BI 5 I 1 SCOREBORD Lugdunum en Lisse komen niet verder Minder bezoek bij Zesdaagse Jan Timman zelfverzekerd Veel Nederlanders in etappekoers Parijs-Nice Van der Wiel krijgt geen kans tegen koploper Zaaltoernooi Unitas in Groenoordhal Jan Peters naar DS'79 Tweekamp duurt al ruim 1500 zetten Partij WK-aanval van Oersted DONDERDAG 24 JANUARI 1985 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Ju/de Singel heeft pas op de plaats moeten ma ken. De koploper in de interregionale ldasse van de zaal voetbalcompetitie moest gisteravond bij middenmoter Sil- va Boys een gevoelige 8-3 nederlaag te slikken. FC Lisse blijft vooralsnog staartploeg. FC Grovo, één van de bela gers van Ju, haalde met 2-5 de punten op op Ter Specke. Lugdunum, dat nipt verlies moest afstaan aan Datarex (2- 3) houdt de Lissese ploeg gezelschap. Zwartewolf boekte een logische 4-4 score in het middenmoot-treffen met De Rozet, al leek het halverwege (0-4 achter..) volledig de ver keerde kant op te gaan. In de hoofdklasse duurt het gevecht tegen degradatie voort. Menken onttrok zich daaraan door met 2-8 te win nen bij SRV Boys. Noordwijk duwde hekkesluiter Hane- poel verder in de zorgen (4-3), ROAC scheidde zich af door een 5-2 zege op Van Duuren. Silva Boys-Ju/de Singel 8-3. Een eenzijdige duel. De Leide- naars hadden het een spectaculair der aanzien kunnen geven, maar faalden schromelijk in de afwer king. Want kansen kreeg Ju welde gelijk. Maar alleen Jan van der werd met 0-4 van doel gewisseld. Twee handsgevallen en even zove le strafschoppen stelden Hennie Koet en Peter Gijsman in staat die achterstand te halveren. Doelman Wim Visser zat toen al geblesseerd de kant. Nico van As verving ROTTERDAM (GPD) - Zoals er kunst is met een kleine k, bestaat er ook een wielrennen met een kleine w: het hardfletsen op de baan. Niet omdat de sportieve in spanning ondermaats zou zijn, maar om de simpele reden dat het publiek de atleten op de rondba- nen steeds meer als tweederangs artiesten lijkt te gaan beschou wen die uitsluiteüd ouderwetse trapezenummers opvoeren. De specialisten trekken geen volle hallen meer, zo moest ook worden vastgesteld op de slotavond van de Rotterdamse Zesdaagse, giste ren gewonnen door het Neder lands-Australische koppel René Pijnen-Danny Clark. Het was de afsluiting van de zo veelste zesdaagse dit seizoen waar minder bezoekers (41.000 ditmaal, overigens genoeg om geen verlies te lijden) de kassa's passeerden dan in voorgaande jaren. Steeds nadrukkelijker dringt het spook beeld zich op dat het rondreizende circus van winterbaanrenners een verliesgevende bedrijfstak in de wielersport aan het worden is. En de reden is overbekend. „De men sen willen de bekende wegvedet- ten zien", stelde wedstrijdleider Peter Post nog maar eens vast. Die konden in Rotterdam niet worden gebracht met als resultaat dat maar liefst tien procent minder toe schouwers dan het gemiddelde van alle voorgaande edities kwam opdraven. haakten, veelal om financiële rede nen, af: Antwerpen, Herning, Frankfort, Londen en Madrid. Op zes plaatsen kwamen er minder be zoekers (behalve Rotterdam ge