Aantal inbraken in Oegstgeest met dik de helft toegenomen 'Geen illusies wekken' Straten Haaswijk krijgen gewone namen Bestrijding nu hoogste prioriteit Oegstgeester raadsleden wensen niet in te leveren Bomen kappen Oegstgeest 'houdt niet op' Politiek Leiderdorp door kinderdagverblijf gesplitst Kabel-tv: wel duurder, niet beter Man bekend 24 inbraken in Wassenaars Oostdorp PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 8 FEBRUARI 1985 'Geen statusverhogende parken in Oegstgeest OEGSTGEEST - De straten van deelplan elf van de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk zullen Louis Couperuslaan en Marga Min- copad gaan heten. Een voorstel van 21 kopers van vrije-sectorwo- ningen om alle straten op '-park' te laten eindigen, werd gisteravond niet ingewilligd. De straten in Haaswijk eindigen op -laan en -pad. Deze gedragslijn wilde de raadscommissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden gis teravond niet verlaten. Toch waren het burgemeester en wethouders van Oegstgeest die aanvankelijk voorstelden om de straten in het deelplan Louis Cou- perus'hof te noemen. Dit associë ren sommige toekomstige bewo ners met een kerkhof. Daarom schreven de aanstaande Haaswij- kers een brief met het verzoek om '-park' achter de naam van de schrijver van onder meer 'De boe ken der kleine zielen' en 'Metamor fose' te mogen zetten. De raadscommissie vond dat gis teravond in eerste instantie niet zo'n probleem. "Als die mensen dat nou graag willen, waarom zou den we daar dan moeilijk over doen?", zei G. Wuisman (D'66). Al lengs werd echter duidelijk dat 'park' toch geen steun kon vinden van de raadsleden. B W hadden al gezegd: "het wordt hof of het wordt laan, maar geen park, want deze wijk heeft slechts lanen en pa den en een enkel hof, maar géén park". Toen Wuisman opmerkte dat in an dere gemeenten aan straten die op 'park' eindigen "een zekere exclu siviteit" wordt gegeven, was het M.A. Bosman-Huizinga (PvdA) die fel reageerde: "Als het gaat om sta tusverhoging van deze panden, zal ik mij hiertegen verzetten". Een toekomstige bewoonster sprak te gen dat het een kwestie van 'status verhoging' was om de straat park te willen noemen. Volgens haar ging het om "de sociale betrokken heid van de bewoners onderling". Ondanks deze argumenten bleef de commissie tegen een uitzonde ringspositie voor de vrije-sector- wijk. Het wordt dus gewoon Louis Couperuslaan en Marga Mincopad. Overigens was laatstgenoemde schrijfster volgens burgemeester Scheenstra "zeer verheugd" over het noemen van een 'pad' naar haar. Of zij liever 'park' achter haar naam wil hebben, vermeldt de his torie niet. OEGSTGEEST - Het aantal inbraken in Oegstgeest is in 1984 schrikbarend toegenomen met meer dan vijftig procent. Vorig jaar werd van 228 inbraken aangifte gedaan, terwijl in het jaar daarvoor 151 inbraken zijn genoteerd. De inbraakbestrijding krijgt volgens groepscommandant A. Gelderblom de hoogste prioriteit van de Oegstgeester rijkspolitie. Het grote aantal inbraken noemde hij 'een knelpunt'. OEGSTGEEST - Oegstgeester raadsleden krijgen dit jaar ruim gulden voor hun werk. Dat is de maximale vergoeding die het rijk kan uitkeren. Een voorstel van G. Wuisman (D'66) en M.A. Bos man-Huizinga (PvdA) om op dit bedrag twintig procent in te leve ren, haalde gisteravond in de commissie algemene en bestuur lijke aangelegenheden geen meerderheid. Wuisman en Bos man vonden dat het raadswerk in Oegstgeest minder zwaar is dan in andere gemeenten van vergelijkbare grootte. Volgens Wuisman is het taken pakket van een raadslid in Oegst geest eenzijdig, gaat de proble matiek niet te diep en zijn er wei nig structurele problemen. Hij herinnerde zich een in het verle den gedane vaststelling/ van raadsleden dat men in Oegst geest vooral over luxe-proble men praat. VVD-er H.A. Rijks vroeg even als Van Eisen (PPR) en Kakebee- ke (CDA) de maximale vergoe ding. Rijks meende dat er goede raadsleden nodig zijn en dat die niet moeten worden afgéschrikt door een lage honorering: "Men vindt de vergoeding al aan de la ge kant. Wuisman was het hier mee niet eens en sprak van "een overschatting van ons werk". Agenda De criminaliteit in 1984 werd gis teravond besproken in de raads commissie voor algemene en be stuurlijke aangelegenheden. Het aantal 'gewone' diefstallen bleek met ongeveer een kwart te zijn ge daald. Het aantal aangiftes van ver nielingen daarentegen gaf een for se stijging te zien. De dalende lijn van de voorgaande drie jaar werd mede verbroken door de vernie ling van 65 auto's in één nacht. Het aantal aangiftes van vernieling over 1984 bedroeg 146. Het jaar daarvoor was dit 89. Over de inbraakbestrijding meende het hoofd van politie, bur- Toppop Het belooft aanstaande zondag druk te worden in de Voorscho- tense Lindehoeve, wanneer Avro's Toppop Discoshow het jongerencentrum aandoet. Beken de disc-jockeys zullen de Linde hoeve omtoveren tot "een waar sprookjesparadijs", zo beloven de organisatoren. De flitsende show begint 's middags om twee uur. Tot zes uur 's avonds zullen de nieuwste hits ten gehore worden gebracht. La Peste De band 'La Peste' komt van avond spelen in het Wassenaarse jongerencentrum Tent, dat om half tien open is. Het optreden zelf begint rond een uur of elf van avond in het centrum aan de Van Zuylen van Nijeveltstaat. Toe gang vijf gulden. Gecostumeerd bal Morgen organiseert de Zoeter- woudse carnavalsvereniging 'De Hangkonten' een gekostumeerd bal in de Eendenkooi aan het Kooikerspad. Medewerking wordt verleend door carnavals vereniging 'De Blauwkousen' uit Hazerswoude. Haar dansmarie kes treden op. Leidenaar Kees Ou wejan en zijn makkers is ook van de partij. De liefhebbers kunnen hossen, maar ook stijldansen van af negen uur morgenavond. Kaar ten zijn verkrijgbaar voor 7,50 bij F. Pont aan de Vrouwenweg 40. Toneelstuk Leerlingen en docenten van het Rijnlands Lyceum uit Wassenaar zijn dezer dagen druk doende met het bekende toneelstuk 'Een Mid- zomernachtsdroom' van William Shakespeare. Vanavond is de pre mière voor de eigen geledingen. De voorstellingen van morgen, maandag en dinsdag zijn ook toe gankelijk voor mensen van bui tenaf. De voorstellingen op 9, 11 en 12 februari beginnen om acht uur in het lyceum aan de Backers- hagenlaan 5. Zware botsing OEGSTGEEST - Bij een botsing op rijksweg 44, ter hoogte van Oegstgeest, zijn vannacht rond half één drie mensen zwaargewond ge raakt. Twee automobilisten, die in de richting Den Haag reden, bot sten tegen elkaar aan. Door die bot sing sloeg een van de auto's over de kop, raakte van de weg en kwam in een greppel tot stilstand. De tweede auto ketste via de vang rail terug op de weg en kwam ver volgens frontaal tegen een boom tot stilstand. De inzittenden, twee inwoners van Zeist, moesten met ernstig letsel naar het AZL worden gebracht. Daar kwam ook de be stuurder van de andere auto, een 33-jarige vrouw uit Den Haag, te recht. gemeester Sj. Scheenstra, dat de politie slechts preventief kan op treden. Om dit voorkomen van in braken effectief te doen, zal een surveillanceplan worden opge steld. Vooral de surveillancetech niek zal in een dergelijk plan moe ten worden vastgelegd. "Je kan geen agenten zonder een duidelijk doel de straat op sturen", aldus Gelderblom. De beperkte bezetting van het korps rijkspolitie leidt tot een ver minderde surveillance. In de zo mer bijvoorbeeld, ook voor inbre kers het hoogseizoen, moet Oegst geest mensen afstaan aan de korp sen van Nieuwkoop en Alkemade voor de bewaking van het piassen- gebied. Ook Den Haag (Tweede Kamer en rechtbank) en de Mobie le Eenheid doen regelmatig een be roep op enige agenten uit Oegst geest. De uitbetaling van overuren in verlofdagen speelt mee bij het ontstaan van een tekort aan perso neel. Omdat het opsporen van cri minele daden veel tijd vraagt, blijft er weinig ruimte over om inbraken te voorkomen. Het beleidsplan dat de Oegst geester rijkspolitie heeft opgesteld werd gisteravond dankbaar ont vangen, maar de raadsleden mis ten er het één en ander in. De te neur van de opmerkingen was dat het een aardige aanzet is voor een plan waarin de doelstellingen van de politie zijn verwoord. Prioritei ten staan er niet in, aldus de com- De klachten de Lange Voort