i Carl Lewis zingend naar zege Saturnus bluft koploper Hellas af 53KT Desruelles geeft interland glans Gross weer groots Toptijd op 60 meter horden Han Kulker lijkt niet te stuiten Lange zit voor Moses in rechtzaal Zola Budd snelt naar indoorrecord Verguisde atleet wint de gunst van het publiek Foreholte nadert top na moeizame overwinning op Slotervaart KNAU in tegenaanval Wilander redt zich JARI 19j/IAANDAG 11 FEBRUARI 1985 SPORT PAGINA 13 MAASTRICHT (ANP) - Ronald Desruelles heeft gistermiddag in de Eurohal in Maastricht de in- door-atletiekwedstrijd tussen de dames- en herenploegen van Ne derland en België, die met 215-210 een Nederlandse winst opleverde, I I nog enige glans gegeven. Desruel- ie pia3ies liep vier dagen voor zijn dertig- teger eersteste verjaardag de 60 meter horden in 6.56 seconden. De Belg, die en kele jaren geleden achttien maan den verstoken was van internatio- ïet ver- naai wedstrijdcontact wegens een dopingaffaire, zorgde op de sprint den de voor de beste Europese seizoen- ESCA tijd. Hij bleef eenhonderdste ver- ig naar wijderd van het officieuze Europe se record van de Westduitster "O/? Christian Haas en was slechts vie dr tweehonderdste seconde langza- e mer dan de Amerikaanse wereldre- eerd cordh°uder Houston McTear. r Desruelles, bekend om zijn snelle vertrek, startte echter duidelijk te le tra- vroeg. Het was niet alleen zijn te- n het genstanders maar ook het schaarse >mpe- Publiek in de Eurohal duidelijk, jaren dat de starter met het niet terug schieten van Desruelles een fout altyd maakte. Desruelles zelf sprak later n het van 660 perfecte race, waarin alle werd omstandigheden meewerkten, ining Desruelles bedoelde het bepaald lelijk met als een understatement. Ruim jZ'86 een half uur later, toen zoals vante- voren overeengekomen een twee de 60 meter werd gelopen, was de Belg een-tiende langzamer. Die tweede prestatie was meer in over eenstemming met de kwaliteiten van Desruelles, die zeker tot de beste sprinters van de Europese in- door-atletiek moet worden gere kend. In Maastricht onderging de Neder landse afvaardiging naar de Euro pese indoor-atletiekkampioen- schappen geen uitbreiding, door dat atleten de limieten niet haal den. Toch zal op 2 en 3 maart een aanzienlijke Nederlandse ploeg aan de start staan in het nieuwe sportpaleis van Piraeus. Doordat het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie ruim een week geleden een contract met een nieuwe sponsor sloot, is er meer fi nanciële armslag gekomen. Van die plotselinge mildheid van de KNAU zullen in elk geval Aijan Visserman (400 meter) en Han Kul- ker (800 meter) profiteren. Visser man, die met zijn 19 jaar als een talent moet worden beschouwd, was een week na het behalen van de nationale titel 400 meter op de zelfde baan opnieuw sneller. Met 47,65 seconden was hij slechts tweehonderste seconde rapper dan nationaal-recordhouder Marcel Klarenbeek, die in februari 1982 in Rotterdam 47,67 seconden liep. Het is de vraag of de recordcom missie van de atletiekunie Visser- mans prestatie erkent omdat de baan in Maastricht met zijn 266 me ter de lopers bevoordeelt. Volgens de internationale reglementen zijn de minimale en maximale maat van een indoorbaan respectievelijk 160 en 200 meter. Overigens bleef Visserman met zijn tijd 0,3 seconde verwijderd van de limiet, die voor de KNAU tot voor kort heilig was. Els Vader toonde zich in de Lim burgse hoofdstad twee maal de sterkste op respectievelijk de 60 en 200 meter. Door het ontbreken van Nellie Cooman, die vrijdag bij in ternationale Wedstrijden in Madrid de 60 meter won, had Vader geen concurrentie. Nellie Cooman ver scheen in Maastricht niet aan de start omdat zjj zich in de Spaanse hoofdstad licht geblesseerd had en geen onnodig risico wilde nemen. Elly van Hulst, die in Piraeus de 1500 meter loopt, mocht in Maas tricht weer eens als „trekker" voor de concurrentie zorgen. De Rotter damse won de 800 meter in 2.06.60 zonder zichtbare inspanning. De kleine Belgische Isabelle de Bruycker kon het langste volgen maar moest toch een volle seconde toegeven. De Nederlandse vrouwen zorgden LEIDEN - De Leidschendamse atleet Han Kulker (Bataven) zet zy n zegereeks voort. Gisteren won hij in Maas tricht de 1500 meter indoor in de landenwedstrijd tegen België in 3.47.30. Tijdens deze interland slaagde Kulker er niet in aan de li miet voor deze afstand te voldoen, omdat hy gedwarsboomd werd door zijn Belgische tegenstrevers, die geen kopwerk voor hun reke ning wilden nemen. Deze opstel ling van zyn concurrenten kon niet verhinderen dat de Bataaf weer wat sneller liep dan vorige week tijdens de Nederlandse indoor- dat de balans van de wedstrijd uit- kampioenschappen, eindelijk in het voordeel van Ne- De AV Holland-atlete Yvonne van derland uitviel, al viel de beslissing Dorp overtrof eveneens haar pres- pas in het laatste onderdeel, de vier tatie van vorige week. Haar 400 me maal één ronde voor de mannen. Nederland zegevierde bij de vrou wen met 92-68, bij de mannen v nen de Belgen met 142-123. tertijd bedroeg nu 57.42, goed de derde plaats op dit num Clubgenoot Dirk Maassen v.d. Brink werd 5e op de 5 km snelwan- delen in 23.15.59. Ook de jeugd kwam in Maastricht in actie. Kans hebber Menno Swier (Holland) kon vanwege een liesblessure niet deelnemen aan de Nederlandse ju niorenkampioenschappen. Wel liep Ronald v.d. Vlekkert (Bata ven) 24.52 op de 200 meter en Ri chard v.d. Kraan (Holl) eerst op de LOS ANGELES (Reuter) - De rechtszaak tegen de tweevoudige Olympische kampioen en we reldrecordhouder op de 400 me ter horden, Edwin Moses, is vrij dag in Los Angeles uitgesteld tot vandaag omdat de de rechtbank een achterstand in zaken heeft. Moses wordt ervan beschuldigd op 13 januari in Los Angeles een prostituee te hebben aangespro ken, hetgeen volgens de Ameri kaanse wet is verboden. De vrouw, die Moses aansprak, bleek een als publieke vrouw vermomde agente te zijn. Boven dien werd bij de controle van Moses een hoeveelheid drugs aangetroffen. De aanklacht we gens het in bezit hebben van drugs is door de politie terugge nomen omdat het slechts over een onbetekenende hoeveelheid ging. Moses (29) heeft verklaard on schuldig te zijn. Hij zei, na een bezoek aan een discotheek in Hollywood, bij het wachten voor een stoplicht te zijn aangespro ken door een vrouw. De drugs, die in zijn wagen waren aange troffen, zouden, volgens Moses, door een ander in zijn auto zijn achtergelaten. Rechter David Horwitz, die het uitstel van de zaak vrijdag aan kondigde, verbood de bij de af faire betrokkenen te spreken met verslaggevers. De rechter zei te verwachten dat de rechtszaak de gehele volgende week zal du ren. De eerste dag zal gebruikt worden voor het vormen voor een jury. 3000 meter 9.33.43 om een dag later 4.20.98 op de 1500 meter te laten noteren. Gisteren is in Alphen a.d. Rijn de districtscross gehouden. Bij de he ren werd Holland-atleet Theo v.d. Veer na een constante race over het harde, ongelijke veld verdien stelijk derde achter de onaantast bare Patrick Aris (V&LTC) en Aart Stigter (AAV'36). Deze cross, die onder barre winterse omstandighe den werd gelopen, was terugge bracht van 12 tot 9 km. De top drie kwam binnen 29 minuten door de finish, met Aris een straatlengte voor de anderen. Achter elkaar be zetten Kees van Klink (Bataven), Jan Jansen (Holland) en Henk v.d. Oever (Bataven) de plaatsen 10, 11 en 12. Niet ver daarachter eindigde Mart Zuiderduin (NSL) als eerste veteraan op de 16e plaats. Van Jan Jansen was dat de tweede goede prestatie binnen drie dagen. Vrijdag had hij namelijk op de Ne derlandse Kampioenschappen landmachtcross te Vught slechts twee militairen voor zich moeten dulden. Zijn 10 km-tijd daar be droeg 33.50. Broer