Thaler krijgt gladiolen en Stamsnijder zit 'dood' Koch ijzersterk in eigen land Taktiek amateurploeg faalt Demonstranten tegen apartheid stuiten Budd Ploeg Post regeert in het voorseizoen MAANDAG 18 FEBRUARI 1985 SPORT PAGINA 11 Oostduitse atlete verbetert twee wereldrecords Vijf wereldrecords' vormden de oogst van indoor-atletiekwedstrij- den achter het IJzeren Gordijn en in Italië. Tijdens de Oostduitse in- door-kampioenschappen verbeter de Marita Koch haar eigen wereld record op de 60 meter en op de 100 yards stelde zij het record van haar landgenote Marlies Göhr scherper. In Senftenberg stootte Ulf Tim merman de kogel 13 centimeter verder dan de Amerikaan George Woods bij het vestigen van zijn we reldrecord, elf jaar geleden, had ge daan. Bij de nationale kampioen schappen in de Sowjet-Unie sprong Galina Tsjestiakova een wereldrecord, terwijl Giuliana Sal- ce-tijdens een indoor-interland in Genua haar eigen wereldrecord snelwandelen op de mijl verbeter de. John Walker bereikte een unie ke mijlpaal door in de open lucht op de metrieke mijl voor de hon derdste keer onder de vier minuten te blijven. Marita Koch, wereldkampioene op de 200 meter, liep zaterdag in Senftenberg de 60 meter in 7,04 se conden, waarmee de 27-jarige atle te haar eigen wereldrecord met vierhonderdsten van een seconde verbeterde. Dat betekende haar 25e beste wereldtijd sedert 1977. In acht jaar verbeterde Marita Koch vijftien wereldrecords in de open lucht en tien in de hal. Pas in de herfst van het vorig jaar besloot de Oostduitse studente in de medicij nen haar atletiekloopbaan te ver volgen. Haar eerste doel is nu de Europese titelstrijd indoor in Athe ne van begin maart. „Daar zal ik vermoedelijk alleen de 200 meter lopen", aldus Marita Koch, die za terdag ook haar 26e wereldrecord vestigde door de 100 yards af te leg gen in 10,25 seconden. Het oude re cord stond sinds 27 januari 1980 met 10,29 seconden op naar van Marlies Göhr. Op dezelfde dag deed Ulf Tim- - Mayotte en Navratilova winnen in Delray Beach DELRAY BEACH (AFP) - De Amerikaan Tim Mayotte heeft gis teren de finale enkelspel van het internationale tennistoernooi in Delray Beach gewonnen. Hij ver sloeg zijn landgenoot Scott Davis in vijf sets: 4-6 4-6 6-3 6-2 6-4. De partij, waarin beide spelers elkaar weinig toegaven, nam niet minder dan drie .uur en 23 minuten in be- Davis, nummer 27 van de wereld ranglijst, leek op weg naar een vlot te zege toen hij de eerste twee sets naar zich toe had getrokken. Daar na ging Mayotte, die op de ATP- lijst slechts de 45e positie inneemt, aanmerkelijk beter spelen. Dank zij bijzonder sterk service-volley werk bracht hij zijn landgenoot zo in moeilijkheden, dat deze steeds meer games af moest geven. Het was de eerste keer, dat de 24- jarige speler uit Springfield in Mas sachusetts een Grand Prix toer nooi op zijn naam' heeft geschre ven. Het legde hem geen windeie ren: de eerste prijs bedroeg niet minder dan 112.500 dollar (onge veer 400.000 gulden). Dat is meer dan hij in heel 1984 bij elkaar sloeg. De beste prestaties van Mayotte tot nu toe waren halve finalist op Wim bledon in 1982, halve finalist in de open Australische kampioen schappen en vorig jaar verliezend finalist in Memphis. De 22-jarige Davis, afkomstig uit Santa Monica in Californië, kreeg als „troost prijs" 56.250 dollar. De Amerikaanse tennisster Marti na Navratilova heeft haar bankre kening