Strijd laait op in El Salvador Voorzitter Bondsdag moet zich komen verantwoorden Ondanks dialoog Duarte-verzet Langere diensttijd in West-Duitsland VS reageren terughoudend op interview Videla weigert mee te werken aan rechtszaak Nobelprijs chemie voor Amerikaan Merrifield VS leveren Israël militaire know-how 'Terugkeer naar Irian Jaya uitgesloten' Reeks aanslagen in Chili 'België was voorbeeldige democratie' DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 BUITENLAND PAGINA 7 SAN SALVADOR (UPI/Rtr) De guerrilleros in El Salvador hebben een belangrijke autosnelweg geblokkeerd en vijf provincies in het oosten van het land in het donker gezet, in hun eerste militaire optreden na de opening van het vredesoverleg met de regering, aldus militaire kringen in San Salvador. JOHANNESBURG Het Britse Kamerlid voor de Labourpartij, Donald Anderson, heeft zijn vier daagse bezoek aan Zuid-Afrika gis teren afgesloten met een felle aan val op de Zuidafrikaanse minder heidsregering. Anderson is van mening dat de Britse regering de Zuidafrikaanse ambassadeur in Londen moet uitwijzen wanneer de regering-Botha de vier Zuidafri kanen niet uitlevert die maandag aanstaande voor de Engelse rech- door Ruud de Wit ter in Coventry moeten verschij nen vanwege illegale wapensmok kel. Zij bevinden zich nu in Zuid- Afrika, na eerder in Engeland op borgtocht te zijn vrijgelaten. Anderson zelf bevond zich in Zuid-Afrika om zich op de hoogte te stellen van het lot van-de drie leidende figuren van de oppositio nele UDF, het Verenigd Democra tisch Front, die hun toevlucht heb ben gezocht in het Britse consulaat te Durban om de arrestatie door de Zuidafrikaanse veiligheidspolitie te voorkomen. Aanvankelijk wa ren er zes vluchtelingen, maar drie Brits politicus: rechteloosheid in Zuid-Afrika van hen verlieten op 6 oktober vrij willig het consulaat waarop ze door de Zuidafrikaanse veiligheidspoli tie werden gearresteerd. Anderson bezocht niet alleen de drie vluchtelingen in het Britse consulaat te Durban maar kreeg ook toestemming om de drie ande ren te bezoeken die sinds hun ar restatie worden vastgehouden in de gevangenis van Pietermaritz- burg. Op zijn afsluitende persconfe rentie te Johannesburg zei Ander son, die met geen enkele officiële vertegenwoordiger van de rege ring-Botha contact heeft gehad maar wel via de pers met de minis ter van buitenlandse zaken Roelof „Pik" Botha heeft „gecommuni ceerd", slecht twee vragen te heb ben voor de Zuidafrikaanse rege ring. Allereerst, wat is er gebeurd met de 32 personen die op 24 sep tember jl. op de Evaton-begraaf- plaats zijn gearresteerd en niemand sindsdien meer iets heeft vernomen en ten tweede daagde hij de Zuidafrikaanse regering uit door te vragen of de regering-Bo tha de politie-officieren die verant woordelijk zijn voor de recente moord op drie kinderen, gerechter- lijk wenst te vervolgen. Anderson stelde deze vragen met name om dat minister Botha via de pers hem had verweten zifch in interne aan gelegenheden te mengen. Verwij zend naar de positie van IRA-ge- vangenen vond Botha dat Ander son zich beter kon bezighouden met de situatie van de mensen rechten in zijn eigen land. Het Engelse Labour-Kamerlid bezocht ook familieleden van ge vangenen en slachtoffers van de re cente rellen in zwarte woonwijken, maar kreeg van de Zuidafrikaanse regering geen toestemming om an dere politieke gevangenen van het apartheidsbewind te zien. Hij ont kende dat het doel van zijn bezoek aan Zuid-Afrika was geweest de drie die nog in het Britse consulaat zitten te bewegen vrijwillig van verdere actie af te zien. „Het laatste wat ik kwam doen was om hen over te halen het consulaat te verla ten, waarna hen een zekere gevan genisstraf te wachten staat". In een vuurgevecht van een uur dat plaats had ten noorden van Santa Rosa de Lima op 143 km ten oosten van de hoofdstad, doodden opstandelingen twee militairen en brachten een derde verwondingen toe. Het vuurgevecht ontstond toen