mm 5 D T Leiden zonder c >vertuiging Sylvia Bakker pakt kringtitel Lisse verschalkt LUSY 'Boom Boom' geldopt Den Helder op het nippertje verslagen Leiderdorp in halve eindstrijd B-beker MSV viert vakantie: weer dikke nederlaag. Rozenburg 'bijt' van zich af bij zaalkorfbal MAANDAG 18 FEBRUARI 1985 SPORT PAGINA 13 RENO (AFP) - De Amerikaan Livingstone Bramble behield giste ren in Reno zijn wereldtitel boksen in het lichtgewicht. In een gevecht over vijftien ronden versloeg hij voor 13.000 toeschouwers zijn uitdager Ray 'Boom Boom' Mancini op punten. Bramble werd door de juryleden unaniem tot winnaar uitgeroepen. Joegoslavië ongeslagen BOEDAPEST - Joegoslavië is dankzij een krappe 75-82 zege in Boedapest op Hongarije ongesla gen gebleven in de voorronden van het wereldkampioenschap basket bal. De Joegoslaven zijn met Ne derland ingedeeld in de Europese kwalificatiegroep D. Eerder vorige week bleef Nederland in de race door een door Bert Kragtwijk be werkstelligde overwinning op Bel gië (66-67). Twee landen uit deze groep, waarin Nederland nu twee de staat, kwalificeren zich voor de eindronde, die volgend jaar in Spanje plaats vindt. Joegoslavië speelt begin volgend jaar in Neder land. DEN HELDER - Leo van der Kar besloot vorige week om op voor dracht van de basketbalbond de coaches van Elmex Leiden (Harre- wijn) en Doppel Douche (Sideris) tijdens de zomermaanden twee we ken op stage te sturen naar Joego slavië. Het toeval wilde dat beide coaches afgelopen zaterdag in de eredivisie tegenover elkaar ston den. Harrewijn kwam met zijn ploeg op het nippertje als winnaar uit het duel naar voren (70-74). Si deris vermocht met zijn dansact aan de zijlijn de scheidsrechters niet vermurwen in de slotminuten Den Helder te bevoordelen. Het is niet duidelijk wat beide coaches in Joegoslavië te zoeken hebben. De Oosteuropeanen zijn de laatste jaren op hun retour. Na de Olympische spelen werd de voormalige sterspeler Kresimir Co- sic, die in de Verenigde Staten nog steeds een dozijn records in han- LEIDEN/UTRECHT - Leiderdorp heeft zich gisteravond geplaatst voor de halve eindstrijd van de Ne derlandse B-beker. De eerste klas- ser verloor weliswaar het tweede duel uit de kwartfinale tegen OSG na verlenging met 76-71, maar die marge was voldoende voor het be halen van de volgende ronde. Eer der hadden MSV en AMVJ Rotter dam zich al geschaard bij de laatste vier. AMVJ verloor met 60-76 van BVO, maar zegevierde in de eerste ontmoeting (69-87). Leiderdorp had de eerste ontmoe ting met OSG met negen punten gewonnen (85-76). Die marge bleek uiteindelijk voldoende voor het team van Ben van Cleef, dat in Daan van Egmond zijn beste speler kende. De roodhémden moesten het stellen zonder Mark Brussee en Robert Jan Rijsbergen en stonden aan het einde van de normale speeltijd op min negen: 68-59. In de verlenging hield Leiderdorp stand tegen de wispelturige Utrechtena ren: 76-71. Zaterdagavond won Leiderdorp het inhaalduel tegen Zoebas en kreeg weer aaansluiting met de subtoppers. Dat het er in 'Op Dreef erg chaotisch aan toeging, met niet minder dan vijf techni sche fouten voor de bezoekers, deerde niemand. Marcel Somme- ling (27) hield het'hoofd koel, ter wijl zijn ploegmaats streden om de schoonheidsprijs: 104-62 (53-26). Trotters speelde een knappe oe fenpartij tegen Holland Lions: 84- 90 (38-45). Driepunters van Ramses Braakman, samen met goed schut- terswerk van de centers Monk- horst (21) en Douwes (12).brachten Lions in de slotminuten nog in moeilijkheden. Het felle Trotters kwam van 60-80 op een 84-90 eind stand. Lisse mocht thuis blijven omdat de arbiters voor het duel bij HBC in Heerhugowaard al van te voren aankondigden vanwege het carna val niet te zullen verschijnen. SDO herstelde zich in de tweede klasse van de nederlaag van vorige week tegen Hillegom. In een rom melig duel boekte de koploper in Zandvoort een duidelijke 66-89 (28- 