J'WH£r&r- Oudheidkamer is er spoedig Of Voorschoten nu of niet: die woonwagens komen 'Valt sneeuwballen gooien onder onze doelstelling?' ZATERDAG 12 JANUARI 1985 LEIDEN Wisseling van de wacht bij SJJO 'De één' is Barend Tobé. Hij 'rolde' als negenjarige in het kerkelijk jeugdwerk. Toen in 1973 de stich ting jeugd- en jongerenwerk Oegst- geest (SJJO) werd opgericht, kwam hij daarin terecht. Hij heeft inmiddels geruisloos afscheid ge nomen van de stichting. Niet dat hij het zat was, integendeel, Tobé praat nog steeds met grote betrok kenheid over de activiteiten in Ta- berna. Zijn verhuizing naar Leiden heeft een belangrijke rol gespeeld bij zijn besluit. 'De ander' is Pieter Hellinga. Sinds twee jaar woonachtig in Oegst- geest, na omzwervingen door heel Nederland. Is gevraagd voorzitter te worden na een rondgang van het SJJO-bestuur langs de politieke partijen. Na diep nadenken ("Wil ik mijn nek wel uitsteken"?) heeft hij 'ja' gezegd. Hellinga is (ook ui terlijk) een voorzitter met mana gerskwaliteiten, hetgeen voor een voortvarend reilen en zeilen van Taberna een gunstige zaak kan Over het verschil tussen de komen de en de gaande voorzitter zeggen ze: "hij (Tobé) kent de voorgeschie denis" en "hij (Hellinga) heeft be- stuurservaring en kennis van ly- nen en structuren". Disco Wat ze gemeenschappelijk hebben, is de wil om het werk van de SJJO te structureren. Met name toen de bezuinigingen ook het jeugd- en jongerenwerk troffen, is een duide lijke prioriteitstelling nodig gewor den. Tobé heeft de structurering naar buiten toe in gang gezet, Hel linga gaat voort op de ingeslagen weg. Hét zal neerkomen op veel vergaderen bij de subsidiegever in het Wilhelminapark. Op deze zit tingen moet de zelfstandigheid van de SJJO worden verdedigd. Het is noodzakelijk om het terrein af te bakenen waarop de SJJO werk zaam is. De grenzen zijn echter moeilijk te trekken. "Valt sneeuwballen gooien onder onze doelstelling?", verwoordt Hellinga weergevoelig de discussie over de uitersten van de SJJO. Met andere woorden: hoever kan je gaan zonder je doelstellingen ge weld aan te doen. Mag de SJJO bij voorbeeld een buurtvereniging helpen met kopieëren. De voorzit ters vinden van wel. Het houden van disco-avonden is een voorbeeld van een activiteit die op het randje zit. Hellinga, wij zend op een poster met de tekst 'Ze zeggen dat 't een zootje is in 't buurthuis': "De buurt klaagt wei eens over de overlast die bezoekers veroorzaken na een disco-avond. 'Leiderdorp tegen Fascisme' krijgt gemeentelijke bijdrage LEIDERDORP - De pas opgerichte werkgroep 'Leiderdorp tegen Fascis me' krijgt een eenmalige subsidie van 395 gulden. Met uitzondering van de CDA-leden Van der Kwaak en Van Jaarsveld stemde de commissie welzijn gisteravond met dat voorstel in. De werkgroep wil dat geld gebruiken voor allerlei aktiviteiten: het hu ren van een informatiestand op de markt, het verspreiden van affiches en folders, het houden van exposities over het thema fascisme en een toneel stuk. De Leiderdorpse scholen zullen worden benaderd om binnen de lessen geschiedenis en/of maatschappijleer aandacht aan fascisme te be steden. Onduidelijkheid heerste er binnen de commissie over de preciese plaats van de werkgroep. Overlapt ze geen andere instellingen? En: hoe kan zo'n lijvige lijst aktiviteiten met zo'n gering bedrag worden onderno- Op die laatste vraag had een woordvoerder van de werkgroep wel een antwoord. Zelf zijn de leden niet te beroerd om een en ander uit eigen zak te betalen. Daarnaast ontvangt zij giften van verschillende Leiderdor pers. En een heleboel aktiviteiten zijn kosteloos. Toch konden de twee CDA'ers geen 'ja' zeggen, mede doordat een ei gen bijdrage van de werkgroep zou ontbreken. OEGSTGEEST "Ik had