Valken blijft jaar langer na pensioen De kater na de brand in Uithoorn Operatie slagtand dem meubelfabriek Kort geding om verkoop villa en grond Menten Tot zestien jaar cel voor moorden Teriet 'Meer contact Kamer-ambtenaar' DONDERDAG 3 JANUARI 1985 PAGINA 5 Ondanks verzet politiebond AMSTERDAM (ANP) - Minister Rietkerk (binnenlandse zaken) is akkoord gegaan met het voorstel van burgemees ter Van Thijn van Amsterdam om hoofdcommissaris J.J. Valken van de hoofdstedelijke politie nog ten minste één jaar na zijn pensioneringsdatum te laten aanblijven. Hij zou op 1 april 1986 met functioneel leeftijdsontslag (vut) gaan. AMSTERDAM (ANP) - Drie schuldeisers van de oorlogsmisda diger Pieter Menten willen via de rechter voorkomen dat Mentens ex-vrouw Meta Pauw op 8 januari de afgebrande villa van Menten en de daarbij behorende grond in Bla- ricum verkoopt. De schuldeisers menen dat de door de rechter op gelegde termijn waarbinnen Meta cus. Samen hebben zij van Menten Pauw het onroerend goed zelf ruim 4 miljoen gulden tegoed. Om- mocht verkopen is verstreken. Dit dat de man, die in maart uit de ge stelden zij gisteren in een kort ge- vangenis komt, weigert te betalen ding tegen Meta Pauw dat diende werd in het verleden beslag gelegd voor de rechtbank dam. De drie schuldeisers zijn de september vorig jaar dat Meta Westduitse Staat, het Veilinghuis Pauw tot 26 december de tijd kreeg Sotheby Mak van Waay en de fis- zelf de bezittingen in het Gooi te verkopen. Volgens haar advocaat mr. A. Oomen echter kan de veiling in verband met de feestdagen pas op 8 janauri worden gehouden. Hij vroeg zich bovendien af waarom de schuldeisers zich zo druk ma ken omdat de getaxeerde waarde van het geheel op slechts 900.000 gulden is geschat. Volgens de schuldeisers mist Meta Pauw de bevoegdheid het on roerend goed te veilen omdat de termijn is verstreken. Zou er toch verkocht worden dan is de ver koop niet rechtsgeldig en levert dit problemen op voor de eventuele koper. Bovendien wil Meta Pauw slechts de afgebrande villa en de grond veilen en niet het bijbeho rende chauffeurshuis. Daardoor zou volgens de schuldeisers het ge heel minder kunnen opleveren dan is geschat. Vice-president mr. W.J. de Kruijff doet op 4 januari uitspraak in het geding. Valken heeft dit gisteren meege deeld op een persconferentie naar aanleiding van zijn nieuwjaarsre de. Hij zal aanblijven om de voort gang van de reorganisatie die bij de Amsterdamse politie in gang is ge zet niet in gevaar te brengen. De Nederlandse Politiebond (NPB) heeft enige tijd geleden al laten we ten tegen het langer aanblijven van de hoofdcommissaris te zijn. De bond vindt dat pensioen pensioen is, ongeacht de persoon. De hoofdcommissaris zei er ove rigens begrip voor te hebben dat bij veel politiemensen het geloof nog ontbreekt dat de reorganisatie echt tot verlichting van de werk druk zal leiden, omdat er heel lang alleen maar gepraat is. Hij zei daar in zelf wel lichtpunten te zien. Vol gens Valken zal het gehele proces zich in nauw overleg niet de poli tiebonden voltrekken. De reorga nisatie betreft onder meer de uit breiding van de zeven politiedis tricten in Amsterdam met een achtste. Valken zei van harte in te stem men met de geïntegreerde aanpak door de gemeente van het drugs probleem, maar dan alleen als alle delen daarvan ook daadwerkelijk worden uitgevoerd en niet alleen het repressieve deel, politie verantwoordelijk wij alleen komen te staan dan is de grens voor mij op een gegeven mo ment bereikt", zei hij. Winkeldiefstal Hoofdcommissaris P. IJzerman Directeur van politieschool op non-actief AMSTERDAM (ANP) - Het be stuur van de Politie-opleidings- school Noord-Holland in Amster dam heeft directeur K. Boerstra voorlopig van zijn functie onthe ven. Deze maatregel is genomen naar aanleiding van