Shell-topman laakt tweeverdienerswet Cao-overleg Akzo hapert Braks dokt zelf voor superheffing 'Leger zwartwerkers zal groeien' Goederencentrum moet 700 man baan geven Duizenden werkgevers ontdoken minimumloon Laat bedrijfsvereniging lonen ADM overnemen Fiscus VS legt familie gigantische naheffing op Oosterhout gaat Jamin financiële steun geven DONDERDAG 14 FEBRUARI 1985 ECONOMIE PAGINA 9 UTRECHT (GPD) De president-directeur van Shell Nederland, drs. A. C. Helfrich, heeft fel uitgehaald naar de Wet tweeverdieners. "Het is een stomme wet die tot gevolg heeft gehad dat duizenden vrouwen hun baan hebben opgezegd. En dat terwijl het beleid erop gericht hoort te zijn dat er nieuwe werkgelegenheid wordt gecreëerd. Door deze wet zal een groeiend leger zwartwerkers ontstaan". dovOTwrinnenC?en"roblemen B°uw °P Moerdijk begint dit jaar Helfrich zei dit gisteren tijdens een lunch van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Han del in Utrecht. Daar haalde hij ook uit naar de overheidsbemoeienis op het gebied van de arbeidstijd verkorting. "Het is werkelijk onge looflijk welk een gigantische over bodige energie in dit vraagstuk wordt gestoken. Ik vind dat de overheid niet moet zemelen over korter werken. Scheppen van werk, daar ligt de topprioriteit", hield hij als gastspreker de aanwe zige ondernemers voor. Te vroeg juichen over het gesig naleerde economisch herstel is vol gens Helfrich niet goed. "Zolang we nog honderdduizenden werklo zen hebben, mogen we niet zeggen dat v aan het overwinnen zijn De baas van de grote oliemaat schappij zei dat Nederland, en ook de rest van Europa, meer risico's zou moeten durven nemen. Hij maakte een vergelijking tussen Amerika en Europa. "In het eerste land is het nemen van risico's heel gewoon. Daardoor is het bedrijfsle- Wijn Er wordt steeds meer wijn gedron ken. Daarbij gaat de laatste jaren de voorkeur uit naar witte wijnen, zo blijkt uit een onderzoek van het Hoofdproduktschap voor Akker- bouwprodukten. Bij dit onderzoek kwam ook vast te staan dat het pu bliek steeds meer wijnen koopt bij het grootwinkelbedrijf dan bij de slijter. De voorkeur van het pu bliek gaat uit naar goedkopere wij nen. De verkoop van rode wijnen is de afgelopen jaren gelijk gebleven. Rose-wijnen worden door steeds minder mensen gekocht. Aardgas De Nederlandse Gasunie heeft de contracten voor de gaslevering aan Belgie verlengd. De Gasunie gaat in de tweede helft van de jaren ne gentig en na de eeuwwisseling nog eens 40 miljard kubieken meter aardgas leveren aan de Belgische gasmaatschappij Distrigas. Hier door wordt de levering van gas aan Belgie tot 2010 mogelijk, zo heeft de Gasunie laten weten. ven daar flexibel en wendbaar. In ons land zijn we verstard geraakt in structuren en regels. We zijn te veel in de watten ge legd met sociale wetgeving en kampen met een gigantische bu reaucratie. Ook durft de overheid te weinig risico's te nemen bij het doen van investeringen. Daardoor gaat elke flexibiliteit en wendbaar heid in het bedrijfsleven verloren", aldus Helfrich, die een onderne ming met 20.000 personeelsleden leidt. Helfrich somde voorts - vier hoofdpunten op waaraan de over heid, in zijn ogen, moet voldoen om uit de economische misère te Olieprijs De Britse staatoliemaatschappij BNOC wil de officiële prijs van de belangrijkste soort Noordzee-olie, die uit het veld Brent, voor de maanden januari en februari vast stellen op 28,65 dollar per vat, de prijs die ook in december werd be rekend. Dit is gisteren bekendge maakt door een woordvoerder van de maatschappij. De BNOC had tot nu toe dit jaar nog geen officiële prijs vastgesteld wegens de onze kere situatie op de internationale oliemarkt. Opleiding ZEVENBERGEN (ANP) - De Stichting Logistiek Centrum Moerdijk LCM wil nog dit jaar be ginnen met daadwerkelijke bouw van een dergelijk centrum op het industrie- en