Gemeente wil Wegloophuis toch steunen Leiden protesteert tegen kortingen op uitkeringen Verdere informatie over dood arrestant geheim Actie-comité 'misselijk' van boekje sociale dienst 'Stel orde op zaken in schouwburg' Bouw bejaardenhuis op Zijloever begint mogelijk toch in '86 Brief namens alle raadsfracties Meer aanvragen voor eenmalige uitkering Rijnland (1) Rijnland (2) Lezers schrijven VCN Bedrijvigheid Carnaval PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 LEIDEN - Het Wegloophuis lijkt voor volgend jaar uit de financiële problemen te zijn. WD-wethouder Schoute zegde gisteravond, tijdens de begrotingsbehandeling door de raadscommissie voor maatschappelijke aangelegenhe den, volksgezondheid en cultuur, toe geld beschikbaar te stellen uit de overschotten van de maatschappelijke dienstverlening in het lopende jaar. Door vrijwel alle par tijen werd hierop aangedrongen. LEIDEN - De hoofdofficier van justitie in Den Haag is niet bereid nadere informatie over het onder zoek naar het overlijden van een arrestant in een Leidse politiecel aan de openbaarheid prijs te ge ven. Hy wijst dat verzoek af op grond van de privacy-bescher- ming. De hoofdofficier van jusitie schrijft dat naar aanleiding van vragen van de PvdA-raadsleden Van der Pluym en Geradts. De hoofdofficier: "Het moet niet zo zijn, dat wanneer een verdachte politiefunctionaris is, de vervol- gings- of sepotbeslissing dan maar aan iedereen inclusief de gemeen teraad moet worden uitgelegd". Het onderzoek naar de dood van de 48-jarige Leidse arrestant door de rijksrecherche wees uit dat er geen aanleiding was voor vervol ging van de agent, die de man bij de aanhouding had geslagen. De 48-jarige man overleed enkele uren nadat hy in een cel was ingesloten. De doodsoorzaak is na het onder zoek vastgesteld, maar niet bekend gemaakt. Voor de PvdA-raadsleden Van der Pluym en Geradts was de wyze waarop het resultaat van het on derhoek door de rijksrecherche niet bevredigend. Zy stelde daar over een reeks vragen aan burge meester Goekoop. Hij schryft in zyn antwoord dat hy de uitslag van het onderzoek ook in de krant moest lezen. Pas vier dagen later werd hij officieel op de hoogte ge bracht. De wijze waarop de uitslag be kend werd is in strijd met de ge maakte afspraken, aldus Goekoop. Afgesproken was dat bureau voor lichting van de Leidse politie daar bij betrokken zou worden. Dat is niet gebeurd, schryft Goekoop. De burgemeester vindt dat de berichtgeving niet schadelijk is ge weest voor de Leidse politie. Wel wil hij nader over deze zaak en het onderzoek praten met de raads commissie algemene bestuurlijke aangelegenheden. Indien de com missie prijs stelt op nadere infor matie, die de hoofdofficier van jus titie al wel vertrouwelijk aan Goe koop heeft meegedeeld, wil hij die geven. De hoofdofficier van justitie heeft wel als eis gesteld dat de commissie alleen ingelicht mag worden in een besloten vergade ring en met toestemming van de betrokken politieman, die ver dachte was in deze zaak. Het Wegloophuis heeft voor 1985 een gat in de begroting van 15.872 gulden. Dit is het gevolg van het feit dat de hervormde diaconie, die de instelling sinds 1983 heeft ge subsidieerd, met ingang van vol gend jaar het geld aan een ander doel wil besteden. Vanaf 1986 ver wacht het Wegloophuis te kunnen draaien dank zij subsidie van het ministerie van welzijn, volksge zondheid en cultuur (wvc). Voor volgend jaar is daarom een over brugging in financiële zin noodza kelijk. Nadat vrijwel alle politieke par tyen in de raadscommissie zich daarvoor hadden uitgesproken zei wethouder Schoute het Wegloop huis wel door deze moeilijke perio de heen te willen helpen. Aanvan kelijk maakte hij gewag van een ei gen bijdrage van de bewoners van vijf gulden per dag. Maar na een opmerking van PPR'er Van Lint, die meldde dat de bewoners slechts 6,50 gulden zakgeld per dag krijgen, achtte Schoute dit zelf al niet haalbaar. "Uit de bijstand kan misschien een bijdrage van duizend gulden worden geput. Verder kan ik