'Gebrek aan beleid bij rijk breekt ADM nu op' Afpersing leidt tot een felicitatie Honduras dreigt anti- sandinisten met acties Directeur R.H. Bosman: Officier eist vijftien maanden tegen Leidse Zege meisjes Vrije School VRIJDAG 4 JANUARI 1985 PAGINA 17 Bosman: 'Waarom is de financiering van de order in juni wel gedekt en zijn we nu ineens financieel te zwak? (foto Anefo) AMSTERDAM - "Het is de survival of the fittest". Er speelt een wrange glimlach om de mond van ADM-directeur E.H. Bos man. „Het gaat er niet om dat de beste werf de mees te kans van overleven heeft, maar de werf met de meeste reserves. En dat is in wezen een heel trieste conclusie", zegt hij enkele uren voor minister Van Aardenne bekend maakte dat de Amsterdamse scheepswerf niet hoeft te rekenen op de verlangde tien miljoen overbrug gingskrediet. door Huub Klompenhouwer Aan de kaden en in de dokken liggen de meest uiteenlopende varende gevaartes. Van zandzui ger tot boorplatform. Allemaal offshore-werk. Zo op het oog een gezond en renderend bedrijf, die ADM. Maar in de scheepsrepara- tie is het hollen of stilstaan. Zo is er volop werk en zo is er hele maal niks te doen. Dat laatste is het afgelopen jaar wat te vaak voorgekomen, reden waarom de werf 'enkele tientallen miljoenen guldens' in het rood staat. De werkgelegenheid voor 880 werknemers is ermee op het spel komen te staan, maar wel op een ongelukkig moment. Begin fe bruari moet de vroegere Neder landse kruiser Hr.Ms. De Ruyter, nu de Peruaanse Almira Grau, via IJmuiden binnenkomen bij de werf in Amsterdam-Noord voor een verbouwing die in to taal 350 miljoen gulden moet op leveren. Goed voor drie jaar werk op de werf. Dodendans Juist om die order lijkt zich een vreemd soort dodendans af te spelen. Als de ADM de das om gedaan kan worden, staan ze aan de Waterweg klaar om die mam moetorder over te nemen. Een concurrent minder en een sterke order erbij. Waar het om de scheepsnieuwbouw ging, heeft het rijk bijgedragen tot een forse sanering en nog steeds kunnen nieuwbouwwerven rekenen op forse financiële hulp bij het ver werven van orders. Maar waar het om de reparatiesector gaat, is het een afschuwelijke stijd om het bestaan. Wordt het niet tijd voor een Haags beleid ook op het gebied van de scheepsreparatie? Bosman beaamt: „Dat is juist. Het is een bekende grief van mij. Ik pleit al jaren voor een sector- beleid zoals dat ook in de scheepsnieuwbouw gebeurd is. Kijk, dat er een overcapaciteit aan dokken en kades is, is een feit. Met een sectorbeleid in Den Haag zouden we kunnen berei ken dat er een werf blijft in Vlis- singen, een in Amsterdam en en kelen in Rotterdam. Vervolgens zouden we dan kunnen praten over de groottes van die wer- „Ik denk dat als je de zaak op een goede manier en ook effi ciënt in stand wil houden, dat je dan naar een sectorbeleid zou moeten. Al dan niet geregeld door de reparatiewerven zelf. Maar die werven kunnen dat al niet meer. Die zijn zelf al te zwak. Dus ze hebben de hulp van de overheid daarbij nodig. Niet lang geleden hadden we nog een kwart van de Europese markt in Nederland. Dat is nu nog maar 17 of 18 procent". - Zou de ADM met een sector beleid een goede kans maken om te overleven? „Daar zijn zelfs de Rotterdam se collega's het over eens. Ook Vlissingen moet dan zijn werf behouden. Maar ik vrees dat dat beleid te laat gaat komen. Als het kalf-verdronken is, gaan ze de put dempen. Als wij bijvoor beeld het bedrag kregen wat aan generieke steun verleend wordt aan de order van de veerboot voor de Maatschappij Zeeland, dan waren we er al lang uit. Dat was veel meer dan wij in eerste instantie vroegen. Maar in de scheepsnieuwbouwwereld heet het generieke steun en dat gaat geruisloos. En wij krijgen niks". - Precies in de