Ambtenaren naar week van 38 uur Olievondst in woonwijk Regeringswaarnemer zet De Vries in zijn hemd Bonden: aow-operatie moet anders Mijnstakingen beloven Britten harde winter Advies over sociale premies uitgesteld Ook Britten verlagen de prijs van de olie Twee miljard meer export in juli '84 Verkoop van auto's iets teruggelopen 'Toevalstreffer' NAM in Charlois FNV verdeeld over verhoging lonen bij een v prijsstijging Emancipatieraad is tegen werken met een uitkering Molkenboer wist niets van vele vliegreisj es DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 ECONOMIE PAGINA 9 DEN HAAG (GPD/ANP) - De ambtenarenbonden hebben minister Rietkerk (binnen landse zaken) voorgesteld aan te sturen op een 38-urige werkweek. Zij geven daaraan de voorkeur boven de extra vrije dagen die de minister in gedachten heeft. Rietkerk heeft de ambtenarencen- trales toegezegd de mogelijkheid van een kortere werkweek te wil len bespreken, zo bleek gisteren na afloop van het overleg over het ar beidsvoorwaardenbeleid voor vol gend jaar. De financiële gevolgen hiervan zullen in de komende we ken worden uitgerekend. Rietkerk streeft ernaar op 31 oktober afron dende besprekingen te kunnen voeren met de bonden. Volgens de bonden is dat wel 'erg snel', gezien de vele ingewikkelde problemen die nog bestudeerd moeten wor den. Volgens de ambtenarenbonden blijft de minister vasthouden aan zijn taakstelling: het bereiken van een bezuiniging van 2,5 miljard gulden op de inkomens van ambte naren en trendvolgers. „Wij heb ben al berekend, dat de invoering van een 38-urige werkweek 150 miljoen gulden gaat kosten. Die zullen dan weer ergens anders bin nen het arbeidsvoorwaardenpak ket gevonden moeten worden". De centrales wijzen het idee om de ambtenaren weer aow-premie te laten betalen niet van de hand, maar ze vinden dat die operatie, die 620 miljoen gulden moet ople veren, wel anders moet. Theo Son- neveld van de ACOP zei dat de aow-premie die het rijk nu voor zijn ambtenaren betaalt loon is. „Als je tot die conclusie komt, de minister betwijfelt dat, dan ben je bezig met bruto-kortingen toe te passen door die ambtenaren die aow-premie weer zelf te laten beta len." De compensatie van 8,5 procent tot een maximum-gedeelte van de premie-inkomensgrens zal beteke nen dat de modale ambtenaar (35.000 gulden) anderhalf procent Hardrijders Daf Trucks in Eindhoven gaat van werknemers die op het fa brieksterrein met hun auto bij her haling te hard rijden, loon inhou den. Dat meldde gisteren De Daf- bode, het personeelsorgaan van het bedrijf. Daf Trucks heeft voor de opspo ring van de hardrijders een radar snelheidscontrole-apparaat aange schaft. Bij een eerste overtreding wordt alleen gewaarschuwd. Bij een tweede overtreding binnen zes maanden wordt een half uur salaris ingehouden. Elke volgende keer komt daar een half uur bij. netto inlevert, terwijl er boven de 80.000 gulden helemaal niet wordt ingeleverd. De centrales vinden dat Rietkerk dit denivellerend ef fect moet uitschakelen. Grote problemen hebben de bonden met de wens van de minis ter om, evenals het kabinet dat wil voor werknemers in het bedrijfsle ven, kortingen toe te passen op de sociale uitkeringen van ambtena ren. De bonden stellen zich op het standpunt hiermee te wachten tot dat duidelijk is geworden hoe dat in het bedrijfsleven uitpakt. Als het kabinet in overleg met de Stichting van de Arbeid (werkge vers en werknemers) geen over eenstemming bereikt over kortin gen op de ziekengelduitkeringen, zal Rietkerk volgens de bonden moeten wachten op wat er in de cao-onderhandelingen wordt afge sproken. LONDEN (UPI/AP) - Met het vooruitzicht dat volgende week al le kolenmijnen de poort sluiten nu ook de voormannen hebben beslo ten volgende week in staking te gaan, is de Britse economie onder druk komen te staan. Nadat de koersen van aandelen en het pond sterling gisteren al een dieptepunt bereikte in reactie op