Timman weerstaat aanval van Nunn SUIZEBl* ILLEN Erik Ran klopt Rus Markovski Carl Lewis op zijspoor gezet Startverbod Girardelli ZATERDAG 26 JANUARI 1985 SPORT PAGINA 13 Redactie Jaap Visser en Rob Onderwater Grijze muizen De gemeente Leiden besloot on langs de tarieven van de veld- en zaalhuren te verhogen. Woens dagavond gaf de gemeenteraad haar fiat aan het voorstel. Dit te gen de zin van de sportverenigin gen. In de clubbladen hielden de voetbalverenigingen (met de ten nissers en hockeyers het meest 'gedupeerd') zich nog gedeist, de korfballers van Fides Pacta daar entegen niet. Zij richtten de kriti sche schijnwerper vooral op de Leidse Sport Federatie. Uit het cluborgaan van deze Leidse ver eniging: "De gemeente Leiden heeft in haar onnoemelijke wijsheid be sloten om de veld- en zaalhuren weer eens te verhogen. Of met an dere woorden om de laatste zure druppel uit de droge citrus te persen.. In die verstrekkende on noemelijke wijsheid stond de ge meente ook een deling van de kos ten voor. In sociaal-economisch opzicht beslist aanvaardbaar, maar vanuit sportief oogpunt he lemaal niet". Auteur Peter legt uit waarom niet: "Want, zo besloot B&W, de sterkste schouders zullen de zwaarste loeten dragen. En om dat de hockey-ers en tennissers over het algemeen uit de beter-ge- situeerde kringen komen, konden zij de grote mep opvangen. Nu staat de LSF al jaar en dag het principe voor dat sport voor ie dereen is, dus ook tennis en hoc key moeten betaalbaar blijven voor Jan Modaal. Door echter een tweedeling aan te brengen in de op te brengen bedragen per indi viduele sporter bevorder je juist de elite-vorming waar we van af willen". De Leidse Sport Federatie was ook die mening toegedaan. Dat orgaan wilde een gelijke hoofdelijke omslag, wat neer komt op 4 gulden per sporter. Peter vervolgt: "LSF blij, want ze kunnen ein delijk eens laten zien dat ze geen loos object is, en wat gebeurt er dan? Het logge, slome, lompe li chaam, dat nog wel de belangen van de snorters moet behartigen, is te laat met het inleveren van het tegenvoorstel. Binnenkort zit ten we dus opgescheept met een verdeelde huurverhoging, die overigens voor Fides Pacta nog niet eens zo erg uitpakt, omdat Rijndelfland alle zaalhuren op een hoop gooit en daar de prijs uit destilleert die iedere club be taalt, ongeacht of dat nu een Haagse op een Leidse is. Den Haag rekent f 27,40, Leiden f 40". Een juiste gang van zaken vindt de schrijver, omdat op deze wijze de zwakke broeders wor den ontzien. Tot besluit wijst Pe ter met een beschuldigende vin ger in de richting van de gemeen te, in casu de betrokken ambte- "Er heeft uiteindelijk maar één lichaam schuld aan de huurver hogingen en dat is het grijze, a- sportieve korps der klerken dat ook de belangen van de sporter moet behartigen en denkt dat te moeten doen met geld vragen voor zalen die overbezet en over- bemand zijn, terwijl het uitzicht op de zo broodnodige aanvulling van de zaalcapaciteit al hele maal vertroebeld is". Zie je wel De Leidse gymnastiek- en vol- leybalbalvereniging Concordia heeft ook al geen hoge pet op van de Leidse Sport Federatie, zoals blijkt in clubblad Salto. Voorzit ter Van der Zeeuw schrijft: "Zo functioneert de LSF nog lang niet zoals het zou moeten. Ongetwijfeld is dit koren op de molen van de mensen die tegen de opheffing van de Sportstich ting waren, die kunnen nu im mers met opgeheven vingertje roepen: 'Zie je nu wel, ik het het altijd al gezegd'. Toch mag je je er niet zo gemakkelijk vanaf ma ken. Inderdaad Jan Duivesteijn, ze waren te laat met het indienen van wijzigingen op de gemeente lijke tarieven-nota en ik kan me niet geheel aan de indruk ontrek ken dat dit voor een groot gedeel te aan het bestuur van de LSF ligt. Let wel, dit is geen sollicita tie naar een bestuursfunctie, maar