vakantieperio de, zodat het personeel het weer eens via de media moest verne men, kwam het het college voor de herstelfinanciering met het advies aan Van Aardenne om ADM geen steun meer te verle nen. Er gaan geruchten dat het een spel is om die Peruaanse or der naar het Rotterdamse te krij gen. Bosman: „Laat ik het zo zeg gen. Het kwam hoogst onver wacht. Maar het is een spelletje. De minister van economische za ken had haast. Hij heeft me zelf verteld, op 31 december, dat hij de oorzaak was dat dat advies veel eerder kwam dan wij alle maal verwacht hadden. Ik had een afspraak met professsor Goudswaard, de voorzitter van dat college, dat onze aanspraak op die 25 miljoen gulden steun stil stond en dat we zo snel moge lijk een nieuwe aanvraag zouden indienen, en dat we dan opnieuw gehoord zouden worden. Die hoorzittingen zouden deze maand plaatshebben. Als er dan toch een rapportering komt, dan is er iets aan de hand. Dat was dus die minister van economi sche zaken. Ik heb het vermoe den dat de minister wilde beslis sen over de ADM nog voor de boot uit Peru naar Amsterdam zou varen". - Er natuurlijk aan alle kan ten aan die order getrokken. De minister heeft waarschijnlijk de middelen niet om die order bij een andere werf te plaatsen. Het enige dat hij kan bewerkstelli gen, is een mogelijk faillissement door de steun niet te verlenen. Dan vervalt die order en kunnen de anderen er om strijden. Bosman: „Zelfs bij een faillis sementsaanvrage is het nog maar de vraag of een curator wel zo'n order laat schieten. Het is een waardevol contract en dat zal zo'n curator zeker in zijn overwe gingen meenemen. Maar als di rectie sta je dan vrijwel machte loos". Toch is de directie is niet van plan met ondernemingsraad en vakbonden het hoofd in de schoot te leggen en zal er alles aan doen om de Peruaanse order, de verbouwing van de Almira Grau, binnen te halen. Volgens Bosman moet zelfs een lening van tien miljoen door Philips- dochter Hollandse Signaal, de partner die samen met de ADM de Peruaanse kruiser moet ver bouwen, niet worden uitgeslo ten. Ook zou er al een plan zijn om, wanneer de financiering dreigde te mislukken en een faillisse ment onvermijdelijk lijkt, een nieuwe BV op te richten en met 300 man toch nog die order uit te voeren. Bosman: „Een plan- Geen specifieke plannen. Je kunt op allerlei manieren beden ken wat er gebeuren moet, zus of zo. Bij een faillissement spelen er zoveel andere krachten mee, dat je alleen maar kan gissen". - Hoe staat het er voor met de Almirante? Bosman: „Er is een contract over gesloten. De financiering is in een zeer korte tijd rondgeko men, zeker in ogenschouw geno men de grootte van het bedrag. De aanvang van het werk in Peru is heel goed verlopen. Onze men sen zijn net terug uit Peru en het was een succes. Het vertrouwen over en weer is daarmee alleen maar gegroeid. De verhouding tussen de ADM en de Peruaanse marine is optimaal". „Ik vind één ding merkwaar dig. In juni zeggen we dat een herstelfinanciering nodig is wan neer het contract effectief wordt. We staan er immers financieel niet goed voor. En dan krijgen we pas maanden later, op 27 de cember, te horen dat we inder daad financieel te zwak zijn voor zo'n order. Maar dat wisten wij in juni toch al. Je vraagt je af: waar om wordt dan in juni die finan ciering wel gedekt door de rijks overheid en waarom zegt dan in december zo'n commissie dat die ADM financieel te zwak is. En waarom stemt Economische Za ken in december in met dat rap port? Dan heb toch je een half jaar verloren". MEXICO-STAD - Honduras zal de contra-revolutionairen die pro beren het sandinistische bewind in Nicaragua ten val te brengen op sporen en het land uitzetten. Dit werd gisteren aangekondigd door de Hondurese minister van