VN-rapport: druggebruik onrustbarend YS bereid Mozambique militair te steunen Positie neger in VS slechter Orthodoxe joden lijden nederlaag Aanslag op sikh-priester Ethiopië legt beslag op hulpgoederen Amerikaanse bisschoppen naar Cuba Iran traint zelfmoord commando's Smog-alarm Roergebied Vietnam en China slaags Ortega pakt zwarte markt aan DONDERDAG 17 JANUARI 1985 BUITENLAND PAGINA 7 WENEN (AFP) - Het destabiliserend effect van verdoven de middelen, waarvan de illegale produktie, de handel en het gebruik in 1984 in bijna alle landen van de wereld zijn toegenomen, is een steeds groter probleem voor de econo mieën, politieke instellingen en soms de veiligheid van sommige landen. Dit staat in het jaarlijks rapport van de Internationale Controleraad voor Verdovende Middelen (INCB), een organisatie van de Verenigde Naties, dat van daag in Wenen is gepubliceerd. Volgens het rapport zijn alle gebie den in de wereld, met uitzondering van Oost-Europa dat slechts als doorvoergebied voor bepaalde drugs dient, door het probleem ge troffen. Heroïne, dat bovenaan staat in het gebruik van verdovende mid delen in West-Europa en de Ver enigde Staten, wordt in een groeiend aantal landen vervaar digd, waaronder landen in het Mid den-Oosten en Oost- en Zuidoost- Azië. In het rapport wordt onder streept dat het aantal slachtoffers van drugsgebruik in West-Europa het alarmerend getal van 1500 is gepasserd. In 1983 is 1,6 ton heroï ne gevangen, wat een toename van 40 procent betekent vergeleken met 1982. De landen die het meest zijn getroffen door het gebruik van heroïne, dat voor Europa afkom stig is uit het Midden-Oosten en NEW DELHI (AFP-Rtr) - Drie jonge sikhs hebben gisteren in de Indiase deelstaat Punjab een aanslag gepleegd op de opperpriester van de hoog ste religieuze sikh-orde. Jathedar Giani Kirpal Singh van de Akal Takht werd gewond maar verkeert buiten levensgevaar. Twee medewerkers van hem zijn er ernstig aan toe, zo meldde het Indiase persbureau PTI. De aanslag in de buurt van de industriestad Ludhiana is, aldus PTI, „de eerste terreurdaad" in Punjab sinds het Indiase leger in juni 1984 de Gouden Tempel in Amritsar, het belangrijkste heiligdom van de sikhs, bestormde en ontzette. Daarbij vielen ruim 650 doden, onder wie de ex tremistische leider Singh Bhindrawale. Veiligheidstroepen zijn in staat van paraatheid gebracht, aldus PTI. Zij hebben de jacht ingezet op de op hun motorfiets ontkomen daders. Pre mier Rajiv Gandhi heeft zijn parlementair secretaris. Arun Singh, na een kabinetsvergadering naar Punjab gestuurd. Nadere bijzonderheden ont braken. Het slachtoffer staat bekend als een gematigd sikh-leider en om zijn afkeer van terreur. Hij had al enkele dreigbrieven gekregen. Singh is een van de vijf sikh-hogepriesters van de Gouden Tempel die sinds de bestor ming een bemiddelende rol vervulden bij ruzies binnen de Akali Dal. Deze partij streeft naar meer zelfbestuur voor de sikhs in Punjab. De aanslag komt op een moment dat premier Gandhi een dialoog op gang probeert te brengen met de sikh-leiding in Punjab „om de lont uit het kruitvat te halen". PTI deelde verder mee dat 379 sikhs die in juni waren gearresteerd, in beschuldiging zijn gesteld vanwege het opslaan van wapens en oorlogsdaden tegen de regering. ADDIS ABEBA (Rtr) - Ethiopië heeft gisteren bij Australië gepro testeerd tegen een poging graan en andere hulpgoederen via Soedan aan opstandelingen te leveren die bedoeld waren voor de bewoners van gebieden die zij zeggen te be heersen. Volgens Addis Abeba is er sprake van een ernstige schen ding van het internationale recht. De Australische zaakgelastigde heeft opdracht gekregen de rege ring in Canberra in kennis te stel len van Ethiopiës „boosheid over de levering van materiaal en uit- rustig door Australië aan gewapen de bandieten". Het was de eerste Ethiopische reactie op de beschuldiging van de Australische minister van buiten landse zaken, Bill Hayden, dat de autoriteiten in Addis