geen zin in een afscheidsborrel. Schei uit, er zijn er hier zoveel die wat doen", zegt de één. "Zou het niet aardig zijn om een gesprek te hebben over de wisseling van het voorzitterschap", vroeg de ander. Wellicht een kenmerkend verschil in taakopvatting. De één figureert liever bescheiden op de achtergrond. De ander heeft gevoel voor 'public relations' en begrijpt dat je het 'produkt' jeugd- en jongerenwerk moet 'verkopen'. aweary* Slrï TGEES ?abeTna tel. 154773 Anderen vragen zich af: Disco, moet dat van óns geld? Wij vinden dat disco geen op zichzelf staand doel mag zijn, maar dat dit wel het medium is om met jongeren te communiceren. Als ze zo zijn bin nengekomen, gaat de verbonden heid met Taberna verder en stap pen ze een volgende keer makkelij ker over de drempel. Op een aparte avond voor baanloze jongeren komt niemand, als je een disco or ganiseert zijn ze er wel en zijn ze aanspreekbaar". Grappend: "Ten minste, als de muziek niet te hard staat...". Aanloopfunctie De SJJO moet een open karakter hebben, menen beiden. Tobé: "Dat moet je op twee manieren zien. Openheid wil zeggen dat je je niet in een soort vesting terugtrekt en slechts één doelgroep binnenlaat. Openheid kun je ook letterlijk ne men in de zin dat mensen altijd naar binnen kunnen. Het is heel belangrijk voor het jeugd- en jon gerenwerk dat je een groot deel van de dag open bent". Pieter Hel linga vult hem aan: "De aanloop functie van Taberna is enorm be langrijk, er is altijd koffie als je langskomt". 1985 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het internationale jongerenjaar. "Voor de SJJO is het elk jaar jongereryaar", zegt Barend Tobé. Speciale acties staan nog niet op de agenda. Pieter Hellinga denkt aan een combinatie van het jongerenjaar met het Oegstgeester actiejaar voor Sierra Leone. Of, en in welke vorm, die actie wordt ge houden is n'og onzeker. Het be stuur van de SJJO moet daarover nog van gedachten wisselen. Een aandachtspunt in het jonge renjaar is ook dé groep haanlozen in Oegstgeest. "De baanloosheid van jongeren leidt tot uitzichtloos heid. Wij willen deze groep extra aandacht geven. Ik vind dat daar best geld van de gemeenschap te genover mag staan", aldus Hellin ga. De Groninger van geboorte is de laatste jaren veelvuldig verhuisd. Hij noemt dat een voordeel: "Je bent dan verplicht de hoofdlijnen te zien, dat heb je voor de baan van voorzitter ook nodig". De SJJO hoeft zich geen zorgen te maken dat Hellinga ook uit Oegst geest weer snel zal vertrekken, zo dat het voorzitterschap door een ■11 'wairoe *Hellinga (links) en Tobé in de sneeuw i hoort bij het voorzitterschap. ander moet worden vervuld. "Ik heb er goed over nagedacht en be sef dat je niet het ene jaar kan ko men en het andere weer kan gaan. Ik zie het als een erg boeiende taak en voel me verplicht daar tijd en energie in te steken. Zeker als ik de enorme inzet zie waarmee alle vrij willigers hier iets heel moois draai ende houden". Over zijn werk als voorzitter van de SJJO vindt Hellinga dat hij het nog te kort doet om er een gefundeerd oordeel over te kunnen geven. Sinds 1 januari is hij voorzitter. Als zijn voornaamste werkzaamheden ziet hij het naar buiten toe duide lijk maken van de structuur van de stichting. Ook de huisvesting van de SJJO heeft zijn aandacht. Hellinga: "De huidige huisvesting heeft veel beperkingen. Ook de lig ging zou beter kunnen. Vooral voor het kinderwerk is het belang rijk dat we centraal zijn gelegen. Het is een droom voor ons om ooit één centraal gelegen accommoda tie te hebben. We hebben wel eens aan het gebouw van de Sprinkhaan (naast het Gemeentecentrum, red.) gedacht. Door de uitbreiding van Oegstgeest zijn we steeds meer aan de rand van de gemeente komen te liggen. Voor