buiten landse zaken, Edgardo Paz Barni- ca. Paz Barnica verklaarde dat Hon duras „officieel niet weet" waar de contra-revolutionairen zich ophou den. Gevraagd naar de reden voor het plotselinge optreden tegen de naar schatting 15.000 vanuit Hon duras opererende anti-sandinisten antwoordde de Hondurese minis ter dat Honduras in vrede wil leven met zijn buurlanden en dat de aan wezigheid van de Nicaraguaanse contra-revolutionairen de soeverei niteit van Honduras bedreigt. Vorig jaar juni, na de 'staats greep' tegen de commandant van het Hondurese leger, generaal Cus- tavo Alvarez Martinez, een sleutel figuur voor de Amerikaanse in menging in Nicaragua, kondigde Honduras soortgelijke maatrege len aan tegen de contra-revolutio nairen. De nieuwe legercomman dant, generaal Walter Lopez Reyes, dwong de contra's toen om ver schillende kampen op Hondurees grondgebied te ontruimen en ook hun hoofdkwartier in de Hondure se hoofdstad Tegucigalpa. Maar een paar weken later bleken de contra's weer open en vrij in Hon duras te kunnen handelen. door Rob Sprenkels Het ging destijds om een poging van de Hondurese regering om in ruil voor de verregaande militaire samenwerking meer economische hulp vanuit de Verenigde Staten te kunnen krijgen. De inzet was met name het uit 1954 stammende mili taire verdrag tussen Honduras en de VS. Geheim Inmiddels is vorige maand de eerste ronde van de herziening van dat verdrag afgesloten. Hoewel de gemaakte afspraken strikt geheim zijn, is uitgelekt dat men het alleen eens is kunnen worden over 1985. Zo heeft Honduras toegestemd in een voortzetting van de gezamen lijke militaire operaties. Ook zullen de Amerikanen in Honduras Salva doraanse militairen mogen blijven trainen, hoewel nu het aantal Hon durese volgelingen van de speciale cursussen groter zal zijn dan het aantal Salvadoraanse. De economische hulp blijft daar entegen beperkt tot de 138 miljoen dollar die Ronald Reagan al op zijn begroting had uitgetrokken. Een teleurstelling voor Honduras, dat van de VS in ruil voor de militaire diensten een economische hulp eist van meer dan 400.000 dollar per jaar. Al met al lijkt het erop dat Honduras de Amerikanen op nieuw onder druk wil zetten door acties aan te kondigen tegen de door Washington in het leven ge holpen Nicaraguaanse contra-revo lutionairen. Intussen heeft in Washington de politieke leider van de Nicara guaanse oppositie, Arturo Cruz, het Amerikaanse congres opgeroe pen om de vorig jaar gestaakte hulp aan de contra-revolutionairen te hervatten. Volgens Cruz, die de verkiezingen van 4 november jl. in Nicaragua boycotte, vormen de contra-revolutionairen een effec tieve optie om druk op de sandinis ten uit te oefenen. „Vooruitgang bij elke soort van toekomstige on derhandelingen met de sandinis ten is afhankelijk van het aanhou den van die druk", aldus het plei dooi van de Nicaraguaanse opposi tieleider, die tijdens de jaarwisse ling ongehinderd een kort bezoek bracht aan de Nicaraguaanse hoofdstad Managua. Bevolking blijft onder 14,5 min. DEN HAAG (GPD) - De bevol king van ons land is vorig jaar de 14,5 miljoen nog niet gepasseerd. Dat blijkt uit de CBS-bevolkings- cijfers voor 1984. De totale bevol king nam vorig jaar toe van 14.395.000 naar 14.454.000. Er kwa men 5.000 meer Nederlanders bij dan in 1983, maar aanzienlijk min der dan bijvoorbeeld in 1980 (119.000). Het aantal levendgeborenen was vorig jaar 174.000, tegen 170.000 in 1983; het aantal eerste kinderen bleef stijgen, evenals in voorgaan de jaren; het aantal derde kinderen steeg licht, het aantal vierde of vol gende kinderen bleef gelijk. Het aantal overledenen was met 119.000 duizend meer dan in 1983. Het geboorte-overschot bedroeg 55.000, 2.000 meer dan in 1983 en gelijk aan 1982. Het aantal