beurde dat in Bremen, Dortmund, Keulen, Stuttgart en West-Berlijn), Grenoble draaide zelfs met fors verlies. Alleen Gent, Maastricht, München, Parijs en Zurich bleven gelijk of deden het beter dan het jaar tevoren. Overal is het beeld hetzelfde: de ervaren en mooiste pistiers mogen dan wel de planken uit de baan rij den, hun namen op de aanplakbil jetten zeggen de buitenstaanders niets. En omdat Post er in Rotter dam niet in slaagde de grootste na men van de weg te contracteren, was in feite zijn droeve lot beze geld. En zelfs als zij wel beschik baar waren geweest, is het nog zeer de vraag of men er in Rotterdam genoeg geld voor zou hebben over gehad. Want renners als Tour-win naar Laurent Fignon en wereld- uurrecordhouer Francesco Moser vragen astronomische bedragen en zij zullen handenwrijvend hebben vernomen dat de winterbanen slechter draaien. Hun marktwaar de is er in elk geval fors door geste gen. Zo hoog zelfs dat er voor de toe komst nog slechts twee mogelijk heden open lijken te zijn. Of het circus sluit op den duur zijn tenten of er worden nieuwe geldbronnen aangeboord. Over dat laatste doen de wildste geruchten de ronde. Zo zouden de directeuren van de be langrijkste wielerbanen al hun hoop hebben gevestigd op de satel liettelevisie en zouden er contacten zijn met "Sky Channel', dat een groot aantal zesdaagsen op het scherm zou willen brengen. Een in drukwekkende prijzenpot dient daarbij als aas om de beroemdste wegrenners te lokken. De derde mogelijkheid, dat nieuw talent als een komeet aan het firmament verschijnt waardoor het publiek weer wel massaal warm zou lopen voor dit binnenge- beuren, dient zich voorlopig nog niet aan. Dat kwam in Rotterdam weer vast te staan. De gevestigde orde, zoals Pijnen-Clark, was er veruit superieur. Vijfmaal reden zij in die combinatie en even vaak werd in die samenstelling gewon nen: in 1977 en 1978 in Rotterdam, in 1979 in Bremen, in 1981 in Keu len en vorig jaar december in Maastricht. Een ongeslagen duo dus, waarmee Pijnen zijn 67e zes daagse won. Van die overwinnin gen kwamen er tieh tot stand op het Siberische hout op het Rotter damse ovaal in Ahoy'. Theoretisch kon er niks misgaan. De op papier sterkste tegenstan ders, de Denen Hans-Henrik Oer sted en Gert Frank, hebben nog een thuiswedstrijd voor de boeg. Morgen namelijk start Kopenha gen en het zou onverstandig zijn om in de aanloop naar die ontmoe ting Pijnen-Clark (die daar weer sa men rijden) de voet dwars te zet ten. Daarom is het publicitair aan trekkelijker om dat koningskoppel eerst de zege te gunnen en voor ei gen publiek het ongeslagen duo te lijf te gaan. Aldus geschiedde. Pijnen en Clark begonnen met een ronde voorsprong aan de weinig enerve rende afsluitende koppelkoers over anderhalf uur. Daarin kregen zij vooral tegenstand van de Bel gen Tourné-De Wilde. Maar in ge vaar kwam hun overwinning niet. PARIJS (AFP) - De deelnemerslijst van de 35e editie van Parijs - Nice, de Franse etappekoers in het voorjaar, heeft een grote Nederlandse in breng. Naast de ploeg van Post en een nationale amateur-equipe heeft ook de jongste