een daling van de Britse olieprij zen, wordt nu in financiële en in dustriële kringen ook rekening ge houden met een rantsoenering van de energie en stroomonderbrekin- gen. Een liefdadigheidsorganisatie die "Help the Aged" (Help de Be jaarden) heet, heeft gewaarschuwd dat het aantal mensen op leeftijd dat de komende winter van kou zal sterven - geschat op 600 - hoger zou kunnen komen te liggen als het tot stroomonderbrekingen zou komen. Door de stakingen ligt het werk in 75 procent van de mijnen al een ruim half jaar stil. Als volgende week donderdag ook de 17.000 voormannen het werk neerleggen, zal de kolenproduktie geheel stop pen. Slechts een 'totale omme zwaai' van de door Thatcher gerug- gesteunde Nationale Kolenraad kan dit nog voorkomen, zo zei se cretaris Peter McNestry van de bond. Het ziet er vooralsnog niet naar uit dat een algemene staking voor komen kan worden. Premier Mar garet Thatcher verklaarde gisteren dat zij zich niet gewonnen zal ge ven aan de stakende mijnwerkers. Zij verwierp opnieuw de eis van de mijnwerkers dat alle mijnen moe ten openblijven tot er het laatste af- graafbare ton kolen is uitgehaald en kritiseerde het besluit van de mijnopzichters om aan de staking te gaan meedoen. "De kolenindustrie moet doel matig worden geëxploiteerd", al dus de premier op een zakenbij- eenkomst. „Die verantwoordelijk heid kan niet en zal niet opgegeven worden". Bij gewelddadigheden tussen politie en postende stakers op vier plaatsen raakten gisteren 26 mensen gewond, onder wie een agent die een Dartspijltje in de wang kreeg. ZOETERMEER (ANP) - De drie sociale fondsen die staatssecretaris De Graaf moeten adviseren over de hoogte van de aaw-, de wao- en de ww-premie hebben besloten hun advisering uit te stellen tot 6 no vember. Voor die tijd zullen de ver tegenwoordigers van werkgevers en werknemers in de fondsen met elkaar gaan ovérleggen op welke manier die adviezen moeten wor den gegeven, zo bleek gisteren tij dens een gecombineerde vergade ring van het Algemeen Arbeidson- AmerütaaiTsc^stlalindu strie.Het gcsehikheidsfonds. het Arbeidson- afgelopen jaar hebben vijf van de Investeren Japanse staalproducenten zijn bezig een aandeel te kopen i geschiktheidsfonds en het Alge meen Werkloosheidsfonds. De besturen van de fondsen ad viseren traditioneel over de pre miehoogte die nodig is als het be leid niet verandert. Bij de be stuursleden overheerst echter de 292 miljoen dollar waarmeë meI™8 dat dit steeds zinlozer ion Kokan non SAnrononfa. wordt omdat het kabinet elk najaar plannen voor het volgend jaar op stapel heeft staan die op de premie hoogte van invloed zijn. De fond sen vinden het anderzijds moeilijk hun advies vanuit te gaan dat zes grootste Japanse staalbedrij ven meer dan 500 miljoen dollar geinvesteerd in de Amerikaanse staalindustrie. Nieuwe samenwer kingsovereenkomsten staan op stapel, hoewel niet van de omvang Gasprijzen De Belgische gas- en elektrici teitsprijzen gaan omlaag. Het gas 0116 plannen doorgaan, omdat het wordt voor de gewone verbruikers parlement die immers nog moet ongeveer 2,75 cent per kubieke me- goedkeuren en er wijzigingen in ter goedkoper. De elektriciteits- ^an aanbrengen, prijs daalt met een kwart cent. per -"-te fondsen wilden gisteren niet kilowattuur hetgeen overeenkomt i met een prijsvermindering met on geveer één procent voor particulie re verbruikers en voor kleine en middelgrote ondernemingen. Mark Eyskens, de Belgische minis ter van economische zaken, zei gis teren dat de nieuwe tarieven terug werkende kracht hebben tot 1 ok tober. zover gaan aan hun gevoelens ui ting te geven door te weigeren ad viezen uit te brengen. Werkgevers- woordvoerder Laffré zei dat het niet zo is dat de besturen niet wil len, maar niet kunnen adviseren. Het onafhankelijke lid drs P.Gil- le vroeg zich overigens af of het de laatste zeven jaar anders zou zijn gelopen als de fondsen in het ge heel geen adviezen