niet-Nederlanders kwam op 31 december 1984 op 560.000, dat is 8.000 meer dan een jaar tevoren. De stijging van het aantal buitenechtelijk levendgebo renen hield aan: in 1984 was dit cij fer 13.000 tegen 12.000 het jaar daarvóór. Het aantal huwelijken vertoonde een forse stijging: 85.000 tegen 78.000 in 1983; het aantal echtscheidingen was bij het CBS nog niet bekend. DEN HAAG/LEIDEN - Dronken waren ze sa men op de fiets gestapt. Op weg naar een bank aan het Vijf Meiplein. Gewapend met een broodmes en een stiletto. Een ton wilden de dames van de bediende hebben. Maar die be diende dacht dat het tweetal een grap maakte. Om de messen bekommerde de man zich nau welijks. Aan de afpersing kwam een abrupt einde toen een klant binnenstapte om de bankbe diende met zijn verjaardag te feliciteren. De dames volgden dat voorbeeld en dropen ver volgens af naar een ander slachtoffer: een ju welier aan de overkant. Zo ver kwam het, want de politie stelde orde op zaken alvorens het tweetal de juwelier het leven zuur kon maken. Eén van de twee, een 22-jarige Leidse, moest zich gisteren voor de Haagse rechtbank ver antwoorden. Zij werd gezien als het brein ach ter de afpersing. De vrouw die nu voor de rech ter stond had al vier keer een poging gedaan om geld af te persen. Zij werd gezien als het brein achter de afpersing. De afpersing kwam pas op bij de vrouwen toen zij al hadden besloten om een juwelier te overvallen. Waarom zij hun plannen wijzigden werd niet duidelijk op de rechtzitting. Toen het bij de bank niet lukte, wilden ze alsnog naar de juwelier. De president van de rechtbank, mevrouw Koningsveld, vroeg zich af wat er van de Leid se terecht moest komen. "We zijn al jaren met je bezig en willen nu eindelijk wel eens van je af. Psychiatrische rapporten zeggen dat er wat mis is met je. Daarvoor moetje worden behan deld, desnoods gedwongen. Anders komt er niets van je terecht." Tegen een gedwongen behandeling heeft de Leidse vrouw bezwaar. Toch meldde de reclas sering dat men al bezig was met een interne behandeling. Een behandeling die men voort gezet wil zien als zij haar straf heeft uitgezeten. "Er zijn", zo zei een ambtenaar van de reclas sering, "vorderingen gemaakt." De officier van justitie eiste vijftien maan den onvoorwaardelijke gevangenisstraf. "Maar", hield hij de Leidse voor, "Het moet nu afgelopen zijn. Zo niet, dan volgt tbr. We kun nen je niet steeds weer met een aai over je bol weg sturen." De advocaat van de vrouw zag het allemaal niet zo zwaar. Hij bestreed dan ook de gedach te dat de Leidse een gevaar voor de maat schappij zou zijn. Een gevangenisstraf van vijftien maanden vond hij te veel. De advocaat vroeg om een mildere strafmaat: twaalf maan den waarvan zes maanden voorwaardelijk. De advocaat: "Die hele toestand is amateu ristisch opgezet. Ik zie het als een uit de hand gelopen grap. Dat geeft de vrouw een kick. Na tuurlijk, het moet worden bestreden. Maar niet met zo'n langdurige gevangenisstraf." Uitspraak 17 januari. LEIDEN De jongens van de Me- renwijkschool en de meisjes van de Vrije School zijn winnaar ge worden van het basketbaltoernooi voor lagere scholen. Het toernooi werd gisteren gehouden in de uni versitaire sporthal aan de Wasse- naarseweg waar vandaag de brugklassers het tegen elkaar op- De jongens van de Vrije School werden tweede, zij delfden met 6-2 het onderspit tegen de Merenwij- kers. De Willem de Zwijgerschool eindigde als derde. De Toonladder als vierde. Er deden 33 teams mee. Bij de meisjes waren achttien ploegen present. De Willem de Zwijgerschool was daarbij te zwak voor de Vrije School (8-2) en ein digde als tweede. De Prinses Irene- school werd derde, Het Kompas vierde. De Vrije School en Ireneschool in duel. De meest interessante films voor de komende week lijken woens dag, donderdag en vrijdag over het televisiescherm te rollen. 