havenschap Moer dijk. Dat zei voorzitter mr. A. van der Stee gistermiddag op een pers conferentie in Zevenbergen. Het centrum zou de eerstkomende vijf jaar een investering vergen van 160 miljoen gulden. Het zou aan 700 mensen werk kunnen bieden. Het Logistiek Centrum Moerdijk moet aan bedrijven mogelijkheden gaan bieden voor de opslag en dis tributie van goederen, de aan- en afvoer daarvan en de overslag en behandeling van containers. Een haalbaarheidsstudie van Knapper en McAlley heeft aangetoond dat aan een dergelijk centrum behoef te bestaat. De vorige week opgerichte Stich ting LCM fungeert als startorgani satie. De Stichting gaat bedrijven werven voor het logistiek centrum. Het is verder de bedoeling op korte termijn één of meer exploitatie maatschappijen op te richten die zich moeten gaan bezighouden met het daadwerkelijke beheer. In de Stichting nemen een zevental bedrijven deel. Ook Duitse order voor F-50 DSM-dochter Stamicarbon gaat 150 medewerkers opleiden van Na tional Plastics Company IBN Hayyan in Saoedi-Arabië. De oplei ding wordt grotendeels gegeven bij Centrale Opleidingen van DSM in Geleen en heeft betrekking op procesbesturing en op werktuig bouwkundig-, instrumentatie- en elektrotechnisch onderhoud. IBN Hayyan neemt volgend jaar in Al Jubail MW- en PVC-fabrieken in bedrijf. Het bedrijf is een gezamen lijke onderneming van Saudi Basic Industries, Saoedi-Arabië en de Zuidkoreaanse Lucky Group. PTT-spreiding Het personeel van de binnendienst van de Dienst Omroep Bijdragen (DOB) in Den Haag heeft Kabinet en Tweede Kamer gisteren per brief verzocht de dienst niet in het spreidingsplan van de PTT op te nemen. De dienst maakt geen deel uit van de Centrale Directie van de PTT. De CFO (de CNV-bond van ambtenaren en trendvolgers) heeft dit gisteren bekendgemaakt. Een enquête onder het personeel heeft volgens de CFO uitgewezen, dat 93 procent van de medewerkers niet naar Groningen wil verhuizen. Taxi's De Koninklijke Nederlandse Ver eniging van Transport-Onderne mers (KNVTO) vindt het hoog tijd om de „gigantische overcapaciteit" in de taxiwereld te saneren. Een onderzoek voor intern gebruik heeft de KNVTO geleerd dat het ta xivervoer in 1984 weer met tien procent gedaald is. Sinds 1982 daalt het aantal mensen dat een ta xi neemt jaarlijks met tien procent. Volgens Blommers draait de be drijfstak al jaren met fors verlies. DEN HAAG (GPD) - Fokker heeft opnieuw een order binnen voor de nieuwe F-50. Zes van deze propel lertoestellen zijn gisteren besteld door de Westduitse maatschappij DLT. Daarnaast is een optie geno men op nog eens zes F-50's. Het eerste toestel voor DLT zal in fe bruari 1987 worden afgeleverd. Met de order is rond 330 miljoen gulden gemoeid, indien ook de op ties in orders worden omgezet. DLT (Deutsche Luftverkehrsge- sellschaft) opereert sinds 1978 in nauwe samenwerking met de Luf thansa op de belangrijkste binnen- DEN HAAG (ANP) - Van de bij een onderzoek in het bedrijfsleven betrokken werknemers op wie de Wet minimumloon van toepassing was, ontving in november 1982 0,7 procent een loon beneden dat mi nimum. Het gaat om naar schatting 14.000 werkgevers die ongeveer 28.000 werknemers onderbetaal den. In verhouding werden vrou wen vaker onderbetaald dan man nen, volwassenen meer dan jonge ren en Nederlanders meer dan bui tenlanders. Dit blijkt uit een rapport over de naleving van de Wet minimumloon en minimumvakantiebijslag, dat is opgesteld door de Loontechnische Dienst (LTD) van het ministerie van sociale zaken en werkgelegen heid. Minister De Koning heeft het aan de Tweede Kamer aangebo den. Het onderzoek is in 1983 ge houden onder 5.726 bedrijven, waarbij in november '82 240.521 werknemers in dienst waren. Van die werknemers viel 91 pro cent onder de wet. De overige ne gen procent was bijvoorbeeld 65 jaar of ouder, of werkte minder dan één derde