5D T Vormcrisis in Den Bosch Fides Pacta lost concurrentie Knoeiende jury brengt Flash dicht bij LUSV Fiks wint derby Leiden wint 'flopper' Leidse studentes houden het hoofd koel Nederlaag brengt Danaiden in gevaar LZ1886 -BARCELONA Oproer in zesdaagse Tieleman in selectie 'Toch hebben we weer veel plezier gehad' Belg Nederlands kampioen Metge snelste MAANDAG 14 JANUARI 1985 SPORT PAGINA 13 DEN BOSCH - Ze stonden erbij alsof ze zojuist wéér in de allerlaatste seconden van de wedstrijd de punten aan Nashua Den Bosch hadden moeten laten. Terwijl het tegendeel waar was. Ze keken, na afloop in de fraai geoutilleerde kantine van Maaspoort, alsof ze er goed de smoor in hadden. Terwijl het resultaat honderd procent was. Ze wilden eigenlijk maar zo snel mogelijk de bus in en terug naar Leiden. Terwijl een feestje toch eigenlijk op zijn plaats zou zijn geweest. Wat bezielde die spelers van Elmex Leiden nou Winnen bij aartsrivaal Den Bosch, alleen op kop in de eredivisie en dan onder de douche vandaan komen met bekkies alsof er daar afwaswater uit die kranen was gekomen. Overigens - en dat voor de goede orde - hing niet bij iedereen de stropdas op half zeven na die sen sationele 65-69 Leidse overwinning in het Bossche. Bij Ruud Harre- wijn, de coach en de optimist pur sang, straalde de vreugde er wel degelijk vanaf. Hij telt in punten en dus blijft één en één gewoon twee. Geef nog maar wat door van mij. Ook bij Tom Lockhart, zo'n beetje de enige speler die zaterdagavond kon terugkijken op een redelijke wedstrijd, tekende zich een grijns op het gegroefde gelaat. En dat Kees Akerboom, toch een verliezer die avond, in een beste bui was mocht eveneens geen verwonde ring wekken. Die lacht altijd. Kwestie van relativeren. Maar dat, en daar zat 'm mis schien wel de kneep, kan een aan tal spelers bij Leiden inmiddels ook. Dat groepje besefte, de winst ten spijt, dat er eigenlijk nauwe lijks reden was voor uitbundig ge drag. Of, zoals aanvoerder en spel maker Emill Hagens treffend aan bracht: "Dit leek natuurlijk hele maal nergens op. Het was niet om aan te zien. Datje wint is niet meer dan terecht. Maar de manier waar op schenkt mij in elk geval weinig bevrediging. Zo slecht als nu heb ben we dit seizoen, en ook vorig jaar, nog niet gespeeld. Dat bevalt mij niks". Oorzaak Zijn compaan Toon van Helfte ren sloot zich daarbij aan. De be snorde Delftenaar zocht, net als Hagens, tevergeefs naar een oor zaak. "Ik weet niet waar die apa thie opeens vandaan kwam. Wel licht toch weer die angst voor Den Bosch, wellicht toch weer die onze kerheid die komt bovendrijven als we niet snel genoeg afstand kun nen nemen. Zij speelden niet beter als in die toernooien toen we ge makkelijk over ze heenliepen. Het LEIDEN - Beek 20 (10), Lockhart 16 (6), Wiel 14 (63%), Ha*ens 11, Van Helf teren 6 (6), Kragiwijk 2, Heqdeman 0 (6), Van Dam 0. Schotpercentage 43, re bounds 39, balverlies 13. DEN BOSCH - Akerboom 19, Fields 19, Gibson 10, Pieterse 6, Bottse 4, Van der Steen 3, Esveldt 2, Franken 2. Schotpercentage 45, rebounds 37, bal verlies 7. Scheidsrechters: Van Dishoeck en Woudstra Vijf fouten: geen Toeschouwers: 1750 ligt dus aan onszelf. Misschien spe len we wel te weinig onder druk". Van Helfteren baalde trouwens niet alleen vanwege het matte spel. Ook de