Zijl komt net tekort Smil Leiden bijna het schip in Dure nederlaag HVS LUSV gaat in Arnhem door heel diep dal MAANDAG 4 FEBRUARI 1985 SPORT PAGINA 17 AZC wint derby LEIDEN Landskampioen AZC, HZC/De Robben en VZC hebben zich geplaatst voor de play-offs van de water- polocompetitie. Met nog één competitieronde voor de boeg is het naar de vierde deelnemer nog slechts gissen. Verwacht zou mogen worden dat Zijl/LGB de voornaam ste kandidaat is. Maar buiten verwachting om hebben ook Het Ravijn en Zian/Vitesse nog grote kansen. De Leidse uitspatting van destijds in Veenendaal - waardoor de com petitie totaal ontregeld werd - kan dus nog wel eens ver strekkende gevolgen hebben. LEIDEN - In de eerste divisie van de zaalhandbalcompetitie pakte Foreholte gisteren conform de ver wachting de volle winst tegen Olympia. In Hengelo werd het 19- 10. HVS raakte de koppositie in de tweede divisie weer kwijt aan UVG, dat zich knap herstelde van de dreun die vorige week Oase in HEC. 0p die winst zit dan HW '70 Roetofarendsveen uitdeelde (10- te wachten. Het belooft overigens 16). HVS moest in Schiedam het gelag betalen: 14-19 en Oase kon in Krimpen aan de Ijssel geen vuist maken tegen de Treffers: 9-17. De vrouwen van HW 70 deelden de punten in de afdelings eerste klasse met Odis: 5-5. Een gunstig resultaat want als de concurrentie HW '70 een best seizoen te worden want de heren zijn op weg op het verloren terrein in de afde lings eerste klasse te heroveren. Gisteren wonnen de Voorschote naren in de Velo-hal met 16-14. Foreholte kreeg in Hengelo direct op het kampioenschap en de pro motie naar de derde divisie dan zal komende week moeten worden ge wonnen van de derde gegadigde, uit deLiernog een kans wil maken een 4.2 defensie voorgeschoteld. De Voorhoutse tweede lijn had in de eerste confrontatie in Voorhout duidelijk groot respect afgedwon gen bij de coach van de Hengelose ploeg. Het was even wennen voor de groenen maar voor Olympia zet te de gekozen defensievorm geen zoden aan de dijk. De produktie van Foreholtes afstandschutters, Hannie Boskamp en Nel Geer- lings, bleef weliswaar beperkt tot ieder twee treffers, maar de ruimte aan de cirkel werd dankbaar be nut. Binnen drie minuten hadden Elly Hoek, Thea Terheide en Ellen van Dam een 3-0 stand voor Fore holte op het scorebord gebracht. Met de rust was de wedstrijd eigen lijk al bekeken, 9-4. Olympia volhardde na de hervat ting in de 4-2 defensie en dat bete kende dat Foreholte de winst ge makkelijk kon vasthouden en de score zelfs nog verder in haar voor deel kon opvoeren, 19-10. Ellen van Dam werd topscoorster met vijf treffers, waarvan drie uit de brea kout. HVS miste in de belangrijke wed strijd tegen concurrente UVG trai ner Wim Jansen (griep) en dat was merkbaar. Voelbaar was ook de ab sentie van Marijke Luiten (vakan tie). Anke van de Nouland speelde daarnaast op halve kracht vanwege een nekblessure. Het was dus een duidelijk gehavende Stompwijkse ploeg die moest proberen om de koppositie te verdedigen tegen een geladen UVG. trefzeker als zij doorgaans is. Dat betekende dat UVG geen lik op stuk kreeg en met de rust leidde met 8-3. De marge van vijf treffers bleef na de hervatting, toen HVS veel beter uit de verf kwam, ge handhaafd: 19-14. Oase schakelde tegen de Treffers pas laat in de tweede helft van een 6-0 defensie over op een 5-1 sys