Reageerbuis bevruchting niet betalen Winsemius fel over vliegveld Beek Vrouwen twijfelen meer aan voorbehoedsmiddelen Hoge Raad wijst superaftrek af Commissie Ziekenfondsraad: Hoger beroep Staat tegen wwv-uitspraak CDA gaat kamerleden werven per advertentie Bruggenbouwboten voor Defensie IJZIG KUNSTWERK LANGS RINGVAART Nieuw bestuur voor Aruba CDA en WD willen nieuwe baan en nachtvluchten DINSDAG 22 JANUARI 1985 BINNENLAND PAGINA 5 AMSTELVEEN (ANP) - De reageerbuisbevruchting moet voorlopig nog niet worden vergoed door het ziekenfonds. Dat staat met zoveel woorden in een ontwerpadvies dat de Ziekenfondsraad donderdag behandelt. Een deel van de commissie die het advies heeft voorbereid, vindt wel dat centra die aan bepaalde voorwaarden voldoen, moeten worden gesubsidieerd. DEN HAAG (GPD) - Het anti-con ceptiegedrag is de laatste jaren op merkelijk veranderd. Bij de huidi ge generatie vrouwen die de pil ge bruikt blijkt de angst om in ver wachting te raken minder te over heersen, maar is de nadruk komen te liggen op de risico's voor de ge zondheid en het tegennatuurlijk van het pilgebruik. Dat zegt de arts-seksuoloog dr. F. P. Wibaut in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde. Tot nu toe zijn alleen in Rotterdam behandelingen met in vitro fertili satie (IVF) uitgevoerd die tot ge boorten hebben geleid. Rotterdam heeft een wachtlijst van ongeveer 800 vrouwen. Er worden per 100 vrouwen ongeveer 240 behandelin gen uitgevoerd waaruit ongeveer 20 kinderen worden geboren. De kosten bedragen ongeveer 5.000 gulden per behandeling. In andere ziekenhuizen is men ook met rea geerbuisbevruchtingen begonnen, tot nu toe zonder het gewenste re sultaat. Verder bestaan er plannen voor particuliere klinieken in Am sterdam en in Wilnis. Jaarlijks komen ongeveer 800 ongewenst onvruchtbare vrouwen die niet via een eileideroperatie kunnen worden geholpen, in aan merking voor IVF. De Gezond heidsraad (het wetenschappelijk adviesorgaan van de regering) schat echter, dat per jaar in totaal 1.900 paren om IVF zullen vragen, omdat er ook vrouwen zullen zijn die de voorkeur geven aan een rea geerbuisbevruchting boven een - ingrijpende - eileideroperatie. Bij afwijkingen' aan de eileiders hebben IVF-behandelingen een geringer resultaat en zijn de kosten per voldragen kind aanzienlijk ho ger, als vooraf - zo mogelijk - geen eileideroperatie is uitgevoerd. Uit gaande van 1.900 vrouwen die wor den geholpen zijn de kosten per jaar per in beide gevallen ruim 31 miljoen gulden, maar bij louter IVF zullen er volgens deze bereke ningen van de Ziekenfondsraad 380 kinderen worden geboren en bij IVF na een eileideroperatie 730 (kosten per kind respectievelijk 82.000 en 42.000 gulden). Als de voor IVF noodzakelijke behande ling poliklinisch wordt uitgevoerd, wat in de bedoeling ligt, in plaats van zoals nu tijdens een zieken huisopname, dalen de totale kos ten tot respectievelijk 22,8 en 25,8 miljoen. Resultaten Volgens de Ziekenfondsraad kan er nog niet worden gezegd dat met IVF overal aanvaardbare resulta ten worden bereikt. Het tussentijd se advies van de Gezondheidsraad geeft aan, dat eerst in een beperkt aantal centra ervaring met deze techniek moet worden opge bouwd. De Gezondheidsraad heeft ook gepleit voor een gecoördineer de en evenwichtige ontwikkeling van de centra, die het mogelijk maakt de resultaten te controleren en eventuele 'ontsporingen' tijdig te signaleren en tegen te gaan. Daarom is een deel van de com missie van de Ziekenfondsraad voor subsidiëring van centra die voldoen aan bepaalde voorwaar den, onder meer wat betreft de lo catie en indicatie. Dan zou het aan tal vrouwen dat wordt behandeld in drie jaar geleidelijk kunnen stij gen tot 800 1.000. Aan het eind van die drie jaar kan dan op grond van de in die tijd opgedane ervarin gen een besluit worden genomen over opneming van de