zaterdag nog eens extra ge spekt door het rijk gedoteerde toernooi van Delray Beach op haar naam te schrijven. Navratilova won met opvallend gemak in de fi nale, die slechts 70 minuten duur de, van haar landgenote Chris Evert-Lloyd. Evert-Lloyd, tweede op de wereldranglijst, haalde in twee sets slechts zes games bin nen: 2-6, 4-6. Ondanks de vrij eenvoudige over winning van Navratilova was de partij, die negen servicedoorbra- ken telde, van hoog niveau. Met na me in de eerste set toonde de gena turaliseerde Tsjechoslowaakse haar atletische en technische supe rioriteit. In de tweede kon Evert- Lloyd zich redelijk aan het hoge peil van haar landgenote optrek ken, genoeg voor een verrassing was het niet. Navratilova verdien de met deze zoveelste toernooizege bijna een half miljoen gulden. Chris Evert-Lloyd moest zich met ongeveer de helft tevreden stellen. De Zuidafrikaanse tennisser Chris- to van Rensburg won met zyn Amerikaanse partner Paul Anna- cone het mannendubbelspel. In de finale versloegen zij zaterdag het duo Sherwood Stuart/Kim War wick in drie sets: 7-5, 7-5, 6-4. In het gemengd dubbelspel zette Martina Navratilova haar succes reeks voort. Aan de zijde van de Zwitser Heinz Günthardt versloeg de Amerikaanse het Pools/ Cana dese koppel Wojtek Fibak/Carling Bassett zonder moeite: 6-2, 6-2. 1974 eindelijk het op 8 februari record van George sneuvelen. Hij stootte de kogel 22,15 meter ver. In dezelfde hal in Senftenberg had Timmer- mann twee weken geleden het Eu ropees record al verbeterd en ge bracht op 21,87 meter. De 22-jarige atlete Galina Tsjes tiakova bracht zaterdag het we reldrecord verspringen op 7,25 me ter. Het oude record stond sinds vorig jaar met 6,99 meter op naam van de Oostduitse Heike Daute- Drechsler. Twee weken geleden evenaarde ze deze prestatie in Senftenberg. De beste prestatie in de buitenlucht is geleverd door de Roemeense verspringster Anisoara Cusmir-Stanciu. Haar wereldre cord staat op 7,43 meter. De Italiaanse snelwandelaarster Giuliana Salce liep zaterdag tij dens de landen wedstrijd tussen Italië, Joegoslavië en Groot-Britan- nië in Genua de mijl in 6 minuten en 28,46 seconden. Dat was ruim vijftien seconden beter dan de tijd, die Salce op 4 februari 1984 in Ge nua liet noteren: 6.43,59. De Nieuwzeelander John Walker is de eerste atleet die in zijn loop baan honderd keer de mijl onder de vier minuten gelopen heeft. Walker bereikte die mijlpaal voor het thuisfront in Auckland. Hij ze gevierde op zijn favoriete afstand in 3 minuten en 54,57 seconden. De 33-jarige voormalige wereld recordhouder op de mijl, die te vens de eerste atleet was die de grens van 3 minuten en 50 secon den op deze afstand doorbrak, en Olympisch kampioen in 1976 vol tooide in Auckland zijn unieke se rie met spelend gemak. Kort voor het ingaan van de laatste ronde nam hij de leiding en stond die niet meer af. Zijn tijd over de slotronde was 57,5 seconde. De Ier Ray Flynn werd tweede. De wedstrijd op de door twee da- BIRKENHEAD (RTR/SID) - Een groep demonstranten is er zaterdag in geslaagd, hoewel de actie werd aangekondigd, het Brits kampioenschap veldlopen in de war te sturen. Zola Budd, het vorig jaar razendsnel tot Brit se genaturaliseerde Zuidafri kaanse loopwonder, werd hal verwege de wedstrijd het verder lopen belet. Vanuit de menigte van achtduizend toeschouwers, gooiden enkelen zich voor de we gens de koude in