44) overwinning op Lions. Loek Vrenegoor (27) was topscorer. Hil legom handhaafde zich in de kop groep dankzij een krappe 72-70 (33- 40) zege op Bijlmer BC. Frank Dui venvoorde (20) was de topschutter. Vrouwen Grasshoppers ontdeed zich in Hil versum in de kwartfinale van de bekerstrijd met gemak van tegen standster Dunckers. Het team van Ed Zaal had na tien minuten spe len al een 4-26 voorsprong en won eenvoudig met: 44-76 (19-33). He- leen van Beelen speelde een goede .wedstrijd, terwijl Jacqueline van Beelen (22) en Anja Aandewiel (22) voor de meeste punten zorgden. Sleutels kon zaterdag eindelijk weer eens 'aan de rol'. Het slechte weer van de afgelopen weken had de competitie tijdelijk stopgezet. In Schiedam won de Leidse eerste divisieploeg achter Koos van Ek (21) en Marjo Lokker (21) met 20-55 (10-27). Prima debuut korfbalcoach Aart Schalk in interland ZUTPHEN - De Belgische coach Jacky van der Velden mocht zich zijn ploeg dan wel tot 'moreel over winnaar' uitroepen van de zaal korfbalinterland, de harde cijfers weerspraken hem. Met 18-17 had het Nederlands korfbalteam voor de twintigste maal in de serie lan- denontmoetingen gezegevierd over België. Een prima debuut voor Oranje-coach Aart Schalk. "Een debuut, maar ook een af scheid", maakte Schalk direct na afloop duidelijk. De interim- bondscoach wenst geen verlenging van zijn dienstverband met het KNKV en niets lijkt de rehabilita tie van de weggestuurde Ben Crum meer in de weg te staan. In een ge sprek tussen Hoofdbestuur en Crum, dat eind van deze maand zal worden gehouden, zullen de laat ste plooien gladgestreken moeten worden. Vanaf de eretribune zag de man uit Heelsum Oranje spelen volgens het bekende concept, waar Schalk niets wezenlijk aan had ge wijzigd. Het wat paalgerichter spel van in valster Arianne van Leeuwen en Joke Meeuwsen, sterk debuterend na afgeschreven te zijn wegens een zware knieblesure, was de enige concessie. Aanvallend eisten de beide andere Oranje-vrouwen, Shirley Eilbracht en Rini Keere- weer, de hoofdrol voor zich met elk drie goals, terwijl bij de heren Bram van der Zee (5) en Erie Wol- sink (4) makkelijk scoorden. Na 5-5 liep Nederland uit naar een voorsprong van 9-6 bij rust, mede doordat de Belgen twee strafwor- pen onbenut lieten. In de tweede helft vochten de Belgen knap terug tot 9-8 om na 12-10 af te haken. Een fer de eindstand op 15-8. Topscorer bleef echter Cees Christiaanse (5), terwijl ook Frans Brand (3), Anne- marie van Dijk, Monique Slinger land en Eric Kromhout scoorden. In de afdelingscompetitie zette Madjoe haar opmars voort door een 7-6 overwinning op het Haagse GKV. Michiel Meijer (3) werd de grote man in de ploeg van coach Cor Gravenkamp door vijf minu ten voor tijd de winnende treffer te scoren. LEIDEN - De Leidse zwemmers en zwemsters waren afgelopen weekeinde op diverse wedstrijden actief. Zaterdag waren in Nieuwerkerk aJ d IJssel kringtitels te verdelen. Bij de meisjes en vrouwen stond de 400 meter wisselslag op het pro gramma en bij de jongens en man nen de 400 meter vrije slag. De meisjes en jongens categorie is te verdelen in drie leeftijdsklassen, jonger dan 12 jaar, jonger dan 14 jaar en jonger dan 16 jaar. Bij de vrouwen behaalde Silvia Bakker (LZ'86) een titel door haar 400 meter wisselslag winnend af te sluiten in 5.31.6. Yvonne de Kier uitkomend voor AZC uit Alphen, maar sinds kort trainend bij LZ'86 werd ook eerste. De Kier die per 1 mei voor de Leid se Zwemvereniging 1886 uit zal ko men scoorde 5.35.8 voor meisjes jonger dan 16 jaar.Tweede werd Mireille Correljé (Zyl/LGB) in 5.38.7. In de leeftijdscategorie meisjes jonger dan 14 jaar, werd Paulien Stastra (LZ'86) derde in 5.42.3. By de mannen tikte Hugo Breg- man (LZ'86) als derde aan. Op de 400 meter vrije slag scoorde hij 4.32.2. Op dit zelfde nummer be haalde Marco Mulder (LZ'86) voor jongens jonger dan 16 jaar wel een kringtitel. Zijn tijd