Tk streef nu eenmaal niet naar populariteit Motie om sociale minima te ontlasten weggestemd Conservatief-liberale regent neemt afscheid 'Links' offensief voor jongerenwerker mislukt ZATERDAG 26 JANUARI 1985 I^MIdl.UM "Ik vind het niet nodig dat een burgemeester zich in zijn onderbroek door de gracht laat slepen", zegt de soms omstreden Wassenaarse burge meester mr. K. Staab over populariteit. (foto Holvast) WASSENAAR - Er is waar schijnlijk maar één burge meester in Nederland die zijn 14 jaar oude entree-rede doodleuk in vrijwel onge wijzigde vorm als afscheids rede bij de raadsstukken laat opnemen: burgemees ter mr. K. Staab van Wasse naar. Per 1 februari gaat de grijzende regent, die met zijn uitspraken en daden re gelmatig opzien baarde, met pensioen. In Wassenaar was hij nooit echt populair bij de bevolking. "Je moet het aandurven jezelf te blij ven", placht hij te pareren. Burgemeester Staab heeft een he kel aan autorijden. Vandaar dat men hem iedere werkdag het tra ject tussen de ambtswoning en het raadhuis 'De Paauw' ziet lopen. In statige tred op weg naar zijn gelief de werkkamer, een kamer waar Prins Frederik ooit zijn laatste ademtocht uitblies. Iedereen, die hem bezoekt, moet dit verhaal ho- door Fred Schoorl Volgende week is het voor het laatst dat hij van achter zijn bureau de marmeren leeuwen voor het raadhuis kan zien liggen. Op één van deze roofdieren liet de schrij ver Boudewijn Büch, die zijn jeugd in Wassenaar beleefde, zich foto graferen voor de kaft van een boek, waarin hij zijn afkeer van Wasse naar en het regentendom ver woordt. Staab is zo'n regent. Eentje van het zuiverste water. Voor zijn Was senaarse tijd was hij actief in de Rotterdamse politiek, voor de WD, Ook nam hij zitting in de Provinciale Staten. Zijn werkkring lag in Rotterdam. Hij was er direc teur van een scheepvaartbedrijf. Prachtig ambt Wat was de reden dat hij zijn di recteurschap verruilde voor het burgemeestersambt? 'Ach, eerlijk gezegd was er geen enkele reden bij mij, al leek het mij een prachtig ambt. Toen men mij vroeg heb ik geen moment gedacht dat het se rieus was. Maar de bijzondere structuur van Wassenaar maakte mij blijkbaar het meest geschikt voor die functie. De bevolking hier is namelijk nogal autoritair inge steld. Vooral hogere ambtenaren denken vaak een burgemeester te kunnen commanderen. Men moest iemand hebben die dat aankon, en ie ervaring had in de omgang met buitenlanders". De autoritaire instelling wenst hij nog even toe te lichten: "Er is VOORSCHOTEN - De Voorschotense fracties van D'66 en PvdA/PPR krijgen geen enkele steun voor hun idee om een fonds te ont wikkelen dat bedoeld is om sociale minima die in het rood staan bij de gemeente lijke nutsbedrijven een hand te kunnen toesteken. Evenmin hebben ze veel succes met het plan kinde ren van sociale minima geld te geven om de kosten te drukken van sportbeoefe ning, sociaal-culturele of culturele activiteiten. WD en CDA veegden een motie met deze strekking gisteravond tij dens een begrotingsvergadering, namelijk van tafel. Ook 'hun' wet- VOORSCHOTEN - Waren de Voor schotense fracties donderdag nog kritisch over het bestuurlijk reilen en zeilen en wilde de WD zelfs de functionele commissies opheffen, gisteravond, tijdens de begrotings vergadering, vertaalde zich dat niet in concrete besluiten. Zo verdween in de prullenmand een D'66/PvdA/PPR-motie om de functionele commissie voor sport en recreatie te ontdoen van haar beheersbevoegdheid, alle in spraakorganen op doelmatigheid en actualiteit door te lichten en waar dat nodig is de procedure's een verschil tussen een directeur van een kippenren en van een leeu- wenkooi. Jij kan de kip desnoods opeten, maar de leeuw maakt zo korte metten met jou". Nog nagrin- nekend vraagt hij voorlichter W. Kan, die bij het gesprek aanwezig is, of deze vergelijking te ver gaat ("Kan dit Kan?"). Het kan. Staab koesterde een liefde voor het burgemeestersambt - met bur gemeester Thomassen