5 0 T Everton weer alleen aan kop Knappe deling UVS Caroussel draait op volle toeren Lions definitief in na-competitie Marathon valt in 't water Beroering op Malta Flinke schuld Spaanse clubs Drukte rondom trainers Manchester op eigen veld verrast door Coventry Emmen wil Verlangen Kraker in beker: Ajax-PSV Girardelli zegeviert PAGINA 12 MAANDAG 14 JANUARI 1985 VALETTA (Rtr) - De Maltezer voetbalwereld werd in het afgelo pen weekeinde danig opgeschrikt. Zaterdag gingen vier van de acht voetbalclubs uit de hoogste afde ling in staking, omdat de besturen ontevreden waren over de houding van de nationale bond, de MFA. De clubleidingen vonden, dat zij in fi nancieel en sportief opzicht door de MFA werden benadeeld. De vier andere clubs, die zaterdag hadden moeten spelen, verklaar den zich solidair met hun stakende collega's Het belangrijkste strijdpunt was het pleidooi van de clubs om ook op zondag te voetballen. Het is in Malta de gewoonte, dat alleen op zaterdag wordt gespeeld. Wegens het gebrek aan goede accommoda ties - alleen het Ta' Qali-stadion in de omgeving van Valletta is be speelbaar - kunnen dan maar twee wedstrijden worden afgewerkt. Gisteren was alles weer voorbij. De staking van de acht clubs uit de voetbalcompetitie werd opgehe ven. Zonder daarvoor een reden te geven maakten de verenigingen zondag bekend, dat zij de komende weken gewoon zullen spelen. De voetbalbond had wel gedreigd de competitie en de interlandwed strijden van van de nationale ploeg te annuleren indien er zou worden gestaakt. BARCELONA (DPA) - De Spaanse voetbalclubs in de eer ste twee divisies staan voor in totaal 500 miljoen gulden in de schuld. Dat maakte Antonio Baro, de nieuwe voorzitter van de profliga, zaterdag bekend. Baro deed een beroep op de Spaanse staat de noodlijdende clubs bij te staan. Hij had over deze zaak een bespreking met de staatssecretaris van sportza ken, Roma Cuyas. Baro dacht vooral aan een verhoging van de bijdrage uit de totogelden van één naar zes procent. Voor de slechte financiële si tuatie worden diverse oorzaken genoemd. Zo zouden de voor zitters van de clubs met geld hebben gesmeten en verder de economische crisis en de hoge rente boosdoeners zijn. Het slechtst staan FC Valencia, Fc Sevilla, Atletico Madrid en Be- tis Sevilla er voor met per club bijna veertig miljoen gulden schuld. Ook Real Madrid en Fc Barcelona staan voor ruim der- »n gulden in het krijt i i op langere termijn e hebben deze toppers hogere ii komsten te verwachten uit n cettes dan de andere clubs. De belangrijkste schuldei sers zijn de banken, spaarban ken en de spelers. Maar de be taalde clubs hebben ook een schuld van 190 miljoen gulden aan de Spaanse staat wegens niet betaalde belasting, sociale verzekeringspremies en aflos singen van hypotheekleningen, die noodzakelijk waren om de stadions voor het toernooi om de wereldtitel van 1982 te mo derniseren. LEIDEN - UVS, Lugdunum, Roodenburg en Quick Boys kwamen in het afgelopen weekeinde in de buitenlucht actie. Omdat de ondergesneeuw de velden onbespeelbaar waren, moesten de verenigingen wel uitwijken naar het kunstgras. Zaterdagavond op het veld van het Haagse HMSH kwam UVS een verdienstelijk gelijkspel overeen met FC Den Haag: 0-0. De Leidenaars deden nauwelijks voor de profvoetballers. Vooral in de eerste helft had UVS het middenveld stevig in handen, en stelde de Hagenaars niet in staat iets te ondernemen. In de slotfase kreeg de uitstekende invaller Richard van Polanen nog een mogelijkheid op de winnende treffer. Hij miste evenwel. Op het veld van Roomburg kwamen Lugdunum en Roodenburg tegen elkaar in actie. De groen witten zegevierden met 3-0. Gijs Collé opende de score voor Lugdunum. Uit een strafschop zorgde Wim Ligtvoet voor 2-0, terwijl Henri van der Weijden de