mensen uit bijvoor beeld Haas wijk is het nu vaak te ver om hun kinderen hierheen te brengen". IJSDISCO Op de in goede condi tie verkerende ijsbaan aan de Nico- laas Maeskade in Voorschoten wordt vanavond van zeven tot tien uur een ijsdisco gehouden. De bahn is zondag open van twaalf tot vijf uur 's middags en 's avonds van zeven tot tien. Maandagavond om acht uur wordt het kampioen schap van Voorschoten op de korte baan gehouden. Alleen Voorscho tenaren kunnen inschrijven vanaf zeven uur. Het recreatieschaatsen gaat gewoon door. ZATERDAG Leiden Breehuys - Breestraat, swingavond van af 20 uur. Kykhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Zonder getuigen' van Nikita Mikalhov, 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'D Posto' van Ermanno Olmi, 21.15 uur. Wassenaar Adelbert College - Deylerweg 163, to neeluitvoering 'Mimicri' met eenakters H. Heyermans, 20.15 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, boeren kielenbal carnavalsvereniging 'De Hangkonten', 20 uur. ZONDAG melan en Dans, 15 Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Zonder getuigen' van Nikita Mikalhov, 20 en 22.15 uur. Swifttoer en de Bataven organiseren strandloop op het strand van NoQrd- wiik, start om 11 uur. Bowlingrestaurant Hans Menken - Bos- huizerlaan. Jazz on Sunday: Greetje sion o.l.v. Karei Boehlee, 15-18 uur; Jam session o.l.v. Jim van Es, 21.30-1.30 uur. Oegstgeest Taberna - Julianalaan, kinderpoppen theater, 'Een echte prinses', 13-14.30 Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, koffie concert St. Jans Fanfare met de 'Aare- beije-plukkers', 12.15 uuf Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, koffieconcert met hoornmuziek, 12.30 uur. Warmond Jazz Sociëteit - Dorpsstraat 5, jazz-con- cert Max Collie. 15 uur. Stationskoffiehuis - Herenweg, postdui- vententoonstelling, 11-20 uur. RIJNSBURG/LEIDERDORP - De Leiderdorper H. van Egmond heeft gistermiddag de eremedaille gekregen verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Burgemeester M.A. van der Have van Leiderdorp speldde hem de versierselen op die bij deze koninklijke onderschei ding horen tijdens een afscheidsre ceptie voor Van Egmond in Rijns burg. De Leiderdorper is 17 jaar be stuurslid geweest van de Rijns- burgse bloemenveiling Flora. Van af 1974 was hij penningmeester van Flora. Van Egmond trad eind vorige maand uit het bestuur we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Hij is tijdens de laatste ledenvergadering van de veiling benoemd tot ere-lid van Flo ra. Van Egmond heeft naast zijn da gelijks werk als kweker en zijn be stuurslidmaatschap van de bloe menveiling, ook tal van functies be kleed in het maatschappelijk leven in Leiderdorp. Zo was hij onder meer voorzitter van de voetbalver eniging RCL, voorzitter van de Kalkpolder in Leiderdorp en dia ken van de gereformeerde kerk en voorzitter van de diaconie in deze gemeente. Bovendien is Van Eg mond lid geweest van de Pachtka- mer irt Leiden en was hij secretaris van de kring Leiden van de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond (CBTB). (foto Holvast) Poppentheater Hanneke Kuipers komt aanstaan de zondag met haar poppenthea ter naar de SJJO in Oegstgeest. In gebouw Taberna (Julianalaan 1) brengt ze het stuk 'Een echte prin ses', over een jarige koning. De voorstelling, die om één uur be gint, is bedoeld voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Toegang een rijks daalder. Koffieconcert De St. Jans Fanfare organiseert zondag weer een (gratis) koffie concert in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg in Zoeter woude. Dit concert wordt ver zorgd door de Aarebeije-plukkers uit Roelofarendsveen, een Eger- lander-blaaskapel. Het concert begint om kwart over twaalf. De