van Rotter dam als zijn grote voorbeeld. Toen het verzoek van Wassenaar serieus bleek, besloot hij de kans te grij pen. Bij zijn beëdiging hield hij een entree-rede, waarin hij aandacht vroeg voor een aantal onderwer pen die zijns inziens "tot een zo veel mogelijk bevredigende oplos sing moeten worden gebracht". Actueel Dezelfde rede is nu in zijn ge heel, met enkele toevoegingen, aan de raad gestuurd als afscheidsrede. Blijkbaar is er niets veranderd, heeft hij weinig geleerd en vol bracht? Er verschijnt een geheimzinnig glimlachje om zijn mond. "U moet weten dat ik een hekel heb aan het voorlezen van een rede. En ook om iets twee keer te zeggen. Vandaar dat ik die rede voor raadsleden heb laten bijvoegen. Nu kan ik in de raad vrijuit speechen en voor de rest naar die geschreven rede ver wijzen. Bovendien blijkt mijn toenmalige visie nog steeds actu eel". Er klinkt enige weifeling in zijn stem door, maar dan vervolgt hij: "Ik zeg alles met een knipoog. U kent me wel. Ik bedoel dat er niets is wat ik toen niet goed heb gezegd. En dat is niet verwonderlijk voor deze gemeente. Wassenaar is alleen 'innerlijk veranderd, qua bevo- lingssamenstelling. Ik vermoed dat de liberale opgang en de ont kerkelijking hiermee te maken hebben. In ieder geval zorgde die innerlijke verandering vor een ver schijnsel als de opbloei van het welzijnswerk. Neem Time-Out (een jongerensociëteit, F.S.). Dat is een typisch voorbeeld hiervan. Of ik die verandering betreur? Nee hoor, waarom zou ik?" Het klinkt nogal ironisch uit de mond van een 'conservatief-liberaal', zoals hij zichzelf graag noemt. Staab heeft zijn conservatisme nooit onder stoelen of banken ge stoken. "Het is het hebben van een open oog voor vernieuwingen, maar tegelijkertijd het oude op waarde blijven schatten", defi nieert hij die eigenschap. "Soms gebruik ik dat conservatisme ex pres, met een knipoog, als men te veel wil veranderen. Want niet ie dere verandering is een verbete ring". Autoriteit Een ander hem geliefd begrip is autoriteit. Hij beschouwt het als een onmisbare eigenschap voor houders mengden zich in de strijd. Van Dalen vond het voorstel "niet gelukkig" en Marselis zat vooral in zijn maag met de subsidie aan kin deren van sociale minima. Volgens hem worden zij erdoor "gestigma tiseerd": krijgen een etiket opge plakt. En dit is helemaal niet nodig, is zijn inschatting. Want, zo sprak hij, veel verenigingen houden er al re kening mee dat sommige leden ou ders hebben in de laagste inko mensgroepen. Visser (PvdA/PPR) schamperde over deze opmerking: "Zo moet je te biecht bij de pen ningmeester", merkte hij op. Maar Willemsen (VVD) onderschreef het betoog en constateerde tevreden dat er in Voorschoten al voldoende wordt gedaan voor de mensen met een minimuminkomen. De indieners van de motie be streden dit. Volgens hen zijn er op dit moment "geen adequate voor zieningen waaruit zo te noemen so- van organen te verbeteren danwel die organen op te doeken. Alleen de WD'ers Hulscher, Ten Hoopen en Aeijelts Averink steunden het idee. Het CDA bracht daarentegen naar voren dat wan neer de motie er doorheen zou ko men, de inspraak in het geding zou geraken. WD-fractievoorzitter Willemsen voelt er weinig voor om alle inspraakorganen om te spitten en vindt bovendien dat best ge wacht kan worden tot 1 juni, wan neer B en W aankomen met de toe gezegde voorstellen om het be stuurlijk functioneren te verbete ren. burgemeesters en een noodzaak voor de democratie, want "een de mocratie zonder gezag is als vrij heid zonder discipline. Als je al leen maar roept dat iedereen gelijk is vallen er nooit besluiten. Er is iemand nodig die de knoop in be paalde impasses doorhakt. Vaak is iedereen dan allang blij. Maar ik ga overigens nooit prat op mijn eigen besluiten. De kunst is juist de geza menlijkheid: iedereen moet kun nen doen alsof hij er zelf ook aan meegewerkt heeft". Als voorbeeld voor een besluit waar hij zijn bestuurskracht heeft doen gelden