was 4.37.7. Bij de jongens jonger dan 14 jaar heeft De Zijl/LGB alle heft in han den in de kring Gouwe Rijnstreek. Marco Blokpoel eiste de kringtitel op (4.40.4.), Robert Janssen werd tweede in 4.44.4. Dit is tevens een limiettijd voor de Nederlandse zo- merkampioenschappen (voor jon gens geboren in 1972). Derde werd Niels Ouwerkerk. Hij zwom 4.52.0. Ook bij de jongens jonger dan 12 jaar is De Zijl/LGB goed vetegen- woordigd. Laurens van Kampen eiste de kringtitel op in 5.07.9. De derde plaats was voor Niels Joor in 5.23.3. Gisteren waren er in Bussum (50- meterbad) limietwedstrijden voor het behalen van een limiet voor de Nederlandse zomerkampioen- schappen begin juli te Amersfoort. Paulien Stastra (LZ'86) was niet zonder succes afgereisd. Zij zwom exact de limiettijd op de 200 meter rugslag voor meisjes geboren in 1972. In 2.41.0 werd zij tevens eer ste. Clubgenoot Antoin van Weerden moest zich op de 100 meter school slag voor jongens geboren in 1968 tevreden stellen met 1.13.2. Met de ze tijd zwom hij tweetiende van een seconde boven de limiettijd. Hij werd echter wel tweede. Overige uitslagen: zie scorebord. EDWARD MAASDIJK Duitser wint open titel bij ijszeilen ALMERE (ANP) - De Westduitser Harold Stürtz heeft gisteren op het Gooimeer bij Almere de wedstrij den om de open Nederlandse titel ijszeilen gewonnen. In het eind klassement bleef hij zijn landge noot Bjoerne Köpke voor. Derde, en tevens nationaal titelhouder, werd Hennie van den Brink. Er wa ren 52 deelnemers, die vier man ches zeilden. Zij bereikten soms snelheden van meer dan 100 kilo meter per uur. Zaterdag kon we gens mist niet worden gezeild. Het was de 25e keer, dat deze wedstrijd in de DN-klasse werd gehouden. Voor het laatst gebeurde dat in 1982. Zwemsucces De Rover en Verstappen BARCELONA (ANP) - De Neder landse topzwemsters Annemarie Verstappen en Jolanda de Rover hebben in het afgelopen weekein de in Barcelona van zich doen spreken. Annemarie Verstappen zegevierde zaterdag op de 100 meter vrije slag in de voor haar doen matige tijd van 57,60 seconden. Jolanda de Rover boekte twee overwinningen. Haar specialiteit, de honderd me ter rugslag, ging in 1.04,45. Op de 200 meter wisselslag versloeg ze in een rechtsreeks duel haar landge note Verstappen. De Rover tikte na 2.23,1 als eerste aan. Verstappen werd in 2.24,32 derde. Illse Oegema was de snelste op de 400 meter -.vrije slag. Ze volbracht de afstand in 4.24,58. Gisteren veroverde Verstappen twee gouden medailles. De 50 me ter vrije slag raffelde ze af in 26.61. Bij de 200 meter vry tikte zy ook als eerste aan in een tijd van 2.03.98. Jolanda de Rover onder vond op de 200 meter rug nauwe lijks tegenstand. Zij finishte in 2.16.41. Nederlaag De Oostduitse wereldkampioen op de 100 meter vrije slag, Jörg Woi- the, leed bij internationale zwem wedstrijden in de Zweedse plaats Borlange op de dubbele afstand een verrassende nederlaag. De Zweed Tommy Werner troefde Woithe af met een tijd van 1 mi nuut en 49,01 seconden. De Oost duitser, die wel de 50 meter won in 23,37 seconden, tikte na 1.51,32 als tweede aan. NOORDWIJK - Welk belang hechten de basketbalsters van MSV dit seizoen nu eigenlijk zelf aan hun verblijf in de eredivsie Die vraag mocht zaterdagavond in de Northgohal na afloop van het duel tussen MSV en Rotterdam Zuid (53-74) best gesteld worden. Bij MSV ontbraken Maijolein ter Laak en Margreth de Groot vanwe ge een ski-vakantie en bleef coach Peter Vogelaar thuis om bij te ko men van te drukke bezigheden voor MSV, de basketbalbond en zijn 'gewone' werk. Dat maakte de uitgangspositie van de Noord wijk- se vrouwen in de wedstrijd tegen middenmoter RZ er niet beter op, want interim-coach Rob Mooten kreeg de beschikking over een veel te smalle basis om tegen de gerou tineerde tegenstandster op te tor nen. Rob Mooten: "De speelsters heb ben vorig seizoen zelf gekozen om de promotie naar de