'Geen hog maar ;er loon winstdeling Akkoord over jeugdplan Pleidooi De Vries (CDA): Geef absolute voorrang aan jeugdwerkloosheid ADM wil order Peru behouden via een bv Grieken staken massaal voor meer loon en atv Fiscus gaat informatie geven via telefoonlijn Opec overweegt lagere prijs voor lichte olie Wegener wil verder als een zelfstandig bedrijf Britse mijnstaking kan nu snel afgelopen zijn DONDERDAG 24 JANUARI 1985 ECONOMIE PAGINA 9 (Van een onzer verslaggevers) Van Lede tot Leidse ondernemers LEIDEN "We moeten de jeugd werkloosheid absoluut voorrang geven. Niet alleen omdat het goed is voor het land, maar ook omdat we daarmee goodwill kweken. Ik verzoek u toch vooral jongeren aan te nemen. Als dat mislukt verspe len we de sympathie en worden we voor jaren achteruit gezet". Die oproep of waarschuwing richtte VNO-voorzitter C.J.A. van Lede gisteren tijdens een spreek beurt voor de Maatschappij voor Nijverheid en Handel aan het adres van het Leidse bedrijfsleven. Hij maakte daarmee tevens duidelijk dat de werkgeversorganisaties wel iswaar een frontale botsing willen omzeilen, maar daarom niet min- EMMEN (ANP/GPD) - CDA-fractieleider De Vries is voorstander van winstdeling voor der aansturen op een confrontatie werknemers, die zo kunnen profiteren van en verbeterde gang van zaken in hun be- met vakbeweging en overheid drijf. De overheid zou een stimulerende rol moeten spelen door winstuitkeringen vrij d°or a:Kicr*l P"or>te'ten stellen te stellen van sociale premies, aldus De Vries gisteravond tijdens een spreekbeurt voor a^,endat° lajlutefaan'het begin van de cao-onderhandelingen toch een actueel thema, maakte Van Le de gisteren geen woord vuil. Hij zijn partij in Emmen. De CDA-voorman zette zich tege lijkertijd fel af tegen loonsverho gingen waarmee de werkgevers de vakbondseisen zouden willen af kopen. "De werkenden zijn daar misschien best blij mee, maar de werklozen worden uiteindelijk al leen maar de dupe", aldus de CDA- fractieleider. Hij deed een drin gend beroep op de cao-onderhan delaars de gesprekken over verder gaande arbeidstijdverkorting "open en reëel" te voeren. De Vries verwijt de vakbeweging de eisenpakketten zodanig vast te stellen dat veel werkgevers de in druk krijgen dat zij in de praktijk net zo graag geld zien. Ook de werkgevers stellen zich tweeslach tig op. Zij zijn tegen een verdere algemene werktijdverkorting, "maar de grote bedrijven zeggen wel dat met hen te praten valt over gedifferentieerde vormen van ar beidstijdverkorting. Loonsverho gingen dreigen het eindresultaat te zijn". Nieuwe looneisen zijn volgens De Vries volstrekt onaanvaard baar. Door echter afspraken te ma- J ken dat eventuele extra winst voor AMSTERDAM (GPD) Via de op- een deel naar de werknemers gaat. richting van een besloten vennoot- Flexibiliteit is nodig omdat de Nederlandse economie nog geken merkt wordt door veel onzekerhe den. Wel gaf hij toe dat zijn voor stel uiteindelijk zou leiden tot een nog grotere afstand tussen de inko mens van werkenden en niet- werkenden. Hij noemde dat een 'vervelend bij-effect'. De Vries herhaalde gisteren dat het CDA zich verzet tegen nieuwe tussentijdse bezuinigingen, om bij voorbeeld het gat van één miljard gulden te dichten dat zou zijn ont staan doordat de invoering van een nieuw stelsel voor de sociale zeker heid een halfjaar (tot juli) is uitge steld. Tegenover tegenvallers staan volstoiSmeteènverwijt ook meevallers aWns De Vries, die richün van minister De Koning de WD verweet eenzijdig op zoek (SQcial e zaken) di t enj drei. te zyn naar nieuwe bezuimgings- h ft gesuggereerd dafde las. mogelijkheden. Bij elke nieuwe Verlichting op het spel staat als tegenvaller komt deze partij met nieuwe voorstellen aanzetten, maar zodra er meevallers zijn, hoor je hem niet meer". Zoals bekend is er een 'gat' van