Holland Festival gelooft niet in steimvermindering Concertagenda Kunst te kijk Uit in de Randstad Boemerang: nog geen eigen gezicht 'Minister kan advies Raad voor de Kunst niet overnemen' 'Ateliers V' in Lakenhal Zonnig werk Frans de Haas Mimegroep Oceaan komt bij Burcht niet tot haar recht POPAGENDA VRIJDAG 25 JANUARI 1985 PAGINA 23 DEN HAAG (GPD/ANP) - Twee van de drie voornaamste doelstel lingen van het Holland Festival zijn óf onhaalbaar óf overbodig ge worden. Dat schrijft de Raad voor de Kunst in een rapport dat aan mi nister Brinkman (WVC) is aange boden. De Raad meent dat het fes tival sinds 1978 aan belang heeft in geboet en dat het steeds moeilijker wordt om een programma-aanbod te realiseren dat boven het normale seizoensaanbod uittornt. Ook de katalysator-functie van het festival is overbodig geworden. De kunst instellingen hebben elkaar nu in voldoende mate gevonden als part ners in het opzetten van bijzondere produkties. Hoewel de Raad voor de Kunst graag zou zien dat er enkele miljoe nen guldens extra door WVC ter beschikking worden gesteld om Schilderijen en prenten van Frans de Haas. Galerie Denise Stephan, Bakkersteeg 18-20. Tot en met 24 fe bruari. Geopend: vr., za. en zo. van 13.30-17.30 uur. LEIDEN - Deze tijd van het jaar zal velen doen smachten naar zonnige landen en bloeiende zo merse tuinen. Een groot deel van de schilderijen en prenten die Frans de Haas in Galerie Denise Stephan toont gaat over die we reld zonder koude, natheid en gladheid. Deze kunstenaar heeft in zonniger tijden intensief rond gekeken in Venetië, ter plekke schetsen en aquarellen gemaakt, en die thuis in vaak grote schil- deijen uitgewerkt. De Haas (geb. 1934) werd opge leid aan de Koninklijke Acade mie in Den Haag en doceert nu bij Ars en bij K&O-Oegstgeest. Wie naar aanleiding van deze ge gevens degelijke vakbekwaam heid verwacht komt bij De Haas niet bedrogen uit. De schilder werken, veertien in getal waar van de meeste ons Venetiaanse stadsgezichten tonen met tame lijk complexe, zorgvuldig uitge- schilderde architectuur, zijn wat kleur en vorm betreft vol afwis seling. Details werden niet ge schuwd, maar steeds geplaatst in een harmonieus opgebouwd ge heel. De werken maken bovenal een zonnige indruk. Wie denkt aan Venetiaanse stadsgezichten denkt als vanzelf aan de achttiende-eeuwse kun stenaars Francesco Guardi en Antonio Canaletto, de schilders van de sfeervolle 'vedute' (uit zichten) bij uitstek. Het gaat niet aan om De Haas met kunste naars van die allure te vergelij ken. Toch is de aanpak van De Haas op zichzelf beslist interes sant, ,en vooral aangenaam. Bij hem geen complete stadsgezich ten met Dogen-paleis, Canal Grande en vloten gondels, maar kleine, nauwkeurig weergegeven stadsdelen. De typische Vene tiaanse schoorstenen, die uit monden in een soort trechters, ontbreken daarbij niet. Hier en daar treffen we één of een paar mensfiguurtjes aan, waaronder de kunstenaar zélf die ergens schetsend op een brug ge zeten is weergegeven. Die overi gens niet altijd even vaardig neergezette, 'popperige' mensfi- een echt nationaal festival op te zetten, acht ze dat verlangen niet reëel. Voor het festival in huidige vorm ziet de Raad voor de Kunst nog een doelstelling weggelegd, namelijk die van importeur van bijzonder buitenlands kunstaan bod. Dat kan in het vervolg, zo staat in de