'Ik heb weer een eindschot Fiscus brengt sportcentrum in problemen Trainers willen alleen profs in jeugdcompetitie Schaatsploeg zonder arts Jacobs: 'Goede zaak voor betaald voetbal' Geen voetbal in weekeinde Bouwer van platform circuit voor rechter Van der Duim solliciteert naar Europese titel DIOK in de clinch met competitieleider Schatrijke supporter laat een fortuin na Ruitenberg slaat weer eens toe VRIJDAG 25 JANUARI 1985 SPORT PAGINA 13 LEIDEN (GPD) - Het water is de eigenaar van het hyper moderne Prins Willem Alexander-sportcentrum in Zoeter meer, waar de Nederlandse Tafeltennis- en IJshockey Bond zijn gehuisvest, nu al tot aan de lippen gestegen. Door een actie van de belastingdienst is de Stichting PWA, verantwoordelijk voor de exploitatie, in ernstige moeilijk heden geraakt. De ambtenaren legden gisteren be slag op het uit 1982 daterende on roerende goed, omdat het sport centrum bij de rijksinstantie voor 2.9 miljoen gulden in het krijt staat. De twee sportbonden zelf worden overigens niet financieel getroffen, omdat zij slechts huurder zijn van het ruim tien miljoen kostende ge bouw. Niet alleen de belastingdienst heeft nog geld tegoed van de Stich ting Prins Willem Alexander. Bij het energiebedrijf Delfland is schuldenlast tot ongeveer 100.000 gulden opgelopen. Ook tal van an dere crediteuren staan bij het sportcentrum geregeld op de stoep. "Maar de zaken lopen ge woon door", verwoordt directeur Van den Udenhout, die overigens ook zitting heeft in het bestuur van de IJshockey Bond. "Het is een garantie beveiliging van de fiscus. Een beslag uit voorzorg. Tegen die zogenaamde schuld van 2.9 mil joen hebben bij een bezwaarschrift ingediend. Wij zijn het namelijk helemaal niet eens met het stand punt van de belastingdienst". Het gaat allemaal om de wettelij ke investerings regeling, de WIR. De Stichting kreeg van het Rijk tij dens de bouw een kleine drie mil joen gulden WIR-subsidie toege schoven als bijdrage in de kosten. Dat geld wil de fiscus terugheb ben, want het zou ten ontechte zijn uitgekeerd. "Het waarom weet ik niet", is Van den Udenhout nog steeds verontwaardigd. "De Stich ting is er van uitgegaan dat het een financiële ondersteuning was. Nu ze opeens dat geld willen terugheb ben, is onze positie er niet bepaald beter op geworden". De actie van de belastingdienst had voor de Stichting Prins Willem Alexander niet op een slechter mo ment kunnen plaatsvinden. Van den Udenhout voerde immers vori ge week onderhandelingen met de gemeente Zoetermeer over een eventuele verkoop van het ge bouw. "Want het ging toch al niet goed", beaamt de directeur. "Dat komt hoofdzakelijk omdat de ESKILSTUNA (ANP) - De Neder landse schaatsploeg zal tijdens de Europese titelstrijd in Eskilstuna niet medisch worden begeleid door een arts. KNSB-functionaris- zijn er niet in geslaagd hetdoor Stichting al met een schuld van ruim anderhalf miljoen is gestart, als uitvloeisel van verkeerde bere keningen van de bouwkosten. Ik voorzag toen al een slechte finan ciële situatie en heb om subsidie gevraagd. Daar komt bij dat voor ons de jaarlijkse kapitaalslast van 250.000 gulden nauwelijks is op te brengen. We zijn in staat om de ex ploitatie sluitend te krijgen, maar die oude schuld en het gedrag van de fiscus hebben de Stichting in moeilijkheden gebracht". De gemeente Zoetermeer staat dan ook niet te trappelen om eige naar de worden van het prestige object, terwijl van de zijde van wvc ook al geen steun hoeft te worden verwacht. "Begrijpelijk", weet Van den Udenhout, "de gemeente zou wel gek zijn om er nu in te stappen. Maar ik heb vertrouwen op een goede afloop. De boekhouding heeft de zaak nu in handen en voert komende week gesprekken met de belastingdienst. Indien de schulden worden weggewerkt, hebben we