soldaten dinsdagavond laat een blokkade van de guerrilleros wil den opruimen op de snelweg 'Ruta Militar', die San Miguel, 's lands derde stad in grootte, verbindt met de grens met Honduras. De guerrilleros hebben aange kondigd dat zij met ingang van vandaag het verkeer landelijk tot stilstand zullen brengen. Soortge lijk optreden in het verleden slaag de vrijwel volledig. De stroomstoring in de provin cies La Unión, Morazén, San Mi guel en Usulutón duurde drie uur. Die in de stad Zacatecoluca in de provincie La Paz duurde gisteren nog voort. De stad telt 40.000 inwo ners. Censuur De minister van binnenlandse BONN (DPA/Rtr) De Westduitse regering heeft besloten, nog in de ze regeerperiode de dienstplicht te verlengen van 15 tot 18 maanden. Het kabinet houdt zich onder voor zitterschap van bondskanselier Kohl bezig met de ontwikkeling van de strijdkrachten tot het eind van de eeuw. Het staat nog niet vast wanneer de langere diensttijd ingaat, maar men vermoedt dat ze geldt voor dienstplichtigen die in 1989 onder de wapenen komen. De verlenging van de diensttijd is nodig omdat SACHAROV - De Russische am bassade in Denemarken heeft gis teren tegengesproken dat de vice- president van het presidium van de Opperste Sowjet, Ivan Polja- kov, ooit heeft gezegd dat Andrei Sacharov de vrijheid heeft om de Sowjet-Unie te verlaten wanneer hij dat wenst. In een communiqué deelde de ambassade mee dat Poljakov tegen het Deense liberale parlementslid Björn Elmquist, had gezegd dat "als" de Russische dissidente na tuurkundige en Nobelprijswinnaar toestemming zou krijgen om te emigreren, hij dat waarschijnlijk niet zou wensen te doen. het aantal dienstplichtigen de ko mende jaren aanzienlijk daalt door een vermindering van het aantal jongeren in de betreffende leef tijdsgroep. Met 495.000 man in landmacht, marine en luchtmacht beschikt West-Duitsland over het grootste leger in West-Europa, maar de Bondsrepubliek heeft tevens het laagste geboortencijfer ter wereld. Ambtenaren van defensie hebben berekend, dat als men geen maat regelen zou nemen om het teruglo pende geboortencijfer te compen seren, over tien jaar nog maar 290.000 man onder de wapenen zouden zijn. Ook als de Bondsdag het plan van de regering goedkeurt rekent men op een terugval van het aantal militairen tot 450.000 in 1994. Naar verluidt heeft minister Manfred Wörner (CDU) het kabi net voorgesteld, de sterkte van de Westduitse strijdkrachten in de ja ren '90 te fixeren op 471.000 man. In geval van een mobilisatie kan de sterkte opgevoerd worden tot 1,25 miljoen soldaten. In de komende tien jaar krijgen de strijdkrachten nieuwe jachtvliegtuigen, antitank- helikopters, fregatten, onderzeebo ten en artillerie-raketwerpers. zaken van El Salvador heeft de massamedia verboden verklarin gen van rechtse doodseskaders te publiceren. Het is zeldzaam dat de Salvadoraanse autoriteiten gedeel telijke censuur instellen. Vorige maand verbood de regering de pers te publiceren over militaire operaties, maar dit verbod werd al na vier uur ingetrokken. Het jongste verbod is via een brief van 15 oktober aan de hoofd redacteuren overgebracht door mi nister Rodolfo Antonio Castillo Claramount, die ook vice-presi dent is en geldt als een naaste me dewerker van president José Na poleon Duarte. De brief vraagt om de namen van journalisten die „recent gepubli ceerd hebben over het zogenaam de Salvadoraanse anti-communis tische leger (ESA)", een doodses kader dat vorige week president Duarte met de dood bedreigde om dat hij het initiatief had genomen tot vredesbesprekingen met het linkse verzet, waarvan maandag de eerste ronde is gehouden in La Pal- ma in de provincie Chalatenango. ESA heeft zich verantwoordelijk gesteld voor een groot aantal moor den op vermeende linksen in El Salvador, waar zeker 50.000 men sen zijn gedood in de burgeroorlog die vijf jaar geleden begon. In een kennelijke verwijzing naar het dreigement van de ESA aan het adres van Duarte, dat