geen subsidie in het vooruitzicht stellen. Misschien dat er geld overblijft uit de afrekeningen van de maat schappelijke dienstverlening over dit jaar. Ik zou dit willen bepleiten bij het college. Het is hoogst onver antwoord en de wethouder finan ciën wil dat niet. Toch moeten we maar in het diepe springen", aldus Schouten. De wethouder gaf overigens blijk van zyn twijfels over de subsi dies van wvc voor 1986. "Die subsi dies zyn nog niet op erg harde ge gevens gestoeld. Ondanks de gun stige adviezen van de provincie Zuid-Holland is het nog volstrekt, onzeker". Schoute had ook enkele kriti sche kanttekeningen over het be leid van de hervormde diaconie. "Om elke keer een project te star ten en vervolgens bij de gemeente te 'deponeren', dat moet niet het beleid van de diaconie zijn". Driessen-Jansen (WD): "Altijd gedonder". (foto Wim Dijkman) LEIDEN - Op het gemeentebe stuur zal aandrang worden uit geoefend om orde op zaken te stel len in de Leidse Stadsschouwburg. De tegenvallende toeschouwers aantallen, het ontbreken van een duidelijk beleid en de omstreden programmering bleek gisteravond vooral WD en D'66 in het verkeer de keelgat te zyn geschoten. Deze partyen stelden wethouder Schou te elk een motie in het vooruitzicht met de opdracht de schouwburg uit het slop te halen. "Sinds de zeventiger jaren is er altijd gedonder in de glazen ge weest bij de schouwburg", drukte WD-raadslid Driessen-Jansen zich gisteravond nogal kras uit. Zy pleitte voor een 'herkenbare posi tie' van Leidens culturele bolwerk. "Er moet een-sterke directeur ko men die orde op zaken stelt", licht te zy dit later toe. Het onderbren gen van de schouwburg bij K O sluit de WD niet uit. Koppeling aan de directie sociaal-cultureel werk (scw) is voor de liberalen ech ter geen oplossing. D'66-er Hoekema kondigde aan tijdens de begrotingsbehandeling door de gemeenteraad een motie aan. Hierin zal hy burgemeester en wethouder vragen de schouwburg (opnieuw) een zelfstandig plaats in het gemeentelijke cultuurbeleid te bezorgen. "Dat komt neer op hand having van de huidige situatie in grote lynen. De nieuwe directeur of artistiek manager zal nauw con tact met K O en de directie scw moeten onderhouden", stelde hy voorts vast. Wethouder Schoute verwaardig de zich niet om op de opmerkingen van beide raadsleden in te gaan. "Er loopt een onderzoek naar het reilen en zeilen van de schouw burg. Laten we de resultaten af wachten", was alles wat hy kwyt wilde. Van Lint (PPR): andere bouw plaats (foto Holvast) LEIDEN - Leiden zal de Tweede Kamer in een brief duidelijk ma ken het niet eens te zyn met de door het kabinet per I januari 1985 geplande kortingen op de uitkerin gen. WD-wethouder Schoute zal, mede op verzoek van alle politieke partyen, deze brief versturen. Ove rigens leeft er by de raadsleden ook nogal wat twijfel over een an der kabinetsplan om de 'voordeur- delers' die een uitkering genieten te korten. Het Leidse protest zal zijn ge richt tegen de door het kabinet voorgestelde maatregelen om de WAO- en WWV-uitkeringen te ver lagen tot zeventig procent. Tevens wordt de invoering van het 'kost winnersprincipe' hiermee veroor deeld en het feit dat de mensen met een minimuminkomen per 1 januari er in koopkracht op achter uit gaan. In de raadcommissie voor maat schappelijke aangelegenheden, volksgezondheid en cultuur vroe gen vrijwel alle partijen om een ui ting van de gemeentelijke ontevre denheid over de kabinetsplannen naar de landelijke politiek. Deze week wordt in de Tweede Kamer over de plannen vergaderd. Een aantal raadsleden gaf tevens blijk van twijfels over de kabinets voornemens om uitkeringsgerech tigden die in één huis wonen (voor deurdelers) te korten. Met name de mogelijkheden voor de sociale dienst om te controleren of men sen deze regels ontduiken werden niet groot geacht. "Je kunt je afvra gen of het niet rechtvaardiger is de ze voorschriften niet uit te voeren", merkte raadslid Van Lint (PPR PSP) zelfs op. CDA'er Boot was hem op deze weg al voorgegaan. De