FRACTIE 'Karakteristiek deel Leiderdorp verdwijnt' Anti-apartheidsweek succes verschil Oud Leiden trekt aan de bel over shop pandjes Kerklaan Obstakel in dichte mist op rijksweg 4 Jacht op bloedende inbreker l'AGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 18 FEBRUARI 1985 LEIDERDORP - De plannen van de gemeente Leiderdorp om de oude pandjes aan de Kerklaan te slopen hebben het bestuur van de Vereniging Oud-Leiden zeer verontrust. De sloop betekent dat "een karakteristiek deel van Leiderdorp verloren gaat", zo schrijft de vereniging aan burgemeester en wethouders. "Voor 'oude' Leiderdorpers -en dus ook voor de geschiedenis van Leiderdorp- hebben deze pandjes een historische waarde. De vereni ging Oud-Leiden zou het daarom zeer betreuren als dit deel van Lei derdorp niet behouden bleef', al dus de brief, die voor burgemees ter en wethouders overigens geen aanleiding is om van sloop af te Aanleiding tot het schrijven van de brief is de actie, die een speciaal in het leven geroepen comité (met als woordvoerder architect E. ten Hooven) houdt om de pandjes te behouden. Zoals wij onlangs be richtten is de gemeente om de drie pandjes, w; ooit twee hebben gediend als zon dagsschool, stempellokaal en gaar keuken, te slopen. Inmiddels is er een voorstel in die richting aan de raad gedaan. In dat voorstel wijzen burgemeester en wethouders er op dat het by de ontwikkeling van het bestemmingsplan steeds in de be doeling heeft gelegen om daar nieuwe woningen neer te zetten. Daarbij zal het karakter van de Kerklaan zo veel mogelijk worden gehandhaafd. De nieuwbouw zou (op de begane grond) ook ruimte kunnen bieden aan ateliers, zo schrijven burgemeester en wet houders. De panden zijn al eigendom van plan de gemeente, met uitzondering van nummer 2. Maar met de eigenares se van dat huis is al overeenstem ming bereikt over de aankoop. De Vermeulen sterkste bij marathon huurders van de andere twee hui zen zijn opgezegd. Het is de bedoe ling om de vrijgekomen grond zo snel mogelijk te koop aan te bie den, bij voorkeur aan geïnteres seerde particulieren. Burgemeester en wethouders: "De brief van de heer E. ten Hoo ven en de daarop aansluitende brief van de vereniging Oud-Lei den geven ons geen aanleiding ons standpunt te herzien. Wij zijn van mening dat het mogelijk is met vervanging van de bestaande be bouwing het karakter van de Kerk laan te behouden". Elders in het oude dorp, maar ook aan de Kerklaan zelf, zijn vol gens het college voorbeelden te vinden, waarbij ondanks vervan gende nieuwbouw het karakter be waard is gebleven. Bezwaar Nu de gemeente Leiderdorp de plannen doorzet, tekent de vereni ging Oud-Leiden er bezwaar tegen aan. Dat kondigt de vereniging al thans aan in de brief, waarin men wijst op de "inventiviteit" die Lei- Het uitzicht vanaf de pandjes aan de Kerklaan (helemaal rechtsdie waarschijnlijk worden gesloopt, is momenteel ook niet al te opwekkend. Immers, de begraafplaats achter de hervormde Dorpskerk ligt er troosteloos bij. Het terrein is het domein geworden van spelende kinderen. Ook de recent aangebrachte muurtjes langs de begraafplaats passen volgens het actiecomité 'Redt de Kerklaan' allerminst bij de omgeving. (foto Holvast) MAANDAG Leiden Ekklesia - Rapenburg 100, film over de Bhagwan van Frank Wiering, 20 uur. Speeltuinvereniging Rondom de Mare- dijk - bingo-avond, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'The Story of Sin' van Walerian Borow- cyk, 20 en 22.15 uur. Anotonius Clubhuis - Lange Mare. Doordouwersbal De Hutspotten met Leidse Kees. 21 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat, raadscom missie financiën/ruimtelijke ordening, 20 uur. DINSDAG Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde aan dacht aan feesten die overal ter wereld worden gevierd, t/m vrijdag. Lak-cinema - films 'Lianna' van John Sayles, 20 uur, 'Permanent vacation' van Jim Jarmusch, 22 uur. K&O-gebouw - film 'La belle captive' van Alain Robbe-Grillet, 20.15 uur. Kijkhuis - film 'Danton' van Andrzej Wajda, 20 en 22.15 uur. r ouders, 9.30-11.301 APOTHEKEN Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136. Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. LEIDERDORP - De marathon op de Leiderdorpse ijsbaan is gistermid dag gewonnen door Ruud Vermeulen, John de Lange werd tweede en Gerard van der Klauw derde. - 4 By de 8 tot 12-jarigen zegevierde Robert Karregat, vóór Jasper Vermeu- delrd°riR ™V'aoprt*ïehrud^te len en Brenda Rotmensen. Patrick Karregat bleek het sterkst bij de cate- too"d door T guoed ,geb ,le derde Rotmensen elnd'gde hier als tweede- Houtom^'ongeSld zal'het S Vanavond vanaf half zeven treffen op de ijsbaan Koudekerk en Leider- lukken ook voor deze veel kleinere dorp elkaar, tijdens een 'stedenontmoeting'. Woensdagmorgen ten slotte P?n.derï,een goed® ^estelg,te organiseert de vereniging 'ijssport Leiderdorp' een alternatieve elfste- V1"d™ zo meent de vereniging^ dententocht voor de jeugd. Het wachten is nu op het stand- punt van de gemeenteraad. Die zal zich volgende week maandag over de plannen buigen. Overigens wendt de vereniging Oud-Leiden zich in een aparte bïief aan de leden van de gemeen-" teraad met het verzoek om het be stemmingsplan, waarin de sloop staat opgenomen, niet goed te keu- Politie Warmond grijpt inbreker WARMOND Een inbreker die vannacht door de eigenaar van een War- mondse winkel werd betrapt, is vanmorgen door de politie gegrepen. De man werd omstreeks half één door de winkelier ontdekt, toen hij in het pand in de Dorpsstraat bezig was vuilniszakken te vullen met sigaretten. De inbreker nam daarop de benen. De gealarmeerde politie ontdekte voor de winkel een onbekende auto, die later van de inbreker bleek te zijn. De politie ging op zoek naar de naam van de man die zijn kostbare bezit had moeten achterlaten. Dat bleek later niet nodig te zijn. De inbre ker was zo gek op zijn wagen, dat hij vanmorgen stickum probeerde de vierwieler terug te krijgen. Hij werd voor de winkel opgêwacht door de Warmondse politie, die de man inrekende. Volgens de politie is er nog een handlanger in het spel. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Inmiddels heeft actievoerder Ten Hooven niet stilgezeten. Het resultaat van zijn handtekenin genactie tegen de afbraak zal waar schijnlijk voor of tijdens de bewus te raadsvergadering worden be kendgemaakt. Ijsvrij voor Leiderdorpse ambtenaren LEIDERDORP - Degenen die vanmiddag hebben geprobeerd het Leiderdorpse gemeente huis in te komen of op te bel len, zijn hoogstwaarschijnlijk bedrogen uitgekomen. Wat bleek: alleen de ambtenaren die niet van schaatsen houden, waren op hun post. Degenen die het ijs prefereerden boven hun bureau hadden ijsvrij ge kregen van hun 'baas', het col lege van burgemeester en wet houders. En dat bleken er nogal wat te zijn. Alle medewerkers van de afdeling burgerzaken bijvoor beeld maakten gebruik van dit gratis middagje vrijaf. Een pas poort bijvoorbeeld kon niet worden verlengd. Pas op het allerlaatste mo ment is besloten om gebruik te maken van de regeling, die zo'n vrije middag mogelijk maakt. Vandaar dat de meeste Leider dorpers er niets van zullen heb ben geweten. Vanwege de wis selende ijskwaliteit kon men het niet tiidiger laten weten. LEIDERDORP