schoenen ge stoken voeten van Budd, die net de leiding had genomen. De de monstranten, die met hun actie wilden protesteren tegen de Zuidafrikaanse apartheidspoli tiek, hadden in zoverre succes met hun optreden, dat Budd de titelstrijd verder voor gezien hield. Het evenement werd ge wonnen door Angela Tooby. De achttienjarige Budd, die gisteren naar haar geboorteland vloog om haar ouders te bezoe ken, verklaarde onsteld te zijn door de actie. „Ik was bang. Er zijn wel vaker demonstraties ge weest bij een wedstrijd, maar zo erg nog nooit. Ik durfde daarom ook niet door te lopen, want dan was het wellicht helemaal uit de hand gelopen en had de race moeten worden gestaakt". gen zware regenval doorweekte baan betekende het einde van een drie maanden durend programma, dat speciaal door Walker was opge zet om zijn doel als eerste te berei ken. In dat streven werd hij serieus bedreigd door de Amerikaan Steve Scott, die de Nieuwzeelander kort voor de wedstrijd ervan beschul digde van onsportief gedrag door een speciale serie wedstrijden te organiseren om het bizarre record te vestigen. Walker begon zijn historische reeks op 7 juli 1973 in Canada. Daar liep hij als 21-jarige de mijl in 3.58.8. De laatste twaalf wedstrij den liep Walker vanaf 15 december van het vorig jaar in zeer kort tijd bestek. Tijdens de Franse indoor atle- tiekkampioenschappen in Parijs evenaarde Thierry Vigneron zater dag met een sprong over 5,75 meter de beste wereldseizoenprestatie van wereldrecordhouder Sergej Boebka uit de Sovjetunie. Serge Ferreira werd met vijf centimeter minder tweede. Olympisch kam pioen Pierre Quinon nam niet deel. Het wereldrecord in de zaal is met 5,85 meter in bezit van Vigneron. Fernando Mamede lijkt met het oog op het wereldkampioenschap veldloop, dat op 24 maart in Lissa bon wordt gehouden, klaar voor het duel met zijn landgenoot Car los Lopes. Bij een cross over tien kilometer in Lissabon versloeg Ma mede, die begin juli vorig jaar met 27.13,81 de Keniaan Henry Rono onttroonde als wereldrecordhou der op de 10.000 meter, zondag zijn Portugese concurrent met ruim verschil. Mamede won de veldloop in 31 minuten en 19 seconden. Car los Lopes, de Olympische kam pioen op de marathon van Los An geles, kwam 27 seconden later óver de eindstreep. Bij de dames won Lucilia Soares de 4,5 kilometer in 17.08. Nadat de jury hem Moses zijn moeder Gladys. Theo van der Veer houdt Bataven-veld achter zich LEIDEN - Theo van der Veer heeft gisterochtend het Leids crosskam pioenschap, dat op Duinrell werd gehouden, op zijn naam gebracht, in deze klassieker, die dit jaar door organisatorische misverstanden minder deelnemers trok dan gewoonlijk, bleef de AV Holland-atleet Jan Verloop van De BataVen duidelijk voor. De 8,5 kilometer op een hard, maar sneeuwvrij parcours legde Van der Veer af in 28 minuten 07 sec. De rest van veld bestond bijna geheel uit leden van de organiserende vereniging De Bataven. Kees van Klink (Bataven) werd derde voor de eerste vete raan Bram Wassenaar (Bataven). Henk van den Oever (Bataven) behaalde een vijfde plaats. Bij de vrouwen won Karin van der Berg (Bataven) door de 4,5 kilometer in 16.41 af te raffelen. Snelste junior was Casper Ravensbergen (Bataven). Hij liep 8,5 kilometer in 32.16. In Rijswijk was de AV Holland-jeud succesvol bij de Te Werve-cross. Menno Jansen won bij de D-junioren, Bianca Vermond bij de D-meisjes en