Dingen VRIJDAG 8 FEBRUARI 1985 PAGINA 23 Aflevering 105 Het was of gelijk met het lauwe bier ook bij ons een beetje de ker mispret begon te werken. Henkie begon te lachen om niks en toen we ons tussen de echte ker misklanten in het tumult stortten, vonden we het heel gewoon om mee te hossen. Want niemand liep er nog gewoon, we deden mee, en werden van kraam tot kraam voortgestoten, zodat we tenslotte midden op het marktplein terecht kwamen in het feestgewoel. We waren tegen een boerenkapel opgelopen. Er stond natuurlijk een massa volk omheen, zodat we ons naar voren moesten dringen om ze te zien te krijgen. Het was een stel letje schooierige muzikanten, waarvan er één een hoed droeg in een poging op een heer te lijken. De rest leek wel een stelletje bede laars, zoals ik die de laatste weken genoeg gezien had. Maar een vede laar was er niet bij. Gillende fluiten en brommerige toeters waren het. Ze stonden in een kring en speel den deuntjes, sommige zo popu lair, dat soms de hele troep er rond omheen begon mee te zingen en prompt aan het dansen sloeg, van pak mekaar beet, en zwaai met de armen. Het geluid was zo afgrijselijk, dat ik mijn kameraad een duw gaf. We moesten hier weg zien te komen, dit was niet te harden. We sloften van de ene kraam naar de andere. Er waren kraampjes bij die deze benaming nauwelijks verdienden. Wat er te koop was lag op een doek, gewoon op de straat, zonder afdak of zeil doek er boven. Dat was dan meest al onbenullige, oude rommel, din gen die bij mensen op de schoor steen hadden staan prijken en nu als oud roest waren weggegooid. Maar als je goed keek, kon je ook platen en lijsten vinden, die, hoe wel gescheurd en gevlekt, toch een glimp toonden van vroegere Ik moest oppassen er niet op te trappen, want in het gedrang was het moeilijk om rechtuit te lopen. Er waren ook grote en mooie ten ten, waarin zich van alles leek af te spelen. Een kerel of een vrouw stond er dan meestal voor om het aan te prijzen, en voor een kleinig heid kon je dan binnen gaan kij ken. En dat gebeurde nogal eens, want het volk op een kermis is nieuwgierig en goedgeefs. Je kon er kijken naar het doorzagen van een weesmeisje, naar de dame met een baard, naar een kind met een waterhoofd, naar een paard dat kon rekenen, naar een goochelaar, en ik weet al niet wat. Het weesmeisje hebben we beke ken. Het zat binnen stikvol en op een toneeltje waren ze in de weer met een kist die in tweeën kon, en met doeken en allerlei geheimzin nigheden. Je zag het kind in de kist stappen, je zag haar hoofd en haar voeten, en je zag hoe die kerel een zaag pakte en de hele kist door zaagde. Hij liet de twee helften met een doek er over zien, de voeten in de ene helft, het hoofd in de ande re. Een moment later deed hij de twee delen weer samen en rukte hij de doeken weg. En daar was het meisje weer. Ongelooflijk. Maar we bleven er niet lang. We stortten ons weer in het kermisge- woel, tussen het geblèr en ge schreeuw, tussen de dansers en de hossers. Een kwakzalver in een prachtig gewaad stond zalfjes en drankjes te verkopen, er waren tenten waar je met kaarten kon gokken, een hels lawaai kwam je daaruit tegemoet. Overal was wel gelegenheid om te drinken, van melk tot jenever, en te eten, van vis, veel haring, maar ook gebak ken schol, en zure bommen, tot veel gebak, er waren tenten vol met taart. Op vrij hoge stellages waren komedianten bezig. Daar werd veel gelachen, er was een schandpaal en een rad van avon tuur. En overal werd geschreeuwd: "Komt dit zien, komt dit zien". Je kwam ogen en oren