'Brunhilde was dè vereniging' Belasting tapt uit ander vaatje 'Wat moet ik dan? Weigeren soms..' Friese clubs protesteren tegen berekeningen kantineomzet Timman: geen risico Luto grote verliezer in Bollenstreek ZIJL LGB-AZC Blanchard over omstreden titelgevecht PAGINA 16 SPORT ZATERDAG 2 FEBRUARI 1985 LEEUWARDEN (GPD) - Ama teurvoetbalclubs die'Vallen on der de inspecteur van Rijksbe lastingen te Drachten, hebben navorderingen gekregen die va riëren van 9000 gulden tot een halve ton. De onbetwiste koplo per is de zaterdagamateur 3e klas WT uit Twijzelerheide met een bedrag van 50.000 gulden. Naast WT hebben verder Houtigeha- ge, Bakkeveen, SV Oerterp, SC Kootstertille, ASC Surhuister- veen en 't Fean '58, eveneens uit Surhuisterveen, forse aanslagen ontvangen. Belastingambtenaren uit Drachten zijn gedoken in de kan tine-omzet van de clubs uit voor namelijk de Friese gemeenten Opsterland en Achtkarspelen. Daarbij werd simpelweg vastge steld dat de opbrengsten uit de clubhuizen c.q. kantines duide lijk achterblijven bij de bereke ning van de belastingmensen. Over dat verschil nu heeft de be lastingdienst van Smallinger- land de clubs die forse aanslagen opgelegd. Volgens de belastingambtena ren kunnen er uit een fust bier veel meer glazen worden ge schonken en veel meer koppen uit een kilo koffie worden gezet dan de clubs doen voorkomen. Bij de sportvereniging Houtige- hage berekende de belasting dienst dat over het seizoen 1980- 1981 uit een fust bier 250 glazen kunnen worden getapt. In 1980- 1981 gingen er bij de sportvereni ging Houtigehage 88 fusten bier door. De belasting kwam zo doende tot een bedrag aan ver kocht bier van 27.500 gulden (88 fusten bier maal 250 glazen maal f 1,25). Volgens de sportvereni ging Houtigehage was de omzet aan bier in dat seizoen f 17.600 (88 maal 200 glazen maal een gul den). Het bestuur van Houtigehage is van mening, dat de berekenin gen van belastingzijde veel te veel zijn gebaseerd op cijfers uit de horecasector. „Een horecabe drijf mag niet worden vergele ken met een door vrijwilligers bemande kantine. Ook is het zo, dat de uitval in een kantine be duidend hoger is, omdat er niet dagelijks getapt en geschonken wordt", aldus het bestuur van Houtigehage. Netelig De sportvereniging Houtigeha ge laat het er niet bij zitten. Voor zitter Bauke Puitrum heeft de LBA (de Landelijke Bond van Amateurverenigingen) al inge schakeld, evenals de KNVB in de persoon van de expert op be lastinggebied, Van Rossem. Bo vendien heeft Houtigehage be roep aangetekend via dé rechter. Het zit de Friese club bijzonder hoog, dat de belastingambtena ren van de inspectie Drachten voor het vaststellen van de navorderingen op de clubs ver schillende normen hanteert. Dit wordt bevestigd door de voetbal vereniging Surhuisterveen. Bij de éne club berekent de belas tingdienst 250 glazen bier uit een fust, bij een andere 220 en bij weer een andere 200, volgens Houtigehage en Surhuisterveen. Wanneer de SV Houtigehage het volle belastingpond moet gaan betalen, dan zit er niets an ders op dan de inventaris op het sportpark „Duinoord" te verko pen. Mocht het inderdaad zo ver komen, dan kon het in Houtige hage, waar de voetbalclub heilig is, wel eens komen tot een soort volksgericht. Bauke Puitrum, die voorzitter is van de plaatselij ke afdeling van de Partij van de Arbeid, zal niet schromen ook de politiek te betrekken in deze voor de SV zo netelige affaire. Uit de kantine-opbrengsten fi nancierde de Houtigehage een nieuwe verlichting, geisers, een stencilmachine voor het vervaar digen van het clubblad en een alarminstallatie voor de beveili ging van de kantine. Inbrekers lieten de kantine namelijk niet ongemoeid. In eerste instantie was de club overigens nog hoger aangeslagen. Na correctie werd door de belastingdienst bijna 10.000 gulden