genen die de avond daarvoor het 'Boerenkielenbal' hebben bezocht kunnen er even napraten. Hoornmuziek Tijdens het koffieconcert, aan staande zondag in de Leiderdorp- se Muzenhof, staan de hoorn en harp centraal. Adrie van der Veen bespeelt de hoorn, begeleid door Alex Bonnet op harp. Op het pro gramma staan werken van Cheru- bini, Saint-Saens, Duvenoy en Bach. Aanvang half één op het adres Muzenhof 4 in Leiderdorp. Jazzconcert Uit Engeland komt de muziek die zondag in de Warmondse Jazz So ciëteit optreedt: 'Max Collie Rhythm Aces', volgens organisa tor Jan Opgenhaeffen een interna tionale topband. Het optreden be gint om drie uur en het zal tot een uur of zeven duren. Toegang 8,50. Expositie Gouaches en etsen van Margot de Jager zijn vanaf aanstaande zon dag te zien in de Leiderdorpse Mu zenhof. De tentoonstelling wordt 's middags om twee uur geopend. Streekmuziekschool 'Rijnak koord' zorgt dan voor een muzika le omlijsting. De werken van Mar got de Jager zijn tot 6 februari te bezichtigen. Postduiven Postduivenvereniging War mond houdt dit weekeinde de jaarlijkse clubtentoonstelling. In het Stationskofflehuis (Herenweg 1) zullen vandaag en morgen zo'n 150 duiven te zien zijn, waaronder veel kampioenen. Keurmeester is J. van Alphen. Dit alles is gratis te LEIDERDORP - Als het aan de raadscommissie welzijn ligt, zal de gemeente Leiderdorp 10.000 gul den ineens uittrekken voor het in richten van een oudheidkamer. Dat plaatselijk museumpje wordt gevestigd in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat. Het zal, als het eenmaal draait, jaarlijks 3500 gul den van de gemeente krijgen voor de exploitatie. Zonder al teveel moeite konden de leden van de commissie afgelo pen donderdag instemmen met het plan om 10.000 gulden te halen uit het overschot van de gemeentelij ke rekening over 1983. Men vindt het in het algemeen een goed ini- zien, vandaag van drie tot negen uur, morgen van elf tot acht uur. De bonnenverkoop wordt mor genmiddag klokslag vijf uur ge houden. Toneelstuk Toneelvereniging 'Mimicri' ver zorgt vanavond in de aula van het Wassenaarse St. Adelbert College een opvoering van twee eenakters van Herman Heijermans. Voor de pauze wordt het drama rondom 'Brand in de Jonge Jan' gespeeld. Daarna 'Pitten', een komische eenakter rond een souffleur. De regie is in handen van respectie velijk Lies Jonker en Ben van Hest. De voorstelling begint om kwart over acht. tiatief. Alleen wilde raadslid Stui- venberg weten of er. als de oud heidkamer eenmaal draait, nog een evaluatie wordt gehouden. Hoe staat het met de belangstelling voor zo'n museumpje, wilde hij ook weten. Goed, volgens wethouder Geh- ner. De cijfers uit plaatsen die al een oudheidkamer hebben zijn be moedigend. Zij is dan ook niet bang dat er in Leiderdorp geen be langstelling voor is, met name om dat de scholen bij de oudheidka mer worden betrokken. Financieel lijkt het plaatje rond, want de eerste 3500 gulden is al in de begroting voor dit jaar opgeno men. Dat terwijl het Anjerfonds heeft beloofd zo'n 5000 gulden sub sidie te verstrekken, als Leider dorp ook over de brug komt. Voldoende materiaal is er ook. De werkgroep, die met de oudheid kamer bezig is, heeft van de ge meente en en ander in bruikleen gekregen. Een aantal Leiderdorpse particulieren geeft ook iets en de resultaten van onlangs gedane op gravingen van de Archeologische Werkgemeenschap zullen er ook te bewonderen zijn. Kanttekeningen zette een aantal commissieleden alleen nog bij de inrichtingskosten. Die leken de burgerleden Houdijk en Rietkerk een beetje te hoog. Maar een aan wezig werkgroep-lid kon hen van de noodzaak van die kosten over tuigen. VOORSCHOTEN - Het lijkt nu toch echt zover te komen: Voor schoten krijgt een woonwagen kampje. De raad moet weliswaar nog 35.500 gulden opzij leggen, maar de provincie heeft de ge meente "met klem verzocht" vóór 15 mei het kampje met drie plaatsen te realiseren, rechts naast de Noord-Hoflandbrug. De situatie op het overvolle Leidse kamp is onhoudbaar en Voorschoten moet bijspringen, evenals andere regiogemeenten. Of het van harte gaat? De ge schiedenis wijst in ieder geval niet in die richting. Al zo'n kleine tien jaar komen en verdwijnen mogelijke locaties op haast onna volgbare wijze. Een overzicht. 