eindstand op 3-0 bepaalde. Quick Boys confronteerde zaterdagtweedeklasser Kennemerland met een 1-4 nederlaag. De overwinning voor de Katwijkers, bij wie Fred Eijs- berg weer meespeelde, was verdiend. Bij rust was de stand door een treffer van Cees van Rooijen 0-1. In de tweede helft voegden Mart van der Plas, Floor van Duyn en Cees van Rooijen nog drie doelpunten aan het totaal toe. Tien minuten voor tijd scoorde Kennemerland tegen. LEIDEN - Wellicht geïnspireerd door de onbespeelbaar heid van de voetbalvelden, scharen heel wat bestuursle den en voetbaltrainer zich in deze winterse periode rond de onderhandelingstafel. Kortom, de caroussel draait weer op volle toeren. Zowat alle clubs slaan de komende weken spijkers met koppen, voor wat betreft het functioneren van de oefenmeester in het komende seizoen. De koppels Rünsburgse Boys/Arie Lagendijk en RCL/Laurens Mou ter werden het voor het komende seizoen al enkele weken geleden eens. Het aanblijven van John Eel- man is "zoals gebruikelijk" pas volgende maand een discussie punt bij Noordwijk. Quick Boys hoopt deze week te beslissen of Martin van Vianen blijft. FC Lisse en Wim Eilander onder handelen woensdag over een con tractverlening. Jan Faas gaat Ter Leede verlaten, maar heeft inmid dels alweer onderdak. Volgend sei zoen traint Faas het Noordwijkse SJC. Peter Ciere en Katwijk moe ten nog met elkaar gaan praten. Aad Warmerdam en SV Voorscho ten zijn het in principe met elkaar eens voor nog een jaar, maar er moeten nog enkele plooien worden gladgestreken. Woensdag wordt daarover vergaderd. Naar alle waarschijnlijkheid zal Leo de Jong aan het eind van het seizoen bij MVKV opstappen. Valken '68 en Will Henskens werden het vorige week met elkaar eens over een een jarig contract. Lugdunum en Clement Koster hebben nog niet met elkaar gespro ken, maar de verwachting is dat de partijen ook volgend seizoen aai: elkaar zullen zijn verbonden. Roo denburg ziet John Huguenin ver trekken en heeft inmiddels een sol licitatieprocedure opgezet. Indien Melbi Raboen en UVS gebruik ma ken van een optie, dan is de Hage naar ook volgend jaar trainer bij de Leidse eersteklasser. Komende weken valt daarover de beslissing. Het trainersschap van Chiel Jan sen is deze week agendapunt bij Blauw Zwart. Docos en Crama gaan uit elkaar. LFC moet zich nog bezinnen over het aanblijven van Wim Visser. Leo Holl "heeft best zin in nog een jaar WSB". "Maar", voegt de Leidenaar er snel aan toe, "dat is niet aan my om dat te bepa len. Misschien willen de spelers wel van my af'. Over anderhalve week valt de beslising. Het bestuur van UDO vergadert vanavond over Cees Pouwiel. Mat Kantebeen houdt het na vijf seizoenen voor gezien bij VTL. "Ik heb er leuke jaren gehad. Het is voor mij geen 'must' om trainer te bly ven. Ik wacht even af wat er ge beuren gaat. Kan ik een leuke club krijgen, dan ga ik zeker door, want ik heb er best aardigheid in". LDWS (Henk Siera). Randstad LEIDEN - Dankzij een gift van het Leidato bestuur worden op zondag 10 februari de A- en B-junioren van 18 voetbalclubs uit de regio in staat gesteld een zaalvoetbaltoernooi af te werken. Plaats van handeling is de Groenoordhal. De organisatie ligt in handen van twee clubs, een uniek feit in de Leidse voetbalhis torie. LFC en Lugdunum zetten hun schouders onder het karwei. Sport (Frans van der Zeeuw), Meerburg (Hennie de Klerk), SVLV (Jan van Bemmelen) hopen in de komende weken het hoofd stuk trainer te hebben afgehan deld. By Foreholte gaat Henk Swaak weg. SJZ wist Ruud van der Linden voor een jaar aan zich te binden. QPR-doelman Peter Hucker krabbelt vergeefs op het kunstgrasveld aan weging scoort Garth Crooks de openingsgoal in de Londense derby tussen ven simpele als doeltreffende voetbe- l eindigen. (foto AP) LONDEN (Rtr. - Everton