mededelingen gemeentebestuur 11 t/m 15 febr. '85 Mijnopziehters weer achter Scargill leider» Kolenraad blijft gokken op verloop staking SHEFFIELD (AP/GPD) - De Brit- se mijnwerkersvakbond NUM en de mijnopziehters hebben de han den weer ineen geslagen. Zij brachten gisteren gemeenschappe lijk een verklaring uit bij monde van NUM-voorzitter Scargill, waar in de Nationale Kolenraad (NBC) wordt gevraagd om onmiddellijke onderhandelingen zonder voor waarden vooraf. De NBC heeft echter onmiddel lijk laten weten vast te houden aan de voorwaarde dat over het open houden van onrendabele mijnen niet te praten valt. Volgens de Ko lenraad brokkelt de staking in een recordtempo af en zal de plotseling hernieuwde steun van de mijnop- zichtersbond Nacods daarin wei nig verandering brengen. De vakbond van mijnopziehters had in oktober een compromis- overeenkomst gesloten met de Ko lenraad, waarin voorzien zou wor den in een onafhankelijke derde partij die de voorgestelde sluitin gen van onrendabele mijnen zou moeten bekijken. Dit compromis werd toen door Scargill verwor pen. Voorzitter Ken Sampey van de mijnopzichtersvakbond zei van ochtend niet dat zijn bond zich zou aansluiten bij de staking als de Ko lenraad niet akkoord zou gaan met de eis van onmiddellijke onder handelingen zonder voorwaarden vooraf. "Dan moeten we eerst te rug naar de leden", aldus Sampey. Hij sloot zich wel aan bij Scargill door de eis van de regering en de Kolenraad om een schriftelijk on dertekend stuk van de vakbond om principieel in te stemmen met sluiting van onrendabele mijnen 'totaal onredelijk' te noemen. De weigering van de NBC om volledig 'open' onderhandelingen in te gaan noemde Sampey 'onverstandig', gelet op de schade die de elf maan den oude staking aanricht aan de economie en in mijnwerkersgezin- Uit gisteren in Brussel gepubli ceerde cijfer§ blijkt, dat de steen- koolproduktie in de EG in 1984 met 31,7 procent is gedaald, voor namelijk door de Britse staking. Wordt die buiten beschouwing ge laten dan is de daling slechts vijf procent. Volgens de Kolenraad hebben opnieuw 193 miinwerkers de sta king gisteren opgegeven en is het aantal werkwilligen nu op zo'n 83.000 gebracht oftewel 44 procent van het totaal aantal leden van de NUM. Deze week zouden al 3.532 mijnwerkers de staking opgegeven hebben, het hoogste aantal sinds maart vorig jaar, aldus de Kolen raad. Leiders van de bijna 20.000 leden tellende mijnwerkersvakbond van Zuid-Wales die nog hevig staken, drongen er woensdag op aan de al gemene staking op te geven en de tactiek te wijzigen: bij iedere slui ting die de Kolenraad voorstelt kan de bond dan besluiten tot stakin gen of stiptheidsacties. Leiders van de NUM zeiden dat het voor stel van Zuid-Wales gisteren niet aan de orde was geweest. SANTO DOMINGO (RTR/DPA) - De ministers van buitenlandse zaken en financiën van elf La tijns-Amerikaanse landen zijn gisteren besprekingen over hun schuldproblemen begonnen in Santo Domingo, de hoofdstad van de Dominicaanse Republiek. Het gaat er daarbij om een ge meenschappelijke gedragslijn vast te stellen voor de onderhan delingen met de schuldeisers en het Internationale Monetaire Fonds (IMF). De bijeenkomst is een vervolg op vergaderingen die vorig jaar zijn gehouden. In juni kwamen de elf landen voor het eerst by- Schuldenlanden weer in beraad een in de Colombiaanse stad Car tagena. Daar werd een actieplan opgesteld. In september van het afgelopen jaar besloot de „Carta- gena-groep" op een tweede ver gadering in het Argentijnse Mar del Plata te streven naar een bij eenkomst met de schuldeisers halverwege 1985. De belangrijkste schuldeiser van de Latijns-Amerikaanse lan den, de Verenigde Staten, heeft echter al duidelijk gemaakt niets voor zo'n conferentie te voelen, evenals trouwens de meeste an dere industrielanden. De Ameri kanen zien meer in algemene be sprekingen in het kader van het interim-comité van het IMF en het ontwikkelingscomité van de Wereldbank, die in april zullen vergaderen. Volgens de VS heeft de tot nu toe gevolgde aanpak van de schuldproblemen, waar bij met de schuldenlanden afzon derlijk werd onderhandeld, goe de resultaten opgeleverd. De landen van de Cartagena- groep hebben een gezamenlijke buitenlandse schuld van om- '-Qeks 350 miljard dollar. PERPIGNAN/BORDEAUX (ANP) - De Franse douane van Per- pignan en Bordeaux heeft de afge lopen dagen twaalf Nederlanders aangehouden wegens smokkel van drugs: tien bij Perpignan en twee bij Bordeaux. Twee vrouwen, moe der en dochter uit het Brabantse Uden zouden, naar in Perpignan verluidt, inmiddels weer op vrije voeten zijn. Drugssmokkel De eerste groep is dinsdag aan gehouden bij de tol van Le Boulou op de autosnelweg van de Spaanse grens naar het noorden. Er werd 263 kilo hasjolie gevonden, ver stopt in een boot die achter de auto hing en nog eens tien kilo hasj. Drie mannen uit Maastricht wer den aangehouden. Dezelfde avond vond de douane bij Le Perthus, de grensovergang, nogmaals 104 kilo hasjolie in een Nederlandse auto. De bestuurder, een vrouw en haar dochter uit Uden zijn daarbij aan gehouden, van wie de laatste twee kennelijk niet in staat van beschul diging worden gesteld. Gemeenteraad Maandag 11 februari a.s. om 20.00 uur Agenda: Benoeming van een raadslid in diverse raads- en nietzijnde raadscommissies (va cature mevrouw van der Ham) Benoeming bestuurslid Stichting Welzijn Benoeming lid Algemeen Bestuur Streek- muziekschool Leiden en omstreken Aankoop Oude Varkenmarkt 18-22 Wijziging procedureverordening specifiek welzijn Voorbereidingsbesluit gedeelte Leeuwen hoek Nota vrijwilligersbeleid Leiden Wijziging vergoedingen sportaccommoda ties en volkstuinen Anti-vandalismebeleid Formatie-uitbreiding Instituut Burger raadslieden Voorbereidingsbesluit De Waard Voorbereidingsbesluit (ged.) Cronesteyn Rekening-courantkrediet Stichting Leidse Studenten Huisvesting Vaststelling 1 e gedeeltelijke herziening bestemmingsplan Roomburg Vaststelling 3e gedeeltelijke herziening bestemmingsplan Haagse Schouw Regeling exploitatietekorten openbaar vervoer Exploitatie-overeenkomst van autobus diensten binnen de gemeente Leiden Voorbereidingsbesluit diverse lokaties in het westelijke gedeelte van het bestepv mingsplangebied Hogewoerd e.o. Wijziging krediet restauratie kelders Hoog straat en Visbrug Herstel/verbetering deel beschoeiing langs de Zijloever Restauratie boerderij in de Leidse Hout (Maredijk 94) Commissie vergaderingen Commissie voor Financiën Maandag 11 februari a.s. om 19.00 uur In kamer 204 van het stadhuis. In deze ver gadering zullen voorstellen worden be sproken welke onlangs In diverse verga deringen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu In hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Verstrekking van een rekening-courant- krediet aan de Leidse Studentenhuisves ting te Leiden Doorverstrekking leningen ter consolidatie van het rekening-courantkrediet Voorstel tot