teem. De ploeg uit Krimpen stond toen dankzij de sterke sprong- schutters uit de tweede lijn al dik zien dat zij ook aan de cirkel en vanuit de hoeken van wanten we ten. De rust ging in met een 9-7 voorsprong in het voordeel van Tornado. Het duurde zeker tien mi nuten voordat er in de tweede helft weer werd gescoord. Tornado vond tweemaal op rij het gaatje aan de cirkel en faalde niet in de afwer king: 11-7. Via een knappe eind sprint kwam Saturnus terug tot 13- 12, maar twee onderscheppingen van Tornado deden alle moeite weer teniet: 15-12 en tenslotte 15- 13. Anton Klok was bij Saturnus topscorer met 8 treffers. Olympia '72 wa ren tegen MMO succesvol met vrije worpen en break-outs. De gevaar lijke aanvalster van MMO, Helma Volwater, werd goed opgevangen in een gecombineerde dekking en op winst, 14-5. Het werd 16-9. Met daarmee was de angel er bij de Gerrie Hoogenboom als stoor- speelster bleek het geweld van de Krimpense schutterij best in te toornen. Het was natuurlijk telaat i de bakens te verzetten. De Tornado in Breda tot circa vijf nuten voor tijd goed volgen. Het ver uitverdedigen van de Leidse ploeg had in zoverre succes dat de Bredase afstandschutters maar twee strafworpen en Lenie van der sporadisch tot schot konden ko- Bosch was aan de cirkel niet zo men. Maar de Bredanaars lieten Hoogmadese ploeg wel uit. Bij de rust leidde de Wassenaarse ploeg met 11-7 en tegen een gejaagd handballend MMO kon Olympia '72 het verschil brengen op 16-10. Saturnus konden Uitslagen: Afdelings derde klasse Fairplay - Oase 3 9-2; MSV - Athene 2 22-7. Afdelings eer ste klasse mannen: SOS - HVS 13- 10. Tweede klasse: MSV - CWP 17- 23. Derde klasse SOS 2 - Oase 14- 14. FRANK BONTE ging om de uit gangspositie voor de directe con frontatie met Het Ravijn (zaterdag in Nijverdal) gunstiger te maken, probeerde Zijl zaterdagavond in ei gen bad het trotse, ongeslagen AZC beentje te lichten. Of, in elk geval een puntje af te snoepen. De Leidenaars slaagden niet in die missie. Maar zij kwamen wel heel dicht in de buurt: 8-9. Zijl - AZC werd een merkwaardige pot polo. In de eerste helft had de Leidse ploeg niets in te brengen. AZC zwom superieur langs de makke Schouten-brigade. Zonder tot scoren te komen keek Zijl hal verwege tegen een 0-5 achterstand aan. Schouten had toen al ge smeekt om meer actie in de aanval. "Het is te sloom. Jullie moeten meer aanzetten, meer gaten trek ken", had de scheidende coach zijn spelers na zeven minuten al voor gehouden. Diens opvolger Jan Evert Veer kon constateren dat het advies van Schouten voorlopig al leen door Stan van Belkum werd opgevolgd. Maar alleen redde de weer in Oranje teruggekeerde in ternational het niet. Vooral ook omdat AZC-goalie Ruud Misdorp attent reageerde op Van Belkums activiteiten. Bij het ingaan van de derde perio de leek AZC met die 0-5 dan ook op fluweel te zitten. Coach Istvan Goór hoefde zich nergens druk over te maken. En ook de toe schouwers leken in het kennelijk onvermijdelijke te berusten. Maar hoe anders zou het vervolg van de derby worden. Stan en Alex van Belkum schoten Zijl vrij snel naar 2-5. Het gaatje werd kleiner. Na de 2-6 van Arco Verboom sloeg de vlam definitief in de pan. AZC-aan- voerder Ton Buunk kreeg van een Leidse speler een dusdanige tik, dat hij een kies brak. Er volgde geen 'spelonderbreking omdat de arbiters Van