van de normale arbeids tijd en had daarom geen recht op het minimumloon. Naast de 0,7 procent onderbe taalde werknemers, ontving 5,6 procent precies het minimumloon en 6,8 procent een loon iets daarbo ven, maar minder dan 105 procent van het minimumloon. De reste rende 86,9 procent van de werkne mers voor wie de wet in november '82 gold, ontving dus 105 procent of meer. Uit het onderzoek blijkt dat de onderbetaling aanmerkelijk ver schilt tussen de verschillende be drijfstakken. Zo werd in de land bouw (3.2 procent), de detailhandel (1,1 procent) en de zogenaamde „overige dienstverlening" (1,0 pro cent) vaker dan gemiddeld onder betaald. De werkgevers die te weinig loon betaalden, deden dat, naar eigen zeggen, doordat verhoging van het wettelijk minimumloon hen aan de aandacht was ontsnapt (35 pro cent) en doordat zij afspraken op netto-basis hadden gemaakt (17 procent). Tenslotte blijkt uit het onder zoek dat voor 63 procent van de on derbetaalde werknemers de werk gevers bereid waren het salaris op het wettelijk niveau te brengen. komen. Hij noemde "saneren van overheidstaken, nieuw werk scheppen, investeren in de toe komst en meer initiatieven ont plooien om Nederland een betere plaats op de Europese markt te ge- Overigens zei hij te verwachten dat de benzineprijs zal blijven stij gen, zolang ook de dollarprijs om hoog blijft gaan. Ik kan er eigenlijk geen zinnig woord over zeggen. Het is moeilijk om koffiedik te kij ken. Ik heb me al vaker verbaasd over het blijven stijgen van die dol lar. Wel kan ik zeggen dat vlak voor de zomerperiode de vraag naar benzine toeneemt en dus de prijs lager wordt". Volgens Van der Stee moet binnen een jaar vaststaan of een dergelijk centrum niet alleen op papier maar ook in praktijk kans van slagen heeft. Volgens hem is het Logistiek Centrum Moerdijk per se niet in het leven geroepen ter oplossing van de financiële problemen waar mee het industrie- en havenschap Moerdijk kampt. „De financiële positie van het schap gaat ons niets aan. We kopen te zijner tijd tegen de normale marktprijs de benodigde grond. Dat we ons willen vestigen op Moerdijk geeft echter wel aan dat we vertrouwen hebben in de toe komst van dit industrieterrein", al dus Van der Stee. Om te beginnen denkt het schap 20 tot 25 hectare grond nodig te hebben. In de toe komst kan dat wellicht uitgroeien tot 100 hectare. Naar de mening van Van der Stee, zal het Logistiek Centrum Moer dijk straks alleen maar een positie ve bijdrage leveren aan de activi teiten in het Rotterdamse havenge bied. „Wij hopen over vijf jaar een goederenstroom te hebben van 1 miljoen ton per jaar. Dat is een fractie van wat in Rotterdam wordt overgeslagen", aldus Van der Stee. Vakbonden en or NEW YORK - Franse meesterkoks bereidden culinair schrijver Pierre Franey te eren en armen. Dit alles viel zo te zien wel in de smaak. AMSTERDAM (ANP) - De vak bonden en de ondernemingsraad bij de ADM in Amsterdam hebben de 880 werknemers gisteren ge vraagd zodanig aan de procedure rond hun collectieve ontslag mee te werken dat de bedrijfsvereni ging voor de metaalnijverheid hun lonen met ingang van de derde sa larisperiode van vier weken (in gaande 25 februari) kan De bedrijfsvereniging betaalt dan met terugwerkende kracht ook de lonen uit over de eerste twee salarisperioden van dit jaar. Bestuurder G. Honing van de In dustriebond FNV zei dit tijdens een bijeenkomst met het perso neel. De sociale dienst in Amster dam is inmiddels bereid gevonden om - net als in januari - ook de lo nen over de tweede periode (fe bruari) voor te schieten. Het gaat elke keer om een totale loonsom van circa 1,7 miljoen gulden. Honing hield de ADM-werkne- mers voor dat de werf „in feite al opgehouden is te bestaan". De FNV-bestuurder vroeg het perso neel niet al te veel te verwachten van de commissie-Zijlstra, die de mogelijkheden