Iris Wullems bij de meisjes pupillen. Eensluidend oordeel jury: Edwin Moses onschuldig LOS ANGELES (AFP) - Olym pisch kampioen Edwin Moses is vrijdag voor een rechtbank in Los Angeles vrijgesproken van de aan klacht contacten te hebben gelegd met een prostitué. Het oordeel van de jury, zes mannen en zes vrou wen, was aan het eind van het vijf dagen durende proces eenslui dend: onschuldig. De 29-jarige Amerikaanse atleet zou volgens de politie in Hollywood een als prosti tué vermomde agente aangespro ken hebben en haar 100 dollar heb ben geboden voor sexuele genoe gens. Als Moses, in 1976 en 1984 winnaar van de 400 meter horden op de Zo merspelen, schuldig was ver klaard, had hem een straf van zes maanden hechtenis en een boete van 1000 dollar (3700 gulden) bo ven het hoofd gehangen. Boven dien dreigde een breuk met een groot aantal sponsors, die Moses zeker één miljoen dollar (3,7 mil joen gulden) per jaar toestoppen in ruil voor promotionele activiteiten. In de contracten met de betrokken firma's staan clausules, waarin hij zich verplicht tot een gedrag, dat het product niet schaadt. Moses verliet na de uitspraak met zijn Duitse vrouw Myrella het rechtsgebouw. Hij schudde slechts de hand van zijn advocaat Medve- ne. De atleet was niet bereid tot commentaar. Rechter Horwitz moest de luid klappende en joelen de zaal tot bedaren manen. Vol gens de openbare aanklager Gauri- no had de populariteit van Moses zeker een rol gespeeld in de uit spraak. „Ik voelde met h^m mee. Hij en zijn gezin hadden een moei lijke tijd", aldus Gaurino, die be vestigde, dat in de hele affaire door de politie procedure-fouten zijn ge maakt. Het armgebaar en de verbeten grijs op het gezicht van Klaus-Peter Thaler zijn veelzeggend. Hij sloot een serie smadelijke nederlagen in het Olympisch Stadion van München af met het behalen van de wereldtitel. (foto DPA) MONTPELLIER (AFP) - De ploeg van Peter Post houdt, net als vorig jaar, een razzia onder de eer ste wedstrijden van het seizoen. In de Ronde van de Middellandse Zee namen Henk Lubberding en de Australiër Phil Anderson de hoofd rollen van de Belgen Guy Nulens (Ster van Bessèges) en Eric Vandë- raerden (proloog en eerste etappe Middellandse Zee) over. De Neder landse meesterknecht won gister ochtend het eerste deel van de vier de etappe. Anderson was de snel ste in het tweede deel, een indivi duele tijdrit over 12,5 kilometer, en nam bovendien de leiding in het al gemeen klassement over van de Franse klimmer Eric Caritoux. De Ronde van de Middellandse Zee wordt vandaag besloten met een rit in lijn tussen La Grande Motte en Beziers. Phil Anderson haalde in de tijd rit een gemiddelde snelheid van 49.833 kilometer per uur. Hij ging twee ploeggenoten vooraf. Bert Oosterbosch werd tweede en de Belg Eric Vanderaerden derde. Het verschil tussen Anderson en Oos terbosch bedroeg nog geen secon de. aan de Middellandse Zee. Zaterdag won Ad Wijnands uit de ploeg van Jan Gisbers de derde etappe, Hyè- res-Marseille over 162 kilometer, in een massasprint. Het was de twee de overwinning voor de Limburger na de Grote Prijs van Antibes. In die rit behield de Fransman Eric Caritoux de leiding in het alge meen klassement. De laatste Ron de van Spanje-winnaar eindigde in de tijdrit van gisteren op de negen de plaats. Henk Lubberding kwam in het eerste deel van de vierde rit alleen voorop toen zijn medevluchter Joel Pelier, een