TMHC nog niet veilig Scylla pakt eerste punt Tm Geen eer te behalen voor volleybalteams Roomburg weert zich goed in zaalcompetitie Leidse dammers in gevaar Leden LZ'86 en Zij]/LGB mogelijk in zwemfin ale Toekomst Sjaardema niet erg rooskleurig Leids bridge-koppel leidt Merenwiek handhaaft ongeslagen status Van Mourik prolongeert karate-titel PAGINA 16 DO/ST SPORT MAANDAG 4 FEBRUARI 1985 LEIDEN - Twee zaalhockey wedstrijden leverden LMHC evenveel keren verlies op. Zater dag speelden de mannen van Baarschers een uitstekende wed strijd tegen HGC dat nipt met 6-5 won. Gistermiddag moest LMHC het ontgelden tegen SCHC: 4-9. Na het Haagse ope ningsdoelpunt bracht Wouter Ei kenhout de ploegen weer op ge lijke hoogte in de Kievitenhal. Dank zij goed doelverdedigen van Tom van der Meer en twee strafcorners van Onno te Rijdt was het na vijf minuten in de tweede helft 2-3 voor LMHC. HGC drukte na de gelijkma kende 3-3 door naar 5-3 in een periode dat Leiden wat inzakte. Halverwege het tweede deel werd het nog 5-4 door Te Rijdt uit een door Hein Dungelman af geschoven strafcorner. Een Haagse strafbal en een velddoel- punt van Maurits Eikenhout, met nog tien minuten te spelen, zorgden voor de eindstand van 6-5. Door een in de laatste se conde net naast gepushte corner werd het verdiende gelijkspel niet binnengehaald. Tegen SCHC werd het eerste half uur besloten met 3-3 door LMHC-treffers van Wouter Ei- kenhoui, Martin Bennis en Te Rijdt. Na de doelwisseling ver loor Leiden de concentratie en kon het niet bolwerken tegen het technische Stichtsche dat tot 3-9 kwam. Paul van der Meer maakte 4-9 uit een strafbal. Door het slechte doelsaldo kan de ploeg-Baarschers nog degra deren uit de overgangsklasse als die op de laatste wedstrijddag verliest van Den Bosch en Leoni- das (dat nu twee punten minder heeft dan LMHC) wint van HGC. Roomburg De Leidse hockeyers hebben zich gisteravond uitstekend ge weerd in de Rotterdamse Victo- riahal door winst op DSHC (8-7) en door Victoria in eigen huis klop met 2-4 klop te geven. Of deze eindsprint van het uitge speelde Roomburg genoeg is om het eerste-klasserschap te be houden, hangt af van Capelle dat nog twee duels moet afwerken. Na 0-3 voor de Delftenaren schoot Roomburg wakker en kwam dichterbij door Cees Wendt, Frank Montanus en Max Ligtenberg. Toch een 3-5 rust stand voor DSHC dat daarna eerst 3-6 scoorde uit een straf corner, maar toen met een ontke tend Roomburg te doen kreeg. Door Montanus en Ligtenberg 5-6 en na 5-7 een tip-in van Jur- jen van Aken die voor 6-7 zorg de. Matchwinner werd Cees Wendt die nog tweemaal de ge hele Delftse verdediging ver sloeg. fegen Victoria werd na zestien minuten de eerste treffer geno teerd en die kwam op naam van Roomburgs topscorer Wendt. Doordat keeper Ronald Cijs een Delftse strafbal keerde was de pauzestand 0-1 voor Roomburg. Na een tegendoelpunt namen de Leidenaars weer de leiding: 1-3. Victoria benutte verder een straf bal, rfiaar verloor de partij met 2-4 door een schitterende boog- bal van Frank Montanus. In de tweede klasse A traden zaterdagavond Forescate en Noord wijk aan in de Haagse Oc- kenburghal. Forescate haalde de volle buit binnen en staat op de tweede plaats achter Groen Geel. Eerst werd VCL met 3-9 versla gen en later moest Noordwijk het met 3-8 ontgelden. Noord- wijk verloor ook nog met 2-5 van Groen Geel en moet nog op passen om niet te degraderen. Alecto speelde in de derde klasse A 4-4 tegen de zekere kampioen Evergreen. Tweemaal nam Alecto de leiding door Mar co Koeken, Evergreen antwoord de echter zodanig dat er een 2-2 bij de helftwisseling op de bor den stond. Na de hervatting nam Evergreen telkens de leiding. Roland de Jongh en Koeken zorgden met hun treffers echter voor een