Wat milieu betreft zijn we bevoorrecht' Woonwagens zeker nabij Haaswijklaan Jeugd: veel vrije tijd, weinig ruimte Yoorschotenaar kwart eeuw hoofd rt¥T 1, Ci 'Verbouwing sociale zaken onverkoopbaar' Afschaffen gemeentelijke leges levert verbazing op Gigantische rommel in Leiderdorp Moderne kunst in Zoeterwoude Oegstgeest bereikt akkoord over grondprijs PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 2 FEBRUARI 1985 OEGSTGEEST - De achtergrond van de overlast van jeugdigen die in de avonduren in en rond het Oegstgeester winkelcentrum Lan ge Voort rondhangen, is dat ze over veel vrije tijd beschikken en men van het gemeentebestuur geen ge legenheid krijgt om elders samen te komen. Muziek van een autora dio hoort daarbij en ongemerkt klinkt het geluid van hun gesprek verder door dan men zelf denkt. Dit is één van de opvallende pun ten uit het beleidsplan van de groep Oegstgeest van het korps rijkspolitie. Het plan geldt voor de jaren 1985 - 1989. Het betreft een raamwerk aan de hand waarvan de algemene politietaak moet worden uitgevoerd. In het plan worden de werkzaamheden van de politie op een rijtje gezet. Uit het plan blijkt dat in Oegst geest niet gesproken kan worden van ernstige verstoring van de openbare orde. In 1983 werd in ne gentig gevallen aangifte gedaan van vernielingen aan auto's, abri's, scholen, plantsoenen etc. In vijf tien gevallen konden de daders worden achterhaald. Tijdens verhoren van de aange- Conclusie Oegstgeester politie in beleidsplan houden daders komen de redenen om deze vernielingen aan te rich ten niet duidelijk naar voren. De politie constateert, zonder daaraan een oordeel te verbinden, "dat men nagenoeg altijd met meerdere jon geren samen was". Handgemeen De enkele keer dat er een vecht partij met letsel in de gemeente voorkwam verklaren de samenstel lers aldus: "De instelling en karak ters van sommige buitenlanders onderling om een meningsverschil niet uit te praten, doch uit te vech ten. De moeiten!???) van diverse psychiatrische patiënten onderling en van onder invloed van alcohol houdende drank verkerenden, waarbij een enkel verkeerd woord soms voldoende is voor een hand gemeen". Over de achtergrond van buren ruzies staat in het beleidsplan: "Nieuwe buurtbewoners die soms na een te hechte samenwerking el kaar opeens niet meer liggen en dan vervallen in spitsvondigheden en vijandigheden". De activiteit van de politie is in deze gevallen erop gericht "dat dergelijke zaken buiten de justitiële sfeer worden gehouden, daar de bewoners toch naast of bij elkaar moeten wonen en leven en de fouten meestal aan beide kanten worden gemaakt". De criminaliteit is in de jaren '81, '82 en '83 met twaalf procent toege nomen. Het risico van diefstal is volgens het beleidsplan vergroot door onder meer het feit dat drug gebruikers uit de omliggende ste den de weg naar Oegstgeest heb ben gevonden en voortdurend geldgebrek hebben. Ook de toene ming van de vrije tijd is een factor die de kans op diefstal vergroot. Daders hebben volgens de politie meer tijd voor observatie van be paalde objecten. Ook het slecht af sluiten van woningen en voertui gen speelt volgens de politie mee. Verkeer Onder het kopje 'verkeer' wordt de aandacht gevestigd op het ver keer dat in de avonduren Oegst geest passeert van en naar de uit gaanscentra in Katwijk, Noord- wijk, Wassenaar en Leiden. Het ge volg hiervan is een toeneming van het besturen van auto's onder in vloed van alcoholhoudende drank en de daarmee gepaard gaande ver hoging van de ongevallen. Dit re sulteert in het houden van alcohol controles in de avonduren. Het grote aantal leswagens in de bebouwde kom van Oegstgeest (vanwege het in Oegstgeest geves tigde examencentrum) leidt tot het vertroebelen van het normale ver keersbeeld door langzaam rijden de, achteruitstekende en kerende lesauto's. De politie houdt contro les op de juiste naleving van de be palingen van de Wet Rijonderricht Motorvoertuigen. Uit het beleidsplan