Tumult in Friesland door dreigende dooi Kernploeg wil meedoen AZC in finale, Zijl zal het wel niet halen Weerdeskundigen plotseling somber 'Als je wint, ben je binnen' Jeugdzonde ZATERDAG 19 JANUARI 1985 SPORT PAGINA 13 /tcVA/yh. Ziny,i i AL VS-, -f i 2/1 /wafl /urvvit J2/Vl fj/jt /ltfc^Z/Y\t iWi /-u/e /wt£tyie/YL -fi&i £n,r^/wv~l- AM y c, hü. i~0 HThi/jiv* '/i 2/^ /twi iuiir 4I 2WI A^CUJUav^- x/ïi 3 -1 J2/U M/i ÜfcX /-v-vA 20A /Wlk/T/^ V_l W-teWv if- 2 i-n tüW 5-2- 2/H t«K^v 6,0- /p&4 JWm foWbf] r-i W /V^ Uit het clubblad van Quick Boys. Beste wensen De voorzitter van Randstad Sport. Ben van Dinten, hield te genover de leden van de Voor- schotense voetbalclub bepaald geen alledaagse Nieuwjaarstoe spraak. Waar andere clubbe stuurders niet over een rooskleu rige voetbaltoekomst durven te spreken, daar verliet de mond van Van Dinten een stroom posi tieve geluiden. Citaten uit De Treffer: "Het bestuur van Randstad Sport werkt vanaf vandaag aan 1990. Daarom is 1990 vandaag reeds begonnen. Kon ik u vorig jaar zeggen: Randstad Sport gaal weer groeien, nu zeg ik: RANDSTAD SPORT groeit door"!! "In één jaar tijd zijn er 72 nieuwe leden bijgekomen. Na tuurlijk hebben we door vergrij zing en andere oorzaken nog veel afvallers in het spelende bestand, doch de verjoning is er. We zitten weer in de lift. Die 100 leden erbij per saldo in twee jaar, die komen er"!! Naast het klaroengeschal blies Van Dinten evenwel enkele kriti sche klanken. Hij plaatste kant tekeningen bij de verrichtingen van het vlaggeschip van Rand stad Sport: "Op technisch gebied is met na me onze jeugdafdeling prestatief aan het doorbreken. Ook de da mes scoren hoog en zijn terug van weggeweest. Onze heren laten het er echter bij zitten. Ik aarzel niet om uit te spreken, dat ik daar zeer teleurgesteld in ben. Ik voeg daaraan toe, dat ik als voorzitter mij daarbij niet zal neerleggen en dat maatregelen niet uit zul len blijven". Wij vragen ons af welke maat regelen Van Dinten voor ogen heeft. A: Onmiddellijk ontslag van trainer Frans van der Zeeuw. B: Een aantal selectiespelers wordt bedankt voor bewezen diensten en mag verder spelen in het elfde. C: Van Dinten geeft zelf het goede voorbeeld en trekt de voetbalschoenen aan. De oplosssing wordt volgende maand bekend gemaakt. Ongehoorzaam Nog meer uit De Treffer. De voorzitter van de jeugdcommis sie, Albert Lamberts, produceert wat kilo's pennevruchten, die be trekking hebben op het gedrag van sommige leden van Rand stad Sport: "Net zo min dat hartchirurgen verantoordelijk zijn voor het toe genomen aantal hartinfarcten of de gemeentelijke reinigings dienst verantwoordelijk kan worden gesteld voor de giganti sche hoeveelheid hondedrollen, waar ik vrijwel dagelijks mijn nek over breek, net zo min is het bestuur verantwoordelijk voor al het ongerief in onze vereniging". "Ik. denk dat de leden elkaar moeten aanspreken op al datge ne wat verkeerd is. En dat is wat mij betreft nogal watvan het on mogelijk lang douchen (waar door later komenden geen warm water meer hebben) tot het zoek raken van ballen tijdens trainin gen en het oneigenlijke omgaan met flipperkast tot biljart. Het zijn deze 'kleine' dingen die voor afgaan aan bedenkelijke vormen van de zogenaamde burgelijke ongehoorzaamheid". In de clinch Theo Verlangen was een zeer succesvol trainer bij FC Gronin gen. De ex-Hagenaar transfor meerde een nietig provincieclub je tot een gezonde eredivisionist. die zelfs