P.C. Hooftpiijs bezoedeld Concertagenda Kunst te kijk Toenemende kritiek op weigering van minister Pianoduo Crommelynck: fabelachtige techniek Kleurrijke wandkleden World Press Photo 1984 'Gesloten kamer'geeft het antwoord /DONDERDAG 14 FEBRUARI 1985 KUNST PAGINA 21 DEN HAAG/LEIDEN (GPD/ANP) - Een onbegrijpelijke beslissing. Zo kwalificeert Henk Vonhoff, een .van de meest vooraanstaande WD'ers en commissaris van de c 1 koningin in Groningen, het besluit van het kabinet om de P.C. Hooft prijs niet toe te kennen aan de ..schrijver Hugo Brandt Corstius. Vonhoff zegt uitermate verbaasd ,,-te zijn over het standpunt van de -WD-fractie in de Tweede Kamer. -Mevr. Van Heemskerck Pillis-Du- vekot deelde dinsdagavond mee 'o dat de WD-fractie de beslissing van het kabinet respecteert. „Cul tuur-historisch gezien heb ik daar de grootste moeite mee", aldus Vonhoff, ex-staatssecretaris van - cultuur in het kabinet-Biesheuvel (1971-73). Inmiddels is bekend geworden dat minister Brinkman de fractie- voorzitters De Vries (CDA) en Nij- pels (WD) al, een maand geleden op de hoogte heeft gebracht van zijn probleem rond de P. C. Hooft- prijs. Beide fractievoorzitters stemden in met een weigering de ,.prijs aan Brandt Corstius toe te kennen. In de fractie van de WD heeft dit gesprek geleid tot een dis- cussie, waarbij werd stilgestaan bij de rol van de overheid tegenover de kunst. Toch stemde ook de frac tie in met de mening van Nijpels dat Brandt Corstius de prijs niet moest krijgen. De liberalen zullen vandaag de kwestie opnieuw bespreken, maar er wordt niet verwacht dat zij van hun eerder ingenomen standpunt af zullen wijken. Een woordvoer der deelde vanmorgen mee dat de fractie zich met name zal bezighou den met de vraag of de staat, die zich niet niet kunst mag bemoeien, wel prijzen op het gebied van kunst mag toekennen. Vonhoff wijst er in zijn reactie op „dat Thorbecke het indertijd voor treffelijk heeft geformuleerd. Kunst is geen regeringszaak, en daar bedoelde hij mee dat de over heid in algemeen culturele zin. geen beoordelaar van kunst mag zijn. De instelling van een staats prijs past wel in een modern mae- cenaat, maar om te verhinderen dat de overheid zich uitspreekt over het goede of kwade van kunst, is er een jury tussengeschoven. Een onafhankelijk instituut dat soms meningen ten beste geeft die niet altijd prettig voor de minister ziin". LEIDEN De tweede Brahms-avond in de K&O-serie wordt vrijdag savond verzorgd door de violiste Rosaline Piveteau, de pianist Herman HftJhlhorn en de cellist Herre Jan Steganga. Het programma vermeldt de .-vioolsonate, opus 108, de cellosonate, opus78 en het pianotrio, opus 87. Het concert heeft plaats in de Kapelzaal. Het Ludwig Trio geeft zondagochtend op uitnodiging van K&O een koffieconcert in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Het trio bestaat uit de violist Jean Jaques Kantorow, de cellist Herre Jan Stegenga en de altvio list Vladimir Mendelssohn. Speciaal voor dit koffieconcert is de pianist Alexander Warenberg aan het trio toegevoegd. Hierdoor bestaat de moge lijkheid een programma üit te voeren, dat uit pianokwartetten van Mozart en Brahms bestaat. Het concert begint om half twaalf, de koffie staat van elf uur af klaar. De Nederlandse pianist Rian de Waal geeft zondagmiddag een concert in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Hij zal op dit K&O-concert werken vertolken van Bach, Chopin, Van Beethoven en Liszt. Rian de Waal heeft als eerste Nederlandse pianist de finale van het befaamde Koningin Elisa beth Concours in 1983 in Brussel weten te bereiken. Hij eindigde daar eervol als zevende. Sindsdien heeft hij tal van concerten gegeven. De pianiste Henny van Tongeren, de cellist Jaap Sytsma en de violiste Cobi Berculo vormen samen het Vuillaume Trio, dat woensdagavond in de Kapelzaal van