schimpscheuten van het Bossche publiek die hem bij zijn entree steevast ten deel vallen kon hij niet waarderen. "Waarom moe ten ze mij hebben", vroeg de routi nier zich hardop af. "Zo gaat de lol er wel vanaf. Waar doe je het nog voor, denk je dan wel eens. Maar goed, ik kreeg ze in elk geval aar dig stil. Dat geeft nog een beetje voldoening". Het was inderdaad Van Helfte ren, wiens specifieke knokkers stijl buiten Leiden niet in goede aarde valt, die kort voor tijd heel de Maaspoort het zwijgen oplegde met een, naar 55 seconden later zou blijken, voor de Leidse zege beslis sende actie. Bij de score 63-67 en na balverhes van Hagens bracht hij Larry Gibson bij zijn ogenschijn lijk eenvoudige lay-up dermate uit balans dat de bal van de ring rolde. Den Bosch koos niet voor vrije worpen, maar voor een uitbal. Daarop had de o zo slimme Van Helfteren ook gegokt. Tijdverlies Want pas 20 seconden later zoef de de aansluitingstreffer van And rew Fields door het netje. Kostbaar tijdverües voor Den Bosch en voor In Amerika is alles groter en dat moet zo blijven ook. Dus als de langste speler ter wereld in Soedan rondloopt dan haalje hem gewoon naar Brid geport, Connecticut, waar hij nu voor de plaatselijke universiteit basket ball. Zijn naamManute Bol. Lengte 2.31 meter. Gewicht 86 kilo. Of hij kan lopen vermeldt de story niet. Maar dat je niet gemakkelijk langs hem komt lijkt een ding dat zeker is. (toto ap> Leiden de mogelijkheid om zonder nog te hoeven scoren de partij uit te spelen. In het verleden was zoiets een te moeilijke opgave ge bleken, gaf Leiden zes punten in iets meer dan 30 seconden uit han den. Ditmaal hielden Hagens, Van Helfteren en Beek het hoofd wel koel. Waarbij laatstgenoemde de druk voor Leiden 3 seconden voor tijd definitief van de ketel haalde met een simpele inlegger. Slechts in die laatste paar minu ten, en dan alleen nog vanwege de spanning, leek de wedstrijd tussen de eeuwenoude concurrenten op wat het zijn moest: een enerveren de topper die bol stond van sensa tie. Maar in de 38 minuten daar voor mocht het gebeuren niet meer naam hebben dan een flopper die gekenmerkt werd door fouten en blunders en beheerst werd door angst. Waarbij Leiden vooral in de eerste helft schutterde en Den Bosch dat pal na rust deed. Die tijdsfactor liet de balans ten slotte ook doorslaan in het deel van Leiden. Dat voor rust ho peloos tegen zichzelf vocht, getui ge bijvoorbeeld het schotpercenta ge van 32 en de 4 uit 14 van sterspe ler Jerry Beck. "Ik snap het niet", verklaarde ook de Amerikaan na afloop. "Allemaal gemakkelijke ballen die ik normaal gesproken Vormcrisis In normale doen verkerend zou Den Bosch deze stuntelende tegen stander een veeg om de oren heb ben gegeven. Maar zoals ook de re cente toernooien én de nederlaag tegen Werkendam duidelijk maak te verkeert de gehavende ploeg van coach Jan Dekker al weken in een vormcrisis. Slechts door toe doen van de immer 'koele' Aker boom bleef dat voor rust nog enigs zins onder de oppervlakte. Al gaf die 37-30 ruststand al aan dat er maar weinig voor nodig was om Den Bosch in verlegenheid te brengen. Waarvan acte. Een korte ople ving aan Leidse zijde zorgde er voor dat de wankele Bossche veste als een kaartenhuis inelkaar stort te. In vijf minuten tijd liep Leiden onder aanvoering van