Buren toekomstig woonwagenkampj e ondernemen actie Kantoorcomplex mag er komen 'Trottoirs moeten schoner' Oegstgeester zwembad haalt de tropen binnen Juridische stappen tegen Wassenaar Gebied bij Leiderdorp kan attractiepark zijn Zeven maanden celstraf voor zware mishandeling PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 1| JANUARI 1985 OEGSTGEEST - Twee palmbo men zullen het Oegstgeester zwembad Poelmeer aantrekkelij ker moeten maken voor het pu bliek. De exotische bomen ko men in het binnenbad nabij de zitjes. Het gaat om heuse palm bomen, dus geen plastic exem plaren. De komst van het groen aan de rand van het bad past in het streven naar een verhoogde aantrekkelijkheid van het zwem bad. Bij het buitenbad zullen ook voorzieningen worden getroffen die meer publiek moeten trek ken. Volgens de Oegstgeester ge meentesecretaris zijn de palmbo men een paar meter hoog. "Nee, er zitten geen kokosnoten in de boom en ze zullen ook wat min der hoog zijn dan de bomen in Tahiti", aldus de secretaris. Over de komst van aapjes in de tropi sche boomsoort die vanzelf ver schijnen zegt hij dat als de Oegst geester jeugd massaal van het bad gebruik zal maken. D. van der Bent, bedrijfsleidei van het zwembad, heeft momen teel op proef een plastic palm boom staan. Dat vind hij maai niks: "Het doet zo kitscherig aan, zo'n plastic palmboom". Hij heeft nu twee palmen besteld van het type 'Caribean'. De bo men zijn geïmporteerd uit de tro pen en hebben een behandeling ondergaan waardoor ze niet meer groeien en geen water no dig hebben. De bomen kosten ruim elfhon derd gulden per stuk. Ze zijn res pectievelijk 1.60 en 1.90 meter hoog. "Het gaat gewoon om de gezelligheid in het bad, er moet een beetje een tropische sfeer ontstaan. Het is toch leuk zo'n hoekje met wat zitjes, parasol letjes en palmbomen. Nee, aan exotische danseressen denken we niet". Op plek voormalige Nieuw Voordorp in Voorschoten JEN HAAG/V OORSCHO TEN - Op de plek van het voormalige Nieuw Voor dorp aan de Voorschótense Leidseweg mag een kan toorcomplex van 9.000 vier kante meter worden ge bouwd. Het college van GS, het dagelijks bestuur van de provincie, heeft de bezwa ren verworpen die vele om wonenden tegen die plan nen hadden ingediend. Het bestemmingsplan hebben zij goedgekeurd. Het betekent nog niet dat het het gebouw er ook snel komt. Bouwer Bagon wil pas beginnen wanneer hij het gebouw, dat gedeeltelijk drie en gedeeltelijk vier bouwlagen krijgt, voor meer dan 60 procent kan verhuren. Op dit moment is daarvan nog geen sprake. Wél heeft men contacten en zijn er vorderingen in de besprekingen, aldus een woordvoerder. En de uit spraak van GS biedt grote perspec tieven, voert hij aan. Bagon kan nu echt de boer op met de kantoor ruimte, die volgens het provincie bestuur prima past tussen de be staande, waardevolle groenele- menten en de omliggende woonbe- bebouwing. Ook doet het meer recht aan de bijzondere locatie Nieuw Voor dorp dan het oude bestemmings plan Krimwijk. Dit i§ vooral te dan ken aan de strenge eisen die wor den gesteld aan aanleg en onder- boud van het groen. De dorpse charme van de laagbouw komt vol gens GS geen moment in gevaar doordat het kantoorgebouw 150 meter afligt van de woningen in Krimwijk. Hoge bomen Ook de nabijgelegen St. Lauren- üuskerk hoeft niet bevreesd te zijn voor de kantoren, die op zeventig meter afstand komen. De buren worden gescheiden door bomen met een hoogte tussen de 10 en 20 meter. Tussen Leidseweg en het complex staan eveneens hoge bo men. Volgens GS is het dan ook nauwelijks te zien vanaf de weg kant. Ook voor toename van het verkeer in Krimwijk behoeven de bewoners niet te vrezen omdat het complex via een brede brug uit komt op de onlangs geasfalteerde Badhuisstraat. Zonodig kunnen aanvullende verkeersmaatregelen getroffen worden en kunnen weg wijzers bezoekers via de kortste weg naar het kantoorgebouw lei den. Gedeputeerde Staten zijn het eens met de bezwaarden dat nieu we plaatsen voor de bouw van kan toren in strijd zijn met het streek plan. Ze stellen hiertegenover dat al in het verleden is besloten dat hier