zater dag in verscheidene kranten stond, schrijft de minister van binnen landse zaken dat „dergelijk nieuws of zulke publikaties de pogingen van de regering ondermijnen, tot vrede te komen waar alle Salvado- ranen naar snakkeri". Als journalisten of hoofdredac teuren het verbod niet in acht ne men, kunnen ze een boete krijgen van ten hoogste 10.000 gulden. (Vervolg van pag. 1) In een commentaar op de inhoud van Tsjernenko's voorstellen zei Speakes, dat Washington in juni een Russisch aanbod had aanvaard om onderhandelingen over ruimte- bewapening te beginnen, maar weigert belangrijke concessies te doen, zoals een moratorium (be vriezing) op de ontwikkeling van ruimtewapens. Speakes zei ook dat Reagan tegenstander blijft van een bevriezing van het Amerikaanse nucleaire arsenaal, omdat dat de instandhouding zou betekenen van de voorsprong die de Sowjets volgens de Amerikanen op militair gebied hebben. Inzake de ratificatie van de ver dragen betreffende ondergrondse kernproeven verklaarde de woord voerder dat in dit geval de controle (verificatie) op de naleving van die overeenkomsten een ernstig pro bleem vormt. Tegenover een ver klaring om niet als eerste kernwa pens te gebruiken blijft Washing ton afwijzend staan. Speakes: „De VS en hun NAVO-bondgenoten hebben verklaard dat we geen kernwapens zullen gebruiken be halve in het geval van een aanval". De woordvoerder onderstreepte dat Washington een dialoog met het Kremlin blijft nastreven, zoals beloofd door Reagan in september na zijn onderhoud met de Russi sche minister van buitenlandse za ken Gromyko. „We zijn het eens met president Tsjernenko als hij stelt dat er geen verstandig alterna tief bestaat voor een constructieve ontwikkeling in de betrekkingen tussen onze twee landen. We zijn blij te constateren dat hij de na druk legt op positieve mogelijkhe den voor de Russisch-Amerikaan- se betrekkingen", aldus Speakes. De Sowjet-Unie en de VS over leggen momenteel over een moge lijke hervatting van de besprekin gen over nucelaire proliferatie (ver spreiding van kernwapens). Over een datum is echter nog geen over eenstemming bereikt. BOKOW - Beeld van de giganti sche ravage na een treinongeluk bij het Poolse Bakow, waarbij gisteren zeker vier mensen om het leven kwamen. Een sneltrein reed vol gens de Poolse autoriteiten door een rood signaal en botste in volle vaart op een stilstaande goederen trein. (foto ANP) STOCKHOLM (AFP) - De Nobel prijs voor scheikunde 1984 is toe gekend aan de Amerikaan Bruce Merrifield. Bruce Merrifield is biochemist Hij werd op 15 juli 1921 geboren in Texas. Sedert 1966 is hjj hoogleraar aan de Rockefeller Universiteit in New York. Professor Merrifield heeft de No belprijs gekregen voor. het ontwik kelen van een geniale methode voor het verkrijgen van peptiden en proteïnen (eiwitten). Volgens de Zweedse Academie van Weten schappen vormde de methode, die tegenwoordig algemeen in de labo ratoria wordt toegepast, een krach tige stimulans voor de biochemie, de moleculaire biologie, de farma cologie en de geneeskunde. Zij is voorts van praktische betekenis voor de ontwikkeling van nieuwe geneesmiddelen en de gen-techno logie. Bruce Merrifield BUENOS AIRES (Rtr.) - De voor malige Argentijnse president en leider van de militaire junta Jorge Videla heeft verklaard niet te zul len getuigen voor een civiele recht bank. Videla, die wordt beschul digd van ernstige schendingen van de mensenrechten, zegt dat hij al leen berecht kan worden door mili taire rechters. Videla en de ex-bevelhebber van de marine Emilio Massera waren eerste van de negen leden van de voormalige junta die door rechters van het federale civiele Hof van be roep werden ondervraagd. Het Hof van beroep nam de zaak twee we ken geleden van de militaire recht bank over nadat deze had ver klaard geen bewijzen te hebben ge vonden dat de militaire leiders sys tematisch de mensenrechten heb ben geschonden. Dit gebeurde kort nadat een staatscommissie van