'Tarieven niet omhoog in 1986' Verstandshuwelijk^ na kwart eeuw nog steeds niet kapot m s Voorschotense raad wil gemeente anders besturen Bibliotheek Oegstgeest viert vijfde lustrum Wanneer Voorschotense vooruitzichten hetzelfde blijven Oegstgeest BOA geen verstrekt subsidie Meisje (10) mishandeld Kantjes, bandjes en poppeldeertjes PAGINA 2 VRIJDAG 25 JANUARI 1985 OEGSTGEEST - Wat is toe passelijker voor een 25-jarige bibliotheek dan zelf een boek uit te geven? Als geschenk bij de officiële viering van het vijfde lustrum, vanmid dag in de aula van het Rijn lands Lyceum, hebben me dewerkers van de biblio theek een fraai bundeltje ge produceerd. Het boekwerk zal waarschijnlijk nog naar drukinkt ruiken als het aan de verschillende genodigden wordt uitgereikt. Wij hadden inzicht in de manuscripten. In het boekje komen allerlei fa cetten van de historie van de bi bliotheek ter sprake. Verschil lende mensen die een rol hebben gespeeld in deze 25 jaar worden geïnterviewd, anderen zijn bena derd om zelf een stuk te schrij ven over de periode dat zij hun energie in de bibliotheek staken. Het levert aardige anecdotes op. Dr. J.P. Naeff schetst in het boekje de gang van de biblio theek van de De Kempenaer- straat via de Tromplaan naar de Homeruslaan. Hij werd in 1959 als rector van het Rijnlands Ly ceum benaderd door de heer Ro zelaar van boekhandel Haax- man. De vraag was of het lyceum belangstelling had voor de uit- leenbibliotheek van boekhandel Haaxman. Naeff schrijft over de ze geste: "Die uitleenboeken uit de Kempenaerstraat vormden bepaald geen topcollectie, voor een groot deel ervan was smoeze lig leesvoer een betere bena ming". Toch accepteerde rector Naeff de schenking van Rozelaar met graagte. Toen kwam er een damescomité dat de boeken van hun bruine kaft ontdeed, fatsoe neerde en catalogiseerde. Huwelijk In 1960 kwam de Algemene Openbare Bibliotheek tot stand. Drie keer per week werd aan de leden uitgeleend en de plaats van huisvesting was een leslokaal van het lyceum. In 1963 verhuis de de bibliotheek naar een dub bel leslokaal dat dienst kon doen als uitleenbibliotheek en als lees zaal. Op de dag dat de nieuwe be huizing klaar was, op 5 oktober 1963, werd de overeenkomst ge tekend tussen de besturen van bibliotheek en school om in de zelfde trant verder te gaan in het nieuw te bouwen lyceum. Naeff schrijft: "Dat was zoiets als een huwelijk tussen twee kuise ver loofden". Als voordelen van dit huwelijk ziet Naeff vooral de financiële kant en het feit dat de school zo de beschikking kreeg over een goedgevulde en goedgeleide bi bliotheek voor de leerlingen. Welke 'gewone' school had toen een leeszaal?, vraagt Naeff zich in het jubileumboekje af. Nadelen van het 'verstandshu welijk' waren er ook. Naeff: "Zou men het eens kunnen worden over een verdeelsleutel voor de kosten van verwarming en on derhoud? En voor de aanschaf van boeken voor kleuters, mid delbare schooljeugd en ouden van dagen? Was de Homeruslaan niet te veel aan de rand van Oegstgeest gelegen om een cen trale functie voor heel Oegst geest te vervullen? Wie moest een rebelse scholier uit de biblio theek verwijderen: de rector of de voorzitter van het bestuur"? Gesprek Een ander onderdeel van het boekje is de weerslag van een ge sprek tussen nei over de historie van de Oegst- geester bibliotheek praten. Be halve een reconstructie van de ontstaansgeschiedenis, is er ook aandacht voor de toekomst. Eén van de vragen waarop de negen gesprekspartners ingaan, luidt: Is nog wel een bibliotheek in het jaar 2000? Bibliotheekmedewerkster Anita Belonje: "Ja er zal zeker een bibliotheek zijn, alleen een veranderde bibliotheek met computers, met meer direct op vraagbare