beroepsformatie, die van Ben van Erp, ingeschreven. De wielerrit naar de zon, voorbereiding voor de toprenners op de grote wie lerronden als die van Italië, Spanje en Frankrijk, staat dit jaar in het teken van de confrontatie tussen Sean Kelly, de drievoudige winnaar, en Lau rent Fignon, de heerser in de Tour de France van 1983 en 1984. Het routeschema van de 1150 kilometer lange koers te verrijden van 3 t/m 10 maart verdeeld in negen etappes, ligt oostelijker dan in voorgaan de jaren. Het zware werk begint in de derde etappe, als drie bergen moe ten worden beklommen. Als slot staat traditiegetrouw de bergtijdrit van elf kilometer op de flanken van de Col d'Eze op het programma. Reyden (2x) en Ger Nagtegeller hem goed, zoals alles dat i zogenaamd productief. Bij de Hagenaars sprongen Henna Grunholz en Jan Schoon heel wat tie uit (3-4) zorgvuldiger met de kansen om. Bles Zuma Beiden scoorden viermaal. FC Lisse-Grovo 2-5 De plaatselijke FC zong eenzelf de liedje als altijd. 'Ongelooflijk' veel kansen, maar de jonge ploeg kan er het hoofd niet bijhouden. De 0-1 die er 'zomaar' invloog bete kende een enorme optater. En het was helemaal mis toen de scheids rechter tegen alle regels in bij een 1-2 stand verzuimde een strafschop te geven. Inplaats twee tellen later kant 1-3. Zo gaat dat eenmaal. Voor ment af stukken beter liep. Harm de Vos buitte een man meer-situa- n even later bracht een goed uitgespeel de aanval Peter Gijsman in stel ling: 4-4. Lugdunum-Datarex 2-3 Scheidsrechter Coenen bezorgde Lugdunum de eerste optater. De Leidenaars hadden ruim twaalf mi nuten stand kunnen houden tegen de Molukse baltechnici, toen Coe nen -alleen hij- keeper Bob van Putten hands zag maken: straf schop. International Bobby Matita- 2-2 was het hatiwen liet het buitenkansje niet de andere aan zich voorbij gaan. Lugdunum aangeslagen. Matitahatiwen de plaatselijke FC scoorden Wim scoorde 0-2. Voor rust bracht Arno Bouckaert en Edwin Nieuwenhuis. Ron Bekooy draait goed bij de Boskopers. Hij scoorde drie keer. Lancel nog wel de aansluitngstref- fer aan. Ofschoon Lugdunum na rust goed speelde, namen de Moor De andere twee treffers kwamen drechters met een doelpunt van op naam van Jan van Rijn. Zwartewolf Sport-de Rozet 4-4 Met twee doelpunten van zowel LEIDEN - Unitas Leiden organi seert zondag een zaalvoetbaltoer nooi in de Groenoordhal. De C- ploegen van Ajax, Feyenoord en FC Den Haag hebben toegezegd naar Leiden te zullen komen. Voorts zijn diverse clubs (uitgezon derd Lugdunum UVS en LFC) uit de Leidse en Haagse regio door de Leidse vierdeklasser uitgenodigd. Aanvang is 09.30 uur. De prijsuit reiking vindt om 17.00 plaats. ROOSENDAAL (GPD) - Op voor waarde dat hij van zijn huidige Portugese club Espinho toestem ming krijgt voor een Nederlandse club te gaan spelen zal Jan Peters de rest van het seizoen voor het Dordtse DS uitkomen. Eerder had de ex-Feyenoorder een mondeling akkoord bereikt met RBC. In een onderhoud met oefenmeester Hans Verèl liet Peters woensdag middag evenwel weten DS boven RBC te prefereren. Overigens is het nog maar de vraag of Jan Peters