TVe doen meer dan breien en 'Laten we hier eerst beginnen' Vandalisme rond scholen zwart op wit Damesclub houdt 25 jaar stand Week vol discussies, exposities en optredens Jaar gevangenisstraf voor stelen antiek en sieraden --SSS SSSfws* PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 9 FEBRUARI 1985 LEIDERDORP - De schoolbestu ren van de Leiderdorpse kleuter en lagere scholen gaan de kosten van vandalisme rond de scholen van de afgelopen paar jaar inventa riseren. Half maart zullen in het schoolbesturenoverleg de cijfers worden besproken. Twee aanleidingen zijn er voor die inventarisatie. Allereerst de re gelmatig terugkerende klachten over vernielingen bij de scholen. Vernielingen, waarvan de rijkspo litie Leiderdorp meent dat het zo'n vaart niet loopt. Tweede reden is de recente aan vraag die het bestuur van kleuter school 'Miijam' bij de gemeente deed om een hek te mogen plaat sen rond het schoolplein. Het be stuur meent dat door middel van een dergelijke omheining het van dalisme kan worden tegengegaan. De gemeente Leiderdorp wees dit verzoek onlangs af. Een school- Besturen Leiderdorps onderwijs: cijfers nodig plein moet buiten schooltijd ook als speelplaats door de jeugd kun nen worden gebruikt, zo is al sinds jaar en dag de mening van het Lei derdorps gemeentebestuur. De schoolbesturen zijn het hiermee eens, maar ze vinden anderzijds de prijs die zij daarvoor moeten beta len aan kosten ten gevolge van vandalisme erg hoog. De inventari satie moet de discussie in goede banen leiden. "Als we het probleem van vanda lisme goed aan willen pakken, moeten we eerst weten waarover we praten," vindt J.W. van Dijke. H(j is secretaris van het schoolbe stuur van reformatorische scholen in Leiderdorp. "Daarom is het no dig cijfers over de afgelopen jaren te hebben." A. Dol, penningmeester van de protestant christelijke scholen, denkt dat het vaststellen van de preciese kosten heel moeilijk zal zijn. "Als er vandaag kinderen op het dak lopen is het dak morgen niet kapot, maar als het regelmatig gebeurt gaat het dak misschien maar acht jaar mee in plaats van tien," zegt Dol. "Dat soort kosten Verplaatsing Voorzitter N. Blans van het ka tholiek schoolbestuur bestrijdt dat het 'wel meevalt', zoals de politie de raadscommissie onderwijs on langs heeft laten weten. Dat er wei nig zwart op wit staat heeft volgens hem een duidelijke oorzaak. "Scholen verzuimen vaak aangifte te doen bij de politie als er iets ver nield is", meent Blans. De voorzitter van het schoolbe stuur van de montessorischolen, J.A.E. Spaan, vindt het op zijn beurt twijfelachtig dat de gemeen te en de politie de schoolpleinen als openbaar terein beschouwen. "Allemaal mooi en aardig," zegt hij, "maar wij moeten voor de kos ten opdraaien". Spaan denkt dat er een duidelij ke samenhang is tussen de leeftijd van de jeugd in bepaalde wijken en het aantal gevallen van vandalis me. "In een wijk met vooral kleine kinderen komt vandalisme natuur lijk minder voor dan in wijken met jongeren van rond de 16 jaar". Dol ziet dat verband ook. Een be paalde leeftijdsgroep wil hij niet noemen, maar hij vindt wel dat duidelijk te zien is dat het vandalis me zich verplaatst."Waar de jeugd wat ouder wordt neemt het vanda lisme in de wijk ook toe", zegt Dol. "Het geldt niet alleen voor scholen, ook sportzalen of andere gebou wen kunnen beschadigd worden". De schoolbesturen weten nog niet welke maatregelen zij gaan ne men als blijkt dat de kosten door vandalisme jaarlijks erg hoog zijn. Ze voelen er niets voor om hekken rond de scholen te plaatsen als het niet echt nodig is. Liever zoeken de schoolbesturen naar een andere oplossing. Spaan zou in plaats van een hek het terrein rond de school juist inzichtelijker willen maken, zodat groepjes jongeren zich moei lijker kunnen verschuilen. "Maar", zegt hij, "als een school een hek wil, moet de gemeente de