de op revan che beluste Wiel en Beck van 39-30 naar 39-47 en hoewel 55 seconden voor tijd Van Heiteren nog even moest ingrijpen speelde Leiden na de thee een gewonnen partij. Maar zelfs dat herstel en de daaraan ge koppelde zege kon met name Ha gens niet opvrolijken. "Daarvoor hebben wij en zeker ook zij te slecht gespeeld. Dat geeft toch te denken". AD VAN KAAM DEN BOSCH/LEIDEN - De vrou- wenploeg van LUSV had zaterdag avond in Den Bosch, ondanks de winst, ook al weinig reden tot uit bundige vreugde. Daarvoor was mede-koploopster Flash'82 in de tweede helft, met hulp van een knoeiende jury, toch nog te dicht bijgekomen: 57-59. Bij de mannen overwon koploper Blitz bij OSG zijn angst (62-77) en verraste Lisse bij Early Bird: 67-73 Voor de basketbalsters «van LUSV stond tegen Flash de eerste plaats in de eerste divisie op het spel. De Leidse studentes kregen de wedstrijd in sporthal 'De Schutskamp' na een wat nerveuze start na tien minuten spelen onder controle. Flash probeerde met af wisselende verdedigingsvormen de Leidse ploeg te stoppen, maar Annette Zondervan en Carrie Stoops wisten de openingen goed te vinden (10-24) en door de goed uitgevoerde break leek bij rust de strijd beklonken: 16-36. LUSV had echter buiten de waard, in dit geval de Bossche jury gerekend. Toen Flash dankzij een agressie ve press echter langzaam begon in te lopen en de Brabantse ploeg LUSV tot op zeven punten was ge naderd (46-51) werden aan de tijdklok de knoppen verwisseld. Voor het oog leek het dat de groene knop ('tijd loopt') was ingedrukt, maar in werkelijkheid was dat an ders. De tijd stond vaker stil dan geoorloofd was en Flash kreeg een zee van speeltijd. De laatste 5 mi nuten duurden ruim 25 'echte' mi nuten, terwijl er nauwelijks enig oponthoud in de vorm van vrije worpen (4) of time-outs (1) was. LUSV liet zich door het gegoochel niet van de kook brengen en zorg de ervoor op de beslissende mo menten te blijven scoren. De in- haalpoging werd net op 'tijd' ge stopt: 57-59. Naast Elmex in de ere divisie heeft nu ook de eerste divi sie een Leidse ploeg alleen op kop. Carrie Stoops was voor LUSV top- scoorster met 20 punten. Lisse had onverwacht veel moei te met het puntloze Black Eagles. Nadat de eerste helft werd afgeslo- LEIDEN Fides Pacta ver grootte haar voorsprong op de achtervolgers door een 14-13 overwinning op num mer drie Albatros. Ook" naaste concurrent Deto ver loor, waardoor de ploeg van coach Matty Baart nu twee punten voorligt op de rest van het veld. Eersteklasser De Danaïden verloor daar entegen van De Bermen en zakte onder de rode streep. Opnieuw toonde Fides Pacta haar duidelijk stijgende vorm, die de laatste duels zelfs weer naar het 'hoofdklasse-niveau' lijkt te reiken. Met name Henny Piket is helemaal de oude, flitsend in zijn bewegin gen en welhaast ongrijpbaar. Daar bij gevoegd het sterke verdedigen van het duo Onderwater/Pikaar, waardoor de Zwijndrechter vrou wen nauwelijks nog in het stuk voorkwamen, en de 5-1 voorsprong die er na een kwartier stond, is ver klaard. Dick Onderwater en Henny Pi ket, beiden tweemaal, alsmede Wil- ma Neuteboom tekenden voor de ze eerste Leidse treffers. Onderwa ter scoorde voor de pauze nog tweemaal en bracht zo een riante 7-3 ruststand op het scorebord. Zeven minuten na de hervatting was