eredivisie te laten doorgaan. Aan zo'n keuze zijn consequenties verbonden." Een vakantie hoorde daar in de ogen van Mooten duidelijk niet bij, maar het valt moeilijk om de Noordwijk- se 'amateurs' (in de goede zin van het woord) helemaal ongelijk te ge ven. Al veel eerder dit seizoen is het modale doel ('handhaven') bij gesteld tot het winnen van een en kele wedstrijd. Ook zaterdag speel de MSV een redelijke partij, maar bleek overduidelijk dat met het huidige speelstersmateriaal de ere divisie te hoog gegrepen is. In de eerste minuten wist de thuisploeg de Rotterdamsen voor te blijven, daarna gleed MSV langzaam weg. Misschien dat het volgende week wèl lukt. Eindstand: 53-74. doelpuntrijke bevlieging, drie goals in één minuut leek beslis send, maar na 17-11 keerde het ty definitief. Punt na punt kwam Bel gië, met de zesmaal scorende Frank Hardies, naderbij en een enerverende slotfase volgde. Moeizaam op balbezit spelend bleef Nederland nog overeind, maar zelfs na 18-17 kreeg België via Hardies nog een fraaie doelkans. Zijn poging was echter te gefor ceerd en de bal ketste weg op de korfrand. Na een lange laatste mi nuut van de Belgische arbiter Hu- brechts was de opluchting aan Oranje-zijde groot. "We hadden het af kunnen maken", mokte de dui delijk ontevreden de Belgische bondscoach echter. "Nederland zat volledig stuk in dat laatste kwar tier". En dat was nu weer wèl waar. Het Nederlands juniorenteam had beduidend minder moeite met de Belgische tegenstanders, dan de senioren. De jeugd tot 18 jaar be haalde een eenvoudige 17-10 over winning, waar Leidse Lian Tiele- man maar liefst vier treffers aan bijdroeg. Daarnaast forceerde de Pernix-juniore, die al eerder op de bank zat en meespeelde in het veldteam, een strafworp. Topsco rer bij de junioren, die in Leiden (12-15) meer tegenstand te duchten hadden, werd de zevenmaal raak schietende DTV-speler Roeland Horree. LEIDEN - Het slotoffen- sief van De Danaïden lever de in de wedstrijd tegen het al gedegradeerde Rozen burg een zevende punt op. Hoewel de terreinwinst, die de Leidse eersteklasser de laatsts vier duels boekte mi nimaal is, zijn de overle vingskansen wel sterk ge stegen. Alleen De Danaïden had baat by een positief resultaat, maar dat maakte bij Rozenburg allemaal weinig indruk. Keihard beet men van zich af (ook letterlijk want Cees Christiaanse kon in de pauze op zijn hand een gave gebitsafdruk tonen), zodat arbiter Uphoff wel kon blijven fluiten. Ondanks dat het technisch gesproken de hele wedstrijd domineerde, ontbrak in de eerste helft bij De Danaïden de rust om een 8-3 voorsprong vast te houden. "Wat verwacht je anders? ver weerde coach Hans van Huis zich. "We hebben de laatste weken voortdurend degradatiekorfbal ge speeld en zijn allemaal tot het ui terste gespannen. Die spanning verdwijnt niet zo maar, ook al sta je vijf punten voor". Na de hervatting werden de fouten uit de slotminuten van de eerste helft, waarin Rozenburg tot 8-7 te rugkwam, evenwel snel goedge maakt. Perfect aangespeeld door Ingrid van Haren, naast Frans Brand en Hennie Devilee de derde invaller, kon laatstgenoemde voor 9-7 zorgen, waarna binnen vijf mi nuten ook Cees Christiaanse en Eric Kromhout scoorden. Na een kwartier was bij een 14-8 stand de wedstrijd gespeeld, waarna er nog wel gebeurde, maar vooral datgeen wat de spelregels verbieden. In de allerlaatste minuut bracht Hennie Devilee met z'n vierde tref- den heeft bij Brigham Young Uni versity en ook jarenlang in Italië uitkwam, de nieuwe bondstrainer. De Joegoslaven willen het verloren terrein inhalen en gaan op de Ame rikaanse toer, zodat het verstandi ger lijkt om Sideris en Harrewijn naar de overkant van de grote plas te sturen. DD/Den Helder - Elmex Leiden 70-74 (34-44) Scores Leiden: Hagens 22 (5 driepun ters, 67%), Beek 18 (13 r.), Wiel 14, Kragtwijk 10, Van Helfteren 6 (6), Heij- deman 4, Lockhart 0 (0 uit 7), Van Dam 