op korte ter mijn voor DS zal kunnen uitko men. Het Portugese Esphino, dat hem dit seizoen op uitleenbasis overnam van het Belgische Kort- rijk, heeft nog altijd geen toestem ming gegeven voor een vervroegd vertrek. Bobby Leiwakabessy verder af stand: 1-3. Lugdunum gaf nog niet op, Cees Schouten deed vanuit een offensief bleef de winst bij Data rex. Hoofdklasse SRV Boys-Menken Landbouw 2- 8 Frans van Veen was terug bij de Noordwijkers. Ondanks een zaal- voetballoze periode bleek de inval ler voor de geblesseerde Rob Kers bergen het spelletje nog niet ver leerd. Degradatie-kandidaat SRV Boys zal dat moeten beamen. Frans van Veen scoorde tweemaal. Voor de Noordwijkers deden dat ook Piet Alders en Jaap Smit. Ruud Alkemade en Peter Ruygrok vulden het achttal goals aan. Lau rens en Dorus van der Voort men de SRV-doelpunten voor hun rekening. Roac-Van Duuren 6-3 Van Duuren kon de Rippers tot de rust (3-2) bijbenen. Maar zonder wissels is er voor elk willekeurig team doorgaans geen houden aan. ROAC bestrafte dat, was veel ster ker en won probleemloos. De ROAC-goals kwamen van John Witteman, Wim van der Meer, Pe ter van der Star en Kees van der Star (3x). Fred van Haarlem (2x) en Leen Struyk doelpuntten voor Van Duuren. Noordwijk-Hanepoel 4-3 In een even harde als rommelige wedstrijd pikte Noordwijk zijn op ponent in de slotfase een duur punt af. De Veners kunnen elke winst, hoe klein ook, goed gebrui ken. Tegen Noordwijk, dat de zaal voetbalcompetitie als een verplicht nummer mag beschouwen, zat er lange tijd een deling in. Van begin tot eind was er evenwicht, zo leert de karakteristiek: Walter Walter 0- 1, Jos Smits 1-1, Berry Lumoin- dong 2-1, Leendert Rietbroek 2-2, Jos Smits 3-2 en pal na rust ander maal Leendert Rietbroek 3-3. In de slotfase trapte Smits uit een straf schop de winnende goal binnen: 4- WIJK AAN ZEE (ANP) - Het begint er in het Hoogovenstoemooi steeds rooskleuriger uit te zien voor Jan Timman. Na zijn overwinning gisteren op John van der Wiel in de vijfde ronde heeft hij zelfs een vol punt voorsprong op John Nunn. De Engelsman voelde zich zo grieperig, dat hij met tegenzin het hotelbed verliet om tegen Georgiev aan te treden. Na een half uur had Nunn zich al met remise verzoend zodat hij weer onder de wol kon kruipen. De rustdag vandaag komt de Engelsman uitstekend uit, want morgen staat het grote treffen met Timman op de rol. Jan Timman verstevigde met winst op John t in het Hoogovenstoemooi. Van der Wiel heeft recent nogal wat succes geboekt met het in on bruik geraakte vierpaardenspel. Daarbij koos de Leidenaar telkens voor de onschuldig ogende zet 4. Le2. In december versloeg hij op die manier in Eindhoven tijdens een competitiewedstrijd een sterke speler als Peter Scheeren. Van der Wiel achtte nu de tijd gekomen de ze opening in Wijk aan Zee ook eens uit te proberen tegen Tim man. Dat had hij beter niet kunnen doen. Timman had de partijen van Van der Wiel uiteraard tot op de draad nagepluisd en week met zijn zevende zet Ld6 af van de opstel ling van Scheeren, die voor e4 had gekozen. Timman, die weer een bijzonder