de voorsprong echter alweer weggesmolten. Albatros schakelde het vrouwenkwartet meer in, ter wijl tevens de zuiverheid van het afstandsschot terugkwam. Op on navolgbare wijze tilde Henny Piket Fides uit het dal door driemaal (een goal werd afgekeurd) raak te schieten. De marge bleef, ondanks een doelpunt van Nico Pikaar (10- 8) slechts kort overeind. ADVERTENTIE Waterpolo dinsdag 15 januari 20.30 uurlnhetSMeibad. Aangeboden door tabak- en lektuurshop Bert Mulder, Willem Klooslaan 1Leiden Een wissel van coach Matty Baart, de onder de paal sprong kracht tekort komende Onderwa ter werd vervangen door Ronald van der Velden, pakte verkeerd uit. Nico Pikaar kon zich niet terug la ten vallen op de korf en tegenstan der Arie Boom kon vrijuit aanleg gen. Hij scoorde in het laatste kwartier nog driemaal en bracht Fides daarmee danig in de proble- Maar ook Pikaar kwam nog tweemaal tot scoren, bracht na 10- 10 de stand weer op 12-10, terwijl ook invaller Van der Velden doel puntte: 13-12. Nog in dezelfde mi nuut kwam Albatros echter op nieuw langszij en het spektakel bleef. Robin Sommeling zorgde voor de beslissende goal (14-13), maar de spanning verdween pas na het laatste fluitsignaal. Fysiek Of het herstel van Pernix op tijd is om nog mee te spelen in de strijd om de eerste plaatsen moet nog blijken, de wijze waarop de Engel equipe terugkwam sprak echter boekdelen. Na twee nederlagen werd uitgerekend tegen het fysiek stevig uitpakkende Groen Geel weer de volle winst gegrepen. De Zaankanters knokten in de slotfase keihard terug, soms zelfs ook wat al te letterlijk. De Pernix aanval werd door het geweld geze- ker intimideerd, want in het laatste kwartier werd slechts eenmaal ge scoord. Verdedigend gaf het echter geen krimp, geruggesteund door de 11-6 marge. Deze bleek voldoen de ruim voor de overwinning, die door een laatste goal van Kees Bro- kaar tijdens het op balbezit spelen 12-9 als einduitslag meekreeg. Voordat het \(echtkorfbal de overhand kreeg, had Pernix duide lijk het beste van het spel. Na een moeizame start, Peter Kuipefs opende pas na dertien miuten de score, nam de ploeg van coach Jas per Engel geleidelijk afstand van Groen Geel. Carla van Evert onder scheidde zich met twee treffers (4- 2), terwijl ook Carla Kuipers, Geer- ten Breedveld, Kees Brokaar en opnieuw Peter Kuipers de korf vonden. Na rust (7-4) liep het ver schil snel op tot 11-6 door goals van Erica Hardam (na twintig secon den) en Kees Brokaar (2). De strijd leek gestreden, maar vlamde plots weer op nadat arbiter Schuurman, die een wat warrig partij blies, terecht een strafworp over liet nemen. Van korfbal was daarna het laatste kwartier nauwe lijks sprake meer. Degradatienood De strijd in de eerste klasse dreigt een voor De Danaïden fatale wending te nemen. Tegen het on der de degradatiestreep geklas seerde De Bermen leed de ploeg van coach Hans van Huis een der de opeenvolgende nederlaag. Met als resultaat, dat nu de Leidse de butant onder de fatale streep be land is. "Het is helemaal mis met de ploeg", verzuchtte Van Huis, die het antwoord op de vraag naar het schuldig moest blijven. Tot halverwege de tweede helft (rust 5-4) kon De Danaïden in het spoor van de thuisploeg blijven. Door goals van Cees Christiaanse, Eric Peters en Hennie Devilee, de vervanger