een rapport van een onderzoeksbureau dat een vertrouwensbreuk heeft vastge steld tussen commissaris Boerstra en diens ondergeschikten. Een woordvoerder van de opleidings school heeft dit gisteren meege deeld. De scheidende korpschef in Alk maar, commissaris van de Enschedese politie heeft gisteren in zijn nieuwjaarstoe spraak gepleit voor een regeling die winkeliers in staat moet stellen beter zelf diefstallen te voorko men. Deze nieuwe methode komt erop neer dat een winkelier, be- drijfsrechercheur of verkoper ie mand aanspreekt zodra die iets wegneemt zonder te betalen. Deze persoon kan dan het artikel terug geven of alsnog afrekenen. De poli tie komt er dan niet meer aan te pas en wordt zo - evenals justitie - onnodig werk ontnomen. Boven dien lijdt het winkelbedrijf geen schade. Op dit moment wordt iemand die in een winkel iets heeft wegge nomen, door een bedrijfsrecher- cheur of winkelier tot buiten de zaak gevolgd. Pas in dat geval is er namelijk, juridisch gezien, sprake van een delict en wordt de politie gewaarschuwd. Het moet volgens IJzerman mo gelijk zijn ook vandalisme tegen te gaan zonder directe bemoeienis van de politie. Dat kan bijvoor beeld bij het plegen van vernielin gen door jeugd in woonwijken. Scholen en ouders zouden samen een heel eind kunnen komen bij het oplossen van zo'n probleem, de veronderstelt IJzerman. „Als ROTTERDAM (ANP) - Een opera- ook vier scherpschutters van de tie-team onder leiding van dieren- Rotterdamse politie aanwezig die arts Nathan Lateur heeft in de Rot- zouden moeten optreden voor het terdamse diergaarde Blijdorp op geval Ramon eventueel ongenoe- Oudejaarsdag een vooralsnog ge- gen over de operatie op een onge slaagde slagtand-operatie uitge- wenste wijze zou uiten, voerd bij de 14-jarige olifant Ra- £)g slagtand-operatie van Ramon mon. Daarbij is aan de linkerzijde was volgens de betrokkenen in een inwendig stuk slagtand van Blijdorp dringend noodzakelijk, ongeveer 30 centimeter verwij- omdat het dier anders niet meer derd. De olifant had daaraan een dan een jaar of acht met veel pijn te ontsteking opgelopen. Ramon leven zou hebben. Normaal kan (4.000 kilo zwaar) at gisteren gewoon indruk. Volgens de Rotterdamse dier- gaarde Blijdorp, die het welslagen de tralies. Daardoor van de operatie gisteren heeft be kendgemaakt, is de ingreep uniek. Bij de operatie waren 12 deskundi gen betrokkenen, onder olifant 40 tot 50 jaar worden. maakte een opgewekte De slagtand van Ramon is in het verleden regelmatig afgebroken als gevolg van het vele schuren aan de tralies. Daardoor is inwendig ook een scheur ontstaan, die alleen met deze operatie kon worden ver holpen. Naar verwachting moet Ramon over een halfjaar nog eens, anesthesist en twee kaakchirur- maar dan aan de rechterzijde, gen. De operatie heeft vier uur i slag genomen. Uit voorzorg v zijn slagtand geopereerd worden, be- Daar is het operatieteam deze keer iren njet aan toegekomen. Meer samenwerking Volgens de Utrechtse hoofdcom missaris van politie mr. J. Wiarda heeft de discussie over de vraag of de politie moet worden gecentrali seerd of gedecentraliseerd, niets opgeleverd. Die discussie kan dan ook maar beter worden gestaakt; de energie moet worden gestoken in het doelmatiger functioneren van de politie via meer samenwer king. ifÜÜ ARNHEM (ANP) - De rechtbank de rechtbank medeplichtig ge- ïCqmprvnnr7ittpr Dnlrrutn in aU nieuw3aarstoespraak. Volgens hem heeft gisteren wegens weest aan de moord, de dubbele ^-«mCrVOOrZlUCr l-IOU113.ll 111 tO0Spr33K. is er m de top van de Nederlandse - - - - politie sprake van een „markante Aanvankelijk probeerde dierenarts Lateur de aangetaste slagtand met een boor te verwijderen. Toen dit niet lukte, nam hij hamer en beitel ter hand om de tand er uit te bikken. (foto anp> Rechtbank wijst bezwaren