onderzoek naar de verdwijningen in de jaren '70 haar rapport aan president Raul Alfonsin had aangeboden. Alfon- sin, die in december aan de macht kwam na acht jaar militaire dicta tuur in Argentinië, gaf bevel tot de berechting van de negen junta-le den. Hen wordt ten laste gelegd verantwoordelijk te zijn voor de il- Videla verklaarde tegenover de civiele rechters dat hij alleen door het militaire Hooggerechtshof kan worden berecht, omdat hij als le gerbevelhebber de natie heeft ver dedigd tegen de guerrilla, aldus de bronnen. Hij zei geen advocaat te zullen nemen en geen argumenten te zullen aandragen om zich te ver dedigen. Voorts zal hij op geen en kele manier deelnemen aan het proces, om te voorkomen dat de handelswijze van de rechters gele gitimeerd wordt. De twee ex-juntaleden werden maandag van een militaire naar een burgerlijke gevangenis overge bracht in het centrum van Buenos Aires. Videla, die tot 1981 de leider van de junta was, leidde in 1976 de coup tegen de toenmalige presi dent, Isabel Peron, wier plaats hij onmiddellijk innam. Eerder ver klaarde hij dat berechting door een ;civiel hof ongrondwettelijk was en dat de oorlog van de strijdkrachten tegen de guerrilla tijdens het mili taire bewind gesteund werd door de meeste Argentijnen en absoluut legaal was. BONN (DPA) Aan het adres van de voorzitter van de Westduitse Bondsdag, Rainer Barzel van de CDU, zijn gisteren nieuwe verwij ten gemaakt naar aanleiding van zijn werk voor het advocatenkan toor Paul in Frankfort, dat ook voor het Flick-concern werkzaam is. Volgens een bericht in de Süd- deutsche Zeitung zou Barzel heb ben geweten dat honoraria van on geveer 1,7 miljoen mark die hij voor zijn werk voor de firma van 1973 tot 1979 ontving, afkomstig waren van Flick. Barzel bestreed echter op de televisie nogmaals geld van het bedrijf te hebben ont vangen. De onderzoekscommissie van de Bondsdag ter opheldering van de affaire-Flick besloot de voorzitter van de Bondsdag volgende week woensdag te horen. Ook Paul wordt dan gehoord. De dag erna is het de beurt aan de CDU-politicus Kurt Biedenkopf en de voormalige directeur van Flick, Günter Max Pafgen. Biedenkopf zou ervoor ge zorgd hebben dat Barzel na zijn af treden als voorzitter van de CDU hoogbetaald medewerker van het advocatenkantoor werd, dat toen adviseur van het Flick-concern ge worden was. Pafgen droeg op dat ogenblik bij Paul de verantwoor delijkheid voor de zaak. Barzel, over wie dinsdag geruch ten gingen dat hij aan een ernstige ziekte leed, trad gisteren in het openbaar op. Hij woonde een ont vangst bij voor vice-voorzitter An- nemarie Renger van de SPD, ter gelegenheid van haar 65e verjaar dag. Uit zijn omgeving kwamen speculaties dat hij zou willen aftre den, maar in elk geval als voorzit ter van de Bondsdag voor de com missie van onderzoek verschijnen. Woensdagavond ontving bonds- UTRECHT (ANP) - De vlucht van duizenden Papoea's uit Irian Jaya naar het aangrenzende Papoea New-Guinea (PNG) is een duide lijk bewijs dat de meest oostelijk gelegen Indonesische provincie met ernstige problemen te kampen heeft. Het ziet er ook niet naar uit dat de vluchtelingen op korte ter mijn naar hun land zullen terugke ren. Dit is een vgn de conclusies van een waarnemingsmissie van de Australische sectie van de Inter nationale Commissie van Juristen (ICJ). De missie bezocht vorige maand vluchtelingenkampen in PNG in het grensgebied met Irian Jaya. Haar conclusies, die zijn opgeno men in een interim-rapport, wer den gisteren verwoord door het enige Nederlandse lid van de mis sie, pater L. van de Berg, tijdens een gesprek in Utrecht. Pater Van de Berg heeft op ver zoek van de Australische juristen en voor het Studie- en Informatie centrum Mensenrechten (SIM) in Utrecht aan de missie deelgeno men. Tot 1981 is hij dertig jaar op Irian Jaya als missionaris werk zaam geweest en beheerst de taal, het Bahasa Indonesia. De missie had tot doel de status en leefom standigheden van de