Menno (Hol land) werd in Alphen districtskam pioen bij de D-jongens. Verdere uitslagen: D-meisjes 1.Marion Wer- degaal (Spartaan), A-jongens 1. Wil liam Augustinus (Spartaan). Bij de dames die zich aan deze koude krachtproef waagden won Joke van Gerven van NSL afgetekend. In Dortmund tenslotte liepen Cor v.d. Kroft en Hans v.d. Vijver (bei de Holl) 1000 meter indoor in 2.37.6 respectievelijk 2.38.2. TIM BROUWER DE KONING COSFORD (RTR) - De Britse van Zuidafrikaanse origine Zola Budd heeft zaterdag in Cosford tijdens de interlandwedstrijd tussen de at- letiekploegen van Groot-Brittan- nië en West-Duitsland het Com monwealth record op de 3000 me ter dames in de zaal gebracht op 8.56,13. Het oude record stond se dert 1982 met 8.56,4 op naam van de Britse Paula Fudge. Tot groot enthousiasme van de on geveer 3000 toeschouwers nam Budd van het begin de kop en hal verwege de race leek zij met succes het wereldrecord aan te vallen, maar door gebrek aan tegenstand bleef dat juist buiten bereik van de jeugdige atlete, die in het laatste deel van haar solorace een inzin king kreeg. Hoewel zij in de voor laatste ronde een paar tegenstand sters in de rug keek, kon Budd niet meer versnellen. Wel bleef zij nog juist onder de tijd van Fudge. Uiteindelijk leverde de interland in Cosford een dubbele overwinning op voor Groot Brittannië. Bij de vrouwen werd het een overwin ning met tien punten verschil (63- 53) en by de mannen werd het 71,5 - 65,5. Hoewel hij in de afgelopen zomer in Los Angeles het record van de legendarische Jesse Owens even aarde door vier gouden atletiek- medailles in de wacht te slepen, kan het chauvinistische Ameri kaanse publiek maar weinig waar dering opbrengen voor Carl Lewis. Zijn koele optreden op de atletiek baan en de geruchten die over zijn privéleven de ronde doen, zijn daar debet aan. In East Rutherford deed Lewis echter een verstandige zet in zijn 'populariteitscampagne' door voor te gaan in een massale 'cummuni- ty-singing'. Toen het bij het inter nationale atletiekevenement tijd was voor het volkslied bleef alles doodstil. Lewis wendde zich tot een official en zei: „Is er geen mu ziek?". Daarop nam de 'gouddelver van LA' zelf het initiatief, vroeg het publiek met hem mee te zingen en zette met zijn diepe basstem de eerste regels van ,The Star-Spang led Banner' in. Hoewel hij soms over de woorden struikelde kreeg Lewis van de 17.000 toeschouwers een stormachtig applaus voor zijn zanguitvoering. „Ik denk, dat ik nog wel een paar lessen nodig heb", zei de 23-jarige Lewis, die van plan is na het beëindigen van zijn atletiekloopbaan acteur te worden. Los Angeles hoeft Lewis overi gens niet meer aan te doen in zijn 'populariteitscampagne'. Werd hij twee weken geleden in New York nog door het publiek weggehoond, de 15.000 kijkers in het Forum, waar de Olympische basketbal- en handbalfinales werden gespeeld, beloonden hem vrijdagavond met applaus voor zijn veertigste ver- springzege op rij. Lewis kwam tot een winnende sprong van 8,27 meter en is daar mee nog één zege verwijderd van het record van zijn landgenoot George Brown. In de periode 1950- 1952 lukte het Brown in 41 ver- spring-ontmoetingen in successie de winst op te eisen. De laatste nederlaag van Lewis dateert van 28 februari 1981. Op die dag verloor Lewis tijdens de natio nale indoorkampioenschappen in New York van zijn rivaal Larry My- ricks. Sindsdien staat Myricks in Lewis' schaduw. Dat was ook in Carl Lewis zweeft naar zijn veertigste zege op rij bij het verspringen. In het Forum van Los Angeles sprong de Olympische 'gouddelver' 8,27 meter (foto AFP) BONN (DPA) - Groot, groter, grootst gold dit weekeinde ander maal voor Michael Gross. De 'Alba tros uit Offenbach' kwam bij de in ternationale zwemwedstrijden op de 25 meterbaan in Bonn driemaal aan de start. Het resultaat: drie overwinningen, waarvan twee in