K&O concerteert. Op het programma staan het piano- trio, opus 49 van Mendelssohn, het pianotrio, opus 8 van Chopin en het pianotrio, opus 99 van Schubert. Pianoduo Crommelynck bestaande uit: Yaeko Kuwata en Patrick Crom melynck met een Hongaars pro gramma met werken van Frans Liszt, Frans Schubert en Johannes Brahms. Gehoord op 13 februari in de Kapelzaal in Leiden. LEIDEN - "Afschuwelijk en fantastisch mooi", luidde het commentaar tijdens de pauze in de Kapelzaal. Het sloeg op het Hongaarse vuurwerk van het pianoduo Crommelynck, be staande uit de Japanse Taeko Kuwata en de Belg Patrick Crommelynckj. Een tussenweg bestond er blijkbaar niet. Nu gebiedt de eerlijkheid mij te zeggen weinig affiniteit te. voe len met het overromantische re pertoire van dit duo, al behoor ik zeker niet tot de categorie van kunstliefhebbers die zeggen: "Muziek is muziek, zolang het maar barok is". Maar zelfs de beste eter lust wel eens geen pa prika. Als recensent staat je in zo'n geval niéts anders tè doen dan de kunstenaar zo eerlijk en objectief mogelijk op zijn tech nisch kunnen te beoordelen. Al blijf ik zeggen dat een Hongaarse Rapsodie van Liszt naast het Hongaarse divertimento van Schubert met als toetje nog eens 21 Hongaarse dansen van Brahms, zelfs voor 'de meest verfente liefhebber, een beetje te veel van het goede mag heten. Het duo Crommelynck, dat met diezelfde dansen van Brahms in het bekende Franse radioprogramma "La tribune des Critiques de Disques" als beste naar voren kwam, beschikt over een fabelachtige techniek met daarnaast een dynamisch en ui terst 'jeugdig' temperament. Soms lijkt het of dit duo in elf jaar samenspel is vergroeid tot een wezen met één muzikaal hart voorzien van vier handen. Zoals tijdens het fraai vertolkte - an dante con moto - en de rake ac centen in het krachtige - allegret to - uit het Hongaarse diverti mento van Schubert. Om stil van te worden. Maar na eenentwintig Hongaarse dansen van Johannes Brahms vol hyper-emotionele virtuositeit weet men het alle maal wel. Bij ons thuis voorlopig Satie op de draaitafel. ANNEKE VAN VLIET. Universiteitsbibliotheek - Witte Sin gel 27, 'Honderd jaar Mekka in Lei den', tot 28/2; ma t/m za van 8.30-17 uur, ma t/m vr van 19.15-22 uur. Zaailing - Hooigracht 41, schilderijen a Jan Kok; di t/m z i 12-20 u Galerie Le Pigeon - Scheepmakers- steeg 2, wandkleden van Janny van der Linden, aquarellen op zijde van Margot Dietz, tot 6/3; woe t/m za van 12-16.30 uur. i Connie Piggelmee - Janvossensteeg, olieverf schilderijen met reliëfstructuur van Hendricus Cornelus Antonius Trouw borst, tot 28/2. Lak-galerie - 'edele fotografie', tot 17/ Charousko - Oude Rijn. la, gouaches van Paula van der Weerdt-Schmit, t/ m 15/2; dag. van 12-22 uur. Lakenhal - Oude Singel, Leidse ate liers V: werk van Aad van Houwelin- gen, Fransje Krol en Rüdolf Smeets, voorts: Maastrichts aardewerk, tot 3/ De Oude Rijn - Stille Mare 4, Johan- bibliotheek. nes Schimmer, olieverf, gouache, tot 18/2; di t/m za 10-18 uur, do tot 21 uur, zo 11-18 uur, ma van 12-18 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, schilderijen en prenten van Frans de Haas, tot 24/2; vr, za en zo van 13.30 tot 17.30 uur. Nederlandse Ver. van Huisvrouwen - Caeciliastraat 18, zeefdrukken van Anneke Kok en beeldend werk van Jozefien Verbiest, tot 9/3; za en zo van la Pont thema 'Circus', tot eind febr. Galerie de Pomp - Dorpsstraat, Frigit- te Holster, gemengde batik technie ken, Cor Stooff en Liesbeth de Rei ger, keramiek, tot 28/2; woe, do, vr, za 14-16 uur, woe ook van 10-12 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Henny Rotteveel-Verstraate, romanti sche paneeltjes in olieverf, tot 28/2; woe, do en zo van 14-16 uur, za van 11-16 uur. Leiderdorp Muzenhof - groepstentoonstelling grafisch werk van cursisten en docen ten van de Vrije Akademie