te kort. Als je naar de mensen keek, raakte je evenmin uitgekeken. Rustige burgers waren er weinig bij, de rustige mensen zaten thuis. Maar dronkelappen waren er in overvloed, veel dronken en zingen de monniken, en verlopen edellie den en pastoors, die vooral bij de biertafels te vinden waren, en waarschijnlijk zoontjes van rijke lui, die hier een hoop geld kwamen verbrassen. Zelf hadden Henkie en ik ook bier gedronken, maar wij werden daar niet baldadig of rumoerig van. We. hadden nog lang niet alles ge zien en beleefd, toen mijn kame raad me aan mijn mouw trok en be gon met: "laten we naar het schip gaan". Maar ik had nog helemaal geen zin om al weer terug te gaan. Ik trok hem mee, en zei, "nog even, nog even naar die hoek, daar zijn we nog niet geweest". Eigenlijk had ik er al genoeg van, maar ik verzette me er tegen. Deze kans zou ik niet gauw meer krijgen. Zo'n wilde, uitgelaten kermis had ik nog nooit beleefd en zeker niet midden in de nacht. Achter de laatste marktkramen kwam een stiller gedeelte, waar de kermis uitmondde in een smalle straat, langs een vaart, midden tus sen de huizen. Het leek een beetje op een gracht, maar niet bij de stadsmuren. Toch was het hier niet verlaten, er liepen nog vesl mensen, zo te zien alleen maar mannen. Ze slenter den, maar niet in paren of groepjes. Tussen de kramen had ik veel ker misbezoekers met z'n tweeën ge zien, jongens met meisjes, die el kaar omarmden. Vrijende paartjes ontbreken bij geen enkel feest. Maar hier liepen de mannen alleen. En toch waren er vrouwen. Die stonden bij de ópen deuren of ze zaten voor de verlichte ramen, die riepen en die"lachten en stonden te zwaaien. Ik kreeg een onbehagelijk ge voel. Ik had er wel eens van ge hoord, op de schepen wisten ze van alles en nog wat. En nu liep ik hier zelf, zonder erg was ik afgedwaald van het kermisgewoel. Zo te zien waren de huizen hier allemaal heel oud, schandalig onderhouden en scheef gezakt. Het was een achter buurt, hier moest ik niet wezen. Ik draaide me om en zonder me ver der nog te bedenken pakte ik Hen kie bij zijn kraag en riep: "Kom mee". We zetten het op een lopen en na een paar minuten waren we al weer midden in het kermisge woel. "We moeten maar teruggaan naar het schip, het zal wel laat we zen", zei ik, en Henkie was het met me eens. Even maar had ik een blik gesla gen op dat smerige leventje in het oudste deel van een stad, en ik moest het eerlijk bekennen, ik schaamde me voor mezelf. Bij ons thuis was het gelukkig anders, en denkend aan mijn vader en moe der en aan mijn zusjes ging er een heftig gevoel door me heen. Wat waren mijn vader en moeder vroom. En ik bedacht ineens, dat mijn vader zo iets misschien niet eens zou begrijpen. En ik schaam de me nog eens, omdat ik het wel leek te begrijpen. We probeerden uit het gedrang te komen, de grote markt af, een steeg in, en dan weer langs een soort gracht. We moesten de poort terugvinden, en ik wist wel zo'n beetje welke kant we op moesten. Eerst liepen we nog een paar stra ten verkeerd, maar toen kwamen we toch weer op de hoge dijk en zagen we het plein bij het kasteel en de poort. (Wordt vervolgd) Leiden LUXOR (121239): The karate kid', da. 14.30, 19.00 en 21.15 uur, zo. 14.15, 16.30,19.00 en 21.15 uur, al. LIDO 1 (124130): 'De prooi', da. 14.30, 19.00 en 21.15 uur, zo. ook 16.45 uur, 12 jr. LIDO 2: 'Amadeus', da. 20.00 uur, zo. ook 14.30, al. LIDO 3: 'De IJssalon', da. 14.30,19.00 en 21.15 uur, zo. ook 16.45 uur, 12 jr. LIDO 4: 'Under the volcano', da. 14.30,19.00 en 21.15 uur, zo. ook 16.45 uur, 16 jr. STUDIO (133210): 'Gremlins', da. 14.30,19.00 en 21.15 uur, zo. ook 16.45 uur, al. TRIANON (123875): 'Onze eerste wip', da. 14.30, 19.00 en 21.15 uur, zo. 