IVF in het ziekenfondspakket. DEN HAAG (ANP) - De Staat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de president Wijnholt van de Haagse rechtbank dat per 1 maart HILVERSUM (ANP) - Het CDA gaat bij de komende ka merverkiezingen voor het eerst door middel van advertenties mensen oproepen te sollicite ren naar het kamerlidmaat schap. Een dergelijke procedu re is al toegepast bij de laatste verkiezingen voor het Euro pees Parlement. Met de kandidaten die door de CDA-afdelingen in het land naar voren worden geschoven hoopt de partij volgens CDA- voorzitter Bukman een aantal goede kandidaten te kunnen presenteren naast de huidige kamerleden. Gegadigden moe ten wel overtuigde christen-de mocraten zijn. Bukman stelt verder dat vrouwen een voor keursbehandeling krijgen. Hij vindt het geen punt dat er met name respons van eerzuchtige mensen is te verwachten: ,,Ik denk dat als je echt in een poli tiek bedrijf bezig wilt zijn een zekere ambitie er wel bij hoort, want het is zwaar werk en je moet dus heel sterk gemoti veerd zijn om het werk goed te kunnen doen". ook niet-kostwinners king moeten komen voor wwv. Dat heeft het ministerie van sociale za ken maandag gezegd. Het is nog niet duidelijk op wel ke gronden landsadvocaat Kort hals Altes beroep aantekent. Hij heeft dat gedaan via een zoge naamde blanco appèldagvaarding. Op een zitting van het gerechtshof op 31 januari moet hij duidelijk maken wat de redenen van het ho ger beroep zijn. Wijnholt deed zijn uitspraak vo rige week donderdag. De FNV eis te op 8 januari in een kort geding dat de kostwinnerseis met terug werkende kracht tot 23 december moest vervallen. Op 23 december moest de Nederlandse wetgeving zijn aangepast aan de Derde EG- richtlijn waarin lidstaten wordt verboden in de sociale zekerheid onderscheid te maken tussen man- MAASSLUIS/ROTTERDAM (ANP) - Bewoners van de 760 hui zen in de Maassluisse Stedendijk- polder Maassluis die op verontrei nigd havenslib gebouwd blijken te zijn, willen halvering van hun on- roeren-goedbelasting vanaf 1983. De huizen zijn sinds de ontdekking sterk in waarde gedaald en het woongenot is sterk afgenomen, stellen de bewoners iri hun mas saal ingediende bezwaarschriften. Komende donderdag behandelt de gemeente op een hoorzitting de be zwaarschriften. Inwilliging van de eis kost de gemeente volgens een woordvoerder ongeveer drie ton. De wwv voldoet niet aan deze eis, omdat alleen werkloze kost winners recht hebben op zo'n uit kering. Die gaat in na een half jaar werkloosheid en bedraagt gedu rende twee jaar zeventig procent van het laatstverdiende loon. Vol gens de FNV vallen nu 30.000 vrou wen door de kostwinnerseis buiten de boot. Inmiddels heeft het kabinet be sloten deze eis in de wwv te laten vervallen. Volgens de nieuwe rege ling heeft men pas recht op wwv na 2,5 jaar onafgebroken werken. De duur ervan is korter voor werklo zen onder de 35 jaar. DEN HAAG (ANP) - Het ministe rie van defensie heeft vijftig zoge noemde bruggenbouwboten be steld bij de firma Damen Shi pyards. Staatssecretaris Van Hou- welingen (defensiematerieel) heeft dat gisteren bekendgemaakt in antwoord op schriftelijke vragen van het VVD-kamerlid Blaauw. Met de order is een bedrag van 25 miljoen gulden gemoeid. Er is tot een eigen Nederlands ontwerp voor dit soort vaartuigen besloten omdat er geen typen op de markt waren die aan de Neder landse eisen voldeden, zo blijkt uit het antwoord. Bij de besluitvor ming hebben exportmogelijkhe den een ondergeschikte rol ge speeld. Volgens de staatssecretaris hebben ook België en West-Duits- land behoefte aan - mogelijk Ne derlandse - bruggenbouwboten. Veel vrouwen hebben door de aanhoudende stroom negatieve publicaties minder vertrouwen in het voorbehoedsmiddel dat ze ge bruiken en nemen in steeds grote re mate hun toevlucht tot natuur lijk maar onbetrouwbare metho den. Daardoor