Vultink hekelt poule-systeem OASE dieper in rode cijfers AZC winnaar bij Het Y Nunn geeft Beljavski zeldzaam pak slaag Stamsnijder stelt kandidatuur voor WK Geen promotie tennisteam Zijl/LGB loot vierde plaats Rijnsburgse dammers al zeker van kampioenschap Ovatie voor Engelsman Rugby-jeugd gered door vloed Oppermachtig kampioen bandstoten Winst AZ op kunstgras Ylietwijk 2 kan niet tegen spanning Chaos groter Sommer onderscheiden MAANDAG 21 JANUARI 1985 PAGINA 15 LEIDEN - In de zaalhandbal competitie was de oogst voor de ploegen uit de Leidse regio giste ren erg mager. Alleen de vrou wen van HVS behaalden in de tweede divisie een zege. Dat ge beurde tegen Actief in Rotter dam: 12-13. De vrouwen van OA SE verloren opnieuw, ditmaal van mede-degradatiekandidate Verburch (4-9). De mannen van Saturnus ver loren in de tweede divisie met 15- 19 van GHV. In de derde divisie kregen de vrouwen van MMO in Roelofarendsveen klop van An- cora (11-13) en waren de vrouwen van Olympia'72 niet opgewassen tegen de kampioenspretendent VELO: 8-15. In de afdelings eerste klasse vrouwen won HW'70 uit Voor schoten met pijn en moeite van Hercules 2 (10-9), maar de Riis- wijkse ploeg kreeg wel zes straf- worpen mee en dat zet natuurlijk zoden aan de dijk. De 5-1 defensie van Saturnus was in de tweede helft van de wedstrijd tegen GHV niet in staat om de slimme combinaties van de ploeg uit Goirle voldoen de af te stoppen. Saturnus, dat het met slechts twee wissels moest doen, kon het eenvoudig weg niet bijsloffen. Daarbij kwam dat aanvoerder Ab Dieben en Jan Wolter Ijssel de Schepper al in de eerste helft een blessure opliepen en de rest van de wed strijd op halve kracht moesten uitspelen. De rust ging in met een 8-6 voorsprong van GHV. Tot halverwege de tweede helft konden de Leidenaren GHV op de hielen blijven. In de slotfase had Saturnus echter niet meer voldoende lucht en dat buitte GHV, dat behalve door het midden ook vanuit de hoeken met succes de weg naar het Leid se doel zocht, rustig uit: 19-15. "De wedstrijd van Ankie van Wissen", noemde trainer-coach Wim Jansen van HVS het duel met Actief. De Rotterdamse ploeg zag eerder deze competitie in Leidschendam de Stompwijk- se formatie vooral gevaarlijk door het midden komen. De ploeg was daar gisteren duidelijk op ingesteld, maar nu was HVS juist gevaarlijk vanuit de hoe ken. Met name Ank van Wissen was ongrijpbaar, waarvan haar zes treffers getuigen. Aanvallend stuitte de Rotter damse ploeg op een onverzette lijke Stompwijkse defensie, die als cöllectief voortreffelijk werk te en zoals Wim Jansen dat tref fend uitdrukte "tweemaal werd uitgespeeld en nog in de baan van het schot kwam". Alleen al op inzet won HVS van Actief en dat zegt wat, want de Rotterdam se vrouwen staan ook bekend om hun niet aflaten. OASE lijkt het niet meer te zul len kunnen redden. De enige overwinning die de vrouwen uit Oud Ade tot dusver konden laten noteren was thuis tegen Ver burch. Gisteren bleef datzelfde Verburch in de Verburchhal in Poeldijk royaal in de meerder heid, 4-9. OASE opende welis waar de score door Anita van der Poel, 1-0, maar met de rust leidde Verburch met 4-2. OASE kon het ritme in de aanval ook na de her vatting niet vinden. Er werd veel en onnodig balverlies geleden en Verburch profiteerde daar goed van. De ploeg uit Poeldijk heeft nu een gat van zes punten gesla gen