Poppetjes van weggooibekers Venduhuis Amerikaanse wielrenners gebruikten bloed-doping algemene veiling I AANKOMEND-WINKELCHEF I PARTTIME VERKOOPSTER Linford tekent bij NAC Zwitsers heersen in omstreden gevecht op te snelle Hahnenkamm Ook vrouwen FC Lisse in eerste klasse ZATERDAG 12 JANUARI 1985 SPORT PAGINA 15 BREDA (GPD) John Linford (27) zal de rest van het seizoen uitkomen voor het Bredase NAC. Gistermiddag tekende de Engelsman een contract met de Brabantse eredivisievereni ging, nadat NAC eerder deze week al een akkoord had be reikt met Ipswich Town over de huursom. Enige weken geleden toonde NAC al interesse in Linford, die toen echter niet bereid was na FC Den Haag en DS opnieuw voor een Nederlandse club te gaan spelen. Hij hoopte op een vaste basisplaats in het eerste elftal van Ipswich Town. Toen die club echter een nieuwe spitsspeler aantrok en Linford uitleende aan Birmingham Ci ty, liet hij via zijn zaakwaarne mer Lagendijk weten de ko mende maanden voor NAC uit te willen komen. Linford moet bij NAC de plaats gaan innemen van Ron Futcher, die begin dit seizoen werd aangetrokken, maar na enkele maanden al weer werd verkocht aan het Engelse Barnsley omdat hij niet aan de verwachtingen voldeed. NK kunstrijden in Den Bosch. De uitslagen van de korte kür en de tussenstanden zijn: VROUWEN; 1. Tjin Li Wang (Apel doorn), 2. Barbara van der Hogen (Den Haag), 3. Rudina Pasveer (Groningen), 4. Li Scha Wang (Apeldoorn), 5. Magdi Stolcenberger (Den Haag), 6. Liselotte Schreppers (Oisterwijk). Stand: 1. Tjin Li Wang 2,2 punten, 2. Li Scha Wang 2,8, 3. Liselotte Schrep pers 3,0,4. Rudina Pasveer 3,6, 5. Barba ra van der Hogen 4,4, 6. Magdi Stolcen berger 5,0. cuin Schuiten 2,0. Junioren A 1. Mireille van Bogget (Rosmalen). 2. Claudia Vincken (Beneden-Leeuwen), 3. Heidi Mennen (Eindhoven) Stand: 1. Claudia Vincken 1,4, 2. Mi reille van Bogget 1,6, 3. Jeltje Schuiten (Rotterdam). Jongens 1. Alex Vrancken (Bunde), 2. Johan van de Neut (Ouderkerk aan den Am- stel). Stand: 1. Johan van de Neut 1,4, 2. Alex Vrancken 1,6. Junioren C 1. Monique van der Velden (Badhoe vedorp) 1,0 Winst voor Van Benthem en Pronk op marathon SLAGHAREN (ANP) - Evert van Benthem heeft vrijdagavond in Slagharen het provinciale mara thonkampioenschap van Overijs sel veroverd. Voor de rijder uit St. Jansklooster was het de tweede overwinning in een tijdsbestek van drie dagen. Woensdag zegevierde Van Benthem op de kunstijsbaan van Assen in een marathon tellend voor het klassement om de KNSB- beker. Donderdag eindigde hij in Ommen als tweede achter Dries van Wijhe. Van Benthem had in Slagharen, waar 40 kilometer op natuurijs werd gereden, een ronde voor sprong op het kernploeglid Robert Vunderink. Na twintig van de 75 ronden maakte Van Benthem zich los uit het peloton van 40 rijders en werd daarna niet meer bedreigd. Vunderink nam op zijn beurt ook nog een ronde voorsprong op Henk van Holland en Jan Wessels. Jos Pronk heeft gisteravond de schaatsmarathon over één uur en tien ronden in Warmenhuizen ge wonnen. Pronk finishte met een voorsprong van een ronde op een groep van zes rijders. Andries Kas- per won de sprint van de achtervol gers. Hij versloeg Jos Niesten en Wim Vos. Hockeyvrouwen slaan toe LONDEN (SID) - Het toernooi om het FIH-kampioenschap zaalhoc key vrouwen in Londen is gisteren met een daverende verrassing be gonnen. Drievoudig titelhouder en opnieuw huizenhoog favoriet