ledereen is positief over mij' Hopman maakt forse sprong 'Kans op een kort geding tegen Westerhof is groot' Heg Amateurs verliezen wéér 'Big Johnnie Metgod' voelt zich thuis in Nottingham De 33ste remise... Landzicht nadert de koploper lieverse in Leidse vrouwenploeg WOENSDAG 9 JANUARI 1985 SPORT PAGINA 11 Bij selectiewedstrijden HEERENVEEN (GPD) - Emiel Hopman, de kilometervreter, be gint ook de kunst van het sprinten onder de knie te krijgen. Zijn ne gende plaats op het NK-sprint vormde het afgelopen weekeinde in Utrecht al een indicatie dat er schot zat in zijn ontwikkeling als klassementsrijder, in Heerenveen maakte de Noordhollander een for se sprong voorwaarts. Hopman kwam uit op 40,3, een handtijd wel iswaar en ongeveer twee a drietien- de voordeliger dan de glaszuivere elektronische registratie, maar tot dusver stond er 41,01 als beste tijd achter zijn naam. „Straks in Davos rijd ik onder de veertig en dat is geen gekheid", voorspelde Hop man die overtuigend zijn kandida tuur stelde voor het Europees kam pioenschap, over twee en een halve week in Eskilstuna. Halverwege de midweekse schaatsstrijd om twee EK-plaatsen staat de marathonspecialist, die steeds duidelijker zijn mogelijkhe den etaleert, er het beste voor. Tus sen hevige sneeuwbuien door ver baasde Hopman niet alleen met zijn spectaculaire sprintprogressie, op de 3000 meter liet hij de snelste tijd registreren. Ook dat ging ge paard met een persoonlijk record. In het tussenklassement installeer de Hopman zich aan het hoofd van de zes gegadigden voor de nog twee vrije posities in de EK-ploeg en het moet wel vreemd lopen wil hij vandaag, met de 1500 en 5000 meter op het programma, alsnog de boot missen. Naast Hopman tellen alleen Frits Schalij en Egbert Post nog mee. Robert Vunderink stelde erg teleur en werd reeds uitgerangeerd. De bezitter van het nationale 3000 me terrecord is niet tijdig in vorm ge komen voor het serieuze werk en hem resteert het NK om er dit sei zoen tenminste nog iets van te brouwen. Invaller Harm van der Pal sprintte sterk, maar mist na zijn langdurige uitschakeling het vermogen voor zwaardere krachts inspanningen. Henk Groen ten slotte, de benjamin van de kern ploeg, was bij voorbaat reeds kans loos in het selectiegeweld. bij er stopt Den Bosch DEN BOSCH (ANP) - In onder ling overleg tussen de besturen van de Nederlandse Basketbal Bond en Den Bosch en Wladimir Heger is besloten dat Heger zijn functie als part time coach bij Den Bosch opgeeft. De coaching van de regerend landskampioen zal worden overgenomen door de huidige assistent-coach Jan Dekker. Heger was door zijn verschillende functies in onvol doende mate voor zijn werk bij Den Bosch beschikbaar. Heger kan zich nu meer con centreren op de voorbereiding voor de WK-kwalificatiewed- strijd tegen België. Dit duel zal 13 februari in Gent worden ge speeld. Na de competitie volgt de voorbereiding op het toer nooi om de Europese titel, dat in juni in de Bondsrepubliek Duitsland wordt gehouden. Rooy Coach Henk Gemser wilde Frits Schalij hieraan niet blootstellen omdat deze in Oslo, gedurende de landenontmoeting met de Noren en Zweden, dicht in de buurt was gebleven van Hein Vergeer en Hil- bert van der Duim. De Begelei- dings Commissie Kernploegen (BCK) wees Gemser op de eerder gemaakte afspraken, waardoor Schalij zich toch moest waarma ken. Dat ging gisteren niet van har te. De Weespenaar maakte er een verplicht