school de vrijheid laten". Agenda ZOETERWOUDE Mevrouw C.J.M. Vink-Wesselman, secretaresse van de Zoeterwoud- se damescontactclub: "Ik vind het wel eens vervelend om te zeggen dat ik bij de dames- contactclub zit. Er wordt zo gauw gezegd: oh, daar zitje zeker de hele dag te breien. Dat is helemaal niet zo. Het is altijd hartstikke leuk". Dergelijke laatdunkende opmer kingen hebben de dames er niet van kunnen weerhouden om bij el kaar te blijven komen. En zo kan het gebeuren dat de damescontact club Zoeterwoude deze maand al 25 jaar stand houdt. Breien doen de dames dus niet. Maar wat dan wel? "Van alles", luidt het antwoord uit meerdere kelen. De bij het gesprek aanwezi ge dames beginnen door elkaar spontaan allerlei leuke gebeurte nissen te vertellen. Duidelijk wordt dat eén maal per maand on geveer 80 vrouwen bij elkaar ko men in Don Bosco. Daarbij blijft het niet; regelmatig nodigen de vrouwen een spreekster uit. "We hadden een keer een vrouw uitge nodigd uit Amsterdam, die kwam vertellen over jonge prostituees en de opvang daarvan", zegt me vrouw Th. van der Drift, de voorzit ter van de club. "Dat was me er één". De andere vrouwen knikken en lachen." We gingen haar van het station halen en toen begon het al," gaat de voorzitter verder. "Ze stond bij onze auto en zei: 'Laat mij maar voorin, want achterin vind ik niks en die radio moet ook uit, want autorijden en radioluisteren kan niet samen'. Toen we aankwa men moest iedereen anders gaan zitten, want dan kon ze beter ver tellen. Wij dachten echt: wat moet dat worden. Maar toen ze begon te vertellen, nou ongelofelijk, je kon een speld horen vallen. Zo kon die vertellen". Vol enthousiasme vertellen de vrouwen over een ander vast punt van het 'kransje': de maandelijkse verloting. Tien loten kosten een gulden ("Dat kan toch helemaal niet in deze tijd"). "Het zijn geen grote prijzen hoor", zegt mevrouw Vink ietwat verontschuldigend. "Voornamelijk levensmiddelen. We hadden altijd wel vaasjes en beeldjes enzo, maar ja, na een paar jaar heb je een kast vol met vazen, dus verloten we nu bijvoorbeeld een pak koffie en een fles wijn". Dagje uit En dan gaan de dames ook nog elk jaar een dagje uit. "We zijn een keer naar Overijssel geweest voor een huifkarren-tocht", verklapt mevrouw Vink. De andere vrou wen in de kamer lachen al vast maar mee. "De meeste vrouwen waren al een beetje bang van de paarden," gaat ze onverstoorbaar verder, "dus gingen ze achterin de huifkar zitten. Maar: we waren met drie karren. De koetsier die op de bok van de kar achter ons zat had het door. Hij reed toen zo vlak ach ter ons dat er een paardekop naar binnen kwam. Dat was wat, al die joelende vrouwen". Mevrouw M.M. van Velzen-Cam- bier, al 25 jaar present bij de club, moet nog steeds lachen als ze er aan terug denkt. "Onderweg zijn we nog gestopt met de karren, om een glaasje te drinken". "Geen sterke drank hoor", roepen de vrouwen in koor. "Een glaasje fris, nou ja, fris". "De frisdrank hadden ze onder in de huifkarren neerge zet", legt mevrouw van Velzen uit. "Het was bloedheet die dag, dus fris was het in ieder geval niet Katholiek De vrouwen hebben hun gezellige club eigenlijk te danken aan de Ka tholieke Arbeidersbond. Die vond 25 jaar geleden dat de vrouwen ook een bond moesten hebben, dus werd er een vrouwenbond opge richt: de Katholieke Arbeiders Vrouwen. Zeven jaar geleden stap ten de vrouwen uit de vakbond en gingen zelfstandig door onder de naam 'Damescontactclub'. De vrouwen leggen uit dat er contri butie betaald moest worden aan de bond en dat ze daar de laatste jaren niet veel voor terug zagen en dus gulden per maand werd in de be ginjaren langs de deur afgehaald. Vrouwen die dan wat geld konden missen lieten dat bijschrijven op een kaart. Als de dames hun jaar lijkse dagje uit hadden, werd het bedrag bij elkaar opgeteld en hoef den ze alleen nog het