Bakker als nieuwe wethouder genoemd ta wqqj Leidse 'woonstraat' in concurrentieslag met meubelboulevard 1, id. m ui ui Nieuw kinderdagverblijf MAANDAG 18 FEBRUARI 1985 LEIDEN Zoals op de tekening boven zal over een paar maanden de Leidse meubelstraat aan de Hoge Rijndijk er uit zien. LEIDEN - Aan de Hoge Rijndijk in Leiden wordt een wooncentrum uit de grond gestampt dat de strijd zal aanbinden met de meubelbou levard die een paar kilometer ver derop verrijst in de Leiderdorpse Elisabethhof. Het 'Wooncentrum Leiden', dat zal uitgroeien tot een meubelcon centratie met een vloeroppervlak van ruim 18.000 vierkante meter plus een parkeerdek, biedt straks ruimte aan zes meubelzaken 'on der één dak'. Verwacht wordt dat de Leidse meubelconcentratie voor ongeveer twintig nieuwe ar beidsplaatsen zal zorgen. Zes bedrijven die in het Woon centrum onderdak vinden zijn al bekend: Regeer Meubel (moderne meubelen, kasten, slaapkamers), Tapijtwereld, Hein Chrispijn (klas sieke en leren meubels), Pak Op (meeneemmeubels), Bebinette en Aktiv Keukens. De meeste zijn reeds, op verschillende plaatsen, gevestigd aan de Hoge Rijndijk. Met enkele bedrijven zijn nog be sprekingen gaande, waaronder een meubelzaak in de Leidse binnen stad. In april aanstaande zullen de zes al op feestelijke wijze hun deuren (her)openen. De meubelzaken zul len zich vanaf dat moment geza menlijk presenteren onder de naam 'Wooncentrum Leiden'. Het aantal vierkante meters showroom dat de zes tot hun beschikking hebben zal op dat moment 13.000 bedragen. Het wooncentrum voor ziet bovendien in parkeergelegen heid op eigen terrein, voor onge veer zestig auto's, met een inrit aan de Hoge Rijndijk. Als alles goed gaat wordt vol gend jaar de laatste fase van de uit breiding gerealiseerd: de bouw van Zaken Hoge Rijndijk bundelen zich een meubeltoonzaal met een vloer oppervlak van 4000 vierkante me ter en een parkeerdek dat ruimte biedt aan tenminste zestig auto's. De mogelijkheid bestaat om deze parkeergelegenheid uit te breiden met een parkeerkelder voor nog zestig auto's, afhankelijk van de behoefte die op dat moment is ge bleken. Om duidelijk te maken dat de zes woonwinkels onder één dak zitten, ondergaan de verschillende gevels aan de Rijndijk de komende maan den een ingrijpende wijziging. Bo ven de winkeletalages komt één langgerekte blauwe luifel met de namen van alle zaken er op en een verwijzing naar de parkeergelegen heid. Elke winkel krijgt ook een aparte ingang aan de straatzijde. Eenmaal binnen kan de klant, zon der naar buiten te hoeven, van de ene in de andere zaak lopen. Het nieuwe wooncentrum komt niet uit de lucht vallen. Initiatief nemer Wim Regeer (van Regeer Meubel) is al geruime tijd bezig om een uitbreiding van de huidige meubelconcentratie aan de Hoge Rijndijk te verwezenlijken. Hij heeft met een paar mensen, en met gebruikmaking van oude materia len, de bestaande gebouwen opge knapt en uitgebouwd. "Alles uit ei gen zak betaald", zegt hij niet zon der trots. "Maar, wie denkt dat het een goedkoop rommeltje wordt heeft het mis. Het geheel wordt zeer sfeervol en zal er straks piek fijn uitzien". Wim Regeer heeft aldoende de andere meubelhandelaren, die aan de Hoge Rijndijk gevestigd zijn, zover gekregen dat zij met hem meedoen en zich voortaan geza menlijk presenteren als 'Wooncen trum Leiden'. "Met andere onder nemers wordt