nummer van en ging zon der zich bovenmatig in te spannen over de baan. De BCK beoordeelt wie er met Vergeer, Van der Duim en de win naar van de kleine vierkamp naar het EK wordt uitgezonden en Schalij gaat er kennelijk vanuit dat de keus zonder meer op hem zal vallen. De enige die nog roet in het eten kan gooien is Egbert Post. De Drent moet wegens een rugblessu re aangepast trainen, maar blaakt van strijdlust. Ook hij scherpte op de 3000 meter zijn persoonlijk re cord aan en de sterk verbeterde sprint van Hopman verontruste hem niet. „Ik heb nog alle kans, want ik ben dit seizoen op de 1500 en 5000 meter steeds sneller ge weest dan Hopman", concludeerde Post. Hopman beperkte na de eerste dag zijn vreugde tot de 500 meter. „Nu we op snelheid trainen ga ik met sprongen vooruit. Dit had ik natuurlijk nooit verwacht", beken de de 21-jarige krachtpatser uit 't Zand. Van een echte explosie was ook gisteren allerminst sprake. Hij kwam tegen Van der Pal erg traag op gang, maar eenmaal op snelheid Tuchtcommissie onderzoekt ,dopmgbekentenis, gekomen reed hij een voor zijn glunderde Henk Gemser. „Een uit doen ongekende race. „Hij heeft gesproken sprinter is Hopman nu toch bewezen over een behoor- niet, maar de manier waarop hij lijke basissnelheid te beschikken", progressie maakt belooft veel". BAGDAD (ANP) - De Nederlandse voetbalamateurs hebben de vriend schappelijke trip naar Irak afgesloten, zoals zij waren begonnen: met een nederlaag. De tweede wedstrijd tegen het nationale elftal van het gast land eindigde in 2-0 voor Irak. Bij een temperatuur van 25 graden in Bagdad had Oranje een optisch overwicht gedurende de gehele wedstrijd. Desondanks nam Irak vier minuten na de rust de leiding. Dat gebeurde uit een strafschop, nadat Scheepers een overtreding had begaan tegen Hussein Saeed. Drouppa benutte de unieke mogelijkheid: 1-0. Verwoede aanvalspogingen van Oranje leverden geen resultaat op. Peter Knoop schoot naast en Johan Neuteboom trof de Iraakse doelman. Met een stuiterend schot op de zanderige vlakte besliste Alani de wedstrijd definitief: 2-0. De opstelling van Oranje was: Beider (NSW); De Jongste (NSW), De Kleine (Geldrop), Versteeg (Elinkwijk), Norbart (Elinkwijk); Knoop (NSW, vervangen door Hoogwerf van NSW), Prins (Zwolsche Boys), Reglero (Elinkwijk); Meulendijks (Geldrop), Neuteboom (Zwol- sche Boys), Scheeper (Geldrop). ROTTERDAM (GPD) - Peter Ste- phan, de voormalige manager van Feyenoord, heeft na overleg met zijn advocaat besloten om stappen te nemen tegen Clemens Wester hof. Stephan voelt zich in zijn goe de naam aangetast door de 'do pingbekentenis' van de ex-trainer van Feyenoord, die nu in dienst is van de eerste divisieclub Vitesse. Stephan, tegenwoordig werk zaam als adviseur van de Roe meense voetbalbond, heeft de zaak in handen gegeven van zijn raads man Mr. van Elswijk. Die acht de kans groot dat Westerhof voor de rechter zal worden gedaagd in ver band met zijn opmerking in het voetbalmaandblad Elf dat de spe lers van Feyenoord vijf jaar gele den doping hebben gebruikt in de uitwedstrijd tegen AZ'67, die ove rigens met 5-2 verloren ging voor de Rotterdammers. "Op dit moment onderzoek ik de hele materie om te kijken op welke manier we Westerhof het beste ter verantwoording kunnen roepen. Als hij niet van plan is om zijn wil de uitspraken in het openbaar te herroepen dan zal het waarschijn lijk wel op een kort geding uit draaien. Maar