onbeslist. Tegen Dopie raakten de Leiderdorpers na de pauze van slag, wat zijn oorzaak vond in het feit dat er slechts één wisselspeler kon worden ingezet. Twee strafbalgoals van Hugo Kranenburg en een treffer van Peter d'Angeremont gaven Alec to de leiding met 2-3 bij rust. Dopie scoorde daarna vijfmaal en Koeken voor Alecto eenmaal zodat het 7-4 werd. Hisalis overtuigde tegen Wad- dinxveen met 11-2 winst Vijf maal werd gescoord door het strafcornertrio Paul van Ker- kum, Arjen Michels en Hendrik- Jan Kaptein. Michels en Van Kerkum scoorden nog ieder drie maal. Tegen het technische Do pie kwam de Lissese ploeg te- korf en verloor met 4—6. De 3—3 tussenstand werd bereikt door de goede strafcorner van Hisalis dat in Hendrik-Jan Kaptein ook nu weer zijn afmaker had. De ene treffer na de hervatting van Mi chels was te weinig om Dopie van de overwinning af te hou den. NIEK FAAS LEIDEN - In de Hoofdklasse van de Dambond Midden-Holland zijn in de voorlaatste ronde vrijwel alle beslissingen gevallen. Het reeds van het kampioenschap verzeker de Rijnsburg kon zich zelfs een 7-9 verlies veroorloven tegen Zoeter- meer. In deze ronde draaide echter alles om het degradatie-spook. Het Leidse LDG moest tegen het even eens in degradatiegevaar verkeren de RDC 2 aantreden. Verzwakt met twee invallers werd door verlies van C. van der Hout en S. van der Kwartel met 7-9 verloren. Alleen een wonder kan LDG nog voor de gradatie behoeden. Ook het Wassenaarse WDG had zich nog niet in veiligheid gesteld. Tegen Samen Sterk moest mini maal een punt behaald worden. In allerijl werd de nationale jeugdtop- per Casper van der Tak uit Amster dam opgetrommeld. Dit bleek een gouden greep te zijn, doordat hij niemand minder dan de voormalig Leidse kampioen R. van Egmond uiterst geriefelijk op remise wist te houden. De vroegtijdig opgelopen achterstand door verlies van L. de Koning werd snel omgebogen in een voorsprong door overwinnin gen van J. Koenes en A. Zandvliet. De stand werd echter weer gelijk getrokken, toen F. Noordoven lijd zaam een dam moest toelaten, wat hem uiteindelijk schijf- en partij- verlies opleverde. Met de al eerder genoemde remise van Casper van der Tak continueerde WDG zijn verblijf in de Hoofdklasse. In de Eerste klasse wisten de Leiderdorpse dammers voor een stunt te zorgen door het ongesla gen Lisse in eigen huis met 10-6 te verslaan. De voortekenen deden deze zege niet vermoeden; A. Jan sen verloor door een afwachtende zet in een Roozenburg-opening een schyf en speelde daarna een verlo ren wedstrijd. Topscorer R. Linde mans zette de Leiderdorpers weer in het goede spoor door middels een damkombinatie de punten bin nen te halen. H. Brouwer volgde daarop het goede voorbeeld, waar door Lisse in de laatste ronde moet winnen van KDC 2 om nog kam pioenskansen te behouden. In de zelfde speelzaal trad het reserve- team van de Katwijkers aan tegen Lisse 2. De aandacht van de Kat wijkers ging echter meer uit naar de verrichtingen van de concurren ten dan de eigen tegenstanders. Dit leidde tot tal van hachelijke mo menten op de Katwijkse borden, die echter uiteindelijk geflatteerd wonnen met 11-5 van het met veel jeugdig talent begenadigde Lisse 2. LEIDEN - De voorronden van de Speedo-jaargangwedstrijden ston den zaterdag voor de zwemvereni gingen centraal. Door heel Neder land worden deze wedstrijden georganiseerd. Na vier ronden zul len de twaalf snelste uit die voor ronden elkaar op één wedstrijd treffen, om vervolgens uit te ma ken wie zich Speedo kampioen van Nederland mag noemen. Officieus noemt men deze wedstrijden dan ook wel "de kampioenschappen van Nederland voor de jeugd". In het zwembad De Does te Lei derdorp werd ook een voorronde afgewerkt, met name voor zwem mers en