De actie- De actieweek tegen apartheid was ïorumdiscussue", zegt Margaret week 'Leiderdorp tegen bedoeld om bekendheid te geven Roest. "Je merkte dat tijdens de ADartheid' is een eroot sue- ?en de problematiek in Zuid-Afri- discussie partij-politieke belangen -Jil v" J. ka ert om eeld ln te zamelen voor een veel te belangrijke rol spelen. Ces geworden. Zowel de pu- het noodlijdende SACTU. De ver- De dominee sprak heel eerlijk over blieke belangstelling voor boden vakbeweging heeft sinds de de problemen in Zuid-Afrika". de manifestaties als de col- stakingen van ekele maanden gele- Roest is verrast over de bekend- lerte ziin hoven rte ver den een nagenoeg lege kas. Van de heid en de medewerking van de Jveehtino oe ïTeect PV ie Lei<terdorpse steun kan de sta- Leiderdorpse bevolking aan de ac- wacnung geweest. n.I ts kingskas bijgevuld worden. Een tie-week: "Tijdens de collecte wist Voor de voor de Zuidafri- ander deel van het geld zal besteed kaanse (ondergrondse) vak- morden voor de voorlichting beweging SACTU bijna 6000 gulden ingezameld. De leden der gemeenteraden in deze regio: wat zijn het voor mensen? Waar staan ze voor en waarom zitten ze er? Wat hebben ze de laatste jaren nu eigenlijk tot stand gebracht en waar willen ze nog aan trek ken? Vragen die in deze (weke lijkse) rubriek worden beant woord. Raadsleden doen - per fractie - een boekje open over hun hobby/werk, dat veel dichter bij de mensen staat dan menig niet-politiek geïn teresseerde streekbewoner vaak denkt. Want die plaatse lijke politiek neemt wel alle beslissingen over de eigen straat en buurt. Tot eind 1983 was C. Vreeken (64) lid van Warmonds grootste fractie, die van het CDA. Nu be zet hij een eenmanspost, een christen-democratische. Het vele werk verzet hij in zijn eentje. Steun krijgt hij slechts van af stand, van deskundige klanten, vrienden en.... van het CDA. Hij is namelijk nog altyd lid van de partij. Een actief lid: regelmatig bezoekt hij de vergaderingen van de CDA-bestuursorganisatie, als enige Warmonder overigens. Opmerkelijk, lijkt het. Immers, voordat Vreeken in 1983 uit de fractie werd gezet, noemde hij het Warmondse CDA een familie bv, omdat diverse families rijke lijk vertegenwoordigd zijn in verschillende gemeentelijke or ganen. Bovendien vertelde hij dat iedereen vast zat aan de man de poppenkast ('zijn' wet- C.A. van Schagen). - De Warmondse christen-democraat C. Vreeken. Links t o G. den Ouden. Jaknikkers, volgens Vreeken. t hem zijn vroegere CDA-fraeliegenoten J. Bonnet en houder Vreeken heeft echter pele verklaring voor zijn aanblij ven als CDA-lid. Het CDA als partij is goed. Dat op plaatselijk niveau onplezierigheden boven drijven, doet daar niets aan af. En onplezierig wès het, al vanaf het begin. Vreeken: "Men heeft mij nooit welkom geheten en er werd informatie achtergehou den". De reden hiervoor? "Men kon mij waarschijnlijk niet aan", aldus Vreeken. De frictie in de fractie groeide toen Vreeken pleitte voor het hu ren van een takkenkneuzer ter wijl de rest van het CDA het ap paraat wilde kopen, zoals B en W hadden voorgesteld. De botsing was helemaal compleet toen Vreeken naar voren bracht dat de beschoeiing van de brug naar het eiland Koudenhoorn "van slechte kwaliteit" is. Vreeken: "Het CDA in War mond heeft weinig gezicht. Bon net (fractie-voorzitter - red.) en mevrouw Den Ouden (gewoon CDA-fractielid - red.) zeggen al tijd weer: mijnheer de voorzitter, ik vind het een goed voorstel. Heb je ze ooit anders gehoord? Nou, toen ik dus zei: ik vind het géén goed voorstel, lag ik eruit". Waarom? "Tja, misschien om dat men bij het CDA niet creatief