ik wil eerst nog con tact opnemen met de juridische ad viseur van Feyenoord en het sec- tiebestuur van de KNVB", aldus de Rotterdamse advocaat. Hij vervolgt: "In eerste instantie zal ik echter proberen om de zaak onderling met Westerhof op te los sen, want het is niet mijn stijl om gelijk met een kort geding te smij ten. Wij zijn er namelijk niet op uit om bloed te zien vloeien, maar de uitspraken van Westerhof zijn na tuurlijk volstrekt ongenuanceerd en moeten worden rechtgezet. In dien nodig, langs juridische weg". Vitesse Het bestuur van Vitesse is van mening dat de Arnhemse club, als gevolg van de uitlatingen van Wes terhof en de daarop volgende pu bliciteit, in een negatief daglicht is komen te staan. „Iets dat volko men onterecht is. In de pers zijn uitlatingen verschenen als zou Westerhof gezegd hebben best te voelen voor het geven van midde len als Vitesse daardoor de derde periodetitel zou kunnen veroveren. We hebben de band van het inter view afgeluisterd en deze opmer king heeft Westerhof beslist niet gemaakt", aldus Karei Aalbers, voorzitter van de Arnhemse be taald-voetbalorganisatie Vitesse. „Wèl heeft hij gezegd, zich te kunnen voorstellen dat nerveuze spelers een kalmerend pilletje ge geven zou kunnen worden. In de kranteverhalen is het een en ander uit zijn verband gerukt", vindt Ka- rel Aalbers, die met zijn bestuur geschrokken is van de mate waarin Vitesse bij de publicaties betrok ken is. Albers heeft wel aangekondigd dat Westerhof in een gesprek dui delijk zal worden gemaakt dat het bestuur vindt dat hij het vermeend dopinggebruik bij Feyenoord op een hoogst ongelukkige manier aan de orde heeft gesteld. Albers: „Het is natuurlijk niet Westerhofs bedoeling geweest dat Vitesse in de publiciteitsgolf zou terecht ko men, maar het is een indirect ge volg van de wijze waarop Wester hof met zijn uitspraken naar buiten NOTTINGHAM (GPD) - John Metgod heeft zijn draai gevonden in Nottingham, wel The Queen of the Midlands genoemd, omdat de plaats zoveel aangenamer is dan omringende grauwe industrie-steden als Sheffield en Leeds, waarboven altijd een verontreinigde atmosfeer hangt. Hij oogt uitgerust en ontspannen: „Ik voelde me hier thuis vanaf het eerste moment. De club en spelers hielpen me ook zoveel als ze konden". In de bosrijke en glooiende omge ving van Nottingham voelt Met god, die afgelopen zomer de zes voudige Europa Cup-winnaar Real Madrid verruilde voor de tweevou dige Europa Cup-winnaar Notting ham Forest, zich echt op zijn ge mak. "Ik ben erg huiselijk. Geluk kig zijn met je vrouw en kinderen, dat is waar het om gaat. Geld is be langrijk, maar niet alles. Al zou ik een aanbieding krijgen van een miljoen en ik zou ergens moeten spelen zonder mijn vrouw en twee kinderen in de buurt, vergeet het maar. Dat doe ik niet. Mijn familie leven geeft de doorslag". Ook op voetbalgebied heeft de Niet te geloven. Het zou voor mij een hele opoffering zijn om bij Real te spelen. Ik zou Di Stefano maar niks vinden. Dat interview, ik had er letterlijk geen woord van ge zegd". Relaxed In Engeland staan pers en fans in elk geval niet dagelijks op de stoep. Vergeleken met Madrid wordt hij behoorlijk met rust gela ten. „Het is bij Forest ook anders geregeld. Er is zelfs een Commer cial Office waar een aantal mensen werkt die de verstandhouding tus sen de club en zijn supporters in goede banen moet leiden. Als 26-jarige verdediger het uitstekend