Superheffing niet 10 maar 11 pet. Angst voor onrust op Antillen Landbouwschap tegen plan Braks Bedrijven betrekken bij automatisering overheid 'Kernenergie duurder bij vertraging bouw' Management waterstaat is slecht Twaalf Nederlandse parlementariërs op werkbezoek 'Aanvaringen vallen tot nn toe erg mee' BINNENLAND PAGINA 5 TILBURG (ANP) - De hoeveelheid melk die Nederlandse boeren in het kader van de superheffing per 1 april minder moeten produceren zal niet gemiddeld 10 procent bedra gen maar 11 procent. In dat percentage is de opkoopregeling (1 procent) al meegenomen. Een en ander is het gevolg van het feit dat boeren meer hebben geïnvesteerd dan werd verwacht. Dat zei minister Braks (landbouw en visserij) zaterdagmiddag in Tilburg na afloop van een werkbezoek aan vier Brabantse agrarische bedrijven. Het Landbouw schap verzet zich tegen de visie van de bewindsman. Tot 1 april moeten melkveehou ders 8,65 procent van de melkhoe- veelheid inleveren. Daarvan is tot nu toe 5 procent gerealiseerd. Vo rig jaar was al afgesproken dat de boeren per 1 april 0,9 procent extra toegeschoven zouden krijgen. Daardoor zou het percentage op ongeveer 10 procent komen. Daar komt nu dus nog 1 procent extra bij. Volgens Braks zal bij de inning van de superheffing uitsluitend soepelheid worden betracht bij de wijze van betaling. „Maar betaald wordt er", aldus Braks. De minister toonde zich na af loop van het werkbezoek onder de indruk van de problemen waarin sommige boerengezinnen verzeild zijn geraakt. Volgens hem gaat het over de hele linie echter slechts om een paar procent echte probleem gevallen. De minister zei dat de el lende nog veel groter zou zijn als niet de superheffing als instrument ter beteugeling van de melkpro- duktie zou zijn gekozen maar het prijsmechanisme. Individuele problemen kunnen volgens hem alleen worden opge lost door meer solidariteit tussen de boeren onderling. In dat ver band pleitte hij opnieuw voor de instelling van een solidariteits fonds, waarvan de kosten gedra gen zouden moeten worden door alle melkveehouders. „Maar door de melkreductie van elf procent per 1 april is de ruimte om proble men op te lossen wel minder ge worden", aldus Braks. Afwijzend Het Landbouwschap staat, zo bleek zaterdagvond uit een eerste reactie van een woordvoerder, af wijzend tegenover het plan van Braks. Volgens het Landbouw schap hebben de melkveehouders al genoeg ingeleverd en moet de bewindsman eerst maar eens dui delijk met argumenten aangeven waarom hij naar 11 procent wil. Het Schap vindt dat de bestaan de melkopkoopregeling waarvoor 150 miljoen gulden is uitgetrokken nog voldoende ruimte biedt. De re geling loopt, zo is de indruk, nog maar matig. Voor ongeveer de helft van het bedrag hebben zich boeren aangemeld die willen stoppen met melken. Dat betekent dat er onge veer 1 procent van de Nederlandse produktie vrijkomt om andere melkveehouders te helpen. De re geling moet uiteindelijk twee pro cent opleveren. Het Landbouw schap vindt dat melkveehouders bovendien de gelegenheid moeten krijgen gedeeltelijk met hun pro duktie te stoppen. Braks heeft tot nu toe gezegd dat gedeeltelijke op koop op problemen" in Brussel stuit, maar het Schap verwacht dat dat wel zal meevallen. Voorzitter Jan van der Veen van DEN HAAG (GPD) - Als de over heid een behoorlijke mate van au tomatisering van haar informatie systemen wil bereiken, moet ze het bedrijfsleven meer stimuleren. De bestaande opdrachten zijn onvol doende om bedrijven tot innovatie (vernieuwde produkten) aan te zet ten. Die gang van zaken is niet in het belang van onze economie. Dit concludeert de Commissie Overheidsbestedingen Informatie technologie (COI) in een rapport dat vandaag aan minister Van Aar- denne (economische zaken) werd overhandigd. Doel van de commis sie was na te gaan hoe het bedrijfs leven in sterkere mate kan worden betrokken bij de besteding van de ongeveer drie miljard gulden die de