resterende bedrag te betalen. Het geld voor het weduwenfonds werd ook maandelijks afgedragen. Als een vrouw van de club weduwe werd, kreeg ze 75 gulden. De dames staan nu ook maande lijks wat extra geld af, maar dat is voor een heel ander doel bestemd. Gezamenlijk hebben ze via 'Men sen in nood' twee kinderen gea dopteerd. Mannen Mannen mogen twee maal per jaar mee met de vrouwen: op de kaart avonden. Dit jaar is voor één keer van deze ijzeren wet afgeweken. Op de feestavond, die een paar da- i de jubilerende damescontactclub Zoeterwoude. V.l.n.r. de M. M. Haagen-Bos, C. J. M. n der Drift-Lindeman en M. M. van Velzen-Cambier: 'Het contact is heel belangrijk. (foto Holvast) gen geleden ter ere van het jubi leum werd gehouden, mochten de mannen ook mee. "Nu moeten ze echt weer 25 jaar wachten voor ze weer mee mogen naar een feest", zegt Van der Drift lachend. "De mannen denken wel eens dat wij op ons avondje alleen maar zit ten te kletsen", zegt Vink, "maar dat is niet zo. Dat bleek wel op de feestavond. We hadden voor die avond een cabaret-groep uitgeno digd. In de krant hadden we e stukje over de groep zien staan ze toen maar uitgenodigd. Het v natuurlijk een gok, maar het v zo vreselijk leuk". zonder ooit subsidie te hebben ge had. "Het contact is heel belangrijk", zegt Vink. "Vooral vrouwen die pas later in Zoeterwoude zijn ko men wonen, want die hebben vaak Wethouder H. Graniewski-Wij- helemaal geen kennissen hier. Zelf nands, die speciaal op de feest- kom ik ook niet uit Zoeterwoude. avond was gekomen, had niets dan Ik ben 18 jaar geleden op de club de damescontactclub. Ze gegaan e prees de club vooral voor het feit tacten s ik heb er veel leuke c over gehouden". De i dat ze al 25 jaar zorgen voor contact dere dames knikken instemmend tussen dë Zoeterwoudse "Ja. Zo is het". LEIDERDORP - Het i i lijvig Maandag 11 februari vindt de i programma dat de werkgroep 'Lei- nifestatie 'kunstenaars tegen apart- derdorp tegen apartheid' komende dagen heeft opgesteld. De informatieweek begint heid' plaats in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat. Op het programma staan vanaf acht avond, als Felix Burleson en Ed avonds een optreden van de Zuid- Gumbs een toneelstuk van Matse- afrikaanse trommelaar Zapata, mela Manaka opvoeren in de Mu- zichzelf begonnen'. "De club .zenhof. 'Egoli, stad van goud, stad alle vrouwen, niet alleen katholieke vrouwen van arbei ders", zegt Vink. "Niet alleen oude vrouwen zijn lid hoor. Het jongste lid is denk ik dertig en het oudste lid is in de zeventig". "Vroeger zaten er veel jonge vrou wen op met kleine kinderen", her innert mevrouw M.M. Haagen-Bos Voo-Doo (over het thema macht) en teksten en voordrachten de Leiderdorpse schrijver de Stichting Vrouw, Kerk We- Donderdag 14 februari organiseren reld en de videofilm 'You've struck de Leiderdorpse kerken een avond a rock' wordt er vertoond. Aan- met het thema 'kerk en. racisme', vang acht uur. Spreker is de Zuidafrikaanse pre- Een dag later, woensdag dus, vindt dikant ds. Ntoane uit Rotterdam, er een forumdiscussie plaats over Er wordt een dia-serie vertoond: 'partijpolitiek tegen apartheid'. De 'Ze hebben toch een thuisland..' Ie- zich. Zij kan het weten, want met opgescheept, haar 74 jaar blijkt ze een van de oudste leden en ze is al sinds de oprichting bij de club. "We hadden toen ook een baby-koffer. Daar za ten baby-kleertjes in. Als een van de vrouwen een baby had gekre gen gingen we langs met de koffer. Dan mochten ze iets uitzoeken". De vrouwen doen dat nu niet meer. De babykoffer is uit de tijd, oorde len ze. Andere gebruiken die in de loop van de jaren verdwenen zijn: de spaarkaart en het weduwenfonds. De contributie van ongeveer één haat, stad van ellende', zo heet dit stuk, dat het hoogtepunt van de Kees Holierhoek. actieweek moet worden. Egoli oorspronkelijk een in Zuid-Afrika 'Vrouwen tegen