aanschaf via Direktie I en A van een personal computer c.a. voor de Kunstuitleen Leiden e.o. Verhuur garage Cobetstraat Commissie voor Personeel en Organisa tie Woensdag 13 februari a.s. om 15.30 uur In de raadzaal van het stadhuis Agenda: Arbeidstijdverkorting Funktiewaardering; aangepast systeem en nieuwe procedure Medezeggenschap Werken meL beeldschermen Commissie voor Economische Aangele genheden Woensdag 13 februari a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: Beleids- en aktiviteitenplan 1985 Ge westelijk Arbeidsbureau Commissie voor Onderwijs, Samenle vingsopbouw en Emancipatie Donderdag 14 februari a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: Definitieve vaststelling medezeggen- schapsreglement Dukdalf/Loopplank Vaststelling benoemingsprocedure basis onderwijs en speciaal onderwijs Aktiviteitenprogramma Migranten Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht aan de informatie balie in de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Overige vergaderingen Werkgroep Pleters- en Academiewijk/Le- vendaal west Maandag 11 februari a.s. om 15.00 uur in de kantine van het Stadsbouwhuis. Agenda: Parkeernota Inrichting Pieterskerkhof Stand van zaken woningbouwplannen Academiewijk Diverse (ver)bouwplannen Voor informatie kunt u bellen 254505 Monumentencommissie Woensdag 13 februari a.s. om 19.30 uur In kamer 12 van het Gulden Vlies Agenda: Ontwerp-advies tot plaatsing van het pand Haarlemmerstraat 106 op de gemeentelij ke monumentenlijst plaatsing van het pand Kloksteeg 8/8A op de gemeentelijke monumentenlijst plaatsing van het pand Pieterskerkhof 32 op de gemeentelijke monumentenlijst plaatsing van het pand Witte Rozenstraat 57 op de gemeentelijke monumentenlijst plaatsing van het pand Rapenburg 30 op de gemeentelijke monumentenlijst Beschermenswaardigheid van de panden Schelpenkade 6-7 Beschermenswaardigheid van de panden Herensteeg 20/20A, 22 en 24 Inventarisatie van de actiehaarden 00-25 en 00-28 (tussen Kort Rapenburg, de Rijn, Vrouwensteeg en Breestraat) Inventarisatie van de actiehaarden 00-13, 00-15 en 00-24 (tussen Vrouwensteeg, de Rijn, Koornbrugsteeg en Breestraat) Voor informatie kunt u bellen 254508 Commissie Polderpark Cronesteyn Woensdag 13 februari a.s. om 20.00 i In kamer 13 van het Gulden Vlies Agenda: Jaarverslag Voor informatie kunt u bellen 254199. Voor Informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Onderhoud van straten en we gen in 1985 Het is de laatste jaren gebruikelijk om in de vrijdagse mededelingen het jaarprogramma voor het onderhoud aan straten en wegen te publiceren. U kunt dan zien of in het betref fende jaar in uw straat onderhoudswerk zaamheden zullen worden uitgevoerd. Ook voor dit jaar is weer zo'n programma ge maakt, dat evenals de programma's van de afgelopen jaren de nadruk legt op klein on derhoud. Daarbij gaat het om herstel van kuilen e.d.; straten worden daarbij op gebre ken gecontroleerd en waar nodig worden herstelwerkzaamheden uitgevoerd. Inmid dels is sinds 1981 in het kader van het klein onderhoud nagenoeg de hele stad aan de beurt gekomen. Door deze aanpak is de kwaliteit van de bestrating verbeterd. Er is daarom besloten voorlopig aan het klein on derhoud voorrang te blijven geven. In 1985 strekt het klein onderhoud zich weer over de hele stad uit. Het groot onderhoud, waarbij hele straten of grote delen daarvan worden aangepakt, omvat voor 1985 32 straten. De ze straten zijn hieronder vermeld. Dit