raadsleden vroegen zich bo vendien af of de toch al zo zwaar belaste sociale dienst voldoende arbeidskrachten heeft om de con trole op voordeurdelers uit te voe ren. Wethouder Schoute antwoordde hierop dat de gemeente er niet on deruit komt om de voordeurdelers- korting door te berekenen en de controle uit te voeren. "De wet schrijft het voor". De kosten die aan de uitvoering van de regeling zyn verbonden komen gewoon voor rekening van de gemeente, zei hij voorts. Directeur Scheepbouwer van de sociale dienst vulde dit aan door op te merken dat 'cynisch genoeg de minister heeft gezegd dat de kos ten van de regeling kunnen wor den betaald, uit de besparingen op de uitkeringen die zy met zich meebrengt'. De gemeente moet im mers tien procent van de uktkerin- gen uit eigen zak betalen. LEIDEN - De eerste paal voor het bejaardentehuis Zijloever kan waarschijnlijk toch in 1986 de grond in. Wethouder Schoute sprak gisteravond de verwachting uit dat het schoonmaken van dit verontreinigde terrein volgend jaar wordt aangepakt, waarna de bouw van het tehuis eind 1986 kan begin nen. Tenminste, als de provincie Zuid Holland dat goed vindt. Hier op zei Schoute toch weer by de provincie te zullen aandringen. Schoute sprak deze verwachting uit tijdens de begrotingsbehande ling door de raadscommissie voor maatschappelijke aangelegenhe den, volksgezondheid en cultuur. Over de bouw van het bejaardente huis wordt al jarenlang geknokt, eerst tussen Leiden Noord en de gemeente en later tussen gemeente en provincie. Zijloever is gepland op het voormalige terrein van scheepswerf Boot. De wethouder meldde dit naar aanleiding van vragen van de raadsleden Fallaux (PvdA), Brands (communist) en Van Lint (PPR/ PSP). Van Lint wilde zelfs zo ver gaan dat de gemeente een andere bouwplaats voor het bejaardente huis aanwees, zodat de bouw niet op het reinigen van de bodem zou hoeven te wachten. De mededeling van Schoute maakte dit verzoek uiteindelijk overbodig. Met betrekking tot het bejaar dentehuis Rijn en Vliet, waarvan de renovatie de gemeente ook me nig zweetdruppeltje heeft gekost in het gevecht met de provincie, zei Schoute dat met Zuid-Holland overleg gaande is om het gebouw een functie voor de wyk te geven. Wykactiviteiten zouden in het be jaardentehuis kunnen plaatsheb ben. Dit bevordert ook het contact tussen de ouderen en de wijkbewo ners. Wethouder Schoute: hoop op provincie (foto Holvast) LEIDEN - Leden van het ver enigd actieoverleg voor de laagste inkomens (Vaoli) hebben gister avond actie gevoerd tegen het feit dat de gemeentelijke sociale dienst (gsd) het omstreden boekje 'Goed eten voor weinig geld' uitreikt aan cliënten. De leden van de raads commissie kregen een 'crisismaal tijd' aangeboden van rijst met kna kworstjes. "Wethouder Schoute heeft ge zegd misselijk te worden van som mige initiatieven in den lande, die armoedewinkels zouden introdu ceren en dus een tweedeling in de maatschappij veroorzaken. Als voorbeeld haalde hij Maastricht aan, waar de echte minima met een pasje in bepaalde winkels goed koop boodschappen kunnen doen", betoogde Vaolilid Rob Craane tijdens deze gaarkeuken achtige activiteit. "Wie schetst onze verbazing dat bij de gsd, waarvoor Schoute ver antwoordelijk wethouder is, het boekje wordt uitgedeeld. Hier wor den wy nou misselijk van, en vol gens ons Schoute ook. Want dit boekje is in wezen hetzelfde als een •pasje voor echte minima. Betutte lend, stigmatiserend, minach tend", aldus Vaoli. Schouten ging hierop niet in, waarop de actievoer ders met een 'smakelijk eten' de zaal weer verlieten. Spreekuur voor afroepkrachten bij rechtswinkel LEIDEN - Afroepkrachten, werk nemers die uitsluitend in actie ko men op afroep door hun werkge ver, hebben veel meer rechten dan zij vaak denken. De Leidse Rechts winkel houdt daarom donderdag avond 22 november van 20.30 tot 22.00 uur een speciaal spreekuur voor afroepkrachten. Over onder meer vragen over uitkering bij ziekte, ontslagprocedures en werk loosheidsuitkeringen kan men te recht