wel een vingerwijzing waaruit zou kunnen blijken, dat niet het orgaan, maar misschien wel de personen debet zijn aan de gemaakte fouten". Boetepot Niet alle voetbalclubs, vooral de specifieke zaalverenigingen, leg gen een bezoek af aan de verga deringen van de Afdeling Lei den. Daardoor leveren deze bij eenkomsten, vanwege de rege ling: ƒ15 voor absentie, een aan zienlijk bedrag aan de boetepot. Voorzitter John ter Beek vraagt zich in het in een nieuw jasje ge stoken clubblad af, of de KNVB altijd wel rekening houdt met de belangen van de verenigingen: "Houdt men wel rekening met alle belangen? Vaak wel, maar soms denk ik wel eens... nou, nou. Ik zal een voorbeeld geven. De al gemene voorjaarsvergadering vindt plaats op 29 april a.s. Nu reeds weten wij dat VNL daar niet aanwezig zal zijn en dat gaat ons de somma kosten van f15 kosten wegens niet afgehaal de consumptiebonnen. Dit terwijl wij over het algemeen trouwe vergaderingsbezoekers zijn. Het zit hem echter in de datum. De maandag tussen het (vrije) voet balweekend en één dag voor de (vrije) Koninginnedag. Wij heb ben in die periode enkele toemooiactiviteiten en sommi gen maken er een lang weekend van, dus....". Dus vijftien piek kwijt. De boe tepot raakt nu dermate gevuld, dat de KNVB overweegt om de aanwezigen op de vergadering drie in plaats van twee consump ties aan te bieden. Dit kan niet Het gaat nog altijd niet best met het Nederlandse rugby. Een in terland op het strand spelen, een club (DIOK) die in de clinch ligt met de competitieleider en jeugd die het op de trainingen massaal laat afweten. Bestuurslid A.J. van Teylingen van het leidse DIOK spuit in het clubblad En- gaan forse kritiek in de richting van zijn jeugdleden: "Donderdag j.l. was er zegge en schrijve één, let wél één, colt op de training aanwezig. Vier belden er af, dat is natuurlijk een slechte zaak. Van de junioren zijn er, die na de wedstrijd in Gouda niet meer in beeld zijn geweest. Wel schelden ze als er geen trainer is, maar zelf laten ze het een maand afweten. Dit kan niet. Dinsdag en donderdag was er een trainer die helemaal uit Amsterdam moest komen, en jullie zitten vlak naast de deur. Denk daar eens goed over na heren Junioren en Colts. Er zijn mensen voor jullie bezig en het is voor hun teleurstel lend als zij voor niets komen, en nog teleurstellender dat jullie niet eens het fatsoen hebben om af te bellen". Verziekt Nu we het toch over de mentali teit van de jeugd hebben: Hij is van de generatie Cruyff en beschikte volgens kenners over evenveel talent als Mokum- se Jopie. Maar door een rampza lige knieblessure heeft hij nooit aan de hooggespannen verwach tingen kunnen voldoen, hoewel hij al in 1966 tot voetballer van het jaar werd gekozen. Op 5 au gustus 1969 stroomde het Olym pisch Stadion vol voor de bene fietwedstrijd Ajax - Alemannia Aken, die de fantastische dribbe laar Willy Dullens vier ton ople verde. Nu bestiert het voormali ge supertalent van Sittardia een kapperszaak in Limburg waar hij onlans bezoek kreeg van Voetbal Totaal. In het journaal van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond verhaalt 'ons Willy' over zijn eigen gedrevenheid (hij trainde elke ochtend, behalve op de wedstrijddag, in alle vroegte individueel in de Limburgse bos sen "omdat ik gewoon de beste wilde zijn") en het gebrek daar aan bij de voetbaljeud van nu: "De huidige generatie heeft de richtingwijzer uithangen en dus niets verrassends meer. Het straatvoetbal moet weer terugko men op het veld. Oefenen in de kleine ruimte. Je moet in de bal kunnen kruipen. Je moet bij de spelverdeler afdwingen dat hij je de bal geeft. Als je, zoals bij For- tuna, het geluk hebt met een voet ballers als Thijssen te kunnen spelen, dan krijg je de bal als je vrij staat. Dat kun je dus af dwingen. Geen