noemt hij de reorgani satie van de Wassenaarse brand weer. "Iedereen begreep dat het met zoveel beroepskrachten niet langer kon. Toen er een besluit tot inkrimping moest komen krabbel den er enige politici (o.a. Wens- veen, fractievoorzitter van het CDA, F.S.) toch weer terug en joe gen de bevolking op stang. Op zul ke momenten grijp ik in". Inderdaad stak Staab in de be wuste raadscommissievergadering een pittige tirade af tegen de "op standige" raadsleden. "Jammer ge noeg hoor je er later, als de beslis sing een goede is gebleken, niets meer van". Publiciteit Staab heeft de publiciteit nooit geschuwd. "Dat is leuk voor de pers", zei hij in menige vergade ring, als hij weer eens verbaal op dreef was. Zijn bestuurlijke kwali- 'Soms ben ik wel door het lint gegaan' teiten echter waren veel minder vaak aanleiding voor persberich ten dan zijn confrontaties met de raad of zijn buitenissige politieke uitspraken. Het hele politieke we reldje treedt hij nogal ambivalent tegemoet. Enerzijds geniet het zijn belangstelling, maar anderzijds wil hij de waarde ervan ook wel eens in twijfel trekken. Zo luidt een van zijn stellingen dat er "naar het ver mijden van politieke tegenstellin gen dient te worden gestreefd". Een merkwaardig harmonisch denken voor iemand, die de con frontatie niet schuwt. Hoe ver klaart hij dit? "Ach, neemt u het voorbeeld van een markt. Er verkopen twee marktlieden zeep, dezelfde zeep, die ze allebei op hun eigen manier aanprijzen, met veel kabaal en zo. In werkelijkheid echter, zou je met één marktkoopman kunnen vol staan. In de politiek gebeurt zoiets ook. Men heeft meestal lange ver halen nodig om zich te profileren, terwijl iedereen weet wat er moet worden gedaan". ciale minima financieel tegemoet gekomen kunnen worden in alge mene zin en/óf indien zij hun finan ciële verplichtingen jegens de ge meentebedrijven niet kunnen na komen". Daarnaast is het volgens D'66 en PvdA/PPR zo dat het risi cofonds ten behoeve van gegaran deerde geldleningen "minder ge schikt is omdat het uitgeput kan raken". Het CDA was het ermee eens dat iets moet worden gedaan voor de 'minima'. De partij kon echter niet met de motie instemmen omdat ze niet weet hoeveel het gaat kosten en bang is dat het in strijd is met het rijksbeleid. Bovendien is ze te vreden gesteld door de toezegging van B en W dat zij hun ogen zullen laten gaan over een andere maatre gel die de minima kan ontlasten. Het gaat om voorstel dat in Heem stede is ontwikkeld en door de Voorschotense christen-democra ten is opgepikt. Volgens Frank ten Have (CDA) kan bij deze regeling in individuele gevallen kwijtschelding plaatsheb ben van 10 procent op gas, water en licht en 50 procent op gemeen telijke heffingen. Het gaat om 'ge vallen' die al van de 'belastingen' kwijtschelding hebben gekregen voor onroerend-goedbelasting. Het voordeel hierbij is dat alleen kwijt schelding wordt gegeven aan men sen die daar echt recht op hebben. Immers, 'de belastingen' hebben die indruk gekregen, na gesnuffel in de financiële bescheiden. De wethouders Marselis en Van Dalen bleken overigens grote be denkingen te hebben tegen het Heemstede-idee. Marselis: "In Heemstede is men er ook nog lang niet uit. En toen ik met mijn chef sociale dienst sprak, zei hij: je weet wel wat je op je hals haalt". De Wassenaarse raadsvergade ringen vindt Staab ook niet het summum van goed politiek bedrij ven. "Men leest in de raad een ver haal voor, terwijl de koppen al lang geteld zijn. Nooit gebeurt het eens dat er een partij door een andere van haar ongelijk wordt overtuigd en van mening verandert. De oor deelvorming geschiedt reeds in het beraad van de fracties. Het praatje dient alleen om de partij te profile ren. En dat duurt onnodig lang". Gemeentekantoor Later komt het gesprek nog even op de verwikkelingen rond de bouw van het Wassenaarse ge meentekantoor. Aanvankelijk lag er een compromis op tafel, waarbij het CDA en de WD voor de aan bouw bij het