by de rechtswinkel. De medewerkers van de rechts winkel hopen met dit speciale spreekuur tevens meer inzicht te krijgen in welke sectoren in Lei den en omgeving veel met afroep krachten wordt gewerkt. Zij vin den dit belangrijk omdat de laatste tijd, onder druk van de economi sche omstandigheden steeds vaker een beroep wordt gedaan op af roepkrachten. LEIDEN - Ongeveer 9.500 men sen in Leiden hebben een eenmali ge uitkering aangevraagd en moe ten derhalve rondkomen van een minimuminkomen. Dat zijn er on geveer 2.000 meer dan vorig jaar. De aanvragen moeten nog worden getoetst en de dienst verwacht dat tachtig procent zal worden uitge keerd. In verband met de grote hoeveelheid aanvragen zal een deel van de uitkeringsgerechtigden het geld begin volgend jaar krijgen. Directeur Scheepbouwer van de Leidse sociale dienst deed deze mededelingen gisteravond. De eenmalige uitkering is bedoeld om het koopkrachtverlies van de men sen met een minimumuitkering enigszins te compenseren. De so ciale dienst heeft alle, voor-de uit kering in aanmerking komende cliënten, zelf aangeschreven om hen attent te maken op dit 'ex traatje'. Het aantal minima heeft sinds 1982 een gigantische groei doorgemaakt. Toen vroegen 3.800 de eenmalige uitkering Antiek K&O houdt donderdag een an tiekavond. Drie deskundigen, mevrouw I. Moerman, antiquair H. van Ruiten en dr. R.J. Baar- sen, geven korte beschouwingen over klein-antiek zoals sieraden, Nederlandse munten, glas, tin, zilver, Europese keramiek, tegels en majolica. Ook kunnen belang stellenden klein-antiek uit eigen bezit laten keuren. Voor meer in formatie: K&O, Oude Vest 45, tel. 141141. Kruisraketten Het Leids vredesplatform ver gadert vanavond over plannen voor verdere actie tegen het plaatsen van kruisraketten. Dat gebeurt in gebouw Plantage 16, aanvang acht uur. Rock/blues In The Jam, 2e Binnenvest gracht, treedt vanavond de Haagse band Bourbon Street, die rock/blues speelt. Aanvang tien Breehuys Het programma van jongeren centrum het Breehuys, Bree- straat 19, bevat donderdag avond het scholierencafé met darts, pingpong en video, van acht tot elf uur. Zaterdag is er de tweewekelijkse hardrockavond tot twaalf uur (de deur gaat om elf uur dicht). Bazaar In bejaardencentrum Rijn en Vliet tijdelijk gehuisvest aan de Schubertlaan 141) wordt vrijdag een bazaar gehouden. Er zijn di verse stands, er is een rommel markt waarop van alles te koop is (zoals boeken, platen, kleding, handwerk), er is een rad van avontuur en bovendien is Leide- naar Jap ie Stikkelorum aanwe zig, bij wie belangstellenden rijmpjes kunnen 'bestellen'. De opbrengst van de bazaar wordt straks ten behoeve van de bewo ners besteed als de renovatie van het complex aan de Aaltje Noor- dewierlaan is voltooid. De ba zaar, in het noodgebouw aan de Schubertlaan, duurt van drie tot acht uur. Ook eten en drinken is er verkrijgbaar. Concert Het Leidsch Politie Muziekge zelschap (LPMG) en de show and marchingband K&G geven vrijdagavond samen een concert in de Stadsgehoorzaal. Een "uniek" concert, vinden zij, om dat het maar zelden voorkomt in Leiden dat muziekgezelschappen op dergelijke wijze samenwer ken. Het concert wordt gegeven ■voor een goed doel: financiële hulp aan de Stichting Club '58, een organisatie voor gehandi capten, die sinds kort een eigen behuizing heeft.' Voor de inrich ting heeft zij hulp nodig. Voor wat betreft het concert zal de steun gericht zijn op de muziek- gtoep De Sleutels, een onderdeel van Club '58. Het programma van vrijdag avond is als volgt. Allereerst een openingsfanfare door K&G, ver volgens het openingswoord door burgemeester Goekoop, de nieu we Amerikaanse show van K G, een slagwerk-intermezzo van beide tamboergroepen en een ge varieerd programma van LPMG. Na de pauze het pro gramma 'Massed Bands in Con cert', met beide orkesten en solis ten, terwijl in de finale ook de Fanfare Trumpetters en de beide tamboergroepen meedoen, zodat! er dan zo'n 150 mensen op de been zijn. De voorverkoop is in middels begonnen. Kaarten