ontstaat meer vraag naar de morning-afterpil of over tijdbehandelingen. Ook over het enige alternatief voor de pil, het spiraaltje, is nega tief geschreven, met name vanwe ge het verhoogde infectierisico. Wi baut vraagt zich af of we op weg zijn naar het failliet van de anticon ceptie en de opmars van de onbe trouwbare coitus interruptus (ook: voor het zingen de kerk uit) en pe riodieke onthouding of de vroege abortus. We moeten ons meer reali seren dat het risico van anticon ceptie slechts een fractie is van het risico van zwangerschap, deelna me aan het verkeer of alcoholge bruik, aldus de seksuoloog. Kanker Wibaut stelt dat bepaalde vor men van kanker bij pilgebruiksters en -ex-gebruiksters minder voor komen. Het spiraaltje geeft inder daad een wat grotere kans op infec tie, maar die kan worden verlaagd door regelmatige controle en een goede instructie. Naast de angst voor bijwerkin gen bestaan er klachten over het tegennatuurlijke van deze midde len. Daarom ook gaat men over op coitus interruptus en de periodieke onthouding, maar het is bekend dat deze methoden nauwelijks be trouwbaar zijn. Mede daardoor is het in onbruik geraakte pessarium weer in tel. Uit een onderzoek bij studenten bleek dat die methode bitter tegenvalt. In het eerste half jaar stopte 20 procent van de deel neemsters met het gebruik. Van de overblijvende groep van 106 wer den er maar liefst 17 zwanger. De voornaamste oorzaak was dat veel vrouwen het middel als 'een schaamtevolle remming' en een 'storende interventie in het liefdes spel' ervoeren. Driefasenpil Ook de zogeheten driefasenpil, die met de slagzin „natuurlijk de lichtste" enkele jaren geleden op de markt kwam is niet absoluut be trouwbaar, meent Wibaut. Onder abortusverzoeksters die volgens ei gen opgaaf de pil goed hadden ge bruikt en toch zwanger werden, bleken relatief veel gebruiksters van deze pil te zijn. Dat alles heeft er volgens Wibaut voor gezorgd dat het vertrouwen van veel vrouwen in de anticon ceptie is geschokt en hij vraagt zich af welke methoden nog over blijven. Dat zijn bijvoorbeeld de morning-afterpil en de morning-af- terspiraal die volgens hem zeer ef fectief is en zijn eigen voordelen heeft. De spiraal werkt zelfs vijf da gen na de coitus en hoeft - indien .gewenst niet te worden verwij derd. Wibaut noemt ook de over tijdbehandeling. Kind Wibaut zegt dat het anti-concept iegedrag van de Nederlandse vrouw paradoxaal is. Tegennatuur lijkheid en angst voor bijwerkin gen zijn steeds bepalender voor het gebruik. Die factoren spelen een minder grote rol als wordt gekozen voor morning-afterpil of -spiraal en de overtijdbehandeling. Vooral de morning-afterpil brengt een overduidelijk hoge fre quentie van bijwerkingen met zich in de vorm van misselijkheid en braken. Wibaut denkt dat vrouwen steeds meer op deze behandelin gen en met name op de overtijdbe handeling zullen overgaan. Het is volgens hem in ieder geval duide lijk dat de vrouw nog altijd kiest voor 'ieder kind een gewenst kind'. Onbegrip Een vooraanstaand producent van de anticonceptiepil, Organon, stelt in een commentaar op het ar tikel van Wibaut dat over de mo derne anti-conceptiva nog steeds veel onbegrip bestaat. Er wordt dan ook hard gewerkt om de voor lichting, vooral aan de jongeren, te intensiveren. Weinig bekend is verder, aldus Organon, dat de pil een groot aan tal bijkomende voordelen heeft. Enkele daarvan zijn: bescherming tegen het ontstaan van kanker aan de eierstokken; veel minder kans op kanker van het baarmoeders lijmvlies; bescherming tegen het ontstaan van reuma en ontsteking van de eileiders; bescherming te gen goedaardige borstgezwellen; minder menstruatiepijn en betere regeling van de menstruatie. Tot slot zijn er aanwijzingen dat pillen die de modernste stof, deso- gestrel geheten, bevatten, wellicht bescherming bieden tegen het ont staan van