Bezitters 'zwart' geld buiten schot Nederland in 27 projecten Esprit 'Wijze mannen' beslissen over ADM Steekproef bij banken mist doel OESO bepleit vrije prijzen in landbouw Jonker en Stans failliet Oppositie 'betreurt' de bemoeizucht van Ruding VRIJDAG 25 JANUARI 1985 ECONOMIE PAGINA DEN HAAG De steekproeven bij banken en andere financiële instellingen naar ver zwegen rente-inkomsten zullen geen gevolgen hebben voor de bezitters van zwart geld. Het steekproefonderzoek betreft alleen rekeningen op naam, spaar-, giro- en rekening- couranttegoeden en de termijn-deposito's. PARIJS (RTR) - Om het steeds groter wordende probleem van de overschotten in de landbouw tegen te gaan zullen de westerse indus trielanden een prijsbeleid moeten introduceren en zullen er produk- tiecontingenten moeten worden vastgesteld. Dat heeft de 24 leden tellende Organisatie voor Econo mische Samenwerking en Ontwik keling (OESO) gezegd in een rap port dat deze week is gepubliceerd. Tot voor kort waren er slechts overschotten van enkele produk- ten, zoals zuivel en suiker. Door de technologische vooruitgang en het huidige beleid is de landbouwpro- duktie echter blijven groeien en komt deze nu ver boven de vraag uit. Volgens de OESO zouden de prijzen losgelaten moeten worden zodat zij een „natuurlijk" niveau kunnen vinden. Waar dit zou lei den tot een te grote daling van de prijs zouder er produktiebeperkin- gen moeten worden opgelegd. De OESO waarschuwt echter wel dat waar beperkingen worden inge steld de prijzen moeten worden vastgesteld op een niveau dat voor komt dat de contingentering per manent wordt. Het is moeilijk om de overschot ten te verminderen door meer te exporteren. De exportmogelijkhe den van de OESO naar andere lan den zijn er niet beter op geworden. De vooruitzichten voor een grotere uitvoer naar de ontwikkelingslan den zijn somber, ook als het econo mische herstel zich naar deze lan den verspreid. De behoefte aan voedsel is wel groot, maar de mo gelijkheden om te importeren zijn gering als gevolg van de enorme schulden die deze landen hebben uitstaan. Ook de markt van de Sowjet- Unie biedt op middellange termijn geen oplossing voor de overschot ten. Hoewel de import van graan door de Sowjet-Unie dit jaar een recordomvang zal bereiken is deze markt op langere termijn onzeker en instabiel. Ook China, de andere grote afne mer van de OESO, biedt geen extra afzetmogelijkheden. Dank zij de gunstige vooruitzichten voor de Chinese oogst van dit jaar en door de uitgebreide hervorming van de Chinese landbouwpolitiek zal de invoer zelfs afnemen. Gezien deze vraag- en aanbodsi tuatie is het onwaarschijnlijk dat er op middellange termijn enige ver andering zal optreden. Dit zal al leen het geval zijn indien de rege ringen van de OESO-landen geza menlijk actie ondernemen om de overschotten te verminderen, al dus de organisatie. De resultaten worden niet voor de belastingheffing gebruikt, de hoofdsom blijft buiten beschou wing, rekeningen op valse naam - Van der Stee en namen van sterre- beelden blijken erg in trek te zijn - zijn niet te achterhalen en de obli- wetsontwerp in de Tweede Kamer, die wel instemde met het onder- zoek.De enige tegenstem kwam gisteren van Willems (PSP), die sprak van een 'schijnvertoning'. Hij hekelde de vertrouwensrelatie tussen bank en cliënt die i gatie, bron van de grootste ontdui- wetsontwerp voorop staat en wierp king, blijft buiten schot. Dit alles, omdat een 'gedragsco de' de belastinginspectie verbiedt zonder concrete verdenkingen in de bancaire boekhouding te neu zen, zo kwam gisteren naar voren tijdens de behandeling van het de vraag op welke zin dit onder zoek nog heeft, gelet op de macro studies van het Centraal Bureau voor de Statistiek: 45 tot 50 procent van de rente-inkomsten wordt ver zwegen, bij de spaarbewijzen be loopt de fraude zo'n 9 procent, bij Ook VS drukken nu koers van dollar met verkopen