en dat lijkt voor Helma van der Geest cs teveel. Olympia'72 weerde zich dap per tegen VELO maar een ver rassing zat er niet in. VELO keek even tegen een achterstand aan, 1-2, maar herstelde dat snel. Met de rust was het 8-3 en na de her vatting werd Olympia'72 met de rug tegen de muur gezet. Er slo pen foutjes in de defensie en die werden door de kampioen in spé genadeloos afgestraft: 15-8. MMO kon Ancora lange tijd goed volgen, maar in de slotfase bleek Ancora nog in staat tot een tempoverhoging en dat was net iets teveel voor de vrouwen uit Rijpwetering. Te gehaast schie ten bij MMO bood bovendien Ancora de kansen op breakouts en die werden zonder mankeren benut. Overige uitslagen Afdelings tweede klasse vrouwen: Saturnus-VELO 2 10-5, derde klasse: EHC 2-Fairplay 6-8. Afdeling tweede klasse mannen: HW'70-Foreholte 11- 9, derde klasse: OASE-HMSH 13-13 FRANK BONTE OVERIJSSE (SID) - Een week voor de Nederlandse titelstrijd en vier weken voor het wereldkam pioenschap heeft Hennie Stamsnij der nogmaals zijn kandidatuur voor eremetaal en nieuwe kam pioenstruien gesteld. Gisteren won hij in het Vlaamse Overijsse de laatste veldrit voor de Super-Pres- tigetrofee. Het was Stamsnijders derde triomf in de reeks van acht, na Valkenswaard en Asper. De cup gaat overigens naar wereldkam pioen Ronald Liboton. Frank van Bakel was de eerste amateur op de vijfde plaats. Hij veroverde de Super-Prestigetrofee bij de amateurs. Zesdaagse LOANO (ANP) - Het Nederlandse team voor de Koning Gustaaf-beker heeft de promotiewedstrijd in de tweede divisie tegen Italië eervol met 1-2 verloren. De Italianen speelden in hun sterkst mogelijke opstelling: tegen de routine van Francisco Cancelotti en Gianni Ocleppo moesten de twee jeugdige debutanten Menno Oosting en Tom Nijssen het afleggen. Het tegenpunt kwam in het afsluitende dubbelspel tot stand. Zaterdag had Nederland zich de plaats voor de promotiewedstrijd ver worven door als eerste in de poule met Finland en Oostenrijk te eindigen. In deze partij wonnen Oosting en Nijssen de enkelspelen, waardoor hr dubbel slechts een verplicht nummer werd. Coach Tom Okker toonde zich zondag tevreden over het behaalde re sultaat. „Zowel Oosting als Nijssen heeft goed gespeeld en bovendien hebben ze veel internationale ervaring op kunnen doen. Het was duide lijk dat de Italianen in hun Davis Cup-opstelling en voor ruim 1500 land genoten sterk favoriet waren in de promotiewedstrijd", aldus Okker. AMSTERDAM - Na de toernooi winst van vorige week in het sterk bezette Van Haselentoernooi heeft landskampioen AZC gisteren ook het internationale waterpolotoer- nooi van Het Y gewonnen. De Al- phenaren versloegen in de finale het fysiek sterke Hongaarse Tungsram met 15-13. AZC, nog zonder Remco Piel- stroom, ving in eerste instantie het harde spel van de Hongaren goed op. Zonder zich te laten verleiden tot identieke handelingen nam de ploeg van coach Istvan Goór via 5- 2 een 9-4 voorsprong halverwege. Tungsram had toen al een zware foutenlast (llx), terwijl AZC nage noeg 'clean' was gebleven (lx). Maar de felle pressie van Tungs- ram liet AZC toch niet onaange daan. Toen de Alphenaren ook in de fout gingen, bleek Tungsram meerderheden bekwaam te kun nen afronden. Via een tussenstand van 12-8 kwamen de goed schieten de Magyaren bij tot 13-11. Echt spannend werd het in het overi gens aantrekkelijke