zouden hebben uitgebracht over de premiehoogte. De staatsecretaris van sociale za ken heeft toch immers steeds een andere premiehoogte vastgesteld dan de fondsen hebben geadvi seerd. De achtereenvolgende staatssecretarissen hebben de pre mieadviezen als fraai maar hard toiletpapier gebruikt, aldus Gille. De vertegenwoordiger van het ministerie van sociale zaken in de fondsen, drs L. van Zeggeren, bracht hier tegenin dat deze situa tie door de fondsen zelf is uitgelokt door steeds bij de adviezen uit te gaan van ongewijzigd beleid. Hij deed een beroep op de fondsbestu ren wel meteen over de premies te adviseren, omdat na de algemene beschouwingen In de Tweede Ka mer wel duidelijk is wat er met de plannen van het kabinet gaat ge beuren. LONDEN (GPD) - Engeland heeft gisteren besloten, de prijs van zijn Noordzee-olie met 1,35 dollar om laag te brengen naar 28,65 dollar per vat. De prijsverlaging dwingt de olieproducerende landen die bij de OPEC zijn aangesloten, hun door Henk Dam prijzen ook te verlagen. Op het ogenblik raadplegen de landen van de OPEC elkaar hierover. De Britse stap volgt op de prijs verlaging die Noorwegen maandag voor zijn Noordzee-olie bekend maakte. De Noren verlaagden toen de prijs van hun olie met 1,50 dol lar per vat. Daartoe voelden zij zich gedwongen vanwege de lage prij zen die momenteel op de Rotter damse vrije oliemarkt gelden. De Noorse stap zorgde al voor onrust bij de overige olieproduce rende landen, maar dat Engeland, de vijfde olieproducerende mo gendheid ter wereld, nu ook tot prijsverlaging is overgegaan, moet het einde betekenen van de betrek kelijke rust die de afgelopen maan den op het olieprijsfront heerste. OPEC-landen als Nigeria, die te maken hebben met een zwakke economie en hun olie-inkomsten hard nodig hebben, zijn gedwon gen met concurrerende prijzen te komen, en een prijsoorlog kan, al dus financiële experts in Londen, niet uitgesloten worden. Het is nog niet duidelijk, wat de Britse regering precies ertoe ge bracht heeft de staatsoliemaat schappij BNOC opdracht te geven, de olieprijs te verlagen. In het verleden hebben de Britten zich nooit laten leiden door wat Noor wegen met zijn prijzen deed. Inte gendeel, de situatie was altijd an dersom: de Noren zagen de Britse prijzen als richtsnoer. Het gisteren al aan het eind van de middag op de Londense beurs vermoede nieuws over de olieprijs- verlaging, gecombineerd met het nieuws over de mijnwerkerssta king, zorgde voor een dramatische val van de aandelenkoersen en de koers van het pond sterling. DEN HAAG (ANP) - In de maand juli 1984 is voor 15,5 miljard gulden aan goederen geëxporteerd. Dat is meer dan twee miljard gulden meer dan in juli 1983, toen voor 13,3 miljard gulden aan goederen de grenzen overging. Voor de im port bedragen de cijfers over juli 1984 eveneens 15,5 miljard, tegen 12,9 miljard gulden over juli vorig jaar. Dit blijkt uit voorlopige gege vens van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), die gisteren bekend werden gemaakt door het ministerie van Economische Za ken. Gemeten over de eerste zeven maanden van dit jaar beliep de uit voerwaarde 122,3 miljard gulden. Dat betekent een stijging van ruim zestien procent ten opzichte van de overeenkomstige periode in 1983. De invoerwaarde in dit tijdvak be droeg 113,3 miljard gulden, een toename met bijna zeventien pro cent. AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe personen- en combinatieauto's is in de eerste negen maanden van dit jaar iets teruggelopen. Van ja nuari tot en met september werden 384.664 van deze auto's verkocht tegen 385.101 in de zelfde periode van vorig jaar. Dit heeft de RAI op basis van de registratie van kentekenbe wijzen gisteren bekend ge maakt. De RAI verwacht nu dat de verkopen van nieuwe perso nenauto's dit jaar op hetzelfde of op een iets lager niveau dan in 1983 zullen uitkomen. Eer der dit jaar sprak de RAI op ba sis