West-Duitsland leed met 5-6 een volkomen onverwachte nederlaag tegen outsider Canada. Het was het eerste verlies voor de Westduitse ploeg in 29 indoorwedstrijden, die sinds 1975 zijn gespeeld. Nederland zette het evenement, dat voor de vierde maal wordt ge houden, heel wat beter in. De ploeg van coach Gijs van Heumen zege vierde met 9-0 over het zwakke Ita lië. Bij de rust stond Nederland met 5-0 voor. KITZBÜHEL (RTR/SID) - De Zwitser Pirmin Zurbriggen heeft gisteren in Kitzbühel een afdaling meetellend voor de strijd om de wereldbeker gewonnen. Hij had voor de 3510 meter 2 minuten en 8,65 seconden nodig. Tweede werd zijn landgenoot Franz Heinzer met een achterstand van 33/100e secon de. De Oostenrijker Peter Wirns- berger eindigde als derde op 68/ 100e van Zurbriggen. De zege van Zurbriggen werd over- schadwud door de zware val van de Westduitser Klaus Gatterman. Hij kwam in het tweede gedeelte van de wedstrijd op de Hahnen kamm zo zwaar ten val dat hij in bewusteloze toestand naar het zie kenhuis werd gebracht. Daar con stateerden de artsen bij de weer tot bewustzijn gekomen skièr een zware hersenschudding en een ge broken neusbeen. Gattermann moet voorlopig nog in het zieken huis blijven ter observatie. Voor Zurbriggen werd de zege in Kitzbühel de vervulling van de wens van iedere skiër eens te zege vieren op de Hahnenkamm. De af daling in Oostenrijk was op ver zoek van de deelnemers met water bewerkt zodat hij beter zou glijden. Na afloop kreeg de organisatie veel kritiek omdat de baan te snel en daardoor onveilig zou zijn geweest. De Franse skister Christelle Guig- nard heeft gisteren in Bad Klein- kirchheim de slalom, meetellend voor de strijd om de wereldbeker gewonnen. Tweede werd de Ita liaanse Maria Rosa Quario en der de de Zwitsere Erika Hess. LEIDEN - In de zaalvoetbalcompe titie voor vrouwenteams plaatste FC Lisse zich voor de nieuw te vor men eerste klasse middels een 4-1 zege op Lugdunum. THB Girls, SJZ en Zwarte Wolf waren de Lis- ser formatie reeds voorgegaan. FC Lisse ondervond meer tegen stand van het jeugdige Lugdunum dan verwacht was. Halverwege de wedstrijd leidde Lisse met 2-0. Door een eigen inzet van Mirjam Dijker kwam Lugdunum in de tweede helft terug tot 2-1, waarna de grotere routine toch weer de doorslag gaf: 4-1. De doelpunten van het winnende team werden ge maakt door Yvonne van der Voort (2) en Ellen van Oosten (2). De wed strijd SJZ-Warmunda ging niet door, omdat de Warmondse ploeg vanwege de barre weersomstan digheden geen kans zag de Klaver hal te Zoeterwoude te bereiken. Wel door ging Foreholte-THB Girls. Dit werd een spannende wedstrijd met een grillig scorever loop. In de eerste helft nam THB Girls door toedoen van Ria Diels, Anita de Bakker en Ingrid Polder man een 0-3 voorsprong. Deze werd in de tweede helft zelfs nog uitgebreid tot 0-4 (Ingrid Polder man). Vervolgens echter zette Fo- reholte, dat aan een gelijkspel vol doende had om zich te plaatsen voor de eerste klasse, een offensief in, dat de ploeg nog dicht in de buurt van de Lisser opponent bracht (3-4). Anita Roozen, Lidie Angevaren en Yvonne Sekreve wa ren verantwoordelijk voor de Voorhoutse doelpunten. De stand in afdeling 2 (in afde ling 1 werd niet gespeeld) ziet er nu als volgt uit: THB Girls 9-16, Lisse 10-14, Foreholte 10-13, McDonald's 9-11, Kraan Saloon 10-4, Lugdu num 10-0. Maandag speelt het Leidse vrou wenteam in de THB-hal te Lisse een