informatie. Het boek zal niet verdwijnen. De biblio theken zullen grootschaliger worden, misschien nog wel on persoonlijker dan ze .nu al zijn, maar ze zullen er zijn in de huidi ge vorm". Mevrouw Rietdijk, biblio theekmedewerkster vanaf 1964: "Je moet een boek gewoon kun nen vasthouden. Er is al zo lang sprake van boeken op bandjes. En ik ken niet zoveel mensen die naar bandjes luisteren in plaats van gewoon een boek te lezen". Of de automatisering in de bi bliotheek ook meer tijd schept voor de lezer, staat voor de ge sprekspartners niet vast. School- bibliothecaresse Marga Staelens: "De hele organisatie is doorzich tiger geworden, maar of de lezer van de bibliotheek erop is voor uitgegaan, dat is voor mij nog een vraag". Mevrouw Alt, betrokken bij de bibliotheek van 1959 tot en met 1972,: "Ik ben zo'n lezer, maar ik ben er toch nog altijd trots op als ik zie wat het was en wat het ge worden is. Zo uitgebreid, met zo veel mogelijkheden, en daar naast met zoveel activiteiten. Als lezer - en stiekem als oudmede werkster- denk ik dan: nee hoor, ik ben het helemaal niet met jul lie eens, het gaat heel goed. Het gaat een hele goede kant uit". De officiële viering van het ju bileum is vanmiddag van half vijf tot half zes in de aula van het Rijnlands Lyceum. Om half zes begint de informele receptie van de stichting algemene openbare bibliotheek Oegstgeest in de bi bliotheek. VOORSCHOTEN - De meerderhpiri van rip Vnnrsrhnt.pnsp raari fWT) pn PDAi \rinrit rint VOORSCHOTEN - De meerderheid van de Voorschotense raad (WD en CDA) vindt dat de gemeentelijke belastingen in 1986 niet mogen stijgen wanneer de financiële vooruit zichten hetzelfde blijven. De PvdA/PPR-fractie wil twee ton van het overschot op de begroting voor 1985 gebruiken voor nieuw beleid. Dit bleek gisteravond uit de algemene beschouwingen: praatjes van politieke partijen waarin zij ingaan' op de begroting en opmerkingen maken over het beleid van het komende jaar. De WD wil het liefst de belastin gen bevriezen omdat het de partij "wat merkwaardig overkomt dat er bij een overschot op de begroting toch tariefs- en belastingverhoging plaatsvindt". De PvdA/PPR-fractie hamerde zo op de twee ton voor nieuw be leid omdat B en W in hun aanbie dingsbrief bij de begroting "de vraag niet beantwoorden of er ruimte is voor nieuw beleid". De fractie betreurt dit. Ze is bang in november, december voor voldon gen feiten te worden geplaatst wanneer B en W opeens met een project komen. Ook is het volgens de fractie mogelijk dat dan de be- Groene kikker Aikens (D'66) sloot zich hierbij aan. Op de projectenlijst, "die bol staat van de projecten met een hoogste of bijna-hoogste priori teit", doet volgens hem dienst als een vergaarbak van het college van burgemeester en wethouders. Hij ziet het er van komeh dat projecten die laag scoren over enige maan den tot de absolute top zullen door dringen omdat zij "geen uitstel meer gedogen". Voorbeelden: de tweede sporthal en de accommodaties voor De Groene Kikker en De Zwaluw. Vooral de twee gebouwtjes zitten m grotingsruimte "naar het kerkhof hem hoog. "Men is gewoon begon- "het j de saldireserve verdwijnt", on- nen met de bouw, terwijl bekgnd nomeen' was dat er onvoldoende geld zou zijn om die bouw tot een goed ein de te brengen", bracht hij uit. "Een wethouder (Marselis - red.) heeft zelfs officiële handelingen in dat kader verricht en onder zijn voor zitterschap heeft de commissie sport geadviseerd uit de gemeente kas een bijdrage te geven". Zijn adviezen: een goede discus sie voordat de buidel wordt getrok ken. Ook moet de raad in staat wor den gesteld zaken beter af te we gen. Nu kan aan het zwembad, "dat vele buurthuizen per jaar