zwemsters uit de Leidse regio. Omdat de landelijke uitslag pas in de loop van deze week wordt verwacht, is een prognose wie zich tot de twaalf finalisten mogen re kenen, moeilik. Een aantal leden van de Leidse zwemverenigingen De Zijl/LGB en LZ'86 hebben zich goed gemani festeerd en zodoende zicht gekre gen op de finaleplaats. Op het eer ste nummer, 200 meter wisselslag voor meisjes geboren in 1972, zwom Pauline Stastra (LZ'86) een goede tijd. Met 2.39.2 werd ze twee de. Clubgenote Bianca Singerling tikte als eerste aan op de 100 meter vrije slag voor meisjes geboren in 1976/1977. Haar tijd bedroeg 1.26.4. Op hetzelfde nummer voor meisjes geboren in 1974 zwom Maaike Par rel (Zijl/LGB) 1.08.8. Al deze meis jes maken kans op een finaleplaats. Dat geldt ook voor Karin Stastra (LZ'86) en Robert Janssen (Zijl/ LGB). Zij zwommen in hun leef tijdscategorie ook nog een limiet voor de Nederlandse Zomerkam- pioenschappen. Stastra zwom op de 100 meter vlinderslag voor meisjes geboren in 1975 1.28.0. Zij werd ruim eerste. Janssen zwom zijn limiet op de 200 meter wisselslag voor jongens geboren in 1972. Ook hij werd ruim eerste in de tijd van 2.33.6. Janssen werd later ook nog eerste op de 100 meter schoolslag in 1.21.3. Finale-kanshebbers zijn voorts Yvonne Laterveer (Zijl/LGB) op de 100 meter vlinderslag voor meisjes geboren in 1973. In Leiderdorp werd zij eerste in 4.18.9. Laurens van Kampen wist op de 100 meter rugslag voor jongens geboren in 1973 als eerste aan te tikken in 1.15.9 voor clubgenoot Robbie Dubbeldeman met 1.19.1. Hoewel er toch nog ereplaatsen behaald werden door Jeffrey Kor- tekaas (LZ'86) en Mike van Beuke ring (Zijl/LGB) ziet het er niet naar uit dat zij de uiteindelijke finale zullen halen. Kortekaas won in 1.44.9 de 100 meter schoolslag voor jongens geboren in 1976/1977. Van Beukering wist zijn race op de 100 meter vrije slag in 1.15.6 winnend af te sluiten. Tijdens limietwedstrijden in Katwijk behaalde Antoin van Weerden de limiet voor de Neder landse zomerkampioenschappen op de 200 meter schoolslag man nen. De LZ'86-zwemmer scoorde een tijd van 2.38.3. Dit leverde hem tevens een eerste plaats op. LEIDEN - Voor de topvolleybalteams uit de Leidse regio was er weinig eer weggelegd. Bij de nationaal spelende mannen bleef alleen Gemini aan de positieve kant van de score. Bij Blokkeer 2 werd het overigens vrij moeizaam 1-3 winst. Leython ging na een interes sante strijd tegen Ruiter op het laatste moment ten onder (1-3) en NOVO viel na een goede start ver terug tegen Vlaardingen (3-1 verlies). Bij de vrouwen verspeelde Gemini een unieke kans om de kop weer over te nemen. De no's 1 en 2 verloren beiden, maar zelf moest Gemini ook de eer laten aan Ruiter (1—3) waardoor er aan kop niets veranderde. NOVO had niets in te brengen bij koploper Bro- ther/M (0-3) en Leython ging in een heroisch duel ten onder tegen RVC/Libanon. Marjolein van Unen houdt Petra van Suilen in de 'kezagatame-hou- dgreep' tijdens het NK judo in de zwaarste catego rie. Zij veroverde voor de achtste maal de nationa le titel. In de cate gorie tot 48 kg ge haalde de Hille- gomse Miranda van de Linden een derde plaats. (foto ANP) Leython (mannen) moest op het centrecourt, nu wel in een vol Op Dreef, even op gang komen en kwam al snel met 0-4 achter voor dat Ruiter als het ware stil viel. Leython nam gaandeweg het ini tiatief over en bouwde regelmatig uit naar 15-10 setwinst. Daarna kwam een fase waarin het minder liep en het zelfvertrouwen werd aangetast. Ruiter sloeg bij herha ling grote bressen in de Leython- verdediging en bracht de stand via 5-15 en 6-15 op 1-2. De vierde set was tevens de spectaculairste. Rui ter liep heel langzaam uit tot 9-14, maar nog was Leython niet versla gen. Hans Broere