oefenwedstrijd tegen Ter Leede. Het duel begingt om 19.30 uur. De volgende speelsters zijn geselecteerd: Sandra Zwetsloot (FC Lisse), Ria Groeneweg (FC Lis se), Elles Grondel (Foreholte), Hen- nie Steensma (Zwarte Wolf), Lia Piket (Zwarte Wolf), Yvonne van Wieringen (SJZ), Jolanda Over- beek (SJZ), Anita Bakker (THB Girls) en Ellen van Oosten (FC Lis se). Als reserve is Gina Csorba (McDonalds's) aangewezen. Steve Hegg in diskrediet Gouden medaillewinnaar Steve Hegg zou zichzelf bloeddoping heb ben toegediend. (archieffoto) COLORADO SPRINGS (AFP) - Controle in de periode van novem ber 1983 tot en met juli 1984 bij 2254 Amerikaanse atleten tijdens voor-Olympische wedstrijden in de Verenigde Staten, heeft aange toond dat 86 sportmensen gebruik hebben gemaakt van verboden sti mulerende middelen. Het Olym pisch Comité van de Verenigde Staten (USOC) heeft dit donderdag in Colorado Springs bekend ge maakt na voltooiing van het onder zoek dat ruim een jaar geleden is begonnen. Het grootste deel (53) werd be trapt op het gebruik van anabole steroiden. De overigen hadden ge bruik gemaakt van andere stimule rende middelen. Twee van de 86 hadden op grond van hun presta ties al een plaats in de Olympische ploeg verdiend, toen het resultaat van het onderzoek bekend werd. Volgens Don Miller, voorzitter van het USOC, is geen van de Ame rikaanse sportmensen, die positief was bij de voor-Olympische con troles, actief geweest tijdens de Spelen van 1984. Het grote aantal positieve gevallen is volgens hem een gevolg van de intensievere controle op doping sinds de Pan- Amerikaanse Spelen in Caracas van 1983. Daar werden twee Ame rikanen na controles gediskwalifi ceerd. Eerder deze week werd bekend dat een aantal Amerikaanse wiel renners voor de Spelen gebruik had gemaakt van bloed-doping. Het weekblad Rolling Stone publi ceerde deze week de namen van de rijders waarvan het blad zeker weet dat er doping is gebruikt. De bekendste onder hen is Steve Hegg, gouden-medaillewinnaar op de achtervolging. Ook Brent Eme ry, Pat McDonough, Rebecca Twigg, Danny van Haute en Leo nard Nitz zouden bloed-doping hebben aangewend. Van Haute, die bij de puntenkoers 22e werd, Ickx verlaat Parijs Dakar IFEROUANE (AFP) - De Belgi sche motorcoureur Gaston Rahier heeft gisteren tijdens de rally van Parijs naar Dakar de speciale etap pe van Dirkou naar Iferouane over 790 kilometer het snelst afgelegd. Hij maakte een tijd van 7 uur, 13 minuten en 5 seconden en was daarmee ruim elf minuten sneller dan de Italiaan Franco Picco. In het algemeen klassement bleef Picco eerste, met een voorsprong van bijna 34 minuten op Rahier. Bij de personenauto's hebben de Belgen Colsoul en Lopes de eerste plaats in handen. De Fransen Zani- roli en Da Silva volgen op zes mi nuten. De bekende FYanse coureur Henri Pescarolo, die met Patrick Fourticq rijdt, verspeelde maar liefst zes uur en zakte uit de top van het klassement weg naar de achtste positie. De Belgische autocoureur Jacky Ickx heeft met zijn bijrijder Claude Brasseur de rally verlaten. De auto van het tweetal, dat in het klasse ment de tweede plaats innam, reed in de duinen van de Sahara tegen een rotsblok aan. De hele voorkant van de wagen werd vernield, de rij ders hepen geen verwondingen op. erkende op een televisie station het toepassen van bloed-doping maar verklaarde het minder erg te vin den dan het gebruik van anabole steroiden. De Amerikaanse