weer een goede onder- handeüngspositie", is de directeur optimistisch. Voor de Tafeltennis- en IJshoc key Bond is het te hopen dat er uit eindelijk geen faillissement uitrolt. Is dat wel het geval, dan is de kans niet uitgesloten dat de sportorgani saties op zoek moeten naar een an dere huisvesting". Bert Jacobs: "Wij zijn bereid ZEIST (ANP) - De KNVB heeft voor morgen en zondag alle wedstrijden, zowel voor de betaalde competitie als de amateurs, afgelast. Ook alle afdelingen hebben de wedstrijden voor morgen en zondag afgelast. De voetbalbond deelde gisteren mee, dat wat het betaalde voetbal be treft veertig procent van de velden bespeelbaar is. Maar de ongunstige weersverwachting voor het weekeinde heeft competitieleider Jan Huij- bregts doen besluiten geen risico te nemen. RB-Ajax Zaterdageersteklasser Rijnsburgse Boys heeft van de technische staf van Ajax de toezegging gekregen dat het A-elftal morgenmiddag een oefenwedstrijd komt afwerken in Rijnsburg. Het bestuur van RB deelde gisteravond mee dat de kans dat het vriendschappelijke duel (aanvang: 14.30 uur) doorgang vindt ruim vijftig procent bedraagt. UTRECHT (GPD) - ..Wij zijn be reid onze nek uit te steken voor dit plan, want het is een goede zaak voor het betaald voetbal. Alleen op deze manier kunnen we op korte termijn tot kwaliteitsverbetering komen". Bert Jacobs verdedigt op stellige toon het plan van de VVON (Vereniging van Voetbaloefen- meesters in Nederland) om een nieuwe landelijke jeugdcompetitie in leven te roepen, uitsluitend voor de profclubs. Het ligt in de bedoeling dat die competitie voor de groep 16-18 jaar al in het nieuwe seizoen van start gaat, in een later stadium, zijn de 14-16-jarigen aan de beurt. Jacobs: „Alleen op die manier kan het Ne derlandse voetbal gered worden. Dan bedoel ik een jeugdcompetitie van betaalde ploegen tegen elkaar zoals dat in het zuiden al gestalte heeft gekregen. We geloven niet dat andere plannen op dezelfde ter mijn het gewenste doel zullen rea liseren". Jacobs doelt hierbij op de door Rinus Michels bedachte construc tie waarin ook de amateurs worden toegelaten tot de nieuwe jeugd competitie. In eerste instantie was het de bedoeling dat het betaald voetbal met slechts 18 clubs verte genwoordigd zou zijn. naast 42 clubs uit de top van het amateur voetbal. Vervolgens kwam er een compromis op tafel waarin alle jeugdteams van de 36 betaalde clubs werden ingedeeld met 34 clubs uit het amateurvoetbal. Vijf afdelingen van 14 clubs zouden via deze variant tegen elkaar gaan spe len. Jacobs: „Mooi bedacht, maar de betaald-voetbaltrainers zullen uitsluitend hun eigen plan steu nen. Ik vrees dat het weer een poli tieke kwestie gaat worden maar via ons rapport proberen we duidelijk te maken dat onze aanpak de beste Morgen zullen de amateurs zich gaan uitspreken over de op tafel liggende varianten, een week later mogen de profs zich bezinnen. Ja cobs: „De amateurs moeten toch beseffen dat ze ook zelf niet gebaat zijn bij partijtjes waarin geen echt competitie-element zit en de ne derlaag zo klein mogelijk gehou den moet worden". Jacobs en zijn collega's Van de Meent (NEC), De Ruiter (FC Utrecht), Wullems (Go Ahead Eagles), Baan (FC Den Haag) en Berger (FC Groningen) hebben hun uitgangspunten in een lijvig rapport vastgelegd. Als visie wordt daarin een plan met drie fases ont wikkeld: de invoering van een jeugdelf- tal 16-18-jarigen in het komend sei zoen, dat een landelijke competitie gaat spelen; de invoering van een regionale competitie voor 14-16-jarigen; het op touw zetten van een .jeugdstaart" bij alle betaald-voet- balorganisaties die dient te bestaan uit twee teams van 10-12-jarigen, twee jeugdteams van 12-14-jarigen, twee jeugdteams van 14-16-jarigen, een tweede team van 18-23-jarigen en