'Met dit orkest kun je alle kanten uit' Landelijke reclame op regionale omroepen Uit in de Randstad Nederlands Theater Orkest morgenavond bij Stichting Burcht Gemeenten kopen twee maanden geen BKR-werk Rocknacht opent jongerenjaar Grote toeloop op Willinks POPAGENDA VRIJDAG 4 JANUARI 1985 RADIO-TV-KUNST PAGINA 21 AMSTERDAM (GPD) - "Het is een gok, maar als hij mislukt heb ik nog meer ijzers in het vuur". Dat zegt Jules van Hes sen (25), net afgestudeerd aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag als dirigent. Hij is de muzikaal leider van het Nederlands Theater Or kest. Zijn vriendin, de hoboiste Wendela Sandberg, heeft sa men met Ineke van Rossum de zakelijke leiding van het uit 45 afgestudeerde of nog studeren de musici bestaande ensemble op zich genomen. Het NKO zal zich toeleggen op het spelen van theater- en filmmuziek. Jules van Hessen gaat als muzi kaal leider van het NTO fungeren. Maar laat men vooral niet denken dat hij voor zichzelf een fraaie baan heeft geschapen. „Absoluut niet. Van mij is bekend dat ik nogal wat neiging tot haast heb. Dat ik uiterst ambitieus ben en snel een prachti ge carrière wil opgbouwen. Maar dat is verleden tijd. Ik doe het nu rustiger aan. Ik ben tevreden over de gang van zaken. Met één been sta ik al in de professionele wereld. Dat vind ik al heel wat". Die beroepswereld waar Van Hessen zich voor de helft in be vindt bestaat uit gastdirecties bij het Nederlands Ballet Orkest en het Limburgs Symfonie Orkest. Van het geld dat hij met dit werk verdient kan hij op minimum-ni veau rondkomen. De extraatjes moeten komen van het dirigeren van twee amateurformaties: het Zaans Blazers Ensemble en het Nijmeegs Studenten Orkest. Dat bedoelt Van Hessen dus met de gok die kan mislukken en ande re ijzers die hij in het vuur heeft. Al tijdens zijn conservatoriumstudie heeft hij van zich laten horen. In het binnenland, maar ook daarbui ten. In Italië en Denemarken won hij prijzen als zeer jeugdig dirigent en was daar later meermalen te Bij Stichting Burcht speelt morgenavond (een deel van) het Ne derlands Theater Orkest. Dat is een vorig jaar opgericht orkest, dat zich richt op het spelen van theater- en filmmuziek. In de Tuinzaal van de Burcht wordt de muziek uitgevoerd, die de in Leiden wonende componist Burckhardt Söll schreef voor de op voering van Goethe's 'Egmond' door toneelgroep Theater. Söll werd in 1944 in Duitsland geboren en is behalve als componist ook bekend als schilder. 'Egmond' wordt uitgevoerd door zes blazers, piano/synthesizer en slagwerk. Ook op het programma staan een duet voor alt-sax en bariton sax door Han Mekel en Bob Driessen, 'Campo' van Abel Carle- vero en 'Tento nr. 1' van Hans Werner Henze. Aanvang 21.00 uur. Hiernaast een interview met Jules van Hessen, de muzikaal leider van het Nederlands Theater Orkest. gast. Hij was er de (jonge)man niet naar zijn successen in de doofpot te stoppen. Visie Hij is zich er inmiddels overigens van bewust geworden dat je de beste reclame voor jezelf maakt door een goed produkt af te leve ren en datje er misschien iets min der luidruchtig zelf over moet pra ten. „Langzamerhand krijg ik eer lijke kansen. Het is als dirigent, ze ker in Nederland, moeilijk aan de bak te komen. Je ontkomt er niet aan dat je jezelf op een bepaalde manier ook verkoopt. Dat geldt voor alle sectoren waar de banen niet in grote hoeveelheden opge stapeld liggen. Dirigeren is iets omstredens. Van brood kun je zeg gen dat het lekker is of niet. Met dirigeren ligt dat veel moeilijker. Of je een goed dirigent bent, wordt uitgemaakt door anderen: een kwestie van visie". Hetgokje' dat nu door Jules van Hessen wordt gespeeld is het Ne derlands Theater