LM HC vindt draai in zaal Foreholte voelt zich 'bestolen' Leython weer van laatste plaats af Winst en verlies voor Roomburg AZC voor tweede keer winnaar in Amersfoort Kampioenschap gloort voor Vlietwijk 2 en 3 Nederlaag in slotfase MAANDAG 14 JANUARI 1985 DO/ST SPORT LEIDEN Halverwege de zaal- hockeycompetitie heeft LMHC zijn vorm gevonden, getuige de twee overwinningen. Zaterdag emiddag werd in de Kievitenhal met 9-8 van Forward gewonnen, gistermiddag moest de andere zuidelijke ploeg, Den Bosch, voor de ogen van hun fanatieke suppor- terschare er met 7-9 aan geloven. De waarde van de dubbele winst zal volgende week moeten blijken als de ploeg van Baarschers aan treedt tegen Leonidas dat even eens degradatiekandidaat is in de overgangsklasse B. Het eerste deel van het duel te gen Forward ging gelijk op, wat werd onderstreept met een 6-6 ruststand. De extra trainingen van Baarschers hadden een goede LMHC-verdediging tot gevolg en een scherpe strafcorner van Hein Dungelman die een groot deel van de score voor zijn rekening nam. Direct na de hervatting werd af stand genomen door Dungelman en Boudewijn Mol: 8-6. Onno te Rijdt nam na een Tilburgse tegen treffer weer afstand met 9-7. LMHC gaf nog een doelpunt weg en bekwam met 9-8 zijn eerste ze- ge- Tegen en in Den Bosch werd met goed zaalhockey een 3-0 achter stand omgebogen in 3-3 bij rust, door tweemaal Dungelman en vlak voor de wisseling Te Rijdt. Leiden dicteerde het spel met Maurits Ei kenhout als een zich goed ontwik kelende zaalhockeyer in de gelede ren, die vanuit de defensie uitste kende passes verzond. In de score ontliepen de ploegen elkaar nau welijks, maar na 6-6 in de tiende minuuut sloeg de bezoekende ploeg beslissend toe naar 6-8 door Mol en Te Rijdt. Het Bossche pu bliek waardeerde het spel van LMHC mef applaus dat met 7-9 af sloot. Roomburg De Leidse zaalhockeyers behaal den winst en verlies in de Victoria- hal. Roomburg versloeg Ring Pass gisteravond gedecideerd met 8-3 en verloor met 10—8 van Capelle. Tegen Ring Pass werd aanvanke lijk matig gezaalhockeyd in een laag tempo. De ruststand was 2-2. Roomburg hervatte feller en kwam tot snelle aanvallen die leidde tot 5—2 door Max Ligtenberg, terwijl Cees Wendt zijn persoonlijke score opvoerde tot vier. Een Delftse hoekslag bracht 5-3, waarna Roomburg doorstootte naar 8-3 door Oscar Snijders, Wendt en een strafbal van Ronald Cijs. Roomburg staat nu met Ring Pass gelijk met vijf punten in de degradatiezone van de eerste klas se, waar ook Capelle staat en door winst op Roomburg zijn totaal op voerde tot vier. De Leidenaars startten te gemakkelijk in deze be langrijke wedstrijd. Capelle profi teerde goed van de nonchalance en kon rusten met een 5-3 stand. De Leidse treffers tot dan toe kwamen weer van de stick van Wendt. Doel punten van achtereenvolgens Snij ders, Wendt en Ligtenberg brach ten Roomburg naast Capelle (6-6). De extra aanvallende impulsen van Roomburg pakten verkeerd uit: 7-6 voor Capelle. Nol van der Drift bracht de Leidenaars wéér naast de opponent die echter twee hoekslagen benutte en op 9-7 kwam. De laatste Wendt-goal bracht 9—8, maar het antwoord van Capelle was definitief en besloot met 10-8. Alecto In Bleiswijk bleven de zaalhoc keyers van Alecto in de sporthal Rijneveen in de derde klasse ste ken in hun opmars naar de kop. Eerst moest Alecto in een gelijkop- gaand duel de meerdere erkennen in een gemakkelijker scorend Do- pie: 1-4. Jos Nieuweboer bracht de Leiderdorpse ploeg na achter stand met rust weer terug in de wedstrijd (1-1). Na