blijkt verder dat het vele verkeer dat tijdens de spitsuren door Oegstgeest komt gemiddeld 360 ongevallen per jaar veroorzaakt. In de meeste gevallen is sprake van lichte verwondingen en/of blikschade. Deze wetenschap resulteert in een regelmatige con trole en verbaliserend optreden op plaatsen waar meermalen ongeval len plaatsvinden. Andere opvallende gegevens uit het beleidsplan zijn de politiecon trole in sportkantines, waarbij ze bekijken of de sportclubs zich met het verstrekken van alcohol aan de wet houden. De vreemdelingenwet (in Oegst geest wonen volgens het beleids plan 400 vreemdelingen, waarvan het merendeel werkt bij Estec in Noord wijk en de Leidse universi teit) wordt nageleefd door maande lijkse controle bij bedrijven waar vreemdelingen kunnen werken, zoals bij restaurants, garagebedrij ven en tuinderijen. Per kwartaal worden de gegevens doorgespeeld aan het gemeentebestuur om de vreemdelingenadministratie bij te houden. De Oegstgeestenaar lijkt niet wakker te liggen van beschadigin gen aan antennes, spiegels en rui tenwisser van geparkeerde auto's. Dat valt te concluderen uit het ont breken van aangiftes van dergelij ke vernielingen, terwijl de nacht surveillance enige malen een aan tal kentekens heeft genoteerd van auto's die het 'lijdend voorwerp' zijn geweest. ZATERDAG Leiden Groenoordhallen, Willem de Zwijger- videaalbeurs, 11-17 e 119- VOORSCHOTEN - "Eigenlijk mag je dus niet praten over bevolkingsklassen. Maar als ik voor een echte Leidse volksschool had gestaan, was het niet zo makkelijk geweest te realiseren wat ik wil. We zitten hier echt in een bevoorrechte positie wat het milieu betreft: het publiek hier komt meestal uit de betere middenstand. Je merkt dat aan alles: de beleefdheid, de opvoeding". B. Dijkman (59), op de kop af 25 jaar hoofd van de protestants- christelijke lagere ds. Fortgens- school windt er geen doekjes om: hij is blij met de Voorschotense si tuatie. door Paul van der Kooij Vanuit zijn werkkamer aan de Prins Bernhardlaan, dankt hij de ^ouders. "Er wordt thuis gewoon veel gedaan met de kinderen. Ze gaan vaak naar een museum, doen aan sport en reizen veel. En als ze thuiskomen is het gezellig, er is al tijd een moeder om de kinderen op te vangen. Dat maakt het leven ge zellig en prettig". "Ook op school moet de sfeer goed zijn", vervolgt hij. "Kinderen moeten er graag naar toe gaan. Ik treed ze dan ook altijd tegemoet als vervanger van pa of ma. Ik praat heel gewoon met ze. Ik sta niet bo ven ze, maar stel vragen over de moeilijkheden en laat ze uitspre ken". Meestal gebeurt dit na de les. Soms begint Dijkman het gesprek, wanneer hij denkt dat er iets mis is, vaak ook beginnen kinderen. Dijk man weet dan dat hij het vertrou wen heeft gewonnen. Hoe hij dat bereikt heeft? Vooral door zich aan zijn woord te houden en de vaste regels van de school in acht te ne men. "Leerlingen houden van vas te regels", weet hij. "Zo vinden ze het fijn om rustig de school binnen te gaan wanneer de bel gaat". Bouwkunde Andere pijler van het vertrou wen is het "aardig zijn". Dat aardig zijn kost hem geen enkele moeite. Hij houdt van kinderen en "heeft blijkbaar aanleg om met kinderen om te gaan". Hij had dit al door toen hij nog scholier was, maar koos in eerste instantie niet voor het onderwijzersvak, het vak van zijn vader. Hij wilde de 'bouwkunde' in. De gelegenheid daartoen ontbrak ech ter. De kweekschool in Doetin- chem zette daarentegen de poorten \fajd open. Een goede school, aldus Dijkman. Al vond hij het een gemis dat niet wat meer over de "specifie ke functies van het hoofdschap werd gepraat". Toen hij in 1960 in Voorschoten als hoofd begon moest hij maar zien hoe hij optrad bij geschillen tussen personeelsleden onderling en die tussen ouders en leerkrach ten. Ook vergadertechnieken moest hij zichzelf bijbrengen. Het WD en CDA Leiderdorp: LEIDERDORP - Als het aan de Leiderdorpse WD en CDA ligt, zal de dienst sociale zaken op het ge meentehuis niet