een Europa Cup-avon tuur mocht meemaken. Dat ging evenwel aan de neus van Verlan gen voorbij. Hij had Groningen voor SC Cambuur ingeruild. De oud-profvoetballer van ADO en Holland Sport wilde zijn Gro ningse prestaties in Leeuwarden kopiëren. Maar de zaken verlie pen niet zoals Theo had gedacht. Het Cambuur-bestuur heeft in middels aangekondigd voor het volgende seizoen naar een ande re oefenmeester uit te zien. Naar aanleiding daarvan reisde Voet bal International-verslaggever Johan Derksen naar het noor den. Hij liet Engelsman Andy King, ex-middenvelder van Everton en voortdurend in de clinch liggend met Verlangen, aan het woord: "T'ja, Theo Verlangen. Ik zag laatst foto's van hem op een boot. Toen moest ik meteen aan Jack Nicholson denken in 'One flew over de cuckoo's nest'. Het ligt niet alleen aan Theo Verlangen, hij heeft te maken met een slechte groep, het zijn geen profs". "Nee, ik moet hier zo snel moge lijk weg, ik pas hier niet. Eigen lijk vind ik alles vervelend, in Engeland woon ik in een man sion, hier in een achterafstraatje. Ik ga maar weer naar de over kant, Theo Verlangen zal wel op me staan wachten. Ik weet al wat hij zegt. Boete". Derksen stelt vervolgens de fi nanciële huishouding van de Friese club aan de orde: *De spelers verdienen voor eerste divisie begrippen riante salarissen". Naast dat zogenaamde riante salaris genieten sommige Cam- buur-voetballers kennelijk nog een uitkering omdat zij als semi- profs op de loonlijst staan. On danks het van twee kanten toe stromende inkomen kunnen de spelers de eindjes maar moeilijk aan elkaar knopen. Bestuurslid Jan Groninger: "Als bestuur hebben we met voetballers te maken, jongens met een uitkering die toch 111 een BMW willen rijden en vervolgens in de financiële problemen ko- Misschien dat behalve Verlan gen nu ook de belastingsdienst met boetes gaat strooien bij Cambuur. Onaanvaardbaar Voorzitter Phil Verstraaten van de Leidse zondageersteklasser Lugdunum hield in het afgelo pen najaar zijn kaken stevig op elkaar toen er een geruchten stormpje opstak dat bestuurders van Lugdunum en Roodenburg jeugdplan-trainer Freek Filippo zouden hebben aangeklaagd bij afdelingsvoorzitter Jan Persoon. Pas nu, in het eerste Lugdunum- nieuws van dit jaar, zet Verstraa ten een verontwaardigde keel op. En dat terwijl de wind al lang is gaan liggen en er met geen woord meer over deze kwestie wordt gerept: "Onaanvaardbaar is ook dat geselecteerde spelers van vereni gingen waar geen regionaal voetbal gespeeld wordt, vertrek ken naar clubs waar dat wel ge beurt. Deze problematiek heb ik voorgelegd aan de heer Persoon, voorzitter van de afdeling Lei den. Ik heb hem gevraagd of een afdelingstrainer hierin een be paalde rol zou kunnen spelen". "De afdelingsvoorzitter merkte op dat adviezen, gegeven door de afdelingstrainer, de heer Philip- po, aan jeugdspelers om regio naal te gaan spelen, van belang voor de desbetreffende spelers zijn. Hij ziet hierin geen gevaar. Dit zijn voor mij ontoelaatbare uitlatingen van de afdelings voorzitter. Het houdt in dat. als je geen regionaal voetbal speelt je je spelers in wezen overdraagt aan het regionale voetbal". Gelukkig voor Verstraaten speelt de A-jeugd van Lugdu num in de regionale B-klasse. Dat kan de club, door bemidde ling van Freek Filippo, nog aar dig wat talentvolle jeugdspelers van elders opleveren. Ongelukkig Ria Stalman werd sportvrouw van 1984. Het 18 keer per jaar