PARIJS (RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben dinsdag 46 miljoen dollar verkocht tijdens de gezamenlijke interventie op de wisselmarkten door de centrale banken van onder meer Groot- Brittannië, Frankrijk en West-Duitsland. Dat heeft het Franse mi nisterie van financiën gisteren bekendgemaakt. Van Franse zijde werd verder gezegd dat het niet de bedoeling was al te sterke neerwaartse druk op de dollarkoers uit te oefenen, maar dat de interventie meer moet worden gezien als een „signaal" om specu latie te voorkomen. De Franse verklaring is de eerste officiële bevestiging dat de VS meegedaan hebben aan de interventie. Vorige week verklaarden de Verenigde Staten, na overleg met de vier andere grote westerse industrielanden binnen de „Groep van Vijf', een-buitensporige koersstijging van de dollar te zullen voorkomen, ook als dit inter ventie op de wisselmarkt met zich zou brengen. Woensdag echter deelde de Amerikaanse kandidaat-minister van financiën, James Baker, de financiële commissie van dë senaat mee dat het stelsel van centrale banken in de VS (de Fed) voor zover hij wist dinsdag niet had ingegrepen. De Fed zelf heeft commentaar geweigerd. Kort en zakelijk Inflatie Het Centraal Plan Bureau (CPB) verwacht voor het jaar 1985 een ho gere inflatie dan afgelopen najaar door het kabinet werd verwacht. In de verkennende berekeningen voor het Centraal Economisch Plan, dat in maart of april moet verschijnen, wordt uitgegaan van een hogere dollarkoers en een gro tere stijging van de lonen dan en kele maanden geleden was voor zien. De verwachting is dat dit zal leiden tot een iets hogere prijsstij ging, ruim anderhalf procent, voor de gezinsconsumptie. Goederenuitvoer In november 1984 werd voor 19,8 miljard gulden aan goederen geëx porteerd, hetgeen een stijging be tekent van ruim 14 procent ten op zichte van november 1983. De im port van goederen bedroeg in de maand november 1984 17,7 miljard gulden, een toename met ruim 15 procent in vergelijking met de overeenkomstige maand van 1983. Dit blijkt uit voorlopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek, die gisteren zijn gepu bliceerd. Van der Dussen Rond de nieuwe baan van dr. J.W. van der Dussen, gewezen di recteur van het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds, zijn moeilijk heden gerezen. De op non-actief gestelde directeur bekleedt sinds 1 januari van dit jaar officieel de functie van Raadsadviseur op het ministerie van Binnenlandse Za ken, maar het is onzeker geworden of hij die ook daadwerkelijk kan gaan uitoefenen. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft formeel bezwaar aangetekend tegen de benoeming omdat zij die onverenigbaar acht met Van der Dussens nevenfunc tie: hij is sinds enige tijd ook voor zitter van de Raad voor de Ge- meentefinanciën, een orgaan dat naar zijn aard vaak als „tegenspe ler" van het ministerie fungeert. Winterbonus Het personeel van de Nederland se Spoorwegen dat het in de afge lopen weken door de winterkoude het zwaarst te verduren heeft ge kregen krijgt 75 gulden als ex traatje voor de betoonde inzet. Dat meldt het NS-personeelsblad De Koppeling. Hoeveel mensen voor de 75 gulden netto in aanmerking komen weet NS nog niet. De hoofden van diensten zullen uit maken wie van de NS-ers in de uit voerende diensten de bonus heb ben verdiend. Exxon De Amerikaanse oliegigant Ex xon heeft het afgelopen jaar een winst weten te boeken van 4,97 miljard dollar, bijna elf procent meer dan in 1983. De omzet nam toe met 2,6 procent tot 97,2 miljard dollar, zo heeft Exxon gisteren in New York bekendgemaakt. In het laatste kwartaal van vorig jaar bedroeg de winst 1,42 miljard dollar en dat was 11,9 procent min der dan in het laatste kwartaal van 1983. De omzet in de laatste drie maanden van vorig jaar was met 24,5 miljard dollar 1,1 procent klei ner dan in het laatste kwartaal van 1983. Stork Ketels zet