een officiëus wereldrecord. Bij zijn debuut op de 800 meter vrije slag speelde de 20-jarige zwemmer met de specialisten kat en muis: 7.38.75, waarmee Salnikov werd onttroond. Zaterdag was er een beste wereldtijd op de 200 meter vlinderslag in 1.54.78 en gisteren een Westduits record op de 50 me ter vlinderslag in 24.93 seconden. Tot slot was er een zege voor de tweevoudige Olympische kam pioen op de 100 meter vlinderslag in 53.35 seconden. Het zwemgala in Bonn, dat 180.000 mark kostte, werd opge luisterd door de aanwezigheid van een sterke Amerikaanse vrouwen- ploeg. Jenna Johnson nam zowel de 50 en 100 meter vrije slag als de 50 en 100 meter vlinderlag voor haar rekening. Ze versloeg onder meer de zwemster van het jaar; de Oostduitse Kristin Otto, die op de 100 meter slechts vierde werd. LEIDEN - Mercasol Saturnus kan wat ruimer ademhalen door de 20- 18 zege op koploper Hellas 2. Plan- tenhoek Foreholte had nog proble men met Slotervaart, maar bena dert na de 15-9 winst toch weer de top. HVS minimaliseerde de eigen kampioenskansen door met 10-16 van De Treffers te verliezen. OASE pakte kostbare punten. Saturnus' overwinning op Hellas kwam niet onverwacht. De laatste twee wed strijden tegen de andere kopploe- gen werden met miniem verschil verloren. In Leiden werd Hellas overbluft. De Leidse defensie, met Rob Otten als betrouwbare sluit post, voorkwam elk gat, terwijl juist de Hagenaars op de eigen cir kel regelmatig voor schut gingen. Saturnus profiteerde daarvan, ondanks de 6-1 en 9-2 voorsprong, niet optimaal. Veel kansen bleven onbenut. Anton Klok zorgde met het mooiste doelpunt uit zijn car rière (uit een vrije worp van 13 me ter afstand, met een Hellas muur van zes man voor zich) in de slotse conde van de eerste helft voor 11-5. In de tweede helft nam Saturnus zelfs 9 doelpunten voorsprong (15- 7). Door tempowisselingen bij Hel las en doordat Saturnus zelf ver zuimde te scoren werd het toch nog spannend, maar Saturnus her vond zichzelf en won met 20-18. Na het verlies tegen UVG moest HVS van De Treffers winnen om de aansluiting met de top te behou den. Al snel werd duidelyk dat de grote en zwaargebouwde Rotter- damsen te gevaarlijk waren. De Stompwijkse 6-0 was niet in staat de schoten van de Treffers opbouw te blokken. Ingestudeerde patro nen werkten aanvankelijk nog wel, maar met het oplopen van de ach terstand ging HVS steeds meer over tot het risicoloos rondspelen van de bal. Ank van der Bosch werd met een persoonlijke verde diging uitgeschakeld. Tot 5-4 ging het gelijk op. Bij rust was het al 5- 11. De Treffers wonnen verdiend met 10-16. In diezelfde klasse won OASE verrassend van Vires. De vrouwen van Helma van der Geest behouden daarmee een kleine kans op prolongatie van het ver blijf in de tweede divisie. Met Cobi Hassing weer als vanouds in het doel werd Vires al in de eerste helft aan de kant geschoven. Weliswaar hadden de vrouwen uit Oud-Ade nog moeite met de 5-1 verdediging, er vielen wat gaten in het midden, maar bij rust was er toch al een 8-3 voorsprong. De tweede helft speel de OASE wisselvallig, van 12-5 werd het nog een maal 12-8, maar bij dat verschil bleef het: 15-11. Helma van der Geest, Roos van der Poel en Lydia van der Poel scoor den 3 maal. Foreholte ontmoette tegen Slo tervaart weer een sterk op de op bouw gerichte 4-2 verdediging. Dat ging ditmaal moeizamer dan eer der tegen Olympia Hengelo. Daar om werd het een rommelige wed strijd, waarbij het verschil tussen beide ploegen lang erg klein bleef. Break-outs en een aantal mooie combinaties ingezet door Hannie Boskamp moesten het euvel van het lage baltempo opvangen. Pas in de laatste 10 minuten namen de Voorhoutsen afstand. Van 11-9 werd het toen 15-9. Omdat zowel Quick als ODIN puntverlies leden schuift Foreholte weer wat op. Quick staat nu drie punten los maar moet nog uitkomen tegen ODIN. De