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur, 16 jr. REX (125414): 'Over sex gesproken', da. 14.30, 19.00 en 21.15 uur, 16 jr. Nachtvoorstelling: 'Studentensex', vr. en za. 23.30 uur, 18 jr. Alphen (voor reserveringen 01720-20800) EURO 1 en 2: 'De prooi', dag. 18.45 e 21.00 uur, za., zo. er ook 13.45 uur, 12 jr. Nachtvoorstelling 1: 'Het Weense Bioscopen uur, 18 jr. Nachtvoorstelling 2: 'De prooi', za. 24.00 uur, 16 jr. EURO 3: 'Top secret', dag. 18.30 en 21.00 uur, za., zo. en woe. ook 13.30 uur, al. Nachtvoorstelling: 'Top secret', za. 24.00 uur, 16 jr. EURO 4: 'Ghostbusters', dag. 18.30 en 21.00 uur, za., zo. en woe. ook 13.30 uur, al. Nachtvoorstelling: 'Night life', za. 24.00 uur, 18 jr. Kindervoorstelling: 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen', za., zo. en woe. Voorschoten (voor reserveringen 01717-4354) Euro 2 Greenway: 'Police academy', do. 20.00 uur, vr. 19.00 uur, za. 15.45 en hoertie od haar hooeteDunt'. za. 24.00 'Conan, de vernietiger', vr.. za. 21.15 uur, zo. 19.00 uur, 12 jr. 'I never promised you a rose garden', zo. 21.15 uur, ma., di. en woe. 20.00 uur, 16 jr. Kindermatinee: 'Aladin en de won derlamp', za., zo. en woe. 14.00 uur, al. Katwijk (voor reserve» gen 01718-74075) CITY 1: 'Grey:, ke', do., vr., za., zo., woe. 14.45, 19.01 i 21.15 uur, ma. en di. 19.00 en 21.15 ar. CITY 2: 'Codename: Wild Geese', zie tijden als in City 1. CITY 3: 'Jaguar', zie tijden als in City 1. CITY 4: 'The Shining', zie tijden als in City 1, beh. za.- woe.middag. ClTY 4: kindermatinee 'Sjors en Sjimmie in het land der reuzen', za. en woe. 14.45 uur, al. Noordwijk (voor reserveringen 01719-12800) LIDO: 'Suzie superstar', ma. en di. 21.15 uur, 18 jr. 'Ten to midnight', zo. 20.15 uur, ma. en di. 19.00 uur, 12 jr. 'Vier vuisten hebben de tropenkol der'. zo. 15.00 uur. woe. 14.30 uur. al. Ongevallendienst ziekenhuizen Leiden Ongevallendienst elke dag Acade misch Ziekenhuis behalve van dins dag 13.00 uur tot woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 tot zaterdag 13.00 uur (Elisabeth ziekenhuis). Bezoekuren ziekenhuizen Diaconessenhuis: dagelijks van 16.00-17.00 uur en van 18.30-19.30 uur, met uitzondering van: afdeling intensieve zorg: van 10.30- 11.00 uur en van 19.00-19.30 uur en na overleg met de dienstdoende ver pleegkundige: kinderafdeling.' van 10.30-19.00 uur en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige; jongerenafdeling: van 16.00-17.00 uur en van 18.30-19.30 uur. Sportmedisch Advies Centrum. Blessurespreekuur: Elisabethzieken- huis Leiderdorp, 's maandags van 19.30-20.30 uur. Bezoekuren St. Elisabeth-zieken- huis: Volwassenen: dagelijks van 14,00- Kinderafdeling; dagelijks van 15.00- 18.30 uur. Afdeling C C.U. (hartbewaking) dage lijks van 14.00-14.30 uur en van 19.00- 14.00-14.30 u 1 19.00-19.30 u Academisch ziekenhuis Tel. 269111 Voor alle patiënten behalve kinde ren) zijn de bezoekuren als volpt: Elke dag; 14.15-15.00 uur en 18.30- 19.30 uur. Avondbezoekuur kunde 18.00-19.00 t Prematurenafdeling: voor ouders en familie in overleg met de verpleging doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek onn ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hier voor speciale kaarten verstrekken. Bezoektijden Kinderkliniek: Dagelijks 15.00-15.45 uur en 18.30- 19.00 uur. Bezoektijden kinderafdelingen: Elke dag: 14.15-15.00 uur en 18.30- 19.00 uur. (Alleen voor