tachtig man op straat HENGELO (ANP) - Bij Stork Ke tels in Hengelo worden op korte termijn 80 medewerkers ontslagen. De ontslagen vallen zowel in de produktie als in de indirecte sector van het bedrijf. Dit heeft de direc tie gisteren aan het personeel en de vakbonden meegedeeld. Het gaat om de afronding van een afslankingsplan dat eerder al ongeveer 170 werknemers hun baan kostte. Er blijven plus minus 950 mensen in dienst van Stork Ke tels. Het ontslag van de 80 personeels leden is volgens de directie nood zakelijk in verband met stroomlij ning van de bedrijfsorganisatie. Ook worden medewerkers overbo dig door het gereedkomen van gro te projecten. Aanvankelijk dacht Stork Ketels in de tweede ronde van de saneringsoperatie meer me dewerkers te moeten ontslaan. Dat het bedrijf kan volstaan met een beperkter aantal ontslagen is on der meer te danken aan orders uit het bedrijfsleven en het buiten land. Stork Ketels is sinds 1982 een zelfstandig bedrijf. Het is voortge komen uit het VMF-concern en legt zich vooral toe op de zware ke- telbouw. De zelfstandige onderneming heeft in 1984 voor het eerst winst gemaakt. Het gaat om een positief saldo van tussen de zeven en acht miljoen gulden. In 1983 was het na delig saldo van Stork Ketels nog 2,5 miljoen gulden. Voor wat betreft de toekomst is Stork Ketels vooral afhankelijk van het energiebeleid in Neder land. Het bedrijf is gebaat bij de bouw van kolencentrales maar heeft ook deskundigheid in huis voor nucleaire energievoorziening. giro- en banktegoeden 30 a 35 pro cent. Het kabinet zwijgt over maat regelen, uit angst voor kapitaal- vlucht, aldus Willems. Ook volgens Kombrink (PvdA), 'die uiteindelijk wel instemde met het wetsontwerp, gaat de opzet van het onderzoek niet ver genoeg. Er is naar zijn mening nu al voldoen de reden om de terughoudendheid in het controlebeleid en in de wet stoepassing te laten varen. Evenals de Willems vreest Kombrink dat er deze kabinetsperiode niet veel meer van maatregelen zal komen. Ook woordvoerders van CDA en WD maakten staatssecretaris Ko ning (financiën) deelgenoot van hun twijfels aan de doeltreffend heid van de steekproef, maar ga ven toch hun stem aan het wets ontwerp. Koning (financiën) wees er op dat een krachtige fraudebestrij ding noodzakelijk is, maar dat het vertrouwen in de banken daarbij een essentiële rol speelt. Wat de eventuele wettelijke maatregelen betreft gaf Koning toe dat die waarschijnlijk moeilijk nog in de lopende kabinetsperiode behan deld kunnen worden. Maar met de verhoging van de rentevrij stelling van 700 naar 1400 gulden is, vol gens Koning, een belangrijk ele ment bij de ontduiking weggeno men. „Je moet al heel wat rente ha len, en dat gebeurt in het normale burgermansgezin over het alge meen niet," meent hij. Het onderzoek wordt verricht door de banken en instellingen. Zij kennen een codenummer toe aan de desbetreffende belastingplichti gen en stellen de lijst met namen en bijbehorende codenummers aan de minister van financiën ter beschikking. Het CBS zal de ver strekte gegevens verwerken en een statistisch overzicht uitbrengen aan de minister, die namen betref fende individuele personen na de verwerking van gegevens moet vernietigen. Duisenberg 'stom' DEN HAAG (ANP) - PvdA-fractie- voorzitter Den Uyl vindt dat zijn partijgenoot Duisenberg, presi dent van de Nederlandsche Bank, „stom en verkeerd bezig is" als hij stelt dat werklozen meer bereid heid moeten tonen te verhuizen. Overal zijn duizenden werklozen, in Delfzijl of Middelburg, in Hoensbroek of Leeuwarden, aldus Den Uyl. Den Uyl hekelde voor de VARA- televisie Duisenbergs vergelijking met de Verenigde Staten, waar de afgelopen jaren twaalf miljoen ba nen erbij zijn gekomen, terwijl de werkgelegenheid in Europa BRUSSEL (GPD) - De Europese Commissie heeft 104 wetenschap pelijke onderzoeksprojecten uitge kozen die de komende drie jaar met ruime financiële