overheid jaarlijks besteedt aan automatisering. Volgens de commissie is te ver wachten dat de informatie-uitwis seling tussen overheidsorganisa ties omstreeks 1995 voor een groot deel is geautomatiseerd. Volgens de commissie moet het bedrijfsle ven op een meer gebundelde ma nier nauwer worden betrokken bij de informatieverzorging overheid. Van belang is dat bij de overheid een oplossing wordt ge vonden voor het nijpende gebrek aan deskundigen op informatie technologisch terrein. In het algemeen moeten trou wens de overheidsorganen worden vrijgelaten in de manier waarop ze hun informatievoorziening rege len. Op hoofdlijnen moet er coördi natie komen. Aanbevolen wordt dan ook dat overheidsdiensten hun behoeften' aanduiden, waarna het bedrijfsleven opdrachten tot le vering krijgt. De overheid moet minder uitvoerend werkzaam zijn; bedrijven kunnen ook onderhoud en beheer van systemen verzorgen. Om belangrijke innovatie-the ma's bij de overheid te stimuleren en daarbij meer inschakeling van bedrijven en van de onderzoeks- wereld te garanderen, zou een spe ciaal programma moeten worden opgezet. Binnen dat programma zouden meer financiële prikkels voor het uitvoeren van overheids opdrachten mogelijk moeten wor den gemaakt, zodat drempels wor den weggehaald. de "Nederlandse Christelijke Boe ren- en Tuindersbond (CBTB) en voorzitter ir. D. Luteijn van het Ko ninklijk Nederlands Landbouw Comité zeiden woensdag dat de vo rig jaar al in EG-verband afgespro ken extra korting van 0,9 procent het maximaal aanvaardbare is. Tij dens de melkveehouderij-confe rentie van de Christelijke Bond, een dag later in Nijkerk, lieten Van der Veen en de aanwezige melk veehouders blijken niet zonder meer met een hogere korting ak koord te zullen gaan. FNV noemt voorstel van kabinet voor wwv 'nonsens' UTRECHT (ANP) - De Vakcentra le FNV laakt het voorstel van het kabinet om de uitkeringen krach tens de wet werkloosheids voorzie ning (wwv) te wijzigen. FNV-vice- voorzitter H. Bode noemde het za terdag 'nonsens' dat het kabinet de wwv-ers laat opdraaien voor de ge lijkberechtiging van mannen en Volgens het wetsvoorstel dat het kabinet voor advies naar de Raad van State heeft gestuurd, komt ie mand pas voor een wwv-uitkering in aanmerking na 130 weken (2,5 jaar) onafgebroken te hebben ge werkt. Tot nu toe gold die termijn alleen voor jongeren onder de 23 jaar. Daarboven geldt nu riog een arbeidsverleden van 130 dagen. Het kabinet wil de duur van de wwv-uitkering voor jongeren on der de 23 jaar beperken tot een half jaar, oplopend tot twee jaar (nu nog de algemene duur) voor werklozen vanaf 35 jaar. De maatregel levert per jaar 450 miljoen gulden op. Dit bedrag is volgens het kabinet no dig om vrouwen die sinds 23 de cember van het vorig jaar ook een beroep kunnen doen op de wwv, een uitkering te kunnen geven. FNV-vice-voorzitter Bode vindt het een "schande om de rekening voor de gelijkberechtiging bij de overige wwv-ers op tafel te leg gen". "De wwv wordt uit de alge mene middelen betaald; dit had den we met zijn allen samen moe ten opbrengen", aldus Bode. Hij erkende overigens dat het kabinet blijkbaar instemt met het loslaten van het kostwinnersprincipe in de Bejaarde dood bij flatbrand BLOEMENDAAL (ANP) - De 76- jarige mevrouw J. Visser-Sieval uit Bloemendaal is zondag bij een kleine brand in haar flat om het le ven gekomen. Dit heeft een woord voerder van de Bloemendaalse po litie zondag bekendgemaakt. Volgens de politie heeft vermoe delijk de duster van de vrouw vlam gevat bij een brandje in haar keu ken. DEN HAAG (GPD/ANP) - Elke twee jaar vertraging bij de bouw van de twee nieuwe kerncentrales betekent dat een kilowattuur stroom daaruit één tot anderhalve cent duurder wordt. Dat zegt mi nister Winsemius (ruimtelijke or dening en milieubeheer) in een vraaggesprek met de Volkskrant. Wat het kabinet betreft komt het Zeeuwse Borssele, dat al een kern centrale heeft, als eerste in