Cijfers zeggen niet alles over Scylla 2 Leython pookt vuur verder op LMHC na zege in veiligheid Gemini houdt schade op valreep beperkt Goede prestatie reserves Nemes en Grubba nemen favorietehrol op zich Op weg naar zekere middenmootpositie PAGINA 14 DO/ST SPORT MAANDAG 21 JANUARI 1985 Hockeyvrouwen Noordwijk op kop CARDIFF (Reuter/ANP) - Olga Nemes en Andrzej Grubba hebben zaterdag in Cardiff de enkelspeltitels in de open tafeltenniskampioenschappen van Wales op hun naam gebracht. De 16-jarige naar West-Duits- land gevluchte Roemeense versloeg in de Finale de nog onbekende Chinese Han Yan in drie games: 21-19, 21-19, 21-9. De Pool, dubbelspelpartner van Bettine Vriesekoop, had er vier nodig om de titel van de Fransman Secretin over te nemen (19-21, 21-13, 21-18, 21-17). Nemes en Grubba behoren over twee weken in Bar celona tot de kanshebbers op de eindzege in de jaar lijkse Top-12. Nemes is weliswaar als twaalfde en laat ste geplaatst, maar die notering vertekent de krachts verhoudingen. De lage plaatsing is het gevolg van de lange rustperiode, die de ondergedoken Nemes direct na haar vlucht naar de Bondsrepubliek noodgedwon gen inlaste. Bij de mannen is Grubba veruit favoriet voor de Top-12. De Pool speelde in de laatste acht dagen 23 singles en verloor er geen. (Voor uitslagen: zie Scorebord) Martin Broere valt aan, nauwelijks gehinderd door het blok i der Rob Mudde en tweelingbroer Hans Broere toe LEIDEN - LMHC heeft dc op gaande lijn in de zaalhockeycom- petitie te pakken en won met 11-7 van Leonidas. Door dit resultaat is dc ploeg van Baarschers op zes punten gekomen en lijkt Leonidas met slechts twee wedstrijdpunten te degraderen in de overgangsklas se B. Met aanvankelijk wat afwach tend speelde van LMHC gistermid dag in de Kievitenhal, het agressie ve Leonidas in de kaart. Halverwe ge het eerste deel was de score 3-3, met treffers voor Leiden van Onno te Rijdt (2) en Maurits Eikenhout. Nadat de Rotterdammers uitlie pen naar 3-5 bepaalde Wouter Ei kenhout de ruststand op 4-5. Het tweede deel werd ingezet met fel ler hockey van LMHC, dat het ini tiatief naar zich toe trok door onder andere het uitverdedigen van de opponent te bemoeilijken. Via een strafbal toch nog 4—6 voor Leoni das. Een goal van Peter v.d. Meer bracht Leiden iets dichterbij, maar Leonidas antwoordde met 5-7. Na een kwartier werd Leiden veel sterker door vlot combinatiespel en kwam op 7-7 door een strafcor- ner van Te Rijdt en Boudewijn Mol. Te Rijdt faalde tweemaal bij strafballen. terwijl keeper Tom v.d. Meer zo'n kans aan de andere kant met een snelle reactie teniet deed. Toch 8—7 voor de Oegstgeester ploeg door Te Rijdt nadat Leoni das murw was gespeeld. Paul v.d. Meer vonniste uit een strafbal, waarna Te Rijdt en broer Peter er nog 11-7 van maakten. Roomburg In de eerste helft lukte er vrijwel niets bij Roomburg in zijn eer ste—klasseduel gisteravond tegen Hudito in Delft gespeeld. Een snel le 4-0 voorsprong werd door de Delftenaren uitgebouwd tot een 9-2 overwinning. Cees Wendt zorgde voor de enige treffer voor rust (5-1). Juijen van Aken benut te een kans (7-2) tegen het sterke Hudito. De Leidse collectiviteit ontbrak ook tegen Rotterdam, dat 4-0 voor kwam alvorens Wendt via een solo en Nol van der Drift uit een strafcorner tegenscoorden. Na de 5-2 stand bij rust kwam Room burg met goed zaalhockey door Wendt op 