huidige raadhuis ble ken te zijn. De liberalen kwamen echter plotseling met een geheel nieuw voorstel: de bouw van een nieuw gemeentekantoor aan de Jo- han de Wittstraat. Deze handelwijze wekte grote woede op bij Staab. In het gesprek laat hij zich daarover ontvallen: "Het is toch allemaal vriendjespoli tiek, ziet u andere belangen in de politiek?" Meer wil hij er niet over kwijt. Het functioneren van de burge meester stond nogal eens aan kri tiek bloot. Die kritiek gold zowel zijn beleid als zijn optreden in ver gaderingen. Regelmatig had hij het aan de stok met raadsleden of zelfs met hele fracties ("De pers vond dat altijd leuk, maar er waren slechts enkele topics"). Staab: "Soms ben ik wel eens door het lint gegaan. Maar meestal was iedereen het met mij eens", zegt hij zelfverzekerd. Van be scheidenheid heeft hij weinig last. "Alleen de getroffene stootte wel eens klaaglijke geluiden uit", zegt hij er nog over. En in het college? "Ruzies kan ik me niet herinneren. Rozegeur en maneschijn onder zijn leiding? "Nee, maar ik heb altijd getracht de eenheid te bewaren. In mijn tijd is er nooit één wethouder afgetreden". Onlangs stelde de gemeenteraad een profielschets vast voor een nieuwe burgemeester. Verschillen de wensen, die hierin worden ge noemd, wijzen in de richting van (indirecte) kritiek op Staab. Zo wenst men een manager, die niet te oud is, zijn mannetje staat op het gebied van actieve voorlich ting en die zijn aanstelling niet als eindstation van zijn carrière be schouwt. Geen kritiek Heeft Staab zelf de profielschets ook als kritiek op hem ervaren? "Nee, dat gevoel heb ik nooit ge had. Ik heb wel eens gezegd: waar om mag ik geen profielschets van een goede fractievoorzitter ma ken? (De fractievoorzitters stelden de profielschets samen, F.S.) Maar, zonder gekheid, volgens mij heb ik tegenover de raad eerder teveel als Burgemeester P. Cannegieter: "Zonder afweging wordt die jonge renwerker naar voren geschoven" (foto W. Dijkman) manager gehandeld. En wat is een manager trouwens? Het is weer zo'n modeterm. Vroeger moest men een burgervader zijn en nu weer een manager. Ik ben veel meer een coördinator. Daar vallen beide begrippen onder". De pers merkte doorgaans weinig van zijn aktiviteiten op dat gebied. Een duidelijker taak vormde het leidinggeven aan twee beleidsge bieden: verkeer en voorlichting. De prestaties van Staab op deze terreinen zijn niet indrukwekkend. Dat wil zeggen: er zijn onder zijn leiding weinig nota's, notities en dergelijke geproduceerd. Dat ter wijl de voorlichting steeds aan kri tiek onderhevig was. De profiel schets vraagt dan ook duidelijk ie mand die van wanten weet op deze gebieden. Onderbroek Geertsema werd in de jaren zes tig burgemeester van Wassenaar. In 1971 volgde Staab hem op. Bei den waren liberaal, maar daarmee hield iedere overeenkomst op. 'Molly' was iemand die aan het beeld van een burgervader beant woordde en als een bourgondiër wist te leven. Zijn opvolger geeft de voorkeur aan een goed boek en een glaasje prik. Heeft het Staab ooit dwarsgeze ten dat zijn voorganger to populair was? "Welnee, ieder mens is an ders. Ik vind het zo fijn dat men mijn vrouw en mijzelf heeft aan vaard zoals we zijn. Overigens vind ik de verschillen tussen Geertsema en mij niet zo zwart-wit. Ik zat al leen nooit tot vier uur 's nachts in de kroeg en ging zelden de hort op. Iemand als Geertsema was wel een unieke persoonlijkheid. Maar zou u een tweede willen hebben?", vraagt hij, kennelijk in de overtui ging dat het antwoord ontkennend zal zijn. Na een korte stilte vervolgt hij: VOORSCHOTEN - B en W van Voorschoten hoeven niet vóór april een voorstel aan de raad te doen om een jongerenwerker in dienst te nemen, die het jongeren werk in het dorp ondersteunt. Een PvdA/PPR-motie met die strekking werd gisteravond weg gestemd tijdens de begrotingsver gadering. Alleen J. Aikens (D'66) steunde het voorstel, waarvan de eerste versie veel harder was. In deze versie