afgetrokken. Bestuurslid Jappie de Wilde van WT uit Twijzelerheide is ondanks de navordering door de belastingen van liefst 50.000 gul den niet een geslagen man. „Het zal wel goed komen. In elk geval kunnen wij geen 50.000 gulden betalen. WT heeft een bezwaarschrift ingediend en om uitstel van betaling te vragen". Die navordering van een halve ton strekt zich over een periode van vier jaar (van 1980 tot en met 1983). Gootsteen De sportvereniging Oerterp heeft zich intussen als enige wel neergelegd bij het betalen van de navordering. Algemeen-secreta ris J. Falkena van de SV Oerterp, die als omni-vereniging finan cieel sterker staat dan een speci fieke voetbalvereniging: „Wij zijn na goed overleg met de be lastingdienst er redelijk uitgeko- De zondagamateur-vierdeklas ser Bakkeveen staat voor een be drag van liefst 43.000 gulden bij de belastingen in het krijt Vice- voorzitter Arend Hofsteenge: „Ook wij hebben een adviseur in de arm genomen en intussen een bezwaarschrift ingediend. We moeten maar afwachten, hoe het komt. Het is bij ons ook puur vrijwilligerswerk. Wij hoeven in de kantine geen grote winsten te draaien. Onze trainers hebben we altijd beschouwd als leden. Zij verrichten voor ons een .vriendendienst". De meeste van de betrokken clubs hebben advies ingewon nen bij Joop Boomsma uit Drachten, de ex-penningmeester van de afdeling Friesland van de KNVB. Hy houdt er terdege re kening mee, dat de belasting dienst uit Drachten doorzet. „Nou worden de clubs voor het blok gezet, 't Is onredelijk, wat de belastingdienst doet. Wat het berekenen van de kantineomzet- ten betreft, hebben de clubs ge lijk. Wanneer er koffie overblijft, dan wordt die in de gootsteen ge leegd. De belasting echter rekent die weggegooide koffie tot de omzet". Volgens Joop Boomsma, die ook bestuurslid is van de SV Houtigehage, schenkt zelfs een zeer ervaren horecaman hooguit tussen de 220 en 230 glazen bier uit een fust. „Kantinevrijwilli- gers komen daar lang niet aan toe. Door het optreden van de be lastingdienst is de animo voor het besturen en het in stand hou den van een voetbalclub er finaal af. Moeten de clubs wel betalen, dan is het wel noodzakelijk dat er een bepaalde betalingsrege ling door de belastingdienst wordt getroffen". WIJK AAN ZEE (ANP) - Jan Tim man heeft gisteren in de twaalfde en voorlaatste ronde van het Hoog ovens schaaktoernooi in Wijk aan Zee geen enkel risico genomen. Toen zijn enig overgebleven con current, de Engelsman John Nunn, al na een uur het punt deelde met de Tsjechoslowaak Ljubomir Ftac- nik, had Timman zich door een ze ge op de Canadees Kevin Sprag- gett al kunnen verzekeren van de eerste prijs van 10.000 gulden. De Am sterdamse grootmeester voelde zich echter niet helemaal fit, hij klaagde over lichte duizeligheid, en besloot met remise genoegen te nemen toen Spraggett in het aan genomen Dame-Gambiet met en kele opmerkelijke zetten een gelij ke stand had bereikt. Timman heeft nu zondag in de laatste ronde Sponsor KNAU UTRECHT (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Atletiekunie heeft een nieuwe hoofdsponsor gevon den. Het Amerikaanse bedrijf Con verse zal de de Nederlandse atleten tot 1 januari 1989 van kleding voor zien. Met de overeenkomst is een bedrag gemoeid van ongeveer een miljoen gulden. aan remise tegen Kiril Georgijev voldoende voor de toernooiwinst. De uitslagen van de twdalfde en voorlaatste ronde in de grootmees- tersgroep: Lobron (BRD) - Georgijev (Bul) 0-1; Timman (Ned) - Spraggett (Can) 0,5-0,5; Romanisjin (Sov) - Portisch (Hon) afg.; Ligterink (Ned) - Betjavski (Sov) 0-1; Koedrin (Vst) - Kortsjnoi (Zwi) afg.; Van der Wiel (Ned) - Ree (Ned) 0-1; Nunn (Eng) - Ftacnik (Tsj) 0,5-0,5. De stand na de twaalfde ronde is: 1. Timman 8,5 punten; 2. Nunn 7,5; 3. Beljavski, Georgijev 7; 5. Lobron, Ree 6; 