5—5. Roomburg moest het overmoedige aanvallen beko pen met een 10—5 achterstand. Treffers van Van Aken en Wendt verontrustten Rotterdam niet en eindigde op 11-7. In de derde klasse won Alecto za terdagavond met 7-4 van Alphen. De basis voor de Leiderdorpse ze ge werd gelegd met een 4-1 voor sprong in de eerste helft. Na de wisseling werd er om de beurt ge scoord. Marco Koeken pushte drie maal raak uit een strafcorner, ter wijl Roland de Jongh (2) en Peter- Willem Hoekstra en Carl Adamse de velddoelpunten voor hun reke ning namen. Het treffen met Hisalis eindigde voor de Leiderdorpers in 4-4. De verdedigingen van beide teams hielden in de eerste helft stand. Alecto kwam door De Jongh en Koeken na de hervatting op voor sprong, maar werd evenwel op achterstand gezet door de Lissese ploeg (3—4). Hendrik-Jan Kaptein (2), Arjen Michiels en Robert van Venetië scoorden. Op het nippertje greep Alecto de remise door straf cornerspecialist Koeken. Hisalis kwam in het duel tegen Waddinx- veen al snel op voorsprong en ein digde overtuigend met een 7—2 overwinning. Vrouwen Het duel in de tweede klasse A tussen Alecto en Noordwijk werd overtuigend gewonnen door de Noordwijksen met 9-3 via een 5-0 voorsprong door strafcornergoals van Alexandra van Kan en een tref fer van Jacqueline de Groot. Alec to kon volgens coach Hartman Kok de favorietenrol niet aan en viel ten prooi aan de Noordwijkse counters. Het te statische spel maakte Alecto machteloos. Annet Vasbinder en Ingrid Fyen gaven de Leiderdorpse ploeg nog hoop door 5-3 te produceren. Van Kan, De Groot en Nicole Brouwer leidden Noordwijk echter naar 9—3 en de koppositie. Opponent Ring Pass moest er ondanks een goed begin ook aan geloven. Na de 2-4 voor Ring Pass, met zijn alerte spitspeelsters, bij rust kwam Noordwijk goed op dreef en scoorde lustig naar een eindstand van 10-4, die niet in de laatste plaats de verdienste was van de Noord wij k-doelvrouw Sop hie Kingmans. Alecto incasseerde tegen Rijs wijk een 3-2 nederlaag. Annet Vasbinder bekroonde het goede spel in de eerste helft met twee goals. Voor de rust kwam Rijswijk aan een tegentreffer (2-1). De pech was voor Alecto dat driemaal een strafbal claimde maar niet kreeg. Rijswijk liep onverstoorbaar door naar 3-2, waar ondanks een serie Leiderdorpse Stréfcorners niets meer aan veranderde. In de derde klasse A streden Roomburg en Alphen gisteravond in 't Zandje te Rijswijk tegen el kaar. Marja Sprey was met drie doelpunten, waaronder een straf bal. goed op dreef voor de Leidse ploeg. Dank zij een een strafcor- nergoal van Bonnie Montanus kwam Roomburg comfortabel op 4-0. De Alphense zaalhockeysters lieten de moed niet zakken en red den de eer door twee treffers. In het tweede duel trof Room burg in HDS een tegenstander die het veldoverwicht uitdrukte in een 3-1 voorsprong. Na een velddoel- punt van Sprey maakte Montanus een strafcornergoal en verkreeg daarmee weer aansluiting door de 3-2. De kans om op 3-3 te komen uit een strafpush van Maija Sprey werd teniet gedaan door een red ding van de Haagse doelvrouw. De 3-2 winst voor HDS kwam niet meer in gevaar. LEIDERDORP Leython pookte het volleybalvuurtje zaterdagmid dag verder op. Er zit weer pit in de Leids/Leiderdorpse (of ander som?) formatie. Na een lauwe eer ste competitie-helft met een note ring aan de staart van de tweede divisie, wordt de achterban