de jongeren wai missielid M.A. Bosman-Huizinga (PvdA) aanleiding om te bekijken waar deze jeugd wil samenkomen. Uit het beleidsplan blijkt dat de jongeren de gemeente verwijt dat ze geen gelegenheid hebben ders samen te komen. VRIJDAG Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Entre Nous* van Diane Kurys, 20 en 22.15 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, toneelstuk 'Een zondag in Amsterdam', door to neelver. V'schoten, 20.30 uur. Wassenaar Jongerencentrum Tent - Van Zuylen van Nijeveltstraat, optreden groep La Pest, zaal open 21.30 uur, optreden 23 ZATERDAG Leiden Stadsgehoorzaal - De Hutspotten orga niseert bejaardencarnaval, zaal open 13 Clubhuis Matilo - Zaanstraat 126, rom melmarkt, 10 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel 4, kinderthea ter Psstt, 14.30 uur. Zoeterwoude Don Bosco - Zuidbuurtseweg, receptie 90-jarige ijs vereniging, 16.30-17.30 uur. Voorschoten 't Wedde - zwemtoemooi (niet)gehandi- capten, 14 uur. MedischeDiensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meijer, R. Leeuwen, Verhage, Groe- 1, tel. 215510. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Mastenbroek, Pieterse,v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: r tot zo 8 i A. v. Luyk, Was- OEGSTGEEST - Er sneuvelen de park overblijft. "Ze zijn al drie we- el_ laatste paar weken bomen in ken bezig. De ene na de andere Oegstgeest. Mannen van de ge- boom wordt omgehaald. Het houdt Commandant Gelderblom meen- ™eente kappen bij de Lelielaan in niet op". 2 dat er niet teveel drukte om de- Oegstgeest bomen van 15 tot 20 Een woordvoerder van de gemeente jaar oud, zoals hierboven op de foto heeft een andere kijk op de zaak. stuk ~mindër"dan te zien Niet iedereen is daar Hij denkt dat als er niet gekapt de dat er niet teveel drukte ze jongeren moet worden gemaakt: "Het straat 2a, fel. 122522. zo 8 uur tot 24 uur: R. Taytelbaum, tel. 120266; spreekuur Hogewoerd 138. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jürgens, Heren gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg- gravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 16, tel. 125820. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: G. Bénit, Brahms- had moeten gebeuren .Het blader- laan 315, tel. 720404; spreekuur Kenne- dak wordt te dicht zodat er geen dylaan 24. zonlicht meer door kan. Daarom moet er worden gekapt". Over een week zullen de gemeente- Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, fi HH|| m Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D, het park woonster van de Leliebaan bijvoor- over zal blijven. "Het is onder- beeld. is bang dat er weinig van het houdswerk, wat eigenlijk al eerder vroeger. Bovendien mag de jeugd Jdee.Jlen verontruste be- wordt er niets i toch best ergens rondhangen. Zo- 1 i u»jj-|- lang ze maar niet gaan vernielen en zich een beetje inhouden. Wij rea geren met enige verhoging van de surveillance en het bewegen van de bewoners tot enige tolerantie van de gedragingen van de jeugd". Het beleidsplan van de politie mag dan niet helemaal dat zijn ge worden wat de raadsleden hadden gewild, het werd toch gezien als een stap in de goede richting om de gemeenteraad te laten meedenken met het werk van de politie. G. Wuisman (D'66) noemde het be leidsplan 'onthullend'. "Ik wist niet dat de politie zo onderbezet is door het uitlenen aan andere korp sen. Wij worden daar vaak op aan gesproken. 'De politie doet niks', zegt men dan. Nu kun je tenminste uitleggen waar dat aan ligt", aldus de democraat. het park weer verlaten. Dan zijn de bomen gekapt en zijn er aan de kant van het park strui ken geplaatst, zodat het er niet te kaal Uitziet. (foto Holvast) Vragen en twijfels over aanleg kunstgrasveld LEIDERDORP - De raadscommissie welzijn is er gisteravond niet in geslaagd een eensluidend advies op tafel te brengen over de hoogte van de ouderbijdragen en subsidie voor het op te richten kinderdagverblijf in Leiderdorp. Wethouder Gehner slaagde er niet in om de partijen bij el kaar te brengen. Op tafel lag een uitgebreide tabel, die aangeeft welke bijdrage de ouders op grond van