kantoren kunnen komen. In de plannen is ten slotte vast gelegd dat er op het terrein ten hoogste tien woningen mogen wor den gebouwd en dat de hoofdge bouwen ten hoogste tien meter hoog mogen worden. De vereniging ter behartiging van de belangen van de bewoners van de Krimwijk bekijkt de ko mende dagen of er nadere stappen moeten worden ondernomen nu de provincie de bezwaren heeft afge- WASSENAAR - Meerdere omwonenden van het toekomstige woonwagenkampje 'La gerweide' voelen zich zo genomen door de gemeentebestuurders dat ze hebben besloten juridische stappen te nemen. Dezer dagen begint de officiële bezwaarschriften-procedure tegen de plannen van Wassenaar om het kampje (versneld) te bouwen. "En we gaan tot het uiterste", zo zegt één van hen, Wassenaarder J.G. Schmidt, wat dreigend. Als het aan de gebelgde bewoners van de Dirk de Raetlaan en Oost- dorperweg ligt gaat de realisering van de woonwagenlocatie ernstige vertraging oplopen. De in twee groepen opgesplitste bewoners hebben zich inmiddels van juridi sche bijstand verzekerd. Grootste bezwaar, afgezien van de komst van het kamp zelf: "Het volstrekte negeren van de inspraak door de bestuurders. Hier is in spraak geoorloofd, als het maar niet op medezeggenschap uit draait", aldus bezwaarmaker Schmidt. Dat de gemeente 'Lagerweide' het liefst met gezwinde spoed aan legt is ook weer begrijpelijk. Want de integratie van woonwagenbe woners vormt (ook) in Wassenaar een slepend probleem. De komst van een woonwagenkamp leidde niet alleen tot conflicten in de ge meenteraad onderling, maar ook tot botsingen met hogere overhe den. Uiteindelijk werden Gedepu teerde Staten, het provinciebe stuur, die botsingen zat. De knoop werd doorgehakt: GS wezen Was senaar twee plaatsen aan waar vol gens hen woonwagens konden ko men. Op haar beurt procedeerde de gemeente Wassenaar daar weer tegen en met succes: de Raad van State koos haar zijde. De twee par tijen moesten de mogelijkheden nog maar eens doorpraten, aldus de Raad van State. Compromis Daaruit ontstond een compro mis. Er mochten zes woonwagens aan de Ruigelaan komen - een loca tie waar GS eigenlijk tegen waren - en acht andere konden naar Lager weide. Het conflict was aldus in den minne geschikt. Maar toen lekte dat compromis uit - tot grote ergernis van burge meester en wethouders. Omwo nenden van de Dirk de Raetlaan Volgens onderzoek PPD STREEK - Gebieden ten noordoos ten van Leiderdorp en ten zuidoos ten van Leiden (grenzend aan Vlietland) lenen zich uitstekend voor de vestiging van een attractie park. Daarbij moet wel worden aangetekend dat het bewuste stuk grond bij Leiderdorp grenst aan een terrein met grote natuurhisto rische en landschappelijke waarde en dat de bereikbaarheid met openbaar vervoer beperkt is. Dat is de conclusie uit een onder zoek in deze streek naar plaatsen, waar attracties kunnen worden ge vestigd. Het onderzoek is uitgevoerd door de provinciale planologische dienst (PPD). Aanleiding ervan was het afketsen van de vestiging van het Cosmo Center (een perma nente ruimtevaarttentoonstelling) in het Noordwijkse duingebied. Onder attractiepunten worden za ken als dierentuinen, pretparken, musea en historische gebouwen, maar ook recreatiegebieden ver staan. Een van de uitgangspunten van de PPD was dat de attractie- punten op minstens 100.000 bezoe kers per jaar moeten kunnen reke nen. Weer inbraak bij SJJO OEGSTGEEST - Bij het Oegst geester jeugd- en jongerencentrum SJJO aan de Julianalaan is voor de tweede keer in een week ingebro ken. Verdween het afgelopen week einde 50. gulden uit een bureaula, gisternacht werden twee boxen, een tuner en een nieuwe kleurente levisie gestolen. Beide keren kwa men de inbrekers het herenhuis binnen door een keukenraam te forceren. Behalve genoemde gebieden ko men volgens de onderzoekers ook het gebied tussen Katwijk en Noordwyk en dat rond de zand- winplas van Valkenburg (het zoge heten Gat van Lagendijk) voor ves tiging van een attractiepark in aan merking. Ook ten zuidwesten van Alphen aan den Rijn zou, gekop peld aan de bouwlocatie Kerk en Zanen, een attractiepunt