een eerste team vanaf 16 jaar. Die nieuwe opzet zou in het sei zoen '87/'88 gerealiseerd dienen te zijn. Bert Jacobs zal - met steun van zijn trainers- en de spelersvakbond proberen om de integratie met de amateurs tegen te gaan. Ook de voorzitters van de betaalde clubs hebben zich bij hun vooroverleg al in deze richting uitgesproken. „Maar ik besef terdege dat het moeilijk wordt om met de ama teurs op één lijn te komen. Vanuit voetbaltechnisch standpunt is er niets beters te bedenken, maar of het allemaal politiek haalbaar is, moeten we afwachten. Wij hebben de noodklok geluid, iedereen is het erover eens dat we bij de jeugd moeten beginnen om weer iets van de grond te krijgen. Dat kan geen jaren meer duren, het moet nu aan gepakt worden. En als het even kan op een verantwoorde manier", aldus Jacobs, die in genoemd rap port ook nog benadrukt dat subsi die van het bedrijfsleven en de overheid (salariskosten voor jeugd trainers) raliseerbaar zal zijn. ZANDVOORT (GPD) - Het con structiebedrijf Okkerman in Voorburg, de bouwer van het loopplatform op het Zandvoort- se circuit, dat tijdens de Grand Prix op 26 augustus vorig jaar in stortte, waardoor 35 mensen ge wond raakten, zal op 28 februari terecht moeten staan voor het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel door schuld. Circuit- exploitant, de Cenav, en Cenav- directeur Vermeulen zullen zich op 19 maart voor de kantonrech ter moeten verantwoorden voor het overtreden van de bouwver ordening van de woningwet we gens het ontbreken van een ver gunning voor de bouw van het platform. In september heeft de Haar lemse officier van justitie Zand bergen de verwachting uitge sproken dat zowel de Cenav als het constructiebedrijf strafrech telijk vervolgd worden voor het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel door schuld. Hij heeft nu besloten alleen het construc tiebedrijf strafrechtelijk te zullen vervolgen. ESKILSTUNA (GPD) Hilbert van der Duim hoopt het komende weekeinde in het Zweedse Eskilstuna de unieke prestatie van Hjalmar Andersen te evenaren. De legenda rische Noor is de enige in de schaatsgeschiedenis geweest die drie keer in successie het Europees kampioenschap op zijn naam bracht. Wanneer Van der Duim zijn titel zondag weet te prolongeren, komt hij als enige op dezelfde hoogte met zijn illustere voorganger. Hoewel Van der Duim, die in 1983 kampioen werd in Den Haag en vo rig seizoen in Larvik, op geduchte tegenstand rekent van een groot aantal andere favorieten, acht de 27-jarige Fries zich niet kansloos in Eskilstuna, waar het gisteren een graad of 12 onder nul was. Op de korte nummers heeft hij zich in het voorseizoen weliswaar minder sterk getoond dan in voorgaande de ziekte van ploegarts Rob Pluij- jaren, maar op de lange afstand, mers ontstane medische vraagstuk op te lossen. Het was de'bedoeling dat Pluijmers, die de begeleiding voor aanvang van het trainings kamp in Davos moest staken, ver vangen zou worden. Tussen dins dag en donderdag is het Neder landse kwartet in eigen land indien dat nodig was behandeld. Emiel Hopman heeft last van een lichte liesblessure. De medische verzor ging is nu geheel in handen van masseur Anne de Jong. met name op de 5 kilometer, heeft de Heerenvener ondubbelzinnig aan kracht gewonnen. Dat bleek onder meer het afgelopen weekein de in Davos, waar hij via twee ijzer- sterke slotronden op een winnende tijd van 7.04,79 uitkwam. „Ik voel", zegt Van der Duim, „dat het weer gaat op de vijf kilo meter. De laatste twee jaar had ik moeite met het langere werk. In de laatste paar ronden was ik op en was het een kwestie van uitrijden. LEIDEN - DIOK heeft zonder het ovaal te beroeren twee punten aan RCH moeten inleveren. Dat heeft de Leidse rugbyclub te danken aan een actie van