apartheid', verboden toneelstuk mijnwerkers, die ooit vastgeketend waren, uit de gevangenis i dan: 5 heet twee de bijeenkomst op dinsdag 12 fe- aan elkaar bruari, waarbij verschillende vrou- ontsnapten wengroepen uit Leiderdorp pre- u tegen wil sent zijn in de Sjelter aan de Heem- opnieuw met elkaar zijn raadlaan. Er is een discussie onder leiding van Veronica Berkhof van kamerleden Scholten (EVP), Nuis (D'66), Van der Spek (PSP), Aartz (CDA), Weisglas (WD) en Wallage (PvdA) nemen deel aan het forum, dat wordt geleid door professor Reugebrink. Aan de kamerleden de vraag hoe hun partij de apart heid in Zuid-Afrika heeft opgeno men in het partijprogramma en wat dit in de praktijk inhoudt. De avond wordt gehouden in de Sjel ter, vanaf acht uur. Hij zei na zeventien jaar eindelijk wel eens van zijn verslavingen en "een leven van uit inbreken gaan" af te willen. "Want je wordt ook een dagje ouder, hè", zo liet hij tij dens de rechtszitting weten. Fancy fair DEN HAAG/V OORSCHOTEN - De Haagse rechtbank heeft giste ren een 33-jarige Hagenaar veroor deeld tot twaalf maanden gevange nisstraf. Tegen hèm was twee we ken geleden anderhalf jaar onvoor waardelijke gevangenisstraf geëist. De man krijgt die straf omdat hij uit een woning aan de Voorscho- tense Beethovenlaan een zilveren theeservies en dito kandelaars ter waarde van 13.650 gulden heeft ge stolen. Bovendien had de Hage naar uit woningen in Buitenkaag en Leimuiden gouden en zilveren sieraden gestolen. In totaal heeft de man wel 25 diefstallen op zijn naam staan, zo bleek twee weken geleden tijdens de zitting zelf. De officier van justi tie, mr. Dek, zei toen dat justitie niet meer het aantal zaken, maar het aantal bladzijden van de Hage naar telde. Mr. Dek zei het moeilijk te vin den om een juiste strafmaat te vin den voor de aan cocaïne, pepmid delen en hasj verslaafde man. Hij had in een afkickcentrum gezeten, maar daar was hij na drie maanden weer vertrokken. Het rapport dat de reclasseringsvereniging over hem had opgemaakt oordeelde echter positief over zijn toekomst kansen, mits de Hagenaar een af- kickkuur afmaakt. En dan met een flinke stok achter de deur in de vorm van een eventuele voorwaar delijke straf, zo lichtte de schrijver van het rapport toe. De verdachte zelf vond dat ook. 'Leiderdorp tegen Apartheid' begint morgen speelt morgen weer bij S.J.J.O. In de Eendenkooi aan de Oran- gebouw Taberna, Julianalaan 1 in jelaan in Zoeterwoude-Rijndijk Oegstgeest. Het theater komt dit wordt morgen een fancy fair ge- keer met het verhaal 'Schinkel houden. Badmintonvereniging Meerburg organiseert dit ment, dat van twaalf tot vi duurt. Koffieconcert LEIDERDORP - Vanavond is het zo ver. Dan gaat, na bijna een jaar van voorbereidingen, de actieweek 'Leiderdorp tegen Apartheid' van start. Middels uiteenlopende akti- viteiten in de komende week wil de werkgroep 'Leiderdorp tegen Apartheid' informatie verschaffen aan de inwoners van de gemeente, die worden opgeroepen hun steun Margaret Roest: actieweek viel te geven aan de onderdrukte groe- bijna in duigen... (archieffoto) pen in Zuid-Afrika. Overigens sorteren die oproepen niet altijd het gewenste effect, zo blijkt uit het recente verleden. "El ke keer als er iets over Leiderdorp tegen Apartheid in de krant heeft gestaan, word ik opgebeld", vertelt Margaret Roest, een van de actieve leden van de werkgroep. "Dan is er wel iemand die me vertelt datje de zwarten in Zuid-Afrika niet teveel moet geven, omdat ze daar alleen maar ongelukkig mee zouden zijn. ning, die om twee uur is. Poppentheater Poppentheater 't Schinkeitje tjes aap is verdwenen', geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Aan vang morgen één uur; toegang een rijksdaalder. Maar je maakt mij niet wijs dat je met een wit vel gelukkig bent in de St. Jans een villa en met een zwart vel in krot. Daarom moeten Koffieconcert Op