heeft weer alleen de kop genomen in de Engelse League. De Europa Cup tegenstander van Fortuna Sittard zegevierde met 4-0 over Newcastle United, terwijl concurrent Totten- ham Hotspur twee punten ver speelde op het kunstgrasveld van Queens Park Rangers (2-2). Pretti ge bijkomstigheid voor Everton was de nieuwe nederlaag van Man chester United (0-1 thuis tegen Co ventry). Van de elf vastgestelde wedstrij den in de Engelse eerste divisie werden er sèlchts zes uitgespeeld. Sunderland - Liverpool werd na één helft afgebroken omdat het veld spekglad was geworden. De nederlaag tegen het laag ge klasseerde Coventry was niet het enige verlies voor de geplaagde Mancunians. Zij raakten ook inter national Bryan Robson met een ernstige blessure kwijt. Robson probeerde in de tweede helft een verre pass te achterhalen, maar smakte door de gladheid tegen een reclamebord aan de rand van het veld. Hij moest met een schouder- verwonding naar een ziekenhuis worden vervoerd. De verwachting is dat Robson tenminste een maand is uitgeschakeld. Zonder Robson raakte Manchester de juis te koers kwijt. Coventry kon daar van profiteren en zag in de 70e mi- nuut Terry Gibson de winnende treffer produceren. Bij de Spurs maakte de Argen tijn Osvaldo Ardiles zijn rentree in de 33e minuut toen hij inviel voor de Nigeriaanse vleugelspeler John Chiedozie. Ardiles had sinds mei vorig jaar door een reeks blessures niet meer in het eerste team ge speeld en dat was aan zijn spel te merken. De begaafde middenvel der liep zich herhaaldelijk vast met al te enthousiaste dribbels. Tottenham begon uitstekend met een treffer van Crooks na net vier minuten. Gary Bannister zorg de er echter in de 18e en 53e mi nuut voor, dat de thuisclub op voordeel kwam. Halverwege de tweede helft stelde Falco uiteinde lijk nog één punt voor de bezoe kers veilig. Everton, dat sinds 1970 geen na tionaal kampioen meer is geweest, gaf Newcastle United geen enkele kans. Door doelpunten van Sheedy (2), Sharp en Mountfield werd het 4-0. EMMEN (ANP) - Cambuur-trainer Theo Verlangen is in onderhande ling met de amateur hoofdklasser Emmen. De oud-trainer van Gro ningen verlaat aan het eind van dit seizoen de Friese eerstedivisiclub. Emmen zal binnenkort bij de KNVB een aanvraag indienen voor toelating tot het betaalde voetbal en heeft inmiddels een gesprek ge voerd met bestuurders van de Drentse club. FC Groningen verloor zaterdag een oefenwedstrijd met 2-3 van za terdag eersteklasser ACV uit As sen. De amateurs leidden bij rust met 2-1. Voor Groningen scoorden doelman Schellekens uit een straf schop en Huizingh. Voor ACV Sinkgraven, Peter en Gerard Kuntz. Sparta en zondageersteklasser Sliedrecht kwamen zaterdag tot een 2-2 gelijkspel na een ruststand van 1-1. Voor Sparta scoorden Eyer en Lengkeek. Italië De laatste speeldag van de eerste helft van de Italiaanse voetbalcom petitie heeft de eerste nederlaag opgeleverd van lijstaanvoerder Hellas Verona. Met de Westduitse international Hans Peter Briegel, maar zonder de Deen Preben Elk- jaer Larsen, werd met 1-2 verloren bij Avellino, de nummer tien op de ranglijst. Na ruim een half uur nam de thuisploeg door de Argentijn Diaz een voorsprong. Vyf minuten later stonden de partijen weer ge lijk door een doelpunt van Maran- gon. Acht minuten voor tijd zorgde Colombo er voor dat Verona niet ongeslagen de tweede helft van de competitie ingaat. Inter Milaan profiteerde maar half van de misstap van de lijstaan voerder. Bij Ascoli bleef de club van Karl Heinz Rummenigge ste ken op 1-1. Door een treffer van spits Altobelli namen de gasten in de 50e minuut de leiding, maar in de 77e minuut maakte Jaccini ge lijk. Como zette zijn opmars voort. Met Hansi Müller en Dan Corne- liusson in de hoofdrol, werd AC Milan, nog steeds zonder topscorer