onder houd zal voornamelijk in de periode van april tot en met september worden uitgevoerd. Bij enkele van deze straten is het noodzakelijk om aanpassingen ter verbetering van de vei ligheid van de weggebruikers aan te bren gen. De omwonenden zullen daarover nog nader worden ingelicht. Niet de grote werken Ook in 1985 zijn er weer de "grote" werken, die niet tot het gewone onderhoud gerekend worden. Het gaat daarbij om vernieuwing van walmuren en rioleringen, de bouw van bruggen, wegreconstructies e.d. Asfaltwerken Bij de onderhoudswerkzaamheden aan as faltwegen zal het accent liggen op de opper vlaktebehandelingen, op het aanbrengen van toplagen en het vervangen van tegelver hardingen van fietspaden door asfalt. Klachten over gevaarlijke straten Tenslotte is er dan nog het incidentele on derhoud. Dat onderhoud omvat het opheffen van plotseling ontstane gebreken die gevaar voor weggebruikers opleveren. Indien u klachten over dergelijke gevaarlijke gebre ken aan straten heeft, kunt u zich recht streeks rechten tot de afdeling bestratingen van de directie civiele werken, telefoon 254598. Door die afdeling zullen dan direct de noodzakelijke herstelwerkzaamheden worden verricht. Straten waar groot onderhoud wordt uitgevoerd Breestraat (trottoirs tussen Gangetje en Koornbrugsteeg) Anna van Burenhof Beatrixstraat Van Hogendorpstraat Van Limburg Stirumstraat Catharinastraat Utrechtse Jaagpad (tussen Catharinastraat en Rijnstroomstraat) Ridderstraat Rhijnvreugd Diepenbrocklaan Lodewijk van Deysselstraat Coornhertstraat Lage Morsweg Roekenpad Korenbloem Passiebloem Primuladuin Tunicaduin Violaduin Olmenrode Platanenrode Wilgenrode Peppelrode Sparrenrode Essenrode Dennenrode Lariksrode Donsvlinder Satijnvlinder Parelmoervlinder Kopervlinder Zijdevlinder Asfaltwerken Doezastraat Cornelis Schuytlaan (gedeeltelijk) Sweelincklaan (gedeeltelijk) Brahmslaan (gedeeltelijk) Kennedylaan (gedeeltelijk) De Bazelstraat (gedeeltelijk) Montgomerystraat (gedeeltelijk) Wassenaarseweg (fietspad) Besjeslaan Marnixstraat (tussen Willem de Zwijgerlaan en Van der Duynstraat) Diverse fietspaden Rijrichting Jan van Houtkade en Zoeterwoudsesingel (tus sen Herenstraat en Lammen- schansweg) wordt omge draaid Als gevolg van de aanleg van het Leids bus banenplan, zal in de loop van maandagoch tend 11 februari a.s. alle verkeer op de Jan van Houtkade en genoemde deel van de Zoeterwoudsesingel, definitief in rijrichting worden omgedraaid. Rijrichting straks? Voorbeeld: verkeer komend vanaf Heren straat kan dus in het vervolg niet meer rechtsaf de Zoeterwoudsesingel op, maar moet nu via Koepoortsbrug de Jan van Hout kade nemen. Eveneens geldt dit voor het verkeer komend vanuit de Doezastraat. Ver keer rijdend op de Lammenschansweg rich ting Centrum (Zoeterwoudsesingel) dient eveneens rekening te houden met genoem de maatregel. Voorsorteren geschiedt nu, links voor de Jan van Houtbrug. Parkeerders Jan van Houtkade en Zoeterwoudsesingel opgelet!! Aan de bewoners/autobezitters van en rond om Jan van Houtkade en het gedeelte Zoe terwoudsesingel het verzoek om maandag ochtend de auto tijdig in de goede rijrichting te parkeren. B.v., auto's geparkeerd op de Jan van Houtkade in de schuinparkeerop- stelling en in de lengterichting, dienen vanaf maandagochtend 10.00 uur met de koplam pen richting Lammenschansweg te staan. Plaatsing borden De nieuwe rijrichting zal even wennen zijn. De afdeling wegbebakening zal in samen werking met de