hart- en vaatziekten, al dus Organon. AALSMEER - Al is de dooi in getreden en is de Elfstedentocht voorlopig in de ijskast gezet, bij Aalsmeerder Van Oenen is er nog volop ijs. Hij overgoot tijdens de vorst boomstronken en andere objecten in zijn tuin met water en creërde daarmee een grillig maar zeer fraai kunstwerk. Maar gezien de door het KNMI voorspelde aanhoudende dooi zal het kunstwerk langs de Haarlem- mermeerse Ringvaart niet erg lang meer intact blijven, (foto ANP) WILLEMSTAD (ANP) - Aruba heeft een nieuw bestuurscollege, dat kan rekenen op de steun van 13 van de 21 leden van de Arubaanse Eilandsraad. De gezamenlijke vak bonden op Aruba willen vandaag nog een gesprek met het nieuwe bestuur vanwege de aangekondig de loonsverlagingen van 10 pro cent voor ambtenaren De steun voor het nieuwe be stuurscollege komt van de partij van Betico Croes, de MEP en de onafhankelijke leden De Palm en Spanner. In het college, dat woens dag wordt geïnstalleerd, zitten twee Arubanen op persoonlijke ti tel. Dat zijn Milton Henriquez en Michael Kuiperi. Henriquez, direc tielid van de Lago, krijgt de porte feuille van financiën. Kuiperi, di recteur van het grote handelshuis Maduro and Sons, krijgt de zorg voor toerisme. Hij was vroeger di recteur van het Toeristenbureau. De gezamenlijke vakbonden op Aruba hebben zondag een verkla ring uitgegeven waarin zij zeggen zeer ongerust te zijn over de her haalde uitspraken van Betico Croes en minister van economi sche zaken Don Mansur, dat de ambtenarensalarissen per 1 februa ri met 10 procent omlaag moeten. In de verklaring zeggen de vakbon den dat ze in dat geval overgaan op een algemene mobilisatie van de Arubaanse bevolking voor acties. Lago Het oude bestuurscollege trad eind december af op verzoek van Betico Croes. Het moest plaats ma ken voor een breder samengesteld college om de moeilijke sanering van de Arubaanse economie ter hand te nemen. Die is nodig nu de Lago-raffinaderij dicht gaat. De op positiepartijen AVP en PPA wei geren aan dit plan mee te werken. Ze willen eerst duidelijkheid over de besteding van de vele miljoenen die zijn verdiend aan de Lago-raffi- naderij. Ook eisen zij het vertrek van Betico Croes als algemeen ad viseur van het bestuurscollege. Volgens de oppositie bepaalt Croes vanuit die functie het totale beleid op Aruba zonder dat hij ter verant woording kan worden geroepen. Pogingen om ook vakbonden en bedrijfsleven bij het nieuwe be stuur te betrekken zijn mislukt omdat die pas wilden meedoen als er een breed samengesteld be stuurscollege zou komen. Ze haak ten vooral af omdat de oppositie geen zitting in het bestuur heeft. DEN HAAG (ANP) - De belasting inspecties hebben van het ministe rie van financiën opdracht gekre gen de 'superaftrek' definitief af te wijzen. Volgens het ministerie wijst ook de Hoge Raad in twee nog niet openbaar gemaakte uit spraken de superaftrek af. Bij de belastinginspecties liggen nog honderden aangiften en bezwaar schriften over de superaftrek. De uitvinder van deze belastingcon structie, Rienk Kamer, is gisteren door de federale rechter veroor deeld tot zestien maanden cel we gens grondzwendel. Door de voor- aftrek komt hij op 11 februari vrij. Kamer introduceerde de supe raftrek in 1977. Via zijn American Land Program konden beleggers onroerend goed in Amerika kopen. Ze hoefden geen rente te betalen, die werd elk jaar gewoon bij de hoofdsom van de lening gevoegd. Volgens Kamer was de rente toch aftrekbaar voor de inkomstenbe lasting. De aftrek, volgens Finan ciën gaat het om bedragen van 30.000 tot 200.000 gulden, viel vele malen hoger uit dan de jaarlijks verschuldigde contante inleg. Dui zenden Nederlanders kwamen af op dit niet onaanzienlijke belas tingvoordeeltje. Kamer spiegelde zijn klanten voor dat hij met hun geld projecten van de grond tilde, maar een meer dan twee jaar durend