de 1-2 voor Dopie nam Alecto risico's om het tij te keren. Dit pakte averechts uit en resulteerde in nog twee doel punten voor Dopie. Tegen Evergreen startte Alecto overtuigend en hield de 0-1 voor sprong van Frank Dronkers tot de rust vast. De 4-1 leiding die Ever AMERSFOORT - Landskampioen waterpolo AZC heeft gisteren het 29ste Van Haselen-toernooi gewonnen. Het was de tweede keer dat de Alphense ploeg het door AZPC georganiseerde inter nationale evenement won. AZC versloeg gisteren in het voor de eerste plaats beslissende duel Cuba met 8-6. Het officieuze Neder lands poloteam De Kikvorsen, waarin Zijl-speler Ronald Hermsen een hoofdrol vertolkte, bleef Cuba in de eindrangschikking nog AZC-coach Gohr noemde de toernooizege een verdienste van het collectief. In de Alphense ploeg deden met name Ron de Vogel en Arco Verboom van zich spreken. Beiden hebben de afgelopen jaren veel moeite gehad om zich in te passen, maar ip Amersfoort, waar de publieke belangstelling door het slechte weer beneden de verwachting bleef, draaiden De Vogel en Verboom op volle toe ren. Ook doelman Ruud Misdorp onderscheidde zich door in de 'finale' tegen Cuba op belangrijke momenten twee strafworpen te stoppen. Organisator Jaap van Scheijen toonde zich redelijk tevreden over het verloop van het toernooi. Hij doelde op de sportieve kant, niet op de financiële. Nu de publieke belangstelling te wensen over liet, zei Van Scheijen dat het zo niet langer kan met het Van Haselen-toernooi. Het wordt voor de organisatie namelijk steeds moeilijker sponsors £e vinden. Inde Wassenaarse Kievitenhal kwamen de LMHC-hockeyers aan hun eerste zaaloverwinning door met 9-8 van Forward te winnen. Onno te Rijdt (nr 7) en Peter van der Meer omsingelen een Tilburger de bal green verkreeg in vijf minuten tijd had zijn oorzaak in een verwaar loosde mandekking van Alectospe- lers, keeper Rogier Bos van Alecto kwam veelal tegen een overmacht te staan. De ploeg uit Maassluis liep éérst nog uit naar 6-1 voordat Kees van der Made en Marco Koe ken de eer enigszins redden voor Alecto met 6-3. Hisalis In de derde klasse speelden Do pie en Hisalis een wedstrijd met een zeer grillig scoreverloop, waar Hisalis met 7-8 aan het langste eind trok. De 4-1 voorsprong van Hisalis werd binnen tien minuten omgebogen tot 7—4 voor Dopie. De bollenstreekploeg toonde vecht lust in de rommelige wedstrijd en lieten het nog kansrijke Dopie zon der punten door treffers van Paul van Kerkum en Hendrik-Jan Kap- tein. Hisalis-keeper Victor Schwartz kreeg er tegen Alphen vijf om zijn oren en dat was er een meer dan de doelman van Alphen. De wedstrijd werd derhalve met 4-5 door de Alphense hockeyers gewonnen. LMHC-vrouwen Leiden trof gisteravond twee voor het kampioenschap van de eerste klasse in aanmerking ko mende ploegen en verloor van bei de kansloos. Klein Zwitserland was de eerste tegenstander in de Haagse HDM-hal. In een goede wedstrijd met een hoog tempo vonden de KZ-speelsters elkaar beter, wat resulteerde in een 0-8 overwinning voor de Haagse hoc- keyvrouwen. Tegen Rotterdam kwam LMHC er niet aan te pas en moest Ineke Kastelein, ondanks veel goeds, veertien keer de bal naar de mid denstip transporteren. De vooral bij zaalhockey belangrijke dekking klopte niet bij Leiden wat de score onnodig opjoeg bij Rotterdam. Su zan Nivard scoorde tweemaal en Karin van Lee en Joanneke Sprey eenmaal wat een eindstand van 4-14 en LMHC in degradatienood bracht. LEIDEN - Vlietwijk 2 en 3 zijn gis teren een stuk dichter bij een kam pioenschap