worden ver bouwd. Tijdens de commissie fi nanciën bleken de aanwezige raadsleden van beide partijen heel wat moeite te hebben met het plan om voor die uitbrei ding 86.000 gulden beschikbaar te stellen. Zonde van het geld, oor deelde men, temeer daar in de toe komst door nieuw rijksoverheids- beleid wellicht een aantal ambte naren op die afdeling zal moeten afvloeien. Daarnaast achtten de be zwaarmakers het plan ook onver koopbaar tegenover de burgerij: zo'n nieuw gemeentehuis, en dan nu al een ruimtetekort? De ambtenaren moeten eerst binnen het gemeentehuis maar naar een oplossing zoeken, aldus VVD en CDA. Maar volgens wet houder Bezemer "zat het bij socia le zaken al niet goed" bij de inge bruikname van het gemeentehuis. Wat het benodigde geld voor de verbouwing betreft: dat komt uit het potje 'overschot bouw ge meentehuis', zo meldde de wet houder. Ambtenaar Mul, waarnemend hoofd sociale zaken, verklaarde naar aanleiding van die kritiek dat het nog vrij onduidelijk is of de nieuwe regeling van het rijk soe laas zal bieden. In elk geval zal er de komende jaren geen sprake zijn van werkvermindering, aldus Mul, die maar één oplossing zag: ver bouwen. Roest (CDA) zag evenwel nog een andere. Zo oordeelde het raadslid dat burgemeester en wet houders zélf maar eens moeten be kijken of er niet kan worden ge schoven met de indeling in het ge meentehuis. Als je dat aan de afde lingen zelf overlaat, gebeurt er niets, want niemand wil natuurlijk ruimte kwijt, oordeelde Roest. Bezemer vond dat in eerste in stantie geen echte oplossing. Ge zien de aard van het werk bij socia le zaken kan de afdeling niet wor den versplinterd, oordeelde hij. was een moeilijke tijd, vooral ook omdat hij "midden in een team viel". Hoewel Dijkman zijn ideëen geleidelijk doorvoerde en maatre gelen als "in een rijtje op het schoolplein staan", pas na jaren werden afgeschaft, merkte hij toch dat verschillende personeelsleden wegliepen. Droevig werd hij er niet door. Het gaf hem juist de mogelijkheid zelf een nieuw team samen te stel len, bestaande uit juffen en mees ters die van kinderen houden en "boven de lesstof staan: alles goed moeten kunnen uitleggen". Dijk man rekent zichzelf ook tot deze groep. "Het onderwijzen wordt na al die jaren een stukje van jezelf', zegt hij. "Watje in de klas doet, doe je op andere terreinen wellicht wel eens teveel. Betweterig wil ik dat niet noemen, instructief is mis schien een beter woord. Je wilt mensen nu eenmaal graag iets uit leggen. En dan wordt wel eens ge zegd: daar is die onderwijzer weer. Ach...." Huisbezoeken Terug naar Dijkmans eisen: de nieuwelingen moeten hobby's heb ben en liefde voor kinderen. Ook moeten ze immer bereid zijn om extra werk te verzetten, zoals: to neelstukken instuderen, kinderen bijwerken, fluit- en muzieklessen geven en huisbezoeken afwerken. Deze huisbezoeken staan nog steeds op het programma: in de laatste maanden van het kalender jaar gaan de juffen en meesters alle ouders/verzorgers van hun klassen af. "Ze leren dan de achtergronden kennen, zien de leefomgeving en kunnen eens met de ouders pra ten". Grote winstpunt: ze leren de kinderen beter begrijpen. "Be paald gedrag in de klas kan wor den afgeleid van de situatie thuis", om maar wat te noemen. Een kind dat de ene dag heel stil is en de andere dag zeer druk, heeft hij dan ook meteen in de peiling. Vooral doordat op de school veel in groepen gebeurt. Op de middelba- ZOETERWOUDE - Het afschaffen van de gemeentelijke leges voor het verkrijgen van een gemeentegarantie heeft in de Zoeterwoudse gemeen teraad de verbazing op van het CDA gewekt. "Voor een simpele hande ling als een uittreksel uit het geboorteregister moet je betalen, terwijl je voor een gemeentegarantie waarbij het om een risico van vele tienduizen den guldens gaat, niks mag rekenen", aldus J. van der Geest (CDA) die destijds de invoering van de leges voor gemeentegaranties heeft voorge steld. Hij vond het intrekken van de wettelijk