ERVAREN KAPPERS (m/v) Zelfs reclamevliegtuigje hielp niet' Funhties 14?» c7HAASDAM ^Nü of nooit! Alleen voor die mensen verkopen wij: oa (ES eüs E23 27.95 24» li5® WERELDWIJDE VERHUIZINGEN 'Moedermavo' Noordwijk dicht wegens tekort aan leerlingen 'Provincie schenkt in streekplan te weinig aandacht aan duinen' Inbreker in gevat kraag Ie kapper (ster) uitzendbureau de koning ST L'ORÉAL DULCIA DULCIA 39.5019.50 60 ml. CONCORD CONCORD STRUKTUR-FIX fiaxlie vloeistof 100 mi Schwarzkopf f SCHWARZKOPF BLONDEER POEDER AACn 300 gram bus /UÜU CREME WATERSTOF 1000 ml. NEUTRALISATIE schuimfixatie 1000 ml. LEIDEN OEGSTGEEST NOORDWIJK AAN ZEE Winkelcentrum Winkelcentrum Koopcentrum De Kopermolen 32 De Langevoort 57 Hoofdstraat 60 Tel. 071 -220038 Tel. 071 - 174715 Tel. 01719- .12691 meubelbewaringen overzeeverpakkingen |pianovervoer rijks- en kantoorverhuizingen KUST- EN BOLLENSTREEK - De provincie moet in haar voor ontwerp voor de wijziging van het streekplan Zuid-Holland West meer aandacht schenken aan natuurgebieden en het accent min der op de woningbouw leggen. Dat vindt de Stichting Duinbe houd uit Leiden. De stichting stelt dat de provincie manier van waterwinning in de de natuurgebieden onderwaar- duinen. De oppervlakte-infiltratie deert terwijl die gebieden tegelij- moet zoveel mogelijk worden ver- kertijd onvoldoende afgebakend vangen door diepte-infiltratie. Bo- zijn. Bescherming van de duinen is vendien moet in deze streek meer daardoor in het streekplan niet vol- gebruik worden gemaakt van de doende gewaarborgd, aldus 'Duin- overcapaciteit van de het Rotter- behoud'. damse Waterleidingbedrijf. De regering heeft bepaald dat duinen in de allereerste plaats als Duinbehoud dringt by de pro- natuurgebied moeten worden aan- «n?? °°k aanoP me,er jtdtegebie- gemerkt. Dit is door de provincie °en i"1 duinen. In deze gebie- echter niet overgenomen in het £en natuur voorrang voorontwerp-streekplan. De pro- hoewel stille vormen van recreatie, vincie legt wat de duinen betreft zoals wandelen, fietsen en paardry- meer de nadruk op recreatie en wa- den, mogelijk blijven, terwinning. Dat is volgens de stich- De provincie wil dergelyke stil ting een flinke stap achteruit bij de tegebieden instellen in de duinen bescherming van de duinen. tussen Noordwyk en De Zilk en m De Stichting Duinbehoud pleit een gedeelte van de duinen tussen trouwens al jaren voor een andere Katwijken Scheveningen. Volgens de stichting is dit echter niet toe reikend om de problemen op te lossen. Ook het duingebied tussen Scheveningen en Hoek van Hol land wordt in zijn bestaan be dreigd door de oprukkende wo ningbouw rond Den Haag en door het plan om de kuststrook tussen T nuT?M a a kt nPM tittm T-» Hoek van Holland en Schevenin- ALPHEN AAN DEN RIJN - De uit te breiden politie heeft vannacht na een tele foontje van een bewoner aan het Groenoord een inbreker aangehou- BAD LOOPT OVER Vanwege den. De 24-jarige Alphenaar was de vorst had een bewoner aan het samen met een ander bezig auto's Klaverhof de leidingen afgetapt en open te breken. De politie zette onder meer de kraan van het bad met vier man de wijk af en kon de open laten staan. Gisteren draaide man aanhouden. De ander zag hy de waterleiding weer open, kans te ontsnappen, maar zijn maar vergat daarbij dat de kraan identiteit is bekend. Op