Topruiters weer naar Leiden Rob Clerc paar uur alleen aan leiding Tweekampers raken vermoeid Ruime winst Leids zaalteam Oranje dichtbij ereplaats Vasas (d) schittert in Vliethorst Honkballers nog zonder winstpunten Verbod van JNHS-wmterkampioensehap in Groenoordhal voetbalduel 'terecht' Zes judoka's voor WK in Wenen UW WINNENDE INZET 3000x TERUG? PAGINA DONDERDAG 25 OKTOBER 1984 MOSKOU (AFP) - In de schaak tweekamp om het wereldkam pioenschap tussen titelhouder Anatoli Karpov en Gari Kasparov is gisteren de achtste achtereenvol gende remise aangetekend. De par tij telde 22 zetten. Van de partijen, waarin Karpov wit had, duurde er slechts één korter. Na de wild west-taferelen van de voorgaande ontmoeting, waarbij Kasparov op een cruciaal moment de winst miste, hadden beide spe lers kennelijk behoefte aan rustig klassiek spel. Voor de tweede maal in de tweekamp koos Kasparov voor het orthodox dame-gambiet, waarvan Karpov als een kenner bij uitstek geldt. De eerste acht zetten vormden een exacte copie van de twaalfde partij, die op de 21ste zet in remise was geëindigd. Toen speelde Kasparov met wit. In de zeventiende partij was het Karpov, die het eerst afweek. De wereld kampioen had een schema voor ogen, waar ook de weinig gebrui kelijke terugtocht van de loper naar g3 deel van uitmaakte. Geheel bevredigend was het niet. Kaspa rov kwam nauwelijks onder druk. Na een grote afruil kwamen beide spelers gelijktijdig tot de slotsom, dat verder spelen geen zin had. Desondanks gewaagde Jakob Rochlin, die woensdag Taimanov als commentator verving, van een waardevolle bijdrage aan de theo rie van het geweigerd dame-gam biet. Niet-Russische waarnemers constateerden daarentegen ver moeidheidsverschijnselen. h717Wit: Anatoli Karpov Zwart: Gari Kasparov Damegambiet J 1. Pgl-f3 d7-d5, 2. d2-d4 Pg8-f6, 3. c2-c4 e7-e6,4. Pbl-c3 Lf8-e7,5. Lcl- g5 h7-h6, 6. Lg5-h4 0-0, 7. e2-e3 b7- b6, 8. Lfl-e2 Lc8-b7, 9. 0-0 Pb8-d7, 10. Tal-cl c7-c5, 11. Lh4-g3 a7-a6, 12. c4xd5 Pf6xd5, 13. Pc3xd5 Lb7xd5, 14. d4xc5 Pd7xc5, 15. b2- b4 Pc5-e4, 16. Lg3-c7 Dd8-e8, 17. a2-a3 a6-a5, 18. Le2-d3 a5xb4, 19. a3xb4 Le7xb4, 20. Ld3xe4 Ld5xe4, 21. Ddl-d4 Le4xf3,22. Dd4xb4 Lf3- e2. Remise. DEN HAAG (ANP) - De Hon gaarse handballers zijn in het zesde Holland-toernooi een klasse apart. Voor de overige drie deelnemers aan het vier- landen-toernooi, Nederland, Frankrijk en Italië, rest deze week in de Randstad slechts de strijd om de tweede positie. Het Nederlands zaalhandbalteam zette gisteren in Den Haag een forse stap in de richting van die ereplaats. De Oranje-handbal lers wonnen het sleutelduel met Frankrijk, net als Neder land een handbalnatie van B- niveau. De uitslag, 24-20, was opmerkelijk voor de ploeg van Kecskemethy, die op de ope ningsavond van het toernooi even was bijgeschoold door de Hongaarse grootmeesters. Gisteravond leek Nederland nog lange tijd versuft te zijn van de hardhandige les van de B-wereldkampioen. Frankrijk had in de eerste helft van het duel duidelijk het beste van het spel. Vlak voor de pauze