denkt, men elkaar geen pijn wil doen of een visie ontbreekt". Tóch wil Vreeken best wel weer terugkeren in de fractie. "Ik voel geen rancune", zegt hij. "Maar dan moet ik wel minderheids standpunten kunnen en constructief kunnen samen werken. Ik wil mijn partijtje kun nen meeblazen. Een beetje naar rechts en een beetje naar links". Dat Vreeken een zeer rechts raadslid zou zijn, zoals wethou der Van Schagen eind 1983 op merkte, ontkent hij. "Ik kan te doen hebben met de meest rechtse liberaal of gewoon pra ten met een CPN-jongen. Geen punt". Dat hij zich in het verle den uitsprak voor een college met WD was omdat, en dit wil hij niet verder uitleggen: "het CDA een te grote prijs moest be talen voor het samengaan met Progressief Warmond (PW)". Een politieke voorkeur kan er niet uit worden gedestilleerd. Zowel voor de WD als voor PW voelt hij wel wat, zonder nu pre cies te kunnen aangeven op wel ke terreinen. Globaal houdt hij het erop dat op 'welzijnsterrein' met PW te praten valt en dat hij wat betreft 'het terugdringen van de regelzucht' dicht in de buurt komt van de WD. Vreeken ziet regelzucht by het woningbeleid ("al staat me nog niet helemaal voor ogen wóór precies"), bij het verstrekken van bouwvergunningen, bestem mingsplannen, leges en dergelij ke. Wapenfeit op dit punt: een voorstel om voor alle leges een tientje te heffen. "Helaas" moest dit voorstel bij de begrotingsbe handeling bakzeil halen. Meer perspectieven ziet Vree ken op het punt van de bejaar denzorg, een ander strijdpunt van hem. "Ik heb altijd gepleit voor het onderbrengen van be jaarden in De Burcht. Ook heb ik me hard gemaakt voor woningen voor ouderen in het plan straat Ter Leede". De volgende genera tie gaat hem evenzeer aan het hart: "Vele tientallen jongeren moeten, nolens volens, gaan uit wijken naar gemeenten als Voor hout", klaagt hij. Het gevolg? Vergrijzing. De oplossing? Bouwen. Zo kunnen in de Klinkenbergerpolder best 50 tot 100 woningen komen, vindt Vreeken. De plek is echter onlangs door PW en WD afge wezen, tot grote woede van 'de eenling': "Ze denken alleen maar aan de vogeltjes en niet aan de kinderen van Warmond". Daadkracht Een vuist kon hy echter niet maken toen de zaak aan de orde kwam: "Je hebt politiek gezien weinig daadkracht als eenmans fractie. Toch kryg je de kans za ken op de rail te zetten. Bij de Wasbeeklaan heb ik bijvoor beeld gezegd: moet je wel asfal teren? En om het industrieter rein te promoten ben ik naar een bedrijf geweest dat buitenlandse ondernemingen naar Nederland haalt". Of zijn inspanningen wat heb ben uitgehaald? "Kijk, het is niet hard te maken hè", voert hij aan. "Hebben ze bijvoorbeeld die brandweerspullen nou gekocht omdat ik daarvoor heb gepleit of niet? Ik weet het niet. Ik ben in ieder geval blij dat ze de spullen gekocht hebben die ze gekocht hebben". Eerlijk verklaart hij meerma len te hebben geprobeerd 'zaken' te doen met PW en WD. Het vooroverleg pakte echter ver keerd uit. En samenwerking met het CDA? "Ik heb geen contact met de fractie", verklaart het raadslid plechtig. Hij zal daar ook niet enorm naar gaan vissen, nadat de christen-democraten op het hoogtepunt van de rel "de uitnodigingen afsloegen om mij thuis of waar ook de zaak te ko men uitpraten". Vreeken kan dan ook alleen maar terugkeren in de CDA-fractie wanneer deze fractie hém opzoekt. De 'alleenstaande christen-de mocraat' neemt wel vaker een dergelijke, passieve houding, in. Ook zijn achterban moet hem maar opzoeken, als hij daar be hoefte aan heeft. Hijzelf gaat geen medestanders werven. Bang dat die er niet zijn? Be vreesd dat de kiezers het zullen laten