Franse neo-prof, na twee plaatselijke ronden in La Grande Motte meende de etappe te hebben gewonnen. Pelier ging rechtop zitten en werd ingelopen door het jagende peloton. Lubber ding reed door. In het peloton de den zijn ploeggenoten het afstop- werk vakkundig, zodat Lubber ding enkele seconden winst over hield. De op vlakke weg overheer sende Post-ploeg nam alle topposi ties in de tijdrit te Montpellier weer over. Opvallend was het goede presteren van Joop Zoetemelk. In zijn afscheidsjaar nam Zoetemelk, inmiddels 38, de vijfde plaats in het algemeen klassement in bezit. MÜNCHEN (GPD) - De rangorde in de wereld van de veldrijders is gistermiddag in een Beiers winter landschap volledig op zijn kop ge zet. De machtsgreep van Klaus-Pe- ter Thaler (35), de surprise van Claude Michely en Adrie van der Poel, en de afgang van Roland Li- boton (figuurlijk) en Hennie Stam snijder (letterlijk) moeten echter worden beoordeeld als een inci dent. Op de ijsbaan van het Münche- ner Olympiapark zou zelfs de feno menale skiër Mare Girardelli kans rijk zijn geweest. Die geluiden vie len na afloop te horen, toen de ge moederen bedaard waren, en ie dereen het meest waanzinnige we reldkampioenschap veldrijden al ler tijden de revue liet passeren. De hete strijd om de regenboog- trui leverde Adrie van der Poel een zilveren medaille op. De wegren ner kwam een tiental meters tekort om de losgeslagen Westduitser Klaus-Peter Thaler op dé streep te kloppen. Thaler, in 1973 en 1976 al wereldkampioen bij de amateurs, vond in München het parcours van zijn dromen, en bekroonde zijn rentree onder de veldrijders met goud. Twee jaar geleden stopte de Westduitser om bondscoach te worden. Dat hield hij anderhalf jaar vol, bood na een weinig suc cesvolle periode in december vorig jaar zijn ontslag aan, en stapte weer op de fiets. Tot gisteren had hij al leen maar gefaald. Vorige week bij de generale repetitie in Zwitser land kreeg hij nog vijf minuten aan de broek van Liboton, en gisteren stond hij er ineens. „En dat komt door het belachelijke parcours", schreeuwden Liboton en Stamsnij der boos. Fatale val Die woede was begrijpelijk. Rond de situering en de preparatie van het traject is een spelletje ge speeld, dat op zijn minst dubieus mag heten. Vrijdagmiddag zou de UCI, de internationale wielerunie, samen met de organisatoren en af gevaardigden van de verschillende landen het parcours aan een laatste inspectie onderwerpen. Toen de af gevaardigden arriveerden, had de UCI zijn plicht al gedaan en deelde zij botweg mee dat de omloop niet gewijzigd zou worden. Er werd op de gevaarlijke plekken zelfs geen zout gestrooid. „En dat alleen om dat dit parcours Thaler en ama teurkampioen Kluge op het lijf was geschreven", zei Stamsnyder na derhand. Uiteindelijk werd Stamsnijder het grootste slachtoffer. In de tweede ronde ging de ex-wereld kampioen onderuit, waarbij hij zijn knie zodanig verdraaide dat hij de trieste gang naar het ziekenhuis moest maken. Daar constateerde men verrekte, dan wel gescheurde kniebanden. Op het moment van zijn val had Stamsnijder al wel een achterstand op de koplopers. „Ik ben echter bewust traag van start gegaan, omdat het gevaar zo groot was. Toen de een na de ander weg viel, heb ik geprobeerd terug te ko men. Voordat ik goed en wel op weg was, kwam de fatale val. Het was vandaag voor mij de dood of de gladiolen. Het werd de dood", zei