Vossen en Jansen van der Laak 'niets' geconstateerd had den. Dat laatste zou het zwakke ar bitrale duo - tot grote ergernis van zowel het Leidse als het Alphense kamp - vanaf dat moment vaker overkomen. Buunk reageerde zich middels een overtreding af en werd gewisseld. Alex van Belkum bracht 3-6 binnen en Mark van Bel kum en Ronald Hermsen zorgden voor 5-6. De spanning was volledig weergekeerd. Toen toonde AZC z'n klasse. Vier seconden voor het scheiden van het derde part benutte Ed van Es een meerderheid: 5-7. En in de be ginfase van de slotperiode kwam Remco Pielstroom met een fraaie lob in actie (5-8) en haalde Eric Noordegraaf z'n gram op Mark Ronald Hermsen werd het een mi nuut voor tijd 8-9. AZC had balbe zit en gebruikte de volledig be schikbare aanvalstijd (35 secon den). Met nog 25 seconden voor de boeg kreeg Zijl het speeltuig in handen. Wat de Leidse spelers ook probeerden, de bal bleef uit het doel van Ruud Misdorp. De fel nagejaagde gelijkmaker kwam niet tot stand. Alex van Bel kum trachtte na afloop verhaal te halen bij de scheidsrechters. Ook Stan van Belkum had met de heren in het wit nog wel een appeltje te schillen. Theo Uittenhout en Rob Schouten susten de gemoederen. Hoewel Zijl meende recht te heb ben op minstens een punt, moet de ploeg zich toch ook afvragen waar om men zich zo eenvoudig tot tweemaal toe op een grote achter stand (0-5 en 5-9) heeft laten zetten. Als de inhaalrace dan net niet lukt, dan heb je eigenlijk nergens 'recht' op. WIM VAN WANROOY Werkendam verrast WERKENDAM - De mes sen zijn geslepen, dat heeft Elmex Leiden zaterdag in Werkendam moeten onder vinden. Zelfs inmiddels ver zekerd van een plaatsje bij de laatste vier stuitte de koploper van de eredivisie basketbal op de grens van Brabant op ongedacht veel partij niet iets nieuws voor Leiden, Werkendam - Leiden 10-76 (31-31) LEIDEN - Beek 18 (13). Wiel 16. Lock- hart 14, Kragtwijk 12 (6), Van Helfteren 7 (6), Hagens 6, Van Dam 3. Schotper centage 49, rebounds 38, balverlies 13. WERKENDAM Knight 22, Van de La- gemaat 13, Polk 12. Camero 12, De Ja ger 7, Kropman 4. Schotpercentage 47, rebounds 31, balverlies 14. Arbiters: Van Eek/Van Voorst Toeschouwers: 700. Ton Buunk (8) aan de bal voor AZC. Edwin Redegeld van De Zijl/LGB schermt het Leidse doel af. LEIDEN - Bijna op de drempel van de hoofdklasse strui kelde Fides Pacta onverwacht nog bij OEC: 10-10. De korf ballers van coach Matty Baart moeten nu het kampioens feest wellicht twee weekjes uitstellen. De Danaïden kroop in IA dankzij een 13-13 gelijkspel tegen Het Zuiden wat weg uit de gevarenzone. De overwinning van HKV op naas te concurrent HKC had de speel sters en spelers van Fides Pacta misschien toch wat overmoedig gemaakt. Coach Matty Baart zag daarin tenminste de oorzaak van de teleurstellende puntendeling te gen het laaggeplaatste OEC. "De rploeg was zichzelf niet en er kwam Belkum, die hem kort daarvoor ge- geen moment rust in het spel. Ter- slagen had: 5-9. Zo, dat was dus dat. Wedstrijd op slot en naar huis, moet AZC toen gedacht hebben. Maar de Alphenaren vergisten zich schromelijk in de onverzettelijk heid van Zijl. Op karakter begon nen de Leidenaars andermaal aan een inhaalrace. Via Ronald Herm sen (na een prachtpass van Stan van Belkum), Alex van Belkum en LZ 86 grijpt laatste kans LEIDEN - LZ '86 avond zijn laatste sing