rapportage gebeuren met een kleiner bureau. Nu staat het HF voor 1,2 miljoen (waarvan driekwart miljoen) op de begroting van WVC. De Raad voor de Kunst vindt dat de vaste subsidie voortaan 3 4 ton per jaar kan bedragen, zodat voor andere activiteiten aparte subsidie verzoeken moeten worden inge diend. Het aanbod van het HF kan dan beter worden vergeleken met dat van andere festivals in ons land. Overigens vormt de subsidie door WVC slechts een deel van het guurtjes vind ik hier en daar be paald storend, en niet goed inge past in het geheel als betreft het toeristen uit den vreemde. De paar werken die menselijk leven ontberen bevallen me eigenlijk nog het meest, mede omdat daar De Haas' neiging tot abstractie - die de uiterlijke schoonheid be ter doet uitkomen duidelijker tot uiting komt. Vooral het sobe re 'Uitzicht hotelraam Venetië' HF-budget. Uit culturele verdra gen, internationale afspraken en sponsoring vloeien ook aanzienlij ke bedragen naar het festival. De leiding van het Holland Festi val kan zich niet voorstellen dat minister Brinkman, „die regelma tig blijk heeft gegeven van zijn be langstelling voor de kwaliteit in de kunst", het advies zou overnemen. In een reactie op het advies \tan de Raad voor de Kunst zegt Frans de Ruiter, tot 1 augustus van dit jaar directeur van het Holland Fes tival, zich er over te verbazen dat er nu een negatief advies uit de bus is gekomen. Hij herinnert eraan dat de raad in 1978 een positief advies over het Holland Festival uitbracht en dat advies in 1981 bevestigde. Er is volgens De Ruiter in de tus senliggende jaren wel wat veran- oogt prachtig. Gewezen zij nog op drie schil derijen die iets anders dan Vene tië als onderwerp hebben: twee er van tonen bloeiende tuinen, het derde laat een groen Tessels landschapspark zien. De warmte en de helderheid die het schilderwerk kenmerken vinden we ook bij de mooie kleu- renlinosnedes. Hier naast een en- derd in de kunstwereld, maar toch niet echt zo, dat de positie van het Holland Festival een geheel andere is geworden. De opvolger van De Ruiter, A. 's- Gravensande, noemt het wonder lijk dat de raad in zijn advies meent dat het belang van de import-func tie van het Holland Festival is afge nomen. Die import-functie is voor het Nederlandse kunstleven te meer van belang omdat door bezui nigingen op allerlei niveau steeds minder grote produkties naar Ne derland gehaald kunnen worden, aldus 's-Gravensande. Hij wijst er overigens op dat het Holland Festi val zijn import-functie nooit vol waardig heeft kunnen effectueren door gebrek aan geld en aan ac commodaties. „Het Holland Festi val is minimaal", aldus de toekom stige directeur. kei Venetiaans onderwerp ('Campo de la Madalena III') ook knusse interieurgezichtjes ('Toi lettafel'), dierfiguren, een bloeiende 'Achtertuin' met ko nijnenhok, en een duidelijk her kenbare 'Ingang Hortus'. En wie zal bij beschouwing van de fraaie prent 'Pastorale' de winterse el lende niet even volledig verge ten? ANTOON ERFTEMEIJER 'Ik vind van wel' door Cabaret Boe merang. Met: Edna Kalb, Albert Ver- linde en Dick Cohen. Piano: Ad van Dijk. Regie: Frank Sanders. Gezien op 24 januari in de Leidse Schouw burg. LEIDEN - Boemerang is een nog jonge cabaretgroep, die vol gens het informatiemateriaal dit seizoen met het tweede program ma op pad is gegaan. Edna Kalb en Albert