ouders van kinderen kan er een afwijkende tijd afgesproken worden met de hoofd- verpleegkundige). Alphen aan den Rijn Rijnoord: Bezoektijden 's middags 14.30-15,15 uur, 's avonds 18.30-19.30 uur. Extra bezoek voor de hartbewaking: 's och- avonds 19.30-20.30 uur. Kinderafde ling 's middags 14.30-15.30 uur, 's middags aLleen voor ouders 14.30- - De Engelsche generaal Lord Wolseley heeft van de regeering, na den val van Khartoem en den dood van generaal Gordon, op dracht gekregen den veldtocht in Soedan voort te zetten, totdat de opstand van den Mahdi zal on derdrukt zijn. Lord Wolseley moet zich bereid hebben ver klaard naar Khartoem op te trekken en den Mahdi slag te le veren, indien de regeering dit be val; maar tevens wees hij op de moeielijkheden dezer gevaarlijke taak. en ook op het snel naderen de warme jaargetijde, dat op de gedunde gelederen ongetwijfeld eene slechte uitwerking zal heb ben. Bij tropische hitte zal Wolse ley niet minder dan vijf weken noodig hebben om Khartoem te bereiken. Volgens depeches uit Cairo adviseert Baring om 20,000 man Indische troepen naar Soeakim te zenden. De Ita- liaansche regeering zou aan En geland 35,000 man Italiaansche troepen hebben aangeboden, om in Soedan samen te werken met de Engelschen. Nadere berichten uit Soedan melden, dat generaal Gordon met den degen in de hand gevallen is aan het hoofd der hem trouw gebleven troepen. Khartoem zou door twee Egypti sche pacha's in handen van den Mahdi zijn gegeven en aldus door verraad zijn gevallen. Een van hen deed het geheele garni zoen naar de eene zijde van Khartoem trekken, waarbij den troepen werd medegedeeld, dat van dien kant een aanval van den Mahdi werd verwacht. Intus- schen deed de andere pacha aan de andere zijde de poorten van Khartoem openen, waarop de re bellen in massa de stad binnen drongen. Vijftig jaar geleden: In Oostenrijk zijn vele dor pen door lawines van de buiten wereld afgesloten. Door het toene mend gebrek aan levensmiddelen is de toestand dreigend gewor den. Voor zoover valt te overzien hebben de laatste dagen twintig levens geeischt. Buitengewoon groot is ook de schade aan den Oostenrijkschen wildstand. Overal vindt men reeën en herten die in de hooge sneeuw zijn blij ven steken. Dit is de allerkleinste videoca mera ter wereld werd dezer da gen in Hamburg getoond. Het apparaatje meet ongeveer 7 cen timeter en wordt gemaakt door Micro en Security Eletronic. De kosten zijn zeven hoog als het ap paraat klein is: ruim 12.000 gul den. Volgens de fabrikant zal de mi ni-camera vooral worden ge bruikt voor beveiligingsdoelein den. (foto anp) GOEDE HONDELEVEN VOORBIJ - Voor de honden op de Cóte d'Azur is het bruine le ven voorbij. Het vorig jaar mei voor hen geopende restaurant in hotel Beach Regency aan de Pro menade des Anglais in Nice, be staat niet meer. De kleine cabines waarin de honden hapklare broKjes-a la carte werden geserveerd, dien den slechts als publiciteitsstunt voor het hotel met zijn vier ster ren, zo liet de directie dezer da gen weten. Een dikke map met krantenbe richten uit de hele wereld, badi nerende en boze commentaren en brieven van lezers, bewijst hoevelen het idee excentriek vonden, maar serieus namen. DOLFIJNEN VAST - De Rus sische (jsbreker Moskva is uitge varen om een school van meer dan 1.000 dolfijnen te bevrijden uit het ijs in de Beringstraat. De regeringskrant Izvestia had op 29 januari bericht dat de dolfijnen vast zaten. De zeezoogdieren wa ren een grote school prooivissen achterna gezwommen naar de ondiepe wateren van de Straat