wielerfederatie komt pas tijdens de jaarvergade ring, van 18 tot en met 20 januari in Colorado Springs, met een officiële reactie. Binnen de federatie wordt het bekend maken door een vroe gere arts van de Olympische ploeg, Dickson, van het gebruik van bloed-doping, gehekeld. Volgens Mike Fraysse, de nieuwe voorzitter van de organisatie, is de huidige publiciteit bedoeld om het succes van de wielren-ploeg, negen me dailles, in diskrediet te brengen. „Sommige mensen kunnen het niet goed hebben dat een Oosteu- ropese trainer, de in 1977 gevluchte Pool Edward Borisewicz, er in ge slaagd is ons land van één van de slechtere wielernaties ter wereld tot één van de betere te maken". Voetbalduels afgelast LEIDEN - De voor vanmiddag vastgestelde vriendschappe lijke wedstrijd tussen Blauw Zwart en Ajax, die in Wasse naar zou worden gespeeld, gaat niet door. Datzelfde geldt voor het duel tussen UVS en FC Den Haag, dat morgenmid dag in de Kikkerpolder zou worden afgewerkt. De Leidse zondageersteklasser kreeg van de gemeentelijke dienst sport en recreatie een verbod opgelegd om tegen de Haagse eerste divisionist te oefenen. UVS en Den Haag zijn nu uitgeweken naar het kunst grasveld van HMSH in Den Haag, waar beide ploegen el kaar vanmiddag om 17.00 uur onder kunstlicht zullen ont moeten. Een leuk knutselideetje voor slecht-weer-middagen of winterse weekeinden: allerlei poppetjes (en misschien ook dieren) maken van plastic weggooibekertjes. Aan mate riaal hoeft, het niet veel te kosten. Misschien heeft u er gens bij de vakantiespullen nog wat van dat 'serviesgoed' liggen of komt u het regelma tig 'in 't wild' tegen op kan toor, verenigingsgebouw of stationsrestauratie. Gooi het niet weg, maar spoel het af en bewaar het. Hoe meer ver schillende vormen en afme tingen, hoe beter. Verder heeft u nodig kleurloze hobby- of knutsellijm, een schaar en nietmachine, splitpen- nen of dubbelklevend plakband, een verf die op plastic houdt (bij voorbeeld Hobby Color Univer sal van Talens), watervaste vilt stiften of textiel-markers en hoewel niet noodzakelijk pla- krondjes van papier (bij voor keur niet die met een gomlaag op de achterkant, want de hechting daarvan op plastic is erg slecht) of rondjes uit de perforator. Natuurlijk is het 't leukst wan neer u dergelijke kuntselwerkjes met een aantal kinderen maakt: met vriendjes en vriendinnetjes thuis of in klasverband. In het Een leuk knutselideetje voor winterse weekeinden. begin hebben ze wel even een voorbeeld nodig. Doe het dus eerst voor, laat eventueel een paar (tevoren gemaakte) eindre sultaten zien en bied hen waar nodig de helpende hand. Neem voor het hoofdje een enigszins bolvormig, wijd uitlo pend plastic bekertje. De romp kan het beste worden gemaakt van een kegelvormige beker uit de koffie-automaat. Maak met de punt van een schaar een gaatje in de bodem van beide bekertjes en zet ze tegen elkaar vast met een splitpen of dubbelklevend plak band. Knip van de bovenrand van het hoofdje een strook van ongeveer 1 cm af en zet hier een zelfde bekertje over heen. Door de 'muts' van stand te veranderen (schuin voorover, op zij of naar achteren) ontstaat steeds een ander soort popje. Plak de bekertjes aan elkaar met enkele druppels knutsellijm. U kunt het lijf ook groter maken door twee of meer bekertjes te gen elkaar te bevestigen. Knip de armen uit een beker of bordje en plak ze tegen het lijf. Van de rand van een bordje