7. Portisch, Romanisjin 5,5 1 afgebro ken; 9. Kortsjnoi 5+1 afgebroken; 10, Van der Wiel, Ligterink, Spraggett, Ftacnik 5; 14. Koedrin 4+1 afgebroken. In de meestergroep leed Jeroen Piket opnieuw een nederlaag, dit maal tegen Hans Böhm. Hij moet nu in de slotronde van de Hongaar se lijstaanvoerder Ferenc Portisch winnen om alsnog recht te doen gelden op een meesterresultaat. Stand 1. Portisch 6 1/2 pnt; 2. Rogers, Hodg son en De Boer 6 pnt; 5. Piket en Har- toch 5 1/2 pnt; 7. De Wit 5 pnt; 8. Van der Sterren en Böhm 4 1/2 pnt; 10. Sowray 4 pnt; 11. Barlov 3 1/2 pnt, 12. Grooten 3 pnt. De 48ste partij in.de tweekamp om de wereldtitel tussen Karpov en Kasparov is uitgesteld. De twee kamp zal maandag uit de dure Zui lenhal verhuizen naar de Sportho tel. WASSENAAR - Of gymnastiek en turnen haar jong houdt, kan ze niet zeggen. "Ik weet het niet", ant woordt zij. Het komt er op neer dat zij in wezen geen tijd heeft om oud te worden. Mevrouw Mansveld- Dieben is altijd maar bezig met Brunhilde, de vandaag 75 jaar ge worden Leidse dames-gymnastiek vereniging. De voorzitster is deze dag ongetwijfeld stralend middel punt bij de reünie die ter gelegen heid van het jubileumfeest wordt gehouden. "Er komen zo'n 115 oud-leden. Sommigen heb ik meer dan veertig jaar niet gezien". Brunhilde is haar leven. "Nor maal praat ik niet zoveel, maar Brunhilde gaat me aan het hart", zegt ze na anderhalf uur terugblik ken. SASSENHEIM - In de bi\jartcom- petitie van het district Bollen streek blijkt het team Luto 1 door zijn 2-5 nederlaag tegen Sport 1 de grote verliezer te worden. Mochten zij in de beginfase aan kop gaan, nu zakten zij van de derde naar de zes de plaats. Jan Groot in het kader ging volkomen in de fout tegen Gijs van Hage.-In de vijftiende beurt scoorde de Luto speler nog wel 25 caramboles maar één beurt later peuterde de librist 43 caram boles uit zijn keu en won met het prima moyenne van 10.00 rond. Piet Vermolen trok tegen Henk van Dijk weliswaar met 8.23 moyenne de stand weer gelijk, maar Piet van der Lans liet het vol komen afweten tegen Cees Waaij- en. Van der Lans presteerde het om in achttien beurten slechts 38 caramboles op de lijst te krijgen. Waaijer won dan ook terecht met 5.55. Koploper Taveerne 1 moest deze week drie punten inleveren tegen Royal Sport 1, zij verloren met 2-5 zodat er nu drie teams met zestien punten aan de leiding gaan. Voor Taveerne 1 won alleen Wil lem Mooyekind van Harry de Jong met 7.39 moyenne, en wel door een gave serie van 44 caramboles in de negentiende beurt. Toen zij drie jaar jong was, pak weg 70 jaar geleden, hing ze al aan de ringen.. Op haar zesde wist zij zeker dat ze gymnastieklerares wil de worden. En zo zou jaren later ook geschieden. Tijdens die oplei ding moest ze ook wel korfballen en hockeyen, "maar daar vond ik niks aan". Van iets anders dan tur nen en gymnastiek had zij eigen lijk geen weet. t door Gerard Haverkamp En hoe kon het ook anders. Haar moeder en tante richtten in 1910 samen Brunhilde op. "M'n moeder kwam uit een zeer sportieve fami lie. Haar moeder was kampioene schaatsen van Noord-Brabant Schaatsen was een van de sporten voor vrouwen, en zeilen behoorde ook tot de mogelijkheden, wel met van die gekke lange rokken aan. Maar fietsen met opwaaiende kle ding, dat kon niet. M'n moeder leerde op haar 36ste nog zwem men. Dat was een unicum, net als dat zij met haar zus de middelbare acte gymnastiek mocht halen. Het was een vooruitstrevende familie". Omdat het gymmen voor dames was afgestemd op het zwaardere turnen door mannen, richtten de beide zusjes vijfenzeventig jaar ge leden Dames Gymnastiek en Atle tiekvereniging (de KNAU kwam pas véél later) Brunhilde op. "Ja, daar keek men met bedenkelijke ogen naar. Maar meestal was: oh, de zusjes Konings verzorgen het. Die hebben een goede naam, dus