'De ballade van Narayama' van Shohei Imamura staat gepro grammeerd voor donderdag en wel op België 2. De film won vo rig jaar de Gouden Palm op het festival van Cannes. Het verhaalt van een oude tra ditie in het bergdorpje Naraya ma, waar het leven zwaar is, kin deren ongewenst en de straffen zonder mededogen. Volgens vast gebruik maakt de 69-jarige Orin zich gereed voor de dood. De laatste rustplaats van de doden bevindt zich in de bergen en zij reist daar zonder enige, vrees naar toe (aanvang 20.20 uur. Een dag later vertoont de VA RA 'True Confessions'. In deze film verenigt regisseur Ulu Grossbard het talent van de ac teurs Robert de Niro en Robert Duvall. Ze spelen twee broers die qua karakter wel op elkaar lijken maar maatschappelijk el- kaars tegenpolen zijn. Bij een moordzaak komen de broers (Duvall speelt een politieman en De Niro een bisschop) tegenover elkaar te staan. Robert Duvall komt daarbij voor de moeilijke keuze of hij het recht of het lot van zijn broer moet laten zege vieren (23.35 uur, Nederland 2). De BRT brengt woensdag trouwens nog een andere Japan se film: 'De zeven samoerai'. Een klassieke film van Akira Kurose- wa waarin een dorp bandieten weert door beroepssoldaten in te huren. Dat zijn de zeven samoe rai, edele lieden, waar later 'The magnificent seven' naar zijn ge modelleerd. België 2, 20.15 uur. Ongecompliceerd vermaak is er ook in de vorm van 'Jailhouse Rock'. De bekendste film met El- vis Presley in de hoofdrol is vol gende week vrijdag op Duitsland 1 te zien. Als Vince Everett leert Presley in de gevangenis gitaar spelen en maakt, eenmaal uit het gevang, flink carrière. Na 'Jail house Rock' heeft Duitsland 1 nog twee Elvis-films op het pro gramma staan (20.15 uur). In het kader van de Italiaanse cy clus draait vanavond en morgen avond in het filmhuis LVC 'E la nave va' van Federico Fellini. (21.15 uur). Woensdag wordt 'I Fidanzati' van Ermanno Olmi uit 1963 ver toond. Olmi werd indertijd be kend met 'Dc Klompenboom' In 'I Fidanzati' vertelt hij het ver haal van een jonge Milanese metaalarbeider die naar Sicilië wordt overgeplaatst. (20.00 en 22.15 uur) Donderdag is, eveneens van Olmi, 'II Posto' te zien over een jonge, schuchtere arbeiderszoon wiens grootste wens het is om een kantoorbaan te vervullen. Als dit uiteindelijk lukt. valt het zwaar tegen. (20.00 en 22.15 uur) Bij K O draait dinsdag 'The Chosen' over twee joodse fami lies na het einde van de Tweede Wereldoorlog. De stichting van de staat Israël komt binnen be reik. iets waarop de families ver schillend reageren. Het gaat, kortom, om de ideologische ver schillen tussen liberale en ortho Robert Duvall hier samen met Shirley MacLaine. Hij kreeg toen een Oscar voor 'Tender Mercies', zij voor 'Terms of Endearment' Duvall is volgende week te zien in 'True Confessions' (foto api doxe joden. (20.15 uur) In het Kijkhuis is tot en met zondagavond 'Missing' te zien met Sissy Spacek en Jack Lem- mon. De film is gebaseerd op een ware gebeurtenis. Na een staats greep in een Latijnsamerikaans land, wordt de man van een vrouw vermist. Met de vader, die heilig in de integriteit van dc Amerikanen gelooft, gaat zij naar hem op zoek. Costa Gravas te kende voor 'Missing'. (20.00 en 22.15 uur). Van maandag tot en met woensdag draait in het Kijkhuis 'Oorlog en Vrede', de verfilming door Sergei Bondartsjock naar Tolstoi's beroemde roman. De tocht van Napoleon naar Rus land wordt hierin beschreven. Aanvang 19.00 uur. Donderdag gaat hier 'Zonder getuigen' draaien, een film van de regisseur van 'Oblomo- w'.(20.00 en 22.15 uur) BLIJVERS 'Amadeus' - Milos Formans specta culaire verfilming van het toneel stuk van Peter Shaffer over Mozart en Salieri, Lido 2, Leiden. 