gekomen. Beide teams rekenden af met hun concurrent. Het tweede klopte Velsen met 6-2, het derde ontluisterde met 7-1 DKC. Met nog drie wedstrijden op het programma hebben deze teams nu twee punten voorsprong gèno- Vlietwijk 1 won ook (8-3 tegen I Dfop Shot 3), maar alle aandacht gaat in Voorschoten natuurlijk uit naar het tweede en derde. Vliet wijk 2 kwam tegen Velsen met 2-2 uit de enkelspelen. De mixed-dub bels werden beiden gewonnen. Spannend was het daarna alleen nog omdat de dubbelspelen bin nen een kwartier moesten worden afgewerkt. De mannen speelden dat klaar, waarna Velsen het vrou- wendubbel maar gewonnen gaf omdat de zaal eenmaal moest wor den verlaten. Net als voor het tweede, gloort voor het derde het kampioen schap. Het duel met concurrent DKC verliep spannend. Rick Tie- laat, na lange tijd van afwezigheid weer van de partij, verloor als eni- ge Vlietwijk-speler. Het vierde team van Vlietwijk behaalde een 5- 3 overwinning op^Aristo 2. De eerste ontmoeting tussen Lei den en Drop Shot 5 (derde klasse) eindigde destijds in een zege voor Drop Shot. Maar de tweede con frontatie eindigde het afgelopen weekeinde in een ruime zege voor de Leidenaars (7-1). "Omdat we dit keer waren voorbereid op wat ons te wachten stond", aldus speler Jan Slingerland. Leiden heeft geen uitzichten meer op een titel, of Sio zou zich alsnog een misstap moe ten maken. Leiden 2, dat uitkomt in de vier de .klasse, boekte een tegenvallend resultaat tegen Hilversum 3 (4-4). Door dit gelijkspel moet ook Lei den 2 de titelspiraties in de koel kast zetten. Lisse 1 (tweede klasse) kwam niet goed voor de dag, maar behield zijn positie in de midden moot dankzij een 4-4 deling tegen Hilversum. Het tweede team van de Lissenaars ging met 5-3 onder uit tegen het Amstelveensé Marti- nus 2. In de hoofdklasse district is Me- renwiek door een 5-3 overwinning bij rivaal Satrunus onbereikbaar geworden. Volgende week wordt in eigen hal het kampioenschap ge vierd. Zilver voor hockeyvrouwen LONDEN - Na alle veldsuccessen heeft de Nederlandse vrouwenhoc- keyploeg zich nu ook bij de indoor- top gevestigd. Na zonder puntver lies de finale van het toernooi in Londen om het Europees kam pioenschap te hebben gehaald, verloor Oranje met slechts één goal verschil van titelverdedigster West-Duitsland: 8-7. Voor de Westduitsen scoorde Gaby Appel vijfmaal. Zeven minu ten voor het einde stond Neder land op een 8-4 achterstand. Een enorm offensief van Nederland bracht een verlenging evenwel nog dichtbij. Bondscoach Gijs van Heumen verving zijn keepster door een zesde veldspeelster. De alles-of-niets poging had bijna suc ces. Luttele seconden voor het ein de voorkwam de uitblinkende Westduitse keepster Thielemann de Nederlandse gelijkmaker van Margreet Lommei. Met 8-7 prolon geerden de Westduitser nu hun kampioenschap. Nederland had in de halve fina les met 3-2 van Engeland gewon nen. West-Duitsland versloeg daar in Schotland met 5-3. LEIDEN - Foreholte heeft aan de wedstrijd met Quick '20 een enorme kater overgehou den. In de laatste minuut ging het door arbitrale dwalingen geteisterde topduel met 11-10 naar de vrouwen uit Oldenzaal. Ook Saturnus gaf in Leiden een voorsprong uit handen. Delta Sport koesterde het 15-15 gelijke spel. HVS en OASE maakten er een spannende streekderby van. Evenals voorgaande weken was OASE de ongelukkigste. De ploeg verloor met 9-10. Olympia en MMO verloren beiden ruim. Beeld uit het handbalduel Oase-HVS. Quick en Foreholte mochten niet verliezen. Op het spel stond de aan sluiting met de