Vliet- streek, tot 6/3; ma t/m vr 14-18 uur, za 9.30-12.30 uur. N oordwijkerhout Bibliotheek - beelden, aquarellen en olieverfschilderijen van Margreet Po- i, tot 15/2; tijdens openingsuren Uit het respect dat de WD-frac tie opbrengt voor het besluit van de minister proeft Vonhoff een wat grotere eerbied voor de minister dan voor het liberaal verleden. „Zelf zou ik dat laatste zwaarder hebben laten wegen". De cultuur-woordvoerder van de PvdA, Niessen, rekent ondanks de verklaring van de WD-fractie nog altijd op de steun van de liberalen, wanneer hij volgende week woens dag of donderdag minister Brink man interpelleert in de Kamer. „Ik had gedacht dat juist de WD als eerste partij over deze kwestie op de barricaden zou hebben ge staan", aldus Niessen, die er de na druk op legt dat mevrouw Van Heemskerck de verklaring heeft afgelegd bij afwezigheid van de' eerste cultuurwoordvoerder van de WD, de heer Dijkstal, die thans in Turkije verblijft. Vandaag (donderdag) wordt over de interpellatie beslist., Niessen heeft daar een meerderheid van de Kamer voor nodig, en hoewel WD en ook het CDA zich neerleggen bij het standpunt van het kabinet, hoopt hij toch dat hij het groene licht van het parlement krijgt. Voortbestaan De Vereniging van Letterkundi gen is ernstig verontrust door de beslissing van minister Brinkman. De bewindsman heeft daarmee het voortbestaan van de prijs in de waagschaal gesteld, „hetgeen door de vereniging niet wordt ervaren als een dienst aan de literatuur". Inmiddels is door schrijver-jour nalist Nico Scheepmaker het H.B.C.-comité ingesteld dat zich beijvert om de uitreiking van de P.C. Hooftprijs-1984 aan dr. Hugo Brandt Corstius alsnog te doen plaatsvinden. Daarvoor is morele, maar vooral ook financiële steun nodig van particulieren, schrijvers en uitgeverijen, aldus Scheepma ker. Woensdagmiddag hadden ver scheidene uitgeverijen en de au teurs Harry Mulisch, Kees van Kooten, Cees Buddingh', Mies Bouhuys en K. Schippers (lid van de door de minister gewraakte ju ry) die steun reeds toegezegd. De niet aflatende kritiek op het besluit van het "kabinet-Lubbers om de letterkundige prijs niet toe te kennen, spitst zich steeds meer toe op het ernstige bezwaar dat mi nister Brinkman zich heeft laten leiden door niet-literaire criteria en de jury heeft laten vallen. „De naar moraliteit neigende motivering moet als niet terzake doende wor den afgewezen. Het dient uitslui tend te gaan om literaire kwaliteit van het werk van de kandidaat", zo verklaart de Vereniging van Let terkundigen. De commissie Lette ren van de Raad voor de Kunst meent dat de prijs alsnog aan Brandt Corstius moet worden ge geven. De commissie die de leden van de jury voor de toekenning van de P.C. Hooftprijs voordraagt, voelt zich gekwetst door „de grievende wijze" waarop het kabinet het ad vies van de jury naast zich heeft neergelegd. Het kabinet heeft daar mee de P.C. Hooftprijs bezoedelt, aldus de commissie, die zich van daag beraadt over een definitief standpunt. Een woordvoerster van het mi nisterie van WVC erkent dat de P.C. Hooftprijs als afgeschaft moet worden beschouwd, wanneer de auteurs als beroepsgroep en het publiek geen waarde meer hechten aan de zin en betekenis van deze staatsonderscheiding. „Maar om nu al te zeggen dat de prijs niet le vensvatbaar meer is, is te prema tuur". V erontwaardigd De Federatie van Kunstenaars verenigingen heeft er gisteren in een telegram aan minister Brink man „met de grootste klem" op aangedrongen zijn besluit betref fende de P.C. Hooftprijs te herzien en deze onderscheiding toch toe te kennen aan de essayist Hugo Brandt Corstius. De federatie is zeer verontwaardigd, aldus haar boodschap. De federatie acht Brinkmans be sluit „volstrekt verwerpelijk". „Uw verbod op grond van politieke DEN HAAG (GPD) - Het bestuur van de stichting