kreeg Nederland eindelijk wat ver trouwen in eigen kunnen. De opleving, die bij rust zelfs een voorsprong van 11-10 oplever de, zette in de tweede helft door. Tien minuten na de pauze was het gebeurd met de winst kansen van de Fransen. De voorsprong was toen van maxi male grootte (18-11) en onover brugbaar voor Frankrijk, dat uiteindelijk op vier doelpunten achterstand finishte. Een stevige tegenvaller voor de Franse handballers, die bij de laatste B-wereldtitelstrijd Nederland voor het eigen pu bliek nog de baas waren. Oran je degradeerde uit de B-catego- rie. Frankrijk handhaafde zich. In Den Haag bleek het enthou siasme en de vechtlust van Ne derland van beslissende aard. Hamers, Schmeitz en Louwers deden toen in de aanvalsop bouw eindelijk, wat van ze ge vraagd werd: scoren. Behalve aanvallend was er verdedigend heel wat meer vakmanschap te bewonderen in de tweede helft. De Neder landse handen gingen veelvul dig effectief omhoog bij Franse schoten, waarbij doelman Jos- ten eindelijk een serie stops achter de naam kreeg. Hongarije won zijn tweede wedstrijd met 24-18 van Italië. De stand: 1. Hongarije 2 2 0 0 4 (54-35) 2. Frankrijk 2 1 0 1 2 (45-40) 3. Nederland 2 10 12 (41-50) 4. Italië 2 0 0 2 0 (34-49) VOORSCHOTEN - De dames van Vasas Budapest hebben gisteravond tegen de tegenstandsters van Hel las in de sporthal De Vliethorst in Voorschoten het handjevol aanwezige toeschouwers enkele schitteren de staaltjes handbal laten zien. Dank zij de welwillen de medewerking van de Hongaarse dames bleef het verlies voor de Haagse dames beperkt tot 24-16. De ruststand van deze partij was 12-4, een marge die tot het eind bleef gehandhaafd. Onder de Hongaar se treffers was een aantal juweeltjes te noteren. Door de concurrentie van het Holland-toernooi, waaraan de heren van Hellas in Den Haag deelnamen bleven de tribunes vrijwel leeg. In dit geval hadden de wegblij vers waarschijnlijk echter ongelijk. HOLQUIN (ANP) - Eindelijk leek het een keer goed te gaan met de Nederlandse honkbalploeg. Een uitstekende start tegen de Neder landse Antillen leverde een ruime voorprong van 7-0 op. Toch gaf Ne derland in deze bizarre wedstrijd de winst nog uit handen. Het werd uiteindelijk 10-9 voor de ploeg uit de Antillen, waardoor Nederland na het verlies tegen Italië (2-4) in de troostronde nog zonder winstpun ten is. Zuid-Korea, dat in de finale- groep met 5-0 van Cuba verloor, diende een protest in omdat de Cu baanse werper Julio Romero in de tweede inning in strijd met de re gels gebruik zou hebben gemaakt van een „verborgen" bal om een Zuidkoreaan op het eerste honk uit te gooien. Vanaf dat moment speel de Zuid-Korea onder protest. Overige uitslagen: Troosttoernooi: Dominicaanse Re- p.