van de verkopen in de eerste maanden van dit jaar de ver wachting uit dat de verkopen met ongeveer 5 procent zouden stijgen. Wat de verschillende merken betreft geven de cijfers een wis selend beeld. Opmerkelijke verkoopstijgingen waren er bij Ford, Volkswagen/Audi, Fiat en Seat. Verkoopgroei was er ook bij Alfa Romeo, Lancia, Peugot/Talbot, Skoda, en Vol vo. Een aanzienlijke verkoopda ling kan worden vastgesteld voor General Motors, voorna melijk Opel, Renault, Lada en Zastava. Ook Austin Rover, BMW, Citroën, Mercedes en Saab hadden met teruglopende verkoopcijfers te kampen. Bij de Japanse en Zuidkore- aanse auto's was er met uitzon dering van Honda sprake van daling in de verkoop. Zo ging Toyota van 17.214 naar 15.764. Maar er was eveneens een ver minderde belangstelling voor Daihatsu (lichte achteruit gang), Hyundai, Mazda, Mitsu bishi, Nissan, Subaru en Suzu ki. Honda zag zijn verkoop groeien van 9.767 naar 11.203. ROTTERDAM (GPD/ANP) - In de Rotterdamse woonwijk Charlois is bij verrassing een groot olieveld aangeboord. De Nederlandse Aardolie Maatschappij, die de afge lopen zomermaanden proefborin gen in de wijk heeft verricht, schat de olievondst op ongeveer 16 mil joen kubieke meter, waarvan een derde direct te winnen is. Het gaat hier om lichte olie van een goede kwaliteit, die in zand- steenlagen op een diepte van onge veer 1600 meter werd aangetroffen. De investeringen om de olie te win nen bedragen 45 miljoen gulden. Naar schatting zal het veld 15 tot 20 jaar geëxploiteerd kunnen worden. Volgens de NAM deelde is de vondst voor Nederlandse begrip pen interessant is. De totale reser ves in West-Nederland worden mo menteel op 10 miljoen kubieke me ter olie geschat. De NAM ver wachtte na seismologisch onder zoek gas te zullen vinden op deze lokatie. Zij stuitte bij verrassing op de olie. De oliemaatschappij is voorne mens zo snel mogelijk te beginnen met de test-produktie van het olie veld. Dit houdt in dat de olie naar boven wordt gehaald om te kijken of het veld wel zo groot is als ge schat wordt. Voor de afvoer van de olie vanaf de lokatie, gelegen aan de Schulpweg op de scheiding tus sen woon- en havengebied, zal in het begin gebruik gemaakt worden van tankwagens. Later wordt een pijpleiding gelegd naar Esso en Shell in het Rotterdamse havenge bied voor verdere verwerking. De NAM sluit niet uit dat moge lijk water in de grond geïnjecteerd zal moeten worden, omdat door de oliewinning de druk zal verminde ren. Dit zal gevolgen kunnen heb ben voor de nabijgelegen woon wijk, waar het olieveld gedeeltelijk onderdoor loopt. De bewoners van de nabijgelegen woningen werden gisteravond geïnformeerd over de oliewinning en de gevolgen daar- UTRECHT (ANP) - Het voorstel van de Industriebond FNV om de term 'automatische prijscompen satie' maar te schrappen is binnen de FNV niet goed gevallen. De meeste FNV-bonden voelen er niets voor om het automatisme waardoor de lonen worden ver hoogd naarmate de prijzen stijgen overboord te zetten, ondanks het feit dat de industriebond er hogere looneisen voor in de plaats zet om de koopkracht te verbeteren. De Voedingsbond FNV roept de leden van de industriebond zelfs op om het bestuur terug te fluiten en het mechanisme van de automa tische prijscompensatie in de cao's overeind te houden. Volgens cao- coördinator P. Andela van de voe dingsbond is het vooral voor de zwakkere sectoren van belang dat het automatische systeem over eind blijft. De komende weken be spreekt de Industriebond FNV de discussienota over het cao-beleid voor 1985 en 1986, waarin het voor stel staat, met de achterban. De industriebond eist volgend jaar de 1,5 procent waarmee de prijzen volgens schatting zullen stijgen wel op, maar dit hoeft wat de bond betreft geen automatische prijscompensatie meer te heten. Bovendien wordt voor de werkne- mers een eenmalige uitkering van 1 procent van het bruto loon ge claimd. De achtergrond