gens jets is, wordt een aantal spe- Jan de blijft leider IFEROUANE (DPA/AFP/ANP) - De meeste deelnemers aan Parijs - Dakar, nog ongeveer driehonderd, hebben problemen gehad met de navigatie op de achtste, vrijwel on- geluksvrije dag van de woestijnral ly, die naar Niger voerde. Deson danks had de tijdrit over 587 kilo meter over een zanderige traject, waarin hoge snelheden werden be reikt, geen grote verschuivingen in het klassement tot gevolg. In alle klassen bleven de leiders overeind. Bij de vrachtauto's is dat nog al tijd Jan de Rooy. De Nederlander, met een voorsprong van ongeveer anderhalf uur in de tussenstand, raakte waarschijnlijk één van zijn tegenstrevers kwijt. Georges Groi- ne was betrokken bij een aanrij ding en de Fransman overwoog te stoppen. Bij de personenauto's bleef Guy Colsoul klassementslei der, hoewel de voorsprong op de Fransman Henry Pescarolo, de vroegere formule 1-rijder, slonk tot minder dan twintig minuten. Serge Bacou bleef als motorrijder voorlo pig onaantastbaar. zijn zin in Engeland: "In dit land is een voetbalwedstrijd nog een gevecht, een 'battle', in de goe de zin van het woord. Wie hier het hardst rent, de meeste kracht ge bruikt en in de slotfase nog de meeste kracht over heeft, trekt aan het langste eind. In de meeste lan den trekt een ploeg zich bij een 2-0 voorsprong terug en gaat op de counter spelen. Bestaat hier niet. Ze gaan gewoon door, tot het bittere einde. Ik ben blij met Not tingham, toch altijd nog een aan sprekende club. Het fijnste is na tuurlijk dat ik weer voetbal. Het laatste jaar bij Real was het voor mij alleen maar trainen en tijdens handen. „En we voetballen op de zaterdagmiddag. Nottingham ligt zo centraal in Engeland, al speel je ver van huis, je bent altijd rond de klok van acht uur weer thuis. Dat ik me thuisvoel komt ook doordat ik goed met mijn ploeggenoten kan opschieten. De taal is geen probleem, behalve als die twee Schotten bij ons, Mclnally en Walsh gaan praten". "Daar valt geen touw aan vast te knopen. Ook met manager Brian Clough, Boss word hij genoemd door iedereen, heb ik goed contact. Die man neemt geen blad voor zijn mond hè en dat bevalt me. Weet je tenminste waar je aan toe bent. Aan matennaaiers heb ik een gru welijke hekel. Spelers die anderen op een geniepige manier een gele kaart bezorgen. Als ik dat zie dan spring ik er in. Dat heb ik na al die Iers gevraagd om de zaak daar op te luisteren. Dat werkt prima. De supporters maken tijdens wedstrij den wel een heidens kabaal. Ze blijven komen omdat ze weten dat J^en in het profvoetbal nog steeds spektakel komt. Je moet hier ™et afgeleerd". MOSKOU (AFP/Rtr.) - Zoals maan dag al was voorspeld is ook de 39e partij voor de tweekamp om de we reldtitel schaken in remise geëin digd. Sommige experts dachten dat de partij zelfs niet meer een echte tweede zitting zou beleven. Dat was niet zo. Na het nachtelijke analysewerk namen Karpov, die een tikkeltje gunstiger stond in de afgebroken stellipg, en Kasparov hun gebruikelijke plaatsen in de Zuilenzaal in. Kasparov, die zwart had, bleek de zet Pe4-f6 onder couvert te heb ben afgegeven. Karpov probeerde nog een uurtje er uit te halen wat er niet meer in zat. Na 48 zetten zag de wereldkampioen in, dat remise on- aanvallen, zoveel als je kunt. Jaar in jaar uit hetzelfde systeem: geen libero, verdedigers op één lijn. Ie dereen speelt zo. Er wordt wel ge zegd dat het middenveld overge