nog gepraat, en het ziet er naar uit dat ook Colijn (reeds gevestigd aan de Hoge Rijn dijk, Red.) met ons zal meedoen. Samen met Colijn en de uitbrei ding die volgend iaar wordt gerea liseerd komen we dan op een totale meubelverkoopruimte van 18.700 vierkante meter". Een vergelijking dringt zich op tussen de Leidse meubelstraat en de meubelboulevard die wordt ge realiseerd in de Elisabethhof tus sen Albert's Corner en het Elisa- bethziekenhuis in Leiderdorp (to taal 22.000 vierkante meter vloer oppervlak). Wim Regeer somt een aantal voordelen op van 'zijn wooncentrum' boven de Leider- dorpse meubelboulevard. "De vierkante meter prijs van onze showrooms ligt bijna de helft lager dan de prijs van de Meubelboule vard. Dat merkt de klant natuurlijk ook in z'n portemonnee. Die is bij ons goedkoper uit. Een ander voor deel is dat wij ook meeneemmeu- belen verkopen wat in de meubel boulevard niet mag. Die meeneem- meubelen zijn bij het publiek juist zeer populair. En een voordeel is natuurlijk ook dat we uitstekend bereikbaar zijn en over uitsteken de parkeerfaciliteiten beschikken. Een laatste positief punt is dat de werkgelegenheid in de Leidse meubelstraat de komende tijd ver moedelijk zal groeien van dertig Zo zien de meubelzaken aan de Hoge Rijndijk er nu uit. De voorgevel zal weldra een gedaanteverwisseling ondergaan en herkenbaar worden aan een langgerekte blauwe luifel (tot* Hniwti naar ongeveer vijftig i Het Leidse gemeentebestuur slaat de ontwikkelingen aan de Ho ge Rijndijk welwillend gade. De wethouders Fase (economische aangelegenheden) en Peters (ruim telijke ordening) zijn de situatie aan de Hoge Rijndijk al eens wezen bekijken en enkele weken geleden heeft Wim Regeer raadsleden van verschillende politieke partijen ontvangen die de meubelbranche ontwikkeling aan de Hoge Ryndijk wilden bezichtigen. Een woordvoerder van de afde ling economische aangelegenhe den van de gemeente ontkent dat het gemeentebestuur de meubel concentratie aan de Hoge Rijndijk de ruimte geeft om de Leiderdorp- se meubelboulevard zoveel moge lijk te dwarsbomen. "De uitbrei dingsplannen van Regeer dateren al van maart 1983 en ook Colijn tracht al geruime tijd zijn zaak uit te breiden". Busbaan Wim Regeer zegt op zijn beurt de gemeente zo positief mogelijk te benaderen. "Ik heb ook wel wat te klagen, bijvoorbeeld over de aan leg van die busbaan. Dat kost een heleboel parkeerplaatsen. Maar, van al dat geklaag word je niet wij zer. Ik heb zelf een oplossing ge zocht voor het parkeerprobleem en dat is aardig gelukt". Niet zeuren maar doen, is het motto van Wim Regeer: "Ik loop zelf steeds voorop met een hamer en een kwast als er wat gedaan moet worden. En, ik heb natuurlijk risico's genomen. Maar ik spring niet verder dan m'n polsstok lang Bang voor concurrentie van de Leiderdorpse meubelboulevard is Wim Regeer niet. "We gaan er hier keihard tegenaan". Schoute 'wejnig opvallend bestuurder' LEIDEN - Het WD-raadslid Bak ker is de meest in aanmerking ko mende kandidaat voor de wethou derszetel die als gevolg van het ver trek van Schoute naar Wassenaar vrijkomt. De WD-fractie beslist morgenavond wie de opvolger wordt van Schoute, die door ver schillende fractievoorzitters uit de Leidse gemeenteraad als 'een wei nig opvallend bestuurder' wordt gekarakteriseerd WD-fractievoorziter Kuijers zou ook in aanmerking