top Slavenburg van de hand ROTTERDAM (ANP) - De recht bank in Rotterdam heeft de be zwaarschriften die vier topfunctio narissen van de voormalige Sla- venburgs Bank hadden ingediend tegen de kennisgeving van verdere vervolging, afgewezen. De persof ficier van jusititie in Rotterdam, mr.R.A.F. Gerding, heeft dat giste ren meegedeeld. De voormalige top van de bank wordt er door het openbaar minsterie van beschul digd feitelijk leiding te hebben ge geven aan de zwart-geldpraktijken van de bank. Het is nog niet bekend wanneer de strafzaak tegen de vier ex-top functionarissen zal worden behan deld door de rechtbank in Rotter dam. Tegen de afwijzing van de be zwaarschriften kunnen de vier ver dachten in hoger beroep bij het ge rechtshof in Den Haag. Hun raads man, mr. H.J.Mentink, verklaarde gisteren dat zij inderdaad beroep zullen aantekenen. De Slavenburg-top had in de door de raadkamer van de recht bank behandelde bezwaarschrif ten de beschuldiging aangevoch ten dat zij feitelijk leiding hadden gegeven aan zwart-geldpraktijken bij de bank. Volgens de leden van de Raad van Bestuur hadden zij juist orders gegeven om dergelijke praktijken nadrukkelijk te verbie den. Verder maakten de vier top functionarissen er bezwaar tegen dat het openbaar ministerie in de kennisgeving van verdere vervol ging niet heeft aangegeven waaruit het feitelijk leiding geven heeft be staan. Aanvankelijk zou de Slaven burg-zaak in oktober vorig jaar door de rechtbank worden behan deld. Als gevolg van de procedures rondom de ingediende bezwaar schriften tegen de vervolging is aanzienlijke vertraging ontstaan. VROUWENACTIEKAMP (ANP) - Het vrouwenactiekamp in Woensdrecht is gistermiddag op gehouden te bestaan. De vrouwen besloten hun vredeskamp na ruim een week op te heffen, omdat veel activisten na de kerstperiode Woensdrecht verlieten en huis waarts keerden. Nu de grootste drukte voorbij is, wordt het moei lijk om drie vredesactiekampen in Woensdrecht tegelijk draaiende te houden, vinden de vrouwen. Tien vrouwen bouwden hun kamp op Eerste Kerstdag op redelijk korte afstand van de hoofdpoort van de vliegbasis in Woensdrecht. Zowel de politie als de eigenaar van het terrein hadden zich tegen het kamp verzet. verandering van het klimaat" en is de wil tot samenwerking daar nu echt aanwezig. Via die samenwer king kan meer eenheid en doelma tigheid worden bereikt. Maar daar voor is wel nodig dat het „politieke zwaard van Damocles" - de discus sie over het opheffen van bijvoor beeld rijks- of gemeentepolitie - verdwijnt, vindt Wiarda. moord, dubbele doodslag en po ging tot afpersing, drie doodslag en de poging tot afper- w. sing, onder meer door het vuurwa- veroordeeld tot gevangenisstraffen pen aan zijn mededaders te leve- van 7 tot 16 jaar. De rechtbank acht ren. bewezen dat zij in juni vorig jaar op het zweefvliegcentrum Teriet bij Arnhem drie mensen hebben doodgeschoten bij de dagopbrengst van het vliegvel drestaurant te bemachtigen. Kosten ziekenfonds zich volgens de.rechtbank schut- UTRECHT (ANP) - De gemiddel de kosten per ziekenfondsverze kerde liepen in 1983 uiteen van Waarden- 1.171,29 gulden (Westelijke Zuid burg, zal met ingang van vandaag hollandse eilanden) tot ruim 2.100 de leiding van de school tijdelijk gulden bij de drie (inmiddels gefu- op zich nemen. De problemen rond seerde) Amsterdamse ziekenfond- Boerstra liepen hoog op. Er kwam sen. Dit blijkt uit de financiële sta- zelfs een justitieel onderzoek naar tistiek ziekenfondswet 1983 van de beweerde corruptie onder het keu- Ziekenfondsraad, kenpersoneel, maar dat leverde Grote verschillen doen zich voor niets op. Volgens de woordvoerder bij wat de ziekenfondsen per verze- van Amsterdams burgemeester kerde betalen voor farmaceutische Van Thijn, die voorzitter is van het hulp en ziekenhuisverpleging. Wat