straat werd van het had nog openstond. Het onder andere een radio gevonden had liep over en in de twee eronder die uit een opengebroken auto was liggende woningen ontstond forse gesloopt. waterschade. de koning dankt Leiden Promotion voorde kundige en goedgeslaagde organisatie van de Leidse Jazz-week, alsmede de sponsors die het financieel weer mogelijk maakten. Kapsalon Ron Marja Heereweg 181 - Llsse Tel. 02521-13624 vraagt zo spoedig mogelijk (voor 3 dagen per week) Wij zoeken een ervaren kracht die gewend is zelfstandig te werken en bekend is met de moderne kniptechnieken. Ben je geïnteres seerd kom dan even langs of bel even voor informatie bovenstaand nummer. Boekhouder Voor een relatie in Leiden zoeken wij per 4 febr, a s. voor 2 mnd. een boekhouder (MBA-nivo) met ruime ervaring Tekstverwerkers Voor div. apparatuur, o.a. I.BM visietekst Sekretaresses met ruime ervaring Typistes met ruime ervaring Korevaarstraat 33 - 2311JT Leiden Telefoon 071-131710 Elpees en musicassettes nü sensationeel léég geprijsd. Spectaculair platen-gala met méér dan 180 wereldhits! Per elpee, slechts VROOMS DREESM ANN ASuper Hit Express. Elf superhit verzamel-elpees van de TV-reklame, met èlk 16 tot 18 originele hits van de originele artiesten! Michael Jackson, The Cars, Joe Jackson, Toto, Alan Parsons, Kool the Gang, Abba, Commodores, Hall Oates, Donna Summer, Sister Sledge en vele anderen... teveel om op te noe men. Sensationeel! Per elpee, slechts 2.95 (Maar, opis op!) 4 Luxe LP-albums van de Engelse TV-reklame. Per album, slechts Country Hits. 50 Grote Country Western tóppers, opgenomen in Nashville Tenessee. We've got to night, Rose of Cimarron, Till you're gone, She means nothing to me, en vele anderen. 3-Elpee-box (óók op musicassette). Slechts 9.95 elpee album rD bruist van leven, bijna K)0jaar! HoaleenV&DFeestoaided Military Gold. Een schitterende parade van liefst 52 marsen en ande re muzikale show-werken voor har monie en fanfare, door fameuze mili taire tóp-bands uit Engeland. 4-Elpee-box (óók op musicassette). Slechts 9.95 ▲String Gold. Het London Philhar monic Orchestra vertolkt op zeer bij zondere wijze alle grote hits van Neil Diamond en Elton John. Een festival van liefst 49 internationale toppers! 4-Elpee-box (óók op musicassette). Slechts 9.95 ▲Opera Ballet Gold. Geniet van verrukkelijke opera- en balletmuziek, liefst 23 werken w.o. Tchaikovsky's Notenkrakersuite, Het Zwanenmeer, Doornroosje, Delibes suites uit het Coppeliaen Sylvia ballet, Bizets Car men suite, Wals uit de Rosenkavalier, Wals uit de Fledermaus, Ouverture Wilhelm Teil, beroemde aria's uit Aï- da, Tosca, Rigoletto en vele anderen. 4-Elpee-box. Slechts 9.95 NOORDWIJK - "Ik heb zelfs met een vliegtuig boven Noordwijk reclame gemaakt voor het volwassenen-on derwijs, maar ook dat hielp niet". Dat zegt J.F. van den Wijngaard. Hij is conrector van de Boerhaave scholen gemeenschap in Leiden. Een dependance van de Boer haave, de 'moedermavo' in Noordwijk, gaat na de zo mervakantie verdwijnen, wegens gebrek aan belang stelling. Om er geen geld op toe te hoeven leggen moet de mavo voor vol- ssenen minstens 20 leerlingen per vak tellen. Al twee jaar lang wordt dit aantal in Noordwijk niet gehaald. De leerlingen die dit jaar eindexamen doen, heb ben nog de gelegenheid een di ploma of certificaat