duel evenwel niet meer. AZC hield daarna een marge van drie doelpunten vast: 15-12. In laatste instantie kon Tungsram tijdens een minderheid nog tot 15-13 komen. Voor AZC, dat dinsdagavond om 18.30 in Alphen opnieuw tegen Tungsram speelt, scoorden Eric Noordegraaf (5x), John Jansen (3x), Ton Buunk (3x), Arco Ver boom (2x), Ed van Es en Ewoud van Winsen. De strijd om de derde en vierde plaats, tussen Zijl/LGB en ASC Duisburg, verliep heel spannend. Zijl nam de leiding, doch verzuim de in de derde periode door te drukken. Op de valreep kwam Duisburg nog naast de Leidse ploeg: 9-9. Ook na verlenging viel er geen winnaar aan te wijzen: 11- 11. Na twee series strafworpen (5-5 en 3-3) was er nog geen beslissing. Onbevredigend was de loting, die toen Duisburg op de derde plaats tilde. Organisator Het Y werd vijf de door het Franse Charenton met 7-6 te verslaan. ben op de tweede dag van de zes daagse van Rotterdam de leiding behouden. De Denen Frank en Oersted zijn tweede, de Westduit sers Kristin en Rinklin bezetten de derde plaats. Debruyne Fred Debruyne wordt er van be schuldigd in 1981 tijdens de wieler wedstrijd Parijs-Nice een tweetal renners, Noël Dejonckheere en Ronny Naets met zijn ploegleiders- wagen aangereden te hebben. Bei de renners kwamen daarbij ten val en raakten gewond. De rechtbank in het Belgische Dendermonde onderzoekt mo menteel in hoeverre Fred Debruy ne, destijds ploegleider van de DAF-ploeg, verantwoordelijk is voor die aanrijding. Fred Debruy ne herinnerde zich niet dat er ooit een aanrijding had plaatsgevon den. Volgens de Belgische ex- ploegleider kwam Dejonckheere tijdens de afdaling ten val. Door uit alle macht te remmen kon hij op het allerlaatste moment een aanrij ding voorkomen. Debruyne: „In- plaats van mij indertijd voor die le vensgevaarlijke manoeuvre te be danken word ik nu aangeklaagd. Ik heb dan ook de indruk dat vrij wel niemand weet wat er toen op die bewuste dag exact is gebeurd". Uitspraak op 12 februari. Doping De Amerikaanse wielerfederatie heeft de twee stafmedewerkers Bo- rysewicz en Burke geschorst voor hun rol in de bloeddoping, waar van tijdens de Olympische Spelen door zeker zeven Amerikaanse ren ners gebruik werd gemaakt. LEIDEN - Hoewel er nog 2 ron den gespeeld moeten worden, zijn de dammers uit Rijnsburg in de hoofdklasse DMH al onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Nummer 2 Samen Sterk staat op maar liefst 6 punten achterstand. In de eerste klasse DMH duurt de strijd om de eerste plaats onver minderd voort tussen Lisse en KDC 2. De overwinning waarmee RDC het kampioenschap bezegelde was er eentje zonder glans. Ze waren al naar Krimpen gegaan zonder enige motivatie. Het enige vermeldens waardige was dat Huisman en Kromhout wonnen en Kooloos door tijdnood verloor. Hoewel RDC kampioen is, zijn ze nog niet gepromoveerd. Na de competitie moeten ze nl. promotiewedstrijden spelen met 2 andere clubs uit Zuid- Holland om 2 plaatsen in de twee de klasse KNDB. Wat nu zeer interessant wordt in deze klasse is wie er zal degrade ren. Afhankelijk van RDC's pro motie zullen er 2 of 3 clubs uit gaan. En iedereen, RDC uitgezon derd, komt nog voor die plaatsen in aanmerking. Een club die het zeer moeilijk zal krijgen is het eens zo grote LDG uit Leiden, die door hun nederlaag tegen Zoetermeer op de één na laatste plaats is be land. Weliswaar