bekijkt voor een nieuwe, afgeslankte reparatiewerf in Amsterdam, nadat de ADM fail liet is verklaard. De commissie rap porteert naar verwachting eind de ze week. De bonden en de OR be spreken eerst het concept-rapport met de c De ADM wordt naar verwach ting op 19 februari failliet ver klaard. De rechtbank in de hoofd stad buigt zich dan na twee keer uitstel nogmaals over de faillisse mentsaanvraag door de bewind voerder. Honing zei gisteren nog niet te kunnen zeggen hoe de bon den en de or zich dan zullen opstel len. Hij riep het ADM-personeel op zaterdag aanstaande massaal deel te nemen aan een demonstratie vanaf het Beursplein voor het be houd van de ADM-werf. Honing zei tot slot nog niet te we ten of Peru akkoord is met de op lossing die vorige week is gevon den om de ADM-order met betrek king tot de modernisering van de Peruaanse kruiser Almirante Grau in een aparte bv onder te brengen. Wij gaan er vooralsnog van uit, al dus Honing, dat de kruiser naar Amsterdam komt. landse routes in West-Duitsland en op korte Europese trajecten. De vloot van DLT omvat 14 vliegtui gen met elk een capaciteit van tus sen de 20 en 44 stoelen. De maat schappij wil met de ingebruikne ming van de F-50 haar routenet aanzienlijk uitbreiden. De eerste order voor de F-50 werd dinsdag geplaatst door de Australi sche maatschappij (tien toestellen en een optie op nog eens vijf). Het toestel is een verbeterde versie van de F-27, ook bekend als de Friends hip, en valt op door zijn zesbladige propeller. Computer nog raadsel voor detaillisten DEN HAAG (GPD) - Onge veer twee van de tien (kleinere) ondernemers in de detailhan del zullen eind dit jaar een com puter bezitten. De anderen den ken wel over de aanschaf, maar hebben in veel gevallen geen idee van de mogelijkheden, zo blijkt uit een studie van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM). De helft van de ondervraagden zegt nauwelijks over automati seringskennis te beschikken. Voordat ze een computer gaan kopen, wil een kleine meerder heid van de ondernemers een automatiseringscursus volgen. Opmerkelijk is dat 29 procent van degenen die al een compu ter hebben alsnog een cursus gaat volgen. Hoewel het groeitempo voor winkelautomatisering hoog is (van 9 procent in 1984 naar 22 procent eind 1985) zijn er ook veel detaillisten voor wie ver gaande automatisering er voor lopig niet in zit. Ruim de helft van alle winkels is zo zo klein dat alle werkzaamheden door de ondernemer zelf worden ge daan. Ook laat hun persoonlij ke werkwijze zich niet zomaar verenigen met alle procedures en regels die geautomatiseerde gegevensverwerking vereist, aldus het EIM. Bonden voorzien conflict over atv 23.000 werknemers van het Akzo- verkorting "niet dogmatisch" op. concern tussen directie en vakbon den is gisteren weer vastgelopen. Grootste breekpunt was de kwes tie rond de verdere arbeidstijdver korting tot een gemiddelde werk week van 36 uur in 1986. Volgens de bonden wil de Akzo-directie daarover nog steeds geen concrete toezeggingen doen. De bonden stelden vast dat er dreigt. stellen zich volgens Bender ten in 1986 best tot dit najaar kunnen verdere arbeidstijd- wachten: "Over 1985 zijn we het wel eens". Voor 1985 heeft Akzo de bonden een uitkering ineens aan geboden van twee procent plus een verlaging van de leeftijd voor ver vroegd uittreden tot 61 jaar, die 600 arbeidsplaatsen kan opleveren. "Alle vormen van atv zijn be spreekbaar. Wat ons betreft leve ren we maatwerk per onderne ming, als het maar arbeidsplaatsen oplevert". wellicht de laatste poging om op jongeren extra aanstellen. Als de Het Akzo-concern wil zich nog niet vastleggen op een verdere ar beidstijdverkorting. Eerst moeten de gevolgen bekend zijn van de verkorting van de arbeidstijd tot 38 uur. Volgens Akzo-directeur W.J. Berghuis verloopt die niet al te soe pel. Er wordt nu een enquête onder het personeel gehouden, waarvan de vakbonden de uitkomsten te zien zullen krijgen. Eerst in het na jaar zal de evaluatie klaar zijn. Unie BLHP-bestuurder O. Ben der zei op zichzelf wel begrip te hebben voor de evaluatie, maar stelt anderzijds dat de acht maan den ervaring die Akzo nu met atv heeft, voldoende moeten zijn om op zijn minst de intentie uit te spre ken de gemiddelde werkweek ver der te verkorten. De vakbonden een conclict é.