Mark Hateley, met 2-0 verslagen. Matteoli en Butti zorgden al in de eerste helft voor de treffers.Torino zakte van de gedeelde tweede naar de derde plaats door met 0-1 te ver liezen van AS Roma. Pruzzo in de 38e minuut zorgde ervoor dat de ti telhouder opklom naar de vierde plaats op drie punten van Verona. Juventus zag de wedstryd tegen te gen Lazio afgelast door de hevige sneeuwval. Spanje Het gaat er nu echt op lijken voor Barcelona. De koploper van de hoogste Spaanse voetbaldivisie liep op de twintigste speeldag op nieuw een punt uit op de grote ri- - vaal Real Madrid, zodat de voor sprong van Barca nu maar liefst acht punten bedraagt. De ploeg van de Engelse trainer Terry Vanables rolde thuis hekke- sluiter Elche op, terwijl de 'konink lijken' uit Madrid tegen het laag ge klasseerde Valladolid niet verder kwamen dan een 1-1-gelykspel. Real heeft nu evenveel verliespun- ten als stadgenoot Atletico dat met 2-0 van Real Betis won. Valencia, Real Sociedad, Sevilla én Atletico Bilbao delen de vierde plaats. DEN HAAG (ANP) - Ook in de der de ronde van het toernooi om de KNVB zullen de acht wedstrijden niet op dezelfde datum kunnen worden gespeeld. De competitie leider van het betaalde voetbal heeft in de periode van de achtste finales van het bekertoernooi (het carnavalsweekeinde) ook competi tiewedstrijden vastgesteld, die voorrang krijgen. Ten minste een ontmoeting, Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles komt later op het programma, uitstel is mogelijk voor de wedstrijden FC Twente- Den Bosch en Ajax-PSV omdat nog steeds het competitieduel Den Bosch-Ajax uit staat. De loting voor de derde ronde van het bekertoernooi had het vol gende resultaat: Vitesse-Wageningen, Fortuna Sittard-Go Ahead Eagles, NAC- Helmond Sport, Utrecht/Zwol- sche Boys - Volendam, FC Twen- te-Den Bosch, Sparta/NS W-Haar lem, Ajax-PSV, Excelsior-MW. De wedstrijden zijn vastgesteld voor woensdag 13 februari, de thuisspelende verenigingen heb ben echter het recht de duels te verschuiven naar de zaterdag of de zondag van het daarop volgende carnavalsweekeinde. Op 17 februa ri is ook de competitiewedstrijd Go Ahead Eagles-Feyenoord op het programma geplaatst, de beker wedstrijd van de Eagles moet daar door naar een later tijdstip ver schuiven. Op woensdag 13 februari, wan neer een aantal vafi de bekerwed strijden kan plaats vinden, moet ook worden gespeeld het achter stallige duel tussen FC Den Bosch en Ajax. Zou de Bossche burge meester voor dat duel niet akkoord gaan met de woensdagavond, dan gaat Den Bosch-Ajax naar 17 fe bruari en in dat geval zullen ook de bekerwedstrijden van Den Bosch en Ajax naar een andere datum moeten. De ontmoetingen die nog open staan uit de tweede ronde van het bekertoernooi, FC Utrecht-Zwol- sche Boys en Sparta-NSW zullen op woensdag 6 februari moeten worden gespeeld. Uitstekend debuut van Walter Meeuws AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft gistermorgen in De Meer een oe fenwedstrijd tegen de Rijswijkse amateurclub RVC met 2-1 gewon nen. De Rijswijkers hadden bij de rust tegen het volledige Ajax met de Belg Walter Meeuws, die een uitstekende indruk maakte, met 1- 0 de leiding door een treffer van Lansink. Na de rust scoorde Ajax twee maal door Koeman en Gasse- lich. LEIDEN Karma Lions heeft zich| het afgelopen weekeinde met twee overwinningen definitief verze kerd van een plaats in de na-com petitie. Lions won zaterdagavond in de Leidse ijshal van naaste bela ger Amsterdam 2 en gaat na de 7-2 zege nu alleen op kop in de tweede divisie. Gisteravond zette Leiden de successrenreeks voort tegen de reserves van Friesland Flyers. In Thomas) verder uitliepen naar Heerenveen wonnen de mannen 7-2 overwinning, van trainer Leo van Dijk moeite-l loos met 2-9. Ruim 300 toeschouwers zagen