afweten? "Nee, hoor. Wat kiezers betreft: politiek ingewij den hebben gezegd dat ik wel eens meer dan een zetel zou kun nen krijgen. En medestanders? Er zyn er mensen die voor my typen. Ik weet dat ze dat niet zouden doen wanneer ze niet de zelfde filosofie hebben als ik: goed zijn voor Warmond". Stoppen Toch hebben die 'medestan ders' nog niet aangekondigd te Us Vlietland verraderlijk VOORSCHOTEN - Het ijs op de zandwinplas 'Vlietland' bij Voor schoten is erg verraderlijk: giste ren zijn er drie mensen doorheen gezakt. Ijssurfers wisten hun plank te gebruiken om de slachtoffers uit het water te halen. Volgens een ooggetuige was de situatie des te verraderlijker, om dat het ijs midden op de plas ér pri ma uitziet. Het is er echter dun: de plas is daar erg diep. Dat terwijl steeds meer schaatsers de plas 'ontdekken'. willen samenwerken of "de kar te willen trekken". Vreeken be treurt dit: "Ik zou het graag wil len overdragen. Zelf, in mijn een tje, doorgaan zigjk niet zo zitten. Ik heb een hard leven achter de rug en het raadswerk is wel érg Een voorbeeld: Vreeken was 80 100 uur kwijt met opstellen van zijn reactie op de begroting. Half oktober begon hij er al mee. Hij keek wat er terecht was geko men van beloften, onderzocht hoe dingen functioneren en wel ke wensen er zijn. Hoe hij dat doet? Lezen, kijken én praten. "Je moet heel veel kletsen. Hoe? Dat kan ik niet overbrengen. Maar je kunt gerust zeggen dat ik nauw betrokken ben bij de be volking. Ik zit er diep in. Men hoeft nooit tegen mij te zeggen: Jan en Piet hebben ruzie. Want dan zeg ik: dat weet ik allang, hun vaders hadden ook altijd on enigheid". Waar precies zijn con tacten liggen? Overal eigenlyk. En verschillende Warmongers steunen hem echt, ook tijdens het 'christen-democratische con flict' van 1983. Ze vinden dat hy "de moed heeft gehad zaken aan (archieffoto) de orde te stellen en te wérken". Toch tikken ze hem ook wel eens op de vingers. Toen Vreeken B en W een keer betichtte van on behoorlijk bestuur, zeiden zij: Cor, had je niet beter het woord onzorgvuldig kunnen gebrui ken?". Het raadslid is het daar mee eens, Hij heeft de moed fou ten te erkennen en ervoor uit te komen dat hij dingen niet altijd haarfijn op een rijtje heeft staan. Dat hij af en toe uit zyn slof schiet wijt hij aan een karakter trek: "Ik kan in mijn fanatisme iemand gewoon de strot afbij ten", verklaart hij. De omstan digheden hebben hem zo ge maakt. Zijn jeugd was hard: pa stierf toen Cor nog maar een jon gen was en veel verantwoorde lijkheden kwamen op z(jn schou ders. Zo moest hij de zeilmakerij draaiende zien te houden. Vree ken: "iedereen wachtte tot de zaak naar de bliksem ging, maar hij bleef draaién". Waar zitten nu ziin vrienden/stemmers? "Eerder in de bovenlaag dan in de onder laag van de bevolking", zo is zijn idee. Een verklaring heeft hij er niet voor. Hy wil zich bijvoor beeld best inzetten voor de posi tie van jonge werklozen, al vindt hij wel dat ze eens wat meer ini tiatieven zpuden moeten nemen. Ook sportverenigingen zouden iets meer zelfwerkzaamheid aan de dag kunnen leggen. Vreeken heeft dit geprobeerd te stimule ren door de subsidies voor veld- sporters omlaag te brengen van 96 procent naar 85 procent. Het voorstel haalde het niet. Andere partijen dachten aan hun stem mers, aldus het raadslid. Vree ken niet. "Bij m(j staat het be lang van de gemeente voorop", besluit hij. PAUL VAN DER KOOIJ heid en de medewerking Leiderdorpse bevolking a tie-\ ------ bijna iedereen waar het geld 1 was bestemd. We zijn ook heel blij scholieren en arbeiders in Zuid- dat de mensen zoveel gegeven