aanmer king als vestigingsplaats. Minister Van Aardenne (economische za ken) heeft burgemeester Van den Heuvel uitgenodigd voor een ge sprek met hem en Winsemius. Zaterdagmiddag hebben onge veer honderd vijftig mensen in Borssele gedemonstreerd op initia tief van het Zeeuws platform tegen kernenergie. Coördinator Jan de Vries zei dat 'het hele circus weer in gang wordt gezet' om te voorko men dat Borssele een tweede kern centrale krijgt. "We zullen de poli tiek ervan proberen te overtuigen dat niet voorbij gegaan mag wor den aan de uitkomst van de brede maatschappelijke discussie", aldus De Vries. Tijdens de vreedzame de monstratie werd vuurwerk afge stoken als symbool voor wat de voorstanders van meer kernener gie kunnen verwachten als de uit breiding doorgaat. De waterleidingbedrijven heb ben bezwaar tegen een aantal plaatsen die het kabinet in gedach ten heeft. Het kabinet denkt naast Borssele aan de Eems, het Ketel meer, de Maasvlakte, Moerdijk en de Noordoostpolder. De nieuwe kerncentrales zouden er omstreeks 1995 moeten komen. De waterlei dingbedrijven vinden dat het kabi net in elk geval moet kiezen voor plaatsen met snel naar zee stro mend water. Dit vanwege het risi co van het lekken van radioactief koelwater. De Noordoostpolder, het Ketelmeer en Moerdijk achten het RIWA (Samenwerkende Rijn en Maaswaterleidingbedrijven) en de VEWIN (Vereniging van exploi tanten van waterleidingbedrijven) om die reden ongeschikt. Boven dien zijn het IJsselmeer (bij de Noordoostpolder) en het Haring vliet (bij Moerdijk) belangrijke drinkwaterbronnen voor respectie velijk Noord-Holland en zuid westelijk Nederland. De aannemerswereld heeft bij monde van voorzitter De Vilder van het NIVAG (nieuwe vereni ging aannemers grootbedrijf) late.i weten dat Nederlandse aannemers zoveel mogelijk betrokken moeten worden bij de bouw. "Dat zal de werkgelegenheid zeker gunstig beïnvloeden", aldus De Vilder. Mi nister Van Aardenne heeft gezegd dat de bouw van de nieuwe centra les zeker 25.000 arbeidsplaatsen oplevert. PPR en CPN hebben zich on voorwaardelijk tegen de kabinets plannen verklaard. De Radikalen spreken van 'een historische ver gissing waarmee het kabinet het vrtrouwen in de parlementaire de mocratie opnieuw zwaar op de proef stelt'. Het CPN-bestuur zal acties tegen het kabinetsplan vol op steuen. Een de belangrijkste over- AMSTERDAM (ANP) - De jaar lijkse Amerikaanse legeroefe- ning Reforger ligt, althans wat Nederland betreft, min of meer op schema. Met deze vrijdag be gonnen operatie willen de Ver enigde Staten nagaan hoe snel ze in crisistijd de NAVO-eenhe- den in West-Duitsland kunnen versterken. Ongeveer 18.700 Amerikaanse soldaten en ruim 300.000 ton materieel worden dezer dagen langs verschillende routes naar Europa overge bracht. De aankomst op Schiphol van 5300 militairen werd gisteren na drie dagen voltooid. Onge veer 1800 soldaten werden di rect doorgevlogen naar de Bondsrepubliek. De overigen Reforger' op schema wachten in Amsterdam en Crailo eerst op hun materieel en vertrekken dan pas. Dat mate rieel - 500 rupsvoertuigen, 1400 wielvoertuigen, 700 trailers, 400 containers en 41 helikopters - komt in drie militaire vracht schepen naar de haven van Amsterdam. De schepen William M. Cal- laghan en American Eagle ar riveerden in de loop van giste ren. Het laatste van de drie schepen, de Antares, had onder weg motorpech en komt pas morgenochtend aan. Ongeveer 25 mannen en vrou wen demonstreerden gistermid dag enige tijd in de aankoms thal op Schiphol tegen Reforger. Ze deelden pamfletten uit, loei den met een sirene en hadden een spandoek bij zich met daar op in het Engels de tekst 'Navo is oorlog, dood en vernietiging'. De betogers verdwenen toen ze daartoe gesommeerd werden door politie en veiligheidsmen- Foto: in dit pakhuis in de Amsterdamse haven worden 450 Amerikaanse chauffeurs ondergebracht in afwachting van hun voertuigen. (foto anp) DEN HAAG (ANP) - Veel mana gers bij rijkswaterstaat functione ren slecht. Van de achthonderd academici zitten er 152 niet op de goede plek, waardoor de dienst als geheel niet optimaal werkt. Dat blijkt uit een onderzoek van een speciale werkgroep dat directeur- generaal ir. J. Van Dixhoorn van rijkswaterstaat heeft laten instel len. Volgens een woordvoerder van het ministerie van verkeer en wa terstaat zijn de betrokken ambte naren wel goede technici, maar ze voldoen niet meer aan de eisen van management die in de loop der ja ren steeds meer de nadruk hebben gekregen. Het onderzoek hield ver band met de grote reorganisaties bij rijkswaterstaat als gevolg van de voltooiing van de Oosterschel- dewerken en de opheffing van de Deltadienst, de nadruk die rijkswa terstaat gaat leggen op milieube heer en het besluit van het kabinet om het aantal ambtenaren met twee procent te verminderen. We moeten nu dus woekeren met ta lent en daarom is het van belang dat de juiste mensen op de juiste plek zitten, aldus de woordvoer der. Volgens de werkgroep heeft rijkswaterstaat goede mensen in dienst die wel managerskwalitei ten hebben. Van doorstroming is echter te weinig sprake, waardoor deze tot nu toe niet aan de bak zijn gekomen. Uit het onderzoek blijkt verder dat rijkswaterstaat in het verleden te snel mensen aannam van wie niet vaststond dat ze ook leiding konden geven. De werkgroep vindt dat niet goed functionerende ambtenaren moeten worden aangepakt door ze vervroegd te laten uittreden, op wachtgeld te zetten, af te keuren, over te plaatsen of -als uiterste middel- te ontslaan. wegingen van het kabinet is ge weest dat electriciteit kernenergie in het jaar 2000 8,7 cent per kilo wattuur kost. Kolen stoken levert een prijs op van 11,2 cent en gas kost dan 13,3 cent. In een vraagge sprek met de Volkskrant stelt mi nister Winsemius dat het 'belang rijk is dat er geen vertraging op treedt. Elke twee jaar vertraging le vert een kostenverhoging op van één tot anderhalve cent per kilo wattuur'. Winsemius rekent niet op mas saal buitenparlementair verzet te gen het kabinetsplan: "De ervaring wijst uit dat dergelijke discussie in Nederland hoog kunnen oplopen, maar wanneer de beslissingen een maal zijn gevallen kan de uitvoe ring ervan vrij regelmatig tot stand komen. Dat is ook gebeurd bij de opslag van het kernafval in Pet ten". In een reactie op de uitnodiging voor een gesprek heeft burgemees ter Van den Heuvel van Borssele gezegd dat in de gemeentelijke en provinciale bestemmingsplannen geen ruimte is gelaten voor nieuwe kerncentrales. Het rijk kan echter via een zogeheten planologische kernbeslissing de lagere overhe den dwingen hun bestemmings plannen aan de rijkswensen aan te passen. Herziening van stelsel sociale zekerheid niet per 1 juli DEN HAAG (ANP) - Volgens mi nister Ruding (financiën) is de kans dat per 1 juli van dit jaar het herziene stelsel van de sociale ze kerheid kan worden ingevoerd 'praktisch nul'. De bewindsman zei dit gistermiddag in het radiopro gramma AVRO-magazine. „Helaas blijkt de herziening van het huidige stelsel vooral tech nisch gesproken zo ingewikkeld dat ik er serieus rekening mee houdt dat de invoering moet wor den uitgesteld", aldus Ruding. Hij deelde mee dat er op het ogenblik een studie wordt verricht naar 'tij delijk andere oplossingen' voor de sociale zekerheid: „Er wordt onder meer bekeken of de betaling van werkloosheidsuitkeringen als wwv en bijstand kan worden doorge schoven van het rijk naar de socia le fondsen". Ruding zei het te vroeg te vinden om al te kunnen vaststellen dat nieuwe tussentijdse bezuinigingen nodig zijn. „Zoals elk jaar bekijken wij dat pas bij de opstelling van de Voorjaarsnota", zei hij. De bewindsman zei het een ern stige zaak te vinden dat in 1984 het streefbedrag van 9,3 miljard aan bezuinigingen niet is gehaald: „De Tweede Kamer heeft zowel in de rijksbegroting als in de sociale fondsen gaten geschoten. Daar