Abeba een Australisch schip in een Ethiopi sche haven in beslag hebben geno men en de lading ervan geconfis queerd, die via Soedan naar door droogte geteisterde gebieden had gemoeten. De hulp, waaronder apparatuur om water op te pompen, werd in beslag genomen aan boord van de „Golden Venture". Ze was bedoeld voor opstandelingen in de provin cies Tigré en Eritrea, die zeggen dat de regering van Ethiopië geen voedselhulp toelaat in gebieden waar zij actief zijn. Leger Sri Lanka doodt 20 Tamils WASHINGTON (CIC) - Voor het eerst sinds de machtsovername door Fidel Castro in 1959 zal een delegatie van Amerikaanse bis schoppen een bezoek aan Cuba brengen. De reis wordt „een ont moeting van de ene landskerk met de andere" genoemd en is „uitslui tend pastoraal" van karakter. Het bezoek onder leiding van bisschop James Malone, voorzitter van de R.K bisschoppenconferentie, vindt plaats van 21 tot 25 januari. Dit is in Washington bekend ge maakt. De delegatie zal op Cuba de ze ven bisschoppen, de pauselijk nuntius, priesters en leken ont moeten. Bisschoppen van Cuba mochten vorig jaar op Santa Do mingo aanwezig zijn bij het begin van de herdenking van de ontdek king van Amerika. Daarbij hadden I ze ook een ontmoeting met paus I Johannes Paulus 2. Zuidoost-Azië, zijn Italië, West- Duitsland, Groot-Brittannië, Frankrijk, Nederland en België. Ook het gebruik van cocaïne, dat voornamelijk in Latijnsamerikaan- se landen wordt geproduceerd, is in West-Europa aanzienlijk toege nomen. Terwijl 15 jaar geleden nog slechts één kilo werd gevangen is in 1983 meer dan een ton in beslag genomen, aldus het rapport. Het gebruik van cocaïne is het grootst in West-Duitsland, België, Frank rijk en Spanje. In 1983 is in West-Europa een ab soluut record van 112 ton canna- bisprodukten in beslag genomen. Ook psycho-actieve drugs, zoals amfetaminen (vooral in Scandina vië), worden meer en meer ge bruikt. Nederland zou het grootste, misschien wel het enige, distribu tie-centrum van LSD zijn. Ook in de Verenigde Staten is de situatie zorgwekkend, zo staat in het rapport. Het aantal ziekenhuis opnamen wegens drugsgebruik vertoont over de afgelopen vijfjaar een sterk stijgende lijn. Het rapport wijst voorts op het grote probleem voor Latijnsameri- kaanse regeringen van de sterke uitbreiding van het illegale verbou- wenj/an coca, met name in Bolivia en Peru - de grootste producenten ter wereld. In Peru wordt door de autoriteiten niet uitgesloten dat er een band bestaat tussen de zeer ac tieve handel in verdovende midde len en het gewapend verzet, dat de sociale rust in belangrijke mate verstoort en de regering grote zor gen baart. MEXICO STAD In Nicaragua heeft president Daniel Ortega een eerste stap genomen om de scheef gegroeide economie te saneren. Er zijn zware straffen aangekondigd door Rob Sprenkels voor de schending van officieel vastgestelde prijzen, het achter houden van goederen, smokkel en meer van dat soort praktijken. Vol gens de sandinistische regering gaat het om de verdediging van de salarissen van de arbeiders. De afgelopen twee jaar is het le ven met en normaal salaris in Nica ragua steeds moeilijker geworden. Officieel wordt er een pakket van basisprodukten als meel, bonen, eieren, poedermelk, toiletpapier, batterijen en noem maar op ver spreid in een bepaalde hoeveelheid per gezin, afhankelijk van de groot te. Voor andere basisprodukten als kip, vlees, groente en fruit bestaan officiële prijzen. Maar door de gro te schaarste is dat systeem van dis tributie in officiële prijzen verre van effectief gebleken. Er gaan tal van verhalen over sandinistische defensiecomités die basisprodukten door zouden heb ben verkocht aan zwarthandela ren. Hoe het ook zij, op de zwarte markt, en met name de mercado occidental (de westerse markt) in LONDEN Iran heeft een speciale militaire eenheid gevormd die zich gaat bezighouden met het recrute- ren en trainen van zelfmoord-com mando's die terroristische opera ties moeten