niet toegestane heffing van de leges "hoogst verbazend". "Zeker als je ziet dat we 24.000 gulden moeten betalen omdat iemand zijn hypotheek niet kan aflossen", aldus Van der Geest. Overigens werd tijdens de raadsvergadering meegedeeld dat de terug storting is begonnen van de ten onrechte betaalde leges voor gemeente garantie voor de aankoop van een nieuwbouwhuis. Bij de aanvraag van gemeentegarantie voor een bestaand huis mag de gemeente wel leges heffen. "Ik vind deze tweeslachtigheid erg vreemd, maar het schijnt niet anders te kunnen", aldus Van der Geest. De gemeente maakt geen gebruik van de mogelijkheid om leges te heffen voor de aankoop van bestaande huizen. "Daarin willen we geen onderscheid maken", aldus burgemeester Houdijk. LEIDERDORP - Het wordt binnenkort een onvoorstelbare rommel in Leiderdorp. Er wor den kort op elkaar maar liefst drie rommelmarkten georgani seerd. De eerste is op 9 februari. Hockey vereniging Alecto ver koopt dan rommel. Van de op brengst wordt een kunstgras veld aangelegd. Dan volgt op 16 februari een rommelmarkt in de Sjelter. Deze markt maakt deel uit van de week 'Leider dorp tegen apartheid'. Ten slot te verkoopt sportvereniging RCL op 10 maart zoveel moge lijk zoveelstehands goederen en laat het geld ten goede komen aan de jeugd. Is het niet een beetje teveel rommel van het goede? De orga nisatoren van de rommelmark ten vinden dat ook wel, voeren ze aan, maar ze wisten van el kaar niet dat de ander in de zelfde periode ook een markt or ganiseerde. Mevrouw S. van Duiken van de hockeyvereni- ging vreest dat er niet genoeg rommel meer in Leiderdorp is voor de andere twee doelen. De hockeyvereniging heeft voor haar rommelmarkt een enorme hoeveelheid spullen gekregen. Van televisietoestellen tot twee dehands kleding en van meu bels tot stenen beeldjes. Voor de andere twee markten zijn nog geen of weinig artikelen binnen gekomen. 223uür. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Oblomov', 19.30 en 22.15 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel, antiek en curiasamarkt, 9.30-17 uur. Elisabéth Gasthuishof, Caeciliastraat 16, kledingmarkt, 11-16 uur. Breehuys, Breestraat 19, hard rock avond, 20 uur. LVC, Breestraat 66, swingavond, 21 uur. Stadsgehoorzaal, concert Rotterdams Philharmonisch Orkest, 20.15 uur. Hot House in restaurant LAK-theater, Cleveringaplaats, jazzconcert, 21 uur. Vrouwenhuis, Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse werkgroep homoseksualiteit, Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. NVSH trefcentrum. Rapenburg 48, open soos vanaf 22 uur. Leiderdorp Muzenhof, Gordijnsingel, antiek- en cu- riosamarkt, 12-17.30 uur. Voorschoten Lindehoeve, Van der Haarplein, sport- café 14-17 uur; kinderochtend 10-12 uur. ZONDAG Leiden Groenoordhallen, Willem de Zwijger laan, Woon Ideaal Beurs, 12-17 uur. Leidse Hout, prestatieloop AV Holland, 11 uur. Aula MEAO, Lammenschanspark 4, bij eenkomst werkgemeenschap 'De Ratel', gewijd aan Haydn, 10.30 uur. Museum van volkenkunde. Steenstraat 1, film 'Dansen van nationale minderhe den', 15 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkoorstraat, film •Oblomov', 19.30 en 22.15 uur. Groenoordhallen, W. de Zwijgerlaan, rommelmarkt, 10-17 uur. LAK-theater,^Cleveringaplaats, kinder musical, L5 uur. Leiderdorp Muzenhof, Gordijnsingel, antiek- en cu- riosamarkt, 12-17.30 uur. Hollandsche Tuyn, Hoofdstraat 24, jazz concert 'Jazz-o-matic-four', 21 uur. Zwembad De Does, Hoogmadeseweg, cursus 'auto te water', aanvang 13.45 uur, kijken vanaf 15 uur. Voorschoten Lindehoeve, Van der Haarplein, disco 14-17.30 uur; videocafé vanaf 21 uur. Oegstgeest Gebouw Taberna, Julianalaan 1, film 'Waterschapsheuvel', 13 uur. Warmond Jazz Sociëteit, Dorpstraat 5, jazzconcert 'Ted Easton's Hot Shots', 15 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 1 februari tot 8 fe bruari door Aloë Apotheek, Levendaal 161, Leiden, tel. 120502 en Apotheek Be