trainer was in staat mij kapot te maken. Zou ik in het tweede moeten spelen, dan zou ik zó goed voetballen, dat ze me wel in het eerste zouden moe ten opstellen. Die gedrevenheid mis je bij het merendeel van de jeugd. Talenten zijn er nog ge noeg, maar ze zijn al verziekt voordat ze beginnen". Pietluttig De haren van Ria Diseraad gin gen recht overeind staan toen zij in het mededelingenblad van de KNVB las dat: "Gezien de ontwikkeling van het damesvoetbal in onze afde ling en gelet op de reacties vanuit het damesvoetbal, deelt de scheidsrechterscommissie u mede dat zij haar aanstellingsbeleid zal aanpassen aan de gesigna leerde ontwikkeling. De commis sie is de mening toegedaan dat in principe elke scheidsrechter in aanmerking komt voor het leiden van een dameswedstrijd. Mocht u echter overwegende bezwaren hebben tegen het leiden van een dameswedstrijd, dan kunt u dit met redenen omkleed laten weten aan de commissie". In het clubblad Lugdunum- nieuws geeft vrouwenvoetbal ster Diseraad volledig terecht blijk van haar verontwaardiging: Zoals zo vaak komt bij het le zen van zulk soort stukjes bij mij alles in opstand. Alweer discri minatie bij vrouwenvoetbal? Waarom is deze sport nog steeds een boosdoener bij de heren? Ik dacht dat het volledig geaccep teerd was, maar helaas... nog steeds niét dus!" "Nu ging ik bij mezelf te raden: wat zouden die overwegende be zwaren kunnen zijn? Is voetbal plotseling geen voetbal meer als het door vrouwen en meisjes wordt gespeeld? Hoe zit het dan met andere sporten? Is men daar ook zo pietluttig? Neem atletiek, fietssport, tennis, zwemmen en korfbal! Hier zeuren geen, voor zover aanwezig, scheidsrechters. Je bent een scheidsrechter en dat houdt in dat je een spel moet lei den, of er nu mannen of vrouwen op het veld lopen". Janny van Nunen knuffelt de kersverse voetballer van het jaar 1966 tijdens de prijsuitreiking in het Amsterdamse Hiltonhotel. De met het beeldje 'de crack' onderscheiden Limburger is niemand minder dan haar verloofde Willy Dullens. archieffoto) Zwemwedstrijden Amersfoort AMERSFOORT (ANP) - Een bui tengewoon ongelijk duo heeft gis teravond de organisatie van de tiende internationale zwemwed strijden van Amersfoort in de beurs doen tasten. Na Olympisch kampioene Petra van Staveren be klom de internationaal vrijwel on bekende Erik Ran het erepodium voor het in ontvangst nemen van de honderd gulden, die beschik baar zijn gesteld voor het vestigen van records. Zij deden dat in de se ries en halve finales van de vijftig meter nummers, waarmee het jubi- SCOREBORD Lobron (Wdl) - Beljavski (Sov) 0.5-0.5, Portisch (Hon) - Kortsjnoi (Zwi) 1-0, Spraggett (Can) - Ree (Ned) 0-1, Geor- giev (Bul) - Ftacnik (Tsj) 0,5-0,5, Tim man (Ned) - Nunn (Eng) 0.5-0.5, Roma- nisjin (Sov) - Van der Wiel (Ned) 0.5-0.5, Ligterink (Ned) - Koedrin (Vst) 1-0. Stand na zes ronden: 1. Timman 5 punten, 2. Nunn, Portisch 4, 4. Lobron 3.5, 5. Georgiev 3,5, 6. Bel javski, Ligterink 3, 8. Kortsjnoi, Koe drin, Van der Wiel, Romanisjin 2.5, 12- Spraggett, 13.Ftacnik, 14.Ree 2. Meestergroep, 4e ronde: Hodgson (Eng) - Piket (Ned) 0.5-0.5, Ro gers (Aus) - Barlov (Joe) 1-0, De Wit (Ned) - Sowray (Eng) afgebroken, De Boer (Ned) - Grooten (Ned) 1-0, Hartoch (Ned) - Portisch (Hon) 0.5-0.5, Van der Sterren (Ned) - Böhm (Ned) afgebroken. Stand na vier ronden: 1. Piket 3.5 punt, 2. Rogers 3, 3. De Boer, Hartoch 2.5, 5. Hodgson, Portisch 2, 7. Van der Sterren, Böhm, De Wit 1.5+1 afgebr, 10.Sowray 1 1 afgebr, 11.Groo ten 1, 12.Barlov 0. De trekking van de cijfers van midlotto 34A heeft geen winnaar van de hoofd prijs oppgeleverd De uitslag is: Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 21 winnaars, die ieder f. 12.377,20 ontvangen, vierde prijs: 1.937 deelnemers krijgen ieder f. 134,10, vijfde prijs: 36.050 deelnemers krijgen ieder f. 5,00. De uitslag van de slalom vrouwen (twee manches) in Arosa, tellend voor de wereldbeker, is: 1. Maria Epple (Brd) 1 minuut en 48,11 seconden, 2. Tamara McKinney (Vst) 1.48,12, 3. Erika Hess (Zwi) 1.49,15, 4. Perrine Pelen (Fra) 1.49,16. 