kunnen komen. Temeer daar dit gebied goed bereikbaar is als de All (de rijksweg tussen Alphen en Leiden) klaar is. Of in alle genoemde gebieden ook inderdaad pretparken en der gelijke kunnen worden verwezen lijkt, is nog maar de vraag. Provin- ciebestuurder J. Borgman liet dit gisteren tijdens de behandeling van het onderzoek in de provincia le raad voor recreatie en natuurbe scherming duidelijk merken. De gebieden voldoen namelijk slechts aan de voorwaarde dat ze ruimte bieden. Een voorwaarde, die bo vendien door de onderzoekers zelf zijn gesteld. waren onmiddellijk in rep De protestbrieven stroomden raad huis 'De Paauw' binen. De bezwaren, die werden geop perd, verschilden nauwelijks die in andere regiogemeenten. Men vreest waardedaling van de huizen, geluidoverlast, verlies van privacy, uitzichtbelemmering enzovoort. Wethouder A. Cocheret de la Mo- rinière (WD) vond meteen al dat die bezwaren niet van doorslagge vende betekenis zijn. "Het hoofd bezwaar is dat men geen integratie wil met de woonwagenbewoners. Maar dat druist niet tegen het plan in, want rijk en provincie willen die integratie juist". Zoals gebruikelijk is mochten de bewoners van de Dirk de Raetlaan en omgeving hun mening in een in spraakprocedure geven. Een com promis met de gemeente rolde daar echter niet uit: de hoorzitting ontaardde in een welles-nietus spelletje. De omwonenden lieten duidelijk merken de indruk te heb ben dat er met hun belangen werd gesold. "De koppen zijn al geteld", zo klonk het wantrouwig vanaf de publieke tribune. Beklonken Ook bezwaarmaker Schmidt is bar ontevreden over de gevoerde inspraak. "Op de tekening bij het voorstel staan bomen rondom de woonwagens. Bomen die bijna net zo hoog zijn als de omringende flats. Mogelijk dat ze in het jaar 2015 die lengte bereiken, maar voor die tijd zeker niet. En zo'n weelderig bladerdek als op de te kening hebben ze maar vier maan den per jaar. Dat soort kleine din gen wijst er toch op dat ze je niet serieus nemen?", aldus Schmidt. Hij denkt dat de bewoners al meteen voor een voldongen feit zijn geplaatst. De zaak was al be klonken voordat de inspraakproce dure op gang kwam. Alleen aan on dergeschikte puntjes mochten de wethouders de bezwaarmakers te gemoetkomen, zo meent hij. En dat vermoeden ergert de om wonenden. "Die infantiele manier waarop wethouders tegen volwas sen burgers menen te moeten pra ten is walgelijk. Ze verkopen al leen prietpraat. Voor mij getuigt zoiets van een abominabele be stuurskwaliteit", zegt hij. Zo is er volgens de bewoners veel te weinig aandacht besteed aan de mogelijke alternatieven voor Lagerweide. De afgelopen tijd zijn er heel wat uitwijkplaatsen ge noemd: de Rijksstraatweg, Kat- Bioscoop Voor de tweede keer kunnen Zoeterwoudenaren in het eigen dorp naar de film gaan. Aanstaan de zondagavond is het zo ver. Om acht uur wordt de film 'Police Academy' vertoond in het Mu ziekcentrum aan de Schenkelweg. Toegang zeven gulden. Nieuwjaarsbal De Leiderdorpse carnavalsver eniging 'De Rijnschuimers' orga niseert morgenavond een nieuw jaarsbal in het gebouw Zijlkwar tier aan de Van der Marckstraat. Er kan worden gedanst op muziek van Atlantic. De dansmariekes ontbreken niet, evenmin als prins Abraham en prinses Caroline. Ook niet-leden kunnen morgen avond vanaf half negen gaan fees ten. VRIJDAG Leiden Repelsteel - Breestraat 19, Indiaas-vege tarisch eten, 17.30-19.30 uur. Stadsgehoorzaal - Big Band Ball, 20-1 Waaggebouw - Tros-sesjun...Back in Town, 20.30-23.30 uur. The Duke - Oude Singel, Old Black Hor- se Saloon Band, 21.30-1.