komen, maar bedankt waarschijnlijk voor de eer slechts een jaar wethouder te zijn. De PvdA gokt er namelijk op dat na de gemeenteraadsverkie zingen van 1986 er vijf socialisti sche wethouders in het college zit ten. De coalitiepartner kan dan slechts één wethouder leveren. "Persoonlijk vind ik het vertrek van Schoute een heel verlies voor de coalitie", reageert PvdA-raads- lid Boot. "Door zijn politieke op stelling en persoonlijke kwalitei ten heeft hij een belangrijke rol ge speeld in het welslagen van de coa litie". Zij prijst het beleid met be trekking tot de sociale dienst. "Schoute heeft continu de marges in het beleid ten gunste van de cliënten laten uitpakken". Onvoldoende heeft Schouté vol gens haar de invloed van de ge meente op de gezondheidszorg versterkt. "Hij had ook wat harder kunnen trekken aan zaken in het belang van vrouwen. Maar dat weegt niet vreselijk op tegen de po sitieve kanten van zijn beleid". Boot verwacht dat Bakker, mocht deze wethouder worden, zich goed kan inwerken. "Hij maakt op mij een gedegen en sympathieke in druk". "Ik ben blij dat Schoute burge meester wordt, maar vind het jam mer dat Leiden een bekwaam be stuurder kwijtraakt", zegt Kuijers over het vertrek van de wethouder naar de Wassenaarse burgemees terspost. "Toen Piet Hein Schoute in 1978 hier kwam zaten we met grote problemen bij de sociale dienst en Endegeest. Hij heeft de zaak goed op poten gezet en er een geoliede tent van gemaakt". Kuijers prijst Schoutes manier van besturen. "In zijn portefeuille kwamen zelden besluiten voor die niet door een uiterst ruime raad- meerderheid werden gesteund". "Voor Schoute persoonlijk erg plezierig, omdat we weten dat het een grote ambitie van hem was", zegt CDA-fractievoorzitter Walen kamp over het vertrek van de WD-wethouder. "Als bestuurder is hij iemand die zijn portefeuille netjes beheert, maar die niet echt een opvallende plaats vervulde. De laatste twee jaar in de gemeente raad heb ik hem niet gehoord. Het was niet de beste, niet de slecht ste". "De opvolging van Schoute is een zorg van de coalitie. Maar ik zie bij voorkeur iemand op Schoutes stoel plaatsnemen, die erg goed weet wat zich in de stad afspeelt. Iemand die bestuurlijk zijn man netje staat. Het college moet geen doorgangshuis worden voor poli tieke pasanten". "Ik zal hem missen als politicus en goede vriend. Een goed be stuurder die sympathie en bewo genheid aan de dag legde voor de onderwerpen waar hij mee .bezig was, maar ook een goed zakelijk bestuurder", reageert D'66-raads- lid Hoekema. "Misschien als libe raal die een beetje op de winkel past maar toch zijn portefeuille uit stekend beheert". Schouwburg Wat de perikelen rond de Leidse Schouwburg betreft constateert Hoekema dat Schoute voorzichtig heeft geopereerd. "En dat moest ook. Het heeft erg lang doorge ziekt, hij heeft het en beetje erg lang laten zitten, maar ik vind het jammer dat Schoute te vroeg weg gaat voor deze zaak. Bij het Insti tuut Burgerraadslieden heeft hij Beatles-dag druk bezocht LEIDEN - Nog flink wat Beatlesfans hebben gisteren de weg naar het Leids Vrijetijdscentrum gevonden om daar tal van video's en films van het legendarische viertal te bewonderen. Niet alleen de bekende films maar ook op'celluloid vastgelegde optredens van de band, registraties van shows waarin The Beatles optraden, een speelfilm over het ontstaan