van deze manoeuvre is dat het bondsbe- stuur weinig voordeel meer ziet in een verdere strijd met de werkge vers over het voortzetten van het automatisme in de prijscompensa tie. In een aantal cao's (onder andere bij Philips) is dat automatisme al onder druk van werkgeverszijde op de helling gezet. De praktijk in de cao-onderhandelingen is steeds meer aan het worden dat er iedere keer apart moet worden gesproken over de beschikbare loonruimte, en dat het automatisme daarbij -ook door de geringere stijging van de prijzen- nog maar weinig ge wicht in de schaal legt. De groei van de produktiviteit in de bedrij ven is door het economisch herstel van de laatste tijd een factor ge worden die voor de loonruimte minstens zo belangrijk is. DEN HAAG (GPD) - Onbetaalde arbeid door uitkeringsgerechtigden kan leiden tot verdringen van vrouwen uit betaalde banen. In de dienst verlenende sector, waar nu al betaalde en onbetaalde banen naast elkaar bestaan, is dat gevaar groot. Onbetaalde arbeid door uitkeringsgerechtig den is verder een bedreiging voor vrouwen die al onbetaalde arbeid doen en leidt niet tot een herverdeling van betaald werk en een grote economi sche zelfstandigheid voor vrouwen. Dat zijn een aantal hoofdpunten uit het advies van de Emancipatieraad over het concept wetsontwerp onbe loonde arbeid voor uitkeringsgerechigden. Werkloosheid De werkloosheid onder jongeren tot 23 jaar is in september harder gedaald dan de totale werkloos heid en ligt met 256.400 onder het niveau van dezelfde maand in 1983. Deze daling van de jeugdwerkloos heid komt vooral door de ontwik keling bij het aantal werkloze schoolverlaters. Dat aantal nam met 7600 af tot 135.700. De jeugd werkloosheid maakt nu 31 procent uit van de totale werkloosheid (vo rige maand 32 procent). Bij man nen ligt dat percentage op 24, bij de vrouwen op 46. Wereldvloot De omvang van de wereldvloot zal in 1990 kleiner zijn dan tot voor kort werd aangenomen. Dit blijkt uit een hernieuwde prognose van de internationale organisatie van Westeuropese scheepsbouwers, AWES. De vloot zal volgens de AWES in 1990 585,7 dwt (draagver mogen in tonnen) omvatten, 3,6 procent minder dan de laatste schatting voor dat jaar uit 1982. Beursberichten op pagina 11 DEN HAAG (GPD) De voormali ge president-commissaris van het RSV-concern, dr. Jan de Vries, is gisteren op het punt van zijn on- kostennota's ook in zijn hemd ge zet door de regeringswaarnemer bij RSV, Josef Molkenboer. Vol gens De Vries had Molkenboer het begrijpelijk gevonden dat de presi dent-commissaris zich veelvuldig met gehuurde vliegtuigen had la ten vervoeren. Voor de Parlemen taire Enquêtecommissie herhaalde Molkenboer gisteren echter dat hij met De Vries nooit over diens de claraties had gesproken. De verklaring van Molkenboer zal ook een rol spelen in het onder zoek dat de Haagse officier van jus titie instelt naar mogelijke gevallen van meineed tegenover de enquê tecommissie. Verklaringen van De Vries, dinsdag, ook over andere on derdelen van zijn onkostenreke- ningen, hebben de enquêtecom missie al reden gegeven om het oordeel van de rechter te vragen. Dat De Vries van tijd tot'tijd van vliegtuigen gebruik maakte om (spoed)vergaderingen bij RSV bij te wonen, kon Molkenboer wel bil lijken. "Ik had natuurlijk ook mijn ogen niet in mijn zak. Natuurlijk wist ik dat hij van tijd tot tijd van een vliegveld moest worden afge haald. Maar als ik geweten had om welke omvang het ging, dan was ik zeker niet stil blijven zitten". In totaal heeft RSV voor onkos ten van De Vries een bedrag van 1,76 miljoen gulden betaald. Het betrof de jaren 1976 tot en met 1982. Een groot deel ervan bestond uit vliegkosten. Achteraf zegt Mol kenboer dat merkwaardig te vin den. "Natuurlijk moet hét mogelijk zijn dat iemand het vliegtuig neemt, maar andere commissaris sen vroegen dat altijd netjes voor af'. Met Molkenboer heeft de Parle mentaire Enquêtecommissie