onderzoek van de Amerikaanse justitie wees uit dat het geld voornamelijk naar goed afgeschermde privérekenin- gen was overgemaakt. Voor de be drogen beleggers bleef alleen de hoop over dat in elk geval de supe raftrek nog overeind zou blijven. Maar volgens het ministerie van fi nanciën heeft de Hoge Raad een uitspraak van het gerechtshof in Den Bosch bevestigd en een uit spraak van het hof in Amsterdam vernietigd. De superaftrek is daar mee van de baan. In het eerste geval was een deel nemer aan het Antelope Valley Project de aftrek geheel gewei gerd. In Amsterdam was aan een andere belanghebbende een deel van de aftrek toegestaan. Volgens een woordvoerder van het ministe rie komt de Hoge Raad in beide ge vallen tot de slotsom dat er van een echte geldlening geen sprake was. De ALP-constructie was alleen maar gericht op het verkrijgen van de hoge aftrek, zo is nu in hoogste instantie uitgemaakt. Kamer Rienk Kamer werd op 1 oktober 1983 op verzoek van de Ameri kaanse justitie gearresteerd en werd na een voorarrest in België vorig jaar juli overgebracht naar de gevangenis Terminal Island bij Los Angeles. Hij komt op 11 fe bruari vrij en wordt dan overge bracht naar Nederland. Voor de strafzaak die hem daar wacht we gens oplichting, verduistering en fraude is hij niet bang, heeft hij herhaaldelijk gezegd. De feiten die hij nu in Amerika heeft toegegeven om vrij te komen zouden door geen weldenkende Europeaan als frau de worden aangemerkt, aldus de beleggingsadviseur. Avondbus Amsterdam beveiligd Aanleiding hiervoor is een inci dent zondagavond in een bus van lijn 36. Een chauffeur werd door een passagier met een mes be dreigd. Zijn collega's zetten hun bussen daarop stil. In de nacht van zondag op maandag gingen de bus sen weer normaal rijden. Enige we ken geleden werden twee chauf feurs in Amsterdam-Noord onaf hankelijk van elkaar door passa giers neergeslagen. AMSTERDAM (ANP) - Het Ge meente Vervoer Bedrijf (GVB) in Amsterdam gaat in de avonduren extra aandacht besteden aan de veiligheid in bussen van en naar Amsterdam-Noord. Sinds gister avond worden er in die stadswijk elke avond drie mobiele controle posten en extra ploegen contro leurs ingezet, zo heeft een woord voerder van het GVB meegedeeld. DEN HAAG (ANP) - Mi nister Winsemius (volks huisvesting, ruimtelijke or dening en milieubeheer) heeft gisteren fel gerea geerd op geluiden uit Lim burg als zou de aanleg van een nieuwe oost-west baan op het vliegveld Beek van groot belang zijn voor de economie van Zuid-Lim burg. Zolang deze baan er nog niet is, zullen er tijdelijk - dat wil zeggen: vijf tot acht jaar - op beperkte schaal nachtvluchten boven Beek mogen worden uitgevoerd. De be woners in de buurt van de noord zuid baan zullen hierdoor voorlo pig nog te maken krijgen met nachtelijke geluidsoverlast. Tijdens een commissievergade ring van de Tweede Kamer met zijn ambtgenote minister Smit- Kroes (verkeer en waterstaat) maakte Winsemius er geen geheim van dat hij nogal wat moeite heeft gehad met het kabinetsbesluit om op Beek meer nachtvluchten toe te staan. Hij heeft bij dit besluit als absolute voorwaarde gesteld dat bij de meest getroffen huizen een isolatieprogramma moet worden uitgevoerd en dat de nachtvluch ten boven de noord-zuid baan tij delijk zullen zijn. Hij wees er even wel op dat de isolatie alleen geldt voor de slaapkamers, zodat er i n de rest van het huis en ook b' iten overdag een aanmerkelijke geluid soverlast zal blijven. De minister zei dat er voor het eerst in deze ka binetsperiode sprake is van een botsing tussen de belangen van de economie en van het milieu. Spoed De fracties van CDA en WD in de Tweede Kamer vinden dat het kabinet spoed moet betrachten bij het aanleggen van de oost-west baan op het vliegveld Beek in Zuid-Limburg. Het plan van het kabinet om de zogenoemde wij zingsbeschikking midden