Orkest. Hij gaat dat orkest dirigeren, maar een be tere benaming voor zijn betrok kenheid is: muzikaal leider. „Ik heb het er erg druk mee, omdat ik toch ook een beetje zakelijk bij het project betrokken ben. In wezen neem ik eigenlijk met enige scep sis aan het initiatief deel. Het or kest moet het zonder financiële steun van de overheid zien te red den". „Je kunt met het orkest alle kan ten uit. We leveren een klein strij kersensemble, maar ook een klein symfonie-orkest. In iedere gewen ste formatie kan worden opgetre den. We kijken gewoon in de kaar tenbak. Daarom wachten we met smart op filmmakers en theater producenten. Wij leggen ons spe ciaal toe op het spelen van theater- en filmmuziek". „En dat onderscheidt ons, hopen we, van andere incidenteel samen gestelde formaties. We denken dat we door onze repetities, door het feit dat we met een vaste groep mu zikanten werken, tot betere kwali teit op dit speciale muziekgebied kunnen komen En, wat in deze da gen ook niet onbelangrijk is, we zouden wel eens goedkoper kun nen zijn". Jules van Hessen ontkent met kracht dat het NTO-project colle ga's uit gesubsidieerde symfo nieorkesten of free-lance musici eventueel het brood uit de mond stoot. „Natuurlijk realiseren wij ons dat die orkesten het moeilijk hebben door de reorganisatieplan nen van de minister van WVC. Ook onder free-lancers is de werkloos heid groot. Maar wij spelen geen symfonieën van Beethoven. Wij komen met heel andere muziek. Een heel aparte soort muziek, die erg gebonden is omdat altijd de handeling op het witte doek of het toneel moet worden gevolgd". Groupe des Six Ervaring wordt al opgedaan met het muzikaal ondersteunen door een gedeelte van het orkest van de produktie .Egmond' door toneel groep Theater uit Arnhem. Maar ei gen produkties staan ook op het programma: het Paul Hindemith- project dat als visitekaartje moet dienen en later - medio 1985 - een programma rond de .Groupe des Six', een groep Franse componis ten die in de 20-er jaren zeer inte ressante theater- en filmmuziek heeft geproduceerd. Tenslotte gaat het NTO ook nog in samenwerking met de stichting Gaudeamus, het Nederlands Theater Instituut en de Universiteit van Amsterdam een archief voor film- en theatermu- ziek opzetten. Jules van Hessen is bereid tot slot nog even „koffiedik te kijken". „Als het nou eens zou gaan lopen, ja, dan zou het leuk zijn als het een werkelijk volwaardig orkest zou worden. Dan zouden we ook gast- dirigenten uitnodigen. Maar hoe dan ook zal er geld nodig zijn. Daarom zouden we ook graag wil len dat het bedrijfsleven ons spon sort". Over het verloop van zijn verdere carrière merkt hij op:„Ik wil mijn leven vullen met het dirigeren van beroepsorkesten. Daar slaag ik al aardig in. Ik ben gelukkig met wat ik nu doe. Maar de ambities, dat trapje hoger, dat blijft". En lachend: „Ja, als morgen de Berliner Philharmoniker mij vraagt om een gastdirectie te doen, dan zeg ik natuurlijk: heel graag". HILVERSUM (ANP) - De meeste regionale omroepen in ons land zijn met ingang van 1 januari op verzoek van minister Brinkman van welzijn, volksgezondheid en cultuur begonnen met het uitzen den van landelijke reclame. Vol gens een woordvoerder van de NOS zijn de vier regionale NOS- omroepen (Radio Noord, Fries land, Oost en de ROZ) alsmede Omroep Brabant, begin dit jaar daadwerkelijk begonnen met de uitzending van de STER-spots. Ra dio Rijnmond en Stad Radio Am sterdam zijn nog niet zover. Het gaat hier om de reclame die wordt uitgezonden na het ANP- nieuws op Hilversum 3. De regio nale zenders brengen dagelijks en kele uren nieuws en programma's uit de regio, maar waren tot dusver vrij van reclame-uitzendingen. In .Leiden Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, Peter Schraven, schilderijen tekeningen, Arie Teeuwisse, klein plastiek, t/m 6/1vr, z, n 13.30 17.30 i Galerie Stelling - Lange Mare 65, 'Een nieuw huis', schilderijen en blokhut van Bert Kienjet, Ben Overdevest en Okke Spierenburg, t/m 11/1; di t/m za Rijksmuseum van geologie en n ralogie - Hooglandsekerkgracht 'Ne derland uit water', t/m 19/5; ma t/m vr 10-17 uur, zo 14-17 uur. Sylvius Laboratorium - Wassenaarse- weg, expositie Judith de Vries, kera miek, t/m 15/1; ma t/m vr 8.30-17 uur Charousko - Oude Rijn la, gouaches van Paula van der Weerdt-Schmit, 1 m 15/2; dag. van 12-22 uur. Lakenhal - Oude Singel, Maastrichts aardewerk, tot 3/3; di t/m za van 10-17 uur. zo van 13-17 uur. 11-17 uur. Leiderdorp Muzenhof - expositie Hilde Vaatstra, fotografie zwart/wit, Marianne van Dorenmalen, aquarellen, tekeningen, tot 9/1; ma t/m vr 14-18 uur, za 9.30- 12.30 uur Zoeterwoude Art Galery JVC - Energieweg, Gerard Marchee met collages, tot 7/1ma t/m 10-12 en 14-16 de nieuwe situatie zal het regionale programma enkele minuten moe ten worden opgeschoven. De zend tijd die door de STER wordt opge slokt mag echter van de minister door de regionale omroepen wor den gecompenseerd, zodat de tota le regionale zendtijd ongewijzigd blijft. De invoering van landelijke re clame in regionale uitzendingen is een uitvloeisel van de media-nota van minister Brinkman. De STER verwacht dat de extra opbrengsten op basis van het huidige regionale zenderpark in 1985 kunnen uitko men op drie miljoen gulden. Hoe wel er in de medianota sprake van is dat deze extra opbrengsten wel licht ten goede zouden kunnen ko men aan de verdere ontwikkeling van de regionale omroep, is dat volgens de woordvoerder van de NOS nog maar de vraag, gezien de plannen voor decentrale financie ring van deze omroep via provin ciale opcenten. Op het ogenblik wordt de regionale omroep nog ge financierd uit STER-opbrengsten en omroepbijdrage. Regionale radio is op dit moment in ruwweg de helft van Nederland te beluisteren via tien regionale zenders. De provincies Zeeland en Utrecht beschikken nog in het ge heel niet over een regionale om roep. Brabant, Zuid-Holland en Noord-Holland hebben een gedeel telijke ontvangst via respectieve lijk Omroep Brabant, Radio Rijn mond en Stad Radio Amsterdam. De bedoeling is om tot een lande lijke dekking van de regionale om roep te komen. Tevens ligt het in de bedoeling om in oktober 1985 te starten met een gezamenlijk pro gramma van de landelijke omroe pen in combinatie met de regionale omroep via Radio 1. Radio 1 wordt dan de informatie-zender, een functie die nu nog door Hilversum 2 wordt vervuld. De benaming Hil versum zal in de nieuwe opzet ove rigens volledig verdwijnen en ver vangen worden door Radio 1 tot en met Radio 5. De nieuwe informatiezender zal in de ochtend, begin van de mid dag en begin van de avond regiona le programma's brengen. De rest van de tijd wordt ingevuld door de landelijke zendgemachtigden, met dien verstande dat het nieuws op het hele uur na afloop wordt aange vuld door nieuws uit de regio, ver zorgd door de betreffende regiona le omroep. Minister Brinkman dreigt nu echter een spaak in de landelijke verspreiding van dit gecombineer de zendprogramma te steken. In een brief aan de NOS heeft hij ge weigerd de extra zenders te finan cieren die nodig zijn om een lande lijke dekking te krijgen. Op het ogenblik zijn er tien in bedrijf en twee in aanbouw. Volgens de NOS- woordvoerder zijn voor landelijke spreiding minimaal achttien zen ders nodig, terwijl de ideale sitau- tie wordt bereikt met 23 zenders. In zijn brief zegt de bewindsman dat de regionale omroepen zelf voor