ga dan maar..". Brunhilde uit de jaren her was wel even iets anders, dan vandaag de dag. "De gymvereniging was het enige dat de meisjes hadden. Er waren geen bioscopen en alleen uit mocht je toen niet. Tegenwoor dig houdt elke dansleraar wel een paar avonden voor de leerlingen, maar toen was dat helemaal niet zo. Na een ledenvergadering was er dan het bal van Brunhilde. Wie daar niet naar toe was geweest of naar het soiree dat altijd later in het jaar werd gehouden, die telde niet mee. Brunhilde was dè vereni ging". Dat is het altijd zeker voor me vrouw Dieben-Konings (haar dochter: "Zij was dè vrouw in Brunhilde) en mevrouw Mansveld- ADVERTENTIE De voetbalvereniging TEYLINGEN zoekt m.i.v. het seizoen 985 ,986'JEUGDTRAINER t.b.v. de A en B groep en supervisie over de andere groepen. Training op dinsdag- en donderdagavond. Het diploma "Oefenmeester III" Is gewenst. Zij die Interesse hebben worden verzocht dit schriftelijk kenbaar te maken aan de heer W. Pouwels, secretaris, Ridderhof 3, 2171 TJ Sas- senhelm. AMSTERDAM (GPD) - Er zijn heel wat boksliefhebbers die het wereldtitelgevecht, dat Alax Blanchard op 11 februari in Amsterdam gaat leveren tegen de Canadees Jerry Reddick, niet serieus nemen. De partij speelt zich namelijk af onder de paraplu van de World Atlethic Association (WAA), die, samen met de IBF, in de schaduw staat van de WBC en WBA, de twee toonaangevende wereldorganisaties in de pugilistiek. Blanchard stoort zich een beetje aan de gnuivende reacties, want zowel hij als zijn manager Henk Ruhling had ook liever de hand schoen opgenomen van Michael Spinks, de Amerikaan die door de drie andere bonden als wereld kampioen wordt erkend. Bij de .ID, u. WAA is de titel 111 het halfzwaarge- Alex Blanchard werkt zich m het zweet. De Amsterdamse bokser neemt wicht vacant het wereldtitelgevecht tegen de Canadees Reddick wel degelijk serieus: „Maar wat moet ik? Weigeren (foto ANP) soms?", zegt Blanchard, die zich in i valt in de VS". mei vorig jaar tot de sterksten van Europa liet kronen. „Ik zie dit ge vecht als een stapje verder in mijn loopbaan. Het gaat mij erom dat mijn naam valt in de States, dat ik daar in de pers verschijn. Natuur lijk sta ik liever in de ring tegen Spinks, maar die jongen weigert in het buitenland te boksen, terwijl er mij in Amerika geen aantrekkelijk gage wacht". Blanchard zou voor een confron- Dieben geweest. Haar moeder was de eerste 50 jaar voorzitster, in 1960 nam mevrouw Mansveld haar plaats in. En nog is zij voorzitster. "Die continuïteit is goed voor een vereniging", meent zij, die nooit het gevoel heeft gehad op dood spoor te zitten. "Er ontwikkelt zich altijd wel iets. Toch wilde ik eigen lijk met de jaarvergadering in mei aftreden, maar in zo'n jubileumjaar kan je de boel niet in de steek la ten. En als je zegt dat je het tyd vindt dat een jongere jouw plaats in moet nemen, dan zeggen ze al tijd: je hebt er toch nog steeds ple zier in? En ja, wat dat betreft zou ik best nog door willen gaan". Uitvoeringen Haar afscheid heeft ze voorlopig dus met een jaar uitgesteld. In ok tober hoopt zij de wedstrijden mee te kunnen maken die Brunhilde in het kader van de festiviteiten tus sen alle Leidse gymnastiekvereni gingen wil organiseren. "Het KNGV heeft er toestemming voor gegeven. Als het doorgaat wordt het de eerste keer dat zoiets in Lei den wordt gehouden. Dat zou ik prachtig vinden". Deze oecumenische wedstrijden, zoals zij het zelf vermakelijk noemt ("Het is toch krankzinnig dat die sportbonden nog niet één zijn"), kunnen de vervanger worden ge noemd van de jaarlijkse uitvoerin gen die elke willekeurige vereni ging jaren geleden hield, maar die volledig hebben afgedaan. "Ik had ter gelegenheid van het 75-jarig be staan dolgraag een uitvoering wil len houden, maar dat is onmoge lijk. Op de eerste plaats