niet langer in de kou gezet. Met een ta melijk eenvoudige 3-1 overwin ning (de tweede op rij) tegen Com- paen fleurde de positie van coach John Groen's mannen wat op. Zat in de eerste competitie-helft veel meer tegen dan mee, de laatste we ken geeft Leython blijk tot zekere middenmoter uit te kunnen groeien. Dat zal niet vanzelf gaan. Gezien de zware degradatie-rege ling (pas de nummer vier van onde ren weet zich veilig) telt elk verlies- punt hard aan. Overigens loopt momenteel slechts een enkeling warm voor de verrichtingen van het afgelopen zomer op unieke wijze samenge stelde eerste team. Ergens maar goed ook, want sportzaal Op Dreef biedt feitelijk geen ruimte voor grote aantallen toeschouwers. Zelfs niet eens voor volleybal op divisie-niveau, zolang op de vloer twee wedstrijden tegelijk dienen worden afgewerkt. Dat alles heeft zijn oorzaak. Bij het opstellen van het wedstrijdschema voor volgend seizoen zal de mogelijkheid wor den ingepast om op 'het centre- court' te spelen. Uiteraard moeten de resultaten een hal(letje) doen vollopen. En ook daar ontbrak het bij Leython in de eerste helft van het seizoen aan. Niet dat de verwachtingen erg hoog waren gespannen, maar te leurstellend was de score zeker. Leython was een debutant in de tweede divisie, maar, hoe vreemd dat ook klinkt, geen nieuwkomer. Tot vorig seizoen gold de volgens de statuten Leiderdorpse vereni ging (met het merendeel van de cir ca 300 leden overigens afkomstig uit Leiden) als een gerenommeerd promotieklassen Voor divisie-vol leybal moesten de Leidenaars naar omliggende gemeenten (Voorscho ten, Noordwijk) uitwijken. Ley thon draaide in de klasse daaron der weliswaar voortdurend aan de top, maar kwam toch niet veel ho ger. Afgelopen zomer maakte de ver eniging echter een reuzensprong. Voorzitter Ger Renes stuurde op een fusie aan met studentenvereni ging LUSV, dat met het eerste mannenteam in de tweede divisie uitkwam maar danig zou verzwak ken omdat verschillende studen ten hun opleiding hadden voltooid. Met het einde aan hun studie kwam voor erkende LUSV'ers als Rob Mudde, Waldo Broeksma, Rob van de Bosch en Martin Broe re automatisch een eind aan het lidmaatschap van de studentenvol leybalvereniging. De fusie bracht de oplossing. Pim Rietbroek stopt bij V en L GELEEN (ANP) - Pim Riet broek zal aan het eind van dit seizoen stoppen als trainer van de Nederlandse handbalkam pioen Vlug en Lenig. De oefen- meester zet de stap een-week voor de return, die de Geleense formatie in de kwartfinale van het toernooi om de Europese handbalbeker speelt tegen Haf- narfjardar uit IJsland. Onder leiding van Rietbroek veroverde Vlug en Lenig drie keer de landstitel en een keer de NHV-beker. LUSV ging op in Leython, dat bij het districtsbestuur van de natio nale volleybalbond voor elkaar had gekregen om de vrijgekomen plaats in de tweede divisie in te ne men. Mét... onder andere bovenge noemde ex-LUSV'ers, van wie Broeksma afgelopen zaterdag ove rigens ontbrak (wintersport). Zo gemakkelijk als hier in een paar alinea's omschreven, ging dat zeker niet. In de toekomst zal, naar het zich laat aanzien, geen andere vereniging van de NeVoBo toe stemming krijgen eenzelfde kunst greep uit te voeren. Logisch echter, dat Ger Renes als supporter tijdens het gunstig verlopende Leython- Compaen (15-10, 15-8 winst in de eerste twee sets) stelde dat