uitnodiging var u.. Ou...»Fanfare verzorgt fanfare •Juliana' verzorgen morgen het ltoffieeon- uit Stompwijk morgen het koffie- worden geïnformeerd, moeten i a liroton hno Vini or Haar aan tnpdafl' cert m de Leiderdorpse Muzenhof. Ze brengen een programma met onder meer een trio voor fluit, grote rivalen zijn beide fanfares viool en altviool van Max Reger. Het concert begint om half eén. Expositie In de Leiderdorpse Muzenhof wordt morgen een nieuwe ten toonstelling geopend. Het gaat om een groepsexpositie met gra- 'Pop Art' in het Voorschotense lc'"auucia fisch werk van cursisten en do- Ambachtshuis (Voorstraat 12). De nal zlJn ondergebracht. Deze vijf centen van dë Vrije Akademëe lezing sluit aan op een tentoon- ?k hun bljdrage stelling, die un uiuiii)inijn iiiuigcu liet itUUIC- concert in het Muziekcentrum weten hoe het er daar aan toegaat t^aaif morgen. De de bdan|stellenden werden eind vorig jaar vijf subgroepen ge formeerd: scholen, kunstenaars, politiek en 'diversen', kwart toegang is grati Pop Art Jurriaan Poot cu inn ocuuuu n. D geven morgen een lezing over waarbij de Stichting Welzijn Bui 'Pop Art' in het Voorschotense tenlanders en Amnesty Intematio- i Peter Schoon 'Vlietstreek' uit Voorschoten. De streekmuziekschool Leiden, afde ling Voorschoten, verzorgt de mu zikale begeleiding rond de ope- r deze na-oorlogse kunst. De lezing begint één. r momenteel te zien aan de week' half Problemen Zonder problemen verliep de orga nisatie niet. Een paar maanden ge leden zag Margaret Roest de actie week bijna in duigen vallen. Wat gebeurde er? "We wilden aanvan kelijk voor de jeugd de manifesta-' tie Pop tegen Apartheid organise ren, maar het was veel te duur om die groepen te huren. Toen hebben we het toneelstuk Egoli gehuurd. Een toneelstuk van een collectief, dat uit zwarte beroepsacteurs uit Soweto bestaat. Maar nadat de re servering van de groep was gere geld, kwamen we er achter dat we Egoli op 9 februari hadden ge pland, aan het begin van de actie, in plaats van een week later. Het hele programma moest toen wor den aangepast. Gelukkig is dat ge lukt. De 'knaller' komt nu dus aan het begin van de week in plaats van aan het eind". Naast dit hoogtepunt is er tijdens de informatieweek nog heel wat te zien en te horen. Veel verwacht Margaret Roest van onderdelen als het politiek forum, de kinderten toonstelling en de huis-aan-huis- collecte. De opbrengst van die col lecte is bestemd voor de Sactu, een ondergronds werkende vakbond in Zuid-Afrika. De Sactu infor meert de arbeiders en helpt hen met het organiseren van stakingen. "Het is belangrijk dat het verzet vanuit de basis komt", zegt Marga ret Roest daarover. "De arbeider moeten weten welke macht ze heb ben en hoe ze hun eigen situatie kunnen verbeteren. Een volk dat al zo lang onderdrukt wordt, zal toch eens in opstand komen. Maar zo ver is het nog niet. Laten we eerst maar eens in Leiderdorp begin nen". dereen kan -die avond vanaf acht uur komen kijken en luisteren in de Dorpskerk. De scholen zijn een dag later, op vrijdag 15 februari, aan de beurt. Ze presenteren zich via een kinder tentoonstelling in de Sjelter, 's morgens tussen tien en twaalf en 's middags vanaf drie uur. Het gaat om werk dat leerlingen van de Ko ningin Juliana School, de Hobbit, Springschans en de Houtkamp hebben gemaakt. Volgende week zaterdag wordt in de Sjelter een rommelmarkt ge houden, waarvan de opbrengst be- temd is voor de werkgroep 'Leider dorp tegen apartheid'. Op 17 februari, volgende week zon dag dus, hangt de Dorpskerk vol met foto's. Die middag is er nog een speciale kerkdienst (vijf uur), met als voorganger de Zuidafri kaanse predikant Ds. Petrus Booys. Boekentafels met informatiemate riaal en boeken zullen op alle avonden te vinden zijn. Ook schenkt de Leiderdorpse biblio theek aandacht aan de informatie week. ZATERDAG Leiden Vrouwenhuis - Hooigracht 79, film 'Die Freundin' van Margaretha von Trotta in het kader van een cyclus over vriendin nen, 21 uur. Antonius Clubhuis - Lange Mare, con cert door Allegro Vivace en de Rijntam boers, 20 uur. Buurthuis Op Eigen Wieken - Valken pad, bingo-avond, 19.