is de zaal- huur en de kosten van het vervoer van toestellen niet op te brengen. Maar er is ook niemand meer die een uitvoering in elkaar kan draai en. Je moet daar een vreemde kronkel voor hebben. Juf Steffe- laar had die", noemt mevrouw Mansveld-Dieben de vrouw die sa men met haar moeder jaren achter een het aangezicht van Brunhilde bepaalde. "Steffie, zoals ze door ons werd genoemd, nam zelfs pia noles om op nieuwe melodietjes oefeningen te verzinnen. Nu is al les meer op turnen en goede les ge richt. De leiders kunnen de leerlin gen bok- of kastsprongen of een paar oefeningen aan de ongelijke brug laten doen, maar daar vul je geen avond mee. Dat heb je na een kwartier gezien. Een uitvoering is ook muziek, oefeningen met bal en knots, maar die variatiemogelijk heden kennen ze tegenwoordig niet meer. Ze hebben de muzikale kennis niet, niet de handigheid om een uitvoering in elkaar te draaien en geen geduld. Er is ook geen ani mo meer voor. Twee jaar geleden hebben we geprobeerd namens de Kring Leidschenhage een uitvoe ring te geven. Daar zijn 37 vereni gingen by aangesloten, maar er Mevrouw Mansveld-Dieben: 'lk kan r er wat fout gaat'. reageerden er maar zes. Jammer, maar het is echt onmogelijk gewor den". "Mijn moeder was een dame. Een doorbijtster ook, ja. Maar als zij voor de vereniging op haar kop moest gaan staan, dan deed ze dat ook. Ze kende veel mensen erg goed. Als ze geld nodig had, bij voorbeeld toen we in 1927 - ik was net 15 - met de ploeg naar Oosten de gingen, dan wist ze bij wie ze moest zijn. Ze is toen naar burge meester De Gijselaar gegaan. Hij was beschermheer van Brunhilde. Van beschermheer hoor je tegen woordig trouwens ook nooit meer. Toen waren ale burgemeesters rijk, dat is nu lang niet altijd meer zo. Hij belde naar Van Spall, de direc teur van de waterleidingfabriek. Van hem kregen we toen honderd gulden". Meer over haar moeder, Brunhil de en ook Nieuw Brunhilde, de vereniging die zich in 1925 af scheidde: "M'n tante hield op met lesgeven omdat ze naar Amerika vertrok waar haar man werk kreeg. Er moest dus nieuwe leiding ko men. Toen kwam men met een ze kere meneer Koopmans op de proppen, een Groninger. In die tijd was de ritmische gymnastiek in opmars. Dat was iets nieuws, niet meer dat stijve, gereglementeerde. Nou, daar was m'n moeder natuur lijk als de kippen bij. Er kwam een cursus in Leiden en m'n moeder zie dat Brunhilde daar bij moest zijn. Maar die meneer Koopmans wilde daar niet aan. Hij zei dat hij dat die meisjes ook wel kon leren. Dat liep verkeerd. Daar is een hele hoop herrie om geweest en uitein delijk richtte Koopmans Nieuw Brunhilde op. Of Brunhilde nog naar die cursus is geweest? Ja, wat dacht je.."schetst mevrouw Mans veld-Dieben de aard van haar moe der. "Want het was in het belang van de vereniging. Ze deed nooit iets in haar eigen belang. Zou je niet gaan, dan raakte je achterop. En het bestuur stond achter haar. Als je je best doet en je bent ervan overtuigd dat je gelijk hebt dan kun je met goede argumenten mensen altijd overhalen". Mevrouw Mansveld-Dieben was voor die jaren een goed turnster, "al zullen ze nu om je lachen als je turnt zoals ik toen". "Het turnen op zich is erg veran derd in al die jaren. Vroeger ging je naar les en dan zeiden ze: daar lig gen een plank en een mat, maak maar een salto. Nu is er een uitge werkte leergang om te komen tot een goede salto. Dat misten wij vroeger". ruimte heeft zij nooit als een gemis ervaren. "Het is ook geen haalbare kaart. Van de circa 250 leden zijn er misschien honderd 16 jaar of ou der. De aspiranten sporten liefst zo dicht mogelijk bij huis. We kunnen geen kinderen uit een wijk hele maal naar de andere kant van Lei den laten komen omdat we daar dan toevallig een eigen ruimte zou den hebben. De leden die naar de Stevenshof zijn