van Senjavin. Er stak echter een krachtige wind op, die ijs naar de Straat dreef dat de verbinding met de open zee heeft afgesloten. VERWAARLOOSDE HON DEN - Na klachten van omwo nenden over lawaai en stank is de overheid van het Engelse Maidstone opgetreden tegen een 80-jarige vrouw. Zij werd aange troffen temidden van 39 verwaar loosde honden waaraan zij haar hele ouderdomsuitkering spen deerde. De toestand van de honden was zo slecht dat er 34 moesten worden afgemaakt. Twee waren er al dood. De vrouw, die vroeger welgesteld eigenares van een reeks bloemenwinkels was, werd overgebracht naar een verzor gingshuis voor een bad en haar eerste degelijke maal sinds ge ruime tijd. AAN DE PIL OF NIET? - Als het aan de Ierse regering ligt mag binnenkort iedereen vanaf 18 jaar aan de pil. Als het aan de Ier se katholieke kerk ligt komt daar niets van in. De regering van premier Gar- SPINAZIERING (4-6 PERSONEN) Voor dit gerecht heeft u een rijstring nodig. Vet de vorm voor gebruik goed in en bestrooi hem vervolgens met wat bloem. Om de spinaziering gemakkelijk uit de vorm te krijgen legt u een bord met de platte kant op de vorm en draait beiden tegelijk om. Als de spinazie niet direct uit de vorm glijdt, geeft u een paar tikjes op de vorm. - Circa 750 granm diepvriesspinazie, 25 gram boter, 15 gram bloem, 1 dl melk, twee eieren, peper en zout, nootmuskaat. Ontdooi de spinazie op laag vuur en laat de groente hierna goed uitlekken op een zeef. Verwarm de oven voor op 175 graden. Smelt de boter, voeg in één keer de bloem toe en roer tot een samenhangende bal is ontstaan. Voeg met kleine scheutjes tegelijk de melk toe en roer het geheel tot een gladde saus. Neem de pan van het vuur. Splits de eieren. Roer de dooiers één voor één door de saus. Druk de spinazie goed uit op de zeef. Meng de spinazie door de saus en breng deze op smaak met peper, zout en noot muskaat. Klop de eiwitten stijf met een mespunt zout. Meng de eiwitten voorzichtig door de spinaziemassa. Vet een ringvorm in met boter en bestrooi de binnenzijde met bloem. Laat de spinazie in de vorm glijden en zet de vorm in een braadslede of grote pan. Vul deze zover met kokend water dat de ring voor ongeveer drie/kwart onder staat. Schuif dit in de oven en bak de spinaziering in ongeveer 30 minuten gaat. De spinaziering moet stevig aanvoelen. Stort de spinaziering op een ret FitzGerald heeft gisteren een wetsvoorstel ingediend, waar door voorbehoedsmiddelen vrij verkrijgbaar zouden worden voor iedereen vanaf 18 jaar. Op dit ogenblik worden die alleen op recept verstrekt aan echtpa ren die aan 'bona fide' geboor- tenbeperking doen. Sommige apothekers en artsen weigeren op principiële gronden voorbe hoedsmiddelen voor te schrijven en te verkopen. De aartsbisschop van Dublin, Kevin McNamara, waarschuwde dat dit zou leiden tot 'sex voor het huwelijk' en moreel verval. BOMEXPLOSIE - Bij een bomexplosie tijdens een poging tot bankroof zijn in Hong-Kong 27 mensen gewond geraakt, van wie vijf ernstig. Een 40-jarige man vervoegde zich met een in kranten gewikkeld pakje bij de balie met de mededeling dat hij de bank kwam beroven en een bom bij zich had. Het was niet onmiddellijk dui delijk waarom hij de bom tot ont ploffing had gebracht, maar de man zou tijdens zijn gesprek met bankemployees in paniek zijn geraakt en de bom hebben laten vallen. De politie zei dat het waar schijnlijk een zelfgemaakte bom betrof. De explosie richtte grote scha de aan, en vijf bankemployees moesten in het ziekenhuis wor den opgenomen, evenals de ern stig gewonde dader. MONOPOLY 50 JAAR - Aan vankelijk afgedaan als een mode gril, vierde het Monopoly-spel deze week het 50-jarig bestaan. 