van Leon Brouwers, hadden de Leidenaars zelfs even een 6-7 voorsprong. Het bleek echter de laatste stuip trekking, want tot de slotfase werd niet meer gescoord. Invalster In- grid Slingerland, evenals Kaj Lo cher acht minuten voor tijd in het veld gebracht voor Sandra Slinger land en Eric Peters, scoorde toen pas het achtste Leidse doelpunt: 10-8. De resterende goals waren van Eric Kromhout (2), Ellen Eph- raïm en Hennie Devilee. Ook Velocitas dreigt in de pro- (SID/DPA) - De Westduitsers Hen ry Rinklin en Josef Kristen beheer sen de wielerzesdaagse van Stutt gart. Voor ongeveer 6000 toeschou wers wonnen zij gisteravond de jacht over 200 ronden en pakten en passant een ronde voorsprong op vier achtervolgende koppels mee. Bij deze concurrenten bevinden zich ook Gerrie Knetemanr, met partner Roman Herrmann uit ZEIST - Pernix-juniore Lian Tieleman is wederom gekozen in het Nederlands selectie, die op 16 februari de jaarlijkse in terland tegen Belgïe speelt. De achtienjarige Noordwijkse is ditmaal de enige vertegenwoor diger van de Leidse regio, want Alfred Lambooy (De Algeme ne), vorig jaar in Deurne op de reservebank, viel zaterdag tij dens laatste selectieronde af. Hetzelfde overkwam de overi ge Leidenaars Mieke Selier en Jan Willem Meijer (Fides Pac ta) en Erica de Rooy (Pernix). Liechtenstein dorde, en René Pij nen, die met de Westduitser Stefan Schröpfer vijfde is. Eerder ontstond rumoer bij dit evenement, dat voor de tweede maal op de kalender staat. De Westduitser Horst Schütz, wereld kampioen bij de stayers, en de Zwitser Max Hürzeler raakten ver wikkeld in een heftig meningsver schil met organisator Winfried Holtmann en wedstrijdleider Wil- fried Peffgen. Beide renners had den zich er over opgewonden, dat de Nederlandse gangmaker Bruno Walrave zijn renner Werner Betz (Wdl) te veel in de luwte hield. Bij de gevolgde woordenwisseling zou Schütz ernstige beledigingen naar het hoofd van Peffgen geslingerd hebben. Daarop sloot Holtmann Schütz uit van verdere deelneming en vertrok Hürzeler uit solidariteit met zijn Westduitse collega. DEN HAAG (ANP) - Stefane Ga- neff is zondag voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands schermkam- pioen op degen geworden. De in Den Haag geboren en getogen Ga- neff, lid van Zaal Kardolus uit Zoe- termeer, bezit de Belgische natio naliteit en geldt op degen al jaren ten met een wel erg magere 28-27 voorsprong, kreeg Black Eagles het ineens op haar heupen: 42-57 halverwege. Lisse-coach Broekhof greep naar de press als laatste red middel en had op het nippertje succes. Bij 61-61 kwam de aanslui ting, bij 63-62 de winst voor Lisse. Grasshoppers behield bij Gym- nova haar toppositie in het rayon. De Katwijkse ploeg beschikte slechts over één wisselspeelster, maar bleef zonder veel moeite overeind: 71-82 (34-47). Mannen Blitz klopte het altijd lastige OSG met 62-77, waarmee de Voor schotenaren revanche namen voor de thuisnederlaag eerder dit sei zoen. Blitz wist zich gewaar schuwd en had bij rust al een veili ge marge van tien punten (31-41) en onder aanvoering van Wim van Niekerk (23) en Rolf van Oort (20) speelde Blitz naar een nog ruim uitgevallen overwinning. De kop positie van de Krouwelbrigade, werd verder versterkt door de 81- 70 (45-36) nederlaag die runner-up Lokomotief