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Entre Nous' van Diane Kurys, 20 en 22.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel 4, toneelstuk Egoli (Leiderdorp tegen apartheid), 20.30 uur. Zoeterwoude Don Bosco - Zuidbuurtseweg, receptie 90-jarige ijs vereniging, 16.30-17.30 uur; feestavond om 20 uur. Eendekooi - Kooikerspad, gecostu- meerd bal carnalvalsvereniging De Hangkonten, 21 uur. Wassenaar Rijnlands Lyceum - Backershagenlaan 5, toneelstuk 'Midzomernachtsdroom', ZONDAG Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Entre Nous' van Diane Kurys, 20 en 22.15 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Zoeterwoude Don Bosco - Zuidbuurtseweg, tentoon stelling 90 jaar ijsclub, 12-17 uur. Muziekcentrum - Schenkelweg, koffie concert fanfare Juliana uit Stompwijk, 12.15 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat 12, lezing over pop-art en aansluitend rondleiding op de expositie, 12.30 uur. Lindehoeve - Van der Haarplein, Avro's Toppop Disco Show, 14-18 uur, videoca fé, 21 uur. Oegstgeest SJJO - gebouw Tabema, Julianalaan 1, voorstelling poppentheater 't Schinkel- Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel 4, opening ex positie Vrije Akademie 'Vlietstreek Voorschoten', 14 uur. Muzenhof - Gordijnsingel 4, koffiecon cert studenten Sweelinck Conservato rium, 12.30 uur. Warmond Jazz Sociëteit - Dorpstraat 5, jazzconcert Revival Jazz Band, 15 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 8 tot vr 16 februari door: Apotheek Haven, Haven 18, tel. 120085. Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3, Voorschoten, tel. 762877. KATWIJK Een slippende vrachtwagen van de PTT heeft gis teravond ter hoogte van het herten kamp aan de Wassenaarseweg in Katwijk een enorme ravage aange richt. De met poststukken geladen vrachtwagen raakte door de glad heid in een slip en kantelde. Daar bij nam de wagen ruim 20 meter van het hek rond het hertenkamp Rectificatie In het artikel over het wandelpad rond het Zoeterwoudse industrie terrein in de krant van 6 februari j.l. wordt ten onrechte de Zoeter woudse wethouder Graniewski op gevoerd als tegenstander van de aanleg van het wandelpad. De op haar betrekking hebbende passage moet worden toegeschreven aan de Zoeterwoudse directeur ge meentewerken. Spotvogels: geld voor feest LEIDERDORP - De Leiderdorpse badmintonclub 'De Spotvogels' kan - zij het op bescheiden schaal - het tienjarig bestaan gaan vieren. De raadscommissie welzijn sport blijft geen bezwaar te hebben tegen een subsidie aan de club van 1500 gulden. Daarvan wordt een feestje gehouden. Het UW krijgt, als het aan de commissie ligt, een subsidie van 24.566,-. Dat geld is nodig om Lei derdorpse bejaarden voortaan vijf maaltijden per week te verstrek ken. In de gemeentelijke begroting was al rekening met dit bedrag ge houden. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezo'ging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. 250,90 345,20 65,70 89,30 22,10 per post (binnenland) per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers f 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1, Leiden REGIOKANTOREN Jul:anastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn Vuurbaakplein (01720)93961 2221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Lelden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv; P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met el- - gen correspondenten in Bonn. Brussel, Jo hannesburg. Tokio, Londen. Parijs. Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City, Tel

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2