uitvoeren in landen die ayatollah Chomeini's islamitische republiek vijandig gezind zijn. door Henk Dam Dat meldt het dagblad The Times op grond van documenten die in handen zijn gevallen van een Iraanse oppositiebeweging. Lan den die als voornaamste doelwit van de op te richten zelfmoord- commando's worden genoemd, zijn Saoedi Arabië, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië en Frankrijk. De documenten bestaan uit versla gen van bijeenkomsten van Iraan se regeringsleiders en militairen Managua is vrijwel altijd alles te krijgen, zij het tegen prijzen die voor de meeste Nicaraguanen on betaalbaar zijn. De officiële prijzen zijn afge stemd op de officiële lonen die op hun beurt weer zijn afgestemd op de officiële wisselkoers. In de praktijk is een dollar in Nicaragua echter minstens tien keer meer waard, de prijzen op de zwarte markt zijn navenant. De situatie is de afgelopen maanden zo ernstig geworden dat heel wat arbeiders zich zijn gaan toeleggen op de zwarte handel waar heel wat meer valt te verdienen dan in de fabriek of op het land. De door de oorlog met de contra-revolutionairen toch wel ernstig aangetaste pro duktie is nog verder gezakt. Bijna noodgedwongen lijkt het sandinis- me daarom nu te hebben besloten om af te rekenen met de zwarte handel, die natuurlijk nooit de om vang van vandaag had kunnen be reiken zonder corruptie in eigen kring. Vooralsnog zal eerst moeten blij ken hoe effectief de sandinistische maatregelen in de praktijk zullen zijn. Maar verwacht mag worden dat Daniel Ortega van plan is om het weinige dat er is eerlijker te gaan verdelen. Het feit dat de men sen met wat meer geld wel eieren en melk hadden, is de afgelopen die mei vorig jaar zouden zijn ge houden. Tijdens deze bijeenkom sten zou een man onder de code naam „Mirhashem" zijn voorge steld, die de leiding over de zelf moord-commando's zal krijgen. Volgens Iraanse oppositiekringen is Mirhashem in werkelijkheid Hu- sain Musawi, de leider van de Isla mitische Jihad-beweging die de af gelopen jaren veelvuldig in het nieuws is geweest door zelfmoord aanslagen op Franse en Ameri kaanse doelwitten in Libanon en Koeweit. Volgens de documenten heeft Mu sawi voorgesteld om Iraanse mili- maanden een doorn in het oog ge weest van de grote meerderheid van armen en arbeiders, de over weldigende achterban van het san- dinisme. Het rapport van de National Ur ban League is de tiende uitgave van een jaarlijks overzicht van de positie van de zwarten in Amerika. Het bevat bijdragen over allerlei aspecten van het leven van de zwarten, zoals het familieleven, computertechniek op scholen in de steden, en de campagne voor de presidentsverkiezing van dominee Jesse Jackson. Sedert het verschijnen van het eerste rapport heeft het zwarte deel van de bevolking - 26 miljoen op een totaal aantal inwoners van 230 miljoen - zich aanmerkelijk ver- PEKING - Chinese troepen heb ben gisteren en eergisterenVietna- mese aanvallen op de grensprovin cie Yunan afgeslagen, zo meldde het persagentschap Xinhua. Ook werd melding gemaakt van een Vietnamese hinderlaag op 9 ja nuari, waarbij 6 Chinese burgers om het leven kwamen en een ge wond raakte. Het incident speelde zich af aan de Chinese grens. Vijf andere Chinezen ontkwamen on gedeerd. tairen aan zijn eigen organisatie toe te voegen, en 1500 tot 2000 mannen voor de zelfmoordacties te recrute- ren. Ze zouden jonger dan 30 jaar moeten zijn, vrijgezel en „totaal toegewijd moeten zijn aan het mar telaarschap". Hij vroeg de vergadering verder om medewerking van het ministe rie van buitenlandse zaken, dat de militaire attaché's in de verschil lende landen zou moeten laten spioneren. Voorts vroeg hij om een afgelegen basis waarvanuit zou kunnen worden geopereerd. De plannen, aldus de documenten, hebben de goedkeuring van de ayatollah Chomeini, die zou heb ben gezegd: „Alles dat nodig is om hen te vernietigen, moet gebeu ren". Als de training van de zelf moord-commando's volgens de in de