Verlinde volgden de opleiding aan de Academie voor Kleinkunst: Dick Cohen heeft binnen de Theaterschool de show-musicalopleiding gedaan. Hun samenwerking dateert van begin 1983. Het eerste program ma was aanvankelijk een stage project, maar bleek - volgens de toelichting succesvol genoeg om dit seizoen aan een tweede programma te beginnen. Aan 'Ik vind van wel' is af te zien, dat de leden van de groep een professionele opleiding heb ben genoten. Of het echter ver standig is om nu al met een avondvullend programma in za len als onze schouwburg te gaan staan, moet vooralsnog betwij feld worden. Met name de tek- Mimegroep Oceaan met het tweede deel van 'Vrije val* en 'Black act', ge zien op 24 januari bij Stichting Burcht. LEIDEN - 'Oceaan' is de naam van een jonge theatergroep uit Rotterdam, die wordt geleid door Hanka van der Flier. Het ge zelschap noemt zich een mime- groep, wat de inhoud van het programma dat gisteravond in de Tuinzaal van Stichting Burcht werd gebracht, niet helemaal dekt. De eerste helft van dat pro gramma bestond uit het tweede deel van 'Vrije val'. Het eerste deel daarvan kon door de be perkte mogelijkheden van de ruimte niet worden uitgevoerd. Het is een theaterstuk over twee parachutisten, die noodgedwon gen landen in voor hen onbe kend gebied, en daar met de be woners worden geconfronteerd. Een confrontatie tussen verschil lende culturen, die sterk doet denken aan wat de Leidse groep Pancras Oost tijdens het Fools festival van vorig jaar op de LEIDEN - Voor de vijfde maal wordt in de Lakenhal een Leidse Ate liers-tentoonstelling gehouden. Aan Ateliers V werken mee Aad van Hou- welingen, Fransje Krol en Rudolf Smeets. De tentoonstelling, die van het komende weekeinde af is te be zichtigen, duurt tot 8 april. De bedoeling van de jaarlijkse Ate liers-tentoonstelling is dat steeds drie Leidse kunstenaars hun meest recen te werk tonen. Een losbladige catalo gus begeleidt deze tentoonstellings reeks zodat op deze manier in de loop van de jaren een gedegen documen tatie ontstaat over Leidse kunste- Van de drie huidige exposanten is Aad van Houwelingen de enige die al eens eerder in de Lakenhal heeft geexposeerd. Hij toont zijn notitie boekblaadjes met tekeningen en as sociatieve gedachten, op één groot doek geplakt en samen een groot 'schilderij' vormend. Fransje Krol maakt sobere beel den, die meestal bestaan uit eenvou dige, onbewerkte stukken staal, een voudig en plat maar sterk ruimtelijk werkend door haar minimale ingre pen. De grote non-figuratieve doeken van Rudolf Smeets suggereren diep te en eindeloosheid door de opbouw in verschillende transparante lagen en de schilderkunstige tekens daar op. sten, die voornamelijk van' Ver- linde en Kalb afkomstig zijn, zijn nogal eens aan de matige kant Het betere schoolcabaret moet soortgelijke teksten ook kunnen De manier, waarop onderwer pen als bijvoorbeeld de nieuwe truttigheid (over de etiquette), een mislukte assertiviteitstrai- ning, het gênante gedoe rond alle liefdadigheidsacties en de talloze telefoonhulpdiensten worden gebracht, zijn op zich wel aardig, maar missen een duidelijk eigen invalshoek, die professioneel ca baret zo verrassend kan, of beter nog: moet maken. Daardoor ver bleken te zeer de wel aanwezige kwaliteiten in de vormgeving: de stem beheersing is goed. men be weegt zich vrij gemakkelijk over