de openbare verhoren in de RSV-af faire nu afgerond. Commissievoor zitter hield één slag om de arm. Wellicht kan een dossier dat Mol kenboer de commissie dinsdag avond nog liet bezorgen, aanlei ding zijn om de regeringswaarne mer nog één keer terug te vragen, maar erg waarschijnlijk is het niet. Voorzitter Van Dijk mikt erop dat hij het omvangrijke eindrapport ergens in november aan de Tweede Kamer zal kunnen aanbieden. Werkgelegenheid Met Molkenboer, voormalig di recteur-generaal voor de industrie op het ministerie van economische zaken, nam de enquêtecommissie gisteren zijn functie van regerings- J.A.M. Molkenboer. (foto ANP) waarnemer bij RSV door. Molken boer is dat sinds 1971 geweest. Zijn taak was het bewaken van de be langen van de staat en opletten of door de overheid gefinancierde steun wel werd gebruikt voor het doel waarvoor het was gegeven. Daarbij was het behoud van zo veel mogelijk werkgelegenheid een be langrijk punt van overweging. In een aantal gevallen kon de re geringswaarnemer besluiten van de Raad van Commissarissen schorsen. Dan moest de minister van economische zaken laten we ten of zo'n besluit inderdaad niet kon worden genomen. De be voegdheid beperkte zich echter tot zaken waarin de Raad van Com missarissen bevoegd was. Daardoor kon het gebeuren dat een bestelling tot een bedrag 200 miljoen gulden van materialen voor de bouw van een grote reeks kolengravers, buiten de Raad van Commissarissen bleef. Dergelijke bestelling voor onderhanden werk was een zaak van de Raad van Be stuur. In de praktijk bleek het zelfs een zaak van de directie van de werkmaatschappij. De Raad van Bestuur van RSV hoorde er ook pas (te) laat van. Het ontnam Molkenboer echter tegelijkertijd de mogelijkheid om deze bestelling tegen te houden. Hij had die bestelling gaarne voor schorsing voorgedragen, zo heeft hij achteraf gezegd. Hij vond het een volstrekt onverantwoorde han deling. "Er werkte nog niet één van die dingen goed. Dan moet je toch niet van zulke verplichtingen op je nemen". In het algemeen meent Molken boer dat het optreden van een rege ringswaarnemer nuttig is (ge weest). Van RSV zouden we veel minder hebben geweten wanneer ik er niet gezeten had. Nog niet uit gekristalliseerd is of Molkenboer meer bevoegdheden had moeten hebben. Molkenboer zelf heeft wat aarzeling. Iets meer had hii mis schien wel te zeggen moeten heb ben, maar hij toonde zich er onder tussen toch wat angstig voor om een regeringswaarnemer zo veel zeggenschap te geven dat hy al te zeer op de stoel van de ondernemer komt te zitten. Ontslagen Schorsingsbevoegdheid had de regeringswaarnemer ook in zaken als aanstelling en ontslag van een lid van de Raad van Bestuur. Tot ontslagen is het overigens nooit ge komen; de mensen die weg gingen, hadden zelf ontslag genomen. On dervoorzitter van de commissie Van Dam vroeg zich af hoe het dan met de president van het concern, ir. Allerd Stikker, was gegaan. Die trad in 1982 af omdat de toenmali ge minister van economische za ken Terlouw dat als voorwaarde voor een steunverlening had geëist. Van Dam: „Was dat dan geen misbruik van macht? De mi nisterhad immers niet de bevoegd heid om iemand te ontslaan". Na enige aarzeling moest Mol kenboer toegeven dat dat in zekere zin het geval was geweest. Er was op het ministerie van economische zaken ook uitgebreid over gespro ken. Het was volgens Molkenboer echter wel te verdedigen tegen de achtergrond van wat er toen aan de hand was. En hij vergeleek het met een automobilist die uit overmacht een straat in de verboden richting inrijdt. Dan kan zo'n handeling op zich in strijd zijn met de voor schriften, maar dan zal de rechter toch tot ontslag van rechtsvervol ging besluiten". ADVERTENTIE Early delivery of the FINANCIAL TIMES now available in Leiden (+surrounding area), Delft, The Hague, Rijswijk, Leidschendam and Wassenaar

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9