én noemer te komen. Dat zal rigens wel een klein wondertje ver gen", aldus Bender. Directeur Berghuis vond dat de onderhandelingen over verdere atv Ziektewetmaatregel doorgaat wil Akzo zieken het volledige salaris blijven betalen, op voorwaarde dat de werknemers daarvoor een pro cent van hun salaris inleveren. Nederland loopt achter door vrijstellingen en fraude Beursberichten op pagina 8 DEN HAAG (ANP/GPD) - De su- perheffing op teveel geproduceer de melk levert minister Braks (landbouw) vijftig miljoen gulden minder op dat hij moet afdragen aan Brussel. Oorzaak van deze fi nanciële tegenvaller is dat Braks, op aandrang van de Kamer, te ruimhartig is omgesprongen met vrijstellingen voor boeren die meer melk wilden produceren dan for meel toegestaan. Dat bleek gisteren tijdens een vergadering van de Kamercom missie voor landbouwzaken. Braks zei, dat de vijftig miljoen niet als nog op de melkveehouders zal worden verhaald. Als puntje bij paaltje komt en de Europese Ge meenschap eist het geld op, zal de schatkist er voor opdraaien. Van de korting van 6,6 procent die ons land is opgelegd voor 1 april 1985, was op 1 januari 5,1 pro cent bereikt. Op 1 februari was dit 5,3 procent. Volgens Braks gaat de melkproductie de laatste paar we ken met sprongen naar beneden, maar zal die 6,6 procent per 1 april niet geheel worden bereikt. Fraude Dat heeft te maken met het vrij- stellingsbeleid, maar vast staat ook dat er melkveehouders zijn die hebben gefraudeerd bij het invul len van de formulieren voor de su perheffing om een hoger melkpro- duktiecontingent in de wacht te slepen dan waarop zij recht heb- Minister Braks: ruimhartig omgesprongen met vrijstellingen. ben. Deze veehouders zullen wor den vervolgd wegens valsheid in geschrifte. Braks zei nog niet te weten of zij extra straf moeten krij gen door een aanvullende korting. Kamerleden hadden verder ont dekt dat boeren die niet aan het hen opgelegde quotum toekomen, koeien huren van boeren die hun produktie overschrijden, maar dat is volgens de minister toegestaan. „Een boer die niet aan zijn quotum toekomt, zou ook een koe kunnen kopen. Nu huurt hij er een". Vrijwel alle kamerfracties hiel den de minister voor, dat voorko men moet worden dat veehouders door de superheffing failliet drei gen te gaan. Braks gaf echter niet toe aan de aandrang van CDA en WD om volgend jaar (met ingang van april) af te zien van de extra korting van een procent op de melkproduktie. Hij wees de rege ringsfracties nadrukkelijk op de in Brussel gemaakte afspraken, die niet zomaar opzij kunnen gescho- De Nederlandse onderhande lingspositie is niet zo sterk is dat Braks daarvoor het initiatief kan nemen. De minister hield de Ka mercommissie voor dat Nederland in de afgelopen jaren een explosie ve groei van de melkproduktie heeft gekend en er tamelijk royaal van af is gekomen bij de verdeling van de kortingen. Bovendien is de melkproduktie in andere landen wel voldoende teruggedrongen. „Nederland is nog steeds te ver af van de taakstelling", aldus Braks. Opkoopregeling De minister is wel bereid om enigszins te sleutelen aan de op koopregeling opdat die met meer succes kan worden toegepast. De opkoopsom van 65 cent per liter melk acht hij hoog genoeg, maar de maximale hoeveelheid mag van hem worden verhoogd van 250.000 tot 375.000 liter per melkveehou der. Het probleem is dat het geld daarvoor ergens vandaan moet ko- Met name