Winkelcentrum voor miljoenen opgeknapt Plan voor aanleg nieuwe fietspaden Nieuwjaarsreceptie Leiderdorp: rijen wachtenden vóór u Bla-bla, schouderklopjes en iemand die flauwvalt Jongen (14) probeert ouderlijke auto uit Ingrijpende operatie in Voorschoten PSP wil plakplekken scheppen voor niet-commerciële affiches CORRESPONDENT(E) Stiltekring in Oegstgeest DONDERDAG 3 JANUARI 1985 LEIDERDORP - Wie gister avond de moeite nam om han den te schudden in het Leider- dorpse gemeentehuis kwam bij het binnenkomen tot een ver bijsterende ontdekking. Vanaf de entree werd de bezoeker ge confronteerd met een slinge rende, uitzichtloze rij wachten den vóór u. Lang en geduldig stonden de Leiderdorpers, veelal in een net 'kloffie' gesto ken, te wachten tot het moment daar was dat burgemeester en wethouders de hand kon wor den geschud. Een ruwe schatting leert dat dat wel ongeveer drie kwartier kon duren. De wachttijd werd nog eens extra verlengd door dat burgemeester Van der Ha ve ruimschoots de tijd nam om de gelukwensen in ontvangst te nemen, ze te retourneren en nog wat te babbelen. "Ja kijk", zei hij daar vanmorgen over, "Als die mensen de moeite ne men om zo lang in de rij te staan, dan neem ik de moeite om ze even te woord te staan". Van der Have stond trouwens niet alleen: aan zijn zijde de wethouders, die praktisch evenzovele uitgestoken handen op zich zagen afkomen. Hoeveel handen het college heeft geschud: de burgemees ter heeft er geen flauw idee van. Wel weet hij dat hij anderhalf uur lang, van half acht tot ne gen uur, "geen moment van stilte" kende. Voorzichtige berekeningen die de bode aan de hand van het aantal geschonken drank jes maakt wijzen op een aantal van zo'n 450. "Maar ik moet het nog precies berekenen". Onder de aanwezigen (duide lijk herkenbaar in het gedrang) een in vol ornaat getooide Raad van Elf van de carnavalsvereni ging en heel wat padvinders. Anderzijds ook de nodige bur gers die uit zichzelf kwamen, dus zonder verenigings- of in stellingspet op. En natuurlijk de gemeenteraadsleden, die een thuiswedstrijd speelden. In de tot receptieruimte omge doopte raadszaal voelden zij zich bii uitstek thuis. Wie zou denken dat het ge meentebestuur het na zo'n 'slo pende' bijeenkomst vandaag wel rustig aan zou doen, komt bedrogen uit. Van der Have bleek vanmorgen om kwart voor acht weer achter zijn bu reau te zitten, precies op tijd om het spreekuur voor Leider dorpers te beginnen. Hoezo, bijna aan de pensioengerech tigde leeftijd toe? Te zien en te horen in Oegstgeest: De 75-jarige Oegstgeester scouting nam gisteravond een cadeautje mee naar de nieuwjaarsreceptie: een reusachtige taart. Het verhaal vertelt niet of burgemeester Scheenstra (midden) dat baksel alleen soldaat heeft gemaakt. (foto Holvast) OEGSTGEEST - Vrolijke bla bla, veel stropdassen, geurige parfum, parelkettingen, Canade se speldjes, Mountie-hoeden, zoute koekjes, pinda's, volle dienbladen met sterk- en zwak- alcoholische dranken en de grootste opkomst sinds jaren. Zie hier de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Oegstgeest, zo als die gisteravond is gehouden. Zoals het hoort stonden de wet houders, burgemeester en de ge meente-secretaris in het gelid om "alle beste wensen voor een prachtig vijfentachtig" in ont vangst te nemen. De plaatselijke scouting was ruim aanwezig en vulde het ach terste gedeelte van de raadzaal. Ze laafden zich in ruime mate, maar dat had een reden. De da mes en heren van de Deija's, Shawano's en Sagara Satrya's vieren dit jaar het 75-jarig be staan van Scouting Nederland. Als cadeautje had het ongeveer twintigkoppige gezelschap een taart van enorme (75 bij 50 centi meter) afmetingen meegebracht op een zelfgemaakte (knopen, sjorren, hoe heet dat in de wereld van de volgelingen van Baden Powell?) draagbaar. Ook