zelfverzekerde indruk maakte, kwam in het voordeel en zette zijn aanvallende bedoelingen kracht bij met 13. Dh4 en 14. Da4. Nadat de loperparen van het bord verdwenen, bleek Timman over een zee van ruimte te beschik ken. Van der Wiel moest met lede ogen toezien dat zwart met een to ren en een dame diep in zijn wan kele verdedigingslinie drong en al spoedig reikte het water Van der Wiel tot de lippen. Na zijn dertigste zet ging hij kopje onder. Hans Ree smaakte na zijn slechte start van der Wiel zijn koppositie een half punt uit vier partijen weer eens het genoegen een grootmees- (archicffot MOSKOU (AFP/ANP) - De marathon-tweekamp tussen Karpov en Kasparov duurt onverminderd voort. Gisteren werd de 39ste remise in de 45 partij en bereikt en passeerden beide spelers het aantal van 1500 zetten sedert het begin op 10 september 1984. Wereldkampioen Karpov deed met wit wel een manhaftige poging het zesde en beslissende punt binnen te halen, maar Kasparov weerstond de aanval en ruilde juist op tijd af naar remise. In de 45ste partij kwam de vertrouwde Siliciaan weer op het bord. Negen zetten volgde Karpov het schema van de 43e partij. Met de tiende (a2-a4) week hij daarvan af. Kennelijk hadden zijn secon danten een verbetering gevonden. Kasparov kwam inderdaad onder druk te staan. Voor zijn 13e zet trok de jonge uitdager ruim een half uur uit. Hij doorgrondde de plannen van zijn tegenstander cor rect en stuurde aan op een grote afruil. Karpov probeerde de vereenvoudiging van de stelling te voorkomen en dacht over zijn 19de zet meer dan dertig minuten na. Zijn zet Dd3 werd door de grootmeester-commentatoren Taimanov en Dorfman een verzwakkking van zijn stelling ge noemd. Beter was volgens het duo Ld3 geweest. Nu moest Karpov toestaan, dat de jonge uitdager een zet later de gecompliceerde ruilhandel inzette. Tien zetten later bleek, dat Kasparov de stelling juist getaxeerd had. Er kwam een eindspel op het bord, waarin beide partijen een toren en vijf pion nen hadden en waarin wit niets anders resteerde dan te berusten in remise. Na 36 zetten accepteerde de wereldkampioen het remise-aanbod van zwart. ter uit de top tien van de wereld ranglijst remise af te dwingen. Na de hoofdvariant van het aangeno men damegambiet stond de Hon gaar Portisch lange tijd beter. Ree verdedigde zich echter knap en trok zich niets aan van een serie schaakjes van het zwarte paard en de dame. Tegen het einde van de eerste zitting koos Portisch, wiens broer Ferenc in de meestergroep speelt, door eeuwig schaak voor deling van het punt voordat Ree misschien op zijn beurt nog ge vaarlijk zou worden. Gert Ligterink haalde zijn vierde remise binnen. Ditmaal lukte hem dat met wit tegen de Westduitser Eric Lobron. In de door de beide spelers veelvuldig gepraktizeerde Ben-Oni veroverde de Nederlander een pluspion. Hij hield echter een wat tochtige koningsstelling over en bovendien beschikte Lobron over een uiterst actieve loper. Ook na de tamelijk heftige tijdnood-fa se was de stelling echter nog ge compliceerd. Lobron, ook al snip- verkouden, vond het op dat mo ment welletjes. Hij had niet veel trek in een uitvoerige analyse en een inspannende tweede zitting en bood Ligterink remise aan. De Groninger, die de afgebroken stand nog nauwelijks had beke ken, besloot daar uit praktische overwegingen maar op in te gaan. De partij tussen John van der Wiel en Jan Timman had het volgende verloop: Wit: Van der Wiel; zwart: Timman I.e2-e4 e7-e5; 2. pgl-f3 pb8-c6; 3. pbl-c3 pg8-f6; 4. Ifl-e2 d7-d5; 5. e4x- d5 pf6xd5; 6. 