Peter Konkel tegen Amsterdam al na 17 seconden de score openen voor de Leidse ploeg. Amsterdam werd overdonderd en door treffers van Wim Constans, Frank Dobbe laar en Rud-y Bakker verder op achterstand gezet (4-0). In de twee de periode wisten beide ploegen niet te scoren, maar daarna bracht Leidens nieuwste aanwinst, de Ca nadees Jean Martin (ex-HIJS), zijn team buiten bereik van de hoofd- stelingen. Jerry Schöfer en de vori ge week nog voor het eerste team uitkomende Abbie Boot wisten weliswaar voor Amsterdam het doellampje nog twee keer te doen oplichten, doch hun inspanningen konden niet verhinderen dat de Leidenaars (scores van Camfens en Lions verstevigde zijn nieuwe koppositie in Heerenveen. Jèffrey Delmonte bezorgde de Leidenaars in de tweede periode het honderste doelpunt uit de competitie. Perio destanden: 2-4, 0-4,0-1 (2-9). De fis hockeyers, die nog twee competi tiewedstrijden vor de boeg heb ben, ontmoeten in de in februari startende na-competitie naast Am sterdam vrijwel zeker Olympia Antwerpen en Herentals. Peter Konkel probeert door zijn tegenstander Mario c deze van een doorbraak af te houden. AMMERSTOL (ANP) - Weersvoor spellingen blijven vaak een slag in de lucht. Dat heeft het bestuur van IJsclub de Vooruitgang zaterdag in Ammerstol ondervonden. De club zou zaterdag de veertiende mara thon voor het klassement om de KNSB-beker, de eerste in de histo rie op natuurijs, organiseren. Plot seling invallende dooi veranderde Kunstrijtitel Tjin Li Wang DEN BOSCH (ANP) - Tjin Li Wang uit Apeldoorn is zaterdagavond in Den Bosch nationaal kampioene kunstrijden geworden. De verras sende tweede was de Haagse Cana dese Barbara van der Hoogen, die zich bij het begin van het toernooi via een test moest kwalificeren. Ti telverdedigster Li Scha Wang, de zus van de nieuwe kampioene, werd derde. Bij de heren won de uit de Verenigde Staten overgeko men Ed van Campen, die alleen concurrentie te geduchten had van Alcuin Schuiten. de fraaie ijsbaan op de ochtend van de wedstrijd echter in een zwem bad. Na overleg met Hans Brand van de Landelijke Technische Commissie (LTC) marathon, raad pleegden de organisatoren het KNMI, dat voor de middaguren een forse daling van de tempera tuur voorspelde. Op grond daarvan besloten LTC en ijsclubbestuur de wedstrijd met enige vertraging te laten doorgaan. En inderdaad, vriezen deed het zaterdag in Ammerstol, maar pas tegen zessen. Al na de openings wedstrijd van de vrouwen werd duidelijk dat de baan vrijwel onbe rijdbaar was. Uitgetrapte bochten, gaten zo groot als rijksdaalders, meterslange gleuven scheuren en de weke bovenlaag vergrootten de risico's op valpartijen tot onaan vaardbare proporties. Maar de organisatoren gingen pas overstag na een fikse ruzie tus sen Jos Pronk en de wedstrijdjury, en een weigering van een groep ve teranen om te rijden. Uiteindelijk sprak de LTC-vertegenwoordiger Nassette het voor de rijders verlos sende woord: de wedstrijd zou wel worden gehouden, maar telde niet mee voor het klassement. "Een moeilijke beslissing", aldus Na ssette, "want ik ken talloze jon gens, die bedrijf en werk in de steek laten om aan deze wedstrijd- serie mee te doen. Die jongens worden zwaar gedupeerd, maar de conditie van het ijs was zo slecht dat deze baan alleen geschikt was voor liefhebbers". LEIDEN - De voor Luxemburg uit komende Oostenrijker Mare Girar delli heeft gisteren de slalom voor de wereldbeker in Kitzbuhel ge wonnen. De Italiaan Tötsch werd tweede. Bij de afdaling overwon zowel zaterdag als zondag de Zwit ser Pirmin Zurbriggen, die leider is van de strijd om de wereldbeker. Andrea Wenzel won het combina tie-klassement. De Zwitserse Mi- chela Fignini zegevierde gisteren in een reuzeslalom in Pfronten.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12