een miljard in de uit algemene middelen gefinancierde wwv. Er ontstaat echter tegelijkertijd een overschot in het met premies gefi nancierde werkloosheidsfonds (ww). Bij de stelselherziening moe ten de twee uitkeringen in elkaar worden geschoven. de werkgevers het proces van ar beidstijdverkorting blokkeren. "De Koning moet daarover op dit moment geen uitspraken doen", aldus Van Lede. "Daarmee gaan we weer in de richting van die centrale aanpak, waar we nu juist van af moeten. En wat dat dreige ment betreft, daarvan begrijp ik helemaal niets. Hoe kun je nu drei gen met een lastenverlichting die er nog helemaal niet is". Elke confrontatie op centraal ni veau vermijden. Dat is momenteel de politiek die Van Lede met het oog op de cao-onderhandelingen wenst te voeren. "Tegen die achter grond heb ik de uitdaging om met Kok (voorzitter FNV, red.) in debat te gaan ook niet aangenomen - niet omdat ik de confrontatie niet aan zou durven. Als achterbannen via de tv in het gelijk gesteld moe ten worden, dan gaan standpunten zich verharden. En de standpunten liggen op dit moment al ver genoeg uiteen". Wat willen Van Lede en zijn Ver bond van Nederlandse Onderne mingen wel? Vooral de 'verstarrin gen' op de arbeidsmarkt en in de loonsfeer doorbreken. Van Lede toonde zich uiteraard zeer tevre den over de opmerkingen van Dui- senberg deze week, die uitsprak dat de werkloze sneller bereid moet zijn een totaal nieuwe baan aan te nemen of te verhuizen. Dui- senberg wees daarbij op de ont wikkelingen in Amerika, waar in de sfeer van eenvoudige diensten een volgens Van Lede 'fenomena le' hoeveelheid banen is gescha pen. Voorop staat op dit moment ech ter het doorbreken van de 'starre loonstructuren' in Nederland. "Al le inkomens zijn hier aan elkaar ge naaid", zo rakelde Van Lede zijn grieven nog eens op. "Trek je aan een touwtje, dan beweegt alles, maar niemand weet precies hoe". Vooral de lagere inkomens üggen veel te dicht bij elkaar volgens de VNO-voorzitter. die kort geleden nog op een werknemer stuitte die van zijn minimumloon netto min der overhield dan een werkloze in de bijstand. "Het verschil tussen minimum en modaal is drie zakjes patat", aldus Van Lede. Meer toegespitst op de huidige cao-gesprekken opende de werk geversvoorman de aanval op de 'gelijkheidswaan' in Nederland. "We moeten af van het idee dat de lonen in slecht draaiende bedrij ven even hoog moeten zijn als in goed draaiende. Er zijn bedrijfstak ken verdwenen doordat ze niet meer konden concurreren met het buitenland; de scheepsbouw heeft het er nog moeilijk mee". Volgens Van Lede staan de werkgevers dit jaar dan ook voor de Grote Test. "Het zal ontzagwek kend moeilijk zijn om te komen tot per bedrijf of bedrijfstak verschil lende lonen. Je ziet het aan de loodsen. Zij hebben er iets bij ge kregen, nu wil de rest van de amb tenaren ook. Dat begrijp ik dus niet. Straks zijn de loodsen nog de schuld van een loongolf wordt het mogelijk dat ook zij schap wil de bedreigde scheepsre- meevallers kunnen profiteren. An- Paratiewerf ADM proberen de ver- derzyds heeft winstdeling voor de bouwing van de Peruaanse kruiser bedrijven als voordeel dat de huid w'i niet wordt verkocht voordat de ,e or ",0 beer is geschoten. De Vries wees er op dat gewone loonsverhogingen verstarrend werken,, terwijl een 'flexibele' winstdelingsregeling het bedrijfs- al enige tijd sprake van een speciale constructie om de order uit Peru ter waarde van f 350 mil- leven slagvaardig houdt. Een te- joen veihg te stellen. Nu de recht- rugslag leidt dan niet direct tot een bank nog met het faillissement van golf ontslagen. De regeling ver- ^Sesproken, maar groot bovendien de betrokkenheid tot 5 februari verleende, is van de werknemers bij het wel en daarvoor meer ruimte. Bewind wee van het bedrijf waar zij voerder mr. D