hij in een aardige doch ietwat dramatische beeldspraak. In schrille tegenstelling met Stamsnijders teleurstelling stond de blijdschap van Adrie van der Poel. De Brabander zag favorieten als rijpe appelen wegvallen (Libo ton: „Dit was een stadioncross en geen wereldkampioenschap"), en fietste zelf overtuigend in de prij zen. Omdat de Duitsers het zelfs verhikt hadden de baan in het sta dion sneeuwvrij te maken, liep Van der Poel het goud mis. „Ik kon in de bocht niet doortrappen, ter wijl ik Thaler toch op de hielen zat", zei hij later. Om er onmiddel lijk aan toe te voegen: „Ik mag ken nelijk geen grote koers winnen. Die tweede plaats moet maar eens een eerste worden. Ik ben van plan er een spetterend wegseizoen te genaan te gooien. Thaler was nu de nummer één, omdat hij qua tech niek van ongeëvenaarde klasse is. Volgend cross-seizoen zullen we zien of hy meer kan dan alleen stu ren". Joris Goedbloed Thaler bevestigde de twijfels van Van der Poel. Hij haalde daarbij nota bene een uitspraak van ama teurkampioen Kluge aan, de man die door Thaler in zijn functie als bondscoach uit de nationale ploeg was gezet wegens 'gebrek aan ka rakter'. „Het is moeilijk voor mij om de trui waar te maken. Ik zal volgend jaar ook zeker niet te veel rijden en alleen de lucratieve vel- dritten afwerken. Voorlopig zit ik daar niet mee. Ik heb de afgelopen weken keihard getraind met het ri sico dat het mis zou gaan. Vorige week in Wetzikon was ik nergens, maar toen hadden ze me ook een belachelijk laag startgeld geboden. Ik heb vandaag bijtijds gecounterd om in voetbaltaal te spreken. Dat heeft me de wereldtitel opgele verd". Hoe omstreden de regenboogtrui van Thaler ook is, de koers was er niet minder om. Een van de span nendste wereldkampioenschap pen van de laatste jaren werd ech ter ook voor een belangrijk deel ge dragen door de Nederlanders Baars, die verrassend zesde werd, Van der Poel en Groenendaal. Voor de nationale kampioen waren de druiven wel erg zuur. Nu waren Liboton en Stamsnijder eens een keer teruggeworpen en nu zat er nog geen medaille in. De 'Joris Goedbloed' onder de veldrijders was na afloop ook spinnijdig. „Ze hebben nota bene mijn beste fiets in het hotel laten staan", foe terde hij. Met 'ze' doelde hij op de bondsbegeleiders, die door een communicatiestoornis Groenen- daals vaste wedstrijdfiets keurig waren vergeten mee te nemen. „Ik startte daardoor al met heel wat minder moraal, want het is niet prettig om alleen op je reservefiet- sen te moeten rijden. Dan kom ik bij een uitglijder ook nog een keer in het afbakeningslint vast te zit ten. Toen was het helemaal ge beurd. Tot overmaat van ramp wordt Michely derde. En dat is nu net de man die ik heb gezegd hoe veel atmosfeer hij in zijn banden moest pompen. Zak dat ik ben. Maar wie denkt er nu dat Michely brons pakt?" Alleen Van Bakel eindigt bij eerste tien MÜNCHEN (GPD) - Met horten en stoten heeft Frank van Bakel bij het wereldkampioenschap voor amateurs een vijfde plaats uit het vuur gesleept. De veldrijder uit Deurne, voor wie alleen het goud telde, toonde zich desondanks de tevredenheid zelve. Alsof hij in de schaduw van de nieuwe kampioen, de Westduitser Mike Kluge, niet de tweede viool had gespeeld. Wellicht speelden bij Van Bakel andere factoren op de achtergrond hun rol mee. Aan de vooravond van het WK kreeg hij te horen dat hij pas op de derde startrij mocht