-Venezuela 1-2. Stand: 1. Ned. Antillen 2-4,2. Italië en Venezuela 1-2, 4. Dom. Rep. en Neder land 2-0. Finalegroep: Nicaragua-Japan 4-2, Taiwan-Ver. Staten 0-7, Cuba-Zuid- Korea 5-0, Panama-Porto Rico 8-2. Stand: 1. Ver. Staten en Cuba 2-4, 3. Japan, Zuid-Korea, Panama en Nicara gua 2-2, 7. Taiwan en Porto Rico 2-0. DEVENTER (ANP) - Burgemees ter Waal van Deventer heeft vol gens de adviescommissie voor ad ministratieve rechtspraak in deze gemeente (AROB) terecht op grond van de gemeentewet de voetbalwedstrijd Go Ahead Eagles-Feyenoord op woensdag avond 31 oktober verboden. Het bezwaar dat de KNVB tegen het bevel van de burgemeester had in gediend - omdat déze een oneigen lijk gebruik van de gemeentewet zou maken - heeft de commissie daarom ongegrond verklaard. De commissie, die de betrokken par tijen over deze zaak dinsdag hoor de, heeft haar standpunt gisteren bekendgemaakt. Burgemeester Waal heeft daarop laten weten dat hij bij zijn verbod blijft. Tegelijkertijd heeft hij de KNVB en Go Ahead Eagles uitge nodigd voor een gesprek op 29 ok tober aanstaande om zo een mo ment voor de wedstrijd te bepalen dat minder gevaar oplevert voor de openbare orde. In dat gesprek ko men de belangen van openbare or de, de voetbalcompetitie en het be taalde voetbal aan de orde, zo heeft Waal verzekerd. De KNVB liet dinsdag bij de behandeling van haar bezwaarschrift weten dat ze de wedstrijd Go Ahead Eagles- Feyenoord eventueel 31 oktober 's middags zal laten spelen. Burge meester Waal noemde die opmer king „een provocatie". De KNVB kondigde ook aan dat ze in hoger beroep bij de Raad van State zal gaan als haar bezwaar schrift ongegrond zou worden ver klaard en de burgemeester bij zijn verbod zou blijven. De KNVB tilt zwaar aan het besluit van de De venter burgemeester omdat ze vreest dat nu ook andere burge meesters wedstrijden gaan verbie den met als gevolg dat de competi tie in de war raakt. LEIDEN - Niets staat het welslagen van de tweede Indoor Leiden, van vrijdagavond tot en met zondag in de Groenoordhal, in de weg. Een jaar geleden was alles splinternieuw en moest toch met nodige scepsis worden afgewacht hoe de reacties van de paardenspor- ters zelf, en vooral van het publiek zouden zijn gestemd. De organiserende stichting kreeg daarop een duidelijk antwoord. toch maar vooral te proberen hier te mogen starten", aldus De Jong. "Dat streelt je". IA 'zijn' Groenoordhal wordt de zer dagen 600 kubieke meter leem naar binnen gereden. De aanleg van de vloer en de tribune-bouw vormen de grootste posten op de begroting, die al met al zo'n 300.000 gulden omvat. De beste vijftien ruiters (om zo wel 'technische' als organisatori sche reden vijf minder dan vorig "De .hele 'upper-ten' was hier. Sommigen kwamen misschien wel om ons op ons bek te zien vallen", chargeerde tijdens een mini-pers- conferentie directeur van de Groenoordhallen èn van de Stich ting Indoor Leiden André de Jong, "maai» uiteindelijk konden zij ons niet anders dan complimenten ge ven. Voor de organisatie, maar vooral voor de fantastische sfeer". Indoor Leiden, met als hoofd nummer de strijd tussen Neder lands beste ruiters om het TROS/ jaar), aangewezen door de keuze- NHS-winterkampioenschap, viel bij iedereen in de smaak en was di rect al niet meer van de wedstrijd kalender weg te denken. Nu, nog voor de start van de tweede editie, is