Amsterdams Fonds voor de Kunst zal op vrijdag 22 februari aanstaande bij de uitreiking van de in 1984 toegekende prijzen tevens de Busken- Huet-Prijs 1985 overhandigen aan Hugo Brandt Corstius voor zijn oeuvre als essayist. Het bestuur nam met genoegen kennis van de mening van de adviescommissie dat deze bekroning om cultuur politieke redenen nu op zijn plaats is. Expositie van Janny van der Linden en Margot Dietz in Galerie Le Pi geon, Scheepmakerssteeg 2 (hoek Rapenburg). Tot en met 1 maart. Ge opend: wo. t/m za. van 12-16.30 uur. LEIDEN - Wordt u óók wel eens overvallen door baarmoeder- heimwee? Door het verlangen om voor korte of lange tijd weer eens terug te mogen kruipen in de baarmoeder, om daar ge wichtloos wat heen en weer te drijven in een warme massa die volledige geborgenheid en ver zorging biedt? Door hypnose of 'rebirthing-therapie' schijnt men weer tijdelijk de heerlijke baar moedertij d te kunnen herbele ven. Wie niet gesteld is op dat soort methoden kan misschien prenatale herinneringen bij zich zelf oproepen door echo-grafieën van zwangere vrouwen op zich in te laten werken. Of door artistie ke interpretaties van dit onder werp te bekijken. In Galerie Le Pigeon toont Janny van der Linden een fraai wandkleed met een voorstelling van een klein embryo dat veilig opgeborgen is in een baarmoe der. Met navelstreng is het ver bonden met een hem omringen de warm-roodkleurige massa waarin placenta, weefsels, bloed vaten en wat dies meer zij vallen te ontdekken: een aangrijpend vromgegeven beeld ter overwe ging. Van der Linden (geb. 1934) toont nog enkele andere, even eens kleurrijke maar overigens wat 'gewonere' wandkleden, met landschappen en met een zee- de leer geweest bij de Hazers- woudse Lidy van der Spek. Het hoge technische niveau en de rij ke fantasie die de kleden van de laatste kenmerken moeten de ge toonde werken van Van der Lin den echter ontberen, afgezien dan misschien van het 'baarmoe derwandkleed'. Hopelijk wordt dit laatste in de toekomst door méér van zulke aparte kreaties gevolgd. Gewezen zij hier nog op ander werk van deze kunstena res dat bij Le Pigeon te bekijken valt: luchtig beschilderde zijden sjaals en kussentjes, én ook en kele kleine schilderingen op ron de zijden lapjes. Het schilderen op zijde wordt ook beoefend door Margot Dietz (geb. 1939), vriendin van eer- stegenoemde exposante, die bij Le Pigeon eveneens enige fraaie sjaals en verder een zevental aar dige schilderijtjes (landschap pen, bloemen) op zijde toont. Die sjaals, vervaardigd van zuiverè zijde en met onder meer bloe men beschilderd in zachte, frisse tinten, zijn overigens wasbaar. Behalve werk van genoemde ex posanten is er in deze galerie- winkel ook nog werk van enige anderen in voorraad. ANTOON ERFTEMEIJER. drijfveren houdt in dat de bijl wordt gezet in de wortels van het kunstbeleid, waarin al sinds een eeuw geldt dat de overheid zich geen inhoudelijk oordeel aanmeet over kunst. Uw vérbod betekent een machtspolitieke sanctie op de vrijheid van drukpers en de uitin gen van kunstenaars", aldus het te legram van de gezamenlijke kun stenaarsorganisaties. „Zowel de weigering als de moti vering ervan doen onvoldoende recht aan de vrijheid van menings uiting en de vrijheid van artistieke expressie", aldus het Nederlands Juristencomité voor de Mensen rechten over het Kabinetsbesluit de P.C. Hooftprijs 1984 niet aan Hugo Brandt Corstius toe te ken- In een reactie stelt het comité dat de argumenten die door minister Brinkman zijn gegeven zulks niet te doen, neerkomen op een mis kenning van „het grote belang dat in een democratische samenleving juist aan tegendraadse, controver siële opvattingen van politieke en artistieke aard toekomt". Het co mité voegt hieraan toe dat deze op vattingen natuurlijk binnen de grenzen van het toelaatbare dienen te belijven, maar