verschijnende bondsblad Atle- tiekwereld verheugt zich over "een beauty van een hattrick". In 1982 werd Gerard Nijboer sport man van het jaar, terwijl Rob Druppers vorig jaar tot zijn op volger werd gekroond. Een smet op de vierkiezing van Stalman was volgens AW de door Ruud ter Weijden in zijn Avro's Sport- panorama verzorgde prijsuitrei king: "Ronduit ergerlijk was de ma nier waarop het gebeurde Ria Stalman kreeg uit handen van de weinig aansprekende Ruud Geels de Jaap Edentrofee in han den gedrukt omdat er geen tijd meer restte om het op een fatsoen lijke manier te doen. De opmer king van Ruud ter Weijden over het uiterlijk van de zeer char mant uitziende Ria Stalman was ook al zéér ongelukkig. Jammer toch dat de programmaleiding er elk jaar maar niet in slaagt het programma tot een goed einde te brengen". Walter, oh, Walter Een maand geleden klaagde Wal ter Schrader in het clubblad van de Leidse handbalvereniging Sa- turnus steen en been over de stand-in coach van het tweede team Cees de Graaf. Op verzoek van de spelers belastte De Graaf, vóór het seizoen 'aangetrokken' door het vierde, zich tijdelijk met de coaching van het tweede. Dat werd geen succes. Volgens Schrader lag dat aan de coach, maar in het laatste clubblad kaatst De Graaf de bal terug naar deze 'openbare aanklager'. Een fragment uit zijn verweer tegen de aanklacht van 'sterspeler' Schrader: "Na enige minuten spelen zag ik al dat het Zen-Boedistische handbal, wat Walter opdrong, niets was en wel om de volgende reden: Dit team bestaat op één enkele uitzondering na, uit hoog begaafde intelectuelen en die moet je niet een soort kunsthand bal laten spelen, maar handbaai via rechtlijnige, goed uitgedach te systemen". "In de rust hield ik daarom dit (vreselijk) tactische praatje: 'Mannen dit is niets voor jullie. We gaan anders spelen. Jullie kunnen allemaal schaken?' Acht van de negen (kan ook negen van de tien zijn) knikten driftig be- vestigdend hun hoofd. "Welnu", vervolgde ik weer, "net als bij het schaken zijn er twee dingen in het handbal belangrijk. De aan val en de verdediging 'en evenals bij het schaken kun je pas goed aanvallen als de verdediging goed gesloten is. Dus eerst de ver dediging potdicht en vervolgens aanvallen over de flanken en proberen een positioneel over wicht te verkrijgen'. Echter Wal ter. die in zijn jonge jaren nog nooit een stuk in zijn handen had vastgehouden en zelfs nu nog het verschil tussen een paard en een dame niet weet, werd door deze aanwijzingen in plaats van een topspeler doodgewoon een sto rend element. In de verdediging wist ik dat prima op te vangen door in plaats van 6-0, 5-1 te gaan verdedigen met Walter er voor. Echter aanvallend bleej Walter een probleemstelling Dit blijkt ook duidelijk uit de cijfers: rust 15-2, eind 22-4, oftewel na rust werd het slechts 7-2 waaruit weer eens is te zien dat ik volko men gelijk had. Na de wedstrijd bleek ook dat de mannen van het tweede (op één na) zeer tevreden over mij waren, want ze vroegen nogmaals of ik echt niet bij hun kon komen speten". Met of zonder Cees de Graaf, het maakt alemaal weinig uit ge tuige de stand van Saturnus 2: achtste en laatste met zeven ge speeld, nul punten, zestig doel punten voor en 137 tegen... Ik hat sjips Nieuw-Zuid, het clubblad van de Katwijkse zaterdageersteklasser Quick Boys. geeft de jeugd de ruimte. Clubblad-redacteur Jaap Sip stuurde ons de originele in gezonden brieven van twee piep