het toneel en er wordt bewust naar het publiek toe gespeeld. De meeste nummers duren ook langer dan noodzakelijk. De sketch over het etiquette-boek van Amy Groskamp wordt onno dig uitvoerig uitgemolken. Zo blijkt al gauw uit Edna's reacties tegenover Albert en Dick, dat haar assertiviteitscursus voor be- Burcht deed. De voorstelling be gon nu met een gevangen geno men parachutiste, die tussen de tralies in wanhoop kijkt naar au tochtonen, die haar kruipend be naderen. Het verhaal is een variant op dat van de jonge missionaris, die nog niet weet dat de borrelende kookpot zal worden gebruikt om van zijn botten bouillon te ko ken. In dit geval loopt het goed af. De parachutiste beleeft vrolij ke en amoureuze tijden met één van de autochtonen, terwijl de rest een Napolitaanse wasbeurt geeft aan de parachute. Daaruit komt later de tweede parachutis te tevoorschijn, die samen met haar collega de parachute uit handen van de autochtonen tracht te rukken. Door het ach terwege laten van het eerste deel bleef het verhaal onduidelijk. Voor het deel dat wel werd ge toond zou de benaming bewe- tere afweertechnieken helemaal niets heeft uitgehaald. Door daarop te blijven voortborduren, ontneem je de scène haar zeg gingskracht. De grap met de steeds terugkerende telefonades had bijvoorbeeld heel mooi in het laatste nummer voor de pau ze: 'Meneer Bell, dank u wel' kunnen resulteren: maar helaas, ook daarna gaat men er mee door. De toeschouwers reageerden overigens welwillend, want er wordt door Boemerang zichtbaar hard gewerkt. Voor een groep, die beweert "op speurtocht te zijn naar het wankele evenwicht tussen amusement en bood schap", neigt het resultaat toch wel erg naar de traditionele caba- retvorm, waarin zij zich inhoude lijk niet voldoende met een eigen gezicht profileert. Ondanks aardige nummers, zo als over reageerbuisbabies en de Olympische Spelen 1992, en en kele geëngageerde liedjes over eenzaamheid, discriminatie en de bom, is de oogst van Boeme rang pennevruchten nog niet echt rijp. WIJNAND ZEILSTRA. gingstheater beter op zijn plaats zijn. De 'Black act' van na de pauze lijkt vooral een oefening voor de spelers te zijn. In de setting van een feestje gaan ze een confron tatie aan met het publiek, kijken de toeschouwers bij opkomst diep in de ogen, denken ver meende bekenden te ontwaren en gaan later quasi-boeiende ge sprekjes met hen aan. Alle gim micks van partijtjes als roken, handen schudden, urineren en aangeschoten raken passeren de revue. Aan het eind wordt ge tracht het voorafgaande te relati veren door als opwindpoppen rond te stappen. Desondanks blijft het gegeven te mager. De zaal van Stichting Burcht is wellicht ook te weinig een thea ter-accommodatie om dit soort voorstellingen recht te doen. ARIEJAN KORTEWEG LEIDEN De uit Rusland afkomstige meestercelhst Dmitri Ferschtman geeft vanavond samen met zijn echtgenote, de pianiste Mila Baslawskaja een recital, eveneens in de Kapelzaal. Er zullen werken ten gehore worden gebracht van de zeventiende- eeuwse componist Valentini en van Ludwig van Beethoven, Robert Schumann en Claude Debussy. Dmitri Ferschtman verliet de Sowjet-Unie in 1978 om zich met zijn gezin in Nederland te vestigen. Hij werd benoemd tot de eerste solo cellist van het Omroeporkest en richtte opnieuw het Glinka-kwartet op samen met Misha Geiler, die in de