Grosheide val er werken met meer over kwijt dan het is juist dat er hard aan gewerkt wordt". Bestuurder Gijs Honing van de Industriebond FNV wijst erop dat hierover nog bepaald geen ak koord is. Volgens hem moet die bv er niet alleen maar komen voor 'de Peru-zaak', maar is een meer per manente oplossing geboden in het belang ook van de werkgelegen heid van alle ADM-werknemers. De vakbeweging heeft dit ook naar voren gebracht tijdens een overleg dat woensdagavond is gevoerd met de vaste commissie voor economi sche zaken uit de Tweede Kamer. Kort en zakelijk Jamin De directie van Jamin in Ooster hout ziet definitief af van collectief ontslag voor 86 Belgische werkne mers bij de suikerwarenfabriek. In een gesprek met de bonden gaf zij te kennen het hoge ziekteverzuim van de Belgische werknemers niet als reden voor ontslag aan te zullen grijpen. Dit heeft bestuurder L. Van Steenbergen van het Alge meen Christelijk Vakverbond (ACV) in België gisteren bekend gemaakt. Krugerrand De Universiteit van Amsterdam gaat voor zover mogelijk haar reke ningen bij de ABN en de Amro- bank opheffen nu die hebben laten weten door te zullen gaan met het „terughoudend" verkopen van de Zuidafrikaanse Krugerrand. De UvA heeft bij die twee banken on geveer een half miljoen gulden on dergebracht. Werkloosheid Nederland behoort tot de landen van de Europese Gemeenschap waar de werkloosheid in 1984 het minst is gestegen. Alleen in Dene marken, West-Duitsland en België steeg de werkloosheid nog minder. Maar wat het aantal werklozen be treft hoort Nederland nog steeds bij de 'top' in Europa. Volgens cijfers van het Europese Bureau voor de Statistiek waren er eind december in de tien landen van de EG bijna 13 miljoen mensen werkloos, 800.000 meer dan een jaar daarvoor. Coca-Cola Coca-Cola Co mag vanaf dit jaar ook zijn beroemdste drank in de Sovjetunie gaan verkopen. Dit heeft de directie van het Ameri kaanse bedrijf gisteren bekendge maakt. Tot dusverre had concur rent Pepsico Ine het monopolie voor de verkoop van dit type drank t de Sovjetunie. Maar Coca-Cola Vanmiddag zal de ADM-kwestie in de Tweede Kamer aan de orde komen. De vakbonden hebben de verzekering gekregen dat in dit de bat de gehele affaire zal worden be handeld. Zij zijn teleurgesteld over de weigering van het kabinet de ADM financiële steun te verlenen. Ook vanuit de Kamer zal worden getracht voortzettingsplannen zo veel mogelijk te doen steunen. Werknemers van de ADM heb ben gisteren, aan de vooravond van het kamerdebat over hun be drijf, besloten om over te gaan tot poortbewaking. Tijdens een verga dering van het personeel in de be drijfskantine werd gesteld dat voorkomen moet worden dat goe deren van het terrein verdwijnen. Ook zullen bezoekers worden ge controleerd. Tijdens de bijeenkomst werd een telex voorgelezen die oppositielei der Den Uyl had gestuurd aan de ondernemingsraad naar aanleiding van berichten dat de PvdA niet langer het open houden van de werf zou bepleiten. De PvdA vindt dat de pogingen om de ADM te redden bespreekbaar moeten zijn voor de regering. Ook werd gesteld dat met het al dan niet toekennen van een exportkredietverzekering rekening moet worden gehouden met de contractuele belangen van het betreffende bedrijf. Zoals bekend is zo'n verzekering niet toegekend voor een order voor reparatie van de Peruaanse kruiser Almirante Grau bij ADM. Minister Ruding (financiën) zou zelfs in een telex naar Peru erop hebben aan gedrongen het schip niet naar ons land te laten varen. Ook werd een verzoek om overheidssteun van 25 miljoen gulden afgewezen. Gijs Honing, bestuurder van de Industriebond FNV, stelde dat het Kamerdebat meer zal moeten in houden dan het aan de tand voelen van de minister over de inhoud van een telex. Niet alleen gemeente en provincie, maar ook „Den Haag" staat volgens