de organisatie van Indoor Lei den '85 dan ook reeds in een gevor derd stadium. Grootste probleem voor de orga niserende stichting zal in de vol gende jaren worden het succes van vorige edities te overtreffen. Daar bij kan worden aangetekend dat, zo zegt De Jong, "Indoor Leiden niet de intentie heeft boven grote evenementen als Jumping Amster dam of Indoor Brabant uit te groeien. Dat zijn internationale wedstrijden, Indoor Leiden is na tionaal". Een sterker deelnemersveld bij de wedstrijd om het nationaal win terkampioenschap is in elk geval niet denkbaar. Moesten vorig jaar de topruiters Toon Ebben, Rob Eh- rens en Emiel Hendrix wegens ver plichtingen in het buitenland 'nee' zeggen tegen de Leidse invitatie, dit jaar hebben zij het voorlaatste oktoberweekeinde speciaal voor deelname aan Indoor Leiden vrij gehouden. "De ruiters vinden het een eer om hier mee te kunnen doen. Het zegt genoeg dat een rui ter die vorig jaar meedeed, maar nu geen uitnodiging heeft gekregen, hemel en aarde heeft bewogen om commissie van de Nederlandsche Hippische Sportbond, zullen vrij dag- en zaterdagavond op vier on derdelen (de rubrieken jachtsprin- gen, puissance, progressief spring concours en een klassiek spring concours, de zgn. Grote Prijs) strij den om het TROS/NHS-winter- kampioenschap, met een totaal prijzengeld van 40.000,-. Een zéér uitvoerig bijprogramma vermeld als hoogtepunt op beide avonden een show (Pas de Deux) van de 'Olympisch' dressuur-ama- zones Annemarie Sanders-Keyzer (met Amon) en Tineke Bartels-de Vries (met Duco). De aantrekkingskracht van In- door Leiden op de vaderlandse topruiters wordt voor het grootste gedeelte verklaard door de aanwe zigheid van de TROS-televisie. Op hetzelfde moment dat de Leidse initiatiefnemers voor een paarden sportevenement bij de NHS aan klopten, legde deze omroepstich- ting de hippische bond het plan voor een winterkampioenschap te organiseren dat door de TROS op de buis zou worden gebracht. Bei de partijen kwamen snel tot een akkoord. De aanwezigheid van het televisie-station maakte het zowel voor de op naamsbekendheid azende ruiters, als voor sponsors aantrekkelijk hun medewerking en financiële steun toe te zeggen. Wat nu als de TROS geen belang stelling meer aan de dag legt? André de Jong: "Het zou erg jammer zijn als we een paar stap pen terug moesten doen. De TROS heeft overigens al bij het begin la ten weten dat het niet hun bedoe ling was om er al na één of twee- jaar mee te stoppen. Maar 't is ook niet zo dat we een contract voor een bepaald aantal jaren hebben, dus..." De reportages van de eerste In- door Leiden werden door ongeveer een miljoen mensen bekeken en voldoende gewaardeerd (7,1-7,2). Aan het evenement dat nu in de Groenoordhal op stapel staat, zal de TROS in januari vijf uitzendin gen wijden. De deelne(e)m(st)ers aan het TROS/ NHS-winterkampioenschap en hun paarden zijn: Irma Smulders (Mr. Ecke, Pluco), Henk v.d. Broek (Northon), An ton Ebben (Black and White Design, Jumbo Design), Rob Ehrens (Pion, Os car Drum), Sven