slagen wordt, mij is opgevallen dat alleen Sheffield Wednesday en Watford met van die lange halen spelen". Tijd om rustig na te denken* wordt hem in het Engelse voetbal - J.1. A x niet gegund. Daar was John Met- de competitiewedstrijden zat ik of god a, heel snel achter Je hebt op de reservebank of op de tnbu- geen tijd om fatsoenlijk een bal aan ne te nemen. Altijd een mannetje op je lip. En dan al die wedstrijden. Ik denk dat ik dit seizoen de zeventig ga halen. De competitie is 42 wed strijden lang, je hebt de FA-cup, de Milk-cup. En alle vriendschappelij ke duels. Die wedstrijden om de bekers, da's een traditie. Maar het is ook leuk voor het publiek". "In Nederland is dat ondenk baar, hier is het mogelijk dat een club uit de vierde divisie een eerste divisieclub verslaat. Dat is ook heel essentieel. Als je mij nou vraagt waarom het Nederlandse voetbal in 't slop zit, dan zeg ik: het krachtsverschil is bij te groot. Feyenoord, Ajax en PSV maken de dienst uit. Het is in Nottingham zo anders dan in Madrid of in Alk maar. Het is vriendelijker op veel punten. Een voorbeeldje. Na training staat klaar. Een m rond en vraagt aan iedereen of hij een kopje wil. En rond de kerst stoppen we de apprentices, de profvoetballers in opleiding, wat extra's toe". Geirriteerd las hij in zijn laatste Spaanse 'tropenjaar' verhalen die met vet gezette koppen werden op gedist. Die opgeschroefde nieuws- jagerij, hij aanvaardde het als een noodzakelijk kwaad. „Elke dag, behalve dinsdag kwamen er twee sportbladen uit. En die moesten vol. In Nederland beperken ze zich tot de spelers zelf, in Spanje wordt de hele familie erbij gesleept. Ik gaf eens een interview aan het Vrije Volk. Die krant kwam in Spanje terecht en het gesprek werd vertaald. Nou ja vertaald. ontkoombaar was. Kasparov, die op de nieuwste ELO-ranglijst bo venaan staat met 2715 punten, tien meer dan Karpov, aanvaardde het aanbod van Karpov uiteraard. Vandaag mag Karpov, die met 5- 1 voorstaat en nog altijd maar één overwinning nodig heeft voor pro longatie van zijn titel, opnieuw proberen ijzer met handen te bre ken. Positief Hij wordt door supporters op handen gedragen, vooral toen hij enkele weken geleden het winnen de doelpunt (3-2) maakte in de wedstrijd tegen Manchester Uni ted, de club van Jesper Olsen en Arnold Muhren. „Jesper zat op de bank en Arnold speelde. Die was een tijd wisselspeler. Arnold heeft heeft de pech dat hij bij een club zit met zo'n beetje de breedste selectie ter wereld. Ik speelde tegen Man chester zeker niet goed. Maar als je scoort, dat blijft de mensen bij hè. Iedereen is positief over me, maar ik weet zelf precies goed of slecht speel". Ook Hans Segers, de Nederland se doelman van Forest geeft hoog over hem op. „Hij bepaalt het spel. Als John niet draait, draait het elf tal niet", zegt de ex-PSV'er, die bij Nottingham terecht kwam, omdat de ex-Nottingham-doelman Hans van Breukelcn (nu PSV) een goed woordje voor hem had gedaan. "We hadden John al op het oog toen hij nog bij AZ speelde. We hebben rustig gewacht totdat we hem konden kopen", zegt trainer Ron Fenton net voor de uitwed- grote pot thee strijd tegen het in het noordoosten gaat met de pot gelegen Sunderland. Het duel wordt die zondagmiddag voor de John Metgod met zoon Dimitri voor het stadion van Nottingham Forest kerst in een. verdiende 0-2 c ning omgezet. Sunderland valt aan als een bezetene, tot echt uitge speelde kansen