hem nu voor de taak mee te werken aan een oplossing. NS-personeel De Nederlandse Spoorwegen gaan dit jaar 600 700 personeelsle den extra werven om de onderbe zetting die het afgelopen jaar is ontstaan door arbeidstijd verkor tende maatregelen, weg te werken. Er zal dan ook iets kunnen worden gedaan aan verlofachterstanden die weer het gevolg zijn van de on derbezetting. De directeur perso neelszaken van NS, A. Messing, heeft dit gisteren meegedeeld op de nieuwjaarspersconferentie van de spoorwegen. Beursberichten op pagina II ATHENE (AFP) - In Griekenland heeft het personeel in het bankwe zen en de gezondheidszorg giste ren zijn staking voortgezet tegen de loonpolitiek van de regering van premier Andreas Papandreou. De dag tevoren legden 240.000 werknemers in de bouw, textiel, leerhandel en vooral gemeente ambtenaren het werk neer, zo is in vakbondskringen vernomen. De 35.000 bankemployés, die een BUSSUM - Staatssecretaris Ploeg verrichtte gisteren de symbolische vprknr^VJalt^ndi^d?Q7qUCClFanS overdracht van de verantwoordelijkheid voor de vleeskeuring van de ge- verKOcni ai sinas „rania Aa ««/i™ Orange m de Sovjetunie, een po tentiële markt mensen. ecu u- meente aan de Rijksdienst. Een belangrijke stap op weg naar verbetering "215' miljoen van vleeskeuring, aangezien die nu in één hand komt te liggen. y (foto ANP) Faillissement van bedrijven kostte in '84 6.500 banen DEN HAAG (ANP)- De 5.345 fail lissementen van bedrijven vorig jaar hebben geleid tot het verlies van ruim 6.500 arbeidsplaatsen. Gemiddeld kwam dit neer op 12,2 arbeidsplaatsen per gefailleerd be drijf. In 1983 gingen 6.516 bedrij ven failliet, verdwenen er 6.100 ar beidsplaatsen hetgeen neerkwam op 9,4 arbeidsplaats per bedrijf. Dit blijkt uit cijfers van het Ne derlands Faillissementenregister van Dongelmans, die gisteren zijn bekendgemaakt. Als reden voor de toename van het aantal verdwenen arbeidsplaatsen ondanks het feit dat het aantal faillissementen in 1984 afnam, wordt genoemd dat er meer faillissementen van middel grote bedrijven werden uitgespro ken. Wordt teruggekeken naar de eco- DEN HAAG - De import van champagne is vorig jaar in Nederland met ruim vijftien procent gestegen tot nomische crisis van de jaren '30 1.385.771 flessen. Hiermee bezet Nederland de negende plaats op de lijst van champagne importerende landen, dan blijkt 1933 het topjaar te zijn De Fransen zelf drinken nog altijd de meeste champagne. (foto anpi geweest: 4.361 bedrijven failliet. DEN HAAG (GPD) Mensen die moeite hebben met het in vullen van hun aangiftebiljet, kunnen vanaf 1 februari gratis bellen met een door de fiscus ingesteld speciaal telefoon nummer. Op dit nummer wordt antwoord gegeven op alle mo gelijke vragen. Dertig ambtena ren zijn opgeleid om deze infor matie te geven. De 'belastingtelefoon', zoals de naam luidt, is gevestigd in een der gebouwen van het Utrechtse winkel- en kantoren- centrum Hoog Catharijne. Staatssecretaris Koning (finan ciën) zal deze afdeling vrijdag 1 februari officieel openen. Hij zal dat doen door de eerste bin nenkomende vraag te beant woorden. Het nummmer wordt tegen die tijd bekend gemaakt: een zogeheten 06- Tot dusver houden belas tingdiensten in het hele land in het vooijaar voorlichtingsbij eenkomsten, instructiemidda gen en geven zij op andere ma nieren mensen steun bij het in vullen van de aangiftebiljetten. Het is echter duidelijk dat er ook vragen zijn die telefonisch beantwoord kunnen worden. De 'belastingtelefoon' zal in ie der geval in februari en maart in werking zijn. Sociale zekerheid geen knelpunt meer DEN HAAG (ANP) - De Stichting van de Arbeid (het overlegorgaan van werknemers en werkgevers) is het gisteren met vertegenwoordi gers van de overheid eens gewor den over het oplossen van het knel punt sociale zekerheid voor deel nemers aan