de inte gratie wat hem betreft "uitstekend is verlopen". Al waren de verwachtingen dan voor deze competitie niet al te hoog gespannen (terecht, want LUSV had het vorig seizoen ook al niet makkelijk in de tweede divisie die dit jaar bovendien sterker is be zet), bijzonder waren die verwach tingen wel. Die kwamen echter niet uit, ook al omdat het nieuwe Leython de peilers Willem Spier dijk (knie-blessure en operatie) en Frans Klumper (studie-redenen) kwijtraakte. De laatste zal echter in maart zo goed als zeker zijn rentree maken. Omdat de fusie laat tot stand kwam, was de voorbereiding op de competitie kort en mede door de onvoldoende trainingsruimte bij lange na niet toereikend. Ondanks perfecte resultaten in de oefenpe riode, kwam Leython in de compe titie veel power te kort. Dat zat de selectie hoog. In de winterpauze werd nog geprobeerd de twee seizoenen geleden naar DAC vertrokken Wim Schouten te rug te halen. Dat lukte niet direct, wel zal hij zich aan het einde van LEIDEN Leython uitgezonderd, lieten alle volleybalteams punten liggen. De divisionisten NOVO en Gemini moesten een punt afstaan aa^i respectievelijk Delta en SVC (3-2). Bij de vrouwen haalde alleen Gemini drie punten uit de ontmoe ting met Tonegido (3-1). NOVO kwam tegen VCA tot 3-2, Leython hield één punt over aan de thuis- beurt tegen het hoger geklasseerde Ekspalvo. Het Haagse SVC presteerde het in de derde divisie (mannen) om kampioenskandidaat Gemini een punt af te snoepen. Konsekwenties had dit niet, want ook koploper CW kwam tot 3-2 tegen de num mer drie Sliedrecht. Eigenlijk had Gemini ontzettend veel mazzel dat het nog twee punten weghaalde, want eigenlijk liet Gemini pas in de vijfde set op 14-11 achterstand zien wat het kan. Anderzijds dient gezegd dat SVC knokte voor wat het waard was en haalde met name verdedigend de onmogelijkste bal len nog van de grond. Toch had Gemini puur op kwaliteit hier de volle winst weg moeten slepen (15- 5, 5-15, 15-1. 14-16, 14-16). NOVO had moeite een voltallig team op de been te brengen, nu het Lieuwe v/der Meulen (enkelblessu re) en Rik Dobbinga (paar ge kneusde vingers) moet missen. Met Kas Breeman uit het tweede in de gelederen werden de eerste 2 sets nog vrij gemakkelijk gewon nen, maar daarna deden de te ge ringe wisselmogelijkheden NOVO de das om. Delta kreeg volop gele genheid de stand gelijk te trekken, waardoor een vijfde set noodzake lijk werd. Dit werd ook het spannendste deel van de wedstrijd. Delta kwam op setpoint bij 13-14 maar de scheidsrechter stuurde bij deze het seizoen laten overschrijven. Inmiddels is het wel beter gaan draaien bij Leython. 'Burger' Ad Kerkhof (eigen kweek, dus) heeft zich in kunnen passen, terwijl de vorig seizoen nog vele klassen la ger bij WVC (Warmond) spelende jeugdinternational Paul de Winter stand een Deltaspeler wegens agressief gedrag met een rode kaart het veld uit. Dit had 14-14 tot gevolg, waarna NOVO weinig moeite had op 14-16 te komen. Ook de overige sets gaven een mini maal verschil te zien (11-15, 13-15, 15-11, 15-13). Bij de vrouwen steeg Gemini twee plaatsjes op de ranglijst door een zege op Tonegido, dat net on der de Voorschotense club stond. Het was een op goed peil staande strijd, waarin Gemini beter in haar spel kwam naarmate de wedstrijd vorderde. Vooral in de tweede en derde periode ontliepen de teams elkaar totaal niet. Pas in de laatste set nam Gemini ruim afstand op het nu uitgebluste Tonegido (9-15, 15-13, 15-12, 15-5). Ook tussen NOVO en VCA was er weinig krachtsverschil te be speuren. Toch was het NOVO dat het thuisvoordeel uitbuitte en in de vijfde set toesloeg. Het begin was vrij rommelig en NOVO verloor prompt met 7-15; herstel volgde echter en met snelle aanvallen en goed geplaatste diagonale services werd VCA onder grote druk gezet. Die sterke aanval van NOVO gat uiteindelijk ook de doorslag (7-15. 