de financiering zorg moeten dragen. Een onredelijke eis, zo vindt de NOS, omdat de regionale omroep van de 24 uur zendtijd slechts ongeveer drie uur in beslag neemt. De resterende zendtijd wordt benut door de landelijke ra dio-omroepen. JAAP VOLKERS OVERLEDEN Jaap Volkers is woensdag op 75-jari- ge leeftijd in Gasselte in de provincie Drente overleden. Volkers was van 1945 tot 1966 lid van het dagelijks bestuur van het Leidse schilder- en tekengenootschap Ars Aemula Natura. Hij was daarnaast bekend als kunstschilder en tekenaar. In het dagelijsk leven was hij hoofdonderwij zer van de Haverstraatschool en later hoofd van het Pedologisch Instituut in Leiden. BBK boos over maatregel De Graaf DEN HAAG (GPD/ANP) - De vakbond van beeldende kunstenaars BBK is boos op staatssecretaris De Graaf (sociale zaken) omdat deze de ge meentebesturen heeft verplicht in de maanden januari en februari de beeldende-kunstenaarsregeling (BKR) niet toe te passen. In een brief aan de gemeentebesturen zegt De Graaf verder dat in deze periode geen werk mag worden aangekocht van kunstenaars die een aanvraag tot toepassing van de BKR indienen. Wel moeten ze in die tijd hun werk laten beoorde len. Kunstenaars die voor de BKR in aanmerking komen, krijgen dan hun normale weekuitkering, maar geen materiaalvergoeding. De Graaf heeft dit besluit genomen nadat met de Tweede Kamer was afgesproken dat in februari aanstaande opnieuw over de BKR zou wor den gesproken. Dan wordt gepraat over het verhogen van het bedrag dat de kunstenaar zelf moet verdienen om voor de BKR in aanmerking te komen. In afwachting daarvan zegde hij toe dat de maatregelen, welke oorspronkelijk per 1 januari 1985 zouden ingaan, tot 1 maart aanstaande worden uitgesteld. In deze twee maanden zou de BKR uitgevoerd wor den volgens bestaande richtlijnen. Uitvoerende instanties, te weten de gemeentelijke sociale diensten, worden volgens de BBK hiermee verhinderd de BKR uit te voeren vol gens de bestaande richtlijnen, namelijk door kunststukken aan te kopen waarvoor een voorziening wordt verleend. Door nu van kunstenaars geen werk aan te kopen, is de BKR volgens de kunstenaars een uitkeringsregeling geworden met alle gevolgen van dien voor de periode na 1 maart '85. De BBK is van mening dat met deze invulling van het verzoek van de Tweede Kamer niet conform de belofte wordt gehandeld. Voor de gemeentelijke afdeling van de BKR (sociale dienst) betekent deze tijdelijke maatregel volgens de bond veel admini stratieve romsplomp en extra werkzaamheden. De kunstenaars die door dat er geen werk wordt aangekocht ook geen materiaalvergoeding ont vangen voor werk wat wel beoordeeld moet worden, zijn financieel ern stig gedupeerd, aldus de kunstenaarsbond. HILVERSUM (GPD) - Vijf en een half uur popmuziek op televisie. Dat is het luidruchtige begin voor het Internationale Jongerepjaar, waartoe de Verenigde Naties 1985 hebben benoemd. Een andere internationale organisatie, de EBU (Europese Omroep Unie), verzorgt morgenavond - op Nederlands initiatief - een rechtstreeks schakelprogramma met me dewerking van vijftien landen. De Eurovisie rocknacht, getiteld 'Europe a Go Go', belooft veel: het programma lijkt volwassener dan de rocknachten van Veronica, nog om vangrijker dan de bekende Duitse Rockpallast-marathons en in elk geval echter dan de vele videoclip-compilaties of dan playbackshows a la 'Top- pop\ 'Europ a Go Go' wordt gepresenteerd vanuit de RTBF-studio in Brus sel en registreert popconcerten op acht lokaties in Europa waaronder miniconcerten van Golden Earring en Time Bandits vanuit Paradiso en, als afsluiting, een openluchtconcert van UB 40 in de Spaanse stad Sevilla. Deze muzikale Eurovisienacht