een jeugdwerkplan. Dit heeft minister De Koning (so ciale zaken) de Tweede Kamer gis teren laten weten. Aanvankelijk zou voor werkloze jongeren van 18 tot en met 20 jaar die meedoen aan leerlingwezen- plannen en praktijkleerplaatsen- plannen (de zogenoemde A- en B- instroom), de Algemene Kinderbij slagwet gelden, omdat dan in over wegende mate sprake zal zijn van een leersituatie. Thans is voor de vraag welke sociale-zekerheidsre- geling van toepassing is, gekozen voor een meer nauwgezette hante ring van het onderscheid tussen si tuaties waarin sprake is van over heersend leren en die waarin spra ke is van overheersend werken. Ervan uitgaande dat in de regel 32-uurs-contracten worden aange boden, is het in overeenstemming met de Algemene Kinderbijslag wet om in situaties waarin 16 uur of meer wordt gewerkt, de Rijks- groepregeling Werkloze Werkne mers (rww) van toepassing te laten zijn en als er minder dan 16 uur wordt gewerkt de Algemene Kin derbijslagwet, aldus de minister. Deelnemers aan de jeugdwerk plannen, die nog verder gestalte moeten krijgen, zullen van de werkgever een vergoeding krijgen die varieert al naar gelang zij meer of minder produktieve arbeid ver richten. Die vergoeding wordt dan aangevuld of met kinderbijslag of met rww (bijstandsniveau). De akw kent voor aanspraak op kin-, der bij slag als eis dat meer dan de helft van de voor werkzaamheden beschikbare tijd aan opleiding wordt besteed. Deelnemers vanaf 21 jaar zullen onder de rww vallen en niet onder de Kinderbijslagwet omdat zij er anders door deelname aan een jeugdwerkplan in inkomen op achteruit zouden kunnen gaan. On der de rww zullen ook jongeren vanaf 18 jaar vallen die een deel tijd- of groeibaan (de C-stroom) aangeboden krijgen omdat het hier gaat om gewone arbeidsplaatsen. De aanpak van de jeugdwerk loosheid bestaat uit drie onderde len: een jeugdwerkplan voor de marksector (bedrijven), een jeugd werkplan voor de overheid en een overheidsinitiatief om met behulp van loonkostensubsidies de zeer langdurig werkloze jongeren via het overheidsuitzendbureau Start werkervaring te laten opdoen. In het totaal moeten 90.000 extra ar beidsplaatsen worden gecreëerd. Elementen uit de jeugdwerkplan nen zijn bedrijfsopleidingen, prak tijkervaringsplaatsen, groeibanen en leerlingenplaatsen. APELDOORN (ANP) - Wegener De raad van bestuur verwacht RIAAD (DPA/Reuter) - De organi satie van Olie Producerende en Ex porterende Landen (Opec) zou overwegen volgende week haar of ficiële olieprijs van 29 dollar per vat van 159 liter te verlagen. De Opec vergadert op 28 januari in Ge- nêve. Algerije, Libië en Iran zou den zich tegen een lagere olieprijs verzetten. Enkele dagbladen in het Mid den-Oosten maken melding van een prijsverlaging met 2,50 dollar, die zou zijn aanbevolen door het prijs- en produktiecomité van de Opec, dat afgelopen maandag ver gaderde in Riaad. Het officiële persbureau van Koeweit spreekt echter van één dollar, terwijl de Opec zelf ontkent dat zelfs maar is gesproken over een prijsverlaging. Het idee van de prijsverlaging van 2,50 dollar is inmiddels ook door ohehandelaren in Europa en het Midden- Oosten opzij gescho ven als 'onmogelijk'. Dat zou dat de olie van standaard kwaliteit, Arabian Light Crude, even duur zou worden als de zware Arabische olie die van minder goede kwaliteit is. Direct na kerstmis heeft de Opec de prijs van deze zware olie verhoogd tot 26,50 dollar. Daar staat echter tegenover, dat de vraag naar de goedkopere zware olie steeds groter wordt, doordat die olie met de verbeterde raffina- gemethoden dezelfde produkten kan opleveren als de duurdere lich te olie. Volgens de olieminister van Nigeria, Tam David West, is er dan ook nauwelijks te ontkomen aan een prijsverlaging voor lichte olie en eventueel een prijsverhoging van de zware olie. wil