jonge Boys: Jaap Klok en Peter Kromhout. Dit is de bijdrage van Jaap Klok: "Vrijdag 9 november hadden wij een speurtocht, er deden er heelveel mee. We hadden een ge- zeg gezelug groepje. We waren met ze achten. Er deden zogen zo genaam t vosjemee. Ze gaven een stempel. Soms ook op je gezicht. Het was heel dongker toen we tu- reg kwamen kreegen we soep. Ik hat sjips". Gebakken uitje Hans den Boer is 27 jaar, aanko- mend(!) student psychologie en tafeltennist bij het Wageningse Shot dat naar de eredivisie is ge promoveerd. In de Volkskrant van gisteren mocht De Boer, die tijdens het laatste hoofdtoernooi van het wintercircuit een eervol le achtste plaats behaalde, zijn frustraties afreageren. "In de Nederlandse top lopen nogal wat gefrustreerde lieden rond. Het wemelt ervan, vooral in de buurt van Leiden. De een is nog labieler en opgefokter dan de ander. Ze doen alles om te win nen en maken verre reizen om hun spel te verbeteren. Ik lach me rot om die zogenaamde topspe- Iers. Gebakken uitjes zijn het". Over zijn eigen spel zegt Den Boer: "Ik weet het: ze noemen mij vanwege dat rare spelletje een pieler. Daar ben ik het niet mee eens. Wat ik doe is ethisch zeer verantwoord. Het is bijna een ui ting van kunst Kan deze aankomendet?) psy choloog niet in de BKR worden gestopt? LEEUWARDEN (GPD) - Grote zekerheid over het doorgaan van de Elfstedentocht, is gisteravond aan het wankelen gebracht door de laatste weerberichten. Zowel de Friese weerdeskundige Hans de Jong als de specialist van het NOS-journaal Harrie Otten, ziet de vooruitzichten plotseling somber in. Er is een dooi-golf op komst die via België ver moedelijk dinsdag Nederland bereikt en waarvan het de vraag is of die even in het zuiden blijft hangen of meteen doortrekt naar het noorden. Het grote optimisme in Elfsteden- centrumplaats Leeuwarden is daardoor omgeslagen in angstig afwachten. De tegenvallende verwachtingen van de deskundigen, hebben met een de vraag opgeroepen of de. Elf stedentocht dan niet met een dag vervroegd kan of moet worden, LEEK (GPD) - Zonder enige schroom mag Henri Ruiten berg worden geplaatst in het rijtje van potentiële winnaars van de Friese Elfstedentocht, die wellicht komende woens dag verreden gaat worden. Wel iswaar probeert de vrolijke ver warmingsmonteur uit Olde- broek zich snel uit de favorie- tenrol te manoeuvreren met de opmerking: „Ik ben meer een rijder voor het gladde kunst ijs", vrijdgmiddag loochende hij zijn eigen worden met een klinkende overwinning in de schaatsmarathon op het Leek- stermeer. Het betekende zijn negende triomf dit seizoen en de tweede op het door hem weinig bemin de natuurijs. Afgelopen dins dag had hij op het Amstelmeer bij Westerland laten zien op dat natuurijs best uit de voeten te kunnen. Daar immers verover de Henri Ruitenberg de natio nale marathontitel. Vanavond doet hij in Eindhoven nog een gooi naar het kampioenschap op kunstijs. Daarna gaat hij zich uiterst zorgvuldig voorbe reiden op de schaatsrace van het jaar: de Elfstedentocht. Want hoezeer de 27-jarige schaatser zich zelf ook buiten de schijnwerpers probeert te houden, hij beseft wel degelijk dat er in de moordende tocht dwars door winters Friesland wel degelijk kansen voor hem liggen „En als je wint ben je binnen", grijnst hij strijdlustig. maar organisatorisch blijkt dat niet mogelijk. „Dat is absoluut uitge sloten", zegt bestuurslid/wedstrijd leider Gerrit van den Ham. „Dat kan niet", aldus