won Peter Bron- string via het zetje van Weiss en Fred Ong, maar nederlagen van de gebroeders Van der Kwartel en Van der Hout zorgden voor een 9-7 nederlaag. Ook WDG uit Wassenaar zal er nog behoorlijk - aan moeten trek ken, doordat het met 12-4 van Excelsior verloor. Het curieuze hiervan was dat Excelsior om uit stel had gevraagd, omdat ze nau welijks 8 man op de been konden brengen. Doordat WDG die uitstel niet verleende moest Excelsior met 3 invallers afreizen naar Was senaar. Laten die 3 invallers nu alle drie winnen.... RDC won tegen HDC met 9-7 dankzij de nog piepjonge Cor van Dusseldorp, die won van de voor zitter van DMH Gerrit van Winkel. Een voortreffelijke prestatie. In de eerste klasse A zijn er nog 2 kanshebbers voor de titel: Lisse en KDC 2. Beiden hebben nog alles gewonnen. KDC 2 won ditmaal van RDC 3. Aan geluk hadden ze echter niet te klagen, omdat de meeste Katwijkers slecht stonden. Maar zoals zo vaak was het geluk met de sterkste. Via overwinnin gen van De Jonge, Van Beelen en Dulfer trok KDC toch met 10-6 aan het langste eind. Lisse 1 zal pas vanavond spelen, maar aangezien ze tegen nummer laatst moeten, zullen ze deze wedstrijd ongetwij feld winnen, zodat de beslissing over het kampioenschap pas in de laatste ronde valt, als Lisse KDC 2 ontmoet. DORDRECHT (ANP) - De span ning is terug in de halve finales van het Nederlands kampioenschap dammen. In groep A incasseerde koploper Jeroen Goudt gisteren een nederlaag tegen Hans Vermin, die in deze groep de leiding over nam. Ook in groep B sneuvelde een van de twee koplopers. Wim van de Kooy moest zijn meerdere erkennen in Auke Scholma. die daardoor ook aan kop kwam. Op vallend is de matige score van in ternationaal grootmeester Bas- tiaannet die tot nu toe zijn vier par tijen in remise zag eindigen. WIJK AAN ZEE (ANP) - Het eerste applaus in het 47ste Hoogovens schaaktoernooi was in het weekeinde in Wijk aan Zee voor John Nunn. De 29-jarige Engelsman mocht zater dag van het toegestroomde publiek terecht een ovatie in ontvangst nemen toen hij na 27 zetten op schitterende wijze de sterke Sowjetrus Aleksander Beljavski tot opgave had gedwongen. SCHEVENINGEN (ANP) - De rugby-interland tus sen de jeugdteams van Nederland en Nieuw-Zee- land heeft zaterdag officieel geen doorgang gevon den. Het strand bij Scheveningen was door de vorst te hard en te gevaarlijk voor een echte wed strijd. Om de 1200 kijkers uit het hele land tevreden te stellen werden de teams in twee tientallen opge deeld. De twee wedstrijden werden gespeeld vol gens het touch-principe. Tackles en scrums waren niet toegestaan. De opkomende vloed redde de Ne derlandse teams van een nederlaag. Nieuw-Zee- land genoot de primeur de eerste try in zee te ma ken, waarbij de bal in het water verdween. (foto ANP) Een betere start van het toernooi kon Nunn zich niet wensen: in de eerste twee ronden versloeg hij meteen maar eventjes de winnaars van het vorig jaar, Kortsjnoi en Beljavski. Met een remise gisteren tegen de Hongaar Portisch bracht hij zijn totaal op 2,5 punten. Alleen Jan Timman wist gelijke tred met hem te houden. De Neder landse favoriet bedwong in de tweede zitting van de tweede ron de de tot nu toe nogal tegenvallen de Sowjetrus Romanisjin en speel de vervolgens in een bizar duel re mise met Gert Ligterink. Het lei dende duo wordt op een half punt gevolgd