zijn onder meer verkrijgbaar bij het politiebureau en bij K&G aan de Oosterstraat. De zaal gaat vrijdag om zeven uur open; het concert begint om acht uur. Snuffelmarkt De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Lei- den/Oegstgeest, organiseert vrij dag met het oog op de komende feestdagen een snuffelmarkt in het verenigingsgebouw 't Pand, Caeciliastraat 18, van tien tot twee uur. Het besluit van Rijnland om stroom en aardgas goedkoper te maken is niet om van onderstebo ven te raken. Al het water van de zee wast niet af, dat het energiege bruik volgend jaar toch duurder wordt! De verlaging door Rijnland gegeven zal o.m. een gevolg zijn van de gemaakte zeer hoge win sten door dit bedrijf, waarvan b.v. het Leidsch Dagblad van 24 maart 1983 melding maakte onder de kop "Energiebedrijf geschrokken van miljoenenwinst". Wij blijven echter met de schrik zitten, dat het hele energiebeleid misdadig is. Helaas is de situatie zo, dat het aardgas zo ver in onze huishoudens geïntegreerd is, dat er feitelijk geen andere energiedrager meer aan te pas komt. De Gasunie en de regering hebben wat dat be treft vrij spel! Dat de Gasunie als leverancier van het aardgas een forse prijs wil is te begrijpen. Te begrijpen is eveneens, dat voor heel veel huishoudens de noodsi tuatie al lang overschreden is. Als men ook nog leest over de waan zinnig hoge winsten van Shell e.d. dan is tevens te begrijpen dat de "gewone" man er niets meer van begrypt! Nu wordt wel o.m. de drogreden aangevoerd, dat de prijs van aard gas in de ons omliggende landen beduidend hoger is dan hier. Dat mag dan zo zijn. Maar wat zou dat? Wij hebben het gas zelf en ook het buitenland heeft een eigen prijsbe- andere "buitenlanden" voor ons aardgas heel wat minder betaald wordt, dan wij hier voor ons eigen gas moeten betalen! Of dit geen discriminatie is? Interessant zou het zijn om uit te zoeken of dit binnen de Europese Gemeenschap wel goed mogelijk is. Immers de Gemeenschap streeft naar gelijkblijvende prijzen en verzet zich fel tegen prijsdicri- minatie op grond van nationaal- economische overwegingen! C.J. Buijs Marnixstraat 69 Leiden Over schuld gesproken. Ik heb nu zelf ervaren dat het energiebedrijf het niet zo nauw neemt. Kom je thuis van je werk en wat is mijn ervaring: gas afgesloten wegens schuld, zonder bericht, zonder par don. Ik zou niet betaald hebben, augustus-september. Ik had dus wel betaald, tot no vember. Op het kantoor hoor je dan: excuus voor de fout in de computer. Maar je staat wel heel erg voor schut tegenover de men sen, ook tegenover de buren, als wanbetaler. Ik kon mijn eten niet klaar maken, een koud huis. Wat heeft het energiebedrijf een menta liteit tegenover een een gebruiker of iemand die op tijd betaalt! D. Groenendijk President Steinstraat 23 Leiden Waarom worden communisten ge dwongen de CPN te verlaten? Sinds 1977 ongeveer is binnen de CPN een stroming op gang geko men die de CPN aanvaardbaarder wil maken voor de pers en voor be roepspolitici in de Tweede Kamer. Echter, in plaats van te groeien, verloor de partij op alle fronten. Ze verloor het vertrouwen van de ar beiders. Bijna geen arbeider is nog lid en ook bijna geen arbeider wil nog meer op die partij stemmen. Tegelijk daarmee verloor ook De Waarheid (dagblad van de partij, red.) aan invloed. Slechts met sub sidie van het fonds voor de pers kan het blad het hoofd boven wa ter houden. Een krant die in de oorlog is be taald met bloed van veel verzets mensen en daarna dankzij zeer gro te opofferingen bleef verschijnen, wordt nu gefinancierd door een NATO-regering. Dit is vreemd in een tijd waarin de NATO de bewapening opvoert als nooit te voren en agressie voor bereidt tegen de socialistische lan den. Dit verwacht men niet van een regering die de aanval heeft ge opend op alles wat in lange jaren van strijd is verworven door de Ne derlandse arbeiders en hun organi saties. Wiens brood men eet, diens woord men spreekt. Er kan geen goed woord meer vanaf over de Sowjet-Unie en de andere socialistische