0-0 pd5xc3; 7. b2xc3 Lf8-d6; 8. d2-d4 0-0; 9. tal-bl h7-h6; 10. d4xe5 pc6xe5; 11. pf3xe5 Id6xe5; 12. Icl-a3 tf8-e8; 13. Ie2-f3 dd8-h4; 14. g2-g3 dh4-a4; 15. ddl-cl Ie5xc3; 16. If3xb7 Ic8-h3; 17. Ia3-b2 Ic3xb2; 18. tblxb2 ta8-d8; 19. Ib7-g2 Ih3xg2; 20. kglxg2 te8-e2; 21. c2-c3 td8-e8; 22. tb2-d2 a7-a5; 23. dcl-b2 da4-c6+; 24. kg2-gl dc6-c4; 25. a2-a3 te2-el; 26. tflxel te8xel+; 27. kgl-g2 dc4-fl+; 28. kg2-f3 dfl-hl 29. kf3-g4 f7-f5+; 30. kg4-h3 dhl-fl+; 0-1. Ingewikkeld Met Viktor Kortsjnoi en Alek- sander Beljavski zaten de twee winnaars van het vorig jaar tegen over elkaar. De twee grootmeesters draaien tot nu toe in Wijk aan Zee wat minder goed. Een score van vecht met vele spanningen, waar bij nu eens Kortsjnoi, dan weer Beljavski beter stond. Kortsjnoi probeerde met een toren op de ze vende lijn een winstweg te zoeken, die er niet was. Bij het afbreken was de stelling nog altijd vrij inge wikkeld. Beide spelers kwamen echter in de pauze van twee uur tot de slotsom dat er, bij goed tegen spel van de ander, niet meer dan remise te halen was. Kort na de hervatting werd de vrede dan ook bezegeld. Ook de duels Ftacnik - Spragget en Koedrin - Romamsjin waren zonder te veel historie in een onbeslist geëindigd. Piket In de meestergroep heeft Jeroen Piket ook znn derde partij tot een procent^isietwat"beneden "«SS De Moriaan kon de jonge Leide naar nu eens in een verdedigende rol zien. Niet voor lang overigens. hun waardigheid. Net als vorig jaar werd het onderlinge treffen remi- l^erd^onoUrKe«T^ Nad'ar'zi7V='V«gö^- vaTt enkele Stl^terianadte^e T speelzaal amveert, probeerde het sDMldT^ket er ee mpf wn F.ncrplcp nnonino -male bii gecreeera, speeiae riKei er ge- omheen en besliste de party met een Engelse opening zoals hij dat al zo vaak in zijn loopbaan t de tegenaanval. Met deze derde heeft gedaan. Het werd een ge. acht^ni^nde »gelUm hij i de rangschikking een vol punt Nootdorp NOOTDORP (ANP) - De uitslagen van de koersen, die woensdag werden ge houden op de baan van Nootdorp, zijn: EERSTE KOERS, 2000 meter: 1. Yvon ne's Lady (M.A. Pools) 2.59,6 - 1.29,8; 2. Yvette Pride; 3. Ydo Buitenzorg. Toto: winnend f. 6,70, plaats fl. 1,40, f. 1,40, f. 1.30, koppel f. 11,30, trio f. 78.80. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. Yes- sey Beltiary (C.D. Imming) 2.59,6 - 1.29,3; 2. Zo'n Evento; 3. Yroefi H. Niet gestart: Yriolaine en Yootha's. Toto. winnend f. 5,40, plaats f. 2,20, f. 1,50, f. 1,40, koppel f. 4,90, trio f. 39,20. DERDE KOERS, 2380 meter: 1. Zora M (J. Wagenaar) 3.34,3 - 1.30,0; 2. Werra; 3. Yoniet Taxis. Niet gestart: Will K. Toto: winnend f. 2,80, plaats f. 1,50, f. 2,20, f. 1,80, koppel f. 56,10, trio f. 357,90. VIERDE KOERS. 