politie, tijdig en overzichte lijk, daar waar nodig borden plaatsen. Oproep tot medewerking aan inventarisatie gevaarlijke ver keerssituaties in Leiden De gemeente onderzoekt op dit moment hoe het staat met de verkeersveiligheid in de stad. O.a. met behulp van gegevens van de politie wordt nagegaan waar de meeste on gelukken gebeuren en in hoeverre daarbij letsel optreedt. Daarnaast doen zich ook verkeerssituaties voor, die door de mensen als onveilig of onoverzichtelijk worden en/a ren, zonder dat dat direkt uit cijfers of statis tieken blijkt. Juist daar gaat het om in deze omroep. Situaties die u elke dag meemaakt als u van huis naar het werk gaat, als de kinderen van school worden gehaald, als u boodschappen doet etc. Punten, die u regel matig passeert te voet, per fiets of als auto mobilist. We vragen u om de 3 gevaarlijkste plekken aan te geven en om ook de oorza ken dat u zich daar "onveilig" voelt erbij te vermelden. Met ingang van maandag 11 februari a.s. liggen aan de balies van het stadhuis en Stadsbouwhuis de speciale enquête-formu lieren en antwoord-enveloppen klaar. Een postzegel is dan niet nodig. Ook is het mo gelijk het formulier toegezonden te krijgen door te bellen met dhr. H. van Gelder, tele foon 254476. Men kan reageren tot 8 maart 1985, bij gemeente Leiden, Direktie Verkeer en Ven/oer, Langegracht 72, 2312 NH Lei den. Plaatsing panden op gemeen telijke monumentenlijst Vorige week vrijdag, in de publikatie m.b.t. de plaatsing van een aantal panden op de gemeentelijke monumentenlijst, is als ge volg van een zettoutje een straatnaam on volledig in de krant gekomen. Te lezen stond: Brug 49,63 en 65. Oit moet zijn: Lan- gebrug 49, 63 en 65. Rectificatie In de gemeentelijke mededelingen van vori ge week vrijdag is per abuis een (oude) pu blicatie opgenomen over de benoemings verklaring van (ex)gemeenteraadslid dhr. Dallinga, als opvolger van dhr. Plasterk. Be treffende mededeling was een vergissing van de redactie van deze gemeenteadver tentie. waarvoor excuses. Nieuw telefoonnummer huis vesting Vanaf maandag 11 februari a.s. is de direktie Woonruimteverdeling (voorheep Huisves ting) niet meer via de stadhuiscentrale met als doorkiesnummer 254888 te bereiken. Huisvesting is vanaf a.s. maandag uitsluitend te bereiken onder num mer 143141. Dit nieuwe telefoonnummer is voor zowel het maken van afspraken als voor informatie over huisvestingszaken. Voor informatie kunt u bellen op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 en voor het maken van afspraken tussen 14.00 en 16.00 uur. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 11 februari Wijk 10 en 12 woensdag 13 februari Wijk 13 en 15 donderdag 14 februari Wijk 14 en 16 vrijdag 15 februari Bouwplannen Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: - Van der Blom-Vijlbriefhof 2, plaatsen 2 erf- afscheidingen; - Witte Rozenstraat 30, plaatsen berging: - Rapenburg 106, restaureren en verbouwen woonpand; - Langegracht 67, verbouw tot broodjes zaak; - Rijnsburgerweg 80, bouw dienstwoning; - Max Planckweg, bouw bio-technologisch bedrijf; - Petr. Moensweg, tijdelijk gebouw voor een apotheek (art. 17) Verder hebben Burgemeester en wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: - Oranjestraat 21plaatsen dakkapel in voor- geveldakvlak woning; - Volkstuinencomplex Veldheim aan de Haagse Schouwweg, vergroten tuinhuisje op tuin 33; - Waldeck Pyrmontstraat 21 t/m 33 oneven, 64 t/m 74 even en Anna van Saksenstraat 