derde-divisie-ploegen verlo ren. MMO hield de race tegen Hol- landiaan lang vol, maar kon geen oplossing vinden voor de mandek king die Ellie van Leeuwen kreeg: 12-9. Olympia leek tegen WIK te gaan stunten. Binnen 10 minuten stonden de Wassenaarsen met 3-0 voor, terwijl toen al twee doelpun ten voor cirkel waren afgefloten en een penalty gemist werd. Daarna zetten de Vlaardingsen orde op za ken. Van 4-7 bij rust werd het uit eindelijk 11-16. Ook de mannen van Rijnstreek waren dicht bij een stunt. Koploper UVG moest de Al- phenaren tot 20-20 naast zich dul den. Bij 20-21, miste Wim Rijn ech ter een strafworp en uit de direkte daarop volgende break-out scoor den de Schiedammers. De wan- hoopsdekking in de slotminuut pakte verkeerd uit: 20-24. De vrouwen van HW wonnen volgens verwachting met 8-14 van AHC. De mannen van HVS hadden veel moeite met het met oud-inter national Cees Meeuwisse versterk te Hermes 2. In het laatste kwartier scoorde hy de belangrijke doel- puntjes waardoor het 15-19 werd. Het kampioenschap kwam dich terbij voor de toppers uit de beide tweede klassen vrouwen. Northa won, nadat de stand een kwartier lang op 9-8 was blijven hangen met 10-8 van Verburch 2. Saturnus ver dedigde slecht tegen Westlandia 2, maar won in de slotfase met 20-17. Uitslagen. Vrouwen: Rijnsoeve- r-MSV 11-17. Mannen: Rijnsoeve- r-MSV 24-17, Quintus 3-HVV 11- 22, Hermes 3-Foreholte 14-17, OA SE—CWP 25-13, Northa—Saturnus 5 11-14, Fairplay-HVS 2 34 14 AD VAN FESSEM LOS ANGELES (Reuter/DPA/RTR) - De Amerikaanse atleet Carl Lewis heeft een even druk als succesvol weekeinde achter de rug. De viervoudige Olympische kampioen won vrijdagavond in Los Angeles zijn veertigste verspring-wedstrijd op rij en zegevierde een dag later in East Rutherford, ondanks vermoeidheidsverschijnselen op de sprint. Maar de belangrijkste zege boekte de 23-jarige Lewis zaterdagavond in de strijd om de gunst van het publiek, door de nationale hymne uit volle borst mee te zingen. Los Angeles het geval, waar hij met 8,04 als tweede eindigde. Lewis verontschuldigde zich voor de voor zijn doen matige pres tatie. „Het indoorseizoen neem ik en passant mee. Ik concentreer me op de wedstrijden in de zomer". In april is hij van plan in zijn woon plaats Houston het record van Brown te verbeteren. Bij het evenement in het Forum deden voor het eerst in het na- olympische seizoen atleten uit de Sowjetunie mee aan wedstrijden in de Verenigde Staten. Het Sowjet- drietal boekte weinig succes. Pols stokhoogspringer Konstatin Vol- kov, anderhalfjaar geleden tijdens het wereldkampioenschap in Hel sinki tweede, miste de aanvangs- hoogte van 5,35 meter. Beste Rus sin was Irina Podjalovskaja met een derde plaats op de 1000 yards. In East Rutherford slaagde Le wis er overigens niet in de beste wereldprestatie op de 55 meter scherper te stellen. Hij won de race in 6,15 seconden, 0,13 seconden bo ven zijn eigen toptijd. Lewis was duidelijk vermoeid van de reis van Californië naar de Oostkust. Bij de vrouwen moest de Ameri kaanse Mary Slaney-Decker de strijd op twee ronden van de aan komst van de 1500 meter staken. Ze werd getroffen door een aanval van kramp in het rechterbeen. Op dat moment had ze de leiding. De race leverde nu een zege op voor haar landgenote Diana Richburg. In Louisville won de Amerikaan se verspringer Larry Myricks bij afwezigheid van Lewis het ver springen met een sprong van 8,04 meter. De internationale marathon van Tokio werd gisteren gewonnen door de 32-jarige Japanner Shigeru Soh. Hij legde de 42 kilometer en 195 meter af in 2 uur, 10 minuten en 32 seconden. Soh, die van de start de leiding had, deed een ver geefse poging zijn persoonlijke re cord, dat hij in 1978 op 2.09,06 bracht, te verbeteren. „Na een kilo meter of twintig voelde ik, dat dat niet haalbaar was", aldus Soh na afloop, „Toen concentreerde ik me uitsluitend op