van de groep en de Ruttles-persiflage yerden goed bezocht. De aangekondigde Beatlesmarkt was wat pover uitgevallen. Welgeteld één kraam met wat platenbakken ging hiervoor door. Desondanks ver wisselden de elpees, vooral de 'witte' platen (bootlegs), grif van eigenaar. Eens te meer het bewijs dat de kreet 'The Beatles forever' nog niet aan waarheidsgehalte heeft ingeboet. zich erg ingezet voor de formatie uitbreiding, eigenlijk tegen de zin van een deel van de PvdA-wethou- ders in. Het zal voor zijn opvolger moeilijk zijn om in de voetsporen te treden. Hij moet gevoel hebben voor deze, diverse portefeuille". "Het meest frappant van Schou te vond ik dat in de commissies het heel gezellig was zolang je op zijn lijn zat. Anders werd hij nogal eens onvriendelijk en gaf geen ant woord. Ik vond het hem niet zo'n verschrikkelijk goede bestuurder", reageert raadslid Middendorp na mens PSP en PPR. Daarentegen kwalificeert zij Schoutes beleid met betrekking tot de sociale dienst wel als 'redelijk goed'. "Ook via de VNG was hij er erg bij be trokken". Een lacune in Schoutes beleid vormde, volgens haar, de slechte crisisopvang in de geestelijke ge zondheidszorg. "Een 7x24 uursbe reikbaarheid is noodzakelijk. Schoute, hoewel hij ook in het Riagg zat, was niet bereid om ook maar iets te ondernemen. Ik hoop dat zijn opvolger daar wat meer aan doet". "Schoute stond niet zo erg op de voorgrond. Hij was geen beeldbe- paler van het college", zegt SP-er Vergeer. "Voor een WD'er zal het wel een bekwaam bestuurder zijn, hij kende de regeltjes erg goed, maar ik vond hem nogal formeel. Een negatief punt vond ik dat hij mensen uit het publiek in de com missievergadering zo mondjes maat aan het woord liet. Dat moet zijn opvolger zeker kunnen verbe teren". Vergeer vindt dat, beleidsmatig gezien, Schoute de Leidse Schouwburg te lang heeft laten lig gen. "Dat moet eens worden opge lost. Daar moeten eindelijk eens knopen worden doorgehakt. Wat de sociale dienst betreft had de wethouder best een wat meer op de voorgrond tredend beleid kun nen voeren. Als je ziet hoe Zaan dam, Den Haag en Rotterdam hun nek durven uit te steken, dan kan de Leidse dienst het best wat meer voor de cliënten opnemen". Communist Jan Brands ken schetst Schoute als "aan ene kant een elitair mannetje, aan de andere kant een liberale WD'er, met wie het beter samenwerken is dan me nig andere". Als prestaties van Schoute merkt hij de totstandko ming van de nota vrijwilligerswerk aan en het gezondheidscentrum in de Stevenshof. "Daar lag hij eerst dwars. Dat viel me nogal tegen. Maar het is later wel de goede kant op gegaan, onder druk van de PvdA". Vrouw raakt gewond bij het schaatsen LEIDEN - Een 38-jarige Leidse vrouw is gistermiddag gewond ge raakt toen zij tijdens het schaatsen op de Oude Singel tegen de Turf- marktsbrug reed. De vrouw moest met een snjjwond aan het hoofd worden overgebracht naar het aca demisch ziekenhuis. Vrijdagavond raakte ook al een 46-jarige Leidenaar gewond toen hij tijdens het schaatsen een brug wilde passeren. De man bukte niet ver genoeg en kwam met zijn hoofd tegen de onderkant van de brug. Hij liep een hechtwond op van 15 centimeter lang. De Rovoz-medewerkers bezig met de jubileumuitzending. LEIDEN - De ziekenomroep Ro- voz van het Diaconessenhuis heeft zaterdag met veel spektakel en feestgedruis het twintigjarig