documenten genoemde plan nen verloopt, zouden ze vanaf de komende zomer operationeel kun nen zijn. JOHANNESBURG/MAPUTO - President Reagan zou bereid zijn de marxistische Frelimo-regering van Mozambique militaire hulp te bieden, met het doel haar te steu nen in de strijd tegen de NMR-(Re- namo)rebellen. Aldus wordt ge meld vanuit de hoofdstad van Mo zambique, Maputo, en vanuit Was- door Ruud de Wit hington. Een woordvoerder van het State Department te Washing ton heeft bevestigd, dat Amerika naar wegen zoekt om Mozambique 'gelimiteerde militaire bijstand' te geven, terwijl de Amerikaanse am bassadeur in Maputo, Peter John de Vos, bekend heeft gemaakt dat spoedig een Amerikaans team in Mozambique zal arriveren om de details te regelen. De nieuwe Amerikaanse politiek ten opzichte van Mozambique komt ruim een week nadat de Mo- zambiquaanse president Samora Machel op zijn nieuwjaarsreceptie zijn teleurstelling had uitgespro ken tegenover westerse diploma ten in de hoofdstad Maputo, over het uitblijven van steun van die kant in de strijd tegen de 'banditos armados' van de NMR. Daarente gen prees Machel de Sowjet-Unie en China voor hun militaire bijdra gen aan het land. Het was juist om de NMR, dat Mozambique in maart vorig jaar een in de rest van Afrika hevig om streden Nkomati-akkoord met Zuid-Afrika afsloot. Met dit ak koord beloofden beide landen hun steun te staken aan terroristische groeperingen. Sindsdien heeft Mo zambique de bewegingsvrijheid van het ANC, het in Zuid-Afrika verboden Afrikaans Nationaal Congres, in het land nagenoeg on mogelijk gemaakt. Hoewel alge meen wordt aangenomen dat de Zuidafrikaanse regering op haar jongd en zich in toenemende mate geconcentreerd in de gebieden rond de grote steden. Volgens het rapport staan zwarte families en zwarte kinderen onder grote spanning. Het percentage zwarte families waar een vrouw ge zinshoofd is nam toe van van 22 procent in 1960 tot 42 procent in 1983. Een op de vier zwarte babies die in 1982 werden geboren wer den ter wereld gebracht door een vrouw van 19 jaar of jonger, en bij na 90 procent van deze jonge moe ders was ongetrouwd, aldus het rapport. Vietnamese troepen slaagden cr onder artilleriedekking in de grens over te steken maar dinsdagavond waren de aanvallers teruggeslagen. Aan Vietnamese zijde waren ver scheidene doden en gewonden ge vallen. Over de Chinese verliezen werden geen gegevens bekend ge maakt. Volgens het persbureau voerden de Vietnamezen in de eerste 10 da gen van dit jaar zware artilleriebe schietingen uit op Chinees grond gebied. beurt de steun aan de NMR heeft gestaakt, zijn sinds het Nkomati- akkoord de terroristische activitei ten van de NMR alleen maar toege nomen. Een belangrijke oorzaak hiervan zou zijn, dat de 'banditos armoados' buiten de regering-Bo- tha om nog altijd steun van rechtse kringen in Zuid-Afrika en Portugal krijgen. Bronnen in zowel Zuid-Afrika als in Maputo geven twee redenen aan voor de nieuwe Amerikaanse politiek ten aanzien van Mozambi que. Allereerst probeert Reagan alsnog het Nkomati-akkoord te redden, dat nu ernstig op de tocht staat. Het Nkomati-akkoord past ook uitstekend in Reagans politiek van 'kritische betrokkenheid' ten aanzien van Zuid-Afrika en ligt in het verlengde van eerdere pogin gen van de regering-Reagan om een vredesregeling in Namibië en Angola tot stand te brengen. De tweede reden voor de veranderde Amerikaanse houding tegenover Mozambique is gelegen in een po ging de Frelimo-regering van Ma chel minder afhankelijk te maken van het Oostblok, met name van de Sowjet-Unie en Oost-Duitsland. Vorig jaar juli, toen minister Schoo van ontwikkelingssamenwerking een bezoek aan Mozambique bracht, vroeg president Machel reeds informeel aan haar, waarom Nederland en de andere westerse landen weigerden wapens te leve ren. JERUZALEM (UPI) - Het Israëli sche parlement heeft gisteren een amendement verworpen dat voor ziet in een striktere orthodoxe defi nitie van de kwestie „wie