wist via links het blok goed te passeren en de stand op 14-14 te brengen. Toen waren twee ongelukkige ballen voldoen de om Leython met lege handen te doen staan (14-16 en 1-3). Blokkeer 2 wilde wat aan de slechte stand op de ranglijst doen en had drie oud eerste divisiespe lers opgesteld tegen Gemini (o.a. Tinkhof). Deze formatie draaide aanvankelijk erg sterk en Gemini kreeg met 15-6 klop. Daarna ging Gemini er wat steviger tegenaan en werd net aan tweemaal gewonnen (12-15 en 13-15). Pas toen was de tegenstand gebroken en kon Gemi ni fors uithalen naar 6-15 en de 1—3 winst. Toch zal menige ploeg de toegenomen kracht van dit Blokkeer nog wel ervaren. Vlaard. 2 heeft alleen in de eerste set een goed NOVO tegenover zich gevonden. Door een uitstekend blok, sterk aanvalsspel en een ge varieerde opslag bleef deze periode in Noordwijkse handen: 10-15. Daarna zakte NOVO ver weg: een 12-4 achterstand kon via een dosis vechtlust nog bijna weggewerkt worden, maar toen Vlaard. deze set toch in eigen voordeel besliste (15—11), was de weerstand gebro ken. Ongeconcentreerd spelend zonder enig zelfvertrouwen wer den de beide volgende sets kans loos verloren: 15-3,15-7. Bij de vrouwen trof Gemini het niet met een tot de vingertoppen geladen Ruiter. Zonder de gebles seerde Anneke Kras die vooral op midden toch wel erg werd gemist, speelde Gemini erg nerveus. De consequenties waren een te zwak ke pass, waardoor Ruiter steeds een aanvallend overwicht had. Ook waren ze wat beweeglijker. Gemini kwam eigenlijk alleen in de derde set tot zijn normale niveau (15-9 winst) in de overige was het Ruiter dat het spelbeeld bepaalde met 12-15,14-16 en 6-15. In die verlo ren sets speelde Gemini te kramp achtig en panisch. NOVO bezorgde koploper Bro- ther/M een simpele overwinning. De scherp geslagen Amstelveense opslag kon niet verwerkt worden en dat gecombineerd met een zeer zwakke achterveld-verdediging leidde er toe dat NOVO geen mo ment tot eigen aanvalsspel kon ko men. Alleen in de derde set was er van enig evenwicht sprake, alhoe wel NOVO geen ogenblik mocht geloven in een positief resultaat: 8-15, 8-15 en 13-15. Leython moest aantreden tegen de koploper RVC/Libanon die ook al de puntjes hard nodig had om zich af te scheiden van de rest: Door veel onnauwkeurige en onge concentreerde handelingen ging de eerste set verloren met 6-15. Maar in de volgende set keerden Gerdi Verwoert en Ellis v. Dam het tij. Op aangeven van de* laatste scoorde Gerdi er lustig op los. Na een uitermate spannende slotfase was Brother iets gelukkiger: 14-16. De voi?n was er nu en rela tief gemakkelijk kon Leython via 15-11 de strijd open houden. He laas voor het Leiderdorpse team liep men in het begin een te grote achterstand op, punten die men op het eind net te kort kwam. Een du bieuze beslissing van de scheids rechter (duwen in de smash) beslis te het pleit ten gunste van Brother (11-15 en 1-3). Promotieklasse In de promotieklasse kon Donar voor het eerst weer eens zes vol waardige basisspelers in het veld brengen en dat pepte zo op tegen Gemini 2 dat de eerste set met 15-12 kon worden gepakt. Gemini, dat door de ziekte van John Kahl-, meyer met slechts 6 spelers op kwam, nam vanaf dat moment de wedstrijd over en bracht Donar, Na de fantasieteams van de laatste twee weken bezocht Scylla afgelo pen weekeinde het Wageningse Shot op vrijwel volle oorlogssterk te. Met Patrick Swier, Frits Kante been en Sjoerd Meyer stond bo vendien voor het eerst sinds zo'n slordige twee jaar weer eens een trio van geheel eigen kweek achter de tafel. Beide teams stonden nog punt loos onderaan. Verlies zou dus zeer pijnlijk zijn. Meyer maakte na an derhalf jaar zijn rentree in de hoofdmacht en wilde zich bewij zen. Enige weken geleden