dat het de rechter is die in een voorgelegd geval deze grenzen vaststelt. Het comité vindt dat het kabinet de prijs alsnog aan Brandt Corstius moet toekennen. AMSTERDAM - 'Catastrofe in Bhopal' is uitgeroepen tot World Press Photo 1984. De foto, die is gemaakt door de Indiër Pablo Bartholomew behaalde tevens de eerste prijs in de categorie (foto ANP). Dansgroep Nan Romijn in het LAK Dansgroep Nan Romijn met 'Hotel Rauch' en 'De gesloten kamer', cho reografieën van Nan Romijn en Su- sanne Feiertag (deel II van Hotel Rauch). Met muzikale medewerking van Vera Vingerhoeds (sax) en Niek Stafleu (cello). Gezien op 13 februari in het LAK-theater, Leiden. Aldaar ook vanavond. LEIDEN - Een goed idee van dansgroep Nan Romijn om de twee meest recente produkties in één voorstelling te combineren. De vragen die 'Hotel Rauch' op roept, worden in 'De gesloten ka mer' grotendeels beantwoord. En dat waren er heel wat, want 'Hotel Rauch' is werkelijk een al legaartje. Een door een bijna ka merbrede opblaasbank en een ventilator gesuggereerde lounge van een hotel vormt het decor voor ontmoetingen tussen gas ten, vijf vrouwen en een man. De dans is in zes scènes verdeeld; de eerste en'de laatste brengen het hele ensemble ten tonele, de ove rigen steeds één of enkele dan sers. De ontmoetingen zijn net niet uitgesproken verbalend, maar duidelijk genoeg om aan de dansers iets van karakter mee te geven. Er is een stampvoetend, jongensachtig meisje, twee oude vrijsters wier vuur gedoofd is, een stelletje dat wandelt over de wegen en dwaalwegen der liefde en een pathetische dame. Het zoeken naar genegenheid en de ontsporing die volgt als die niet wordt gevonden, dat lijkt de lei draad te zijn. Ik druk me voorzichtig uit, want erg duidelijk wordt het alle maal niet. De choreografieën zijn zeer wisselvallig, variëren van herhalende dans tot semi-klas- siek ballet. De bewegingen zijn soms kaal tot op het bot, dan weer van allerlei franje voorzien. Het sterkst is nog de exaltatische solo van Nan Romijn, die haar rol veel uitgesprokener vertolkt dan de overige dansers. Ook an dere delen bevatten treffende momenten, maar die gaan verlo ren in de veelheid van al te zwaar op voorbeelden leunende bewe gingen. Waar moet dat heen? was de vraag ha 'Hotel Rauch'. 'De ge sloten kamer' geeft het ant woord: Anne Teresa de Keers- maeker en Michèle Anne de Mey I achterna. De overeenkomsten zijn legio: In 'De gesloten ka mer', net als in 'Balatum' van De Mey, bevinden zich twee vrou wen in een isolement. Ze lopen - letterlijk - tegen de muren op, testen de grenzen van zichzelf, de ander en de ruimte en doen dat tot aan het randje van de uit putting. Stoelen zijn, net als in het werk van De Keersmaeker, de enige rekwisieten. Het consequent vasthouden aan een krachtige en op herhalin gen gebaseerde stijl komt de een heid van de dans ten goede. De meest treffende bewegingen uit 'Hotel Rauch' keren hier terug en worden verder uitgewerkt. Op vallend zijn twee varianten van 'de hand aan zichzelf slaan': met beide handen als bij hara kiri naar de buik en met gestrekte arm naar de eigen schouder. 'De gesloten kamer' heeft ge noeg eigens om benieuwd te ma ken naar de verdere ontwikke ling van deze groep. ARIEJAN KORTEWEG LEIDEN - De Amerikaanse beeldend kunstenaar Jonathan Bragdon en de Turkse beeldhouwster Isik exposeren van het komend weekeinde af in de LAK-galerie. Jonathan Bragdon toont werk op papier met inkt en acryl. De onder- wrpen die de sinds 1978 in Nederland verblijvende Bragdon ter harte gaan zijn volgens het LAK sterk filosofisch van aard en proberen het meest wezenlijke van het leven vast te leggen. 