ker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. dere dinsdag geeft Dijkman zijn klas in handen van een vervanger. In de eerste klas zal het moeilijker zijn. De kinderen zijn erg gehecht aan de juf, die op speelse wijze les geeft. Althans, zo ziet Dijkman het. Volgens hem is de overgang van kleuterschool naar lagere school dan ook helemaal niet zo groot. Het jubilerende schoolhoofd Dijkman (met echtgenote) temidden aanleg om met kinderen om te gaan". re scholen is dat anders, beseft Dijkman teleurgesteld. "De over gang naar de middelbare school is groot", merkt hij op. "Sterker nog: hij dreigt nog groter te worden, wanneer de middelbare scholen zich niet aanpassen aan de vernieu wingen bij het lagere (basisonder wijs". Het hoofd: "Er moet daar meer in groepen worden gewerkt". Hij begrijpt echter dat dat moeilijk zal vallen bij een type onderwijs "waar al veel groepen en vakken zijn. Want: wie gaat dat allemaal beta len?" Ook Dijkman worstelt met de te ruglopende financiële mogelijkhe den, al jóren. "Jarenlang hadden we hier een muziekpedagoog. En enorme enthousiasteling. Door be zuinigingen is hij vorig jaar afge vloeid". Het geeft veel moeilijkhe den het gat te vullen. "Niet alle leerkrachten zijn zo zanglustig en muzikaal", aldus het hoofd. "En dan kun je wel zeggen: de juf van de tweede geeft ook in de andere klassen les, maar dan moet een an der dus weer haar lessen overne- x enthousiaste kinderen: "Ik heb blijkbaar De vraag is dan kunnen Hij vindt dan ook niet dat kleu terleidsters bang moeten zijn dat hun speelse manier van lesgeven ondersneeuwt in de basisschool, een school voor kinderen van 4 tot 12: zowel voor kleuters als kinde ren van de lagere school. Toch heeft Dijkman grote bedenkingen tegen deze schoolvorm. "Ik kan be wijzen dat het nu goed gaat. Waar om zou je dat veranderen?" En lachend grijpt hij terug naar een andere grote verandering, twintig jaar terug. We schrijven 1964/1965 en de kleuters die tot dan toe gehuisvest waren in de Fort- gensschool, moeten een eigen ge bouw hebben. Want ze moesten een eigen wereld hebben voor hun eigen spelletjes. Toendertijd heeft Dijkman zich daar niet zo druk om gemaakt. Hij vond het alleen maar prachtig dat zijn uitdijende school wat meer ruimte kreeg. Nu zit hij echter tot zijn nek in de basisschool, die 1 au gustus van start moet gaan. Mét hetzelfde aantal werknemers. Dijk man, die over anderhalf jaar de VUT instapt, is hier blij mee. Wan neer er over enkele jaren toch men sen wegmoeten, kunnen echter wel eens problemen opduiken. De onderwijzers met de minste dienst jaren moeten namelijk het eerst weg. De ouderen blijven dus zitten. Vergrijzing? Dijkman: "Oude leer krachten zijn niet altijd bevorder lijk voor het onderwijs. Natuurlijk, je kunt meer ervaring hebben, maar je kunt ook verzuren, door het systeem. Ik zeg altijd maar: je moet je eigen manier van werken aanhouden en niet altijd hetzelfde doen. Je moet mee met de ontwik kelingen in het onderwijs". Of Dijkman daar altijd in ge slaagd is? "Ach, ik heb niet het idee dat ze me willen wegkijken. En ik doe het nog steeds met veel plezier. Al heb ik een hekel aan dat vele vergaderen. Dat vind ik niet altijd effectief'. ZOETERWOUDE - Wethouder H. Graniewski-Wijnands heeft van middag om twee uur de tentoon stelling 'Jonge schilders uit Zuid- Holland' geopend. Acht jonge (mo derne) kunstenaars exposeren twee weken in de hal van het Zoe terwoudse gemeentehuis aan de Noordbuurtseweg. Het gaat om een reizende tentoonstelling die provinciale staten van Zuid-Hol land subsidiëren. De provincie hoopt dat het werk van de jonge kunstenaars op deze manier dichter bij de bevolking komt, meer waardering zal krijgen en uiteindelijk beter zal worden verkocht. Onder de acht Zuidhollandse kunstschilders is Theo Poel, de zoon van Zoeterwoudenaar Adriaan van der Poel, die onder meer een tijdje in de gemeenteraad heeft gezeten. De Zoeterwoudse gemeentesecretaris R. Kruithof omschrijft het gebodene als 'mo