Van den Ham, „door de automatisering van de in schrijving. Dat hele technische ap paraat is afgesteld op maandag en daar valt niets aan te veranderen. De terminals komen pas dan op de bestemde plaatsen en dat is te laat voor een inschrijving op dinsdag. Bovendien ben ik er van overtuigd dat de overheid bezwaar maakt te gen een vervroeging. Er is van die zijde geprobeerd om een dag res pijt te krijgen - de Elfstedentocht op donderdag - dus ik kan me niet voorstellen dat men akkoord gaat met dinsdag. Mocht de dooi onze kant op komen, dan is daar niks aan te doen. Het zou een verschrik kelijke afknapper zijn...". Ook de ijskundige van het be stuur, Ir. Henk Kroes, verkeerde vrijdag tegen middernacht in mi neur-stemming. „Ik ben pijnlijk verrast en ik heb grote bezorgd heid", aldus Henk Kroes. „Het dreigt een enorm gecompliceerde zaak te worden". Het onverwachte nieuws bereikte de organisatie via het NOS-journaal waarin Harrie Otten voor het weekeinde een stij ging van de temperatuur aankon digde en voor het begin van de week dooi. De uitleg van de Friese weerdeskundige Hans de Jong boog naar aanleiding van de laatste informatie zijn grote zekerheid over het doorgaan van de Elfste dentocht om tot „twijfelachtig". Hans de Jong: „Op dit moment verschillen de stations Offenbach, Reading en Bracknell nog van me ning over de te verwachten situa tie. De eerste depressie is de afge lopen dagen weggeslipt via de Golf van Biscaye naar de Middellandse Zee. De tweede wordt morgen in het oostelijk deel van Het Kanaal verwacht met de veronderstelling dat die voor wat de situatie in Friesland betreft, geen problemen zal geven. Over de derde depressie - het begin van dooi - is onzeker heid. Dat front komt woensdag bo ven Nederland te hangen maar het is de vraag of het zich doorzet tot Friesland". De veranderde vooruitzichten hebben het bestuur van de Frie- sche Elf Steden vrijdagavond geen aanleiding gegeven om zaterdag in spoedzitting bijeen te komen. Be stuurslid Van den Ham: „We zijn begonnen met aftellen en dat ein digt zondag tegen het middaguur. Dan zien we wel...". *Als voorproefje voor de Elfstedentocht, oefenden gisteren heel wat schaatsers in de Princenhoftocht, gisteren verreden in Eernewoude. DAVOS (GPD) - Hilbert van der Duim geeft de voor keur aan een Elfstedentocht boven het verdedigen van de Europese all round-titel, die reeds twee jaar in zijn bezit is. Ook Emiel Hopman wil het EK, het vol gende weekeinde in Eskilstuna, laten schieten wan neer de komende week de Elfstedentocht doorgaat. „Ik wil het EK er best voor opgeven, maar niet de rest van het seizoen. Via het Nederlands kampioenschap wil ik me voor het WK kunnen plaatsen", aldus Van der Duim, die vandaag in Davos een telefoontje ver wacht van de schaatsbond, want die moet wel ak koord gaan met de plannen van de beide kernploegrij ders. Mocht de schaatsbond afwijzend reageren dan zul len Van der Duim en Hopman met de rest van de ploeg gewoon naar Eskilstuna afreizen. „Ik ben niet van plan mijn carrière in de waagschaal te leggen. Wanneer ik aan het EK moet meedoen, zal ik gehoor zamen", zegt Hopman en Van der Duim heeft even min behoefte aan een rel om de Elfstedentocht. De twee all round-schaatsers zijn gerechtigd in de Elfstedenwedstrijd uit te komen, coach Henk Gemser is voornemens zich voor de toertocht aan te melden. In 1963 was hij een van de 69 toerrijders die tijdig in Leeuwarden terugkeerden. „De