7. Michela Figini (Zwi) 1.50,10. leumprogramma werd geopend. Petra van Staveren toonde in de se ries van de vijftig meter schoolslag haar toegenomen startsnelheid met een tijd van 32.54 seconden, waarmee ze 0,3 sec'onde sneller was dan vorig jaar. Erik Ran, bij afwezigheid van de in Amerika stu derende Hans Kroes, weer tijdelijk Nederlands snelste sprinter, liet in de halve finales van de vijftig me ter vlinderslag met 25,68 zien welk een allure hij internationaal zou kunnen maken als hij de conditie bezat zijn aanvangssnelheid ook op de tweede baan vast te houden. De lange Zian-zwemmer was zelfs sneller dan de Russen Tkatsjenko en Markovski, van wie laatst ge noemde de Europese titel op de honderd meter in het bezit heeft. Hoewel de deelnemers aan de jubi- leumwedstijd vanwege de om bouw van het Sportfondsenbad het sub-tropische, van klaterende fonteinen en palmen voorziene fit ness-centrum als voorstartruimte ter beschikking hebben, was de buitenlandse inbreng bescheiden. Voor het eerst sinds tien jaar heb ben de Amerikanen in Amersfoort verstek laten gaan, terwijl Oost- Duitsland een vrij kleine afvaardi ging heeft gestuurd. Vandaag en morgen worden de wedstrijden voortgezet. SEEFELD (SID) - Mare Girar delli, aanvoerder in het klasse ment om de algemene wereld beker, zal niet mogen deelne men aan de wereldkampioen schappen skiën, die van 30 ja nuari tot 10 februari in het Ita liaanse Bormio worden gehou den. De 21-jarige Girardelli wordt een startverbod opgelegd, om dat hij als Oostenrijker met een Luxemburgse licentie skiet. Volgens de statuten van de FIS kan een land alleen deelnemers inschrijven, die ook het staats burgerschap van dat land bezit. In het geval van Girardelli had Luxemburg de mondelinge toezegging aan de FIS gedaan Girardelli in te burgeren, maar dat is volgens Kaspar niet vol doende. De Oostenrijkse bond weigert Girardelli in de ploeg op te nemen, omdat hij al vanaf zijn twaalfde jaar voor Luxem burg uitkomt. Girardelli zou in Bormio de voornaamste kanshebber zijn op de slalom en reuzeslalom. In dit seizoen won hij in de strijd om de wereldbeker vier van de zeven slaloms en twee van de vijf reuzeslaloms. Jan Timman kijkt toe hoe John Nunn werkt c leiding in Wijk aan Zee. i zijn zwarte stelling. De Nederlandse grootmeester behield de WIJK AAN ZEE (ANP) - John Nunn heeft gisteren in Wijk aan Zee de kloof van een punt met Jan Timman niet kunnen dichten. De Engelse wiskundige moest in de onder linge partij voor de zesde ronde, waarin hij zwart had, berusten in remise. Hij v/as er nog blij mee ook, want in de analyse na afloop bleek, dat Timman een uiterst kansrijke voortzetting over het hoofd had ge zien. Nunn moet nu op de tweede plaats Lajos Portisch naast zich dulden. Het Hongaarse schaakstu diehoofd versloeg Viktor Kortsjnoi en kwam net als de Engelse groot meester op een totaal van vier pun ten. Gert Ligterink steeg naar de gedeelde zesde positie met een sco re van vijftig procent door een fraaie overwinning op de Ameri kaan Sergei Koedrin. Timman liet het bewust op de Sae- misch-variant van het konings-in- disch aankomen. Natuurlijk wist hij ook wel, dat Nunn daarmee in de tweede ronde Aleksander Bel javski van het bord had gecombi neerd. Timman was thuis tot de slotsom gekomen, dat 9. Lg5 veel meer kansen bood dan het slappe zetje h3, waar Beljavski zich van bediende. Er ontstonden nu ken merken van het Wolgagambiet, waarbij Nunn op de twaalfde zet een pion offerde. Op een gegeven moment stond het centrum van het bord bol van de spanning. In