steun van de Europese Gemeenschap mogen worden uitgevoerd. Nederland is vertegenwoordigd in 27 van de 104 onderzoeksprogramma's. Doel van deze steunoperatie is het inlopen van de achterstand die de Europese industrie op het ge- heeft opgelopen ten opzichte Japan en de Verenigde Staten. De Commissie, het dagelijks bestuur van de EG, heeft daarvoor nu 460 miljoen gulden beschikbaar ge steld. Dat is de helft van wat totaal nodig is voor de programma's. De industrie en de wetenschappelijke instituten betalen de rest. Het gaat om onderzoekspro gramma's op het terrein van de mi- cro-electronica, de software-tech- maar terugloopt. In de Verenigde nologie, informatieverwerking, drijven Philips, Oce, Silvar-Lisco, CWI-Amsterdam, BSO, Coursewa re Europe en Memonica, terwijl Philips ook nog via enkele buiten landse vestigingen aan onderzoek meedoet. De Europese steun voor deze on derzoeksprogramma's is een uit vloeisel van een initiatief van twee jaar geleden, dat de naam Esprit kreeg (van European Strategic Programme for Research and De- hvelopment in Information Techno- bied van de computer technologie n„ liflc,lllln wj Staten zijn nu eenmaal gebieden waar veel werk is en gebieden waar veel werkloosheid is. Verhuizen heeft daar soms zin, aldus Den Uyl, die zijn partijgenoot waarschuwde niet in de tante-Truussfeer te ver vallen. kantoorsystemen en het computer- geleid produceren. Nederlandse deelnemers zijn de universiteiten van Utrecht, Nijmegen, Amster dam, de TH van Twenthe, TNO- Zintuigfysiologie, het Dr. Neherla- boratorium van de PTT en de be- ROTTERDAM (ANP) scheepswerf Jonker en Stans Hendrik-Ido-Ambacht is door de rechtbank in Dordrecht failliet ver klaard. De 165 werknemers zijn voorlopig naar huis gestuurd. Cu rator mr.M.I. Hoogenboom onder zoekt momenteel of lopende or ders bij de werf - enkele nieuw bouw- en reparatieopdrachten - voor een deel nog kunnen worden afgemaakt. Eén van die orders is een milieu schip dat in opdracht van Rijkswa- De terstaat wordt gebouwd. Het schip tachtig procent af. De werkzaamheden aan de twee sleepboten die voor Tunesië wor den gebouwd zullen vooralsnog ze ker niet hervat worden. De Neder landse Credietmaatschappij (NCM) moet zich eerst definitief uitspreken over de geldigheid van een eerder verleende kredietgaran tie van zes miljoen gulden en een aanvullende garantie van nog eens zes miljoen voor deze verliesgeven de order. logyj. De lidstaten van de EG Commissie maakten zich zorgen over de steeds groter wordende voorsprong van Amerikanen en Ja panners op het gebied van de infor- matietechnolgie. Vorig jaar werd beslist over het geld dat de Gemeenschap beschik baar kon stellen en in november werd de inschrijving voor bedrij ven en wetenschappelijke instel lingen geopend. Er kwamen uitein delijk 441 voorstellen voor onder zoeksprogramma's, waarvan de Commissie er nu 104 heeft uitgeko zen. Voor 1985 bestaat een nieuwe subsidiemogelijkheid. De EG heeft dit jaar 550 miljoen gulden be schikbaar voor nog eens 50 tot 100 projecten. Volgens de directeur van het Esprit-programma, Jean-Marie Ca- diou, gaat het er niet in de eerste plaats om revolutionaire nieuwe technologieën te ontwikkelen, maar eerst en vooral om de Euro pese industrie de kans te geven ge lijke tred te krijgen en te houden met hun Amerikaanse en Japanse concurrenten. Het is dan ook de bedoeling dat de resultaten van de diverse projecten volledig beschik baar komen voor alle deelnemers in Esprit. Dat kan problemen opleveren, omdat in de lijst van deelnemers ook diverse Europese vestigingen van Amerikaanse mulitinationals voorkomen, zoals ITT, AT&T, Di gital en General Electric. DEN HAAG (ANP) - Dr. Jan Wil lem de Pons heeft gisteren, bij toe val op de dag dat hij 65 werd, af scheid genomen als voorzitter van de Sociaal-Economische Raad. Hij bekijkt hier, samen met zijn vrouw, een vaas die hem werd aangeboden door F NV-voorzitter