competitieleider Pieksma, die de Morsclub bestraf te voor het niet naleven van de reglementen. Aanleiding is een niet gespeelde wedstrijd tegen de Hilversumse opponent, die vol gens de Bond wel gespeeld had moeten worden. Op 30 december van het'vorige jaar waren de rugbyclubs aan el kaar gekgppeld. De krachtmeting zou in Leiden worden afgewerkt. Het veld bleek evenwel niet be speelbaar. Dan treedt in de rugby- wereld een regel in werking, die vermeldt dat de wedstrijd op het veld van de tegenstander moet worden afgewerkt. In dat geval moet aan drie voorwaarden wor den voldaan: de grasmat moet be speelbaar zijn, de reisafstand mag niet meer dan 75 kilometer bedra gen en het moet gaan om een duel in de eerste competitiehelft. Het draait allemaal om het laat ste. DIOK is van mening dat de wedstrijd tegen RCH voor de twee de competitiehelft is vastgesteld, hoewel de vijftientallen elkaar dit seizoen niet hebben ontmoet. "Dat je in de tweede helft zit mag je toch wel aannemen als er inmiddels 13 wedstrijden van de 18 opzitten", verwoordt wedstrijd-secretaris Oli vier. "Daarom zijn we op 30 decem ber niet naar Hilversum gegaan". DIOK's absentie zette in 't Gooi kwaad bloed. RCH ging er vanuit dat de Leidenaars naar Hilversum zouden afreizen, nadat Olivier zou hebben toegezegd dat de omzet ting in orde was. DIOK bleef ech ter in Leiden. "Ik heb die morgen overleg gepleegd met diverse men sen binnen de vereniging", ver volgt Olivier. "Er werd toen beslo- niet te gaan. Ik had RCH Nu blijf ik vol doorgaan. Ik heb weer een eindschot in de slotfase. Een progressie op de vijf kilometer is in het voorseizoen ten koste ge gaan van mijn sprint, maar ik voel dat de explosiviteit terugkomt. Ik heb er best vertrouwen in. In Da vos had ik snelheid genoeg, hoewel dat er toen door een misslag niet helemaal uit kwam". Dat de tweevoudig wereld- en zesvoudig Nederlands kampioen Hilbert van der Duim aan inhoud heeft gewonnen, schuift hij zelf on der meer toe aan de wetenschappe lijke benadering in de trainingsop- bouw. Hij begon vorig seizoen op advies van dokter Pluymers te ex perimenteren met een hartslagfre- quentiemeter. Frequentiemeter Henk Gemser is inmiddels ook een groot voorstander geworden van het gebruik van het apparaat. Van der Duim moest tijdens de trainingen om de drie weken een test op de fietsergometer onder gaan met de hartslagfrequentieme- ter, die onder meer de verzurings- graad in de spieren aan het licht brengt. Na analyse van de onder zoeksresultaten kon worden vast gesteld of hij al dan niet te zwaar belast was gedurende de trainin gen. Van der Duim: „Men kan zien of je hersteld bent van de zware in spanningen of dat je het kalmer aan moet doen. In het verleden was het te veel natte-vinger-werk. We hebben weieens te hard getraind. In 1975 bijvoorbeeld, toen ik na een sterke start van het seizoen bij het Europees Kampioenschap in jen om mei ie pan. iK naa non Tronen, tegenviel. Een gevolg helemaal niet toegezegd dat we van n™rhelastin„ Tevenwoordie r Hilversum zouden afreizen". De Hilversumse club liet het er niet bij zitten. Getergd omdat de Leidse rugbyers "al eerder zo'n geintje hadden geflikt", aldus trai ner/speler John van Altena, maak te RCH de zaak aanhanging bij de Nederlandse rugbybond. Competi- tieleider Pieksma handelde vervol gens volgens het reglement. Hij stelde vast dat DIOK-RCH een wedstrijd was uit de eerste compe titiehelft en wees de Hilversumse ploeg als winnaar aan. DIOK laat het er echter niet bij zitten. Binnen enkele dagen kan de Nederlandse rugbybond een pro testbrief verwachten. "Want wij blijven van mening dat de wed strijd in de tweede competitiehelft was vastgesteld", weet Olivier. "Ik vind de handelwijze van RCH knap kinderachtig. Als er nu een - grote achterstand in