gistermiddag moest incasseren bij AMVJ Rotterdam. MSV had ook nog wat goed te maken tegen Dunckers, waarvan het eerder verloor. De Noordwij- kers sloegen vlak na rust (40-46) toe en stuurden Dunckers met een 97- 90 nederlaag terug naar Hilversum. Trotters kende gisteren met een goedspelende Van Weeren (28) en Monkhorst (20) een makkelijke avond tegen Voorne: 95-56 (45-33). Iedereen kwam in het veld en coach Kales kon het rustig aan doen. Lisse startte het nieuwe jaar in het rayon Noord met een belangrij ke overwinning op het nu Ameri kaan-loze Early Bird: 67-73. De Lis- senaren hadden in Purmerend bij de rust al de leiding (30-36) en wis ten die in de tweede helft verder uit te bouwen. Grasshoppers kende in de twee de klasse weinig problemen met Midland: 65-83 (28-45). LUSV kwam tot een 84-64 zege op Dra gons. DEN BOSCH - "We hebben veel plezier en dat is het voornaam ste", vertelde een vrolijk lachen de Marjolein TerLaak na afloop van de twaalfde achtereenvol gende nederlaag van de MSV- vrouwen in een eredivisiepartij. In de akelig lege en kille Bossche Maaspoort kregen de Noordwijk- sen andermaal geen poot aan de grond: 87-53 voor Nashua. Het humeur van de net uit Australië teruggekeerde Marjolein Ter- Laak mocht er niet onder lijden, hoewel de gezichten van haar ploeggenoten tijdens de wed strijd duidelijk anders spraken. Bij Jolanda Tokki lag de frustra tie er duimendik op. Tokki, met 26 punten (waaron der drie driepunters) topscoor- ster van MSV, zag dan ook veel mis gaan. De laatste twee minu ten voor de rust waren illustra tief voor het weinig succesvolle ploeteren van MSV. Een briljan te pass dwars door de Bossche verdediging werd door juniore Annelies Schaap niet begrepen en ging over de eindlijn. In de volgende aanval verloor Schaap opnieuw de bal, terwijl in de slot seconden niemand Tokkj waar schuwde dat er nog luttele se conden restten voor een eind- schot. Opnieuw een doelloze aanval en de van Rotterdam overgekomen Noordwijkse liep boos en teleurgesteld naar de kleedkamer, ook zij besefte dat de 44-23 achterstand niet meer ingehaald kon worden. Na de hervatting duurde het bijna vier minuten voordat de eerste score te noteren viel. Van Den Bosch wel te verstaan. Mi riam Delmee zette haar onwaar schijnlijke reeks driepuntsscho- ten voort en bleek met een totaal van 10 onhoudbaar voor de weinig hechte MSV-defensie. Twee minuten later pas kreeg MSV weer een bal door het netje. De strijd was toen al lang gestre den, hoewel het duel zich nog ruim tien minuten moest voorts lepen, alvorens de twaalfde ne derlaag in de boeken kon wor den bijgeschreven: 87-53. De eni ge redding lijkt voor MSV de binnenkort startende degradatie- competitie, misschien dat er dan wat eer te behalen valt. HANS JACOBS blemen te komen na een 7-11 ne derlaag tegen koploper Tjoba. Na rust (4-4 met drie goals van Jeroen van Driel) duurde het ruim twintig minuten, voordat de Leiderdor pers via Jan Scheffers weer tot sco ren kwamen. Het beslissende gat (4-8) was toen al geslagen. Klassegenoot Ons Eiland kroop echter ten koste van Oranje Nassau (14-7) naar de middenmoot van IIB. Wim Nijenhuis en Rob Hassel- bach scoorden beiden viermaal, maar grote uitblinkster was toch Barrie van Duyn, die driemaal doelpuntte en ook nog enige straf- worpen forceerde. De