bij de eerste wijl i toch duidelijk wisten, dat dit een moeilijke wedstrijd zou worden, want thuis was het ook maar 11-10". Al in de eerste minuut miste Dick Onderwater een strafworo, een teken van nervositeit. De lange Helmonders bezorgden de Fides- heren bovendien handenvol werk onder de korven, zowel in verdedi ging als aanval. OEC kon daardoor het initiatief aan zich trekken. Ro bin Sommeling en Henny Piket maakten een eerste (2-0) achter stand goed, maar na 3-3 (Dick On derwater) viel er opnieuw een gat. Weer moest Fides terugvechten om na goals van Nico Pikaar en Dick Onderwater de rust in te gaan met een kleine 6-5 achterstand, zaterdag- Een kwartier na de hervatting ?P,P afj' leek Fides het initiatief over te ne- smg dij de eerste vier in de hoofd- m~n nnnr H#>nnv ai kü z,aa8 ieeK een gouaen greep van klasse door Esca te verslaan. Met zonderfraaiideeeUikmaket (66Hn TOp-coach Hans 0ele- De vroegtij- geinspireerd spel lieten de Leide- de Helmondse kSf had gedepo- *g als basisspeler afgehaakte Sas- naarc 0pon cnaan hepl van He Arn. r ren en na 17-7 volgden er nogmaals twee Haagse treffers. Pernix stelde daar goals tegenover van Janneke Mulder (3), Carla Kuipers (3), Carla van Evert (2), Erica Hardam (2), Geerten Breedveld (2), Kees Hor- tensius (2), Kees Brokaar (2) en Pe ter Kuipers en won derhalve met 17-9. De ontknoping van het belangrij ke degradatieduel van De Danaï den tegen Het Zuiden kreeg het ka rakter van een loterij door het op treden van een uiterst warrig lei dende arbiter Paap, die plots gros sierde in strafworpen (6 stuks). De Leidse eersteklasser, die voortdu rend in de problemen kwam van wege een zwakker damesviertal en ongedurig aanviel, verspeelde daarin tot viermaal toe een voor sprong. Goals van Leon Brouwers (6), Cees Christiaanse (3), Eric Krom hout (2), Ingrid van Haren en Eric Peters leverden dus slechts een ge lijkspel op: 13-13. tegenstand van een ploeg waarvan men dat eigenlijk niet meer verwachtte. Na drie eenvoudig tot stand ge komen overwinningen re kende de formatie van Ruud Harre wijn in feite we derom op een gemakkelijk (foto Holvast) avondje uit. Een misrekening, zo bleek, al bleef die dan zonder consequenties om dat Leiden op basis van routine en diepte met 70-76 toch aan het lang ste eind trok. Maar, zoals de gerin ge marge al aangeeft, dat kostte voor dit duel aanmerkelijk meer zweetdruppels dan in de drie voor gaande krachtmetingen bijeen het geval was. Ditmaal namelijk gaf Werkendam zich nu niet eens zon der slag of stoot over en de reden daartoe lag voor de hand. Door misstappen van de concur rentie enerzijds en een reeks eigen winstpartijen anderzijds kreeg de ploeg van coach Roel Tuinstra op eens weer uitzicht op een felbe geerd plaatsje in de play-offs. Het geen blijkbaar reden was om de ne gatieve houding - van Leiden valt niet te winnen - nu eindelijk maar overboord te zetten en die in te wisselen voor een beduidend posi tiever instelling. Die neerkwam op knokken van het begin tot het ein de. Dat mocht dan, in punten gere kend, uiteindelijk niets opleveren, desalniettemin was Tuinstra na af loop redelijk tevreden over de weerstand die zijn ploeg had gebo den. De lakonieke Amsterdammer, geval van een mindere te genstander is de uitkomst daarvan veel minder voorspelbaar nog dan, hoe tegenstrijdig dat ook klinkt, bijvoorbeeld een