Harmsen (TDK Last Order, TDK l'Aiglon), Emile Hendrix (Spargo, Surprice), Gerd Meier (Piraat M, Treffer), Henk Nooren (Glenn, Mont Blanc), Cees van Opstal (Van Opstals Orpheus, Van Opstals Oscar), Piet Ray- makers (Salvador G.II, Sander S), Bert Romp (Opstalans Pasquino, Opstalans Nimmerdor), Jan Tops (Kansas, Little Madam), Jan van Tuyl (Saluut, Sebas- tiaan), Eric v.d. Vleuten (Expo Graphic, Expo Promotion), Ad v.d. Wetering (Partoonist, O'Graphic). Hoogtepunten uit het programma: vrijdag 18.15 uur - wedstrijd voor 4-jarige springpaarden 20.15 uur - eerste rubriek winterkam pioenschap: jachtspringconcours 21.15 uur - optreden Vanessa 22.15 uur - tweede rubriek winterkam pioenschap: puissance springconcours 23.35 uur - show Annemarie Sanders- Keyzer en Tineke Bartels-de Vries zaterdag 10.00-16.45 uur - défilé, pony-spelen, shows, behendigheidswedstrijden 11.45 uur - feestelijke tocht van ruiters Toon Ebben heeft het weekeinde vrijgehouden acteren. en aanspanningen door de binnenstad van Leiden, start op het Stationsplein 17.45 uur - finale wedstrijd voor 4-jarige springpaarden 20.30 uur - derde rubriek winterkam- Leiden te kunnen ANPl en evt. barrage, aansluitend huldiging kampioen 24.00 uur - show Annemarie Sanders- Keyzer en Tineke Bartels-de Vries zondag pioenschap: progressief springconcours 10.00-17.55 uur - défilé, pony-spelen, 21.20 uur - optreden Risqué shows, demonstraties 22.20 uur - Grote Prijs in twee manches 17.55 uur - groot défilé en prijsuitreiking DEN HAAG (ANP) - De Judobond Nederland heeft besloten geen vol ledige ploeg af te vaardigen naar het toernooi om de wereldkam pioenschappen voor dames, dat op 10 en 11 november in Wenen wor den gehouden. Nederland zal niet vertegenwoordigd zijn in de licht ste klasse, tot 48 kilogram. Naar het oordeel van de JBN zijn er geen perspectieven in deze catego- Kansrijke judoka's in het zestal van bondscoach Karei Gietelink zijn Marjolein van Unen (boven 72 kilogram) en Irene de Kok (tot 66 kilogram). De 21-jarige Van Unen veroverde begin dit jaar de Euro pese titel. Twee dagen na de titelstrijd wordt een nieuwe Budocentrum in Wenen geopend met een interna» tionaal judotoernooi voor heren. Daar zal de Nederlandse selectie van bondscoach Chris de Korte op de mat verschijnen. De WK-ploeg dames bestaat uit: Inge Heuvelmans (Tilburg, tot 52 kg); Chita Gross (Vlaardingen, tot 56 kg); Chantal Han (Amstelveen, tot 61 kg); Irene de Kok (Tilburg, tot 66 kg); Anita Staps (Tilburg, tot 72 kg) en Marjolein van Unen (Vlaardingen, boven 72 kg). De herenploeg bestaat uit: Jean-Pierre van Deursen (Hillegom, tot 60 kg); Jeroen Alderding (Amsterdam, tot 65 kg); Robert van der Vlist (Leider dorp, tot 71 kg); Rob Henneveld (Maas sluis, tot 78 kg); Ben Spijkers (Nijme gen, tot 86 kg); Jan Rapmund (Den Haag, tot 95 kg); Wil Wilhelm (Waalwijk, boven 95 kg). ADVERTENTIE Dat gebeurde deze week bij 50 winnaars die voor 2 kwartjes hun winnende inzet terug kregen. W5 slaat aan. De omzet is al verdrievoudigd. Speel nu mee. U streept thuis op een