moest de raad beslui ten een jongerenwerker te subsi diëren met ingang van 1 juli 1985. Het geld voor deze figuur zou van verschillende kanten kunnen komen: via de rijksbijdragerege ling sociaal-cultureel werk en her- bezettingsgelden die worden toe gekend voor arbeidstijdverkorting en werkgelegenheidsbevordering. De indieners stelden de motie echter bij nadat de burgemeester naar voren had gebracht dat was afgesproken dat moties die tijdens een begrotingsvergadering opdoe men niet concreet dienen te zijn. Ze moeten ruimte laten aan de par tijen. De eerste versie voldeed hier niet aan. "Je moet het aandurven jezelf te zijn. Ik streef nu eenmaal niet naar populariteit. Nooit zal ik mij laten fotograferen in een sauna, met ont bloot bovenlijf. En ik vind het niet nodig dat een burgemeester zich in z'n onderbroek door de gracht laat slepen". Staab en voorlichter Kan slaan zich op de knieën van pret. Pretoogjes Tijdens de algemene beschou wingen van de Wassenaarse ge meenteraad, in december vorig jaar, namen de raadsleden Niewen- hoven (D'66) en Goulooze (PvdA) de gelegenheid te baat om te zien naar de periode-Staab. In hun be togen werd hij gekarakteriseerd als 'de regent met de pretoogjes' (Gou looze) en 'regent oude stijl in plaats van democratisch gezind burger vader' (Nieuwenhoven). Is Staab nu trots op zulke kwali ficaties of wijst hij ze af? "Een re gent is gewoon iemand die regeert. En ik zie niet in waarom een regent oude stijl niet tegelijkertijd demo cratisch kan zijn. Besturen door middel van aangewezen personen -regenten dus- is juist het wezen van de democratie. Maar zo in het algemeen vind ik die omschrijvin gen van Goulooze en Nieuwenho ven heel aardig". De burgemeester is niet zo snel van zijn stuk ge bracht. Als een regent, bijna als een Cou- periaanse verschijning, zal hij straks in zijn toekomstige woon plaats Den Haag te zien zijn. Benoordenhout kan een bewoner verwachten die zich op voorname wijze, met paraplu en deftige jas, door de lanen beweegt. En de spreekwoordelijke pre toogjes komen tijdens het gesprek uiteindelijk tevoorschijn als Staab opmerkt: "Ik zeg alles met een kni poog. U kent me wel". Wassenaar kan zich opmaken voor een nieuw tijdperk. Afwegen Maar de burgemeester had ook andere bezwaren. Hij vindt het "procedureel niet zo'n gelukkige greep". "Zonder afweging wordt het naar voren geschoven", bracht hij uit, "terwijl er door de partijen gisteravond nog zo is aangedron gen op een goede afweging". WD en CDA sloten zich hierbij aan. Luidkeels benadrukkend dat zij op zich veel voelen voor zo'n jongerenwerker, zeiden zij dat ze nu geen beslissing wilden nemen. De WD vindt dat de jongerenwer- ker"uit de lucht komt vallen". En het CDA wil in mei nog eens pra ten, wanneer de partijen bekijken welke projecten zij het belangrijkst vinden, het komende jaar. Visser (PvdA/PPR) en Aikens (D'66) verbaasden zich over de op stelling van WD en CDA. Laatst genoemde deed dit als volgt: "Toen we in november praatten over de jongerenwerker zei wet houder Marselis op het laatst: nou jongens, met de begrotingsbehan deling zullen jullie het nog wel merken. Mooi niet dus". A 9 e n d a ZATERDAG Leiden Filmhuis LVC - Breestraat, film 'La Pel- le' van Liliana Cavani, 21.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Het Basilieus Quartet' van Fabio Carpi, 20 en 22.15 uur. Restaurant Zwembad De Zijl - bingo/ disco-avond, 20 uur. Breehuys - Breestraat, punk-avond, 20 Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, open soos, vanaf 22 uur. Oegstgeest Pedagogische Academie - Hazenboslan, film 'Raiders of the lost ark', 21 uur. Taberna - Julianalaan 1, Jongerenwerk- groep Relax organiseert discoavond, 21 ZONDAG Vijf Hovenhuis - Hoflaan, tentoonstel ling Leidse Luchtvaarclub, 11-17 uur. De Uyl van Hoogland - optreden de groep 'The change of Scene', 16 uur. Universitair Sportcentrum - Wassenaar- seweg, Leidse Twirl-Kampioenschap- pen voor solo's en duo's, 12 uur. AV Holland organiseert prestatieloop, inschrijven vanaf 10 uur bij het parkeer wachtershuisje op het laatste parkeer terrein voor de strandafgang naar de Wassenaarse Slag. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Het Basilieus Quartet' van Fabio Carpi, 20 en 22.15 uur. Warmond Jazzsociéteit Meerrust - sessie met top- Zoeterwoude Ons "Huis - Kosterspad, toneelvoorstel ling van de amateurgroep Pardoes, 14.30 uur, voor kinderen van 5-10 jaar. Oegstgeest Taberna - Julianalaan, voorstelling pop pentheater Globedorus, 13 uur, voor 'kinderen van 4-12 jaar. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 25 januari tot vr 1 februari door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 123553. Apotheek Linnaeus, Kempenaarstraat 31, Oegstgeest, tel. 173330. Bewoners van 'verpauperde' gemeenteflats voeren actie VOORSCHOTEN - Onze buurt is verpauperd, gemeente doe iets. Met deze hartekreet stapten gister avond bewoners van gemeente flats aan de Voorschotense Profes sor Einthovenlaan, Kamerlingh Onnesplantsoen en Professor Eyk- manhof naar wethouder Van Leeu wen. Ze hadden handtekeningen bij zich van "bijna alle bewoners" en een klachten- c.q. wensenlijstje met 24 punten. Een greep uit de lijst: er moeten gesloten portieken komen en deze portieken dienen beter te worden onderhouden. Nu is het een rot zooitje in de ruimten waarvan de ruiten vaak stuk zijn. Het hang- en sluitwerk in de flats is slecht, in de woningen hangt vaak een riool- lucht en ze zijn vochtig: op de ko zijnen van de bovenverdieping staat bijvoorbeeld schimmel. Alle bewoners hebben last van tocht en het water in de badkamers is, doof de lange, niet-geïsoleerde leidingen, te koud. Muren, pla fonds en balkons vert.onen grote gaten. De afvoer van deze balkons is slecht. De bestrating voor de flat is erbarmelijk: de parkeerplaatsen zijn na zware regenval niet te ge bruiken. Ook de kihderspeelplaats is onbruikbaar door glas en honde- poep. Wethouder Van Leeuwen rea geerde niet geschokt op de klach ten. Integendeel, hij was zelfs ver- .heugd dat bewoners "contact heb ben gezocht 'met de gemeente". Immers, wanneer het rijk subsidie geeft wil de gemeente de flats in de drie straten opknappen, evenals de flats in de Professor Lorentzlaan. Een Wassenaars bureau heeft daar om enkele flatwoningen onder zocht en zodra haar rapport vol gende maand klaar is, wil de ge meente rond de tafel gaan zitten met de bewoners. Volgens Van Leeuwen kunnen dan heel wat klachten uit de we reld worden geholpen. En hij pakte een brief vol "opknapplannen", die november vorig jaar zou zijn ge stuurd aan de betrokkenen. De be woners reageerden hierop ver baasd. Ze verklaarden dat ze die brief nooit hadden gehad. HEUPBREUK - Een 83-jarige in woonster van Voorschoten heeft gisteren bij een val in haar woning in de Eyckmanhof haar heup ge broken. Het ongeval gebeurde om zeven uur in de morgen. Gister avond rond half vijf hoorde een be woonster de vrouw om hulp roe pen. Zij waarschuwde de politie. De bejaarde vrouw is overgebracht naar het Elisbeth Ziekenhuis in Leiderdorp. LEIDSCH m DAGBLAD Bij automatische overschrijving geen administratie- en HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN incassokosten Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 16 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementspenode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 65,70 Per post 89,30 Maandabonnement 22,10 (Autom. betaling) Losse nummer 1 ,- Directie: G. Koopman Hoofdredacteur Drs. J. W. E Metselaar Adj. Hoofdredacteur: Commentaren: Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungmann (ptv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin.buit./eco) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Qairo, Rome, Madrid, Mexico en Wenen. Door WD en CDA Voorschoten Onderzoek naar functioneren bestuursorgaan Voorschoten CDA en WD willen rustig afwegen

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2