door de Bulgaar Georgiev, de Amerikaan Koedrin en Kortsj noi, die zich uitstekend herstelde van zijn nederlaag in de eerste ron de door in het weekeinde als enige deelnemer honderd procent te sco ren. Het treffen tussen Nunn en Bel javski werd met veel belangstel ling tegemoet gezien. Beide spelers demonstreerden in november tij dens de schaakomlympiade in Thessaloniki een voortreffelijke vorm, die uitmondde in een plaats bij de top-tien van de wereld. Nunn is er de speler niet naar om in zo'n confrontatie op remise te loeren, ook al heeft hij het beheer over de zwarte stukken. Al op de elfde zet van de koningsindier zag de En gelsman zijn kans schoon en offer de hij onvervaard een paard. Bel javski trok zichtbaar wit weg toen hij met een uiterst tochtige ko ningsstelling bleef zitten. Hoe de altijd keurig in het pak gestoken Oosteuropeaan ook piekerde om het dreigende gevaar af te wenden, het lukte hem niet een uitweg te vinden. Met nog een handvol se conden voor dertien zetten moest Beljavski erkennen, dat hij een zeldzaam pak slaag had gekregen. Jan Timman rekende zaterdag af met de andere Sowjetrus in Wijk aan Zee. De Amsterdammer kwam met wit tegen Romanisjin zeer goed uit de Spaanse opening en veroverde op de 29ste zet een kwa liteit. De partij werd nog wel afge broken, maar voor Romanisjin was dat slechts uitstel van executie. Tegen Ligterink ging het giste ren minder goed met Timman. Na een oud-indische opening tastte hij met zwart op de elfde zet mis, waardoor Ligterink bijzonder flo rissant kwam te staan. De groot meester besloot vervolgens tegen de meester zijn toevlucht te nemen tot complicaties en ging daarbij een offer niet uit de weg. Ook Lig terink besloot echter een offerande te brengen tot de schaakgodin Caissa en er ontstond een heksen ketel op het bord, die pas tegen het slot van de eerste zitting tot beda ren kwam. Na enig overleg werd het resterende toreneindspel ver volgens remise gegeven. John van der Wiel was gisteren op het oorlogspad tegen Spraggett. Hij offerde een stuk voor drie pion nen en kansrijk spel. De Canadees verdedigde zich echter inventief en hield na 29 zetten remise aan het treffen over. Zaterdag kwamen Van der Wiel en Portisch na twee zittingen niet tot een beslissing. De partij tussen Beljavski en Nunn uit de tweede ronde had het volgende verloop: wit Beljavski (Sov) zwart: Nunn (Eng) 1 d2-d4 pg8-re. 2 c2-e4 g7-g6. 3. pbl- c3 If8-g7, 4. e2-e4 d7-d6, 5. f2-f3 0-0, 6. Icl-e3 pb8-d7. 7. ddl-d2 c7-c5. 8 d4-d5 pd7-e5. 9. h2-h3 pfS-h5. 10. Ie3-f2 f7-R. 11. e4x(3 tfBxfiï, 12 g2-g4 t(5xf3,13. g4x- h5 dd8-ra. 14. pc3-e4 Ig7-h6, 15. dd2-c2 df8-f4, 16. pgl-e2 tf3xf2, 17. pe4xf2 pe5- 13+, 18. kel-dl df4-h4. 19. pf2-d3 Ic8-f5. 20. pe2-cl pf3-d2. 21. h5xg6 h7xg6. 22 lfl-g2 pd2xc4, 23. dc2-(3 pc4-e3+. 24 kdl-e2 dh4-c4,25. Ig2-13 ta8-18,26. thl-gl pe3-c2, 27. ke2-dl lftxd3 Wit geeft op. GORSSEL (ANP) - Met melk meer mans. Deze slagzin gold gisteren zeker voor Hans Vultink, die te Gorssel zijn twaalfde en - zoals hij zelf weer eens aankondigde - laat ste nationale titel in het bandstoten veroverde. Voordat hij de twee be slissende finalepartijen speelde, dronk Vultink op zijn gemak een glas melk. Het eerste duel leverde Vultink twee nationale records op. Tegen Louis Havermans, die Vultink in de voorronde op remise had ge houden, maakte hij in de tweede beurt een