wedkaart de 5 paarden aan, waarvan u denkt: die winnen. Méér dan één paard per koers mag ook. Meer streepjes, meer kansen! Vraag om de week informatie plus wedkaart bij postkantoor, siga renwinkel of andere inleveradressen met de geelgroene W5-raamstrook. Doen! Spelen per post kan ook. Voor nadere info Stichting Totalisator _^pÉÉÉ^\ Nederland, tel. 070-543600. WS ELKE WEEK PRIJS! WEDDEN? DAKAR (ANP) - De Sowjet-groot- meesters hebben in het wereld kampioenschap dammen twee da gen voordat de echte finale begint, geprobeerd hun posities in het klassement zoveel mogelijk te ver beteren. Vooral de onderlinge strijd om de derde startplaats in een volgend wereldtoernooi, speel de daarbij een belangrijke rol. Maar voor Gantwarg en Korenews- ki gold bovendien dat hun posities in gevaar waren door de betrekke lijk snelle zege die Rob Clerc in de 17e ronde tegen de Senegalees Der liet aantekenen. De enige Neder- LEIDEN - De Leidse zaalvoetbal selectie is gisteravond in sporthal De Tweesprong over Menken/ Landbouw heengewalst. De ploeg van coach Jan Schoen zegevierde met 10-2. De ruime winst was niet verwon derlijk, nu de twee beste spelers van de Noord wijkse ploeg, Ruud Alkemade en Jos Alders, in de Leidse selectie waren opgenomen. De overige spelers uit de kust plaats deden weliswaar hun best, maar konden een ruime nederlaag niet voorkomen. Scores: Hans van Leeuwen (4), Hennie Koet (2), Ruud Alkemade (2) en Wim Bouc- kaert (2). Maarten Plug zorgde voor de Noordwijkse treffers. Ook de vrouwen waren gisteren actief in de zaal. Om tot een defini tieve selectie te komen werden 16 speelsters opgeroepen. De onder linge partij eindigde onbeslist: 3-3. Vandaag maakte de technische commissie haar definitieve keuze bij de vrouwen bekend. landse titelfavoriet kwam daardoor op 23 punten en nam even de lei ding in het wereldkampioenschap over. Korenewski viel na ruim vier en een half uur spelen terug naar een derde plaats door tegen de Su rinamer Autar met remise genoe gen te moeten nemen. Maar Gant warg vocht verbeten en zag na ruim vijf uur spelen zijn inspannin gen beloond met een zege op Me mel uit de Ivoorkust, waardoor hij met 24 punten de leiding behield vöör Clerc, Korenewski, Baljakin, Wirny en Koeperman die telkens met één punt verschil volgen. Rob Clerc mocht zich enkele uren alleen klassementsleider noe men. De Nederlander wist dat het min of meer zijn echt laatste kans zou zijn om Gantwarg te benade ren voordat hij de directe confron tatie - die na de twee congresda gen voor zaterdag op het program ma staat met de oud-wereldkam pioen moet aangaan. Daarbij wist hij dat de Senegalees Der een moeilijk te bekampen tegenstan der was, maar niet onverslaanbaar, want ook Gantwarg en Kornjewski waren eerder door zijn verdediging heengebroken. Clerc nam dan ook direct het initiatief en deed dat door een goed gebruik van zijn tijd Dynamo Berlijn (OD1) - Austria Wien (Oos) 3-3 (1-2). 