heb- Afrika, terwijl nu ook de krant van ben". SACTU gedrukt kan worden. Margaret Roest van 'Leiderdorp tegen Apartheid' noemt de actie die vorige week is gehouden 'heel succesvol'. "We hadden eigenlijk maar op één echt hoogtepunt van de week gerekend, namelijk het to neelstuk op de openingsavond. Maar het politieke forum van woensdag trok ook heel veel be zoekers en een dag later zat de kerk vol". Op de discussie-avond 'Partijpo litiek tegen Apartheid' zetten voor aanstaande politici uitéén wat hun partij tegen apartheid onderne men. Deze leden van de Eerste- en Tweede Kamer beantwoordden ook vragen van het publiek. Gevuld De Dorpskerk was donderdag avond helemaal gevuld, toen de Zuidafrikaanse predikant ds. Ntoa- na sprak. "Dat was eigenlijk veel aangrijpender en openlijker dan de LEIDERDORP - Een betonnen paal heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de rijksweg A 4 voor levensgevaarlijke situaties ge zorgd. In de dichte mist raakten enkele auto's de paal van de Gasu nie, die op dè rijbaan naar Amster dam ter hoogte van de afslag Zoe- terwoude van een vrachtwagen was gevallen. Het stuk beton van ongeveer 20 centimeter bij een ter, heeft volgens de politie WASSENAAR - De Wassenaarse politie heeft vanochtend een grootscheepse klopjacht gehou den op een hevig bloedende inbre ker. Er is de hele morgen met drie speurhonden gezocht naar de on geveer 40-jarige man. De Wassenaarse politie kreeg ongeveer half zes een telefoontje van een hevig geschrokken be woonster aan de Raaphorstlaan. Zij was even tevoren wakker ge worden en zag naast haar bed een bloedende man staan. Die laatste ging er direkt vandoor, met in zijn handen een tasje met geld van de De politie kreeg even later weer een telefoontje. Personeel van de Ursula-kliniek maakte melding van een bloedende man die op zijn gemak de inhoud van een tasje op heti terrein van de psychiatrische inrichting doornam. Het perso neel probeerde toen op verzoek van de politie de man te pakken te krijgen, hetgeen niet lukte. De man vluchtte door de weilanden, richting Leidschendam. Het tasje liet hij achter, maar volgens de ei genaresse ontbreekt 2000 gulden. Ondanks deduidelijke bloed sporen heeft de politie de man nog niet kunnen grijpen. Het is nog onduidelijk waardoor de man aan het bloedëh is geraakt. Volgens de politie heeft hij tijdens de in braak in de woning geen i dingen opgelopen. HETERDAAD De politie van me- Sassenheim heeft vannacht in War- Ha- mond een man aangehouden op zerswoude geen problemen opge- die wórdt verdacht van een poging leverd. Deze post nam zaterdag- tot diefstal. avond de surveillance waar en De man werd tijdens een inbraak heeft er voor gezorgd, dat de paal in een winkel aan de Dorpsstraat van de weg verwijderd werd. Vol- betrapt door de winkelier die er gens ooggetuigen echter zijn ver- echter niet in slaagde hem vast te scheidene personenauto's ernstig houden. Hij kon even later door de beschadigd geraakt door het voor- politie in de omgeving van de werp. Dorpsstraat worden aangehouden. LÈIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar. aan huis bezorgd 250.90 per post (binnenland) 345,20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22.10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. abonnementen op giro Damiate Holding BV te Betalin 3203571 Haarlem HOOFDKANTOOR Witte Singel 1, Leiden REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn Vuurbaakplein (01720)93961 2221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W Hoenson*de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: SJ. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2