wedstrijd tegen Den Bosch. De gekste dingen kun nen gebeuren als zo'n opponent op hol slaat. Dat weet Toon van Helf teren maar al te goed. De Delftse routinier, de laatste we ken al eerder op het juiste moment daar, werd precies op tijd door Harrewijn van de bank gehaald om orde op zaken te stellen. Met een paar voortreffelijke ingrepen voor kwam hij nog net dat het chaoti sche gebeuren (niet in het minst in de hand gewerkt door een reeks zeer dubieuze beslissingen van ar biter Van Eek) aan het slot zou ont aarden in een loterij met evenredi ge winstkansen. Dankzij zijn toedoen kwam het zover net niet. Doordrongen van de ernst van de zaak zette hij zijn teamgenoten aan tot feller verdedi gen, waarbij hijzelf het voorbeeld gaf door de gemakkelijk scorende Werkendamse kolos Knight voor lopig onschadelijk te maken. En aan de andere kant van het veld vond hij wél de gaatjes die anderen ditmaal niet zagen met als gevolg dat twee minuten voor tijd de wed strijd bij een stand van 62-71 voor Leiden eindelijk op slot kon. Het laatste woord dus weer voor Van Helfteren. Een waarschuwing. "Zo zullen we er nog wel een paar krij gen. De competitie is immers in een beslissende fase gekomen". AD VAN KAAM slim voor MSV wel eens sprake zou kunnen zijn van onderschatting. Anita Alberts is haar opponente kwijt maar zal deze doorbraak toch Jat had hé goed gezien. Want Lei- niet bekronen. Crescendo kwam niet verder dan een gelijkspel (foto Hoivosti den was, op een vijttal minuten r Wissel Het inzetten van Anne van der Zaag leek een gouden greep naars geen spaan heel hemmers: 10-5, Datzelfde Esca behoudt, danks dit pak slaag, nog altijd de Arn- neerd, kwam Fides op 7-8. En ook kwam de Leidse ploeg op 8-10 door de derde goal van Pikaar en een strafworp van Dick Onderwater. punt voorsprong op LZ en heeft Met nog negen minuten te gaan o a oc ««er m 0,cra7i an had dit de beslissing moeten zijn, zodoende alles nog in eigen hand Maar in het Vijf Meibad werd elk spelvertragen had geval wel duidelijk wie van de niët Verbéoogde^effcet.'Al twee het beste polo speelt. LZ dus, minuten was OEC weer op gelijke i die 10-10 stand kon dat zich ditmaal met uit zijn spel hoogte het halen door de keiharde opstel- ook de thuisclub zich vinden ling waarmee Esca doorgaans en ook nu weer zijn tegenstanders te gemoet treedt. Sterfhuis Van meet af aan en onder leiding 4lluia van het duo Wilco De Zeeuw/Jan de Graaf speelde LZ een gewon nen pot. Na de 4-0 opening hielden de Leidenaars de concentratie goed vast waardoor Esca geen mo gelijkheid kreeg om die marge te verkleinen. Jeugd-internationaal Cees Boonstoppel speelde hierbij een opvallende rol. De Zeeuw werd topscorer met drie goals. Vivax leverde eveneens een knappe prestatie door het nog Een vrijwel lege 5-Meihal de als een sterfhuis e« omlijsting voor het al loos treffen. Het grote Ons Eiber nest van weleer is niet meer en ook het jonge Pernix toonde geen en kel respect meer voor verschenen hoofdklasser, het district. George Monkou, de enige Hage naar die bij vlagen aan het over- kon tippen, geslagen PSV met 7-4 terug te wij- zorgde voor enig verweer door Frits Welling schakelde speer punt Van de Hoogeband knap uit. Ook DKD en Katwijk wonnen. De Leiderdorpers met 2-5 vrij ge makkelijk van GZC en de Katwij- kers met 8-4 eveneens ruim van RZ V. Paul van de Putte doelpuntte driemaal. 