0. Schot team: 32 uit 65 (49%), 34 re bounds, balverlies 15. Scores Den Helder: De Waard 26, Pette- way 24, Bruinsma 6, McGray 6, Oma- nette 4, Van Dijkum 2, Van Rootselaar 2. Team: 29 uit 58 (50%), 31 rebounds, balverlies 18. Arbiters: Van Dishoeck en Dijkema. Toeschouwers: 600. Vijf fouten: Lock hart. Harrewijn heeft in elk geval zo zijn twijfels over de trip: "Ik moet eerst maar eens zien wat het pro gramma is. Ik had Vladimir Heger gevraagd of ik niet eens stage kon lopen bij een Europees kampioen schap. Dat lijkt me veel zinvoller dan praten met Cosic, die is ten slotte pas enkele maanden aan de slag". Ook Sideris heeft in Joego slavië niet veel bij te leren, al doet de positie van zijn ploeg anders vermoeden. Het is geen best jaar voor Den Helder en zaterdag deelde Leiden in de malaise. De overtuiging ont brak in elk geval. De nederlaag te gen Black Velvet was in ieder ge val nog niet helemaal verwerkt. Den Helder kreeg ruimte onder de borden, waardoor het onnodig spannend werd en Leiden met de hakken over de sloot finishte. Het bij Den Helder overgebleven Ame rikaanse tweetal, McGray en Pette- way, (nu aangevuld met een 'on zichtbare' Sid Bruinsma) sleept zich van wedstrijd naar wedstrijd. Altijd zijn er blessures. Sideris kan bij wedstrijden en trainingen slechts zelden over zijn complete ploeg beschikken en het was dan ook niet verbazend dat Den Helder tegen Leiden al snel stuk zat: 18-33 na tien minuten. Verrassender was het dat Leiden niets geleerd had van de eerdere ontmoetingen met de noordelijke ploeg, want ook nu werd mede door de falende Tom Lockhart (nul punten) de voor sprong uit handen gegeven. Bij rust was er nog afstand (34- 44), maar na de hervatting wist Den Helder door driepunters van De Waard en scores van Petteway voor aansluiting te zorgen: 61-63 en 70-72. Op de beslissende momen ten hielden Beek en Hagens Lei den met het hoofd boven water, terwijl Toon van Helfteren in de slordige slotfase de zege veiligstel de. Het gestampvoet van Sideris, die de laatste treffer afgekeurd wil de zien, hielp niets. Misschien dat de Joegoslaven hem een meer overtuigende 'dans' kunnen leren: 70-74. HANS JACOBS Lisse speelster Marïke Strobbe (10) won menig reboundduel van Connie van Stralen (19) van LUSV. He Broekhof (13), Charlotte Kortekaas(8) en Iris Snelting(r) kijken gespannen toe. (foto Hoi LISSE De vrouwen van Lisse hebben zaterdag afge rekend met koploopster LUSV. De debutante in de eerste divisie klom verder op de ranglijst door een verrassend grote zege op de Leidse studentes: 63-49. Lisse is na de geslaagde inhaalrace met het Bossche Flash, waarmee de tweede plaats gedeeld wordt en dat enkele weken nog acht punten voorstond, kansheb ster voor de play-offs om twee plaatsen in de promo tiedivisie. De weg is voor Lisse overigens nog erg lang en het resterende programma, met nog zeven uitduels, waar onder twee bij kampioenskandidate LUSV, werkt ze ker niet in het voordeel van de Broekhof-brigade. Coach Broekhof hield zich na afloop dan ook nog op de vlakte over de kansen van zijn ploeg: "Het is alle maal wel heel erg snel gegaan. Een maand geleden spraken we nog voorzichtig over de derde plaats". De Lisser oefenmeester pakte tegen LUSV goed uit met een zone-verdediging, waar de studentes geen raad mee wisten: 10-2 na vijf minuten. LUSV miste Annette Mazur onder de borden, waar Connie van Stralen niet op kon tegen de sterk reboun- dende Marieke Strobbe (13 r.). Lisse dwong de Leidse vrouwen tot afstandschoten, die getuige de 28-20 rust stand maar weinig doeltroffen. Broekhof: "Onze ver dediging gaf de doorslag, want aanvallend kwamen we er zelf ook niet goed uit. We hebben goed gebruik gemaakt van de zwakte van LUSV". Dat bleek in de tweede helft, toen Lisse van 33-32 door scores van Li- da van Voort wegliep naar 57-35 en een verdiende 63- 48 zege.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13