landen. De Waarheid blaast braaf mee met de andere media die vertellen dat Marx en Lenin niet van belang zijn voor de 'moderne' mens. Ook een moderne partij heeft daar aan geen boodschap, vooral niet als die voor het grootste deel bestaat uit goedbetaalde zachte sector-lieden met een oeverloze discussie-bijdrage, die, nota bene, ook allemaal weer betaald worden door de overheid. Geen wonder dat de CPN geen enkele geslaagde po ging heeft gedaan om de strijd te organiseren. Communisten die daar wat aan wilden doen, werden dwars geze ten, men noemt hen stalinisten, dat is kennelijk heel afschrikwekkend. En als dat niet helpt, gaat één van de CPN-ers voor kranten schrijven om met venijn en drek een politie ke moord te bedrijven, welke po ging algemene verontwaardiging wekte. Het partijbestuur van de CPN heeft dit ongestraft gelaten en daarmee zichzelf verantwoordelijk gemaakt voor het verlies van haar vertegenwoordiger in de gemeen teraad, Jan Brands. Als een mens onder zulke verhoudingen moet werken, ziet hij zich omringd door vijanden en niet door kameraden. Dóérom moeten communisten de CPN verlaten en temeer zij die op de voorgrond treden. Om te voorkomen dat deze mensen zon der kameraden komen te staan is het Verbond van Communisten in Nederland opgericht. Samen met ieder die te lijden heeft van de hui dige rooftocht van kapitalisten en militaristen wil het VCN zorgen dat het mogelijk blijft om de stem van de arbeiders te laten horen in gemeenteraad, provinciebestuur en parlement. J.J. Beentjes (namens VCN-Lei- den). Ik wil graag het woord richten tot Marietje van der Molen, fractie voorzitter van de PvdA in de ge meenteraad. In het Leidsch Dag blad van zaterdag heb ik met ver bazing en ontroering kennis geno men van uw ommezwaai ten" aan zien van het werkgelegenheidsbe leid. U vraagt meer aandacht voor be drijvigheid in de binnenstad, zelfs wethouder Peters deelde uw ge dachte. Hij zei te hopen en te ver wachten dat de komende jaren meer bedrijfjes zich in de binnen stad zullen vestigen en voor een belangrijk stuk werkgelegenheid zullen zorgen. Eerst kon ik mijn ogen niet gelo ven, ik heb het twee maal gelezen, maar het stond er echt. Toen dacht ik aan een verkiezingsstunt, maar de verkiezingen zyn pas in 1986. Nu wij haast op één lyn zitten wil ik graag een aantal suggesties van de hand doen. Ten eerste, wethou der Peters houdt er wel erg tegen strijdige opvattingen op na. Aan de andere kant wil hij meer bedrijvig heid en aan de andere kant komt hij met een absurd parkeerplan. Dus dat plan vegen we van tafel. Ten tweede meer gaan samen werken met het CDA, want zij zijn voor een betere bereikbaarheid van de binnenstad. Deze betere be reikbaarheid zal weer leiden tot meer bezoekers wat ongetwijfeld tot meer werkgelegenheid zal lei den. Ten derde gooien we alle niet- functionerende Waalpalen op een hoop. Hiervoor krijgen we parkeer plaatsen terug. We beginnen met het Stadhuisplein, zodat daar kort- parkeerders kunnen staan voor het bezoeken van het Stadhuis. Ten vierde spreken we een dag af en dan laat ik u, in myn omgeving, de negatieve effecten van het ver keersbeleid zien van oud-wethou der Waal. Tevens zal ik u een aantal accountantsrapporten van ver schillende ondernemingenlaten zien over het jaar 1983 en het PvdA-rood zal op uw kaken ko men, zodat u weet wat u moet stemmen 29 november a.s. in de vergadering van Ruimtelijke Orde ning. A.H. Hendriks Nieuwe Beestenmarkt 26 Leiden mee bezig is. Moet er altijd geweld zijn om in de krant te schrijven of vandalisme of vechtpartijen? Maar waar de mensheid plezier aan be leeft "Het carnaval" onder andere, de gewone en gezonde mensen maar ook de bejaarde en de gehan dicapten en kinderen van genieten, kon er niet even een foto in de krant, dat er weer een nieuwe stadsprins is gekozen. Nee, er moest wel zonodig een stukje in de krant van 12-11-1984 by Joppensz. Het Bierfestijn is weer begonnen. P. v. Tongeren Doezastraat 17 Leiden

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 4