serie van 150, twintig meer dan het record dat Jan Ar- nouts vorig jaar februari vestigde. Vultinks partijgemiddelde van 75.00 was veel beter dan de 28.57, in 1981 behaald door Jos Bongers en vorig jaar twee keer geëvenaard door Arnouts. Het tweede glas melk maakte de „biljartambassa deur" sterker dan Arnouts. Vultinks overmacht kwam na tuurlijk niet louter door de witte vi taminen tot stand. Zijn tactisch en technisch spel was een gruwel van elke tegenstander. In de voorronde biljartte de Eibergenaar verdedi gend en liet hij voor zijn tegenspe lers de meest onmogelijke ballen liggen, in de finale bracht Vultink de ballen telkens naar de hoek, zo dat hij rustig kon scoren. Tegen Havermans was hij dan ook in een half uur klaar. Ondanks zijn succes bleef de 47- jarige Vultink, vorig seizoen ont troond door Christ van der Smis sen, bij zijn standpunt dit jaar te stoppen met deelneming aan fina les. Zijn hekel aan het poule-sys teem, waarin wedstrijdpunten zwaarder tellen dan moyennes, bleek groter dan zijn interesse voor eindronden. „Het poule-systeem is afschuwelijk", zei Vultink, die in 1961 voor het eerst kampioen bandstoten werd en daarna 41 na tionale en 7 internationale titels in diverse spelsoorten veroverde. „De besten moeten soms voortijdig naar huis, ondanks hun hoge moyenne. Bovendien zijn veel par tijen voor het publiek oninteres sant. Alleen als de Bond van het poule-systeem afstapt, blijf ik mee doen". Ook Christ van der Smissen spuide hevige kritiek op de regle menten. Nadat hij zaterdag door verlies tegen Arnouts was uitge schakeld voor de finale, reageerde hij verbitterd. „Eindelijk hebben ze de goeie te pakken", zei de 30- jarige Sint-Willebrorder, zesvoudig Nederlands en drievoudig Euro pees kampioen in het bandstoten. Net als Van der Smissen ging Jos Bongers, de nummer twee van vo rig seizoen, voortijdig naar zijn woonplaats. De 23-jarige Harry van der Ven, in zijn poule bedwinger i Arnouts en Van der Smissen, plaatste zich wel voor de eindstrijd uur v UTRECHT (GPD) „Ik moet er niet denken dat MVV in de toekomst alle thuiswedstrijden op een dergelijke mat gaat spelen". Dat was een harte- kreet van Hans Kraay, als toeschouwer aanwezig op het door FC Utrecht trainer Nol de Ruiter georganiseerde kunstgrastoernooi. Zes eredivisie clubs kwamen zaterdag op het kunstgrasveld van Kampong in actie waarbij AZ'67 zich de beste mocht noemen. De Alkmaarse formatie be haalde acht punten en bleef daarbij FC Groningen en FC Utrecht juist Belangrijker dan die eindrangschikking was het feit dat de zes eredivisie clubs, FC Utrecht, FC Groningen, AZ, Go Ahead Eagles, FC Twente en Haarlem weer in actie konden komen onder redelijke omstandigheden. Han Berger: „Je leeft in deze periode van dag tot dag, iedere keer moetje improviseren. Daarom hadden we er toch een busreis van ruim twee r toonde zich nog niet rijp ge noeg voor partijen, werkelijk op aankomt. hier v r wat te kunnen doen. En het is vooral zaak c deze periode geen blessures op te lopen, want de spieren hebben nogal wat te verduren". De oefenmeester van FC Groningen gaat begin februari een weekje naar Portugal om daar nog wat op gras te kunnen trainen met zijn selectie. LEIDEN - De spanning werd het Ik °benhef zoveelste "slacht offé'r tweede badmintonteam van Vliet- KEDOUGOU - De chaos is de rally Parijs-Dakar is drie dagen voor aankomst