'Andere spellen komen en gaan, maar Monopoly sphijnt het eeu wige leven te hebben,' zei direc teur Richard Stearns van Parker Brothers. 'Mensen krijgen er nooit genoeg van immens rijk te worden. Monopoly symboliseert de Amerikaanse droom van krantenjongen tot miljonair te willen worden.' Parker Brothers produceerde deze week een luxe jubileum-uit gave van het speculantenspel. Het spel werd in 1933 ontworpen door wijlen Charles Darrow, een werkloze ingenieur, die in het spel straatnamen gebruikte uit Atlantic City, New Yersey, waar hij zijn vakanties placht door te brengen. Van het spel zijn er 90 miljoen stuks verkocht in 19 talen, van braille tot Catalaans. In 1936 was het spel bijna ver dwenen toen de eigenaar de fa briek opdracht gaf de produktie te staken. Vanwege het onverho len kapitalisme is het spel in Rusland, Cuba en China verbo den. Volgens het Guinness Record- Boek is 16 dagen lang Monopoly gespeeld in een op en neergaan de lift en 99 dagen lang in een badkuip. De duurrecord staat op 1.416 uur. Vorstgrens ligt boven ons land De vorstgrens loopt vandaag van de Balkan via de Alpen naar ons land. Strenge vorst meer dan 10 graden - kwam vannacht behalve in Scandinavië ook voor in Polen en plaatselijk in Oost-Duitsland en Tsjechoslowakye. Vanuit Scandinavië strekt zich een krachtig hogedrukgebied uit naar midden-Europa. Opdringen de oceaanstoringen veroorzaken luchtdrukdalingen boven Enge land en Frankrijk en daardoor bij ons een sterke oostenwind. De storingen voeren in de boven lucht warmere lucht aan met veel bewolking. Daaruit zal morgen waarschijnlijk af en toe sneeuw vallen die later overgaat in regen. Ook ijzel is niet uit te sluiten. Het is nog onzeker of de neerslagactivi teit erg groot zal zijn en ook het noorden van het land zal bereiken. De vooruitzichten van zondag tót en met woensdag: veel bewolking en van tijd tot tijd sneeuw of regen. Weerrapport Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zuid Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Dublin Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Malta München Oslo licht bew. sneeuwbui onbewolkt licht bew. regen Stockholm Wenen Casa Blanca Istanbul Beiroet Tel Aviv Tunis zwaar bew. onbewolkt half bew. onbewolkt licht bew. half bew. - half bew. half bew. :waar bew. onbewolkt Buitenlands geld Marktberichten LEIDEN Groenteveiling: Datum 8 febr. 1985. Aardappelen 17-19, Andijvie 4,35-4,70, Rode kool 31-47, Prei 2,40-2,65, Stoofsla 77, Spruiten A 2,85-3,05, B 2,90, D 2,55- 4,75, Uien 15-47, Winterpeen 13-41, Wit lof 1,50-3,30, Sla 51-85, Raapstelen 38-47, JANNY VAN DER LEE Radiis 71'75' SelderÜ 4,55-2,05. Amerikaanse dollar Engelse pond Belg. franc (100) Duitse mark (100) Ital. Ure (10.000) Portugese esc. 100) Can. dollar Franse franc (100) Zwits. franc (110) Zweedse kroon 100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100). Oost. shilling (100) Spaanse peseta (100) Griekse drachme (100)... Finse mark (100) Joeg. dinar (100) Jerse pond 3,59 3.71 3,92 4,22 5,49 5.79 111,00 15.00 17.50 19.50 1.85 2.35 2,67 2,79 35,75 38.75 •131.25 35.75 38.00 41.00 37.50 40.50 30.00 33,00 15.91 16.41 1.95 2.20 2.35 3.15 52.50 55.50 1.00 2.00 3.32 3.62 PE INPÜKIN6 V4N pat 6EB/EP 16 ONPERWERP 6EWEE5T MN VELE protesten, excellentie,... omvat HET EEN BR0EPPI/WT5 16 va N vele zeev06el5'. pit 6 mcmn oiez mlIM tö?6T- 1/A(CAMIIE,„

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 23