is jood". De verwerping van het amende ment met 62 tegen 51 stemmen be tekent een grote nederlaag voor de orthodoxe joden. De verwerping van het amende ment betekent in feite dat de kwes tie voor minstens zes maanden van de agenda is afgevoerd. De indie ning van het amendement bete kende het hoogtepunt van een al vijftien jaar durende strijd om een wijziging van de wet op terugkeer van 1970, die iedereen als jood defi nieert die is geboren uit een joodse moeder of is bekeerd door een rab bijn. Het amendement zou het or thodoxe rabbinaat het exclusieve recht op goedkeuring van bekerin gen hebben gegeven. Bovendien zou het orthodoxe rabbinaat de mogelijkheid hebben gekregen be keringen door conservatieve of hervormingsgezinde rabbijnen on geldig te verklaren. Een van de orthodoxe vertegen woordigers in het parlement, Av- nery Sciaky van de Nationale Reli gieuze Partij, zei dat het om een BONN (GPD) - In het hele Roergebied heerst sinds van ochtend vroeg smog-alarm no. 1. Dat betekent dat de bevol king is opgeroepen alles na te laten wat de lucht nog meer kan verontreinigen. Automobi listen wordt aangeraden ge bruik te maken van het open baar vervoer. Het is niet uitgesloten dat men nog verboden op autorij den zal uitvaardigen. Via de ra dio werd mensen met hartkwa len of storingen in de bloed somloop geadviseerd binnen te blijven. Voor het eerst sinds 1979 heerst weer smog-alarm in het Roergebied. Dat komt omdat de door de koude de verontrei nigde lucht niet kan ontsnap pen. De weersomstandigheden in het oostelijk Roergebied ma ken het waarschijnlijk dat in de loop van de dag alarmfase 2 zal worden afgekondigd. De over heid kan dan automobilisten verbieden te rijden. Volgens Robert Bruce, woord voerder van het Afrika-bureau van het State Department, zijn de laat ste twee jaar de zakelijke banden met Maputo aanzienlijk verbeterd. Op dit moment brengt een elf le den tellende delegatie van het Amerikaanse Congres een bezoek aan Maputo. De congresleden on derzoeken de mogelijkheid om voedselhulp aan Mozambique te geven, dat reeds drie jaar geteis terd wordt door hongersnood en droogte. Volgens Zuidafrikaanse bronnen zal president Reagan aan het Congres 1 miljoen dollar vra gen voor militaire hulp en nog eens 150.000 dollar voor militaire trai ningsprogramma's. De NMR gaat overigens door met het plegen van aanslagen. Maandag werd wederom een groot deel van de elektriciteitsvoorzie ning van Maputo uitgeschakeld. De rebellen beweren tevens 150 soldaten gevangen te hebben geno men, onder wie vijf Cubanen. Ook de elektriciteitslevering van de Ca- bora Bassa-dam in Noord-Mozam- bique naar Zuid-Afrika was de af gelopen week enige dagen afgeslo ten. Dinsdag maakte het Mozambi- quaanse persbureau AIM tevens bekend, dat twee britten, Peter en Christopher Hunt, door NMR-re- bellen waren gedood bij een aan slag op een elektricteitsinstallatie vlak bij de Zuidafrikaanse grens. centrale vraag ging. „Deze natie werd gesticht om een joodse natie te zijn. Dus er zou een joodse meer derheid zijn. Hij die geen jood is zou niet ontvangen moeten kun nen worden als een joodse immi grant. Premier Peres verklaarde in de Knesset dat iedereen die naar Israël komt „in de grond een zio nist" is. Amerikaans joodse leiders hadden gewaarschuwd dat aan vaarding van het amendement kon leiden tot een verlaging van de do naties voor Israël. Rechtbank VS zuivert Sjaron van blaam NEW YORK (AP) - In het smaad- proces dat de Israëlische oud-mi nister van defensie Ariel Sjaron heeft aangespannen tegen het Amerikaanse weekblad Time heeft de jury unaniem beslist dat Time zich schuldig heeft gemaakt aan belediging. Het weekblad publiceerde op 21 februari 1983 een artikel waaruit zou blijken dat Sjaron in 1982 'be wust heeft aangestuurd' op een massamoord onder Palestijnse burgers door Libanese christelijke militieleden. De jury moet zich over drie aan klachten beraden alvorens Sjaron definitief in het gelijk te kunnen stellen. De andere