volgend jaar gereed te hebben vinden de twee regeringsfracties nogal aan de late kant. Die beschikking zou al begin volgend jaar gereed moeten zijn, zeiden de woordvoerders van CDA en WD gisteren. Beide fracties toonden zich inge nomen met het kabinetsbesluit om de oost-west baan aan te leggen en tot het gereedkomen van de nieu we baan meer nachtvluchten op de huidige noord-zuid baan toe staan dan nu het geval is. Mevrouw Smit- Kroes en vooral minister Winse mius lieten er geen misverstand over bestaan dat het nachtvliegen op de noord-zuid baan van Beek een tijdelijke zaak moet zijn. Na het gereedkomen van de nieuwe landingsbaan zal het nachtvliegen daar moeten gebeuren, omdat er dan veel minder over woonwijken hoeft te worden gevlogen. D'66-woordvoerder Tommei zei de aanleg van de oost-west baan onverantwoord te vinden. Volgens hem is de nieuwe baan econo misch niet rendabel, vooral ook omdat er weinig zekerheid is over investeringen, met nieuwe werkgelegenheid, door het be drijfsleven als gevolg van de nieu we baan. Vaag Mevrouw Smit toonde zich vaag over de te verwachten investerin gen als gevolg van de nieuwe baan. Zij wilde alleen kwijt dat de door bedrijven toegezegde miljoenenin vesteringen met twee cijfers moe ten worden geschreven en de te verwachten nieuwe werkgelegen heid met drie cijfers. Eén paar maanden geleden verklaarde de bewindsvrouw in de Tweede Ka mer dat er voor ten minste 40 mil joen gulden, aan 'harde' investe ringsplannen op tafel moest liggen, wilde het kabinet besluiten tot het aanleggen van de oost-west baan, die in eerste instantie 130 miljoen gulden gaat kosten. PvdA-woordvoerder Konings liet weten weinig ingenomen te zijn met het aanleggen van de nieu we landingsbaan en het toelaten van nachtvluchten. Door het schui ven met de normen voor geluids hinder is het 'in feite ongeoorloofd' wat het kabinet heeft besloten, meende Konings. Hij wees er op dat naar schatting vijf- tot zesdui zend mensen in hun nachtrust worden gestoord door het toestaan van meer nachtvluchten. De Limburgse kamerleden Pau- lis en Van der Linden (beiden CDA) en Van Rey (WD) legden er de nadruk op dat voor hen het be lang van de Limburgse economie voorop staat en dat dus zowel de nieuwe baan als de beperkte nacht vluchten moeten doorgaan Met behulp van een bandrecorder en een grote luidsprekerbox liet minis ter Winsemius (tweede van linksgisteren kamerleden ervaren hoe het klinkt als een F-27 of F-28 vlak boven je huis langsvliegt om een landing uit te voeren op de noord-zuid baan van het vliegveld Beek in Zuid-Lim burg. Om aan te geven om welke vliegtuigtypes het ging plaatste de minis ter schaalmodellen van de Fokker-vliegtuigen voor zich op tafel. „Ik hoop dat minister Brinkmaii hier geen bezwaar tegen heeft", zei hij met het oog op de camera van het NOS-journaal. Winsemius bracht geluiden van bei de vliegtuigen ten gehore ter hoogte van de gevel, in de slaapkamer en in een geïsoleerde slaapkamer, waarbij in het laatste geval de geluidshinder aanmerkelijk minder was. Om de geluidsoverlast van een landend vlieg tuig voor iedereen begrijpelijk te maken zei Winsemius„De geluidshin der is vergelijkbaar met het geval van een buurjongen die vijf tot zesmaal per nacht zijn brommer keihard start. In zo'n geval trekje na verloop van tijd het slagersmes". De vliegtuigen komen bij de huizen rondom het vliegveld Beek vaak zo laag over dat mensen die omhoog kijken kunnen zeggen: „Daar heb je die piloot met de blauwe ogen weer", aldus Winsemius. Bij het zo laag overko men van vliegtuigen in de nacht wordt een kwart van de mensen wakker. Bovendien krijgt volgens de minister de helft van de mensen op den duur problemen met slapen. Op de foto in het midden minister Smit-Kroes en rechts het Limburgse CDA-kamerlid Van der Linden. (foto gpdi

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5