als onafhankelijk bedrijf dat 48-uursstaking houden, eisen een cao voor 1985, een verkorting van de werkweek van 38 tot 35 uur en fiscale lastenverlichtingen. In Athene en Piraeus gingen ca. 4.000 ziekenhuisartsen voor een week in staking. Ze eisen dat een overeen komst inzake de gezondheidszorg, die voorziet in meer loon, van kracht wordt. De inwerktreding werd in oktober 1983 tot april a.s. uitgesteld. werken aan verdere versterking van de winstcapaciteit. Dit heeft de raad van bestuur van het Apel- doornse uitgeversconcern gisteren laten weten. Vorig jaar zijn er op initiatief van de Nijmeegse uitge verij Audet oriënterende bespre kingen geweest. Audet wilde bekij ken of er mogelijkheden waren voor een fusie tussen de twee uit geversbedrijven. Wegener voelde daar niet voor en heeft dat aan Audet kenbaar ge maakt. Inmiddels heeft Audet ge openbaard dat zij via de effecten beurs 20 procent van het aandelen kapitaal van Wegener in handen heeft gekregen. Dit feit zal volgens de raad van bestuut van Wegener echter geen verandering brengen in het voornemen om zelfstandig en onafhankelijk voort te bestaan. De onderneming blijft, aldus de raad van bestuur, wel open staan voor samenwerking met andere uitgevers op gebieden zoals nieu we media-ontwikkelingen. Ook zal Wegener blijven streven naar over neming van bedryven die tot ver sterking van het rendement kun nen bijdragen. het lopende jaar weer meer kan worden verdiend dan i 1984. De cijfers over dat jaar zijn nog niet bekend, maar de winst ligt volgens de raad van bestuur be perkt hóger dan de f 3,36 miljoen winst van 1983. Als gevolg van de verbetering van de bezetting van de drukkerijen (onder meer door een drukorder van de Perscombi natie) en door investeringen in electronische tekstverwerking voorziet de raad van bestuur ver dere stijging van de winst in 1986 en 1987. In het afgelopen jaar trad een licht herstel van het advertentie volume in de dagbladen in. Bij de huis-aan-huis-bladen nam het vo lume nog iets af. De daling van de oplage-cijfers van de dagbladen, die in 1983 nog 2,2 procent be droeg, is in 1984 geringer geweest, aldus Wegener. Bestuursvoorzitter A.B.M. Mul der van Wegener wyst er desge vraagd op dat het overgrote deel van het aandelenkapitaal van zijn bedrijf is ondergebracht bij het ad ministratiekantoor. Op een paar procent na zijn er via de beurs al leen certificaten van die aandelen te koop. LONDEN (AP) - De Britse mijnsta king kan binnen enkele dagen voorbij zijn als de top van de mijn- werkersbond zich vandaag in Shef field positief uitspreekt over een ontwerp-akkoord om weer te gaan onderhandelen. Dat is vandaag verklaard door een woordvoerder van de Britse staatsmijnen, de NCB Het ontwerp-akkoord is maan dag bereikt tijdens informele be sprekingen tussen de secretaris-ge neraal van de NUM, Peter Heath- field, en een directeur van de NCB, Ned Smith. Details over de inhoud zijn niet bekend, maar de zaak lijkt te draai en om een belangrijke concessie van vakbondszijde: erkenning van het recht van de NCB om niet-ren- dabele mijnen te sluiten om econo mische redenen. De vakbonden hebben tot nu toe op het standpunt gestaan dat mij nen alleen mogen worden gesloten als de kolenvoorraad is uitgeput of uit veiligheidsoverwegingen. De onderhandelingen werden in oktober vorig jaar afgebroken en de NCB heeft geweigerd de draad weer op te nemen zolang de vak bond op dit punt niet inbindt. 'We geloven dat er nu bij de bond bereidheid bestaat om de economi sche factor bij mynsluitingen te ac cepteren,' aldus de NBC-woord- voerder in een interview met de BBC. 'Als dat het geval is denk ik dat het einde van de mijnstaking in zicht is. Ik ben er in ieder geval vrijwel zeker van dat de onderhan delingen hervat zullen worden.'

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9