plaatsnemen. Bondscoach Cees Zoontjens gaf de voorkeur aan Pe ter Harings, de nationale kam pioen, en Huub Kools voor de twee gunstige posities. „Omdat", zo ver klaarde Zoontjens achteraf, „ik de twee beste starters in de beste stel ling wilde hebben". Dat zat Van Bakel niet zo lekker. Op een volsla gen off-day bij het Nederlands kampioenschap na, heeft hij zich dit seizoen absoluut de beste va derlandse amateur getoond, „en dat mag toch beloond worden", zei Van Bakel niet ten onrechte. De hoop van Zoontjens op een flitsende oranje-start kwam uit, maar bleek in de praktijk van nul en generlei waarde. Peter Harings mocht een volle ronde op kop rij den, werd bij het ingaan van de tweede omloop in de kraag gegre pen, en finishte uiteindelijk niet eens bij de eerste tien. Zo moest het uiteindelijk toch weer van Van Bakel komen. Hij ging als een favoriet het wereld kampioenschap in, en maakte die kwalificatie redelijk waar, zonder in de medailles te vallen. Van Ba kel reed met de Zwitser Beat Schuhmacher constant pal achter de eenzame koploper Mike Kluge, maar kwam geen streep dichterbij. Dat kwam enerzijds door de klasse van Kluge, anderzijds door een for se dosis pech. Van Bakel: „Ik ben wel tien keer gevallen. En dan te bedenken dat ik juist vandaag ge weldig in vorm was. Echt, ik reed nog beter dan vorig jaar in Oss toen ik derde werd". In de laatste ronde kreeg hij ook nog te kampen met een lekke band, waardoor de theo retische kans op een bronzen plak door zijn neus werd geboord. De relatief beste Nederlandse prestatie kwam misschien nog wel van Martin Hendriks. De jonge Drent legde beslag op de tiende plaats, en toonde daarmee aan als een van de weinige jonge coureurs forse vorderingen te hebben ge maakt. In feite was er echter maar één man bij dit WK die werkelijk impo neerde. Mike Kluge was even Duitslands nationale trots in bange wielerdagen. Het eigenzinnige baasje uit Berlijn kreeg de handen op elkaar voor een solo die vol maakt terecht uitmondde in de we reldtitel. Het zou wel aardig zijn als Kluge volgend jaar als prof door het wielerleven ging. In die catego rie is de spoeling immers nog net zo dun als een aantal jaren geleden, hoewel mannen als Michely, Rus senberger en Baars gisteren bij het professionele WK anders deden vermoeden. „Ik zal de beslissing om prof te worden pas nemen, als ik denk dat ik het leven als beroepsrenner aan kan", relativeerde Kluge zijn over winning. „Nu heb ik dat gevoel nog niet omdat ik te weinig bij de profs heb gefietst. Ik rijd ook op de weg en daar liggen eveneens mijn interesses. Beide disciplines wil'ik blijven beoefenen. Dit seizoen hoop ik in de Duitse nationale ploeg veel open koersen op de weg te rijden. Aan het eind van het sei zoen zal ik dan mijn beslissing ne men". Met zijn wereldtitel geeft Kluge in elk geval een aardig visitekaartje af. Hij troefde tenslotte de gebun delde Zwitserse en Tsjechische krachten af. Dat kon van de Neder landers niet worden gezegd. Daar om deed de tevredenheid van de renners en bondscoach Zoontjens wat overdreven aan. Wat anders lag het bij de junio ren. Wim de Vos, een 16-jarige Bra bander, greep de bronzen medaille. Er had zelfs wat meer ingezeten, maar materiaalpech en het feit dat hij slechts één fiets tot zijn be schikking had, remden zijn presta tie. Wereldkampioen werd de Zwitser Beat Wabel.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11