2380 meter: 1. Zilver star G (J. Wagenaar) 3.34,7 - 1,30,2; 2. Wi- ta Nebit; 3. Yber Spencer. Niet gestart: Werrie Anjo. Toto: winnend f. 1,30, plaats f. 1,20, f. 1,90, f. 2,20, koppel f. 5,50, trio f. 35,90. VIJFDE KOERS. 2000 meter: 1. Ydo Wielinga (M. Bouwhuis) 2.56.0 - 1 28.0; 2. Ysabel Ossewaard; 3. Wynanda. Niet ge start: Wayne Express. Toto: winnend f. 4 10. plaats f. 2,60, f. 1,30, f. 3,70, koppel f. 9,30. trio 292,30. ZESDE KOERS, 2380 meter: 1. Walter Lelywaard (P.G. Zeegers) 3.31,2 - 1.28,7; 2. Wolita Hekkenhof; 3.'Vesuvia. Niet gestart: Vip Nardinclant cn Victor Ex pres. Toto: winnend f, 15,90, plaats f. 3,30, f. 2,80, f. 3,00, koppel f. 44,90, f. 320,30. ZEVENDE KOERS. 2380 meter: 1. Ule- xis W (J. de Leeuw jr.) 2.53,4 - 1.26,7; 2. Vartan; 3. Waal Hazelaar. Niet gestart: Victory Laren. Toto: winnend f. 10,90, plaats f. 2,40, f. 1,50, f. 3,60. koppel f. 20,60, trio f. 161,00. ACHTSTE KOERS, 2000 meter: 1. Whi- tesummer(R.V. Borghuis) 2.53,4 -1.26.7; 2. Vasco Buitenzorg; 3. Vermont. Toto: winnend f. 4,30, plaats f. 2,10, f. 2,00. f. 1,50, koppel f. 14,00, trio f. 86,40. NEGENDE KOERS, 2380 meter: 1. Winston Hazelaar (G.W. van Eykelen- borg) 3.29,9 - 1.28,2; 2. Ureck Eberhof; 3. Yvoline Hazelaar. Niet gestart: Unie Pri de. Toto: winnend f. 3,70, plaats f. 1,30, f. 1,70, f. 1,70, koppel f. 9.60, trio f. 90,80. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Urica Meijer (G.L.J. Kleyweg) 2.47,4 - 1.23,7; 2. Sir van Hanegem; 3. Veitch du Bois. Niet gestart: Solo Fortuna. Toto: win nend f. 20,30, plaats f. 3,50, f. 1.20, f. 2,10, koppel f. 11,70, trio f. 434.10. ELFDE KOERS, 2000 meter: 1 Unit Fortuna (J. de Leeuw jr.) 2.47,0 - 1.23.5; 2 Vanda Cornelia; 3. Unita Ossewaard. Niet gestart: Volomite S Toto: winnend f 4,30, plaats f. 1,40, f. 1,60, f. 1,69, kop pel f. 12,70, trio f. 151,50 Andrzej Grubba-Henk van Spanje 21- 15, 21-14, Elzbieta Gracek-Bettine Vrie- sekoop 11-21, 8-21, Grubba/Leszek Ku- charski-Henk en Ron van Spanje 21-19, 17-21, 12-21, Grubba/Jolanta Szatko- Henk van Spanje/Vriesekoop 19-21, 21- 15, 21-17, Molenda-Henk van Spanje 12- De uitslagen op de vijfde speeldag in de Superliga zijn: Hongarije - West-Duitsland 6-1, Polen - Nederland 3-4, Joegoslavië - Engeland Zaalvoetbal Tafeltennis De uitslag van de WK 4x5 kilometer es tafette is: 1. Sowjet-Unie 1 uur, 4 minuten en 50,1 seconden (Tamara Tichonova, Raisa Smetanina, Lilja Wassiltsjenko. Anfissa Romanova), 2. Noorwegen 1 04 58,8 (Anette Boe, Anne Jahren, Grete Nyk- kelmo, Berit Auntli), 3. DDR 1.05.57,0 Interregionale klasse Ju/de Singel 12-18 Silva Boys 12-13 FVSnoekie 13-18 De Rozet 13-12 FC Datarex 13-17 Zwartewolf 11-11 FC Grovo 13-17 FC Lisse 12- 4 Ceverbo 12-16 Vd.Plas 13- 4 De Maas 13-16 Lugdunum 13- 4 Topscorers Richard Kleyn (Ju) 19. Hennie Koet (Zwartewolf) 18, Wim Bouckaert (FC Lisse) 10. Hoofdklasse Glasbergen 11-21 Menken/L Bax 11-14 Van Duuren 10 Bahlmann 10-12 THB Boys Noordwijk 11-12 SRV Boys ROAC 11-11 Hanepoel Topscorers Jos Smits (Noordwijk) 22, Hans van Leeuwen (Bax) 17, Mario Faber (Bax) Buiten I. Voetbal LONDEN (Reuter) - De uitslagen van de woensdagavond voor de F A-beker gespeelde replays in de derde ronde zijn: Charlton - Tottenham Hotspur 1-2, Crystal Palace - Millwall 1-2, Hudders- field - Wolverhampton Wanderers 3-1. Om de League-Cup, kwartfinales: Ipswich Town - Queens Park Rangers 0-0, Watford - Sunderland 0-1. DEN HAAG (ANP) - De uitslagen van de eerste wedstrijden in de halve fina les van de strijd om de nationale vol leybalbekers zijn: Vrouwen: DVC - Voorburg 2-3 (15-10, 15-11, 9-15. 12-15, 11-15), Zaan'69 - AMVJ wordt vandaag gespeeld. Mannen: Martinus - AMVJ 3-0 (15-4, 15-5, 15-7), Maastricht - Orion 0-3 (7-15,11-15, 8-15). De returns worden volgende week ge- op 1 ronde: 2. Tourné/De Wilde (Bel) 348, 3. Kiietemann;Roman Hermann (Ned/Lie) 304, 4. Oersted/Frank (Den) 274, 5. Kristin/Rinklin (BRd) 261; op 3 ronden: 6. Wiggins/Doyle (Aus/GBr) 116; op 6 ronden: 7. Costermans/Debos- scher (Bel) 265. Schaken De eindstand van de Rotterdamse zes daagse is: 1. Pijnen/Clark (Ned/Aus) 353 punten; De uitslagen van de op gisteren in Wijk aan Zee gespeelde vijfde ronde van het Hoogoven-schaaktoernooi zijn: Ligterink (Ned) - Lobron (Wdl) 0.5-0.5, Koedrin (Vst) - Romanisjin (Sov) 0.5- 0.5, Van der Wiel (Ned) - Timman (Ned) 0-1, Nunn (Eng) - Georgiev (Bul) 0.5-0.5, Ftacnik (Tsj) - Spragget (Can) 0.5-0.5, Ree (Ned) - Portisch (Hon) 0.5-0.5, Kortsjnoi (Zwi) - Beljavsjki (Sov) 0.5- 0.5. 4e ronde: Portisch - Ftacnik 1-0 Stand na 5 ronden: 1. Timman 4,5 punt, 2. Nunn 3,5, 3. Georgiev, Lobron, Portisch 3, 6. Koe drin, Beljavski, Kortsjnoi 2.5, 9. Roma nisjin, Spraggett, Ligterink. Van der Wiel 2. 13. Ftacnik 1.5. 14.Ree 1. Meestergroep, 3e ronde: Van der Sterren (Ned) - Hodgson (Eng) 1-0, Böhm (Ned) - Hartoch (Ned) 0.5-0.5, Portisch (Hon) - De Boer (Ned) 0.5-0.5, Grooten (Ned) - De Wit (Ned) afgebro ken, Sowray (Eng) - Rogers (Aus) 0-1, Barlov (Joe) - Piket (Ned) 0-1. Stand na 3 ronden: 1. Piket 3 punten, 2. Rogers 2,3. Hartoch I.5 1 afgebr., 4 Van der Sterren, Böhm, Portisch, De Boer 1.5, 8. Hodg son, De Wit 1 -f 1 afgebr 10. Sowray 1, II.Grooten 0.5 -f 1 afgebr., 12.Barlov 0. Het wordt langzamerhand tijd om aan een meestertitel voor Je roen Piket te gaan denken. Hij moet dan in de acht resterende ronden nog 3V£ punt scoren. Voor een FIDE-meestertitel heeft hy aan 2 punten al voldoende en dat lykt na zijn voortvarende toernooistart zeker haalbaar. ROTTERDAM (ANP) - Na de we reldkampioenschappen in Venetië in september vertrekt de Deense wielrenner Hans-Henrik Oersted naar Mexico Stad voor een aanval op het werelduurrecord, dat sinds vorig jaar januari in bezit is van de Italiaan Francesco Moser met 51.151 kilometer. De wereldkampioen achtervol ging, de afgelopen week met zijn landgenoot Gert Frank actief in de Zesdaagse van Rotterdam, heeft ex-werelduurrecordhouder Ole Ritter en sportpromotor Ole Fre- driksen achter zich staan. Fredrik- sen speelt in de Deense sportwe reld met groot geld. Hij organiseer de in het verleden tennistoernooi en, waarvoor zelfs geldwolf John McEnroe graag naar Kopenhagen kwam.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15