4-2 achterstand goed te maken. In de tien nog resterende minuten voor rust stelde het makkelijk sco rende Pernix damesviertal echter weer orde op zaken: 8-6. Ver in de tweede helft pas, toen de score al was opgelopen tot 13-6, kwam Ons Eibernest weer tot sco- senheimer werkte binnen acht nuten de 6-8 achterstand op Kin derdijk weg. Ondanks spelbevrie- zen ging Kinderdijk echter alsnog met de winst strijken: 9-8. Zo kwam een eind aan de Sas- senheimse successtory, waarbij met name de fysieke kracht van de Kinderdijkers een doorslaggeven de facor was. Al na een kwartier raakte TOP achterop (2-5) en tot het plaatsen van de wissel probeer de het vergeefs dichterbij te ko men. Voor TOP scoorden daarbij Stella van der Zaag (2), Gerco Lan- gelaan (2), Egbert Dijkstra en passende Sjoerd van der Klaauw. sfeer- Ons Eiland miste de kracht om Oranje Wit op de knieën te krijgen. Een 3-5 voorsprong, waaraan Rob Hasselbach twee goals bijdroeg, werd in het laatste kwartier uit al gedoemd tot handen gegeven door de ploeg van coach Gé van der Water: 5-5. Velocitas haalde een huzaren stukje uit door koploper De Meer- vogels een punt afhandig te ma ken. Middels goals Jan Scheffers hadden de Leiderdorpers kort voor het einde nog een 9-11 voorsprong, maar deze ging alsnog verloren. Zuiderkwartier kwam door lijkspel redden: 9-9. Kitty van der Mark, Erik van Lunteren en Wil de Wit scoorden elk tweemaal. Fiks verdedigde haar theoreti sche titelkansen door koploper IJsselvogels te verslaan. Met name na rust (4-4) heersten de verdedi gingen, desondanks scoorden Die- derik van Veen, Theo Vreeken en Nico van Weizen tweemaal: 7-5. Crescendo vocht een keihard DKC niet" verder dan duel uit met naaste achtervolger fers. Louis Kok en Hans Kooien Dubbel Zes. De strijd bleef onbe- scoorden elk nog tweemaal voor de slist: 7-7. Voor de ploeg van coach Qegstgeestenaren, die met 7-11 het lien van Noort tweemaal. Fluks kwam ondanks een 11-11 gelijkspel tegen het leidende Mer- wede alleen op de tweede plaatst terecht. De koploper had het bete re van het spel, maar de Noordwij- kers vochten dapper terug, waarbij Kees Zwanenburg (4) opviel. KNS kon wederom aanvallend geen vuist maken en kwam tegen Ruud Niesing - "met korfbal had onderspit dolven dit niets te maken" - scoorde Caro- BRAM VAN GENT het spelen laKoniexe Amsieraammer, eerdere ontmoetingen zelf /AlTlfttpIvPPTl ÏP verbaal kenbaar maakte weinig LC/A V perspectief te zien in een eventueel goed resultaat, wist deze keer zijn mannen wél te inspireren. Niet al leen kon hij vooraf inspelen op die play-off kansen, daarnaast dacht NOORD WIJK - MSV dacht in hij gebruik te kunnen maken van landskampioen Amstelveen een het gegeven dat er bij Leiden best uitgebluste 'oude' vrouwenploeg te treffen, waartegen een in snel tempo uitgevoerde aanval succes zou kunnen hebben. Na afloop van het eredivisieduel moest coach Vo gelaar echter erkennen dat Amstel veen over een 'slimme' oude ploeg beschikt, waartegen MSV geen schijn van kans had. Nederlaag nummer vijftien kon derhalve in de tot droefheid stemmende anna len van de Noordwijkse basketbal- sters worden bijgeschreven: 55-97. Amstelveen wist Jolanda Tokki met een speciale bewaking aan banden te leggen en MSV kon daardoor de bal niet bij de basket krijgen. Na rust (31-47) resulteerde dat in 12 minuten waarin slechts 