in Dakar weer groter ge worden. Zaterdag moest de wed strijd wegens enorme zandstormen worden geneutraliseerd. Meer dan een tiental coureurs wordt vermist. Wel duidelijk is dat Jan de Rooy nog stevig leidt in het klassement voor vrachtrijders. Gaston Rahier (Bel) heeft de leiding bij de motor rijders. De Fransen Zaniroli en Da Silva voeren het autoklassement CAPELLE AAN DE IJSSEL (ANP) - Johannes Hendrik Fran cois Sommer, grondlegger van de Gymaestrada, is zaterdag bevorderd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. De honderd jarige Sommer kreeg de versier selen tijdens een receptie in Ca- pelle aan de IJssel uitgereikt door WVC-staatssecretaris Joop van der Reijden. De receptie i het poule-systeem. Ik vind het S^termiddag te 6.r°°t- Bij prima dat ik nu naar huis moet winst op Duinwyck 5 had de ploeg -- - - met nog twee wedstrijden te gaan de titel in de tweede klasse van de landelijke competitie als het ware voor het grijpen. Maar nu de zowel de vrouwen als mannen stijf ston den van de spanning, leed de ploeg een ruime 1-7 nederlaag. Alleen Cor van Duyn boekte een overwin ning. De kansen zijn nog niet hele maal verkeken, maar de vooruit zichten zijn minder goed. Door met 7-4 te winnen van Van Zijderveld 4 nestelde het eerste team van Vlietwijk zich op de tweede plaats in de eerste klasse van de landelijke competitie. Hen Westerbeek en Dick Oostergo ver loren aanvankelijk verrassend, maar de ploeg herstelde zich hier na goed. werd hem aangeboden door het KNGV, FIG en NSF. Sommer, die op 2 januari de honderdjarige leeftijd bereikte, heeft in de nationale en interna tionale turnwereld tal van func ties bekleed. De eerste Gymae strada, een groot internationaal gymnastiekfestijn zonder wed strijdelement, werd voor het eerst in 1952 in Rotterdam ge houden. Het derde team van Vlietwijk (derde klasse) speelde met 4-4 ge lijk tegen Morgenstond, dat in de subtop staat gestationeerd. On danks dit puntverlies heeft Vliet wijk 3 nog goede vooruitzichten op een kampioenschap. De ploeg staat één punt voor op DKC en ont moet in de laatste twee duels één tamelijk zware tegenstander (Aris- to) en één gemakkelijke opponent (het reeds gedegradeerde Veglo. dat het afgelopen weekeinde overi gens met 3-5 verloor van Corbulo). Het vierde team van Vlietwijk, dat uitkomt in de vierde klasse, leed een dikke 7-1 nederlaag tegen NIVO 1. Dick Bavelaar noteerde het enige punt. Leiden 1 (derde klasse) deed wat van de ploeg mocht worden ver wacht, namelijk winnen van het bijna gedegradeerde Nieuw Ven nep (2-6). De beide veriiespunten werden op naam geschreven van Joyce Herklots, die vorige week nog uitblinkster was. Zij verloor haar enkelpartij en de mixed met Bram Segijn. Alleen een misstap van koploper SIO kan Leiden 1 nog aan de titel helpen. Het tweede team van Leiden (vierde klasse) speelde met 4-4 ge lijk tegen lijstaanvoerder ASVU, dat evenveel punten heeft als Lei den. Met nog twee duels voor de boeg kan ASVU bogen op een be ter wedstrijdgemiddelde. dat bij gelijk eindigen van doorslaggeven de betekenis is. Het in de tweede klasse uitko mende Lisse 1 stond tegen Duin- wijck na de singles met 3-1 achter, maar won vervolgens vier dubbels wat voldoende was voor de eindze ge (3-5). Lisse 2 (derde klasse) leed een 2-6 nederlaag tegen koploper Sio.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15