15-4. 19-17. 13-15. 15-5). Ekspalvo begon bij Leython zeer LEIDEN - Onder het motto 'het bat uit het vet' is zaterdag de tafel tennis competitie weer van start gegaan. Ook die in de tweede divi sie, en in de landelijke ochtendbla den was vanmorgen dan ook in kleine uitslagenlettertjes te vinden Scylla 2-L&T 5-5. Toch vertelt die ene uitslag een heel verhaal. Aller eerst blijkt er het grote ongelijk uit van de Eindhovense opponent. Vo rig jaar stampte de gemeente al daar een groot en flitsend tafelten- niscentrum uit de grond, en bleek een softwaresponsor bereid de zaak financieel ruim te ondersteu nen. Een ideale situatie zou je den ken voor L&T-trainer Van Vroen- hoven om over een paar jaar de na tionale top te voorzien van wat Brabantse gezichten. Fout ge dacht. Men merkte bijvoorbeeld het talent van ene Patricia de^ Groot niet op, om vervolgens twee kant en klare ereklassers, Han Gootzen en Ronald Beringen, te kopen. Zaterdag traden die twee, bijge staan door de ervaren verdediger Jan Nieuwenhuizen aan bij Scylla om de reserves een lesje te leren. de laatste weken boven verwach ting acteert. In iets mindere mate geldt dat voor Leon Heytink, tegen Compaen niet bijster op dreef. Maar het was tekenend dat coach Groen bij de 2-0 voorsprong De Winter en ook Rens van Veen speeltijd gaf, al pakte die dubbele sterk. Hun aanval bleek moeilijk te verwerken waardoor de eerste twee sets zeer snel verloren gingen (9-15, 12-15). Hierna deed Leython er nog een schepje op en onder de aanmoedigingen van het publiek werd een konstante achterstand geheel weggewerkt tot 15-15. Op deze stand dook Clema Zoetemelk op de op de grond liggende Gerdi Verwoert, waardoor deze laatste haar hand ernstig blesseerde en uit moest vallen. Invalster Cristel de Groot verving haar echter zo goed dat deze set met 17-15 werd bin nengehaald. Leython was terug. De vierde set had een identiek ver loop: zeer lange rally's waarin let terlijk gevochten werd om elk punt brachten na 41 minuten ook nu weer de beslissing ten gunste van Leython,'nu met 18-16. Toen was Leython opgebrand, kwam na 0-6 nog even terug tot 4-6, maar zag de zege met 9-15 naar Ekspalvo gaan (2-3). Motivatie In de promotieklas liet Donar het thuis tegen DOS 2 behoorlijk afwe ten. De Leidenaars hebben duide lijk af te rekenen met een periode van mindere motivatie, die als hoofdoorzaak voor het mindere Sjoerd Meyer, die kende men wel. Maar die andere twee? Riethoven (17) en De Vrind (15), 'nooit van ge hoord'. Toch bleek de jongste van de twee voor de thee bij machte Be ringen de nog altijd irritant grote mond te snoeren. En dat niet al leen, Sjoerd Meyer toonde zijn gro te talent nog eens aan door, nauwe lijks getraind, international Goot zen in drie games te bedwingen. Op 4-4 leek Meyer bij een 10-6 voor sprong in de derde game tegen Be ringen op weg naar een hattrick, maar