te behalen. Na de examens zal de school in Noordwijk sluiten. "De gemeen te Noordwijk en wij hebben er èl- les aan gedaan om mensen naar ue school te trekken", zegt Van den Wijngaard. "We hebben fol ders neergelegd bij lagere sóho- len, in bibliotheken en zelfs in de wachtkamers van tandartsen, neergelegd. Ook hebben we aan plakbiljetten in supermarkten opgehangen. Er zijn voorlich tingsavonden geweest, we heb ben geadverteerd in plaatselijke en regionale bladen en dus met dat vliegtuigje reclame gemaakt b^ven Noordwijk, Katwijk en Leiden, maar het is ons niet ge lukt". Toen bekend werd dat er voor de 'moedermavo' in Noordwijk te weinig belangstelling was om deze voort te laten bestaan, zet ten zelfs leerlingen zich in om nieuwe mensen te werven. Me vrouw Van Santen, lerares En gels op de Boerhaave en stafdo cente in "Noordwijk: "De leerlin gen vinden het vreselijk jammer dat de school gaat verdwijnen. door Truus van Es Veel leerlingen op de mavo vol gen nu slechts enkele vakken. Zij kunnen straks in Noordwyk niet meer verder leren". Schakelklas In 1977 begon de Boerhaave scholengemeenschap met een schakelklas (voorbereidend jaar op de mavo) in Noordwijk. Zo'n 40 mensen meldden zich aan. Het jaar daarop begon het eerste leerjaar van de mavo. De belang stelling nam toe tot 70 leerlingen. In de jaren daarna daalde het aantal leerlingen echter. Sinds 1983 meldde zich nog maar een handjevol mensen aan, te weinig om een klas te vormen. Overal in Nederland loopt de belangstelling voor volwasse nen-onderwijs terug. Van den Wijngaard: "Daar kunnen ver- schillende oorzaken voor zijn. Als mensen een gezin hebben en kleine kinderen kan dat een re den zijn. Ook zijn er mensen die de kosten te hoog gaan vinden. Een volledig pakket (zes vakken) kost 210 gulden aan schoolgeld, daar komt zo'n 400 gulden voor boeken bij. Door onderwijs te volgen kunnen vrouwen niet niet in dank afgenomen wam (foto Hol Wijngaard: Het wordt Mevrouw Van Santen en J.F. van den :e gaan studeren op de moedermavo". meer de volle tijd aan hun gezin besteden en dat wordt ze door de omgeving vaak niet in dank afge nomen. Dat kan ook een reden zijn waarom in Noordwijk geen belangstelling bestaat voor de Katwijk Al enkele jaren geleden ver dween een dependance van de Boerhaave in Roelofarendsveen. Na een overweldigende belang stelling voor de schakelklas zak te het aantal leerlingen jaren tijd tot onder het van 20 per vak. Als de 'moedermavo' in Noord wijk deze zomer verdwijnt, blijft er nog één dependance over, de mavo voor volwassenen in Kat wijk. De belangstelling in Kat wijk is momenteel groot genoeg om de school draaiende te hou den. De 'moedermavo' in Kat wijk werkt samen met de Open School en de Volksuniversiteit. Omdat ze in hetzelfde gebouw zitten is er nogal wat doorstro ming van de Open School naar de mavo. Daarbij komt dat Kat wijk meer inwoners heeft dan Noordwijk. "Maar", zegt Van den Wijngaard, "het is best mo gelijk dat volgend jaar de belang stelling in Katwijk ook te klein is om de school te laten voortbe staan. Dan zullen we er alles aan doen om sluiting te voorkomen. Als het helpt als ik in m'n zwem broek over straat loop, doe ik dat. Ik weet echt niet meer wat we nu nog moeten bedenken om de mensen binnen te krijgen".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17