vluchtelingen vast te stellen. Van de Berg was van 2 tot 19 september in PNG. „Het merendeel van de ongeveer 11.000 vluchtelingen heeft zich op zo'n manier in de kampen geves tigd dat het voorlopig niet weg zal gaan", aldus Van de Berg. Hij be zocht vluchtelingen in de twee grensprovincies van PNG, onder andere in twee kampen bij Piunga, in de zuidelijke Western Province en een groot kamp bij Vanimo, het Blackwater-kamp, in de noordelij ke provincie West Sepic. „Het aantal vluchtelingen in de kampen varieert tussen enkele honderden en meer dan duizend. De meesten bevinden zich in het zuiden van het eiland. De vluchte lingen zijn veelal onvoorbereid en in paniek uit hun dorpen vertrok ken om zich te onttrekken aan de stijgende spanning in hun land en in grote groepen tegelijk in PNG aangekomen", zo zei Van de Berg. „Dit jaar hebben zich op veel plaatsen tegelijk incidenten tussen het leger en leden van de Papoease afscheidingsbeweging OPM voor gedaan". De gewone bevolking kan zich niet verweren wanneer geschoten wordt en slaat dan op de vlucht. „Zij hebben vaak dagen lang door het oerwoud moeten lo pen voordat zij uitgeput in NPG aankwamen. Daar werden zij dan opgevangen door dorpsbewoners. Maar om zich ergens te kunnen vestigen en voorlopige woningen te bouwen moeten zij eerst toe stemming krijgen van de PNG-au- toriteiten", zo zei de voormalige missionaris. Oerwoud Hoewel problemen tussen het Indonesische leger en de Papoea's zich al sinds de jaren '60 voordoen, is de vluchtelingenstroom naar het buurland pas in februari van dit jaar echt op gang gekomen. Daar voor zochten velen hun toevlucht in het Irianese oerwoud. Het Indo nesische leger voerde in februari een offensief uit tegen de OPM, die kort daarvoor haar verboden vlag op het regionale parlementsge bouw in Jayapura, de hoofdstad van Irian Jaya, had gehezen. Er brak toen paniek uit onder de ge wone bevolking en de afgelopen maanden kwamen de Papoea's met honderden tegelijk de grens over. De PNG-regering redeneerde dat als zij de vluchtelingen niet te veel hulp geeft deze van zelf wel weer zouden vertrekken. „In juli was dan ook een noodsituatie ont staan", aldus Van de Berg. De na hun lange tocht door het oerwoud sterk verzwakte Inanezen hadden bij aankomst niets te eten en velen verhongerden. Geschat wordt dat 100 tot 200 mensen de hongerdood zijn gestorven. De regering van PNG besloot toen toch internatio nale hulp te aanvaarden. Aanvan kelijk hielden de autoriteiten in Port Moresby de boot af uit vrees dat de betrekkingen met Jakarta zouden verslechteren. In september zag de situatie er iets beter uit. Onder andere stelde het Nederlandse Rode Kruis 50.000 gulden beschikbaar aan haar zus terorganisatie in PNG en er werd voedsel gezonden. Ook het Hoge Commissariaat van de Verenigde Naties voor de Vluchtelingen (UNHCR), dat al een aantal jaren in het land actief is, is bijgesprongen. De VN-organisatie heeft ongeveer 3,5 miljoen gulden toegezegd om de ontheemden te steunen. JERUZALEM (DPA/UPI) - De Verenigde Staten leveren Israël de technologische uitrusting voor het ambitieuze Lavi-project, waardoor Israël kan gaan werken aan de pro- duktie van het Lavi-gevechtsvlieg- tuig, dat in het begin van de jaren '90 inzetbaar moet zijn. Dit heeft de Amerikaanse minis ter van defensie, Caspar Weinber ger, gisteren verklaard na een ge sprek met premier Sjimon Peres. Hij deelde verder mee dat de twee landen een gemengde commissie zullen vormen die onderzoek moet doen naar de Israëlische behoefte aan in de Verenigde Staten te bou wen onderzeeërs. Met de „Lavi" krijgt Israël de be schikking over een tweede ge vechtsvliegtuig van grotendeels ei gen makelij. De luchtmacht is al uitgerust met KFIR-gevechtsbom- menwerpers. De Verenigde Staten zullen een deze maand aflopend akkoord over de aankoop van Israëlische militai re goederen verlengen, waardoor Israël de kans krijgt in het eerste kwartaal van het belastingjaar 1985 voor 100 miljoen