door blijft voor 1985 nog een be drag van 1 miljard gulden over. Ge lukkig betreft dit voornamelijk in cidentele posten die geen doorwer king zullen hebben in latere jaren". In de visie van de minister blijft het noodzakelijk de ontstane gaten te dichten. „Als er geen maatrege len worden genomen, moeten bij voorbeeld de sociale premies om hoog. Dat vind ik een ongewenste situatie", aldus Ruding. AMSTERDAM (ANP) - Door nog onbekende oorzaak is op het Haarlem mermeerstation in Amsterdam zaterdagmorgen vroeg een tram uit de rails gelopen. De chauffeur raakte bij het ongeval beklemd en moest door de brandweer worden bevrijd. De bestuurder hield aan het ongeval alleen licht verwondingen over. Verder deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor, mede omdat de tram bijna geen passagiers vervoerde. WILLEMSTAD (GPD) - „De Ne derlandse plannen met de Antillen blijken de draagkracht van de ei landen ver te boven te gaan. Neder land kan zijn rol als actieve en ver antwoordelijke partner niet af zwakken". Dat was de boodschap van de Antilliaanse parlements voorzitter Roy Markes aan de dele gatie van Nederlandse kamerleden die de komende twee weken alle zes Antilliaanse eilanden bezoekt. door Elly Wempe NIJMEGEN (ANP) - "Tot nu toe hebben we flink wat geluk gehad", maakt commandant J. Bar van de Rijkspolitie te Water in het district Nijmegen de balans op van de af gelopen week. Op de Waal zijn tot dusverre acht aanvaringen gemeld, waarbij zich niet één gewonde is gevallen. Ook is geen gevaarlijke lading in het water terecht geko men. En hoewel de materiële scha de groot is, had'het volgens Bar al lemaal veel ernstiger kunnen aflo pen. De Rijkspolitie te Water is samen met Rijkswaterstaat volop bezig met het zoeken naar de oorzaken van de ongelukkken. De combina tie van winters weer, mist en lage waterstanden heeft in elk geval een zeer belangrijke rol gespeeld. "Door de lage waterstand is er erg weinig ruimte op de rivier en plot seling opdoemende mistbanken maken het varen extra riskant", al dus Bër, die verder zei dat de mist de afgelopen week veel schippers volledig verraste. De acht aanva ringen op de Waal hebben in elk geval voor veel werk gezorgd. In enkele gevallen moest de blusboot te hulp worden geroepen, maar op zichzelf is het grote aantal aavarin- gen niet uitzonderlijk. „Het is va ker gebeurd", aldus de comman dant. "Bij laag water en mist kun je er je klok bijna op gelijk zetten". De twaalf parlementariërs wor den geconfronteerd met ernstige sociaal-economische problemen op de Antilliaanse eilanden onder meer door de sluiting van de Lago- raffinaderij op Aruba, het dreigen de ontslag van 250 werknemers bij de Curag.aose Dokmaatschappij en de verliezen bij de Antilliaanse luchtvaartmaatschappij ALM. Sinds de devaluatie van de bolivar zijn de Venezolaanse toeristen die vroeger op Curasao hun inkopen deden weggebleven. De enorme begrotingstekorten van de overheid werden de afgelo pen jaren steeds gedekt door de be lastinginkomsten via de zoge naamde brievenbusmaatschappij en. Maar door Amerikaanse en Ne derlandse wetswijzigingen vallen die geleidelijk aan ook weg. PvdA- kamerlid Wijnie Jabaay: „De Ne derlandse regering onderschat de dreiging van sociale onrust, die op Aruba beslist bestaat". Als gevolg van de sluiting van de raffinaderij zijn er harde maatrege len nodig. Met ingang van volgen de maand moeten de ambtenaren 10 procent van hun salaris inleve ren. In de loop van het jaar nog eens 5 procent en dan bedraagt daar begin 1986 de totale loonsver laging 20 procent. Ook de prijzen van primaire levensbehoeften als elektriciteit en water zijn fors ver hoogd. De Arubaanse politieke lei der Betico Croes onderhandelt mo menteel met een Saoedi-Arabische groep die geïnteresseerd zou zijn om de raffinaderij op te kopen. Een laatste onwaarschijnlijke noodsprong waarin de Arubanen zelf niet meer geloven. De raffina derij is sterk verouderd en inge