jaar kost", niet getornd worden, terwijl het buurthuiswerk stiefkinderlijk wordt behandeld. der het mom van: "wij kunnen die rente zo goed gebruiken". Zijn vraag: moet het zwembad, rijker dagen gegroeide fe- wel gehandhaafd blij ven? Samen met CDA vindt hij dat in de sociaal-culturele sector in 1986 niet verder worden bezuinigd. De PvdA/PPR vindt dat reeds het beeld voor 1985 "bedroevend" is. OEGSTGEEST - De stichting Boycot Outspan Actie (BOA) krijgt van de gemeente Oegstgeest geen subsidie voor extra activiteiten in dit derde lustrumjaar. Dit besloot gisteravond een meerderheid (CDA en WD) van de gemeente raad. PvdA, D'66 en PPR waren voor een eenmalige subsidie van vijfhonderd gulden aan BOA. Deze partijen Apartheidskwestie in Zuid-Afrika "niet vaak genoeg onder de aan dacht kan worden gebracht". Bo vendien ondersteunen de linkse partijen de manier van voorlich- SNIJWOND - Een 21-jarige auto mobilist uit Lisse heeft gister avond een snij wond aan zijn hoofd opgelopen toen hij in de gladheid tegen een Oegstgeester lantaren paal reed. Deze lichtmast staat iets voorbij het punt waar de Wassenaarseweg overgaat in de Endegeesterstraat- weg, de straat een bocht naar rechts maakt en het asfalt wordt verwisseld voor straatklinkers. De man, die geen autogordel droeg, is verzorgd in het Academisch Zie kenhuis te Leiden. Zijn auto was zeer zwaar gedeukt. ting van boa. Fractieleider g. Wuisman van D'66 vind dat de gemeente druk moet uitoefenen op banken die de gouden Krugerrand verkopen. De ze Zuid-Afikaanse munt wordt ge zien als beleggingsobject en kost ongeveer driehonderd gulden. "Hiervan komt een vijfde deel ten goede aan het blanke minderheids dat de regime", aldus Wuisman. Volgens Wuisman moet ook de AMRO-bank, waarvan de gemeen te klant is, een schrijven in de bus krijgen. Dat de gemeente deze brief niet schrijft, ligt aan de WD. "Ieder individu moet vrij zijn te be slissen of hij een dergelijke munt wil kopen", legde de liberaal Rijks uit. De WD vind verder dat zo'n eenmalige subsidie niet uit fond sen van de lagere overheid moet komen. Een precedentwerking wilde Rijks voorkomen. Ten slotte merkte A. van Eisen (PPR) op: "Er is een subsidiebe drag van vijfhonderd gulden ge vraagd. Twee partijen zijn tegen en drie voor verstrekking. Dat is hon derd gulden per partij. Laten we dan driehonderd gulden aan subsi die verlenen...". Ook deze vlieger ging gisteravond niet op. VOORSCHOTEN - Een 10-jarig meisje uit Voorschoten is gister avond om half zeven geslagen en geschopt door jongelui toen zij haar hond uitliet bij de noodscho- len in Noord-Hofland. Ze hield aan de confrontatie wonden aan been en mond over. Volgens de politie was van een aanleiding geen sprake. Het meisje liep gewoon langs het afdakje van de school, waaronder zeven jon- „.-u,. gens stonden van circa 16 jaar. Om wijkniveau kunnen komen Baldadigheden In de sportsector is volgens de partij op een dubieuze manier be zuinigd. "Kan een bedrijfsleider in het zwembad werkelijk gemist worden? Kost dat in de vorm van storingen, onderhoudstekorten en baldadigheden niet veel meer?", zo vraagt men zich af. Bovendien is de fractie bang dat de bezuiniging wegvalt tegen de lagere inkomsten van het zwembad. De sociaal-culturele tak op zijn beurt is volgens PvdA/PPR te zwaar geplukt in vergelijking met de andere lakken aan de welzijns- boom: "sport, cultuur, maar ook de maatschappelijke dienstverle ning". Toch vindt de partij dat wanneer er geen structurele ruimte gevonden worden voor een jonge renwerker, in 1986 de subsidie voor Vrije Akademie 'De Vliet- streek' verder omlaag kan. De fractie vindt namelijk dat de ze jongerenwerker er dit jaar abso luut moet komen. De