top. Foreholte, dat in de afgelopen weken knullig punten verspeelde, begon sterk. Het nam een voorsprong, had deze nog steeds bij rust (4-6), en hield het verschil vast tot 8-10. Toen had Ellie Hoek echter al een rode kaart opgelopen, omdat zij zich "afrea- LEIDEN - Leython heeft zich iveer van de laatste plaats in de tweede divisie van de nationale volleybalcompetitie ontdaan. Met een 1-3 overwinning bij Tor nado vervolgde de Leidse ploeg de weg naar herstel. Overigens moet het succes van de voUeybalploegen uit Leiden en omgeving in het afgelopen weekeinde opnieuw als wisse lend worden omschreven. Gemi ni droeg er in bij door een 3-1 ze ge op Zovoc. NOVO verspeelde een punt aan het bezoekende SVC (3-2). Minder verging het met namen de Gemini-vrouwen, die in het gelijk genoteerde KDS hun meerdere moesten erken nen: 3-1 verlies. Evenals hun mannelijke clubgenoten verraste Leython bij de vrouwen het veel hoger genoteerde Radius: 3-1. NOVO had een off-day en moest als gevolg daarvan de punten aan Argus laten. Tweede divisionist Leython (mannen) liet bij het Delftse Tor nado bij vlagen zeer goed volley bal zien. De thuisclub opende overigens sterk (11-5 en 12-7 tus senstanden), maar pas daarna lie pen de staffels bij de Leidse ploeg zoals het hoorde. Tornado had van dat moment af geen vat meer op Leython: 12-15. In de tweede set koesterde Leython zorgvuldig een vroegtijdig geno men voorsprong. Bij 10-11 was het nog wel even oppassen ge blazen, maar de wissel Ad Kerk hof voor Rob van de Bosch miste zijn uitwerking niet: 10-15 en 0-2. In de derde set kwam Leython al snel met 9-2 achter. De inhaal race leverde nog wel een 14-13 score op, maar deze set ging toch verloren (15-13). Leython putte uit die bijna geslaagde inlooppo ging echter zoveel kracht, dat de opgaande lijn in de vierde perio de doorgetrokken kon worden. Opgezweept door een ontketen- Wisselend succes voUeybalploegen de Bobo van de Bosch (hij sloeg overal langs- en doorheen), knokte Leython zich naar de 9-15 setzege. Met de 1-3 eindscore werd de laatste plaats op de rang lijst overgedaan aan DAC. Derde divisionist NOVO was tegen SVC slechts matig op dreef. De Hagenaars putten daar uit moed en zouden uiteindelijk tot boven eigen kunnen reiken. Na een eerste 13-15 setverlies herstelde NOVO zich goed. On danks het uitvallen van Lieuwe van der Meulen werd met 15-8 gelijk gemaakt. Met Jan Pley in de hoofdrol onstspon zich ver volgens een gelijk opgaande strijd, die pas in de vijfde set in Noordwijks voordeel werd be slist: 15-9. 12-15, 15-13; 3-2). Gemini maakte tegen Zovoc de fout zich aan de matige tegen stander aan te passen. De num mer drie van onderen op de rang lijst had aanvankelijk weinig in te brengen (15-9,15-5), maar toen de Voorschotense ploeg aan het experimenteren sloeg hapte Zo voc gretig toe. Via 14-16 kwam de spanning terug. Niet voor langs overigens. Eenmaal weer serieus volley-end werd al gauw duide lijk dat Gemini toch meer in huis had dan de Zoetermeerse oppo nent. Met 15-10 werd aangegeven dat het ritme in elk geval terug is, iets dat minstens zo zwaar telde als de drie winstpunten. Dramatisch De Gemini-vrouwen moeten de wedstrijd tegen KDS maar gauw vergeten. Het zag er in het begin nog wel aardig uit in Wor- mer. Bij een 6-1 achterstand leg de Gemini met een moeilijke op slag het zwakke achterveld van KDS onder vuur. De thuisclub kwam toen niet meer aan aanval len toe: 10-15. Maar het veryolg was dramatisch. Gemini had niet de Icracht om de zwakke KDS verdediging onder druk te hou