was een idee van de Nederlandse EBU- man, Ben Klokman. Nadat via de EBU andere Europese omroepen hun medewerking hadden toegezegd, werd de organisatie in handen gegeven van 'ID-Productions', het produktiebedrijf van Harry de Winter (produ cent van onder meer VARA's 'Je ziet maar'). Deze heeft de handen vol gehad om alle medewerkenden, soms zeer ver van elkaar af, morgen klaar te laten zitten om alles precies op tyd te laten beginnen. En dat is op zichzelf al iets dat popconcerten vreemd is. Het hoofdbestanddeel van de Rocknacht is live. Concerten van respec tievelijk Hanoi Rocks (Finland), Auto da Fé (Ierland), Time Bandits en Golden Earring (Nederland), Alaska y Dinarama en Loquillo y los Troglo- ditas (Spanje), Frankie goes to Hollywood en UB 40 (Engeland) zullen echter afgewisseld worden met van tevoren opgenomen reportages. Zo zal vanuit Nederland onder meer een ingeblikte opname van 'Het goede doel' als intermezzo dienen. Daarop zal deze Utrechtse popgroep een Engelstalige versie van de hit 'België' opvoeren, voor deze gelegenheid omgedoopt in 'Luxembourg'. Andere videobijdragen uit diverse landen bevatten opnamen van onder meer Nena, Udo Lindenberg, Scorpions en Ina Deter uit Duitsland, Herois do Mar uit Portugal, Bo Katzman uit Zwitserland, Alpha Ville en Billy Bragg uit het Verenigd Koninkrijk. De humoristische, verbindende beelden zijn alweer een Nederlandse affaire: de muzikale clown Jango Edwards voormalig Amerikaans zakenman maar tot hippie bekeerd en nog steeds in Amsterdam woonachtig is een steeds terugkerende figuur gedurende deze lange nacht. Ook het gezicht van de Brit Ray Cokes zal telkens terugkeren; Cokes is de centrale presentator in Brussel. Net als Edwards verliet hij zijn moe derland om het geluk elders te zoeken. Hij kwam in België terecht en werd daar achtereenvolgens discjockey in een Brusselse nachtclub en presentator van het Franstalige tv-programma Image In. (videoclips). (Zaterdag, Nederland 1, 22.30 uur tot 04.00 uur. ARNHEM (ANP) - Het gemeentemuseum in Arnhem heeft gisteren de vijftigduizendste bezoeker aan de begin november geopende Willink-ten- toonstelling binnengehaald. Nooit eerder in de geschiedenis van het mu seum trok een tentoonstelling in korte tyd zoveel publiek, aldus een woordvoerster. In verband met de stormloop op de ruim vijftig werken van de vorig jaar op 83-jarige leeftijd overleden Carel Willink is de exposi tie met drie weken verlengd tot en met 3 februari. De Willink-tentoonstelling in het Arnhems gemeentemuseum is de eer ste grote overzichtstentoonstelling na zijn dood. Er zijn verscheidene werken van de magisch-realistische schilder te zien, die zelden of zelfs nooit eerder werden geëxposeerd. Gruppo Sportivo mag vanavond in het Leids Vrijetijdscentrum waar maken dat de beste popmuziek van ons land nog steeds in Den Haag wordt gemaakt. De onlangs weer heropgerichte groep rond zanger/gitarist Hans van den Burg (alias V-endefruits) heeft met eerde re optredens een goede podiumre putatie opgebouwd. Een maand geleden stond Bad Bob uit Wassenaar voor het eerst op de planken van het LVC. Toen was het vanwege de halve finale van de Grote Prijs van Nederland, een landelijke wedstrijd voor pop groepen. Morgenavond staan ze er weer, een tweede plaats in de Gro te prijs en flink wat podiumerva ring rijker. Want voor de Grote Prijs had Bad Bob nog maar amper opgetreden. Hun muziek wordt wel omschreven als bizarre en hu moristische rock en roll, met vleugjes jazz en een snerpende bottleneck-gitaar. LEIDEN Schouwburg do 18. 20.15 uur, 'Zenuwen' door het muziektheatergezelschap Dynas tie van Oer. Lak-Theater vr 11 t/m do 17, 20.30 uur, try-out 'De Geliefden' van Jozef v.d. Berg. De Burcht za 5, 21 uur, Het Nederlands Thea terorkest, composities van Burck hardt Söll bij 'Egmond'. Stadsgehoorzaal. zo 6. 