hun bruto jaarinkomen zouden meten betalen. Raadslid Van der Kwaak (CDA) was en bleef van mening dat tussen deze tarieven en de gevraagde subsidie van 45.000 gulden. Waarom die grote afstand tussen de bijdrage voor het dagverblijf en die van dé kinderspeel zaal, zo vroeg hij zich, net als tijdens de vorige commissievergadering, af. Van der Kwaak zei het redelijk te vinden dat de ouders het eten, de bewassing enzovoorts zelf betalen. Immers, dat zijn kosten die ze thuis ook hebben. Betalen ouders dergelijke kosten via een aparte toeslag, dan levert dat weer een bedrag op van zo'n 7000 gulden. Raadslid Stuivenberg (WD) vond dat een reël voorstel. Hij was van me ning dat, door een verantwoord tarief te berekenen, de subsidie van 45.000 naar 18.000 gulden kan worden teruggedraaid. Lijnrecht daar tegenover bleven PvdA en PPR staan, die zonder meer akkoord wilden gaan met het voorstel om het kinderdagverblijf 45.000 gulden te geven, waardoor het kan beginnen in 't Startblok, samen met de Stichting Kinderspeelzaal Leiderdorp. De gemeenteraad moet nu de knoop gaan doorhakken. LEIDERDORP - "Wekt u bij Alec- to geen illusies, die misschien niet te verwezenlijken zijn?". Dat vroeg het Leiderdorpse CDA-raadslid Van Jaarsveld zich gisteravond tij dens de commissie welzijn af. En: heeft de gemeente (lees: wethou der Gehner) niet in principe al be sloten dat de hockeyvereniging haar kunstgrasveld krijgt? Is de zaak eigenlijk al beklonken, zon der het eindoordeel van de ge meenteraad? Vragen, die bij hem waren opgeko men na de laatste commissieverga dering welzijn, vorige maand. Toen al wekte de voortvarendheid waar mee wethouder Gehner toen de principe-uitspraak 'er moet wat ge beuren' lospeuterde bij de com missieleden. Uit het voorlopig verslag aan te pas om uitvoerig uit te leg gen waar de moeilijkheden op de velden liggen. Vooral de velden 1 en 2 geven grote problemen. Groot onderhoud is praktisch niet meer mogelijk: het water blijft op de APOTHEKEN grasmat staan, terwijl de drainage De avond-, nacht- waarschijnlijk wel in orde is. Wel gaf de ambtenaar toe dat de zelfwerkzaamheid wat het onder houd van de velden betreft bij voetbalclub RCL beduidend groter is dan bij Alecto. De discussie is na gisteravond ook DIERENARTSEN Leiden ig.F Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Salman, tel. 761386. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. Leiderdorp J. v.d. Beek, J. v.d. Leden, tel. 894539; spreekuur za en zo van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.J. Roe- lants, Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, A. Meiman, zo, C. Meijer, J.W. Friso- laan 13, tel. 2493. Warmond E. Sléeboom, Prof. Aalbersenlaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. de apotheken ii waargenomen van vr 8 tot vr 16 februari door: Apotheek Haven, Haven 18, tel. 120085. Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3, Voorschoten, tel. 762877. nog niet ten einde. De commissie ,r welzijn en sport is een uitgebreid Voor de praktyk van Muurling, Helder, technisch overzicht beloofd met 5°^?;,, een preciese opgave van de kosten van de aanleg en het onderhoud voorde praktijk van Vesfjens, v.d. van het kunstgrasveld. Wouw: H. Vesfjens. Rijn en Schiekade 23. Lei- Uit het voorlopig verslag van die o*. Ia a den, tel. 144323. vergadering begreep Van Jaars- OtXODCrS JD6tr3.pt Voor de praktijk van Duijn, Brandt: jI L R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, veld dat de gemeente nog deze mer wil beginnen met de aanleg van een kunstgrasveld. En dat ging hem allemaal een beetje te snel. Gehner ontkende dat de eerste spade bij wijze van spreken al de grond in gaat. Ze zou hebben ge zegd dat er deze zomer, 'indien mo gelijk', met de aanleg van het kunstgrasveld in De Bloemerd moet worden begonnen. De wet houder beloofde de band van de bewuste vergadering nog eens goed af te luisteren. "Dan krijgt alsnog de definitieve notulen",'zeg de ze toe. Wederom werd gisteravond ge schetst hoe hoog de veldennood van Alecto is. Het hoofd van de plantsoenendienst kwam er zelfs WADH/TAMri T-\ T17 J 1- VCgaigcWI, «.Cl. 