Wim Kok. Even daarvoor had premier Lub bers de aftredende SER-voorzitter bevorderd tot Grootofficier in de Orde van Oranje Nassau. De Pous trekt zich wegens gezond heidsredenen terug. Op 1 april vo rig jaar zag hij zich nog voor een periode van twee jaar herbenoemd. De Pous werd in 1958 op 38-jarige leeftijd benoemd tot lid van de Raad van State, het jongste lid dat dit college ooit had gekend. Nog geen jaar later werd hij gevraagd als CHU-minister van economische zaken zitting te nemen in het kabi net-De Quay. In 1964 tenslotte volg de zijn benoeming tot voorzitter van de SER ifotoANPi 'Stuntende' winkeliers denken aan staken actie DEN HAAG (GPD) De 200 'stun tende' kruideniers van de Super Club komen onder steeds zwaarde re druk te staan. In de rest van de levensmiddelenwereld wordt hun actie tegen de zogeheten bodem prijzen, die nu een week duurt, niet in dank afgenomen. Ook de groot handel Unigro, die deze zaken be- levert, heeft het zwaar te verduren, aangezien wordt vermoed dat de actie met instemming van dit be drijf is opgezet. Staken van de campagne komt nu aan de orde. Een delegatie van het Vakcen trum Levensmiddelen, een be roepsorganisatie van zelfstandige kruideniers, heeft gisteren een be roep gedaan op de Super Club het stunten te staken. Argumenten wa ren gelegen in het veroorzaken van onordelijk economisch verkeer. Het Vakcentrum meent dat de kans groot is dat dit optreden te gen de afspraken over de bodem prijzen tot tegenacties aanleiding zal geven. Daarvan zullen dan vooral de kleine zelfstandigen veel last krijgen. Het bestuur van de Super Club heeft zich bereid verklaard het ver zoek in overweging te nemen. Het zal nu eerst met zijn achterban spreken. Over enkele dagen krijgt het Vakcentrum antwoord. De groothandel heeft in sommi ge gevallen gezegd indien nodig tot uitsluiting van winkeliers te zullen overgaan. In andere gevallen werd gezegd dat men niet kan afgaan op vermoedens. Bij de Super Club doet men alles om de schijn te ver mijden dat er een zeker samenspel zou zijn met Unigro of andere groothandels. Desondanks is dit vermoeden gerezen. Het Vakcentrum hoopt dat de ac tie snel tot het verleden zal beho ren, voordat grotere onrust ont staat. Feit is dat alle ruim duizend winkeliers die bij Unigro van Hei- neken afnemen het verzoek heb ben gekregen schriftelijk te verkla ren dat zij niet onder de bodem prijs zullen verkopen. DEN HAAG (ANP) - Minister Ruding (financiën) is gisteren tijdens het ADM-debat fel aangevallen door de linkse oppositie. Volgens de opposi tie heeft Ruding geprobeerd de komst van de Almirante Grau naar de ADM uit te stellen door de Peruaanse regering in een telex in te lichten over de problemen bij de ADM. De minister heeft zich volgens de linkse fracties ten onrechte bemoeid met een zaak die alleen de beide contractpartners (ADM en Peru) aan ging. Bovendien zou de minister de Kamer onjuist hebben geïnformeerd, toen de PvdA hem in een commissievergadering vroeg of hij de Peruanen had geadviseerd de kruiser aan de kade te houden. Ruding weigerde ook gisteren de Kamer de gecodeerde telex aan de ambassade in Lima op schrift ter hand te stellen. De minister deelde tijdens een schorsing in het debat de inhoud van de telex wel mondeling mee aan de Kamercommissies voor economische zaken en financiën Tijdens de voortzetting van het debat bleek dat Ruding-in de telex wel heeft gezinspeeld op uitstel van de afvaart van de kruiser. "Niet om de Peruanen te beïnvloeden, maar om hen volgens goed ge bruik in het internationale verkeer op de hoogte te stellen van wat er bij de ADM gaande was", zo zei hij. Ruding zei dat het zijn plicht is als minister de staat te behoeden voor de risico's die aan de order zijn ver bonden op het moment dat ADM deze niet meer zou kunnen uitvoeren. De linkse oppositie nam met de uitleg van de bewindsman geen genoe gen. Zij bleef erbij dat de minister de