bestuur, was Boerstra, die novem- de farmaceutische hulp betreft va- ber vorig jaar met ziekteverlof is rieerde het bedrag van 127,86 per gegaan, niet de juiste figuur om verzekerde bij het ziekenfonds een aantal problemen in de school West-Friesland tot rond 225 in op te lossen. Die problemen betref- Amsterdam. Voor ziekenhuisver- fen behalve een afslanking van de pleging gaf het ziekenfonds Weste- school ook een andere taakstelling, lijke Zuidhollandse Eilanden 507 een betere begeleiding en bijscho- per verzekerde uit en de Amster- ling voor de docenten. damse fondsen ruim 1.100. Het plan om het echtpaar Wes- S S,™ terdijk van de dagopbrengst van hun vliegveldrestaurant te bero ven, was afkomstig van een van de De zwaarste straf, zestien jaar r*nt*S TVn 21-iariee man die kenhulP m dat restaurant. Toen rechtbanlT^c'hld J**"?» X^hooltn dig heeft gemaakt aan moord door inbraak, schoot e de door pistoolschoten al zwaar ge- de inbrekers hen in paniek 1EwSSÏK dood. Kort daarna v\mr^ hij vier nog twee schoten te executeren uit keer °P Deslfée. aie zw;aar gew<°nd angst dat zij hem had herkend. Of- ficier van justitie mr. H. Brughuis ane mannen vlucntten daarop, eiste daarvoor twee weken geleden XL™** 20 jaar gevangenisstraf. Zijn 24-jarige medeplichtige werd wegens dubbele doodslag en een poging daartoe veroordeeld tot 15 jaar cel na een eis van 18 jaar. Hij heeft volgens de rechtbank bij de poging tot afpersing de 41-jarige beheerder van het vüegveldrestau- rant A. Westerdijk en zijn 40-jarige vrouw doodgeschoten en Wester- dijks halfzus Desiree zwaar ver wond. De derde verdachte (27 jaar) werd veroordeeld tot 7 jaar cel na een eis van 10 jaar. Hii is volgens rug en schoot het meisje twee keer door het hoofd uit angst, dat zij hem als getuige later zou kunnen aanwijzen. De Arnhemse rechtbank zei er rekening mee te hebben gehouden, dat de verdachten, twee Turken en een Syriër, in ons land als vreem deling in een betrekkelijk geiso- leerde positie verkeren en daar bij gevangenisstraf ook de gevolgen van zullen ondervinden. Een lange gevangenisstraf zal hen volgens de rechtbank waarschijnlijk harder treffen dan Nederlanders in verge lijkbare omstandigheden. DEN HAAG (GPD) - Leden van de Tweede Kamer moeten meer met topambtenaren spreken om zich gedetailleerd op de hoogte te laten stellen. Dit zei voorzitter Dol man van de Tweede Kamer giste ren in zijn traditionele nieuwjaars bijeenkomst met de pers. Volgens Dolman maken politici veel te weinig gebruik van de ken nis die ambtenaren verzamelen. Al of niet vergezeld door de verant woordelijke minister of staatsse cretarissen zouden de ambtenaren door kamercommissies moeten worden uitgenodigd. Dan kan in formatie worden verstrekt of een politiek debat worden voorbereid. De ambtenaren geven nu al schrif telijk informatie (zij schrijven im mers de nota's en brieven voor de bewindslieden). Waarom kan dat niet mondeling worden toegelicht, vroeg Dolman zich af. Het is nog niet duidelijk of Dol man een uitnodiging zal aanvaar den om aanwezig te zijn bij de re ceptie, die het kabinet op het Cats- huis zal geven ter gelegenheid van het bezoek van de paus aan Neder- Nederland verdeeld reageert op het bezoek van de paus, zijn advie zen nodig. Eerder weigerde Dolman in Ro me een receptie van de paus bij te wonen. Hij zei gisteren dat hij prin cipieel niets te zoeken heeft bij een instelling die geen volksvertegen woordiging kent. Maar als hij door de Nederlandse regering wordt uit genodigd, bestaat er volgens hem geen enkel principieel bezwaar te gen zijn aanwezigheid. Het afgelopen jaar is „het zit vlees" van de kamerleden toegeno men, maakte Dolman bekend. De gemiddelde ervaring van een ka merlid is opgelopen tot ruim 6 jaar. Vergeleken met vlak na de jongste verkiezingen (september 