1IJ4UU, UI DlilIlUl WARMOND - De Warmondse poli- Homanstraat 1, Rynsburg, tel. 173266. tie te water heeft twee visstropers Voorschoten op heterdaad betrapt. De twee, woners van Oude Wetering en Rijpwetering, waren in een roei bootje op 't Joppe druk bezig om snoekbaars te vangen. Vier warnet ten van zo'n 50 meter lengte had den ze uitstaan, toen de politie veerde. De attributen zijn genomen. J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid- schendam? tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddiénst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: B.W.S. Odenkirchen en W.B.C. v.d. Vel- beslag de, Lorentzkade 24, Leiden, tel. 132828; spreekuur za en zo om 13 uur. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN De politieje beste vriend? LEIDERDORP - Twee keer op één dag kwam een 64-jarige Leiderdorper gisteren in aanra king met de politie in zijn woonplaats. De eerste keer was vanwege diefstal van twee pak jes boter uit een zaak in 'Win kelhof. Na ondervraging op het bureau kon de man terug keren naar het winkelcentrum, waar zijn fiets nog stond. Hij was daar net afgezet toen op het politiebureau een telefoon tje binnenkwam: op de over steekplaats bij "Winkelhof was een man aangereden. De ver rassing was groot, toen het om dezelfde man bleek te gaan. Hij bleek gelukkig slechts lichtge wond. De politie moest er echter aan te pas komen omdat zowel de aangereden fietser als de be stuurder van de bewuste auto hardnekkig volhielden groen licht te hebben gehad. Wie de waarheid sprak is nog niet be kend. WASSENAAR - Tot grote teleur- geen reden is om naar een andere stelling van de Wassenaarse raads- kabelexploitant te zoeken. fan finaciën betalen de Wethouder Barning van financiën abonnees van het ka- was ook weinig positief over de kwaliteit van het ontvangen beeld: "Men blijft mij zeggen dat de oor zaak van de storingen van klimato- het maandelijkse logische aard zijn". Mogelijk komt anderhalf jaar(!) duidelijke de ontvangstkwali- Per 1 januari bedrag op twintig gulden geko men. De verhoging bestaat uit 1.30 verbetering gulden aan auteursrechten en een 'inhaalbedrag' van 1.05 gulden. Vanwege winst bij Casema is de jaarlijkse verhoging met zes pro cent dit jaar achterwege gebleven. In de vergadering van gisteravond uitten alle leden hun ongenoegen over de gegroeide situatie: een soms abominale ontvangst van buitenlandse zenders en toch hoge prijzen. Het CDA-commissielid WASSENAAR - Een 28-jarige Speelman haalde een brief aan uit afgelopen maanden 1983 wijst op de inspannin gen die men verricht teit te verbeteren. "Nu horen) weer hetzelfde verhaal i straks komen er misschien) teit. Er zijn namelijk plannen om extra signaalversterkers in Bra bant en Utrecht te plaatsen die de ontvangst van de schotel-antenne in Rijswijk moeten verbeteren. "Ik hoop dat er dan eindelijk een goed beeld komt, want zoals het nu is kunnen we het gewoon niet lan ger verkopen aan onze abonnees", aldus wethouder Barning. •inwoner van Wassenaar heeft bekend de de wijk Oostdorp en omgeving 24 keer te hebben kabelexploitant Casema, ingebroken. Ook heeft de man toegegeven voor 25.000 gulden aan foto- ispannin- apparatuur te hebben ontvreemd uit een studio in zijn voormalige woon de kwali- plaats. De politie schat de totale 'buit' op zo'n 50.000 gulden. Den Haag woont, zaaide de afgelopen tijd veel onrust 1985 onder de bewoners van Oostdorp. Doorgaans nam hij van zijn tochten weer geld of sieraden mee. Hij heeft verklaard uit stelen te zijn gegaan om verhogingen die niet gepaard gaan heroïne te kunnen kopen. De politie verdacht hem al langer. Men postte met verbeteringen". Poldervaart veelvuldig in Oostdorp en uiteindelijk kon de dief worden aangehouden. (WD) vroeg zich af of er inmiddels Vanmorgen is hij voorgeleid bij de officier van justitie in Den Haag. POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van8 00-1930uur (071)143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra- dag ingaan. Indien één maand verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin7Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2