de werkgroep die dit jaar actie voert voor Sierra Leone was van de partij. Verder veel schouderklopjes over-en-weer tussen bezoekers die elkaar ken nen uit het politieke en/of vereni gingsleven en gepraat 'in de wan delgangen'. Zo waren bestuurs leden van Fiks in druk gesprek met de man die - gezien zijn zwart-rode lint om de hals - on miskenbaar de Ajax Sportman combinatie (ASC) vertegenwoor digde. Het gesprek ging uiter aard over de veldenruil die nog lang niet rond is. Gemist Wat 'de gewone man' (volgens burgemeester Scheenstra waren er slechts tien 'burgers') verder heeft gemist: twee WD-raadsle- den die met hulp van de sterke arm van de rijkspolitie een flauwgevallen vrouw naar buiten dragen, burgemeester Scheen stra die om bijna half elf ingrijpt en de zaallichten dooft, plannen makerij voor een zomerfeest in Haaswijk, informele gesprekken over financiële lasten die de ge meente kan verwachten, applaus voor jongelingen van de streek- muziekschool wier muziek (on danks verwoede pogingen van een zich tot ceremoniemeester ontpoppende wethouder Kohl- beck) door het geroezemoes wordt overstemd en persoonlijke woorden ("Hoe gaat het met je ouders"?) van de eerste burger aan het adres van een jeugdige Oegstgeestenaar. Wie er niet waren? Ruim 15.000 andere Oegstgeestenaren, die massaal gehoor hadden moeten geven aan de oproep "dat de re ceptie voor iederéén is". Dan zou het budget voor representatie kosten voor de rest van het jaar na twee dagen zijn opgesou peerd. DONDERDAG Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, ontvangstavond, 21 Breehuys - Breestraat, scholierencafé- met de groep Vandoor, 19.30 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting en begeleiding dienst weigeren, 20-21.30 uur, inl. 149324/216180. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Missing' van Costa Graves, 20 en 22.15 Filmhuis LVC - Breestraat, film 'E la na ve va' van Fellini, 20 en 22.15 uur. Voorschoten Lindehoeve - Burg. v.d. Haarplein, mu ziekcafé, 21 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, nieuwjaars receptie Leiderdorpse ondernemers, 20 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van ma 31 tot 4 jan door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Apotheek Hofland, Thoi Voorschoten, tel. 762877. LEIDEN Een 14-jarige jongen heeft vannacht rond middernacht kans gezien uit zijn woning aan het Wengeliadal te sluipen en er met de auto van zijn ouders vandoor te gaan. Om tien voor drie belde de ongeruste moeder de politie. Even later, om tien over drie, werd de jongen, met een 16-jarige vriend, rijdend over de Haarlem merstraat aangetroffen. De ouders van het vriendje hadden nog niets gemerkt. De auto was niet bescha digd. VOORSCHOTEN - Het Voorschotense winkelcentrum Noord-Hofland wordt binnen en kele maanden opgeknapt. De besprekingen tussen gemeente, winkeliers en eigenaar Delta Lloyd zijn nagenoeg rond. Tijdens een gesprek op 11 januari hopen de partijen alles steken in de operatie. definitief te maken. Als B en W vervolgens ook 'ja' zeggen, kunnen de omwonenden volgende maand worden ingelicht over de plannen, die miljoenen kosten en zeer ingrij pend zijn. Voorschotense Peperbus roestig en poreus VOORSCHOTEN - De PSP-Voor schoten wil dat de gemeente plek ken gaat zoeken en bekostigen waar de niet-commerciële instel lingen hun affiches goed kunnen ophangen. De partij denkt hierbij aan het plaatsen van borden aan lantaarnpalen. De Peperbus aan de Schoolstraat is voor het ophangen van affiches Wethouder Van Leeuwen: geld niet zo geschikt. "Door de slechte rchieffoto) staat van het ding,, verroest en po- ADVERTENTIE reus, is het een ondoenlijke zaak bus, het opruimen van de rommel om affiches op de zuil te bevesti- er omheen en het inspecteren van gen. Een hechtvlak is nauwelijks