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Paris, Texas' van Wim Wenders, 19.30 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Drama della gelosia' van Ettore Scola, 21.15 Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat 1, le zing de heer W.J. Ouweneel over 'Zoekt Mij en leeft!', 20 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, volkdansin- stuif, 20.15 uur. RCL-kantine - De Bloemerd, klaveijas- Wassenaar Jongerencentrum Tent - v. Z. v. Nije- veltstraat 204, optreden groep 'Bells of Home', 21.30 uur. ZATERDAG Leiden Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Waaggebouw - Jazz snuffelmarkt, 10.45- 16.30 uur. Binnenstad - straatorkesten, 10.45-16.30 Voorschoten Linjleh&eve - Van der Haarplein, kinde rochtend, 10-12 uur. edische Diensten ?an de bezwaarmakers, bij de plek waar straks acht woonwagens moeten willen dat koste wat het kost voorkomen. (foto Holvast) t plek. Duinrell Een groep omwonenden, die zich rond mr. A. Daverveldt heeft geschaard, heeft nog een ander idee: zet de woonwagens op een teiTeintje bij Duinrell. "Midden in de'natuur, nog dichter bij het win kelcentrum en de scholen. Die plaats sluit aan bij de al bestaande woonwagens en vakantiehuisjes van het recreatiepark", zo oordeelt de groep, die als mogelijke andere plaatsen naar het Polderpad en de Zonneveldweg wijst. Volgens deze omwonenden zijn dergelijke alternatieven nooit se rieus afgewogen. Wethouder Co cheret ontkent dat echter. "In Was senaar is misschien slechts één zes de deel van het oppervlak bruik baar voor zo'n bestemming. Wij hebben vele mogelijke plaatsen se rieus onderzocht. Het Ammons- laantje viel af in verband met de geluidshinder, de Hoge Klei door al overeengekomen bedrijfsbe- stemmingen en bij de^Lignestraat hebben we te maken met de toe gang tot een nieuw te bouwen wijk. Het ligt daar gewoon moei lijk. Niet omdat mensen er dan niet meer zouden willen wonen, maar omdat de planologische situatie er gewoon moeilijk is. Als het Wete ringpark er al stond, zou het mis schien wel kunnen". Dus werd het volgens Cocheret Lagerweide: "De minst slechte van alle varianten. Of men het nu leuk vindt of niet". De wethouder durft niet te Zeg gen hoeveel vertraging de protes ten van omwonenden met zich mee zullen brengen. Hij denkt de raad in juni om kredieten te vra gen. Voor de komende winter moet er een begin met de aanleg van het kamp worden gemaakt, denkt hij. Eén groep mensen zal daar in ie der geval blij mee zijn: de woonwa genbewoners zelf. Na een wan- hoops-bezettingsactie met cara vans voor raadhuis 'De Paauw', halverwege 1984, zijn ze wel aan een oplossing van het slepend pro bleem toe. ARTSEN LEIDEN - De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld, De Ruiter: za 8 uur tot zo 24 uur: J. van Erp, tel. 414097; spreekuur Arendshorst 2. Groep 2 - Mastenbroek, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Taytelbaum, tel. 120266; spreekuur Hogewoerd 138. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Smit, Cobet- straat 43, tel. 130177. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg- Werkgroep Oegstgeest Zonder Obstakels: OEGSTGEEST - Iedere Öegst- geestenaar moet een meter van zijn stoepje sneeuwvrij maken om ge handicapten en ouden van dagen in de gelegenheid te stellen hun huis uit te komen. Ook de gemeen te moet meer doen aan het schoon vegen van trottoirs. Dat vindt de werkgroep Oegstgeest Zonder Ob stakels (OZO). Nu de vorst al geruime tijd aan houdt, wordt het probleem nijpend volgens de werkgroep. De secreta ris van OZO wijst op de angst bij bejaarden om de straat op te gaan. "Sommigen zitten al meer dan een week in huis omdat ze bang zijn uit te glijden en botten te breken die op hoge leeftijd niet of heel moei zaam helen", aldus OZO-secretaris mevrouw K. Bosma. Zij wijst verder op de onmoge lijkheid voor rolstoelgebruikers om zich door de sneeuw voort te bewegen. Een rolstoel komt vast te zitten in de hoopjes sneeuw. "Mijn dochter zit in een rolstoel, maar ik kom met haar de deur niet uit. Er is geen doorkomen aan. Als ik de stoel voortduw is het gevaar groot dat de voorwieltjes blijven steken en de stoel kiepert, met alle gevol gen van dien", aldus Bosma. Zij benadrukt dat het om een mentaliteitskwestie gaat. "Wij ha meren er op dat het publiek zover moet komen dat ze het natuurlijk vinden om hun stoep te reinigen voor mensen die minder gemakke lijk lopen, of in een rolstoel zitten. Het gaat erom dat 'men' het gaat zien. De vraag is in hoeverre je meeleeft met minder-valide plaats genoten. Zij vindt, namens de werkgroep, dat de gemeente ook een belangrij ke taak heeft bij het schoonhouden van