Elfsteden is voor ie dere Fries een morele verplichting", vindt Gemser. Hij heeft er alle begrip voor dat Van der Duim en de Noordhollander Hopman hiervoor het EK willen op offeren en zal Egbert Post en de in Nederland achter gebleven Robert Vunderink eventueel als invallers oproepen voor het EK. Gemser gelooft niet dat Van der Duim geschikt is voor een hoofdrol in de Elfstedentocht en heeft zijn grote troef voor het EK daarop trouwens ook al gewe- Van der Duim denkt wel degelijk een kanshebber te zijn. „Ik heb er de conditie voor. Maar je hebt ook een beetje geluk nodig. De schaatsen moeten in elk geval heel blijven", is zijn oordeel. „Maar eerst wil ik van de bond horen wat de mogelijke consequenties zijn als ik aan de Elfsteden mee doe. Dan blijft er nog een risico, want uiterlijk maandag kunnen we voor het EK wor den ingeschreven. Als vervolgens in Nederland de dooi intreedt mis ik niet alleen de Elfsteden, maar ook het EK". Vandaag doet Van der Duim met talrijke andere topschaatsers in Davos een gooi naar het wereldre cord op de 3000 meter. Voor een geslaagde poging wordt door de Zwitserse organisatie zevenduizend gulden uitgekeerd. De Oostduitser André Hoffman bracht het record de vorige week eveneens in Davos - op 4.03,31 Toen ik op zaterdag 12 januari 1985 de krant open sloeg en een wed strijd verslag zag staan, die ik had geschreven in 't clubblad van Oranje Groen (die wel ingekort was door u) begreep ik niet wat de heren verslaggevers bedoelden met: "als het aan deze Oranjegroe- ner ligt, voortaan maar helemaal geen scheidsrechter meer bij jeugdwedstrijden". Wat ik bedoel de. was is sportiviteit. Ik was zelf aanwezig bij deze wedstrijd en zag zo een en ander gebeuren, anders had dit verslag nooit in het club blad gestaan Ik ben zelf leider van dit elftal ik probeer sportiviteit over te bren- gen bij de jeugd. Hoe kan een ver slaggever nou iets in de krant zet ten. waar ze zelf niet eens bij zijn geweest Vorig jaar organiseerde Oranje Groen haar jaarlijks terugkerende jeugdtoernooi. die voor 25 ste maal werd gehouden. Sportpers van Leidsche Dagblad kreeg een schrijven en een programmaboek je toegestuurd voor dit groots op gezet jeugdtoernooi, maar helaas waren de heren van de sportpers daar niet aanwezig. (LVB clubje). Later kreeg ik een telefoon hoe het toernooi was verlopen. Dit zijn geen berichten om dat in de krant te zetten. Liever iets van 12 januari Dus als het aan deze suizebollen ligt, voortaan maar helemaal geen sportiviteit meer op 't veld. P. Neuteboom, jeugdsecretaris Oranje Groen. Gerrit Kasteinstraat 22. Leiden. AMSTERDAM - AZC staat zondagmiddag in de finale van het derde Het Y-toernooi in successie. De Alphense water- poloploeg verzekerde zich gis teravond van de eindstrijd door in poule A achtereenvol gens Charenton (15-5) en ASC Duisburg (14-9) te verslaan. Ti telverdediger Zijl/LGB zal die finale normaal gesproken niet meer halen. In poule B moes ten de Leidenaars in Tungsram hun meerdere erkennen (13-15) en dat verlies telt in een voor ronde met alleen nog het orga niserende Het Y als tegenstan der zwaar. Het Y is na een voorzichtige start hard op weg om na het jaarlijkse Van Haselentoernooi een tweede sterk bezet toernooi gestalte te doen geven. Na een bescheiden na tionale opzet in '82, met DZV als winnaar, nodigde de Amsterdamse club vorig jaar al een buitenlandse ploeg (Duisburg) uit. Toen won Zijl/LGB. Dit jaar zijn er ook een