4 punten werden gescoord en een re gelrechte veegpartij. De eerste winst laat nog altijd op zich wach- Werkendam bepaald niet bij de les. Dacht dit varkentje wel even net zo rap te wassen als in het verleden. Dat dat deze maal niet zonder slag of stoot ging vermocht de ploeg niet te verontrusten. Ach teloos liet men de thuisclub tot aan de rust meedraven (31-37), achte loos ook lieten Beek, Hagens en Lockhart opgelegde kansen onbe nut om een vroegtijdige beslissing te kunnen afdwingen. Zoiets is vra gen om moeilijkheden. Die kreeg Leiden dan ook. Pal na de pauze en onder bijval van het fanatieke thuispubliek kwam Werkendam terug tot 40-43. Nu is gelijkopgaande ten.. LISSE/LEIDEN - De vrouwen- vrouwen dichterbij kwamen: 37-28 ploeg van Lisse heeft zaterdag- (rust), 35-35. Lisse wist halverwege avond haar opmars in de eerste di- £e tweede helft het verzet van visie overtuigend voortgezet. Run- Flas,h te breken, waardoor het v~ ner-up Flash werd met 79-59 ruim f£hil toch nog zg|ja verslagen. Koploopster LUSV leed p9- Annelies Grasshoppers kwam pas nu de werd: 88-111 (37-53). rust (25-17) los tegen Devil Devils, Leiderdorp gaat over twee weken Arnhem haar tweede nederlaag, waardoor Lisse de koppositie lang zaamaan in zicht krijgt. ten, 17 rebounds) en M^jo Feiuma (18) waren de topschutters. LUSV miste gisteren bij Arnhemia Lisse speelde een knappe wed- Eagles stoops en Van Stralen, r Coach Flapper wilde dat niet xcuus aanvoeren voor de com plete off day van zijn ploeg. Letter lijk alles ging mis. In de eerste helft die al snel een 23-8 voorsprong nam. Lida van Voorst liet zich van nig imponerend aanvalsspel niet haar beste (verdedigende) kant strijd tegen de Bossche ploeg, die drie weken geleden nog samen met LUSV op kop ging. Flash bleek niet opgewassen tegen het gecon- |H HUI MP troleerde spel van de thuisploeg, werd alleen vanaf de vrije worphjn dat na de hervatting werd geveegd: Mannen Lisse kwam in het rayon Noord- Holland andermaal tot winst. Het zwakke Alkmaar Guardians was geen partij voor de Lissenaren: 87- 64 (46-38). Hugo Goudzwaard Utrecht met een voorsprong van negen punten op tegenstander OSG: 88-79 (42-41). Het spel van de Leiderdorpers zit duidelijk in de lift, al verzuimde het team van Ben van Cleef zaterdagavond om rui mer afstand te nemen van de Utrechtenaren. LUSV had het gemakkelijk tegen Binnenland, dat met 89-55 (42-30) i De Regenboog. Invaller Al- do Spadon moest kort voor tijd vanaf de strafworpstip zelfs het ge- steunend op haar inbreng bleef het team van Frans Broekhof ook op de been toen de Brabantse gescoord, waardoor LUSV bij rust al verslagen was: 33-4 Met een press probeerde LUSV nog wat te rug te doen, maar de Arnhemse vrouwen speelden een gewonnen wedstrijd: 59-23. Rob Maarschalk tekenden ieder werd afgedroogd door de studen- voor 18 punten. MSV plaatste zich door twee ruime overwinningen op US probleem loos voor de halve eindstrijd tenploeg. Erwin Snelting was met 19 punten en 12 rebounds beste man van het veld. Holland Lions klopte in Rotter- B-beker. In Noordwjjk won MSV dam de nationale kadettenploeg woensdagavond in een chaotische met ruime cijfers: 108-64 (51-30). wedstrijd al met 110-72 (53-26), Maassen en Mostert (beiden 20) waardoor de return zaterdag in Amsterdam tot een formaliteit

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17