1976: zonder overleg met de provincie wijst de gemeente een provinciaal opslagterrein naast het viaduct over de Papelaan aan als plek voor woonwagens. Snel verdwijnt het plan in de prullen mand. door Paul van der Kooij Enkele maanden later: Voor schoten vindt een plekje in het natuurgebied vlak naast Haas- wijk. Zowel defensie, erm en om wonenden protesteren. Het mi nisterie van defensie is boos om dat het een opslagplaats heeft midden in het natuurgebied. Het ministerie van erm vreest voor aantasting van natuurschoon. En omwonenden zijn vooral onge rust. De gemeentelijke voorlich ting is onvolledig en tendentieus, zo heet het. Zo prijkt boven een artikel in het voorlichtingsblad 'Raadhuisklanken' de opvallen de kop 'woonwagenkamp in na tuurgebied?' Drie kleine kampjes In 1979 verandert de gemeen telijke houding een beetje. Er komt een hoorzitting over woon wagenbewoners en Voorschoten ontvouwt in alle openheid de plannen. Duidelijk wordt dat ze drie kampjes wil met elk drie standplaatsen. Kampje nummer een komt in een bollenveldje langs de Veurseweg, vlak voorbij de Rosenburgherlaan. Nummer twee in een parkje langs de Korte moet verrijzen bij de Noord-Hoflandbrug. De provincie voelt wel wat voor de plannen en wil dat Voor schoten ze snel uitwerkt. Het re gionale kamp in Leiden is name lijk overvol en moet op korte ter mijn worden ontlast, is ook dan al het argument. In 1980 wordt echter duidelijk dat de regionale inspecteur van de Volksgezond heid voor Zuid-Holland moeite heeft met de plek. De woonwa gens komen daar te dicht bij de rioolzuiveringsinstallatie te staan. Ook voor de plek bij de Veurseweg voelt hij weinig. Vol gens hem is daar sprake van ge luidsoverlast. Omwonenden sluiten zich bij die bezwaren aan. Aanvankelijk wijzen B en W de bezwaren af, maar een paar maanden later, in oktober 1980, vinden ze ze op eens gegrond. Er moet maar wor den uitgezien nöar een andere plek, zo heet het dan. De PvdA-fractie vindt dat de geloofwaardigheid van het ge meentebestuur in diskrediet is gebracht door de ommezwaai.. De PPR-afdeling oppert boos dat woonwagenbewoners op deze manier het idee kunnen krijgen dat zij in welgestelde dorpen als Voorschoten niet veel verdraag zaamheid en solidariteit hoeven te verwachten. Discriminatie D'66, WD en CDA staan recht tegenover PvdA en PPR. De WD bekommert zich vooral om de natuur, het CDA heeft "ge woon veel moeite" en D'66 voert aan dat de 'gewone bevolking' op deze manier wordt gediscrimi neerd. Immers, in 1974 kregen gewone bewoners geen kans drie villa's te bouwen op het plekje. En nu zouden er opeens wel woonwagens kunnen komen... Twee alternatieven komen op tafel. Nummer een komt uit de koker van D'66. Het behelst een groot kamp op het tracé van rijksweg 11. De steun voor dit idee blijft echter uit. Meer steun is er voor alternatief nummer twee, bedacht door CDA en WD. Zij willen op het tracé van rijksweg 11 een tijdelijk kampje inrichten met drie standplaatsen. Er kan tijd door worden gewon nen en bezwaarschriften zijn niet te verwachten. Wanneer de nieuwbouwwijk Starrenburg klaar is, kunnen de woonwagens worden overgeheveld. B en W nemen dit idee over. Maar de coördinator van het regionale woonwagenkamp Lei den