Franse en een Hongaarse oppo nent van de partij. Bovendien neemt nu ook voor het eerst de landskampioen deel. Qua sterkte is het toernooi nog niet te vergelijken met het Van Haselentoernooi van Amersfoort, maar aantrekkelijk oogt het allemaal wel. Slechts de publieke belangstelling in het ge zellige Sportfondsenbad Oost in Amsterdam viel tegen. Voor een kleine tweehonderd toeschouwers opende AZC tegen het niet onbekende Charenton uit Parijs. Drie jaar geleden waren de Fransen in hun eigen land nog AZC's eerste tegenstander in de Europa Cup van dat jaar. Toen won de nationale kampioen met 25-7. En ook nu kwam Charenton er te gen het gelouterde AZC niet aan te pas. Ook zonder Remco Piel- stroom (herstellende van een neus operatie) zag coach Istvan Goór zijn mannen simpel uitlopen tot een 13-3 voorsprong. Toen mocht ook de nog onbekende Robert Tammerijn zijn opwachting maken en zelfs eenmaal scoren. Het ver schil werd in de slotfase van de eenzijdige wedstrijd, met Ton Buunk als topscorer (4x), echter niet meer groter: 15-5. Heel wat spannender ging het er aan toe in de tweede wedstrijd tus sen Zijl/LGB en het Hongaarse Tungsram. Beide ploegen wogen goed tegen elkaar op. Zijl, dat eer der deze week gelijk speelde tegen CN Barcelona, nam van het begin af aan de leiding. Meestal bedroeg de marge twee doelpunten in Leids voordeel. Ronald Hermsen toonde zich met vier treffers productief. Zijl miste echter de scorerijke in breng van de niet erg gelukkig spe lende Stan van Belkum, die op twee goals bleef steken. Aan de an dere kant waren Tibor Keszthelyi (4x) en Istvan Toth (5x) met hun schroeiende schoten een nacht merrie voor doelman Theo Uitten- hout. Tot 9-8 kon Zijl de hardspe- lende Hongaren in bedwang hou den. Toen Tungsram eenmaal langszij kwam (9-9) leek Zijl uit te glijden. In één ruk werd het 9-12. Maar Hans Nieuwenburg zorgde solo voor 11-12 en toen beet Zijl zich nog eenmaal in Tungsram vast. De definitieve, beslissing viel vlak voor tijd, toen Toth bij een man meer 13-15 liet aantekenen. Het derde treffen tussen AZC en ASC Duisburg - de zesde deelne mer Het Y komt vandaag voor het eerst in actie - was qua kijkspel minder. Beide ploegen gokten slechts op het effectieve midvoor- spelletje in de hoop een meerder heid te krijgen. Na de eerste perio de was het 3-3. AZC toonde toen z'n grotere routine. Heel slim werd Duisburg in de tweede periode uit geknepen tot een lege citroen. De Duitsers produceerden slechts één doelpunt, AZC vijf en het gat was geslagen: 8-4. Via 8-6 en 12-7 finish te AZC bij 14-9. Ed van Es was met vier doelpunten topschutter van het duel. Standen Poule A. 1. AZC 2-4 (29-14), 2. ASC Duisburg 1-0 (9-14), 3. Charen ton 1-0 (5-15). Poule B: 1. Tungsram 1-2 (15-13), 2. Het Y 0-0, 3. Zijl/LGB 1-0 (13-15). Programma: Vandaag: 18.00 uur Het Y - Tungsram, 19.00 uur Charenton - Duisburg, 20.00 uur Zijl/LGB - Het VOETBAL - Roda JC heeft het sponsorcontract met De Optie- beurs voor een jaar verlengd. De overeenkomst heeft nu een loop tijd tot 1 juni 1986. Met de verlen ging is een bedrag van 180.000 gul den gemoeid. Indien de formatie uit Kerkrade er in slaagt de competitie als zeven de af te sluiten, ontvangt Roda JC 10 000 gulden meer. Voor elk plaatsje hoger, stelt de sponsor tien mille beschikbaar. Mocht Roda het komende seizoen op Europees ni veau voetballen, dan levert dat 70.000 gulden extra op.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13