de stabiliteit van de metershoge aanwezig", aldus de PSP, die het zuil", aldus de wethouder, een goede zaak zou vinden wan- Hij reageert met gemengde ge- Tegen de vlakte gaan een bar/ snackbar en een leegstaande zaak waarin eens een doe-het-zelf shop was gevestigd. De bank, gevestigd in het pand naast deze leegstaande winkel, blijft gespaard. Op de kaal geslagen plekken komt een par keergelegenheid met 30 tot 40 plaatsen en een goede toevoerweg vanaf de Admiraal de Ruytersin- gel. Momenteel liggen de (kleine) parkeerplaatsen nogal verscholen en zijn ze slecht bereikbaar. Naast deze 'externe' aanpassin gen, wordt ook aan het centrum zelf een en ander vertimmerd. De huidige supermarkt wordt uitge breid en recht tegenover dit pand worden enkele nieuwe winkels bij gebouwd. Zij zullen onder meer onderdak bieden aan de snacbar annex bar, die gevestigd is in het te slopen gedeelte. Ligging beter De nieuwe indeling heeft grote voordelen. Niet alleen is er dan meer ruimte voor parkeren. Maar tevens liggen de winkels dichter bij elkaar, zoals het Centraal Insti tuut voor Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) twee jaar geleden opmerk te in een rapport over het centrum. Delta Lloyd had om dit rapport gevraagd omdat het centrum wei nig bezoekers trekt. Terwijl het normaal zou zijn dat zeventig pro cent van de bevolking van de wijk de dagelijkse boodschappen als rnelk, brood, vlees en fruit haalt in het centrum, zit Noord-Hofland daar duidelijk onder. Leegstand was het gevolg en "er moest iets gebeuren om het geheel renderend te laten voortbestaan", aldus de ei genaar. Het rapport van het CIMK heeft zijn waarde inmiddels bewezen. De aanbevelingen uit het rapport hebben als leidraad gediend bij de besprekingen, die maanden heb ben geduurd. Zo hebben de partij en ook de CIMK-suggestie overge nomen om in het centrum een an dere (tegel)vloer neer te leggen en de donkere hoeken in het centrum "weg te werken": meer daglicht en betere verlichting. De wethouder hoopt dat de 6.000 bewoners van de nieuwbouwwijk door al deze aanpassingen het boodschappen doen echt gezellig gaan vinden. "Het is nu zo dat men voornamelijk komt om de ver plichte boodschappen te doen". Deze ontwikkeling kwam niet on verwacht. Volgens Van Leeuwen zijn er namelijk enkele fouten ge maakt bij de bouw, tien jaar gele den. Fouten die feilloos zijn opge spoord door het CIMK: een slechte toegang tot'het centrum, ongeluk kige aankleding en een mager win kelaanbod. Zo is het gebeuren ver- i echt grote super- Verrassing Enkele van deze fouten waren al bij de bouw duidelijk, anderen kwamen pas later aan het licht, al dus de wethouder. Dat al bij de bouw fouten waren binnengeslo pen is niet aan de gemeente te wij ten, vindt hij. "Wij wisten helemaal niet hoe dat winkelcentrum er zou gaan uitzien", aldus de wethouder. "Pas toen het centrum werd ge opend konden we constateren wat er was". De gemeente vindt het zeer jam mer dat het centrum niet naar be horen functioneert. Waarschijnlijk is de wijk in 1986 klaar. Er staan dat 2.250 woningen. Ruim voldoen de om een winkelcentrum goed te laten draaien, aldus Van Leeuwen. De gemeente is dan ook bereid geld te steken in de operatie. Ten minste, voor zo ver het gaat om aanpassingen op gemeentegrond. In het centrum zélf steekt ze geen geld. Wél kan de aanleg van de par keerplaats en toevoerweg worden gesubsidieerd. Aan welke bedra gen ze denkt, wil Van Leeuwen niet zeggen, een week voor de (af sluitende) onderhandelingen met Delta Lloyd. Hij weet wel dat de totale aanlegkosten van de par keerplaats en de toevoerweg in de tonnen lopen. Schakelloop Een prestatieloop over 4V4, 9 en 18 kilometer wordt komende zon dag in Stompwijk gehouden. Start en finish vanaf de Boven- meerweg aldaar. Inschrijven kan zondag vanaf half elf in de kanti ne van voetbalvereniging Stomp- wijkse Boys. Er is kleed- en dou cheruimte aanwezig. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Cor Rijnvis, telefoon 079-315558/253716. Jazzconcert Jazzclub De Wagenschuur 'De Rijntamboers' houdt aan staande zondag een nieuwjaars matinee in de Eendenkooi (Kooi kerspad). De fanfare speelt een mars, samba én een fanfare. Het swingend gebeuren begint om half twee en iedereen is er wel kom. Toegang gratis. De regio-redactie van het Leidsch Dagblad zoekt voor Leiderdorp een actieve die in de betreffende plaats woont en er plezier in heeft zijn haar vrije tijd de gebeurtenissen daar op de voet te volgen. Het werk zal voornamelijk bestaan uit het verslaan van (gemeentelijke) vergaderingen en het vergaren van 'nieuwtjes'. Naast een flinke dosis enthousiasme is een goede be heersing van de taal onontbeerlijk. Sollicitaties richten aan redactie Leidsch Dagblad, t.a.v. M. Hoenson, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Tele fonische inlichtingen zijn verkrijgbaar via nr. 071- 144941, toestel 219. neer de Peperbus wordt opge knapt zodra het reclamebureau Publex de bovenste helft gaat be plakken met commerciële affiches. De partij ergert zich aan de hui dige staat van de bus en beschul digt de gemeente ervan nooit en te nimmer geld te hebben vrijge maakt voor het opknappen van de "afgekeurde, overjarige Peper bus". Terwijl vanaf de plaatsing in 1982 wel altijd een bedrag van en kele honderden guldens is gereser veerd voor dit doel, zo stipt de par ty aan. De pacifisten halen dan ook kei hard uit naar CDA en WD, die im mer klagen dat de bus nooit wordt gebruikt en de omgeving ontsiert. "Dat de bus in deze staat lelijk is, komt niet door ons maar door de gemeente", vindt de PSP die in het verleden "met zeer eenvoudige middelen, als blijk van goede wil, de zuil enigzins netjes heeft ge maakt". Boetekleed Wethouder Van Leeuwen wei gert het boetekleed aan te trekken. Volgens hem is het bedrag dat op de begroting is gereserveerd voor de bus, altijd aangesproken. Hij be aamt dat de gemeente voor die post van enkele honderden gul dens niet veel voor heeft kunnen doen. "Als je bedenkt hoe hoog een uurloon is, kun je wel uitrekenen dat men niet verder is gekomen dan zaken als het kaalhalen van de voelens op de suggestie van de PSP om plakplekken te zoeken en financieren. Zo betwijfelt hij of het geld dat eventueel binnenkomt door het verhuren van het boven ste deel van de Peperbus kan wor den besteed aan plakzaken. Daarnaast vraagt hij zich af of de gemeente wel geld moet strooien wanneer instellingen komen aan draven met affiche-borden, die zij rond een lantaarnpaal plaatsen. "Misschien is het juist wel zo dat de gemeente hiervoor geld moet krijgen", zegt hij. "Wij hebben er heel wat kosten aan. Zo moeten wij ze bijvoorbeeld weghalen ze uit elkaar vallen". Duinrell mag iets doen aan filevormig WASSENAAR - Om de filevor ming bij de ingang van het attrac tiepark Duinrell in Wassenaar te gen te gaan, maghet pretpark twee kassa's bouwen.'In totaal staan er dan vier kassa's om de duizenden bezoekers in het hoogseizoen te verwerken. De gemeente Wasse naar is van plan geen bezwaar te maken tegen de bouw. Het bestem mingsplan moet worden gewijzigd in verband met de verdubbeling van het aantal kassa's. KATWIJK/OEGSTGEEST - De aanleg van diverse stukjes fiets pad, die de al bestaande rijwielpa den tussen het Katwijkse indus- trieterrein't Heen en de Oegstgees- ter nieuwbouwwijk Haaswijk met mo eikaar moeten verbinden, krijgt voorrang. Dat blijkt uit de ont- .11* «Vi® «"f werp-herziening van het provin- ciaal fietspadenplan. Het vorige plan stamt uit 1977 en is volgens verantwoordelijk gede puteerde T. Jansen aan vervanging posities en arrangementen van toe omdat van de hierin opgeno- aanstaande