1982) is de gemiddelde tijd dat een kamer lid in de bankjes zat, anderhalf keer zo lang geworden. Traditioneel is ook in 1984 het papierwerk voor en door de Twee de Kamer weer toegenomen: meer brieven, handelingen, nota's. Wat de publieke belangstelling betreft heeft de Kamer ook het afgelopen jaar niet te klagen gehad. De tribu iand. Aanvankelijk had Dolman nes puilden op belangrijke dagen zich voorgenomen een uitnodiging uit. Bovendien zijn te aanvaarden, UITHOORN (GPD) - De etalage poppen liggen er bizar bij. Sommi ge als verminkte verkeersslachtof fers, andere zo obsceen dat het bloot bijna echt lijkt. Voer voor fo tografen. De amateurs verdringen zich achter de dranghekken, de be roeps ervoor. Het rijendikke pu bliek vergaapt zich en vermaakt zich. Er wordt gegniffeld. Voor de eigenaresse van mode huis Blok, eens de wat personeels bestand betreft grootste winkel van winkelcentrum Zijdelwaard, lijkt er weinig te lachen. Want de etalagepoppen zijn van haar. En ze liggen daar zo doordat het Uit- hoornse centrum in de oudejaars nacht in vlammen opging. Van de 28 winkels zijn er maar twee over en die hebben dan ook nog flinke rook- en waterschade opgelopen. De schade is ten minste 25 miljoen gulden. coniek. „Ik ben niet zo gehecht aan het materiële. En het is een uitda ging om opnieuw de zaak op te bouwen". Over de etalagepoppen moet ze ook lachen. „Ze liggen er in Uithoorn daarover me telefonische melding. Delta Lloyd is eigenaar afgebrande complex. Mr. R. D. De politie heeft met dranghek- Crommelin, directeur verzeke- ken, honden en felle lampen het bijna 6000 vierkante meter grote complex afgeschermd tegen plun- meest charmante houdingen. Maar deraars. Ook de getroffen winke toen ik ze voor de televisie zag liers mogen niet zonder toestem- vond ik het toch wel macaber". Haar broer, met brandweerhelm op tegen het instortingsgevaar, heeft een boodschappentas vol UITHOORN (ANP) - De brand die brand, uit de brand"-principe: een ringstechniek brand van deze maatschappij, gelooft in herbouw op dezelfde plaats. Evenmin is hij somber over een premieverhoging, al maakt ook hij zich zorgen over het toenemende aantal branden door vandalisme en door de „war me sanering" oftewel het „in de wisselgeld en een kistje met i op nieuwjaarsmorgen het winkel- koold papiergeld uit de geblakerde centrum Zijdelwaard in Uithoorn in as legde is aangestoken. Het technisch onderzoek van de poli tie heeft uitgewezen dat er sprake keringspenningen, is geweest van brandstichting op één plaats met een vluchtige stof. scheelt weer wat voor het al zo ge troffen assurantiebedrijf. Mevrouw Röling van het mode- De verzekeringsman lucht zijn huis doet laconiek. „Wat verloren hart over de volgens de televisie is gegaan is verloren. Alleen beang- „rustig" verlopen jaarwisseling, stigt mij de mentaliteit waardoor „Een winkelcentrum, een politie- het verloren is gegaan". Ze doelt bureau, scholen en huizen met op- op wat vrijwel een feit is: brand- zet verwoest. En bijna het stads- resten van de winkel gehaald. De rijksdaalders, guldens, kwartjes en dubbeltjes hebben de kleur van een olievlek waarop de zon schijnt. Verzekeringsman C. L. van Gent maant hen voorzichtig te doen met deresten van het papier geld. Want winkeliersvereniging, reikt door wellicht is het nog zodanig dat de de versplinterde etalageruit van bank het wil inruilen. En dat zijn eveneens pas verbouwde zaak toenemend aantal ondernemers kan de verleiding niet weerstaan hun slecht lopende bedrijven in brand te steken in hoop op verze- stichting. En wel brandstichting uit vandalisme. Een dure vorm van verveling. Hoe goed je ook bent verzekerd, zo'n brand kost je altijd geld. Ook daarover doet mevrouw Röling la- kantoor in Uithoorn". Daarvan staat de brandstichting vast. Op drie verschillende plaatsen