11.30 uur, nieuwjaarskoffie concert door Jenny Zacharieva, pia- vr 11, 20.15 uur, Amsterdams Phil- harmonisch Orkesto.l.v. Thomas San- derling. m.m.v. de Bulgaarse concert pianiste Jenny Zacharieva. K&O-gebouw woe 9, kapelzaal, 20.15 uur, optre den van de mezzo-sopraan Vera Ver zijden en de pianist Ben Hurrel- brinck. Microtheater Imperium vr 4, za 5. 20.30 uur. Imperium speelt 'Scrooge en Marley' DEN HAAG Koninklijke Schouwburg vr 4. zo 6. ma 7. di 8. 20.15 uur. Haagse Comedie met 'De komst van de schorpioen' van Bernard-Marie Koltès. za 5. woe 9. 20.15 uur. zo 6. 14 uur. Haagse Comedie 'Trilogie van het weerzien' van Botho Strauss. do 10. vr 11, 20.15 uur. Toneelgroep Theater speelt 'Egmond' van Goethe Hottheater vr 4. za 5. di 8 t/m za 12. 20.30 uur. Haagse Comedie met 'Montserrat' van Emmanuel Robles. Circustheater woe 9, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater, openbare generale repetitie: do 10, vr 11, za 12. 20.15 uur, 'Solda- tenmis' '5 schetsen' 'De Anatomische les' en 'Converge', m.m.v. Het Neder lands Balletorkest o.l.v. John Mathe- Diligentia vr 4, za 5, 20.15 uur, 'Een vos', opge wekte tragedie naar de novelle vna D.H. Lawrence, m.m.v. Marlous Fluit- sma, Geert de Jong en Lucas Vander- zo 6, 14.30 uur, piano-recital door Cristina Ortiz. Theater aan de Haven vr 4, za 5, 20.30 uur, Nieuwe Kome die speelt 'De Negers' van Jean Ge net. Nederlands Congresgebouw za 5, 20.15 uur, Residentie-Orkest, m.m.v. Ruud van der Meer, bariton. ma 7, 20.15 uur, Nederlands Kamer orkest o.l.v. Rudolph Werthen. Appeltheater AMSTERDAM Concertgebouw vr 4. di 8, gr. zaal, 20.15 uur, Am sterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Thomas Sanderling, Cristina Ortiz, piano. za 5. gr. zaal. 20.15 uur. Het Neder lands Kamerorkest '1 Flamminghl', o.l.v. Rudolf Werthen. ma 7, gr. zaal, 20.15 uur, Serie Gro te Pianisten: Guher en Süher Peki- nel. woe 9, do 10, gr. zaal, 20.15 uur, Concertgebouworkest o.l.v. RLccar- do Chailly, m.m.v. Katia en Marielle Labèque, piano. De Kleine Komedie vanaf vr 4, beh. ma 7. 20.15 uur. Craig Russel "The great ladies of Showbusiness' begeleid door het or kest o.l.v. Henk Westrus Stadsschouwburg vr 4, za 5, 20.15 uur, Pubhekstheater met 'Maskerade' van Lermontov. zo 6. 14 uur. woe 9. 20 uur. De Ne derlandse Operastichting met 'Wer- ther' van Jules Massenet. vr 11, 20 uur, De Nederlandse Ope rastichting 'Peter Grimes' van Benja min Britten. Carré t/m zo 13, beh. zo/ma, zo alleen 14 uur, 20.15 uur, 'Pingping' musical van Annie M.G. Schmidt en Harry Ban- nink. Nieuwe De La Mar Theater di 8 t/m zo 13, zo alleen 14 uur, 20.15 ROTTERDAM De Doelen vr 4, kl. zaal, 20.15 uur, Het Neder lands Kamerorkest, I Flamminghi o.l.v. Rudolf Werthen, Michala Petrik, blokfluit. zo 6, gr. zaal, 20.15 uur, Jazz: Mr. Acker Bilk and his Paramount Jazz- band. ma 7, kl. zaal, 20.15 uur, Lucy van Dael, viool. Glen Wilson, clavecimbel. do 10. vr 11. gr zaal, 20 15 uur, Rot terdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ivan Fischer, John Mostard, fagot. Theater Zuidplein vr 4, za 5. gr. zaal, 20.15 uur, Nooy's Volkstheater 'Hadjemaar', musical. woe 9. gr. zaal. 20.15 uur. Penta Theater. do 10. vr 11. gr. zaal. 20 15 uur. 'Ge kortwiekt' van Lezley Havard. met o.a. Frederik de Groot Hofpleintheater t'm 20 jan. 20.15 uur, John Lan- tingh's theater van de Lach met 'Hoe versier ik een stuk' van Philip King en Falkland L. Cary. Luxor Theater zo 6, 14.30 uur. Pim Jacobs en Louis van Dijk. muzikale begeleiding Krijn

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21