verhuisd, waren maar wat blij dat we déér ook les sen zijn gaan geven". De ledenvergaderingen en de kringwedstrijden zullen dus altijd wel de voornaamste ontmoetings plaatsen blijven. Vandaag is dat ook hotel de Roode Leeuw voor de reünie. En bij alle volgende jubi leumactiviteiten zal mevrouw Mansveld-Dieben ongekend veel kennissen ontmoeten. Want van welk orgaan binnen de gym- en turnwereld maakte zij geen deel uit in al die jaren. Zij heeft werkelijk van al.es gedaan en zelfs nu nog geeft zy cursus aan verenigingslei ders. "Te gek eigenlijk", zegt ze zelf, "maar ik kan er niet mee op houden. Ik kan ook maar beter niet in een zaal zijn waar les wordt ge geven, want ik houd het gewoon niet als ik zie dat er wat fout gaat. tatie met Spinks een bruto-belo- ning opstrijken die volgens Ruh ling „ver beneden de ton zit". „Het is nèt iets meer dan ik krijg voor een Europees titelgevecht. Maar vergeet niet: zo'n wereldkam pioenschap moet het hoogtepunt van mijn carrière worden; dat is hetgeen waar je al jaren naar hebt toegeleefd. Ik vind dat ik er op dat moment moet uithalen wat er in zit. Dan neem je geen genoegen met een appel en een ei". Vandaar dat Blanchard's mana ger Ruhling op zoek moest naar al ternatieven. De Zandvoorter: „In Europa durft bijna niemand het meer tegen Alex op te nemen. Ik ben met jongens als Angulo, met Andries, met Tafer en Mauriello bezig geweest. Stuk voor stuk haakten ze af. Sinds september vo rig jaar zit Alex al stil en pas in aprU staat.het verplichte Europese titelgevecht tegen Caramanolis op de agenda. Ik heb het nu voor eli kaar gekregen dat er een wereld-* kampioenschap naar Nederland wordt gehaald. Hoe je het wendt of keert, die Reddick is geen makke lijke jongen". De 24-jarige Canadees leverde tot np toe 22 gevechten, waarvan hij er vier verloor. Liefst 15 knock- out-zeges prijken achter zijn naam. Hij is donker, links voorstaand en 1.80 meter lang, 12 cm kleiner dan Blanchard. „Ik heb een beweeglij ke sparringpartner uit Philadel phia laten overkomen", zegt Blan chard. „Jeffrey Hill, een type als Fighting Mack. Bovendien train ik met Rob Kaman, de wereldkam pioen kick-boksen". De partij in de Jaap Edenhal gaat over 15 ronden, een limiet die in Europa maar ook in gevechten die door de WBC worden georgani-i seerd al enige jaren is terugge-i bracht tot 12 ronden. Ruhling: „Dat het veiliger* zou zijn om 12 ronden te boksen is onzin. Sinds 1979 zijn er 39 doden gevallen in de bokssport, 37 van die ongelukken vonden plaats voor de 13e ronde". De Nederlandse Boks Bond, die aanvankelijk zeer sceptisch stond tegenover Ruhlings initiatief om Blanchard in de WAA-versie te la ten uitkomen, heeft toch zijn me dewerking toegezegd. Erkennen doet de NBB dit titelgevecht ech ter niet, omdat de bond alleen is aangesloten bij de WBA en de ZOETERMEER - Jan van den Udenhout heeft donderdag af scheid genomen als directeur van het Prins Willem Alexander Sport centrum Zoetermeer. Twee jaar ge leden, bij de opening van dit cen trum, dat nu in ernstige financiële problemen verkeert, had Van den Udenhout toegezegd deze functie twee jaar te vervullen. Deze ter mijn is thans afgèsloten. Voorlopig zal de voorzitter van de IJshockey- bond, Fred Schweers, de lopende zaken van het Sportcentrum onder zijn hoede nemen. SCHAATSEN - Anette Carlen heeft bij het Zweedse schaatskam pioenschap voor vrouwen te Stockholm de 500 meter met over macht gewonnen. Carlen won in 43,08 seconden, Jasmin Krohn werd tweede in 44,96. Te gek Het gebrek i Ik heb het er altijd heerlijk druk mee gehad. Je houdt er ook zoveel contacten aan over. En die contac- een eigen club- ten. die houden je jong". ADVERTENTIE Waterpolowedstrljd Zaterdag 2 febr. aanvang 19.00 uur zwembad De Zijl. Aangeboden door Mercasol

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16