jubi leum herdacht. Uit de kapel van het Diaconessenhuis werd zater dagochtend en een deel maddag een rechtstreekse jubileu- Rovoz: Nog steeds rots dé in branding9 JllOUUOg V-»-" muitzending verzorgd, met quiz- ae,ns verzoekplaten en live-optre- at*s; i verschillende artiesten e Zaterdagmiddag hield de Rovoz (foto Holvast) bovendien een jubileumreceptie waarbij een toast werd uitge bracht. Omdat het onder druk van onder meer de televisie en de kor tere verpleegduur van de patiënten moeilijker is voor de ziekenomroe pen om zich te handhaven, werd getoast op het feit dat de omroep na twintig jaar 'nog steeds als een rots in de branding staat'. LEIDEN - Uit een winkel in auto materialen, aan de Haarlemmer straat, is in de nacht van zaterdag, op zondag voor ruim 2500 gulden aan autoradio's gestolen. De ra dio's konden worden meegenomen nadat onbekenden eerst, door mid del van een trottoirtegel, de etala geruit hadden vernield. De glas schade die werd aangericht, be draagt vermoedelijk enkele dui zenden gujdens. Man breekt auto's open LEIDEN - Een 25-jarige Leidenaar is in de nacht van zaterdag op zon dag op heterdaad betrapt toen hij op de Hooigracht trachtte een auto open te breken. Twee agenten zagen de Leide naar aan de auto rommelen en re kende de man in. Later bleek dat de man al verschillende auto's in de omgeving van de Hooigracht had opengebroken. Kunstschaats wedstrijden op Nieuwe Rijn LEIDEN Op natuurijs aan de Nieuwe Rijn zal donderdagavond de Open Leidse Kunstschaats- en Schoonrijkampioenschappen ge houden worden. De voormalige Olympisch kampioene, Sjoukje Dijkstra zal de jury voorzitten. De winkeliersvereniging Nieuwe Rijn en 'Leiden Promotion' hebben het initiatief tot dit evenement geno men. Bij de Koornbeursbrug wordt een schaatspiste van flinke afme tingen afgezet, waarop de deelne mers aan de slag kunen. Er zijn vijf categorieën: kinderen tot twaalf jaar, kinderen tussen 12 en 16 jaar, volwassenen, paren kunstrijden en paren schoonrijden. De kampioen schappen zullen zich van 19.00 tot 22.00 uur afspelen. LEIDEN - Twaalf kinderen kunnen binnenkort 's ochtends terecht in een nieuw kinderdagverblijf aan de Eerste Groenesteeg. Het verblijf zal antroposofisch georiënteerd (naar de levensleer van Rudolf Steiner). Ini tiatiefneemster Kobie Bus heeft hiervoor ook op deze zogenaamde 'vrije' kleuterscholen enraring opgedaan. Zij is tot de oprichting gekomen na dat haar uit reacties is gebleken dat er veel belangstelling voor kinderop vang bestond. Overigens is er nog ruimte voor vier peuters (tel. 410419). Als steuntje voor de financiering wordt 16 maart in het Waaggebouw een benefietfeest gegeven, 's Middags is er een optreden van clowns en een poppenkastvoorstelling (aanvang 14.00 uur), 's Avonds treden Csar- das en Ritmico Especial op (20.00 uur). LEIDEN Afgelopen vrijdag overhandigde de nieuwbakken burgemeester van Wassenaar, Schoute (overigens nog wel als loco burgemeester van Leiden) de sleu tel aan prins Carnaval en sinds dien wordt er in bescheiden kring 'gecarnavald'. De Hutspotten doen dat in het Antonius Clubhuis. Zaterdagavond was daar een grote 'piratenavond' (zie foto Hol vast), Vanmiddag werden bejaardenhui zen bezocht en vanavond is de avond van de 'doordouwers' onder muzikale leiding van Leidse Kees. Aanvang 21.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 3