stond ie dereen verbaasd toen de sluwe speler, die lange tijd geplaagd werd door een schouderblessure, opeens intensieve lQoptraining deed, iets waar hij zelfs in zijn top tijd wars van was. Angenent en Wiggers werden dan ook prompt het bos ingestuurd, een prestatie die Swier evenaarde. Kantebeen deed met zijn overwinning op Wig gers eveneens een duit in het zakje en bracht de partijen op gelijke hoogte zodat alles nog steeds hele maal open is. Den Boer was te sterk voor het Leidse trio. Voor Sjaardema wordt de situa tie langzaam kritiek. Deze week was Mark Sang Ajang wél op dreef (hij spinde Verhulst en Van der Sande zoek), maar lieten Friso Guyt wint clubkampioenschap LEIDEN - Ter afsluiting van het cyclo-cross seizoen heeft René Guyt gisteren beslag gelegd op het clubkampioenschap van Swift. Op het zware parkoers van Roomburg duldde de Katwijker gedu rende twee ronden het gezelschap van titelverdediger Casper van der Meer, om zijn concurrent daarna gedecideerd ter plekke te laten. Guyt won met overmacht, terwijl de tweede stek naar Van der Meer ging en Hennie van der Maat als derde finishte. De vete- ranentitel was voor Kees Kerkvliet. De Fransman Philippe Lauraire, sprinter uit de ploeg van Ro bert Berland, heeft gisteren in Perpignan de Ronde van de Middel landse Zee-Pyreneeën, de eerste wielerwedstrijd uit het wegsei- zoen van 1985 (alleen voor Franse en Spaanse ploegen), gewonnen. Hij versloeg na 124 kilometer zijn landgenoten René Bittinger en Frederic Vichot met wie hij een vluchtgroep vormde in de eind sprint. Reitsma en Joop van der Borg het afweten. Reits, gewoonlijk goed voor zeker twee zeges, bleef nu al leen Van der Sande de baas. Van der Borg kreeg daardoor niet eens meer een kans tegen de zwakste JCV speler, omdat Sjaardema voortijdig met een 6-3 pak slaag de tassen in kon pakken en huis waarts kon keren. Met Pelgrim Odion en Tempo Team nog op het programma ziet het er allerminst rooskleurig uit voor de Oegstgeesters. Zeker ook omdat het tweede van Avanti pun ten blijft scoren. Gerard Bakker jr gaat erg snel vooruit en doet steeds nadrukkelijker van zich spréken. Zo rolde hij afgelopen weekeinde heel Pelgrim Odion op. Ook Peter de Groot speelt tot nu toe goed en snoept veel partijen mee. Samen met het dubbel waren zijn twee winstpartijen genoeg voor een 6-3 zege. Hierdoor gaan de Avanti re serves aan kop in de eerste divisie; een resultaat waar zelfs de grootste optimisten niet over hadden dur ven dromen. Ook het tweede van Scylla neemt een koppositie in. Peter Paul de Vrind scoorde tegen JCV 2 een hattrick en wist zich voldoen de bijgestaan door Marco Rietho ven (2x) en invaller Paul Spies (lx) om de volle winst veilig te stellen: 6-4. Docos zag de ernst van haar si tuatie (degradatiezorgen) al na twee wedstrijden in. Dit resulteer de in de zoveelste come back van Ed Fallaux die zich in het shirt hees om zijn clubje weer eens te redden. Walter Engelbert en Sjaak de Elzen trainen hard en zijn goed willend, maar samen verzamelden ze tegen Poker Face net zoveel par tijen als Fallaux in z'n eentje. Aan gezien dat er drie waren kwam Do- cos op 6-4 uit en is nog niet direkt uitgeschakeld. Onmisbaar Bij de vrouwen had Scylla wei nig moeite met Koningslust. Ma rianne van der Vliet en Sandra de Kruiff verzamelden samen alle punten. Het was dan ook geen pro bleem dat Marjan Kantebeen, die de wintersport nog in de benen had, twee maal onderuit ging. Ook Avanti voegde twee punten aan haar totaal toe middels een 6-3 zege op Treffers Bovenkarspel. Een hat trick van Ellen Bakker en Claudia Verschoor waren hiervoor vol doende. In de tweede divisie bleek voor Docos weer eens dat Karin de Haas onmisbaar is. Vorige week leed het team zonder haar een ne derlaag terwijl het deze week mede dankzij haar drie overwinningen met 6-4 tegen ATC nipt aan de goe de zijde van de score bleef. ROTTERDAM (ANP) - Na der tien ronden van de strijd om het Nederlands kampioenschap bridge voor paren, gisteren in Rotterdam, gaan de Leidenaren Ten Brink en De Bruyn verras send aan kop. Zij namen aan het eind van de eerste speeldag de eerste plaats over van de Haagse bridgers Kreijns en Vergoed die lange tijd de ranglijst aanvoer den. Op de derde plaats staan de sterk spelende Borm en Zwaan die door een slecht slot wat te rugvielen. 