het program- bouw hebben ook de komst v<ui ma bestond had ik de actie nog coacb Henk Gemser en „kroon- kunnen gebrijpen. Maar we heb- Pnns Hein Vergen heilzaam ge- ben nog ruim drie maanden om 5 werf11 ^er Duim, die aan* wedstrijden af te werken. Dat moet vankelijk uit pure verveling1 overbelasting. Tegenwoordig is vast te stellen of je niet over de kop wordt gejaagd in de trainin gen. We zijn voorzichtiger. Er is nu veel beter na te gaan of we niet on ze reserves aantasten. Trainingen zijn beter te doseren met behulp van de hartslagfrequentiemeter". Behalve op de fiets is de hart slagfrequentiemeter door Van der Duim ook gebruikt tijdens schaats wedstrijden. Het apparaatje gaat zowel bij een te geringe als te hoge snelheid piepen. Van der Duim: „De resultaten met het ding tijdens het schaatsen zijn nog niet over weldigend, omdat het verzurings- punt, zeg maar het moment van ka- potzitten, bij schaatsen anders ligt dan bij fietsen". Naast de meer wetenschappelij ke benadering van de trainingsop- makkelijk lukken". ruggekeerd in de kernploeg. De Fries, die was gestopt na het olym pisch seizoen, had een baan als KNSB-functionaris in de gehandi captensport aangeboden gekregen, maar die toezegging werd plots in juli ingetrokken. Aangezien schaatsen hem nuttiger voorkwam dan niks-doen, bond Van der Duim de schaatsen in het najaar maar weer onder. „En ik moet eerlijk bekennen dat ik er tot nog toe geen spijt van heb gehad. Ik kan met Gemser erg goed opschieten. Jammer dat ik hem niet al een paar jaar eerder ben tegengekomen. Hij laatje in je waarde. Alles is bespreekbaar bij hem, niets is absoluut. Ik wil niet meteen zeggen dat de andere coa ches het fout hebben gedaan, maar feit is wel dat ik met hem een heel goede vertrouwensrelatie heb. Je kunt van hem op aan. Gemser is beschermend naar de rijder toe. Ik denk ook niet dat er bij hem snel conflicten zullen ontstaan". Solliciteren Van der Duim ervaart het ook als prettig, dat Hein Vergeer zich na drukkelijk heeft aangemeld. In de afgelopen zes jaar was Van der Duim de onbetwiste 'nummer één' in de kernploeg. In die situatie is door de doorbraak van Vergeer voorlopig een einde gekomen. „Ik vind het leuk dat hij zo hard is gaan rijden. Het is helemaal niet erg voor mij dat ik nu op het tweede plan sta. Doordat ik er een grote concurrent in Nederland heb bij ge kregen, trekken we elkaar mis schien op naar een hoger niveau. „Daarnaast ben ik erg gelukkig met het feit dat ik niet alleen meer de grote golf van publiciteit over me heen krijg. Tot dusverre werd ik er steeds uitgepikt door de me dia. Dat werkte soms storend in mijn voorbereiding op de toernooi en. Ik heb weieens gedacht: goh, ik wou dat ik net als de anderen eens niemand te woord hoef te staan. Ik was jaren de uitgesproken favoriet. Nu is dat eens een ander. Daar ben ik wel blij om". Naast Vergeer rekent Van der Duim de Russische wereldkam pioen Bozjev, de Noor Falk-Lars- sen, de Zweed Gustafson en de Oostenrijker Hadschief tot zijn grote concurrenten in Eskilstuna, waar Göran Claesson in 1964 Euro pees kampioen werd. „Het grote vraagteken is voor mij Oleg Boz jev. Die ging in Davos de confron tatie met ons uit de weg en reed maar één dag. Gustafson rijdt een thuiswedstrijd. Hij heeft hard ge werkt aan zijn sprint. We hebben weinig van hem gehoord tot nog toe, maar als het erop aankomt is hij er. Let maar op. Falk-Larssen reed in Davos een sterke 1500 me ter, maar hij oogde niet sterk op de langere afstanden. En Vergeer, tsja... Punt is, wat hij gaat doen op Hilbert van der Duim ui de starthouding. In Eskilstuna hoopt de Fries zijn derde Europese titel in de wacht te slepen. (archieffoto) de tien kilometer. Hij is in staat om een voorsprong te nemen op de korte afstanden, die hij misschien