derne tot zeer moderne kuhst'. leerlingen dat hebben, zoveel ver schillende leerkrachten? In de zes de zal het wel lukken. Immers, ie- LEIDERDORP - Hans Kombrink, de financiële 'man' van de PvdA in de Tweede Kamer, komt maandag naar Leiderdorp. Op uitnodiging van de plaatselijke PvdA praat hij over arbeidsduurverkorting en het behoud van koopkracht van de so ciale minima. Een heet hangijzer dus. Kombrink zou in december vorig jaar al naar Leiderdorp komen, maar toen moest hij op het laatste moment verstek laten gaan. Maan dagavond vanaf half negen) doet hij dat hopelijk niet. Mensen die willen luisteren, discussieren of vragen stellen kunnen die avond in de Sjelter aan de Heemraadlaan terecht. OEGSTGEEST - De zeven stand plaatsen voor woonwagens in Oegstgeest komen definitief aan de Haarlemmerstraatweg. Gister middag bereikte de gemeente overeenstemming met de grondei genaar over de aankoop van ruim vijf hectare grond. Ook de ver lengde Haaswijklaan kan door dit onderhandelingsresultaat wor den aangelegd. Met de grondver werving is ruim vier ton gemoeid. Burgemeester Scheenstra ver wacht dat voor het einde van dit jaar de standplaatsen zullen zijn aangelegd. De verwerving van de grond voor de permanente standplaatsen is een slepende zaak geweest. Meer dan een jaar verkeerden de onder handelingen tussen de gemeente en grondeigenaar Bouwmeester uit Sassenheim in een impasse. Drie weken geleden kwam er schot in de zaak toen Bouwmeester de gemeente benaderde "om eens te pfaten". De grondeigenaar voelde waar schijnlijk dat het tijd werd om het met de gemeente eens te worden over een prijs. Op 18 maart wordt namelijk een uitspraak gedaan door de Raad van State over de mogelijkheid voor de gemeente om de grond te onteigenen. Deze beslissing zou vrijweil zeker in het voordeel van de gemeente uitval len. De rechter stelt in een derge lijk geval de grondprijs vast. Deze is in de regel aanzienlijk lager dan de grondprijs die na onderhande lingen tot stand komt. De grondeigenaar stelde een aan tal voorwaarden bij de verkoop van de grond. Eén daarvan was dat hij een deel van de grond zou kun nen behouden om voor zichzelf een huis te kunnen bouwen. Ook wilde de Sassenheimer enkele hui zen bouwen om te verkopen. De gemeente heeft aan deze de niet voldaan. De onderhandelingen verliepen volgens burgemeester Scheenstra in een plezierige sfeer. De afgelo pen twee weken is er regelmatig contact geweest tussen beide par tijen. Ze kwamen steeds dichter tot elkaar, wat uiteindelijk resulteerde in de definitieve overeenkomst van gistermiddag. Door deze overeenkomst zal de aanleg van zeven tijdelijke stand plaatsen aan de Endegeesterstraat- weg niet doorgaan, zo verwacht burgemeester Scheenstra. Hij voert hiervoor twee redenen aan. Ten eerste is het geldverspilling om een tijdelijk kamp aan te leg gen als een half jaar later het defi nitieve kamp klaar is. Ten tweede moet de bestemming van de grond bij de Endegeesterstraatweg nog worden gewijzigd. Indien daarte gen bezwaar wordt gemaakt begint een tijdrovende procedure. LEI DSC H DAGBLAD Bij automatische overschrijving v geen administratie- en HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN incassokosten. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur), zaterdag v 16.30-18.00 u Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan. abonnementsgelden op g 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 65,70 Per post 89,30 Maandabonnement f 22,10 (Autom. betaling) Losse nummer 1 ,- Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Quakernaat Hoofdredacteur Drs. J. W. E. Metselaar Adj Hoofdredacteur: M. Hoenson-de Graaft regio Leiden P. C. Rosier (radio, televisie, Kunst) Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungmann (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F J. Wirtz (bin.buit./eco) P. J. de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature)

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2