helaas. Dat Riethoven daarna tegen de spanning bestand was en Nieuwenhuizen zijn derde verlies bezorgde pleit in zijn voordeel en bracht de eindstand op 5-5. Maar deze uitslag vertelt ook veel over Scylla. Want voor wie za terdag het oog eens liet dwalen viel veel schrijnends te constateren. Het gebouw is afstotend vies en oud, het handjevol scheefhangen de reclameborden dat de scheuren in de muren bedekt geeft aan hoe het zakelijke gedeelte geregeld Is, en de kenner van de club kon bo vendien het ontbreken constateren wissel verkeerd uit. De Zaandamse opponent liet Leython in de derde set niet verder komen dan 7-15. Dat bracht de thuisclub echter niet van streek. Met dezelfde cijfers pakte Leython de laatste set en de volle winst: 3-1 (15-10, 15-8, 7-15, 15-7). GERARD HAVERKAMP spel aangemerkt kan worden. Ook het snelle speltype wordt een beetje achterhaald (te krap). Na 9- 15 verlies was de volgende in 8 mi nuten ook beslist via 4-15. Toch wat geschrokken vocht Do- nar daarna wel tot 12-12. Toen was de moeilijke opslag en het jeugdige enthousiasme te veel voor Donar dat op 12-15 definitief kapituleerde (0-3). Gemini 2 had als enige Radius in de eerste kompetitiehelft een ne derlaag toegebracht en dat vroeg nu om wraak. Stukken sterker en geroutineerder overklasten de Gouwenaars hun opponenten af en toe, terwijl Gemini 2 zelf te veel fouten maakte om pressie te kun nen uitoefenen. In de tweede set bleef Gemini 2 bij tot 6-6 en in de derde kwam het via 2-8 nog op 8-8 maar een paar foutjes waren vol doende om Radius koel en clean de sets te doen uitmaken (15-8, 15-8. 15-10). Leython 2 vatte de semi-derby tegen en bij Orion te licht op. Dit resulteerde in een 15-8 verlies en 2-10 achterstand in de volgende set voordat het wakker werd en naar 10-15 liep.' Orion rook zijn kans en viel via E. van Houten zo sterk aan dat Leython ook deze set moest la ten gaan (15-7). Enige omzettingen van het grootste gedeelte van het bestuurlijke kader dat Scylla de rug heeft toegekeerd. De drie jonge jongens die remi seerden met het rijke en perfect georganiseerde L&T verdienen net als eerste-team-spelers(sters) als Swier en Kantebeen, De Kruiff en De Groot een minder bezopen en tourage. En wie kan in een dergelijke set ting Swier euvel duiden een win tersportvakantie te prefereren bo ven het duel in Valkenswaard te gen Nikon? Voeg daarbij dat Vlieg (geschorst) eveneens ontbrak en het is duidelijk dat Frits Kante been in zijn uppie, vergezeld van Paul Spies en Jan Spit het 6-0 ver lies niet kon voorkomen. In vrou wen-één ontbrak Patricia de-Groot nog steeds wegens een bovenbeen blessure, maar hier waren de ge volgen minder catastrofaal. Bij opponent Tempo Team ont brak nl. Wendy van Veen, zodat het voor Sandra de Kruiff geen pro bleem was haar team naar 6-1 te lei den. Marian Kantebeen hielp twee keer prima mee, waarmee duide lijk is dat Marian van der Vliet He- leen Hop het enige tegenpunt toe stond. Hoeveel tegenpunten zou Sjaar- dema de reserves van Avanti toe staan. vroeg iedereen vóór dat duel.. Een, hooguit twee toch. Het werden er zes. Kortom: de Oegst- geestenaren kregen in eigen huis nog wel een geweldige draai om de oren. Avanti-trainer Gerard Bak ker was zo slim deze week met tweede-team-speler Alje Kamp huis te wedden op een titel voor Sjaardema. Prompt won Kamp huis de eerste partij van Reilsma. De gebrilde