den, serveerde te simpel en ver loor de greep op de wedstrijd. KDS nam het initiatief over en vervolgens ook opmerkelijk ruim afstand: 15-3, 15-11 en 15-8. NOVO bakte er tegen Argus ook al niet veel van. De zeer zwakke passing van de Noord- wijkse vrouwen stelde de Zaan- damsen steeds in de gelegenheid naar een riante voorsprong uit te lopen. Ofschoon ook Argus niet overtuigde, holde NOVO toch 3-1. Leython bleef met een 3-1 overwinning bij Radius niet ach ter op de prestaite van het man- nenteam. Wel stond de Leidse ploeg snel met 8-2 achter. Won derlijk genoeg werd het eerste 11-14, voordat de Goudse gast vrouwen toch op 16-14 uitmaak ten. Maar, zo bleek in die eerste set, Leython hoefde beslist niet onder te doen en startte voortva rend de tweede set. Een 3-9 voor sprong werd met een venijnige opslag van Christel Verwoert tot 4-13 uitgebouwd, de winst kwam met 6-15. In de derde set kwam Radius niet verder dan negen punten. De 9-15 gaf de Leidse ploeg vleugeltjes. Met goede bloks en sterk aanvallend spel van Tine de Bloois werd met 4-15 de kroon op het werk gezet: 1-3. Promotieklasser Donar (man nen) moest het zonder Ronny Groen en Cees de Bock stellen tegen Skania. Met drie invallers uit het tweede team speelde Do- nar op safe. Skania dacht zijn sterkste speler aan de kant te kunnen laten, maar moest dat met 6-15 en 12-15 bezuren. Geor ge Hageman speelde in die eerste sets bij Donar de sterren van de hemel. Donar werd echter over moedig en dat pakte volledig verkeerd uit. Via 15-6 en twee maal 15-12 restte slechts' één punt. Gemini 2 schoot tegen Punch pas bij 8-15 wakker. Na 10-10 in de tweede set drukten de Voor schotense reserves met mer ge luk dan wijsheid door naar 15-13, om vervolgens weer dik te verlie zen: 6-15. De laatste twee sets wa ren weer wel voor Gemini (16-14, 15-7), dat de uiteindelijke 3-2 winst voornamelijk aan de sterk aanvallende lepe Roosjen te dan ken had. Leython 2 ging tegen het hau taine Radius aan eigen fouten te- nonder. Ook het gemis van Rob Koebrugge (wintersport) en Her man Smeel (polsblessure) deed zich sterk voelen. Tot 11-11 in de eerste set konden Leython het nog aardig bijbenen. Langer niet: 11-15, 7-15, 11-15). De LUSV-\ alle fronten de mindere van Zo voc: 10-15, 15-17 en 7-15. Gemini 2 trad verzwakt aan tegen Torna do. Zonder Hannie Loof (naar het eerste) werd echter toch een verdiende zege behaald. Na 15-13 verlies in de eerste set, werd het gehanteerde systeem met drie spelverdeelsters en drie aanval- sters overboord gezet. Met Han- neke van de Hazel op de vleugel werd Tornado vervolgens over speeld: 10-15, 8-15, 5-15 (1-3). Ook WW kon DAC in haar kampioensrace niet stuiten: 13- 15,4-15, 3-15. Leython kon het in een ijskoude hal niet bolwerken tegen Velo, dat in een overigens aantrekkelijke en spannende partij met 3-1 won (15-12,15-8,11- 15 en 15-6). GER RENES geerde" na een 2-minuten-straf. Foreholte maakte het spel, maar het ging toch mis. Bij 10-10 liep de formatie van Geerlings weer twee van de vele tijdstraffen op. Met vier 'man' kon het de vrouwen uit Ol denzaal niet houden. Zij haalden met 11-10 de winst binnen. Keep ster Qlga Almekinders: "Wé zijnt bestolep". Nel Geerlings,- deze week oma geworden, scoorde 5 maal. In de 5-meihal ontmoette Satur nus Delta Sport. Van de uitwed strijd had het geleerd de Zeeuwen zover mogelijk van de cirkel te houden. Die opzet slaagde in de eerste helft. De bal werd, na een rommelig begin, gedisciplineerd rondgespeeld. Op kansen loerend nam Saturnus een 5-2 voorsprong. Hans Blansjaar