die kritieke situatie verzuimde Tim man Le5 toe te passen. Nu was re mise, na 25 zetten, het enig logi sche resultaat. Kortsjnoi had het in zijn hoofd ge kregen, dat het misschien wel eens een aardig idee was Portisqh een voorgift te geven. Op een andere manier is de inlevering van een pion in de prille beginfase van deze dame-indische partij moeilijk te verklaren. De Hongaar nam het ge schenk dankbaar aan en liet zich de voorsprong niet meer ontne men. Kortsjnoi probeerde zich nog achter een muur van pionnen te verschuilen, maar had geen reke ning gehouden met het haast spreekwoordelijke engelengeduld van Portisch. In de tijdnoodfase bleek de muur van Kortsjnoi niet meer te zijn dan een bordpapieren schutting. In verloren stelling gaf hij op de veer tigste zet bovendien nog een stuk weg. Ligterink liep uiterst tevre den rond in Dorpshuis de Moriaan. Hij had met zijn favoriete opening Ben Oni, wat in het Arabisch zo veel betekent als zoon van het ver driet, van Koedrin een bedroefd man gemaakt. De Amerikaan zette voor het eerst tijdens dit toernooi een bril op. Hij leek echter wel' ziende blind, want Ligterink kreeg alle gelegenheid de veel te luchtig gebouwde zwarte formatie op te blazen. Als een soort baanveger schoof de Nederlander met krach- Publiek laat ster vallen LOS ANGELES (UPI) Zes maanden na de Olympische Spelen heeft Carl Lewis zijn vier gouden medailles nog niet in klinkende munt kunnen omzetten in de Verenigde Staten. Sterker nog: de commercie keerde hem en bloc de rug toe en ging in zee met minder gelauwerde sportlieden als turnster Mary-Lou Retton en hordenloper Edwin Mo ses. De populariteit van Carl Lewis in Olympische tienkamp. Thomp- eigen land staat haaks op zijn spor- son liep in het Coliseum met een tieve prestaties. De gevierde atleet T-shirt, waarop de vraag stond pf niet meer geliefd bij het Ameri- 9 kaanse sportpubliek. Zijn biogra fie in boekvorm verkoopt slecht, bij de verkiezing van de sportman van het jaar werd hij achteloos ge passeerd en zijn grammofoonplaat is op geen radio-station te beluiste- tige halen alles wat hem in de weg stond, opzij. Eric Lobron blijft zijn partijtje in de bovenste regionen naar harte lust meeblazen. Weliswaar kleef den er aan zijn versie van het Frans kleine smetjes, Beljavski kon er toch niet van profiteren en accep teerde na 25 zetten het remise-aan bod van de grootmeester uit Wies- baden gelaten. Net als zijn landgenoot speelt de Sovjetrus Oleg Romanishin de eer ste helft van het toernooi opval lend tam. Of hij nu zwart heeft, of wit, hij lijkt bij voorbaat genoegen te nemen met deling van het punt. Alleen Timman had daar tot nu toe lak aan en versloeg Romanisjin 'ge- John van der Wiel slaagde er niet in die prestatie te evenaren. In een partij 'oudemannenschaak', zoals commentator Rini Kuijf het oneer biedig noemde, werd het even wicht nimmer verbroken. De jeugdige Jeroen Piket moest in de meestergroep zijn eerste halve punt afstaan. De remise tegen de Engelsman Hodgson kwam al vrij snel tot stand. Het bijna 16-jarige Leidse talent heeft nu nog een half punt voorsprong op de Australiër Rogers, die de Joegoslaaf Barlov op zijn vierde nederlaag tracteerde Reclamedeskundigen moeiteloos een aantal oorzaken op voor die koele benadering van het publiek voor de sportheld. De ge ruchten over zijn vermeende ho- mosexualiteit, over gebruik van drugs, zijn arrogante, gereserveer de houding, zijn eigenzinnige op vatting van de sport, het heeft er allemaal niet toe bijgedragen Le wis in de rij van sportfavorieten op te nemen. De grote ommekeer in zijn populariteit bij de sportkijkers begon al tijdens de Olympische Spelen bij het verspringen, toen hij het na twee sprongen voor gezien hield en de rest tot teleurstelling en woede van de kijkers liet lopen. In de aanloop naar