'Daarbij oefent Bragdon kritiek uit op louter rationeel-wetenschappelijke benaderingen'. Hanteer de Bragdon tot nu tot een vorm, waarin vooral de lijn en kleur bepalend waren, op het ogenblik behoren ook vlakken en penseelstreken in zwar- wit, naast geschreven tekst, tot zijn middelen. Het werk van Isik wordt papercuts genoemd. De LAK-galerie expo seert een keuze uit de werken, die ze vanaf '81 op papier maakte. Deze zijn aan haar ruimtelijk werk gerelateerd, omdat Isik met papier net zo te werk gaat als met de meer specifiek beeldhouwkunstige materialen ijzer, steen of terracotta. In de tentoonstelling zijn twee grote werken opgeno men, 'Salmacis' en 'Themis', die met plastiek vergelijkbaar zijn. Hier werd materiaal (krantenpapier en inkt) stukje voor stukje opgeplakt alsof het om boetseren ging. De kleinere 'papercuts', die eveneens worden geexposeerd, zijn te beschouwen als papiersculpturen. De dubbeltentoonstelling in de LAK-galerie duurt tot en met 31 maart. Werk van de schilder Jos van der Beek en de edelsmid Nelleke Tissot van Patot is tot en met 14 maart te zien in galerie Henk de Greef in Wassenaar. Uit het werk van Jos van der Beek moet zijn liefde voor de natuur spreken. Hij schildert op een manier die de grenzen tussen ab stract en figuratief doet vervagen. Het te exposeren werk van Nelleke Tissot van Patot valt in drie catego rieën te verdelen: sieraden, kleiné zilveren objecten en grotere alumium objecten. Ook zij ontleent haar inspiratie vooral aan de natuur, zowel aan de grillige vormen van bomen en planten als aan de strakke vormen van kristallen. De expositie bij Henk de Greef wordt zaterdagmiddag ge opend. De Haagse kunstenares Ine van Heerde exposeert tot en met 18 maart in de auberge 'De Kieviet' in Wassenaar. Haar werk omvat o.m. aquarel len, gouaches, mengtechnieken, etsen en litho's. Het figuratieve werk van Ine van Heerde is niet fotografisch geschraagd, maar vanuit de eigen fantasie. Ze werkt ook buiten, getuige de gouche met krijt 'Haagse Bos'. Haar abstracte werk doet denken aan glas en gletschers, gestold in schoonhëid. De kunstenares wordt vooral geprezen om haar veelsoortige vakvaardigheid. Mythologische schilderijen, tekeningen en objecten van Jörg Remé worden tot en met 10 maart geexposeerd in de Leidse Burcht-galerie. Men kan er terecht van woensdag tot en met zondag van 12 tot 17 uur. Objecten en zeefdrukken van Betsy Zonneveld vullen tot en met 24 februari de ruimten van het koffiehuis aan de Gerrit Doustraat. Dagelijks geopend van 12 tot 18 uur. Kritiekprijzen uitgereikt ROTTERDAM (ANP) - In het Rot terdamse stadhuis zijn gistermid dag drie Pierre-Bayle-prijzen voor de kunstkritiek uitgereikt. Het ging om drie prijzen voor het schrijven van kritieken over mu- ;ek, toneel en dans. Deze prijzen waren al eerder toe bedeeld door de Rotterdamse Kunststichting, maar nog niet aan de winnaars uitgereikt. Dr. Konrad Boehmer kreeg de Pierre-Bayle- prijs voor de muziekkritiek, die hem al in 1980 was toebedacht. De prijs voor de toneelkritiek van het jaar 1981 ging naar André Rutten en die voor de danskritiek van het jaar 1983 naar Ine Rietstap. De Rotterdamse Kunststichting heeft de afgelopen jaren de Pierre Bayleprijzen, een ere-penning en een bedrag van vijfduizend gulden, niet uitgereikt, omdat getwijfeld werd aan de noodzaak van zo'n eer betoon. Bovendien was de stich ting druk bezig met een reorgani satie. Omdat het volgens de kunst stichting echter de enige prijs in Nederland is op dat gebied, is dit jaar alsnog besloten de prijzen toe te kennen. Hot House LEIDEN - Bij Hot House komt za terdag Grote Terts Inc.. Deze nieu we, kleine Big Band uit Amster dam speelt onder leiding van pia niste en componiste Mariëtte Ha- rinck muziek die doet denken aan die van Duke Ellington. De tien muzikanten hebben uiteenlopende achtergronden als conservatorium en dixieland. Het concert begint om 21.00 uur en wordt gegeven bij het LAK aan de Cleveringaplaats in Leiden.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21