komt het niet. Ruim twintigduizend toeschou wers schreeuwen zich de kelen schor: het helpt niet. Een paar counters zijn voldoende om de thuisclub er onder te krijgen via doelpunten van Trevor Christie en Steven Wigley. Plezier De avond na de wedstrijd zegt Metgod: „Ik heb nog zo ontzettend vel plezier in dat voetballen. Ik wil zo hoog mogelijk spelen, dus zeker in het Nederlands elftal. Als dat plezier weg was stopte ik meteen. Heb ik altijd gezegd. Daarom kan ik Richard van der Meer ook zo goed begrijpen. Die heeft geen ple- kwam. Wij distantiëren ons daar nadrukkelijk van. Bij Vitesse ge beurt niets buiten het bestuur om en op medisch terrein alleen op medische indicatie en onder ver antwoording van de medische staf', aldus Karei Aalbers. Inmiddels heeft ook het sectie- bestuur betaald voetbal van de KNVB zich over de kwestie gebo gen en gisteravond besloten om de tuchtcommissie een onderzoek te laten instellen naar de uitspraken van Westerhof. LEIDEN - Landzicht zit 't Poeltje weer op de hielen. De respectieve lijke nummers één en twee in de eerste klas van de Leidse biljart bond maken er een ongemeen spannende zaak van. Landzicht na derde de leider met twee 9-0 over winningen op TOP 1 en TOG 1 tot op drie punten, 't Poeltje zelf liet verstek gaan tegen UVS 1 (4-4) en moest ook twee verliespunten toe staan aan de reserves van de club met die naam. Afgelopen week kwamen verder alleen de clubs uit de zevende en (gedeeltelijk) de achtste klas in competitie-verband uit. In klas 7 nam Stompwijk de leiding over van DOS 6. Laatgenoemde biljar ters gingen tweemaal met 6-2 on deruit tegen De Heul 6 en Caram bole 4. Stompwijk zelf won met 6-3 van UVS 5. Spijkerbak 2 verdrong in de achtste klas Wapen van Voorscho ten 2 van de tweede plaats. Wel licht zorgt Spijkerbak nog voor een verrassing door TOP 8 te passeren. In café 't Soldaatje in Voorhout wordt van 10 tot en met 13 januari de finale libre klein eerste klasse van het biljartdistrict Bollenstreek gehouden. Aanvangstijden zijn donderdag en vrijdag 19.00 uur, za terdag en zondag 12.00 uur. DEN HAAG (ANP) - De eerste lotto van 1985 kende geen winnaar van de hoofd prijs. De tweede prijs telde één winnaar, die bruto f 300.000,- won. Lotto Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 1 winnaar, die bruto f300.000,- ontvangt. Verder 101 keer f2.431,90, 4.889 keer f 50,20 en 73.196 keer f5,-. Cijferspel 1: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 2 winnaars. Verder 19 keer de 3e, 203 keer de 4e en 1.732 keer de 5e prijs. (Vaste prijzen). Toto 1: Eerste prijs: elf keer f 1.770,10. Verder 266 keer f48.80 en 2.128 keer f 15,20. Toto-gelijk 1: Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f4.035,20 ontvangt. Tweede prijs: geen keer f4,9< Verder 34 keer f75,20 t 802 Koersen zier meer. Het is een zeer begrijpe lijk, moedig en verstandig besluit. Hij is voor zichzelf tot de conclusie gekomen dat het, met zo'n drukke verantwoordelijke werkkring er nog bij, gewoon niet meer op te brengen is om betaald voetbal te spelen. Dat besluit heeft hij in mijn ogen niet genomen omdat AZ slecht draait. Ik wil voorlopig voet ballen omdat ik er nog wèl plezier in heb. Daar gaat het om. Nee, bij AZ zie ik me niet meer terugko men, hoewel je nooit nooit kan zeg gen, kijk maar naar Kees Kist. Ik heb bij AZ. Haarlem, Real en Not tingham gevoetbald. En 21 keer in Oranje. En wie weet wat er alle maal nog