de voetpaden. "Ze weten waar de gehandicapten in Oegstgeest wonen. We hebben in het verleden een prioriteitsroute opgesteld, dus die paden kunnen ze minstens in de gaten houden. Helemaal treurig is dat de invalidenparkeerplaatsen nog steeds niet zijn schoonge maakt". Dat zal voorlopig ook niet gebeu ren omdat de gemeente de handen vol heeft aan het schoonhouden van de rijbanen. Het schoonmaken van invalideparkeerplaatsen zou met de hand moeten gebeuren en daar is momenteel geen mankracht voor. "Op zich zou dat het over-- werk waard zijn, maar het is niet opgenomen in het schema", aldus de gemeentesecretaris. De doorgaande autowegen en busroutes gaan voor. Ook de fiets paden worden eerder aangepakt dan de trottoirs. De gemeentese cretaris wijst er op dat het schoon houden van de eigen stoep voor in woners van Oegstgeest* verplicht is. DEN HAAG/OEGSTGEEST - De Haagse rechtbank heeft gisteren een 25-jarige Chinees veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maan den, waarvan vijf voorwaardelijk, voor de messteken die hij zijn voorma lige compagnon, restauranthouder in Oegstgeest, op 8 oktober vorig jaar heeft toegebracht. Tegen de man was een onvoorwaardelijke straf van twaalf maanden geëist. De veroordeelde kondigde gisteren aan het met de opgelegde straf niet eens te zijn en in hoger beroep te gaan. De aanleiding van de ruzie die in de steekpartij was uitgemond lag in een zakelijk geschil. De beide compagnons van De Nieuwe Wereld in de Kempenaerstraat in Oegstgeest hadden trouwens al afgesproken om uit elkaar te gaan. Overigens was de rechtbank het oneens met de officier van justitie die vond dat de mishandeling met voorbedachte rade was gepleegd. Mr. Klein Breteler had daarom een naar zijn zeggen zware straf voor het delict geëist. Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: G.J.P. Bénit, Brahmslaan 315, tel. 720404; spreekuur Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Hammerstein, tel. 767646; spreekuur Saffierstraat 3. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. Leiderdorp za, R. v. Velzen, Drakestein 3, tel. 891100; zo, O. Du Ry v. Beest Holle, Vlaskamp 16, tel. 891100; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Vlas kamp 16. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P. van Overvest, Terweeweg 152, tel. 173994. Voorschoten za, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960; zo, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462. Warmond J. Hoornweg, Prof. Aalbersenlaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar noord: M. v.d. Feen, Van Polanenpark 128, tel. 18309; zuid! R. van Niekerk, Van Polanenpark 92, tel. 19014. Zoeterwoude W. Kortmann, Miening 2, tel. 1219. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 18 tot vr 25 januari door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, Leiden, tel. 763134. Apotheek Boehmer.' Florijn 19, Leider- DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Lei den, tel. 220513. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J W.Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten R. Koster, Narcisstraat 47, tel. 01717- 3836. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: A.A.M. Thijssen, Smaragdlaan 308-310, Leiden, tel. 313748; spreekuur za en zo om 13 uur. Voorschoten, Wassenaa*, Zoeterwou- LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN fncasso'kostèn." Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V. Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Kwartaalabonnement 65,70 Per post/89,30 Maandabonnement 22,10 (Autom. betaling) Losse numm?'/1,- Directie: G. Koopman Adj. dir. :N. Quakemaat Hoofdredacteur Drs. J. W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: Ptv. Alg. redactiechef: M. Hoenson-de Graaf! regio Leiden P. C. Rosier (radio, televisie. Kunst) Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungmann (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin.buit./eco) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) randgemeenten tel. 071-144941.1 Bonn. Brussel. Londen, Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2