fractie wil echter ook andere projecten finan cieren van de twee ton die men dit jaar wil reserveren voor nieuw be leid. Het gaat om: het opzetten van een dag- en nachtdienst voor zelf standig wonende bejaarden, een definitieve huisvesting voor het buurthuis Bloemenwijk/Bosch- geest en het aanbrengen van boomroosters rond de linden in de Voorstraat. Ook wil de partij snel iets doen voor HW'70, de handbalvereni ging die voor de zomer nieuwe huisvesting moet hebben omdat zij anders geen competitie meer mag spelen in Voorschoten. Daarnaast moet de gemeente ervoor zorgen dat in het gebied tussen Vinkesloot Molenlaan voorzieningen op Koper Het Haags Koperensernble geeft vanavond een concert in de Mu- zenhof in Leiderdorp. De aanvang is half negen. Scorny Scandal De Haagse 'snelle Rock 'n Roll- band' Scorny the Scandals speelt vanavond in het Wasse- naarse jongerencentrum Tent aan de Zuylen van Nijeveltstraat 204. De zaal gaat om half negen open. Lost Ark De Steven Spielberg-film 'Rai ders of the lost ark' draait mor genavond in de pedagogische aca demie in Oegstgeest. De vertoning begint om negen uur, de zaal is een half uur eerder open. De toe gang tot de academie is op de hoek van de Frans Halslaan en de Hazenboslaan. De organisatie van de avond is in handen van de buurtgroep Haaswijk. Relax De jongerenwerkgroep van de stichting jeugd- en jongerenwerk Oegstgeest heeft een nieuwe naam. 'Relax' heten ze en het plan is om optredens van bands, thea ter- en cabaretgroepen te gaan or ganiseren. De voorbereiding voor Relax is nog in volle gang, maar als voorproefje en eerste kennis making wordt morgenavond een disco gehouden. De aanvang is ne gen uur, het adres is bekend: Ta- berna, Julianalaan 1. Jazz In de Warmondse jazz-sociëteit in boerderij Meerrust is zondag een sessie met topmusici. Aanvang drie uur 's middags. VRIJDAG Leiden Aniba's muziekkamer - Herenstraat 1, optreden van de Leidse zanger Kees Ou wejan, 21 uur. Zoldercafé LVC - Breestraat, singlepre- ter' Rik van Boekei, 22 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Het Basilieus Quartet' van Fabio Carpi, 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'La Pel- le' van Liliana Cavani, 21.15 uur. Stadsgehoorzaal - donateursconcert Het Leidsch Politie Muziek Gezelschap, na afloop dansen op de muziek van het Leidse Dansorkest The Silhouettes, 20 LVC - Breestraat, swingavond. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Lesbiese Vrouwen Leiden - Caecilia straat 18, disco, 21-2 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, concert Haags Koperenensemble, 20.30 uur. it 204, optreden Scorny 8c the Scan dals. 21.30 uur. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, disco, 20.30-23.30 uur. Raadszaal - beantwoording begroting- vragen door college, 20 uur. Wassenaar Sporthal - afscheidsavond burgemees ter Staab, 20-23 uur. ZATERDAG Leiden Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en ojjriosamarkt, 9.30-17 uur. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, kin dersoos, 10-12 uur, sportcafé van 14-1' Gouden Leeuw - poppenbeurs, 10-16.3* Wassenaar Raadhuis De Pauw - afscheidsreceptie burgemeester Staab, 10.30-12.30 uur. VOORSCHOTEN - Poppen af komstig uit heel Nederland, zijn morgen te bezichtigen in de He renzaal van motel De Gouden Leeuw in Voorschoten. Van tien uur 's morgens tot half vijf's mid dags wordt daar een poppen- beurs gehouden. De tentoonstel ling wordt georganiseerd door Agnes Melger uit Vaassen die zelf een fanatiek verzamelaar is van oude en antieke poppen. Samen met nog twintig poppen- liefhebsters zorgt zij voor de komst van honderden poppen. Er zijn replica's, handgemaakte poppen, karakterpoppen en ver der