maakt u de rand van een hoed. Op dezelfde ma nier ontstaat het kapsel. Knip een brede strook plastic in zoals de tanden van een kam en ^chuif het geheel onder de rand van de muts. Vastzetten met lijm of niet machine. De 'benen' van het bekërpop- petje worden gevormd door een bekertje dat met de opening naar beneden of naar boven tegen het lijf wordt geplakt. Ook hier varia tie in vorm aanbrengen: de chi nees heeft enigszins bolvormige onderdanen, terwijl de poppetjes ernaast kegelvormig op hun be nen staan. Pas wanneer de fi guurtjes helemaal in elkaar zijn gezet, brengt u met watervaste viltstift of verf de details aan zo als mouwen, handen, een strop das of strikje, een rand om de hoed, knopen op de kleding, een neus, snor, mond en ogen. Bepaalde details zoals de ogen en mond kunt u eveneens aan brengen met halve, hele of maan vormige plakrondjes. Voor het maken van grotere kleurvlakken geen viltstift gebruiken, want dat geeft vlekken of strepen. Neem hiervoor Hobby Color Universal- verf, verkrijgbaar bij hobby- en handenarbeidzaken. FRANS Lerares trans geeft conversatieles in kleine groepjes voor beginners en gevorderden. Tel. 071 - 216643 HET JUISTE ADRES VOOR UW AUTOWRAKKEN EN METALEN!!!! Gebr. van Leeuwen Katwijk aan Zee. Malefijtstraat 16 Tel. 01718-14105 of 12586. TE HUUR GEVRAAGD: RUIM BOVENHUIS of ETAGE in CENTRUM LEIDEN ior jong, werkend stel. Min. 3 kamers, keuken, douche, ilet. Tel. (na 18.00 uur): 071-131895 HUWELIJKSKAARTEN Modem, klassiek of zo maar wat. Wij hebben letterlijk alles, bedrukt met een leuke of een klassieke tekst. Alles naar uw wens. Verlovingskaarten, uitnodigingen en bedankjes. Monsterboeken gratis op zicht. Drukkerij HALPA Haarlemmerstraat 64 Leiden Tel. 071-124185 Donderdagavond geopend Zaterdag tot 5 uurl der Notarissen te s-Gravenhage Sedert 1812 Op woensdag 16, donderdag 17 en vrijdag 18 januari 1985, telkens vanaf 10 uur v.m. zal in ons gebouw aan de Nobelstraat 5, t.o.v. een lid van de Vereniging der Notarissen te 's-Gravenhage worden gehouden een van kunst, antiek en inboedelgoederen bestaande uit: Schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafiek Goud, zilver en sieraden (van deze beide rubrieken is een catalogus met richtprijzen verkrijgbaar) Meubels Perzische e.a. kleden Klokken, lampen, spiegels en instrumenten Oostaziatisch en Europees porselein Glas en kristal Tin, koper, brons Foto-, video-, geluids- en diverse huishoudelijke apparatuur Boeken 2 piano's Lada 2105 1983» Fietsen, enz., enz afkomstig uit diverse nalatenschappen en van particuliere inzenders, totaal ca 1800 nrs. KIJKDAGEN: maandag 14 januari van 13 tot 21 uur; dinsdag 15 januari van 10 tot 14 uur. «•••••••••••••••••••••••••••••••••••a** X Acron Groothandel B.V. exploiteert onder de naam De Jong-lederwaren/mode-accessoires een 9-tal winkels. In een van deze winkels komt binnenkort de functie va- kant van: (ca. 25 jaar) Bent u actief, stelt u het belang van de zaak primair en i hebt u gevoel voor mode, dan is dit een kans om na een trainingsperiode als chef in een van de winkels te worden geplaatst. Verder beschikt u over enige jaren winkelervaring en mi- a nimaal Leao- of Mavo-opleiding. S 25 uur p/w ±30 jaar) voor het filiaal in LEIDEN Interesse? Schriftelijke sollicitatie plus pasfoto naar: J Arcon Groothandel BV, Postbus 279 Alphen aan den Rijn, t.a.v. Mevr. Rewijk.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15