tekende met een linkshandig cirkelschot de 7-5 rust stand aan. Via Wim van Leeuwen en Jan Wolter IJssel de Schepper nam Saturnus 4 doelpunten voor sprong maar Delta Sport weigerde zich definitief op afstand te laten zetten. Die ploeg werd daarbij ge holpen door de te stug verdedigen de Leidenaars die in de laatste 20 minuten 6 strafworpen tegen kre gen waarvan 4 op rij. De rood-wit- ten probeerden in de slotminuten de kleine 15-14 voorsprong via het rondspelen van de bal te kramp achtig vast te houden. Delta Sport behaalde zo in de slotminuut via de zesde strafworp alsnog een punt 15-15. De streekderby bij de vrou wen tussen OASE en HVS eindig de in een 9-10 overwinning voor de Stompwijksen, nadat OASE bij rust nog met 5-4 leidde. In Roelofa- rendsveen toverden beide ploegen een harde maar enerverende wed strijd uit de hoed. OASE gokte in eerste helft op de break out. On danks dat Gerrie Hoogeboom er re gelmatig in slaagde de HVS aanval te onderbreken werd er slordig met de ontstane kansen omge sprongen. Dat wreekte zich in de tweede helft. Toen OASE met een vrouw minder in het veld stond profiteerde HVS met twee doel punten. Direct daarop scoorde Ank van der Bosch uit een straf worp 6-7. HVS coach Wim Jansen: "OASE speelde toen teveel op dej man en riskeerde die straffen daar mee". Ondanks dat de ploeg uit Oud Ade via uitblinkster Helmaj van der Geest nog langszij kwam gaf de grotere routine van HVS de doorslag: 9-10. De beide., derde-divisionisten Olympia en MMO presteerden zwak. De vrouwen van Olympia maakten er vooral in het laatste kwartier een puinhoop van. Break- outs mislukten, vrije kansen wer den om zeep geholpen. Dat Her- mien Goedkoop drie strafworpen stopte mocht niet baten, Hollan- diaan won met 7-14. De vrouwen van MMO ontbrak vooral de durf tot schot te komen. Daarmee maakten ze het de 6-0 defensie van GDS/Athene wel erg makkelijk. De Haagsen behaalden dus een 12- 5 overwinning. De mannen van Rijnstréek hadden veel moeite met de keiharde defensie van EHC. Terwijl de scheidsrechters toeke ken werd de cirkelloper gesloopt. Rijnstreek speelde technisch beter handbal maar bleef in de slotfase van de gelijkopgaande strijd (rust 9-9) met lege handen achter. Een strafworp betekende 16-14 voor EHC. HW had als koploper in de eer ste afdelingsklasse veel last van de instartende hoekspeelsters van DSO. Tot 5 minuten voor tijd stond de zonder Do Laernous spelende ploeg achter toen DSO conditio neel instortte. Van 10-8 werd het toen alsnog 10-12. Saturnus be hield via een ruime 17-7 overwin ning op OASE 2 het leiderschap van 2a. De mannen van Olympia herstelden zich van een achter stand bij rust. Zij wonnen met 16- 14 van VELO. Ook HW houdt de race vol. Hermes 3 werd met 19-12 het slachtoffer. Alleen Foreholte liet in 2B een steek vallen. Hercu les kreeg teveel ruimte van de Voorhoutse defensie: 11-13. In 2A verloren de beide "Leidse" heren- ploegen. MSV scoorde slechts bij vlagen, waardoor DIOS via een 18- 19 zege overeind bleef. Rijnsoever verloor met 12-15 van HEC 2. De dames MSV speelden met 7-7 ge lijk tegen EDH 2, Rijnsoever—Her mes 2 eindigde bij 9-12. AD VAN FESSEM TENNIS - Chris Lewis heeft het Grand-Prixtoernooi in Auckland gewonnen. De als zevende geplaat ste Nieuwzeelander zegevierde in de finale over de Australiër Wally Masur: 7-5, 6-0, 2-6, 6-4. SCHAKEN - De Rus Eugeni Svesjnikov heeft het 60ste interna tionale grootmeestertoernooi van Hastings gewonnen. Hij behaalde in negen partijen 13 punten.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14