1. Ten Brink/De Bruyn (Lei den) 613 punten (56,1 procent); 2. Kreijns/Vergoed (Den Haag) 605 (55,4); 3. Borm/Zwaan (Amster dam) 578 (52,9); 4. Mulder/Van Oppen (Alphen aan de Rijn/Am sterdam) 576 (52,8); 5.' Gosschalk/ Van de Haar (Den Haag) 564 (51,6); 6. Sint/Rebattu (Broek in Waterland/Amstelveen) 547 (50,1). dat ook over onvoldoende wissel mogelijkheden beschikte, erg in de problemen. Blok en veldverdedi- ging van Donar vertoonden te gro te gaten en Gemini trok alsnog de volle winst naar zich toe met 4-15, 9-15 en nogmaals 9-15. Ondanks het vroege tijdstip van 11.00 uur slaagde Leython 2 erin de eerst set naar zich toe te trekken bij Jupiter (7-15). Wat nonchalant werd Leython vervolgens snel met de neus op de feiten gedrukt (15-3). Die waren: teveel indivi duele fouten achter elkaar waar door veelal een hopeloze achter stand werd opgelopen. Ondanks goed aanvallen van Leon Poffé ver loor Leython met 15-7. Ook de vierde set was niet beter en met 15-9 kwam het einde (3-1). Bij de vrouwen was Leython 2— LUSV om snel te vergeten. De set standen (15-13,15-6,17-15) doen vermoeden dat het een spannende affaire was, de waarheid was dat Leython steeds een grote voor sprong nam, dan een poos wegzak te om toch zonder gevolgen op tijd de winst veilig te stellen (3-0). Ver dedigend was Arine v. Vliet goed op dreef. Gemini 2 was door blessures ge noodzaakt met zes speelsters waar onder vier spelverdeelsters, waar van er dus twee als aanvalster moesten fungeren, DVC tegemoet te treden. Na een gewenningspe riode (15-11), was er geen pro bleem meer en werd DVC vakkun dig opgerold met 15-2 en 15-8 (3-0), waarmee Gemini 2 haar vier de positie handhaafde. Het Wasse naarse WW had weinig moeite met hekkesluiter VW en greep de 3 punten (3-0). GER RENES LEIDEN - In de landelijke bad- mintoncompetitie -werkten de ploegen uit de Leidse regio het af gelopen weekeinde de laatste wed strijden af. Verrassingen werden op de valreep niet meer genoteerd. Vlietwijk 1 behaalde een gemakke lijke overwinning op Reehorst (9- 2), het tweede team van de Voor- schoterise vereniging boekte een reglementaire 8-0 zege op Sloter- meer 1, terwijl het derde team van Vlietwijk (dat vorige week al kam pioen was geworden) met 8-0 won van het gedegradeerde Veglo. Vliétwijk 4 tenslotte leed een 5-3 nederlaag tegen Delft. BC Leiden sloot de competitie af met een 5-3 overwinning op kam pioen Sio 2. Door dit resultaat is Leiden op de tweede plaats geëin digd in de derde klasse. Het twee de team van Leiden (vierde klasse) won met 7-1 van Weesp en sloot het seizoen daarmee af op een tweede plaats. Het eerste team van Lisse (tweede klasse) keilde geen enkel probleem met ABCA (6-2). In de hoofdklasse van het dis trict werd Merenwiek twee weken geleden al kampioen. Via de zater dag behaalde overwinning op Eri- dos (5-3), bleef de ploeg dit seizoen ook ongeslagen. MADRID (AFP) - Europees kam pioene karate bij de vrouwen Guusje van Mourik heeft gisteren in Madrid haar titel geprolongeerd. In de finale van de groep van bo ven de 60 kilo versloeg Van Mou rik, ook in het bezit van de we reldtitel, Manuela Garcia uit Span je.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16