige sikjes, waarvoor zelfs een stokoude, stinkende geit zich de ogen uit de kop schaamt. De bekende was ook gelijk aan de beurt, mooier kon het niet. Maar wat gebeurde er vervol gens? Niet hij, maar zijn vrouw schuifelde naar "voren. Wat gin gen we nou krijgen? Had de on vermoeibare vechter tegen on recht de pijp aan Maarten gege ven? Als een standbeeld bleef hij op zijn plaats. "Ik kan beter het woord doen dan m'n man", zei de vrouw. "De dokter heeft het hem afgeraden om hier zijn zegje te doen in ver band met zijn hart. Hij is ook zo emotioneel hè". De man zweeg. De rechter knikte vol mededo gen en verklaarde dat hij zo aar dig mogelijk zou zijn. Aardig. De vrouw kreeg een stoel om op te zitten en stak van wal. Inder daad, haar man had zonder een geldig deel Drie gereden, maar eigenlijk was dat zijn schuld niet. Na aanschaf van de auto was hij als de weerwind naar het post kantoor gegaan en daar hadden ze hem verzekerd dat alles in or de was, wat de papieren betrof. Nou, dat bleek dus niet te klop pen. Vreselijk hadden ze het ge vonden toen de bekeuring was gegeven. "We hebben allebei de hele nacht geen oog dichtge daan. En ik kon het ook niet uit staan dat m'n man zo werd on dervraagd door de politie". Ontroerend, die verdediging. De rechter besloot dan ook dat schuldig zonder straf de beste boete was. Nadat de rechter had uitgelegd dat dit betekende dat haar man geen geldboete hoefde te betalen, verliet de vrouw ver vuld van dankbaarheid de zaal. "Dank u wel", bleef ze zeggen, het ontbrak er nog maar aan dat ze dank u wel tegen de deur zei omdat die zo goed in de verf stak. De verdachte bleef zwijgen, maar zal ondertussen maar wat trots zijn geweest op zijn vrouw: zij slaagde erin om de rechterlij ke macht te overtuigen. Dat wil hem niet altijd even goed luk ken. De vriend Ze kende de jongen van het kaartclubje. Vlotte babbelaar, die bink. En daar trapte zij in, naief als ze van nature is, zoals haar advocate het - overigens - vriendelijk uitdrukte. Hij had dus een wagen aangeschaft en aan de vrouw gevraagd of die zo vriendelijk wilde zijn om het voertuig een tijdje op haar naam te laten zetten. Kwam hem beter, uit. U ziet hem zeker ook al voor u, die snuiter. Het is ongetwijfeld zo'n linkmiechel die je op ouder- jaarsavond een glas afgewerkte motorolie voorzet met de woor den: en ik heb nu toch even een flesje champagne in huis ge haald, fantastische afdronk! En de vrouw trapte er in. Ze zag het kwaad niet. Dus kwam de auto op haar naam te staan. En dat zou ze weten ook. De bab belaar veroorzaakte een aanrij ding en wat bleek: hij reed on verzekerd rond. En wat-ie tegen de politie had gezegd, die vuile leugenaar! Dat hij haar vriend "Dat is hij helemaal niet", zei de advocate van de vrouw die in middels het woord voerde omdat de verdachte zelf stond te huilen. "Het is gewoon een kennisje van het kaarten". "En u bent ook niet op de auto markt geweest om die wagen te kopen", vroeg de rechter even la ter aan de verdachte die nog zachtjes stond na te sputteren. "Ik ben nog nooit op een auto markt geweest", antwoordde ze. "Ik raad u aan dat zo te houden", meende rechter Wille die één van de weinige kantonrechters is die zeer adequaat en ad rem een zaak kan afhandelen. De officier van justitie had wel begrip voor de situatie van de vrouw, maar tegelijkertijd vond hij het wel zeer dom wat ze had gedaan: iemand zo maar vertrou- door Wim Brands wen. Honderdvijftig gulden boe te, eiste hij. Kon dat geen voor waardelijke geldstraf worden, vroeg de advocate. Dat kon vol gens de rechter: de verdachte kreeg een boete opgelegd van tweehonderdvijftig gulden, voor waardelijk. Dus in de toekomst moet ze goed oppassen voor rapgebekte, vlotgekapte, snelle boys want an ders moet ze het geld wel beta len. Maar er gloort al hoop, want wat had ze gezegd toen die ken nis, die zich voor vriend had uit gegeven, een tijdje geleden had opgebeld en had verklaard dat hij haar wel zou helpen met die rechtszaak? Dat ze zijn hulp niet nodig had, dat ze al een advocate had inge schakeld. Wedden dat die jonge man toen even het gevoel moet hebben gehad dat hij geen tele foonhoorn maar een zachte, klef fe banaan in z'n handen had?

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4