aan militaire goe deren aan de Verenigde Staten te leveren bij wijze van afbetaling van Amerikaanse militaire hulp. Weinberger verklaarde dat Israël zijn troepen uit Zuid-Libanon zal terugtrekken „zodra afdoende vei ligheidsmaatregelen voor het grensgebied getroffen zijn". Hij zei erg ingenomen te zijn met de Israë lische inspanningen, Jordanië te betrekken bij het vredesproces in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister, die van Israël doorreist naar Jordanië, zei in Amman deze Israëlische ini tiatieven te zullen benadrukken. Hij verklaarde dat de Verenigde Staten hun best zullen blijven doen, het vredesproces te versnel len. SANTIAGO (DPA/Rtr) - In zeker tien Chileense steden zijn dinsdag nacht aanslagen gepleegd op electriciteitscentrales. banken, kantoren err een spoorlijn. Volgens officiële opgaven zijn er twee doden en ten minste 20 gewonden. In grote delen van de hoofdstad Santiago viel urenlang de stroom uit. Verscheidene andere steden in midden-Chili moesten het eveneens een tijd zonder electriciteit stellen. In de volkswijken van Santiago trokken jongeren de straat op, staken autobanden in brand en bekogelden auto's met stenen. Een beweging die zich "volksfront Manuel Rodriguez" noemt, heeft zich in telefoontjes met kranten verantwoordelijk gesteld voor de aansla gen. Manuel Rodriguez was een strijder tegen de Spaanse koloniale over heersing in de 19de eeuw. Een tiental jonge Chilenen is woensdag de Argentijnse ambassade in Santiago binnengedrongen om steun van Buenos Aires te krijgen voor acht tegenstanders van het bewind van president Augusto Pinochet. Een lid van de ambassade deelde mee dat de Chilenen in discussie waren gegaan met zaakgelastigde Raul Estrada. kanselier Kohl de fractieleider van de CDU-CSU Alfred Dregger voor een wat werd genoemd routinege- sprek. Waarnemers zijn ervan uit gegaan dat daarbij ook de openba re discussie over Barzel aan de or de is gekomen. BRUSSEL (ANP) - De Belgische regering is „ten zeerste bekom merd" over de recente aanslagen in het land. Dat heeft de Belgische premier, Wilfried Martens, gister avond gezegd in een toespraak voor radio en televisie. In België hebben in nauwelijks twee weken tijd al vijf aanslagen plaatsgevon den waarvoor de verantwoordelijk heid is opgeëist door een Franstali ge organisatie die zich de Strijden de Communistische Cellen (CCC) noemt. Het is een organisatie waar van nog niemand ooit gehoord had voordat de aanslagen begonnen. Die aanslagen vormen volgens Martens „een nieuwe zware zorg voor alle beleidsverantwoordelij ken en voor de gehele bevolking. België is als democratisch land al tijd een voorbeeld geweest. De meest uiteenlopende opinies en overtuigingen hebben zich altijd op een vreedzame manier kunnen uiten. Dat mag onder geen enkel beding in het gedrang worden ge bracht", aldus de premier. De Belgische eerste minister deelde mee dat de regering al ge ruime tijd geleden een „gemengde anti-terroristische groep" heeft ge vormd, bestaande uit deskundigen van het gerecht, de politie en de rijkswacht, „om een efficiënte en gecoördineerde strijd tegen het ter rorisme mogelijk te maken. Vol gens Martens is de regering er zich van bewust „dat de eerste op dracht van alle verantwoordelijken erin bestaat alles te ondernemen wat in hun macht ligt om de daders van de aanslagen op te sporen en paal en perk te stellen aan alle vor men van geweld die het vreedzaam en democratisch samenleven van alle burgers in het land onmogelijk trachten te maken". B-52 neergestort KAYENTA, ARIZONA (UPI/ AFP)- Boven een indianenreser vaat in de Amerikaanse staat Ari zona is dinsdagavond een Ameri kaanse B-52 bommenwerper neer gestort. Het toestel maakte een oe- fenvlucht en had geen kernwapens aan boord, zo heeft het Amerikaan se ministerie van defensie meege deeld. De B-52 had zeven mensen aan boord. Enkele inzittenden zouden het ongeluk hebben overleefd.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 7