Sowjet-Unie eveneens lid van het toenmalige Glinka-kwartet was. De fluitiste Magdalena Kuhn en de gitarist Julian Coco concerteren zondagmiddag in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Het programma ver meldt werken van o.a. De Falla, Burkhard, Diabelli en Stingl. De in Zwit serland geboren Magdalena Kuhn is eerste fluitiste bij het Omroeporkest, de op Curacao geboren Julian Coco, die als eerste in Nederland het solis tendiploma voor gitaar behaalde, maakt als contrabassist deel uit van het Utrechts Symfonie-Orkest. Dit middagconcert begint om twee uur. De organist Dick Koomans geeft zondagavond (aanvang zeven uur) een concert in de Wassenaarse Dorpskerk. Dick Koomans, die organist is van de Carmelkerk in Amstelveen, heeft een programma samengesteld, be staande uit werken van Bach, Buxtehude, Krebs, Böhm, Reincken en anderen. Klanken van trompet, trombone, tuba en hoorn zijn vanavond te be luisteren in de Leiderdorpse Muzenhof. Het Haags Koperensemble geeft er namelijk een concert met werken van Gabrieli, Purcell, Ravel en Debussy. Het programma vermeldt trou wens ook de namen van Moessorgski (deel uit diens 'Schilderijenten toonstelling') en Prokovjev (deel uit diens 'Liefde van de drie sinaasap pels'). Het concert begint om half negen. In galerie Denise Stephan Leider» Rijksmuseum van geologie en mi neralogie - Hooglandsekerkgracht, 'Nederland uit water', t/m 19/5; ma t/ m vr van 10-17 uur, zo 14-17 uur. Bibliotheek - Nieuwstraat, wandk leden van Anneke van Overloop, tot 11/2; tijdens openingsuren biblio theek te bezichtigen. Lak-galerie - Jan de Zoete: Helio gravure, tot 17/2. Leidse Beleg - Hooigracht 4a, foto expositie van Frits Gierstberg, tot 15/ 3; ma t/m za van 9-18 uur. Charousko - Oude Rijn la, goua ches van Paula van der Weerdt- Schmit, t/m 15/2; dag. van 12-22 uur. Lakenhal - Oude Singel, Maas trichts aardewerk, tot 3/3; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Demmenie - Haarlemmerstraat, olieverfschilderijen van Gerard v.d. Berg, t/m 9/2. De Oude Rijn - Stille Mare 4, Johan nes Schimmer, olieverf, gouache, tot 18/2; di t/m za 10-18 uur, do tot 21 uur. zo 11-18 uur, ma van 12-18 uur. Stichting Burcht - expositie van grafisch werk en advertenties van Hans Koetsier, tot 10/2; woe t/m zo van 12-17 uur. Galerie Denise Stephan - Boisotka- de, schilderijen en prenten van Frans de Haas, tot 24/2; vr, za en zo van 13.30 tot 17.30 uur. Ars Aemula Naturae - expositie van werk van docenten, t/m 27/1; tijdens cursusuren en op za en zo van 13-16 Piggelmee - Jan Vossensteeg. ex positie pasteltekeningen Marian Vis ser, tot 1/2; ma 13-18 uur, di, woe, vr 9-18 uur, do 9-21 uur, za 9-17 uur. Holiday Inn - expositie Paul Fran- zen, olieverf op gekleurd karton of ge spoten hardboard, t/m 30/1. Nederlandse Ver. van Huisvrou wen - Caeciliastraat 18, zeefdrukken an Anneke Kok en beeldend werk van Jozefien Verbiest, tot 9/3; za en zo van 12-16 uur. Pijpenkabinet - Oude Vest, ten toonstelling kleipijpen uit landen bui ten Europa, t/m 21/4; zo van 13-17 uur. De Trommelaar - Apothekersdwijk, etsen en pentekeningen van Anda Kouwenhoven, dag. beh. zo. tussen 17.30-20.30 uur. Oegstgeest Jacques van Bellen - Lange Voort, pasteltekeningen van honden en kat ten door Marcelle Frijling, t/m 15/2; di t/m do 9-18 uur, vr van 9-21 uur, za 9-17 uur. Warmond Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, foto's