de Olympische Spelen zag de toekomst er voor Frederick Carl Lewis (23) zonnig uit. De atleet behaalde triomf na triomf, benaderde op alle num mers de wereldrecords en werd naarmate de Spelen naderbij kwam, meer en meer onverslaan baar. De tweede Jesse Owens was in de maak. Vier gouden medailles in Los Angeles betekenden niet al leen in sportief opzicht een hoogte punt, maar in commerciële zin een zevenklapper. Het geld zou daarna niet binnen druppelen, maar bin nen stuiven, met de kracht van een orkaan. Lewis maakte het op de Spelen, werd met vier gouden plakken (100, 200 meter, verspringen en 4 x 100 meter estafette) de sportheld van de wereld, maar niet voor de sportkijkers van de Verenigde Sta ten. Die keerden zich massaal van hem af en de grote maatschappijen volgden het publiek trouw. Con tract-besprekingen met multi-na tionals als Coca Cola werden abrupt afgebroken. Lewis miste de affiniteit om een grote publiek strekker te worden en de firma's gingen op zoek naar andere sport sterren. Lewis zelf meent het slachtoffer te zijn van het geruchtencircuit. „Ik word beschuldigd van drugsge bruik en als homosexueel afge schilderd. Maar ik neem geen drugs en ben geen homo. Ik mag het duizend keer zeggen, de ge ruchten blijven in omloop en het F."":?1! ie}°0H ken."f1^,!iever ge" uüg (A)"i Van Ge"TOen'(E)°2 Den Haag - Den Bosch 4-3 (2-1 Thompson bracht met zijn daad Lewis ernstig in verlegenheid. Het gerucht was gelanceerd en de me dia lusten er wel pap van. Het was voor Coca Cola de voornaamste re den de al twee jaar lopende onder handelingen over een miljoenen contract af te breken, al wil woord voerder Tom Mattingly dat niet zo exact onderschrijven. "Het zou voor Carl financiëel een stuk aan trekkelijker worden, als hij ge trouwd zou zijn en een paar babies in zijn armen had", aldus Mat tingly. Door het verlies van enkele zeer aantrekkelijke reclame-opdrach ten mag Lewis miljoenen dollars aan de neus zijn voorbijgegaan, in armoede leeft de atleet bepaald niet. Buiten de landsgrenzen is zijn waarde niet gedaald. In Europa en Japan is hij zeer in trek en worden er grote sommen geld op tafel ge legd om alleen maar met hem te kunnen showen. Zijn jaarlijkse in-, komen bedraagt zeker zes cijfers- voor de komma, dus medelijden heeft de Amerikaanse kijker niet met de held van Los Angeles 1984. ,,Je zult mij niet horen klagen", al dus Lewis. ,,Ik ben alleen droef dat ik op valse basis word tegenge werkt in mijn land. Ik heb er nooit een geheim van gemaakt, dat ik mijn sportieve carrière beschouw als een voorloper van commerciële activiteiten. Dat wordt mij kenne lijk kwalijk genomen. Maar ik heb nooit de intentie gehad, zoals nu wordt beweerd, om direct na Los Angeles de atletieksport vaarwel te zeggen en de jacht op de dollars te openen. Misschien ben ik over drie jaar nog van de partij in Seoel om mijn Olympische titels te verdedi gen. Maar mijn voornaamste doel wordt nu die geruchtenstroom de kop in te drukken. Niet via inter views, maar door mijn leefwijze en door prestaties op de baan". DEN HAAG (ANP) Voor de Ne derlandse ijshockeycompetitie werden vrijdagavond drie wed strijden gespeeld. De karakteristie ken zijn: Nijmegen - Groningen 6-4 (3-1, 1-1, 2-2). Scheidsrechter: Toe- men. Toeschouwers: 2000. Strafmi- nuten: 15-6. Topscorers: Brownie (N) 2, Koopmans (G) 3. Amsterdam - Eindhoven 5-3 (5-0, 0-2, 0-1). Scheidsrechter: Van Acht- mael. Toeschouwers: 1000. Straf- minuten: 12-10. Topscorers: Berte- ruchten dan de waarheid' De praatjes over de homosexuali- teit werden tijdens de Spelen in omloop gebracht door Daley Thompson, de Britse winnaar van 2-1, 0-1). Scheidsrechter: Van dei Hout. Toeschouwers: 500. Strafmi nuten: 6-4. Topscorers: A. Troel" (DH) 2, Morrisson (DB) 2.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13