Algemene verloor tien minu ten na rust (3-3) de aansluiting met DKV. Van 3-3 schoot de score naar 7-3 en daar konden de Leidenaars, ondanks goals van Marco- (2) en Enrico Mud en Martin Filippo wei nig meer aan veranderen: 11-7 Crescendo leverde een punt in bij het laaggeplaatste Keep Fit (8-8) en mocht achteraf nog blij zijn dat het daarbij bleef. Joke Geijer (2) wist in de slotfase een 8-7 achter stand weg te werken, na eerst nog een strafworp te hebben gemist. Wijnand Alberts en Peter Baak scoorden eveneens tweemaal. Bij Vitesse-Fluks mocht Kees Zwanenburg in de laatste minuut ook een strafworp nemen, maar hier verdween de bal eveneens naast de korf. De acht van coach Kees van Vliet, die ook volgend seizoen aanblijft, speelde derhalve gelijk: 10-10. Zwanenburg was met vijf goals wel de produktiefste Noord wijker. KNS kwam tegen koploper ALO vooral pure schotkracht tekort. Van de 13-7 nederlaag viel dan ook bitter weinig af te dingen, meende coach Henk Roedoe. Ruud Ligt- voet (2) alsmede het volledige vrouwenkwartet kwamen tot sco ren. BRAM VAN GENT ALPHEN AAN DEN RIJN Fiks heeft de derby tegen Tempo met rui me cijfers gewonnen: 7-14. Toch ging de strijd met de Alphense korfbal lers lange tijd gelijk op, hetgeen ook uit de ruststand blijkt: 5-7. Tempo mocht dan over de hele wedstrijd genomen een grotere vecht lust aan de dag leggen, het schieten van de Alphenaren was bedroevend slecht. Ook blijkt dat bij Tempo teveel spelers op de toppen van hun kunnen moeten spelen en dat voor een paar van die spelers de tweede klasse eigenlijk te hoog gegrepen is. Fiks had na een kwartier spelen al een 1-4 voorsprong opgebouwd door doelpunten van Nico van Weizen, Diederik van Veen en tweemaal Robert van der Kraan. Marjolein Opbroek kon daar slechts één treffer tegenover plaatsen. Bij 4-5 was de aansluiting, vooral door de tweemaal scorende Jaap Wielinga, echter weer tot stand gebracht. Bij rust was het 5-7. Na de pauze liep de marge echter snel op tot vijf doelpunten. Mede door Sandra van Gelderen, die bij 5-8 het eerste vrou- wendoelpunt voor Fiks liet aantekenen. By Tempo werd Rob Wildschut vervangen door Ernst van Hooidonk, maar veel haalde dat niet uit. Via 6-12 (weer Sandra van Gelderen) en een tegengoal van Bert Jan van Wee- ren werd de eindstand van 7-14 bereikt. Bij Tempo moest Ellen de Nys uitvallen met een verstuikte enkel. Omdat de Alphense club al had gewis seld werd het einde met zeven spelers gehaald. Scores Fiks: Diederik van Veen 4, Theo Vreeken 4, Robert van der Kraan 3, Theo Vreeken 1, Sandra van Gelderen 1. ADVERTENTIE als de beste schermer in zijn land. Dit weekeinde maakte hij echter voor het eerst gebruik van het recht, dat de KNAS hem biedt, deel te nemen aan de Nederlandse titelstrijd. In de finale versloeg hij zijn clubgenoot Olaf Kardolus ge decideerd: 10-6. ZEG MAART) TEGEN 'H—s KAMSTEEG OCCASION keus uit 200 occasions \kies ook voor kamsteeg zekerheid!, GAO (ANP/AFP) - De Franse cou reur René Metge heeft zondag tij dens de rally Parijs - Dakar in de klasse voor personenauto's de klassementsrit van Agadcz naar Tchintabaraden in Niger gewon nen. Hij legde het traject, een on derdeel van de totale rit van 1200 kilometer, af in 1 uur, 5 minuten en 22 seconden.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13