komt. Eén ding is nu al zeker, als ik vijftig ben kan ik op een mooie carrière terugkijken. En daar ben ik toch wel een beetje trots op". HILVERSUM (ANP) - In verband met het afgelasten van de koersen in Hilver sum is er dinsdag een vervangende uit slag van het W-5 spel bekend gemaakt. Deze vervangende uitslag is: Derde koers: 1. nummer 4 (Yuca Eber- hof). Vierde koers: 1. nummer 7 (Ysco Quick). Vijfde koers: 1. nummer 4 (Van- dy Volann). Zesde koers: 1. nummer 8 (White du Bois). Zevende koers: 1. num mer 3 (When you Winn). Juiste voorspelling: 4-7-4-8-3. Omzet: f21.184,50. Uitkeringen: Eerste prijs: f 25,10. Tweede prijs: f 1,10. Biljarten le klas: UVS l-'t Poeltje 1 4-4; TOP 2-UVS 2 2-6. Landzicht 1-TOP 1 9-0; t Zuid 1- Vnendschap 1 4-4; TOG 1-Bristol 1 4-4; De Heul 1-Landzicht 2 4-4, TOP 1-UVS 1 5-3; UVS 2-'t Poeltje 1 2-7; Vriendschap De partij 39ste partij in de wereldschaaktwee kamp tussen Anatoli Karpov (wit) en Garri Kasparov. 41Nf6. 42. H3 h5.43. Rb3 ne4, 44. Ra3 kg8, 45 Ra4 nf6, 46. G4 h:g4, 47. H:g4 n:g4, 48. Ne2 d4. Remise overeengeko- Hij vervolgt enthousiast: „Het gaat er zo relaxed aan toe. In onze kleedkamer is het voor een wed strijd nooit stil. Je kan doen watje wil. Al neem je een douche of ga je nog lekker in bad liggen. Geen zin in een warming-up, dan doe je het niet. Niemand verplicht je tot iets, je moet alleen wel vijf minuten voor het begin van de wedstrijd klaar staan om het veld op te gaan". Vergenoegd wrijft hij in zijn HINDELOOPEN (ANP) - Henri Ruiten berg, leider in het klassement om de KNSB-beker, heeft op het IJsselmeer bij Hindeloopen een schaatsmarathon over 50 kilometer gewonnen. De uilslag is: 1. Henri Ruitenberg (Oldebroek), 2. Dries van Wijhe (Oosterwolde), 3. op 400 meter: Jan Wessels (Markelo), 4. op 1 der Molen (Nuis), 5. Jeen van den Berg (Heerenveen). 6. An- Postmus (Lutjesgast), 7. op 3 ronden: der Meulen (Stiens), 8. Evert van Benthem (Sint Jansklooster), 9. Sjoerd Fransbergen (Hecrenvecn), 10. Tjeerd Uitterdijk (Koudum). LEIDEN - Het gaat goed met het wielrennen bij de vrouwen. Na de successen van Oranje-rijdsters vo rig jaar in de eerste Tour de France staan de sponsors te dringen om een ploeg financieel te ondersteu nen. Gisteren zag de vijfde Neder landse formatie het licht. Het betreft hier een vanuit Lei den opererende ploeg die op het shirt de naam van Fer van Duuren gaat dragen. Bekendste rijdster is Hanneke Lieverse die destijds deel uitmaakte van de Tour-ploeg en ook een rit won in Frankrijk. Zij is alkomstig uit Hillegom. Hij wordt geassisteerd door meca nicien Cock Kooloos en manager Joop Riethoven. In februari ver trekt de formatie - die voorlopig uit zes rijdsters bestaat - naar Spanje om zich samen met de Duprie- ploeg voor te bereiden op het aan staande wielei Uitkomen zal de nieuwe ploeg in zeven klassiekers en een paar crite ria in Engeland en eigen land. Riet hoven wacht nog op toestemming voor de door hem te organiseren Ronde van Nederland met start in finish in Leiden. "Als die doorgaat, zijn we vanzelfsprekend van de partij", aldus de nestor van het Leidse wielrennen. De ploeg bestaat naast Hanneke Lieverse uit de volgende rijdsters: Monique Kauffman. Monique Bou- ters, Els van Leeuwen (Lisse), Bet ty van Eyken en Mary van Galen. De bedoeling is dat in de nabije toekomst nog twee jeugdige talen ten aan de formatie worden toege voegd.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11