'Ghostbusters' - Komisch trio be strijdt spoken, Luxor, Leiden, Euro, Alphen. 'Gremlins' - Bekwame mix van hu mor en spanning, Lido 1, Leiden, Euro, Alphen. 'Purple Rain' - Sexsymbool Prince in zijn eerste speelfilm, Lido 4, Lei- 'Red Dawn' - Amerikaanse jongens helden in body warmers nemen het op tegen de Russen, Lido 3, Leiden 'Broadway. Danny Rose' - Goede film van Woody Allen, maar geen 'extra-plus', Studio, Leiden The never ending story' - Vakkun dig gemaakte (sprookjes)film, Tria non, Leiden. 'Bachelor Party' - Een hengstenbal waar weinig om te lachen valt, Euro, Alphen. The karate kid' - Prima vermaak, Euro, Alphen. 'Police academy' - Komedie met ze kere platvloersheid. City 1, Katwijk (Op)nieuw Top secret' - Parodie op spionage. City 2, Katwijk. 'Gebroken spiegels' - Indrukwek kende film over het hoerenleven, City 3, Katwijk. 'The deadzone' - Gruwelijk avon tuur, City 4, 16 jr. SEXFILMS 'Lady love' - Rex, Leidei NACHTFILMS 'Meisjes om te blussen' - Rex, Lei den. 'Hete serveersters* - Euro, Alphen. 'Aai me in de ochtend' - Euro, Al- 'Ghostbusters' - Euro, Alphen. 'Gremlins' - Euro, Alphen. DEN HAAG 'Ghostbusters' - Asta (463500), al. 'Gremlins' - Asta, al. 'Amadeus' - Babylon 1 (471656), al. 'Ghostbusters' - Babyion 2. al. 'Under fire' - Babylon 3, 16 jr. The naked face' - Cineac 1 (630637), 12 jr. The naked face' - Cineac 2, 12 jr. The woman in red' - Cineac 3, al. 'The neverending story' - Euro (667066), al 'Gremlins' - Metropole 1 (456756), al. 'The never ending story' - Metropole 2, al. 'Broadway Danny Rose' - Metropole 3. al. 'Once upon a time in America' - Me tropole 4, 12 jr. 'Paris, Texas' - Metropole 5. 16 jr. '1984' - Odeon 1 (462400). 12 jr. 'Police academy' - Odeon 2. al. 'Ghostbusters' - Odeon 3, al. 'Betrayal' - Odeon 4. 16 jr. 'De alles is sex show' - Le Paris 1 (656402), 18 jr. 'Hot Bums' - Le Paris 2, 18 jr 'Katharina. de naakte tsarina' - Le Paris 3. 18 jr. 'Bachelor party' - Passage (460977), 12 jr. AMSTERDAM 'Broadway Danny Rose' - Alfa 1 (278806), al Paris Texas' - Alfa 2, 16 jr. The woman in red' - Alfa 3, al 'Purple rain' - Alfa 4. al 'Once upon a time in America' - Al- hambra 1 (233192), 12 jr. 'Gebroken spiegels' - Alhambra 2, 16 jr. 'Amadeus' Bellevue Cinerama (234876/266227), al. 'Bachelor party' - Calypso 1 (266227/ 234876), 12 jr. 'Bachelor party' - Calypso 2, 12 jr. 'Police academy' - Calypso 3. al. 'Verlangens van een tiener' - Cen traal (248933), 18 jr. 'Te jong om te sterven' - Cineac (243639), 16 jr. 'Under the volcano' - Cinecenter (236615), 16 jr. 'Under fire' - Cinecenter, 16 jr. 'Broadway Danny Rose' - Cinecen ter. al. 'Love streams' - Cinecenter, 16 jr. 'Gremlins' - Cinema 1 (151243), al. 'The Muppets take Manhattan' - Ci nema 2. al. 'Ninja 3, de overheersing' - Cinema Rex (246132), 16 jr. 'Ghostbusters' - City 1 (234579), al. 'The neverending story' - City 2, al. 'Rhinestone' - City 3, al. 'A Christmas story' - City 4, al. Top secret' - City 5, al. 'Tightrope' - City 6, 12 jr. 'The naked face' - City 7, 12 jr. 'Don Giovanni' - Kriterion, (231708), 12 jr. "The postman always rings twice' - Studio K (231708), 16 jr. 'Schoolmeisjes met intieme wen- sen' - Parisien (248933). 18 jr. 'Ghostbusters' - Rembrandtplein- theater 1 (223542), al. 'Police Academy' - Rembrandt- pleintheater 2, al. 'Paris, Texas' - The Movies 1 (245790), 16 jr 'Los santos inocentes' - The Movies 2. 16 jr Basileus Quartet' - The Movies 3.16 jr- 'Gremlins' - Tuschinski 1 (262633), al. The neverending story' - Tuschins- 'Broadway Danny Rose' - Tuschins ki 4, al. 'Under fire' - Tuschinski 5. 16 jr. '1984' - Tuschinski 6, 12 jr '1984' - De Uitkijk (237460), 12 jr.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17