Peter Moerkerk, t/m 31/1; woe, do, zo, 14-16 uur, za 11-14 uur. Galerie de Pomp - Dorpsstraat, A. van den Ouweelen, winterobjecten, V m 31/1; di 17-21 uur, woe 10-12 en 14- 16 uur, do, za, zo 14-16 uur Mariénhaven - expositie brood deegfiguren Carla Pont thema 'Cir cus', tot eind febr. Leiderdorp Muzenhof - gouaches en etsen van Margot de Jager, tot 6/2; ma t/m vr 14- 18 uur, za 9.30-12.30 uur Wassenaar Auberge De Kieviet - Stoeplaan, te keningen en aquarellen van Addi Kubbinga-Kwakkelstein, tot 14/2; dag. beh. ma, 9-12 en 15-19 uur. Noordwijkerhou! Bibliotheek - beelden, aquarellen en olieverfschilderijen van Margreet Polanen, tot 15/2; tijdens openingsu ren bibliotheek. LEIDEN Schouwburg vr 25, za 26, 20.15 uur, 'Wat is er met Meivin' blijspel van Neil Simon met Ton van Duinhoven en Sjoukje Hooy- maayer. woe 30, 20.15 uur, Pirn Jacobs Louis van Dijk 'Op twee vleugels', do 31, 20.15 uur, Mini en Maxi met 'Sprakeloos'. Lak-theater vr 25, za 26, 20.30 uur, Discordia speelt 'The circle' van W. Somerset Maugham. woe 30, do 31, FAct met 'Roof van Joe Orton. K&O-gebouw vr 25, kapelzaal, 20.15 uur, Dimitri Ferschtman, cello en Mila Baslawska ja, piano. Groene Kerkje Oegstgeest zo 27,14 uur, concert door Magdalena Kuhn, fluit en Julian Coco, gitaar. DEN HAAG Koninklijke Schouwburg vr 25, 20.15 uur, Haagse Comedie Speelt 'De komst van de schorpioen' van Bernard-Marie Koltès. za 26, 20.15 uur, Haags Comedie m 'Trilogie van het weerzien' van Botho Strauss. do 31, 20.15 uur, Nederlandse Operas tichting 'Orlando' van Handel Hottheater vr 25, za 26, do 31. 20.30 uur, Haagse Comedie speelt 'Montserrat' van Em manuel Roblès. ma 28, 20.30 uur. Zuidelijk Toneel Globe in 'Carambole', di 29, woe 30, 20.30 uur, Nederlandsta lig Repertoire Gezelschap speelt 'De Heks van Haarlem' van Frederik van Circustheater zo 27, 14.30 uur, Scapino Ballet met 'Bach-Suite' 'Greetings' 'Ajakaboem- bie' en 'Peter en de Wolf. do 31, 20.15 uur, optreden van de chansonnier Georges Moustaki. Nederlands Congresgebouw vr 25, za 26, 20.15 uur. Res. Revue Ge zelschap, jubileumuitvoering, zo 27, 14.15 uur, uitvoering Residen tie-Orkest m.m.v. Nelson Freire. woe 30. 20.15 uur. Fiesta Gitana, Spaanse zigeuner dansmuziek. Appeltheater vr 25, za 26, zo 27. woe 30, do 31, 20.30 uur, 'Oom Wanja', toneel van Tsje- chov met o.a. Sacha Bulthuis. AMSTERDAM Carré t/m do 31, beh. zo/ma, zo alleen 14 uur, 20.15 uur, Hoofdstad Operette met 'Die lustige Witwe' van Franz Léhar. ma 28, 20.15 uur, Robert Long solo. Concertgebouw vr 25, 20.15 uur, Het Brabants Orkest o.l.v. André Vandernoot/Christiane Edinger, viool. za 26, 20.15 uur, zo 27, 14.15 uur, Con certgebouworkest o.l.v. Bernard Hai- tink/Murray Perahia, piano ma 28, 20.15 uur, Amsterdams Phil- harmonisch Orkest o.l.v Vernon Handley/Emmy Verhey, viool, di 29, 20.15 uur, Chicago Symphony Orchestra o.l.v. Georg Solt», woe 30, do 31, 20.15 uur, Concertge bouworkest o.l.v. Bernard Haitink/ Beaux Arts Trio Nieuwe De La Mar Theater vr 25, za 26, 20.15 uur, zo alleen 14 uur, Pleuni Touw en Hugo Metsers in Te laat geboren'. di 29, woe 30, za 2, zo 3, di 5 t/m do 7, 20.15 uur, zo alleen 14 uur, Mary Dres- selhuys, Ramses Shaffy e,a. in 'De Sprong' van Larry Fineberg. Stadsschouwburg za 26, di 29, do 31,20.15 uur, zo 27, woe 30, 14 uur, Het Nationale Ballet 'Les