student bleek boven dien fit genoeg bij 3-5 Joop van den Borg op zijn derde nul te tracteren. Vlak daarvoor had Avanti na een gewonnen dubbel Gerard Bakker jr. zien triomferen tegen Mark Sang a Jang. Ook deze 3-6 eind stand zegt veel, bijv. dat de dorps club Avanti geen Amsterdammer (Sang a Jang) en geen Delftenaar (Van der Borg) aan hoeft tè trekken om met de reserves nog wel te win nen bij Sjaardema. De Oe^stgees- tenaren zijn gedeeltelijk geëxcu seerd door het pijnlijke vertrek van Herman van der Broek, maar varen in zijn totaliteit toch een gevaarlij ke koers. De plaats in de eerste di visie zal echt wel behouden blij ven, en bij Sjaardema loopt genoeg talent om volgend jaar ook zonder ene Beringen de sprong naar de ereklasse te maken. Docos speelt ook al een tijdje met 'eigen kweek', alleen het kwe ken wil nog niet zo lukken. De aan houder wint, moet trainer Ed Fal- laux waarschijnlijk denken. Dat is ook zo, maar voorlopig kon Shot (Soest) met een 7-3 winst vertrek ken en heeft het er alle schijn van dat Fallaux aan het eind van de competitierit zelf weer uit de kle ren kan om het derde-divisie-schap veilig te stellen. Over "het ereklasseduel Avanti- Shot tenslotte een opmerking: als ene Hans de Boer, die zijn naam in alle opzichten eer aan doet vrijdag in een krant -op een bedenkelijk laag nivo met modder mag gooien naar 'het Leidse' is dat erg, maar als ene Vriesekoop daags erna van deze enige echte dorpsidioot die de tafeltenniswereld rijk is verliest, is dat dodelijk. De hemel zij geloofd, gedankt en geprezen dat de wed strijd in zijn totaliteit met 6-3 werd gewonnen. Overige uitslagen: Po ker Face-Sjaardema 2 2-8, Sar—S- jaardema 3 7-3 Salamanders-De Treffers 7-3 Dames: Avanti 1-A- vanti 2 6-0, Docos—Vice Versa 9-1, ATC-Avanti 3 4-6. aan Leythonzijde brachten nu Bert Brussee meer in stelling en dit be tekende twee maal winst met 11-15 (2-3). Bij de vrouwen ging Leython 2 in een rommelig duel ten onder te gen DOS. Wel werd een eerste winst met 15-12 behaald maar na 11-6 voorsprong in de tweede set liepen pass en blok minder. DOS kreeg meer grip op het spel en pak te nipt de setzege (13-15). Deze domper kwam Leython 2 niet meer te boven en ondanks goed serveren van Margriet de Kiewit (diverse aces) gingen ook de volgende sets verloren (5-15, 11-15). In de strijd om de rode lantaarn dolf LUSV bij VW het onderspit. Ondanks heldhaftig verzet bleef VVV met 3-1 de meerdere waar mee het de laatste plaats aan LUSV overdeed. Gemini 2 was niet al te best op dreef tegen Velo. Na het vertrek van een hoofdaanval- ster naar het eerste team is het zoe ken naar de juiste opstelling. Daar om werd er na de eerste set (9-15 verlies) rap omgeschakeld. Even sorteerde dat effekt (15-5), maar echt lekker liep het toch niet. De pass viel af en toe helemaal weg en de aanval kwam er niet meer door. Velo rommelde zich via 6-15 en 10- 15 toch nog vrij gemakkelijk naar de niet verwachte overwinning (1- 3). WW en ZOVOC vochten een meer spannend dan fraai duel uit dat na ruim twee uur spelen in 3-2 voor WW eindigde'. Eigenlijk be paalden de wissels bij alle 2 de teams de einduitslag want steeds na een wissel kon de andere partij het initiatief overnemen. (15-13, 7- 15, 9-15, 15-13, 15-11). Beste speel ster was spelverdeelster Sonja Groen by ZOVOC. GER RENES

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14