werden benzinebommen naar binnen ge gooid. Evenals bij de brand in het winkelcentrum bereikte de politie een plak bonnen en een stapeltje strippenkaarten aan. De bonnen betreffen verhuurde videobanden. Hij speelde bij de verbouwing in op de trend door de ruimte voor speelgoed in te perken en die voor de videotheek uit te breiden. Video is ten slotte het moderne speel goed. „Die banden krijg ik tenmin ste terug", zegt hij opgelucht. Dat is een schadepostje minder. Maar van de 25.000 gulden aan strippen kaarten vindt hij slechts een deel terug. Over de herbouw op dezelfde plaats door Delta Lloyd is Rolf Wolters van de winkeliersvereni ging heel wat sceptischer. „Ik moet dat nog zien. Delta Lloyd is in En gelse handen. De Engelsen moeten dat maar net willen. Maar doen ze het niet, dan doen we het zelf'. Gisteren hebben de getroffen winkeliers unaniem besloten noodwinkels te bouwen. Dat is hard nodig, want 20.000 van de 24.000 inwoners zijn afhankelijk van dit centrum. Volgens Wolters is nu nergens in Uithoorn groente te koop, terwijl de overgebleven bakkers overbelast zijn. „Om elf uur vanmorgen was er al geen brood meer". Het winkelen wordt duur, want Mijdrecht en Amstel veen is toch zo'n kleine 10 kilome ter weg. Dat is vooral ook bezwaar lijk voor mensen die geen auto hebben. De supermarkt in het oude dorp is gisteren bestormd met klanten, die leken te hamsteren. Sommigen klaagden over lege schappen. As sistent-bedrijfsleider J. Box vroeg al snel om extra bevoorrading. In plaats van een vrachtwagen komen er nu drie. „De ene zijn dood is de ander zijn brood. Dat is een rotge- zegde, maar het is wel een keiharde waarheid", aldus de wat geagiteer de Box. Agitatie ook in het stadskantoor, waar schoonmakers en vergade rende ambtenaren, burgemeester en wethouders door elkaar lopen. Terwijl tot overmaat van ramp de onwel geworden wethouder Hek man per ambulance wordt afge voerd. Net zo onverstoorbaar als de meeuwen op de resten blijft re chercheur A. van Asch, temidden van geblakerd hout, verbogen staal en knisperend glas, bezig aan het technisch onderzoek. Hij wil brandstichting nog niet horen. „Daarvan spreek ik pas als ik het bewijs heb". Mondjesmaat laat hij winkeliers toe om naar hun geld te zoeken en naar wat verder nog waardevol lijkt. meenten aangesloten op de draad omroep, waarmee de vergaderin gen rechtstreeks worden uitgezon den. Totaal zijn nu 101 gemeenten aangesloten (bijna 2 miljoen kabel aansluitingen). In 1984 is alleen het aantal de monstraties minder geworden: 'slechts' 27 tegen 48 vorig jaar. Dol man tekende daarbij wel aan dat de gemeentepolitie van Den Haag geen toestemming vooraf meer vraagt, zodat vooral kleinere de monstraties aan de statistieken ontglippen. Bovendien bestaat by de Kamer de indruk dat de demon straties groter zijn geworden, zodat wellicht het aantal demonstranten onveranderd is gebleven. „Maar hoe dan ook. Iedereen blijft wel kom op het Binnenhof', aldus Dol- Premie voor eigenaar woonwagen DEN HAAG (ANP) - Met terug werkende kracht tot 1 juli 1984 ko men eigenaren van woonwagens in aanmerking voor jaarlijkse subsi dies van het rijk als tegemoetko ming in de woonlasten. Staatsse cretaris Brokx (volkshuisvesting) heeft dit aan de gemeentebesturen geschreven. De nieuwe regeling is te vergelijken met die voor premie- koopwoningen. Ze is ingevoerd om een gelijke behandeling van huiseigenaren en woonwagenbe woners mogelijk te maken. De hoogte van de premie over het eeï-ste jaar van bewoning is af hankelijk van het inkomen van de woonwageneigenaar. Na vijf jaar wordt het inkomen voor de tweede keer bekeken. Die toetsing vindt telkens na vijf jaar plaats. ADVERTENTIE 5 keuze in SANDERSON. levert het betere zitmeubel rechtstreeks aan de konsument

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5