duizend-en-één dingen op poppengebiéd, zoals kleertjes, kantjes en bandjes. De poppemaaksters Niesje Wol- ters uit Loosdrecht, Bets van Box tel uit Waspik en Hanneke Nijs- sen uit Huizen zullen de hele dag demonstreren hoe je poppen maakt. Agnes Melger taxeert morgen de poppen die particulie ren in bezit hebben. (foto pn voorschoten - De Voorscho- Ontdemocratiseren tense partijen zijn niet zo tevreden over het functioneren van het ge- In een reactie viel Aikens (D'66) meentebestuur, zo bleek tijdens de de WD fel aan op deze gedachten: algemene beschouwingen gister- "als je functionele commissies op- avond. De PvdA/PPR wil snel een heft, dan ben je bezig met ontde- beslissing nemen over het afstoten mocratiseren", aldus Aikens. Hij van taken van de raad. En de WD was het ook niet eens met WD'er pleit ervoor de twee functionele Willemsen dat vaak verwarring on- commissies op te doeken. Dit zijn tstaat wanneer raadsleden die adviescommissies van de gemeen teraad, waarin zowel burgers als raadsleden zitten. Leiden ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld, De Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Bisschot, tel. 121641; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, Stokroos 1, teL 215510. Groep 2 - Mastenbroek, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelste gracht 129, tel. 132500. zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein, tel. 767646; spreekuur Saffierstraat 3. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 16, tel. 125820. zo 8 uur tot 24 uur: E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: R.J.J. Rietbroek, tel. 765400; spreekuur Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer. v.d. Helm laan 5, tel. 310420; spreekuur Haagweg 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord- •eindsplein 4a, tel. 123752. zo 8 uur tot 24 uur: B. en J. Crul, Noord- eindsplein 8a, tel. 142888. Leiderdorp za, M.B: Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; za en zo spreekuur van 12.30- 13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.W.F. van Walchren, Oraryelaan 29, tel. 174830. Voorschoten za, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462; zo, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 35, tel. 01711- 1Ö834. Het CDA is wat voorzichtiger. Al ziet ook deze partij in dat de func- ^?9TH^KEN, tionele commissies niet zo best werken en vervangen moeten wor den 'door een sport- en welzijns- De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in»de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 25 januari tot vr 1 zitten, voor of tegen voorstel stemmen. Hier zou ten onrechte- uit worden afgeleid In deze commissies (voor wel- dat zij in de gemeenteraad ook die zijnszaken en sport en recreatie) stellingname zullen verkondigen komen volgens de WD het duide lijkst de fouten naar voren die andere overlegorganen komen bovendrijven. Het gaat om dat sommige burgers meer vloed hebben op het beleid dan deren en sprake is van een x strengeling van belangen. Het ge "Als raadslid zit je daar alleen om functioneel mee te praten", sprak hij. "Raadsleden zeggen maar al te vaak: functioneel zou dit een aardig idee zijn". Hij wilde ech ter niet ontkennen dat de commis sies niet zo best werken. "Als het zijn functionele comrais- februari door: ambtenaren handenvol geld sche len, zo heet het. Het CDA-fractie had niet alleen kritiek op de functionele'c sies, maar stak evenals de PvdA/ PPR-fractie de hand in eigen boe zem. Zei de laatste partij dat de Roest: raad zodanig moet gaan werken G- Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, dat ze alleen die beslissingen *fl. 890405. neemt die tot zijn verantwoorde- ™?or