het winnen van de race". Aan de finish had Soh een voorsprong van anderhalve mi nuut op Kebede Barcha uit Ethio pië. Derde werd de Japanner Masa- nari Shintaku in 2.12,23. Olympisch marathon-kampioen en wereldkampioen veldlopen Car los Lopes leed gisteren in Parijs een verrassende nederlaag bij een internationale veldloop. De Portu gees eindigde na de 9600 meter lan ge loop in het sportpark van Trern blay als vijfde in 30 minuten en 13 seconden. Hij had 15 seconden achterstand op de winnaar, zijn landgenoot Jezequiel Canario. By wedstrijden in Moskou won de Sowjetrus Sjamil Abjassov het verspringen met 8,09 meter. Bij de vrouwen overbrugde Olga Anoef- ryeva 6 meter en 81 centimeter. Ook in Sofia was het onderdeel verspringen vrouwen sterk bezet. Hier werd de Sowjetrussische Ga- lina Tsjistsjakova eerste met 6,95 meter. Dat is slechts vier centime ter minder dan de beste wereld- prestatie van de Oostduitse Heike Daute-Drechsler. Op de 200 meter zorgde Irina Sloessar uit de Sow jetunie met een tijd van 22,94 se conden voor een nieuwe beste sei zoenprestatie. Op de eerste dag van de kam pioenschappen van Tsjechoslowa- kije in Jablonec maakte Helena Fi- bingerova indruk op het onderdeel kogelstoten. Zij kwam tot 21 meter en 47 centimeter, een nieuwe beste wereldseizoenprestatie. ARNHEM (GPD) - Zowel de KNAU als de Stichting FBK-Ga- mes overweegt tegen elkaar ge rechtelijke stappen te onderne men. Al eerder gaf de wedstrijddi recteur van de internationale Hen gelose wedstrijd, Rob Kerkhoven, te kennen aan deze mogelijkheid te denken, waarna gisteren KNAU- voorzitter Wim de Beer met een zelfde stap dreigde. „Ik ben de aantijgingen vanuit Hengelo zat. Als het aan mij ligt ko men die gerechtelijke stappen er. Ik zal dit binnen het bestuur dan ook aan de orde stellen", aldus Wim de Beer, die het Rob Kerkho ven uiterst kwalijk neemt dat deze de KNAU heeft beschuldigd een vuil spelletje te hebben gespeeld. Dat vuile spel zou de KNAU ge speeld hebben bij het aantrekken van de nieuwe sponsor Converse, die ook een belangrijke geldschie ter van de FBK-Games was. De at letiekunie zou alleen aan eigenbe lang en niet aan dat van de enige internationale wedstrijd in Neder land hebben gedacht. Bovendien verweet Kerkhoven de KNAU niet tot het uiterste te zijn gegaan om de FBK-Games van een IAAF-sta- tus te voorzien en daarmee te red den. „We hebben alles gedaan wat in ons vermogen lag om die status te bewerkstelligen, maar op grond van het prestatieniveau, van het aantal toeschouwers en ook de or ganisatie in Hengelo was dat niet haalbaar. En de beschuldigingen van Kerkhoven inzake de handel wijze met de sponsor gaan alle per ken te buiten. Ze zijn aanwijsbaar onjuist", aldus Wim de Beer. Waarschijnlijk zal het KNAU-be- stuur morgen beslissen over ge rechtelijke stappen. Vanavond al buigen de FBK-besturen zich over de vraag. Rob Kerkhoven: „We wil len dan bekijken of er aantoonbare feiten zijn waarmee een arbitrage zaak bij de IAAF af te dwingen is. Wij nemen de KNAU vooral kwa lijk dat men dat niet uitputtend heeft onderzocht en ons ook niet op de hoogte heeft gehouden". DELRAY BEACH (AFP) - Dank zij een uitermate sterke finish heeft Mats Wilander zichzelf gisteren be hoed voor vroegtijdige uitschake ling by het spelerstoernooi van Delray Beach. De als tweede ge plaatste Zweed kwam in de derde en beslissende set tegen de Amen- kaan Robert Green achter met 1-4. Op dat moment verhoogde hij het tempo en won de laatste vijf games op rij: 6-3,4-6,6-4. Bij de vrouwen kwalificeerde Hana Mandlikova (nr. 7) zich als eerste voor de achtste finales. Zij versloeg de dertienjarige Ameri kaanse Mary Jo Fernandez met 6- 3,6-0. Een - lichte - verrassing was de overwinning van de Amerikaanse Kathy Rinaldi op haar landgenote Zina Garrison (nummer 8): 2-6,6- 1,6-0.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13