kamercommissie niet tijdig en onvoldoende heeft geïnformeerd over de boodschap aan de Peruanen. PvdA, D'66, PSP, CPN en PPR dienden dan ook een motie in waarin die gang van zaken wordt "betreurd". De motie, die dinsdag in stemming komt, is kansloos omdat de regeringsfracties ertegen zullen stemmen. Staat wil geen deel in afgeslankte werf DEN HAAG (ANP) - In plaats van de huidige Amsterdamse Droog dok Maatschappij (ADM) wil de re gering komen tot een scheepsrepa- ratiewerf in Amsterdam met onge veer een kwart van het personeel waar de ADM nu mee werkt, onge veer 220 man. De staat zelf zal ech ter op geen enkele wijze deelne men in het aandelenkapitaal van een eventuele nieuwe afgeslankte ADM-werf. Het ministerie van economische zaken is wel bereid de werf van de grond te helpen via een bescheiden bijdrage uit de potten voor het re gionaal beleid en de steun aan indi viduele bedrijven. Maar de rest zal van Amsterdam zelf moeten ko men. Minister Van Aardenne en staatssecretaris Van Zeil (beiden economische zaken) zeiden dit gis teren in de Tweede Kamer tijdens het debat over de met een faillisse ment bedreigde werf. De deze week ingestelde com missie van drie wijze mannen zal de komende twee weken de moge lijkheden voor een afgeslankt ADM onderzoeken. Volgens de be windslieden zal de benodigde ca paciteit van de nieuwe werf moe ten worden afgestemd op de repa ratiewerkzaamheden aan schepen die de Amsterdamse haven aan doen. Dat is ongeveer een kwart van de orders van de huidige ADM, aldus Van Aardenne. Er zal moeten worden uitgegaan van een zeker deel van de markt en moeten wor den afgezien van pogingen om - met verhes - orders op de wereld markt binnen te halen. Almirante Grau Van Aardenne zei dat de repara tie van de Peruaanse kruiser Almi rante Grau - die mogelijk in een aparte BV zal worden onderge bracht - niet mag worden betrok ken bij de opzet van een nieuwe ADM-werf. Deze order geeft slechts voor een aantal jaren werk en voldoet derhalve niet aan de voorwaarde van continuïteit en blijvende rentabiliteit waaraan de nieuwe werf moet voldoen, aldus Van Aardenne. De drie grote fracties in de Twee de Kamer nemen hangende het on derzoek van de commissie van wij ze mannen naar de toekomst van de ADM, een afwachtende hou ding aan. Zowel de regeringsfrac ties CDA en WD als de PvdA vin den de opzet om twee aparte BV's te stichten (een voor de Peruaanse order en een voor het overige werk) een juiste aanpak. PvdA-woordvoerder Van der Hek drong er evenwel op aan dat de staat de principiële bereidheid opbrengt om financieel deel te ne men in de nieuwe ADM. En de WD'er Jacobse drong er bij Van Aardenne en Van Zeil op aan het onderzoek naar voortzetting van de ADM niet slechts te benaderen vanuit het oogpunt van regionaal beleid. Amsterdam heeft als der tiende haven van de wereld ook een belangrijke nationale functie waar het gaat om herstel van de economie. De CPN drong er in een motie op aan een "volwaardige" re- paratiewerf voor de Amsterdamse haven te behouden. De winst die op de Peruaanse order wordt ge maakt moet volgens de CPN aan de nieuwe werf ten goede komen. Onaanvaardbaar In een verklaring die de werkne mers van de ADM gisteren opstel den, zeggen ze het "ondenkbaar en sociaal onaanvaardbaar te vinden dat er in Amsterdam geen plaats meer zou zijn voor een volwaardige scheepsreparatiewerf. Het verdwij nen van de werf betekent dat weer vele honderden mensen worden toegevoegd aan het werklozenle ger in de regio Amsterdam". Vol gens de verklaring toont het plan van personeel en vakbeweging aan dat er perspectief is om de werf in zijn huidige omvang te behouden. De kamerleden Van Dam (PvdA), Engwirda (D'66), Brouwer (CPN), Van der Hek en Vos (beiden PvdA) luisteren naar de uitleg van minister Ruding. Volgens hen heeft de minister de Tweede Kamer onjuist geïnfor meerd. (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9