3, renoveren 14 woningen Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 12 februari 1985 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij' Burgemeester en wethouders van Leiden, Postbus 9100,2300 PC Leiden. Als Burgemeester en wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Ruimtelijke -=» ordening Voorbereidingsbesluit voor een ge deelte van de Leeuwenhoek In kamer 241 van het Stadsbouwhuis ligt met ingang van 12 februari 1985 voor een ieder ter inzage het besluit van de gemeen teraad van 11 februari 1984, waarbij wordt verklaard, dat een herziening van het be stemmingsplan Leeuwenhoek wordt voorbe reid voor wat betreft het op de tekening nr. 91 ST 9154 met een balletjeslijn aangege ven gebied. Voorbereidingsbesluit voor een ter rein aan de Rijnsburgerweg hoek Wassenaarseweg. In kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72, ligt voor een ieder ter inzage het besluit van de gemeenteraad van 28 ja nuari 1985, nr.-314, waarbij wordt verklaard, dat een herziening van het bestemmings plan Vogelwijk wordt voorbereid voor wat betreft het op de tekening nr. 90 ST 9131 met een sterretjeslijn aangegeven gebied. Milieu Hinderwet Verzoek Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichtingen: 1. Adm. Banckertweg ong., door elektromo toren gedreven installaties t.b.v. een revali- datie-service (fa. Pim) 2. Noordeinde 25, slagerij en snackbar (mw. Ben Ali) 3. Endegeesterwatering 2, door elektromo toren gedreven installaties t.b.v. een school gebouw (Stichting Samenwerkende Acade mies voor Gezondheidszorg) Ontwerp-vergunningen Burgemeester en wethouders zijn van plan aan de volgende inrichtingen vergunning te verlenen: 4. Haarlemmerstraat 152, verkoop groente en fruit c.a. (A. Simons) 5. Stevenshofjespolder, baggerdepot op en kele percelen weiland (Hoogheemraad schap van Rijnland) 6. Zoeterwoudseweg 3a, doe-het-zelf zaak (Kroeze Doe het Zelfcenter b.v.) Inzage van stukken De onder 1 t/m 6 genoemde verzoeken en óntwerp-vergunningen liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 8 maart 1985 voor de zaken 1 t/m 3 en tot 22 februari 1985 voor de zaken 4 t/m 6 in het Informatiecentrum van de Directie Voor lichting in de hal van het stadhuis elke werk dag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donder dagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Bezwaren Tot 8 maart 1985 kunt u m.b.t. de onder 1 t/m 3 genoemde verzoeken gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en wethouders indienen. Op 27 febr. 1985 kunt u mondeling bezwaren indienen tijdens een openbare zitting in kamer 230 van het Stads bouwhuis te houden om 14.00 uur (voor zaak 1), om 15.00 uur (voor zaak 2) en om 15.00 uur (voor zaak 3). Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Gemotiveerde bezwaren tegen de onder 4 t/m 6 genoemde ontwerp-vergunningen kun nen tot 22 febr. 1985 schriftelijk bij Burge meester en wethouders worden ingediend door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - iedereen die op de openbare zitting bezwa ren heeft ingebracht - iedereen die tijdig een bezwaarschrift heeft ingediend n.a.v. het verzoek om vergun ning - iedereen die kan aantonen dat hij/zij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest Voor nadere inlichtingen betreffende boven genoemde hinderwetzaken kunt u zich wen den tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis. kamer 012, tel. 254437.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 10