voelt weinig voor de 'tijdelij ke t plannen', die nog helemaal moeten worden goedgekeurd door het rijk. Hij voert aan dat de kosten van tijdelijke kampen hoog zijn, terwijl het rijk ze zeer zuinig subsidieert. Ze kosten de gemeente tonnen. Ook de plek bij de Korte Vliet wijst hij af. Volgens hem hebben verschil lende ministeries bezwaren te gen een kamp in het parkje. Rommel en overlast Ruim zestig bewoners van de wijk Hooghkamer zijn het roe rend met hem eens. Ze vrezen voor rommel, overlast en een waardevermindering van de wo ningen. Voorts verklaren veront ruste ouders dat zij hun kinderen niet meer buiten laten spelen de woonwagens er ko- Ook jachtwerf Klaassen pro testeert tegen het kamp 'Korte Vliet' dat vlak achter het bedrijf is gepland. Klaassen vreest dat het landschap wordt aangetast en voert aan dat het bedrijf dag en nacht bewaking moet"instel len wanneer het er komt. Gemeente en Provinciale Pla nologische Commissie (PPC) wijzen de bezwaren af. Ook de provincie zit op die lijn: op 5 ok tober 1982 zet. ze het licht op groen voor het kampje door het bestemmingsplan ter plaatse goed te keuren. Twee jaar later, in de laatste dagen van 1984, geeft de Kroon Klaassen echter gelijk. De hoogste beroepsinstantie van het land vindt dat het kampje te dicht bij de slibvelden van de afvalzuivering ligt en te ver verwijderd is van belangrijke levensbehoeften als winkels en scholen. Ook voert de Kroon aan dat het kamp economisch gezien onhaalbaar is omdat niet gere kend kan worden op een bijdra ge van het ryk. Verkopen Hier moet dan nog wel over worden gepraat. Wethouder Mar selis geeft nieuwbouwwijk Star renburg een grote kans. De pro vincie denkt hier echter anders over: de 12 standplaatsen die Voorschoten heeft toegewezen gekregen, moeten voor 1987 klaar zijn. En Starrenburg wordt nooit voor die tijd gebouwd. De CD.A-fractie heeft echter een kleine oplossing in petto: de gemeente moet nader onderzoe ken of het kampje bij de Noord- Hoflandbrug extra plaatsen erbij kan krijgen. Dit zegt hij tenmin ste tijdens de commissievergade ring voor welzijn, afgelopen woensdag. De WD-fractie werpt tijdens die bijeenkomst tegen dat zelfs een kampje met zes plaatsen nog niet aantrekkelijk is. Waarop de PvdA/PPR-fractie uitroept dat zes plaatsen volgens haar niet haalbaar is. Volgens fractievoor zitter J. Visser kunnen er amper vier woonwagens staan. Hij vindt dat een schamel aantal om dat het ministerie van Crm al in 1975/1976 zei dat kampjes min stens zes woonwagens moeten tellen. "Maar wij hebben altijd voor kleinere kampjes gekozen omdat we dat beter kunnen ver kopen richting bevolking. Pas la ter kozen wy voor het argument dat het dorp te vol is voor een groot kamp". Aikens (D'66) blijkt wederom het meest resoluut. Hy vindt dat de gemeente moet overwegen een groot kamp in te richten. "Ik ben bang dat we anders voor leegstand bouwen", zegt hij. "Want niemand heeft zin in zo'n 1 klein kampje, dat wordt tenmin ste al jaren gesuggereerd". LEIDSCH DAGBLAD j^^'S™T:h,iiv'ng HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN incassokosten. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorglng na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV Kwartaalabonnement 65,70 Per post ƒ89,30 Maandabonnement 22,10 (Autom. betaling) Losse nummer 1.- Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakemaat Hoofdredacteur Drs.J.W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: Plv. Alg. redactiechef: Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungmann (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin.buit./eco) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) tel. 071-144941, tst 219 Persdienst met eigen

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2