twee aanklach ten zijn onjuiste berichtgeving en boze opzet. Wanneer Time op deze drie punten in het ongelijk wordt gesteld, zal in een ander proces worden bepaald hoe groot de scha de aan Sjarons reputatie is. Time verklaarde dat 'dit slechts een van de drie kwesties is waar over de jury zich in dit stadium van het proces moet beraden. Wij blij ven erop vertrouwen dat wij het proces zullen winnen.' De verklaring luidde voorts dat Time zich op het standpunt blijft stellen dat het artikel in de grond op waarheid berustte en dat wij dat hadden kunnen bewijzen als wij toegang hadden gekregen tot ge heime Israëlische documenten en getuigenverklaringen.' Time schreef in het gewraakte artikel dat Sjaron met falangisten zou hebben 'overwogen' om een wraakactie uit te voeren voor de moord op Libanons christelijke president Basjir Gemayel. COLOMBO (DPA) - Bij vuurge vechten tussen Tamil-seperatisten en regeringstroepen in het noor den van Sri Lanka zijn gisteren 20 rebellen gedood. Volgens officiële mededelingen in de hoofdstad Co lombo kwam bij de gevechten een soldaat om het leven. Volgens de berichten hadden de soldaten in het oerwoud een schuilplaats van de guerrillastrij ders gevonden. Bij het daarop vol gende vuurgevecht werden 17 guerrillastrijders doodgeschoten. Drie anderen werden gedood bij een poging tot het leggen van mij nen. JERUZALEM - Orthodoxe leden van het Israëlische parlement, kort voor de stemming over de wijziging van de wet op het jodendom. De orthodoxe joden zouden een nederlaag lijden. (foto afp) WASINGTON (AP) - De zwarten in Amerika hebben in 1984 in econo misch opzicht weer meer terrein verloren. Het jaar 1984 werd geken merkt door grotere rassentegen stellingen en grotere vervreemding van de armen, aldus een rapport van de National Urban League dat gisteren werd gepresenteerd. 'Dat het met zwart Amerika niet nog slechter gaat, is meer te dan ken aan zijn traditionele vermogen om te overleven onder moeilijke omstandigheden dan aan iets an ders,' zo zegt John E. Jacob in een samenvattend hoofdstuk van het rapport, 'De stand van zaken in Zwart Amerika, 1985.' Jacob is voorzitter en een van de belang rijkste functionarissen van de Na tional Urban League. De N.U.R. is een burgerrechtenorganisatie. Volgens Jacob hebben de negers in de jaren zestig op bijna alle ge bieden van het leven vooruitgang geboekt. Deze ontwikkeling had zijn hoogtepunt in de jaren zeven tig, maar vanaf dat moment is er alleen nog maar terrein verloren. Jacob schrijft dit voor een groot deel toe aan de moeilijke economi sche omstandigheden. Als voorbeeld noemt hij het werkloosheidspercentage onder de zwarten, dat eind 1984 16 procent bedroeg, tegen 6,5 procent voor blanken. Volgens het rapport hebben 'de moeilijke economische omstandig heden en de angst die deze teweeg brengen bij mensen die alleen geïnteresseerd zijn in hun eigen overleven, en die iedereen die hen in de weg lijkt te staan of die een speciale behandeling krijgt met minachting beschouwen' een be langrijke rol gespeeld. Maar ook de wijd verbreide op vatting dat de huidige regering niet veel geeft om de hoop en de verlan gens van de zwarten mag niet over het hoofd worden gezien, aldus het rapport. Volgens Jacob is de staat van dienst van president Ronald Rea gan op dit gebied 'bedroevend.' Hij wijst op de pogingen van de rege ring om belastingvoordelen toe te kennen aan scholen die discrimi neren, pogingen om de Commissie voor de Burgerrechten te degrade ren tot een verlengstuk van het overheidsbeleid, op besnoeiingen op het budget voor welzijn en le ningen aan studenten, en op het af remmen van de uitbreiding van de Stemrecht-wet TOURS - De brug over de Loire bij Sully sur Loire begaf het onder het gewicht van een zwaarbeladen vrachtwagen en twee personenauto's. De oorzaak ligt bij de ijsafzet op de kabels, waaraan de brug was opgehan gen. (foto AFP) Economie Nicaragua in diep dal

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7