de PvdA pleitte bij de minister rekening te houden met de personele gevolgen bij de melk fabrieken door het terugdringen van de melkproductie. Uit een in Friesland verrichte studie blijkt dat 1500 mensen zouden moeten afvloeien. Volgens de minister zou den de personele gevolgen in het westen van het land nog wel eens groter kunnen zijn dan in Fries land. Hij zei dat het Landbouw Economisch Instituut opdracht had gekregen een onderzoek in te stellen naar de personele gevolgen. WASHINGTON (ANP/DPA) - Wegens transacties op de zilver markt in 1979 en 1980 heeft de Amerikaanse belastingdienst (IRS) de multimiljonair Nelson Bunker Hunt, zijn echtgenote en zijn drie kinderen een naheffing plus rente van 197 miljoen dollar (730 miljoen gulden) en de olie maatschappij Placid Oil van de familie Hunt een aanslag van 41 miljoen dollar (152 miljoen gul den) opgelegd. Dat blijkt uit ge gevens van de IRS. Vijf jaar geleden stortte de zil vermarkt in als gevolg van de omvangrijkste speculatieve transacties die een groep particu lieren ooit heeft uitgevoerd. De aanslag is tevens de grootste die de fiscus ooit over één jaar aan een belastingplichtige in de Ver enigde Staten heeft opgelegd. Hunt maakt tegen de aanslag be zwaar tegen de hoogste fiscale instantie in de VS. In de stukken van de IRS staat te lezen dat Hunt en zijn familie in hun belastingaangifte over 1980 grote overschrijvingen van contanten naar de kinderen heb ben opgevoerd als leningen ter wijl het in werkelijkheid om schenkingen ging. Met het geld zijn speculatieve zilvertransac ties via rekeningen bij makelaar dijen op naam van de kinderen mede gefinancierd. De broers Lamar, Herbert en Nelson Bunker Hunt begonnen in 1979 op grote schaal zilver te kopen. Toen was de prijs onge veer 9 dollar per ounce (31,1 gram). Tot en met januari 1980 waren zij in het bezit gekomen van 195 miljoen ounce, bijna tweederde van de hele Ameri kaanse zilvervoorraad. De prijs was inmiddels tot boven de 50 dollar per ounce gestegen. Op 27 maart 1980 stortte de markt in en daalde de prijs weer tot 10 dollar. Die ontwikkeling kostte de Hunts 500 miljoen dollar en bracht een aantal makelaarsbe- drijven in financiële moeilijkhe den. (Op het ogenblik noteert zil ver ongeveer 6,25 dollar per oun ce). De belastingdienst is verder van oordeel dat de Placid Oil Company, een maatschappij van de familie Hunt, inkomsten heeft verzwegen. De onderneming ver strekte de Hunts een krediet van 1,1 miljard dollar om de zilverca- tastrofe te boven te komen. De rente van 82,5 miljoen dollar die Placid daarop ontving, werd niet als inkomen opgegeven en daar om eist de fiscus van Placid over 1980 nog 41 miljoen dollar op. OOSTERHOUT (ANP) - Met 21 stemmen vóór en vier tegen is de gemeenteraad van Oosterhout gis teravond akkoord gegaan met het voorstel van b en w om het in sur seance van betaling verkerende be drijf Jamin financieel te steunen. Met alleen de stemmen van de WD tegen besloot de raad 2,2 mil joen gulden ter beschikking te stel len in de vorm van een overeen komst van borgtocht. Die overeen komst houdt in dat de gemeente zich tot 1 augustus 1985 voor maxi maal dat bedrag garant stelt voor alle schulden van Jamin aan de banken. Tijdens de vergadering maakte burgemeester Mater duidelijk dat het nu door de raad bekrachtigde besluit door B en W op 1 februari onder grote druk is genomen. „De banken gaven geen ruimte meer tenzij de gemeente een positieve garantieverklaring zou afgeven. Hadden we dat toen niet gedaan dan was het bedrijf twee dagen la ter gesloten geweest", aldus Mater. Hij was het met de meeste sprekers eens dat de garantiestelling voor de gemeente een fors risico met zich meebrengt. „Of we een histori sche beslissing of een historische blunder hebben gemaakt, zal de toekomst leren", aldus Mater.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9