Biches' 'Apollon Musagète' en 'Pe- troesjka'. zo 27, 20.15 uur, Fiesta Gitana ma 28, 20.15 uur, Haagse Comedie 'De komst van de schorpioen' van Ber- nard-Marie Koltès. ROTTERDAM De Doelen za 26, kl.zaal, 20.15 uur. Fiesta Gitana. zo 27, kl. zaal, 11 uur, Sinfonieta Salz burg o.l.v. Yoon K. Lee, Frédéric Meinders, piano. di 29, kl. zaal, 20.15 uur, Leden van het Rotterdams Philharmonisch Or kest m.m.v. Sander Sittig, piano, woe 30, kl. zaal, 20.15 uur, Schubertia- de '85, Kleinkoor Toonkunst o.l.v. Jan Eelkema. do 31, kl. zaal, 20.15 uur, Meesters op de Gitaar: Siegfried Kobilza uit Oos tenrijk. Theater Zuidplein vr 25, za 26, gr. zaal, 20.15 uur, 'Nacht Moeder' van Marsha Norman ge speeld door Linda van Dyck en Ann Hasekamp. di 29, gr. zaal, 20.15 uur, Djazzex Dan ce Company. Hofpleintheater vr 25, za 26. 20.15 uur, 'Bü gebrek aan bewijs', extremities van William Ma- strosimone met o.a. Jasperina de Jong. di 29 t/m za 2, 20.15 uur, 'Memoires van een Benjamin', blijspel van Neil Simon. LEIDEN - Voor wie kijken wil, er hangen op tal van plaatsen in Leiden en omgeving weer tal van schilderijen en tekeningen aan de muur. Zo is er in het koffiehuis aan de Gerrit Doustraat 'abstract-expressio- neel' werk te zien van Henny Hartevelt. De opening is zondagmiddag. Men kan het te exposeren werk dagelijks, behalve op zaterdag, van 12 tot zes bezichtigen. 'Beestenboel' is het tot en met 15 februari bij Jacques van Bellen aan de Lange Voort in Oegstgeest. De expositie, die daar wordt gehouden, is geheel gewijd aan het huisdier. Marcel Frijling exposeert er namelijk haar pasteltekeningen van honden en katten, dagelijks behalve op maan dag. Henk van Hartevelt exposeert zijn zeefdrukken, kleurpotlood en pente keningen in het 'Leythenrode' in Leiderdorp. Deze expositie duurt tot en met 8 maart, dagelijks van 10 tot 20 uur. Beelden, aquarellen en olieverfschilderijen van Margreet Maas-Pola- nen zijn te zien in de Openbare Bibliotheek in Noord wij kerhout. Men kan er tot en met 15 januari terecht. Schilderijen van de Leidse kunstenaar Koos van de Water hangen tot en met 12 februari in de galerie Van Kranendonk aan het Westeinde in Den Haag. Het over het algemeen gunstig ontvangen werk van Van de Water is er dagelijks, behalve op zondag en maandag, van 11 tot 17 uur te bezichtigen. op. Aanvang (van de film) 20.00 De Leidse groep La Peste houdt zaterdag in het Leids Vrijetijds centrum hun in eigen beheer uit gebrachte muziekcassette 'Envie' ten doop. La Peste maakt stevige, swingende muziek met teksten in diverse talen. Als het al ergens op lijkt, dan is het wel op T.C. Matic. De cassette is al eerder in deze krant besproken. Gezien hun op treden tijdens het laatste Werf- pop-festival mag er op het po dium een en ander van La Peste worden verwacht. In het voorpro gramma de Amsterdamse band Info Joe. Roberto Jacketti en de Scooters spelen vanavond in het Lido-thea- ter in Noordwijk aan Zee. SKAN is verantwoordelijk voor de komst van deze groep uit Noord- Holland, die op het jonge publiek een aantrekkingskracht heeft, die wel met Doe Maar wordt vergele ken. Voorafgaand aan hun optre den wordt een film van het optre den dat de Rolling Stones in 1982 in Parijs gaven, vertoond. Tussen Stones en Scooters warmt een nog onbekende groep de zaal verder

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 23