7. Thom 1-0, 36. Stein- kogler 1-1, 42. Polster 1-2, 52. Thom 2-2, 60. Nyilasi 2-3, 88. Pastor 3-3. Scheids rechter: Soriano Aladren (Spa); toe schouwers: 25.000. Sparta Praag (Tsj) - Lyngby BK (Den) 0-0. Scheidsrechter: Donnelly (NIe); toeschouwers: 14.000. Rode kaart: Christensen (Lyngby BK). Levski Spartak (Bul) - Dnjepr Dne propetrovsk (Sov) 3-1 (2-1). 23. Litovts- jenko 0-1, 31. Velev 1-1, 45. Valtsjev 2-1, 66. Sirakov 3-1. Scheidsrechter: Salomir (Roe); toeschouwers: 30.000. Panathinaikos (Gri) - Linfield FC (NIe) 2-1 (1-1). 19. Tutey 0-1, 42. Chara- lambidis 1-1 (strafschop), 88. Tarasis 2-1. Scheidsrechter: Nemeth (Hon); toe- 0 (0-0). 52. Nilsson 1-0. Scheidsrechter: Ravander (Fin); toeschouwers: 8000. Liverpool (Eng) - Benfica (Por) 3-1 (1- 0). 44. Rush 1-0, 51. Diamantino 1-1, 71. Rush 2-1, 77. Rush 3-1. Scheidsrechter: Van Langenhove (Bel); toeschouwers: 28.000. Juventus (Ita) - Grasshoppers (Zwi) 2-0 (2-0). 26. Vignola 1-0, 27. Rossi 2-0. Scheidsrechter: Valentine (Sch); toe schouwers: 70.000. Girondins Bordeaux (Fra) - Dinamo Boekarest (Roe) 1-0 (1-0). 34. Muller 1-0. Scheidsrechter: Wöhrer (Oos); toe schouwers: 25.000. Gele kaarten: Tulba en Movila (beiden Dinamo). Europa Cup II FC Larissa (Gri) - Servette (Zwl) 1-2 (0-1). 13. Koek 0-1, 53. Patsiavouras 1-1, Kmieck 2-1. Scheidsrechter Dotchev (Bul), toeschouwers 18.000. AS Roma (Ita) - FC Wrexham (Wales) 2-0 (1-0) 39. Pruzzo 1-0 (strafschop), 51. Cerezo 2-0. Scheidsrechter Padar (Hong). Inter Bratislava (Tsj) - FC Everton (Eng) 0-1 (0-1). 6. Bracewell 0-1. Scheids rechter: Baumann (Zwi), toeschouwers 15.000. Dinamo Moskou (Sov) - Hamrun Spartans (Malta) 5-0 (2-0). 6. Gazzajev 1-0, 43. Karatqjev 2-0, 52. Khabtsalis 3-0, 56. Boulanov 4-0, 64. Gazzqjev 5-0. Scheidsrechter: Karolak (Pol), toe schouwers 18.000. Fortuna S. (Ned) - Wisla Krakov (Pol) 2-0 (1-0). 21. Hoyer 1-0, 78. Van WeU 2-0 Scheidsrechter Daly. Toeschouwers 15.000 Rapid Wien (Oos) - Celtic Glasgow (Scho) 3-1 (0-0). 53. Pacult 1-0, 57 McClair 1-1, 66. Lainer 2-1, 87. Krankl 3-1. Scheidsrechter Zhezhov (Bul), toe schouwers 19.000 Bayern München (Brd) - Trakia Plovdiv (Bul) 4-1 (2-1). 8. Mladenov 1-0 (e.d.), 20. Wohlfarth 2-0,41. Georgiev 2-1, 71. Rummenigge 3-1, 76. Wohlfarth 4-1. Scheidsrechter Lund Sörensen (Den), toeschouwers 9.500. Gele kaart: Wit- schev (Trakia Plovdiv) Dynamo Dresden (DDR) - FC Metz (Fra) 3-1 (2-1). 2. Haefner 1-0, 8. Traut- man 1-1 (e.d.), 38. Stuebner 2-1,51. Guet- schow 3-1. Scheidsrechter Midgley (Eng), toeschouwers 36.000 uefA cup te maken. De Senegalees scheen zich niet geheel bewust van de ge varen die uit de positionele opstel ling van de zwarte schijven uitging en speelde zoals hij zo vaak doet als hij „zeker is" van zijn zaak: - snel. Te snel. Dat bleek in het mid denspel toen de Nederlander ech ter al via een doorstoot op het cen trum groot voordeel had behaald en het tij niet meer was te keren. Der gebruikte vanaf dat moment wel bedenktijd, hetgeen echter weinig uithaalde en na 37 zetten gaf hij de strijd op toen hij in een combinatie liep die niet meer wer- duitgevoerd. Uitslagen zeventiende ronde: Wigman (Sow)-Koeperman (VSt) 1-1; Diallo (Sen)-Jansen (Ned) 0-2; Wirni (Sow)-Kaplan (VSt) 1-1; Der (Sen)-- Clerc (Ned) 0-2; Gantwarg (Sow)-Me- mel (IvK) 2-0; Guinard (Fra)-Van der Wal (Ned) 1-1; Baljakin (Sow)-Ndiaye (IvK) 2-0; Dubois (Fra)-Scholma (Ned) 1-1; Kornjevski (Sow)-Autar (Sur) 1-1; Kane (Sen)-Stokkel (Ned) 1-1. De stand is na zeventien ronden: 1. Gantwarg 24 punten; 2. Clerc 23; 3. Kornjevski 22; 4. Baljakin 21; 5. Wirni 20, 6. Koeperman 19; 7. Diallo, Jansen, Ndiaye, Wigman 18; 11. Der, Scholma 17; 13. Van der Wal 15; 14. Autar. Stok- kel 14; 16. Guinard, Memel 13; 18. Du bois, Kane, Kaplan 12. Lok Leipzig (DDR) - Spartak Moskou (Sov) 1-1 (0-1). Gavrilov 0-1, Zoetzsche 1-1. Scheidsrechter: Galler (Zwi). Toe schouwers: 14.500. Universitatea Craiova (Roe) - Olym- piakos Piraeus (Grie) 1-0 (0-0). 16. Cirtu 1-0. Scheidsrechter: Bergamo (Ita). Toe schouwers: 40.000. Zeljeznicar Sarajevo (Joe) - FC Sion (Zwi) 2-1 (1-0). 26. Bahtic 1-0, 75. Saba- nadzovic (eigen doel) 1-1, 85. Bahtic 2-1. Scheidsrechter: Namoglu. Toeschou- 0-0. Scheidsrechter: Erikson (Zwe); schouwers: 27.500 (uitverkocht). Gele kaart: Van de Kerkhof (PSV). Sporting (Por) - Dynamo Minsk (Sov) 2-0 (0-0) 46. Borovski 1-0 (eigen doel), 89. Manuel Fernandes 2-0. Scheidsrechter: King, toeschouwers: 75.000 Paris St Germain (Fra) - Videoton (Hon) 2-4 (0-2). 2. en 28. Szabo 0-1 0-1 en 0-2, 53. en 72. Csongradi 0-3 en 0-4,75. en 25.000. Fiorentina (Ita) - Anderlecht (Bel) 1- 1 (1-0). 21. Socrates 1-0,49. Vandenbergh 1-1. Scheidsrechter: Courtney (Eng). rechter: Roth (Brd). Toeschouwers: 70.000. Club Brugge (Bel) - Tottenham Hot spur (Eng) 2-1 (1-0). 5. Ceulemans 1-0,80. Jensen (strafschop) 2-0, 82. Allen 2-1. Scheidsrechter: Daina (Zwi). Toeschou- 0) 26. Bosman 1-0, scheidsrechter Pro- kop (DDR). Toeschouwers: 28.500. Queens Park Rangers (Eng) - Parti- zan Belgrado (Joe) 6-2 (3-2). 13. Gregory 1-0, 14. Klincarski 1-1, 25. Mance 1-2, 26. Fereday 2-2, 45. Stainrod 3-2, 54. Neill 4-2, 56. en 83e Bannister 5-2 en 6-2. Scheidsrechter: Tritschler. Toeschou wers: 12.000. Rode kaart: Neill (QPR). Borussia Mönchengladbach (Brd) - Widzew Lodz (Pol) 3-2 (2-0). 21. Rahn 1- 0, 32. Criens 2-0, 57. Wraga 2-1, 62. Herbst 3-1, 68. Myslinki 3-2. Scheids rechter: Savtsjenk (Sov). Toeschou wers: 16.000. Gele kaart: Wraga en Swia- tek (Lodz). Standard Luik (Bel) - 1FC Kóln 0-2 (0-1). 39. Littbarski 0-1, 81. Bein 0-2 Scheidsrechter: Sostaric (Joe). Toe schouwers: 16.000. Gele kaart: Geils (Köln) Hamburger SV (Brd) - CSKA Sofia (Bul) 4-0 (2-0). 19, McGhee 1-0, 43. Von Heesen 2-0, 62. Magath 3-0, 90. Von Hee- sen 4-0. Scheidsrechter: Wurtz (Fra). Toeschouwers: 19.000. Gele kaart: Slav- kov (Bul). Linzer ASK (Oos) - Dundee United (Schot) 1-2 (1-1). 15. Kirkwood 0-1, 26. Hagmayr 1-1, 89. Bannon 1-2. Scheids rechter: Igna (Roe). Toeschouwers. 18.500. FC Rijeka (Joe) - Real Madrid (Spa) 3-1 (2-0). 30. Fegic 1-0, 41. Matrljan 2-0, 58. Fegic 3-0, 81. Vazquez 3-1. Scheidsrechter. Hackett. Toeschou wers: 25.000.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15