niet helemaal hoeft te verspelen op de afsluitende 10.000 meter". Hoewel Hilbert van der Duim op dit moment weer helemaal gecon centreerd is op het schaatsen, gaat een vaste betrekking bij hem voor alles. „Ik blijf solliciteren, want ik wil hoe dan ook aan de slag. On langs ben ik nog afgewezen als leerkracht op een detailhandels school. Zolang ik geen werk heb, blijf ik maar schaatsen. Desnoods ga ik nog door tot de Olympische Spelen in Calgary, hoewel het be ter voor me lijkt als ik eerder op houd", aldus Hilbert van der Duim. RIO DE JANEIRO (AP) - De kleine voetbalclub Bangu in Rio de Janeiro heeft een wel zeer trouwe aanhanger gehad. Toen de schatrijke supporter dood ging, bleek dat hij een vermogen van naar schatting 540 miljoen gulden aan de club heeft nagelaten. De advocaat van de club Humberto Gazzi verklaarde donderdag dat het zeker een half jaar zal duren voor een volledige inventarisa tie is gemaakt van de erfenis, die bestaat uit onroerende goederen, geld, aandelen, schilderijen en andere bezittingen. De weldoener was Luiz Osvaldo Teixcira da Silva, een ingenieur en hoogleraar in de wiskunde, die op 21 december 1984 is overle den. Toen Da Silva's testament woensdag werd geopend, bleek dat hij 40 procent van zijn vermogen had nagelaten aan Bangu. 'Da Silva was een genie met investeringen,' zei Gazzi. 'Met zijn hoogleraarssalaris heeft hij op de beurs een vermogen bijeenge gaard en dat met steeds nieuwe investeringen uitgebreid.' AMSTERDAM (ANP) - Henri Rui tenberg is niet alleen de beste ma rathonschaatser van dit seizoen, hij is vooral de sterkste allroundrijder van de mannen met de lange adem. Op het zware plakijs in Amster dam, de wedstrijd werd geteisterd door hevige sneeuwval, behaalde de slokop in het peloton de vijfde overwinning in de strijd om de KNSB-beker. Nog belangrijker echter was de winst van zeven pun ten op zijn schaduw in het klasse ment en op de ijsbanen, Jos Pronk. De start van de wedstrijd werd aanzienlijk vertraagd door de weersomstandigheden. Er kwam groot materieel aan te pas om de baan sneeuwvrij te maken. In de sneeuwstorm was dat onbegonnen werk. De ontberingen zorgden voor een ware afvalwedstrijd, waarin de doordouwers overble ven. De slachtoffers waren groot in getal. Erkende toppers als Porten gen, Niesten, Kasper en Christof- fers werden al snel gelost en hiel den het vervolgens voor gezien. Ook Co Giling, het voorbeeld van een glijder, moest vele ronden toe geven op de kopgroep, die aanvan kelijk uit tien man bestond: Rui tenberg, Van Wijhe, Vos, Pronk, Jakobs, Busser, Cazimier, Kooi man, Van Benthem en Boon. De situatie werd door die af scheiding een stuk overzichtelijker voor Ruitenberg, die Pronk voort durend in zijn gezelschap wist. De nummer twee van het klassement had vooraf, in de wetenschap dat er nog zeven wedstrijden waren te ryden, aangekondigd te zullen aan vallen, maar beperkte zich na en kele tempoversnellingen, kenne lijk geschrokken door een val bij een premiesprint, tot de verdedi gende rol, die hij prefereert. Toch moest hij later afhaken. Een vluchtpoging van Dries van Wijhe was daarvan de oorzaak. Pronk strekte de rug en Ruitenberg sloeg ogenblikkelijk toe. In de slotfase duldde Ruitenberg slechts Kooi man nog aan zijn zijde. De sprint kwaliteiten van de Oldenbroeker, compleet als hij is, maakten zijn te genstander in de laatste meters tot een kansloos man. VOETBAL - MEXICO (EFE) - Het voetbalelftal van Denemarken heeft in Mexico een vriendschap pelijk duel tegen Atlanta met 1-2 verloren. Voor achtduizend toe schouwers opende Christensen de score. Nog voor de pauze kwam At lanta langszij door een doelpunt van Gonzales. In de tweede helft zorgde Hernandez vooi de treffer.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13