richt op zware Venezolaanse olie. Volgens Betico Croes is het inder daad niet rendabel om olie uit het Midden-Oosten te raffineren op Aruba. Hij ziet de Saoedi-Arabi sche belangstelling meer als een politieke zet om de Amerikaanse afzetmarkt te kunnen bereiken. Niet meer hulp De Nederlandse parlementsle den die vandaag en morgen Aruba bezoeken benadrukken dat het plafond voor de ontwikkelings hulp aan de Antillen beslist niet omhoog kan. Het Eerste-Kamerlid voor de WD Zoutendijk: „De Nederland se regering vindt duizend gulden per jaar per hoofd van de Antil liaanse bevolking ruim voldoende. In Nederland moeten we bezuini gen op de sociale voorzieningen en dan is het niet verantwoord om de hulp aan de Antillen opnieuw te verhogen". Volgens Zoutendijk moet de Antilliaanse regering eerst zelf met een bezuinigingsplan ko men. Het Internationale Monetaire Fonds en lokale financieel-econo- mische deskundigen hebben gead viseerd om een algemene loonsver laging van 15 tot 20 procent op alle eilanden toe te passen. Maar de Antilliaanse regering heeft besloten niet tot dergelijke drastische maatregelen over te gaan. De regering van Maria Libe ria-Peters vreest namelijk sociale onrust als het welvaartspeil zo plotseling wordt aangetast. Libe- na-Peters: „We willen een bewust wordingsproces in de gemeen schap waarbij vrijwillig wordt in gezien dat een geleidelijk terug brengen van de kosten noodzake lijk is". Vooral door de protesten van de vakbonden op Curasao is het politiek niet haalbaar deze maatregelen door te voeren. Aparte status De Nederlandse parlementsle den voelen wel voor uitstel van de aparte status van Aruba die per 1 januari 1986 moet ingaan. De kos ten van decentralisatie zouden dan enkele jaren worden uitgesteld waardoor met name Aruba wat meer financiële ruimte krijgt. Dele gatieleider De Kwaadsteniet (CDA): „Als de Arubanen zelf de aparte status willen uitstellen heb ben we daar geen bezwaar tegen. Vooral de vakbonden op Aruba willen uitstel". Zowel de CDA- als PvdA-kamer- leden zijn er voorstander van dat de KLM zijn tarieven verlaagt op het traject naar de Nederlandse Antillen. Dat zou het toerisme van uit Nederland bevorderen waar door de belangrijkste pijler van de Arubaanse economie wordt ge steund. Hulp Nicaragua stagneert door weigering NCM DEN HAAG (ANP) - De ont wikkelingshulp aan Nicaragua stagneert door de opstelling van de Nederlandse Crediet- verzekeririgsmaatschappij. De NCM wil niet langer de risico's dekken van het bedrijfsleven in de zogenoemde gemengde pro jecten, waaraan ook ontwikke lingssamenwerking deelneemt. Orders ter waarde van enkele tientallen miljoenen guldens gaan daardoor verloren. Bij deze projecten dekt het ministerie het krediet-risico voor 40 procent, terwijl de be drijven hun risico van 60 pro cent hebben aangemeld bij de NCM. In het overleg over de ge mengde projecten tussen verte genwoordigers van de NCM en de ministeries van financiën, economische zaken en ontwik kelingssamenwerking heeft de NCM echter een pakket van een aantal landbouwprojecten afgewezen, aldus is van de zijde van Ontwikkelingssamenwer king meegedeeld. Een woord voerder van het ministerie van financiën wilde dat zaterdag echter niet bevestigen. Door de houding van de NCM wordt onder meer DAF gedupeerd, dat tweehonderd vrachtwagens ter waarde van 16 miljoen gulden zou leveren. Het aandeel van Ceteco-land- bouwmachines zou meer dan acht miljoen gulden bedragen. Een woordvoerder van Ontwik kelingssamenwerking zegt des gevraagd dat door deze gang van zaken niet alleen het beleid van minister Schoo, maar ook het regeerakkoord op de tocht wordt gezet. KUIKENS - Twaalfduizend kui kens zijn zaterdagmorgen in Vrie- zenveen door verstikking om het leven gekomen. De dieren bevon den zich in een schuur die in vlam men opging. De oorzaak van de brand en de omvang van de schade zijn nog onbekend.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5