zondag met een optre den van de Big Band Voorscho ten. Plaats vanouds de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24 in Leider dorp. De Big Band Voorschoten is een formatie, die naast Glenn Miller, Count Basie en Neil Hefti ook eigentijds werk brengt. Het concert begint zondagavond om negen uur. Toegang vijf gul den. Kindertoneel Het Rotterdamse poppenthea ter 'Poppenvenster' speelt aan staande zondag het stuk Televi- sium in gebouw Taberna, Juliana- laan 1 in Oegstgeest. Dit stuk is bedoeld voor kinderen vanaf 4 jaar. Het gaat over een koning, die wordt getroffen door de katten- ziekte. Aanvang zondag één uur, toegang een rijksdaalder. Concert De Zoeterwoudse drumfanfare 176 kilometer aan te leggen OEGSTGEEST - Bij het begin van de onderhandelingen over wa penbeheersing wordt in Oegst geest een stiltekring gehouden. Volgende week dinsdag (8 januari), zullen de Vrouwen voor Vrede en het IKV Oegstgeest samen zo'n kring vormen in de buurt van het marktterrein. Iedereen is tussen twaalf en een uur welkom om, al is het maar voor even, zich bij de kring aan te sluiten. fietspaden er nu ongeveer 64 kilo meter is verwezenlijkt en inmid dels andere voorkeuren kunnen zijn gerezen. Voor de prioriteiten lijst van de in het nieuwe plan op te nemen fietspaden hebben de ge meenten, de ANWB en ENFB sug gesties aangedragen. De ontwerp- herziening van het fietspadenplan wordt nu onderworpen aan de in spraak van de burgers. Die kunnen op in totaal dertien voorlichtings bijeenkomsten in januari en fe bruari zeggen wat zij van het plan vinden en eventueel nieuwe voor stellen voor aan te leggen fietspa den doen. Ook de aanleg van een fietspad tussen de bebouwde kommen van Hillegom en Bennebroek komt voor op de prioriteitenlijst alsmede een fietspad langs de Rietveldse Wetering tussen de bebouwde kom van Alphen aan den Rijn en de Compierkade. Een fietspad tussen Oud-Ade en Hoogmade in de Blau we polder in de gemeenten Alke made en Woubrugge scoort wat la ger op de lijst, alsook een fietspad langs de westzijde van de Ringdijk van de Haarlemmermeer tussen provinciaal fietspad 2 en de woon wijk Poelpolder in de gemeente datgene wat uit de inspraak j Lisse. Nog lagere prioriteit kregen een nieuw fetspad langs de westzij de van de Ringvaart van de Haar- de uit het oude plan resterende pa lemmermeer tussen Lisse en Hille gom, een fietspad langs de binnen- duinrand tussen de Pan van Per- sijn en Rijksdorp in Wassenaar en een fietspad langs de noordzijde van de Wijde Aa tussen de Veen- derdijk in Rijpwetering en de Groewoudsekade te Roelofarends- veen in de gemeente Alkemade. Het is overigens niet zeker dat deze lijst in stand blijft omdat door den die nog niet zijn aangelegd, i de nieuwe volgorde worden inge past. De provincie heeft jaarlijks ze ven miljoen gulden beschikbaar voor aanleg van de vrijliggende fietspaden die in het plan zijn op genomen. Onder deze paden vallen niet die langs wegen, maar alleen fietspaden die een eigen tracé vol gen. LEIDSCH DAGBLAD Bij automatische overschrijving geen administratie- en HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV 2311 BG LEIDEN Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan. Kwartaalabonnement 65,70 Per post 89,30 Maandabonnement 22.10 (Autom. betaling) Losse nummer 1,- Directie: G. Koopman Adj.dir: N. Qüakernaat Hoofdredacteur Drs. J. W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: Plv Alg redactiechef. Commentaren: Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T Jungmann (plv) H. v.d. Post (plv) W.F. J. Wirtz (bin.buit./eco) P J. de Torfibe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tol. 071-144941, tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs, Washington. Caïro, Rome, Madrid, Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2