PraIctük lijkheid horen en ambtenaren niet H°Vestjens Rijn e DIERENARTSEN Leiden Voor de praktijk va: Muurling, Helder, Vestjens, v.d. 1 Schiekade 23, Lei- Duyn, Brandt: volg V dit laatste is dat de gemid- sies adviesorganen van de raad" Pardoes In Ons Huis aan het Kosterspad in Zoeterwoude wordt zondag middag een spannende toneel voorstelling gehouden van de amateurgroep Pardoes. Het stuk heet 'De grote en de kleine ko ning'. De aanvang is half drie en de voorstelling is bedoeld voor kinderen van vijf tot tien jaar. Ouders zijn ook van harte wel kom. Knollen Een koning die niet van bloe men houdt en de omkeerziekte heeft, dwarsboomt zondagmiddag de Knollenmannetjes bij hun werk aan bloemen en planten. In Taberna in Oegstgeest komt zon dagmiddag de ontknoping van dit gegeven. Poppentheater Globedo- rus geeft dan om één uur een voor stelling in Taberna aan de Julia nalaan. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van vier tot twaalf jaar. delde burger opdraait voor deelbe langen, aldus de liberalen. Ander nadeel van de overlegor ganen is dat de raad voor voldon gen feiten dreigt te worden ge plaatst, de besluitvorming ondui- een regeltje delijk is en het lijkt alsof alles op stel" alles moet wachten. Ook verkeren E\ volgens de liberalen de meeste voelt D'66 er wel wat deelnemers in onzekerheid verke- tionele bracht Aikens uit. "Maar daar merk je onvoorstelbaar weinig van. De adviezen blijven hangen in het ambtelijke, wethouderlijke circuit. Het enige dat je er van terugziet in B en W-voor- Evenals de PvdA/PPR-fractie de func- sport- en i de waarde van hun adviezen en recreatie de beheerstaken te ontne- dreigen zij zich gemanipuleerd te men en die onder te brengen in het voelen. Laatste nadeel van deze "politiek controleerbare circuit overlegorganen is de belasting van ambtelijke diensten en dage voor het ambtelijk apparaat. lijkse besturen". teveel werk moet bezorgen - het dén, tel. 144323. CDA sprak in wat voorzichtiger Vóór de praktijk x termen. De vragen waren: is de R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, raad niet te detaillistisch bezig met Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, het besturen van de gemeente? En: Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. geven B en W wel tijdig relevante voorschoten informatie door aan de raad? De PvdA/PPR-fractie zei het iets anders: beleidsvoornemens en al ternatieven moeten in een vroegtij- TANDARTSEN dig stadium in de openbaarheid De weekenddienst voor Leiden, Leider- komen, door ze in de raadscom- dorp en Oegstgeest wordt waargeno- missies te bespreken en toe te lich ten in de gemeentelijke voorlich tingspagina 'Wapenfeiten'. Boven dien wil de partij gesprekken orga niseren tussen raadscommissies en WIJKVERPLEGING groepen, "die onze bijzondere zorg Leiden hebben, zoals huurders van ge- Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 e meentewoningen en cliënten van 134604, na 17 uur en in het weekend t de sociale dienst". d. Grijp, P. Moensweg 54, Leiden, spreekuur om 13 tel. 314917; bereiken via dokterstelefoon: 122222. LEIDSCH m DAGBLAD Bij automatische overschrijving r geen-administratie- en HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV Kwartaalabonnement 65,70 Per post 89,30 Maandabonnement 22,10 (Autom. betaling) Losse nummer 1,- Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakemaat Hoofdredacteur Drs J. W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: Commentaren: B. W. T. Jungmann (plv) Redactie stad e 2311 BG LEIDEN Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie i6 niet toegestaan. H. v.d. Post (plv) W.F.J.Wirtz (bin.buit:/eco) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2